2010-06-15

PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

ADMINISTRACINIŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ KODEKSO 512, 1581, 159, 1591, 1592, 1891, 1892, 1894, 18913, 18915, 221, 224, 2392, 2463, 24711, 2591 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR KODEKSO PAPILDYMO 18916 STRAIPSNIU

ĮSTATYMO PROJEKTO

NR. XIP-2200

 

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

 

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

512

 

 

 

Argumentai:

LR Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr.343 “Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo” patvirtintos Specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos nustato statybų apribojimus įvairiems ūkinės ar kitokios veiklos objektams. Administracinė atsakomybė už šių specialiųjų sąlygų pažeidimą yra numatyta LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 5113 straipsnyje.

Specialiosiosioms žemės ir miško naudojimo sąlygoms yra priskirtinos ir taip vadinamos sanitarinės apsaugos zonos, kurios sąlygoja visą eilę statybos prievolių bei apribojimų tiek privačiai tiek visuomeninių objektų statybai (gyvenamiesiems namams, mokykloms, medicinos įstaigoms ir kt.).

Tačiau tam, kad šios statybos prievolės bei apribojimai būtų taikomi ir už jų nesilaikymą galėtų būti pritaikyta administracinė atsakomybė, pirmiausia turi būti nustatytos sanitarinių apsaugos zonų ribos.

Pažymėtina, jog inicijuoti sanitarinių apsaugos zonų įrengimą jau veikiantiems objektams dažnai vengiama, tokiu būdu išvengiant ir Specialiosiose žemės ir miško naudojimo sąlygose nustatytų statybos apribojimų taikymo.

Siūlau numatyti atsakomybę už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą nenustačius sanitarinės apsaugos zonos ribų.

 

Pasiūlymas:

512 straipsnį papildyti nauja trečia dalimi, buvusią trečią dalį laikyti ketvirtąja ir joje išbraukti žodį “ir”, po žodžio  “antrojoje” įrašyti žožius “ir trečiojoje” ir visą straipsnį išdėstyti taip:

512 straipsnis. Ūkinės ar kitokios veiklos objektų statyba ar naudojimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus

Ūkinės ar kitokios veiklos objektų statyba nesilaikant teisės aktais nustatytų aplinkos apsaugos reikalavimų –

užtraukia baudą piliečiams nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų ir pareigūnams – nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų.

Ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimas neturint gamtos išteklių naudojimo leidimo, kai tai numatyta įstatymuose ar kituose teisės aktuose arba pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus bei normatyvus, –

užtraukia baudą piliečiams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų ir pareigūnams – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki trijų tūkstančių litų.

Ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimas nenustačius sanitarinės apsaugos zonos ribų, kai tai numatyta įstatymuose ar kituose teisės aktuose, –

užtraukia baudą piliečiams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų ir pareigūnams – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki trijų tūkstančių litų.

Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje, ir antrojoje ir trečiojoje dalyse numatytus pažeidimus, –

užtraukia baudą nuo keturių tūkstančių iki aštuonių tūkstančių litų.

 

 

 

Teikia:

 

Seimo narė                                                                                                      Agnė Zuokienė