Projekto

lyginamasis variantas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

STATYBOS ĮSTATYMO 2, 20, 23, 29, 31, 37 STRAIPSNIŲ,

VIENUOLIKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO BEI ĮSTATYMO PAPILDYMO 231, 391 STRAIPSNIAIS

ĮSTATYMAS

 

 

2009 m.                                   d. Nr.         

Vilnius

 

(Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597; 2002, Nr. 73-3093, Nr. 124-5625; 2003, Nr. 104-4649, Nr. 123-5592; 2004, Nr. 73-2545; 2005, Nr. 43-1355, Nr. 143-5175; 2006, Nr. 116-4402; 2007, Nr. 55-2127)

 

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 3 dalies pakeitimas ir papildymas 89, 90, 91 dalimis

1. Pakeisti 2 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

„3. Ypatingas statinys – statinys, kuriame naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos (pagal nustatytus jų ribinius kiekius); statinys, kuriame yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai; sudėtingos konstrukcijos ir sudėtingų technologijų statinys (pagal normatyviniais statybos techniniais dokumentais nustatytus sudėtingumo požymius bei techninius parametrus); visuomenės poreikiams naudojamas pastatas, kuriame vienu metu būna daugiau kaip 100 žmonių; gyvenamosios paskirties (daugiabutis) pastatas; kultūros paveldo statinys. Ypatingų statinių kategorijai priskiriamų statinių sąrašą tvirtina Vyriausybės įgaliota institucija.“

2. Papildyti 2 straipsnį 89 dalimi:

89. Pastato modernizavimas (atnaujinimas) – rekonstravimo ar kapitalinio remonto darbai, kuriais pagerinamos pastato ir (ar) jo inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės.

3. Papildyti 2 straipsnį 90 dalimi:

90. Tipinis statinio projektas – statybos techninių reglamentų nustatytos sudėties dokumentų, kuriuose pateikiami kartotinių (pasikartojančių) statinių sprendiniai (aiškinamoji dalis, projekto dalys, techninės specifikacijos, skaičiavimai, brėžiniai), visuma.

4. Papildyti 2 straipsnį 91 dalimi:

91. Tipinis konstrukcinis elementas – statiniuose pasikartojantis konstrukcinis statybos produktų ir technologinių sprendinių derinys (sienų ir stogų detalės, kampai, parapetai ir pan.).

 

2 straipsnis. 20 straipsnio 2 dalies 5 punkto ir 3, 5, 15 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 20 straipsnio 2 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5) projektinius pasiūlymus (jeigu jie buvo rengiami), o pastatų modernizavimo (atnaujinimo) pagal Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius statinių projektus, pritaikytus konkretiems modernizuojamiems (atnaujinamiems) pastatams ar projektus, parengtus naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus atvejais, nurodoma, pagal kuriuos dokumentus numatoma rengti (pritaikyti) statinio projektą.

2. Pakeisti 20 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

„3. Savivaldybės administracijos direktorius (jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas), gavęs šio straipsnio 2 dalyje išvardytus dokumentus, per 3 dienas pateikia paraišką statinio projektavimo sąlygoms, nurodytoms šio Įstatymo 2 straipsnio 32 dalyje, parengti (pagal kompetenciją):

1) inžinerinių tinklų bei susisiekimo komunikacijų savininkams ar naudotojams (kai projektavimo sąlygos nustatomos tiesti komunalinius ir vietinius inžinerinius tinklus, prijungti prie jų statinio ir technologines inžinerines sistemas, taip pat statybos sklypo inžinerinius tinklus; nutiesti susisiekimo komunikacijas, prijungti prie jų statybos sklypo susisiekimo komunikacijas);

2) aplinkos apsaugos institucijai (išskyrus atvejus, kai pastatai modernizuojami (atnaujinami) pagal Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius statinių projektus, pritaikytus konkretiems modernizuojamiems (atnaujinamiems) pastatams ar projektus, parengtus naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus);

3) už nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą atsakingai institucijai (kai projektavimo sąlygos nustatomos kultūros paveldo statinio objekto tvarkomųjų statybos darbų projektui rengti, statinio kultūros paveldo objekto teritorijoje ar apsaugos zonoje statinio projektui rengti);

4) už saugomos teritorijos apsaugą atsakingai institucijai (kai projektavimo sąlygos nustatomos statinio, statomo saugomoje teritorijoje, projektui rengti);

5) kitoms institucijoms, jei tai nustatyta įstatymų (išskyrus atvejus, kai pastatai modernizuojami (atnaujinami) pagal Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius statinių projektus, pritaikytus konkretiems modernizuojamiems (atnaujinamiems) pastatams ar projektus, parengtus naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus).“

3. 20 straipsnio 5 dalį papildyti ketvirtuoju sakiniu ir ją išdėstyti taip:

„5. Projektavimo sąlygas nagrinėja, derina, jeigu reikia, siūlo pakeisti (siekdamas rasti sprendimą, tenkinantį statytojo (užsakovo), trečiųjų asmenų, visuomenės, savivaldybės ir valstybės interesus) ir joms pritaria savivaldybės administracijos direktorius (jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas). Projektavimo sąlygos įrašomos į statinio projektavimo sąlygų sąvadą. Savivaldybės administracijos direktorius (jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas), suderinęs su statinio projektavimo sąlygas rengusiais inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų savininkais (naudotojais) ir institucijomis bei subjektais, šį sąvadą patvirtina ir išduoda statytojui (užsakovui) ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jo prašymo gavimo (įskaitant į šį laiką 5 darbo dienas, skirtas suderinti su statinio projektavimo sąlygas parengusiais inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų savininkais (naudotojais) bei institucijomis) arba per 15 darbo dienų praneša statytojui (užsakovui) motyvus, dėl kurių projektavimo sąlygų sąvadas neišduodamas. Pastatų modernizavimo (atnaujinimo) pagal Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius statinių projektus, pritaikytus konkretiems modernizuojamiems (atnaujinamiems) pastatams ar projektus, parengtus naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus atvejais, kai statinio projektavimo sąlygų sąvadą sudarys tik savivaldybės administracijos direktoriaus (jo įgalioto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo) nustatyti statinio architektūros ir statybos sklypo tvarkymo urbanistiniai reikalavimai, savivaldybės administracijos direktorius (jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas) šį sąvadą patvirtina ir išduoda statytojui (užsakovui) ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jo prašymo gavimo dienos arba per 10 darbo dienų praneša statytojui (užsakovui) motyvus, dėl kurių projektavimo sąlygų sąvadas neišduodamas.

4. 20 straipsnio 15 dalį papildyti antruoju ir trečiuoju sakiniais ir ją išdėstyti taip:

„15. Privalomųjų statinio projekto rengimo dokumentų ir statinio projekto rengimo tvarką bei sudėtį nustato Vyriausybės įgaliota institucija, o kai vyksta kultūros paveldo statinių tvarkomieji statybos darbai ar statinių statyba kultūros paveldo objektų teritorijose, – ši institucija kartu su Kultūros ministerija. Statiniams, kurių projektavimą, statybą, rekonstravimą ar remontą numatoma įrašyti į Valstybės investicijų programą arba visiškai ar dalinai finansuojamiems iš valstybės ir/ar savivaldybės biudžetų ar kitų fondų, taip pat statiniams, kurių statybos darbų pirkimams taikomas Viešųjų pirkimų įstatymas, privalomas statybos kaštų ir statinio naudojimo įvertinimas investicijų efektyvumo požiūriu Lietuvos Respublikos investicijų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

 

3 straipsnis. 23 straipsnio 5 dalies papildymas ir 6 dalies 4 punkto pakeitimas

1. Papildyti 23 straipsnio 5 dalį nauju 2 punktu ir jį išdėstyti taip:

2) pastato modernizavimui (atnaujinimui) 231 straipsnyje nustatyta statybos leidimo išdavimo supaprastinta tvarka – savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas savivaldybės vyriausiasis architektas ar kitas savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas (išskyrus šio straipsnio 5 dalies 1 punkte nurodytus atvejus);“

2. Buvusį 23 straipsnio 5 dalies 2 punktą laikyti atitinkamai 3 punktu.

2 3) kitam bet kuriam statiniui – savivaldybės administracijos direktorius (jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas).“

3. Pakeisti 23 straipsnio 6 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

„4) statinio projektą ir kompiuterinę laikmeną su statinio projekto įrašu;“

 

4 straipsnis. Įstatymo papildymas 231 straipsniu

Papildyti įstatymą 231 straipsniu:

231 straipsnis. Statybos leidimo išdavimas supaprastinta tvarka

1. Statybos leidimai pastatų modernizavimui (atnaujinimui) pagal Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius statinių projektus, pritaikytus konkretiems modernizuojamiems (atnaujinamiems) pastatams ar projektus, parengtus naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus, išduodami šiame straipsnyje nustatyta supaprastinta tvarka.

2. Kad gautų statybos leidimą pastato modernizavimui (atnaujinimui) supaprastinta tvarka, statytojas (užsakovas) savivaldybės administracijos direktoriui (jo įgaliotam savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui) net ir tuo atveju, kai šį leidimą išduoda apskrities viršininko administracija (išskyrus statinio, skirto krašto apsaugos reikmėms, statybos leidimą), turi pateikti:

1) prašymą;

2) sutartį su žemės savininku dėl sklypo laikino naudojimo statybos metu tais atvejais, jei tokio sklypo dalį numatoma panaudoti statybvietei įrengti statytojui (užsakovui) nuosavybės teise nepriklausančiame ar nuomos pagrindais nevaldomame žemės sklype;

3) Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą tipinį statinio projektą, pritaikytą konkrečiam modernizuojamam (atnaujinamam) pastatui ar projektą, parengtą naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus su pastato techninės būklės įvertinimo išvadomis ir (ar) kompiuterinę laikmeną su statinio projekto įrašu;

4) statinio kadastrinių matavimų ir teisinės registracijos pažymėjimą. Šio pažymėjimo nereikia dėl statinių, kurie negali būti atskiri nekilnojamojo turto kadastro objektai, – tokiais atvejais pateikiami statinio nuosavybės teisę arba kitą valdymo ir naudojimo teisę patvirtinantys dokumentai, taip pat turimi kadastriniai matavimai, statinio planai, brėžiniai, schemos ir pan.

3. Savivaldybės administracijos direktorius (jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas), gavęs statytojo (užsakovo) šio straipsnio 2 dalyje nurodytus dokumentus, perduoda juos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui savivaldybės vyriausiajam architektui ar kitam savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotam savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui, kuris patikrinęs ir nustatęs, ar tipinis statinio projektas ar projektas, parengtas naudojant tipinius konstrukcinius elementus, pritaikytas konkrečiam modernizuojamam (atnaujinamam) pastatui atitinka projektavimo sąlygų sąvado reikalavimus ir ar jis pritaikytas numatomam modernizuoti (atnaujinti) pastatui priima sprendimą išduoti ar neišduoti statybos leidimą supaprastinta tvarka.

4. Kai statybos leidimą pastato modernizavimui (atnaujinimui) supaprastinta tvarka išduoda apskrities viršininko administracija, jai savivaldybės administracijos direktorius (jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas) privalo per 5 darbo dienas nuo dokumentų, nurodytų šio straipsnio 2 dalyje, gavimo perduoti savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo savivaldybės vyriausiojo architekto ar kito administracijos direktoriaus įgalioto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo modernizuojamo (atnaujinamo) pastato projekto patikrinimo išvadas. Šios patikrinimo išvados įforminamos ir patvirtinamos savivaldybės tarybos nustatyta tvarka, kurios pavyzdinį aprašą tvirtina Aplinkos ministerija.

5. Statybos leidimą pastato modernizavimui (atnaujinimui) supaprastinta tvarka savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas savivaldybės vyriausiasis architektas ar kitas administracijos direktoriaus įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas išduoda ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo dokumentų, nurodytų šio straipsnio 2 dalyje, pateikimo, o apskrities viršininko administracija – per 5 darbo dienas nuo savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo savivaldybės vyriausiojo architekto ar kito administracijos direktoriaus įgalioto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo modernizuojamo (atnaujinamo) pastato projekto patikrinimo išvadų gavimo.

6. Jei statybos leidimą pastato modernizavimui (atnaujinimui) supaprastinta tvarka išduoda savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas savivaldybės vyriausiasis architektas ar kitas administracijos direktoriaus įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, jis per 3 darbo dienas nuo šio leidimo išdavimo leidimo kopiją pateikia apskrities viršininko administracijai. Kai statybos leidimas pastato modernizavimui (atnaujinimui) supaprastinta tvarka išduodamas statiniui saugomoje teritorijoje, leidimo kopija perduodama saugomos teritorijos administracijai. Visais atvejais leidimo kopija nustatyta tvarka perduodama nekilnojamojo turto kadastro tvarkytojui.

7. Jei statybos leidimas supaprastinta tvarka neišduodamas, valstybinio administravimo subjektas, kuriam pavesta išduoti šį leidimą, per 10 darbo dienų nuo statytojo (užsakovo) dokumentų, nurodytų šio straipsnio 2 dalyje, pateikimo dienos praneša apie tai raštu statytojui (užsakovui), nurodydamas konkrečias leidimo neišdavimo priežastis.

8. Išduodant statybos leidimą supaprastinta tvarka, be šiame straipsnyje nustatytų reikalavimų taikomi 23 straipsnio 1, 2, 4, 5, 15, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 24 dalių reikalavimai.

 

5 straipsnis. 29 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 29 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Ypatingo statinio ir statinio, įrašyto į valstybės investicijų programą, projektų ekspertizė yra privaloma, išskyrus atvejus, kai pastatai modernizuojami (atnaujinami) pagal Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius statinių projektus, pritaikytus konkretiems modernizuojamiems (atnaujinamiems) pastatams ar projektus, parengtus naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus. Ar kultūros paveldo statinių tvarkomųjų statybos darbų projektų ekspertizė yra privaloma, nustato Vyriausybės įgaliota institucija kartu su Kultūros ministerija. Kitus statinio projekto ar atskirų statinio projekto dalių ekspertizės privalomumo atvejus nustato Vyriausybės įgaliota institucija.“

 

6 straipsnis. 31 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 31 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Statant, rekonstruojant, kapitališkai remontuojant ypatingą statinį ar statinį saugomoje teritorijoje, jo projekto vykdymo priežiūra yra privaloma, išskyrus atvejus, kai pastatai modernizuojami (atnaujinami) pagal Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius statinių projektus, pritaikytus konkretiems modernizuojamiems (atnaujinamiems) pastatams ar projektus, parengtus naudojant Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus tipinius konstrukcinius elementus.

 

7 straipsnis. Vienuoliktojo skirsnio pavadinimo pakeitimas

Pakeisti vienuoliktojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

„VIENUOLIKTASIS SKIRSNIS

STATINIO PROJEKTUOTOJO, statinio statybos techninio prižiūrėtojo IR RANGOVO CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS DRAUDIMAS“

 

8 straipsnis. 37 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 37 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„37 straipsnis. Draudimo objektas ir draudimo sutartys

1. Statinio projektuotojo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir rangovo civilinė atsakomybė draudžiama privalomuoju draudimu, neatsižvelgiant į projektavimo ir statybos finansavimo šaltinius, statinio nuosavybės formą bei statinio projektuotojo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo, rangovo ir statytojo (užsakovo) juridinį statusą.

2. Draudimo objektas yra statinio projektuotojo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir rangovo civilinė atsakomybė už jų padarytą žalą statytojui (užsakovui) ir tretiesiems asmenims. Statinio projektuotojo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir rangovo civilinės atsakomybės draudimas apima taip pat jų subrangovų civilinės atsakomybės draudimą.

3. Tuo atveju, kai statytojas (užsakovas) nesudaro su projektuotoju projektavimo sutarties visam statinio projektui parengti, bet sudaro sutartis su skirtingais projektuotojais statinio projekto atskiroms dalims parengti, kiekvieno projektuotojo civilinė atsakomybė draudžiama atskirai.

4. Tuo atveju, kai statytojas (užsakovas) nesudaro su statinio statybos techniniu prižiūrėtoju sutarties vykdyti viso statinio statybos techninę priežiūrą, bet sudaro sutartis su skirtingais statinio statybos techniniais prižiūrėtojais atskirų statybos darbų ar statinio dalių statinio statybos techninę priežiūrą vykdyti, kiekvieno statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinė atsakomybė draudžiama atskirai.

4 5. Tuo atveju, kai statytojas (užsakovas) nesudaro su rangovu rangos sutarties visiems statinio statybos darbams vykdyti, bet sudaro sutartis su skirtingais rangovais atskiriems statybos darbams vykdyti, kiekvieno rangovo civilinė atsakomybė draudžiama atskirai.

5 6. Draudimo sutarties šalys yra draudėjas (statinio projektuotojas, statinio statybos techninis prižiūrėtojas ar rangovas) ir draudikas (draudimo įmonė, turinti Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos leidimą vykdyti statinio projektuotojo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir rangovo civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą. Šis leidimas išduodamas pagal Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos patvirtintą tvarką).

6 7. Projektuojant ir statant nesudėtingus statinius ir atliekant statinio paprastąjį remontą, draustis privalomuoju statinio projektuotojo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir rangovo civilinės atsakomybės draudimu nebūtina. Taip pat neprivaloma draustis juridiniams ir fiziniams asmenims, atliekantiems statybos darbus ūkio būdu.

7 8. Draudimo galiojimo terminai nustatomi Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos patvirtintose statinio projektuotojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisyklėse, statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisyklėse ir rangovo privalomojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisyklėse.

8 9. Statinio projektuotojo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir rangovo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartys sudaromos pagal statinio projektuotojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisykles, statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisykles ir rangovo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisykles.

9 10. Jei draudimo sutartis buvo nutraukta ar pasibaigė anksčiau, negu nurodyta draudimo liudijime (polise), draudėjas privalo sudaryti naują draudimo sutartį.

10 11. Statinio projektuotojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo, statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo ir rangovo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įmokų dydžiai nustatomi draudimo sutartyse.“

 

9 straipsnis. Įstatymo papildymas 391 straipsniu

Papildyti įstatymą 391 straipsniu:

391 straipsnis. Statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas

1. Kai draudėjas yra statinio statybos techninis prižiūrėtojas, draudikas pagal civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą atlygina draudimo išmokomis statytojui (užsakovui) ir tretiesiems asmenims draudėjo padarytą žalą asmens sveikatai arba žalą, atsiradusią dėl gyvybės atėmimo, bei žalą turtui. Tuo atveju, kai draudėjas pats atlygina padarytą žalą, draudikas išmoka draudimo išmokas draudėjui.

2. Draudimo išmokos mokamos tik atsitikus draudiminiam įvykiui, remiantis šį įvykį patvirtinančiais oficialiais dokumentais.

3. Draudiminius ir nedraudiminius įvykius nustato statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisyklės.

4. Draudėjas civilinę atsakomybę turi atskirai apdrausti dėl kiekvieno statinio, kurio statinio statybos techninę priežiūrą atlieka.

5. Draudėjo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo minimalios sumos nustatomos statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisyklėse.

 

10 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2009 m. rugsėjo 1 d.

2. Aplinkos ministerija ir Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisija iki 2009 m. rugsėjo 1 d. parengia ir patvirtinta šiam įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS