Dvidešimt antrasis (22) nenumatytas posėdis
2008 m. gruodžio 22 d.

 

Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas A. VALINSKAS ir Seimo Pirmininko pavaduotojas R. ŠUKYS

 

 

Seimo valdybos patvirtinta 2008 m. gruodžio 22 d. (pirmadienio) nenumatytų plenarinių posėdžių darbotvarkė

 

PIRMININKAS (A. VALINSKAS). Paskutinioji darbo savaitė šiais metais.

Taigi skelbiu 2008 m. gruodžio 22 d. rytinį posėdį pradėtą. Tikiuosi, kad jau turite ant savo darbo stalų ką tik pakoreguotą darbotvarkę. Galite kol kas pavartyti ir prašau tuo pat metu užsiregistruoti. Prašom.

Kol vyksta registracija, noriu paprašyti prisiminti mūsų nerašytą taisyklę, jeigu nesunku, išsijunkite savo mobiliųjų telefonų garsą, kad netrukdytume vieni kitiems.

Užsiregistravo 59, bet manau, mes po kelių klausimų pakartosime registraciją, nes akivaizdžiai ne visi suspėjo. Taigi manau, kad galima pritarti Seimo valdybos pateiktai darbotvarkei bendru sutarimu. Tik noriu pabrėžti vieną naują korekciją, kad darbotvarkėje buvo numatytas klausimo 1-2 pateikimas, svarstymas ir priėmimas, o šiandien yra paliktas tik pateikimas. Daugiau viskas yra maždaug taip pat, kaip ir buvo prieš tai kalbėta posėdyje.

 

Seimo nutarimo „Dėl V. Greičiaus atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigų“ projektas Nr. XP-3372 (pateikimas)

 

Jeigu nėra prieštaraujančių dėl bendru sutarimu patvirtintos darbotvarkės, siūlau pereiti prie 1-2 klausimo – Seimo nutarimo „Dėl V. Greičiaus atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigų“ projekto Nr. XIP-3372. Pranešėjas – Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Lauras Bielinis. Prašom.

L. BIELINIS. Laba diena, gerbiamieji. Lietuvos Respublikos Prezidentas teikia dekretą Lietuvos Respublikos Seimui atleisti V. Greičių iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigų. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 11 punktu, 112 straipsnio 2, 5 dalimis, Lietuvos Respublikos Teismų įstatymo 81 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 2 ir 7 dalimis, atsižvelgdamas į Teisėtų tarybos patarimą bei į tai, kad V. Greičius Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku buvo paskirtas devyneriems metams Lietuvos Respublikos Seimo 1999 m. liepos 8 d. nutarimu „Dėl V. Greičiaus skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku“, Lietuvos Respublikos Prezidentas teikia Lietuvos Respublikos Seimui atleisti V. Greičių iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigų pasibaigus įgaliojimų laikui.

PIRMININKAS. Dėkoju pranešėjui. Yra užsirašiusių paklausti. Prašom. Seimo narys V. Mazuronis.

V. MAZURONIS (TTF*). Labai ačiū. Gerbiamasis pranešėjau, iš tiesų dabartiniu metu Seimas yra labai apkrautas darbais, jūs žinote, ten dešimtimis, penkiasdešimt šeši įstatymai, šimtais pataisų. Visi susiję su biudžetu ir t. t. Kas tokio nutiko, kad būtent dabar, kai Seimas dirba iki 6 ryto tvirtindamas pagrindinį įstatymą, t. y. biudžetą, reikia teikti šį nutarimą? Iš kur čia tokia skuba, kodėl būtent dabar ir ar tai iš tikrųjų nėra susiję su biudžeto tvirtinimu? Tai yra tie gandai, kurie pasirodė žiniasklaidoje.

L. BIELINIS. Gerbiamieji ponai, aš norėčiau labai atsakingai pasakyti. Prezidentas nesieja šio klausimo su kitais, ypač su biudžetu, kurį sudaro be galo didžiulis įstatymų masyvas. Šiuo atveju nenorėčiau kritikuoti arba nenorėčiau kalbėti apie tuos argumentus arba tas kalbas, kurios yra išsakytos spaudoje, nes tai yra spaudos reikalas. Aš esu įsitikinęs, kad tiek Prezidentas, tiek Seimas kiekvieną klausimą sprendžia atsakingai ir nekreipia dėmesio į tas kalbas, arba tą foną, kuris yra dėl kiekvieno įstatymo arba kiekvieno sprendimo. Šiuo atveju tai, kad šiandien yra teikimas dėl atleidimo, yra Seimo nutarimas, Seimo sprendimas. Mes tiesiog prisitaikėme, t. y. mes tiesiog priversti ir tą darome, teikiame V. Greičiaus atleidimą Seimui. Tai, kad jūs nutarėte, yra malonu, išties šią problemą reikia išspręsti, nes teisine prasme yra daug niuansų, kurie neleidžia teisingai ir visiškai funkcionuoti Aukščiausiajam Teismui.

PIRMININKAS. Dėkoju. Seimo narys P. Gražulis. Prašom.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamasis pranešėjau, be abejonės, jūs tik sustiprinate tą nuostatą, apie kurią kalbama ir rašoma spaudoje, kad tokiu atveju, jeigu nebus atleistas Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, Prezidentas žada vetuoti biudžetą. Tai yra savotiškas Seimo šantažas. Bet aš noriu jūsų dar ir paklausti. Atsakykite, kodėl taip skubate? Juk yra ne vienas atvejis, kai po keletą metų, pasibaigus kadencijai, Aukščiausiojo Teismo teisėjai, ne Aukščiausiojo, bet tam tikrų teismų teisėjai ėjo pareigas po keletą metų. Deja, jūs to nematėte ir Prezidentas nematė, nekreipė į tai dėmesio, o dabar V. Greičių kiekvieną pirmadienį teikiate atleisti.

L. BIELINIS. Gerbiamieji ponai, aš dar kartą noriu pakartoti. Prezidentas niekaip nesusietas su tomis kalbomis, kurios yra žiniasklaidoje. Tai klausimas ne Prezidentui ir ne Seimui. Tai klausimas tiems, kurie tai kalba. Todėl, kai mums metami tokie kaltinimai, tai yra tiesiog negražu, taip daryti negalima. Atskirkime fono kalbas – kažkas kažkur paplepėjo ir žiūrėkime į tai, ką kalba ir ką daro tos institucijos, kurios yra atsakingos valstybės institucijos, t. y. Prezidentas ir Seimas. Jeigu mes dabar kalbėsime apie tas paskalas, tai mes kalbėsime labai ilgai ir nieko nepasieksime. Ar mums to reikia? Mums to nereikia. Nereikia nei Prezidentui, nei Seimui, nei Lietuvos valstybei.

Dabar dėl to skubotumo ir panašiai. Aš dar kartą kartoju. Kaip nusprendė Seimas, taip mes ir darome. Seimo valdyba, Seimo seniūnų sueiga nusprendė šiandien teikti, mes šiandien ir teikiame. Kaip mes galime daryti kitaip? Neteikti?

PIRMININKAS. Dėkoju už atsakymus. Norėčiau prašyti. Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, manau, kalbantis institucijoms turėtų rečiau būti vartojami žodžiai „šantažas“, nes turbūt ne visi suvokiate šio žodžio baudžiamojo proceso prasmę. Ačiū, pone Petrai Gražuli. Prašom. Seimo narys J. Veselka.

J. VESELKA (TTF). Gerbiamasis pranešėjau, prašyčiau įvardyti bent tris blogąsias Aukščiausiojo Teismo pirmininko darbo ypatybes, ne formaliai, kad ten įstatymas, ten E. Kūris kažką aiškino, o tris blogus darbus ar savybes, dėl kurių Aukščiausiojo Teismo pirmininkas nebegali eiti šiandieninių pareigų? Nes aš iki šiol suprantu viena: buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas labai jau nori, labai nori atleisti Aukščiausiojo Teismo pirmininką. Aišku kodėl, nes jeigu ne viskas taip būtų, tai gal ir valdymas Lietuvoje būtų kitoks. Tai tris savybes, tris blogus darbus arba tris nesugebėjimus, dėl kurių reikia V. Greičių atleisti.

L. BIELINIS. Gerbiamieji Seimo nariai, jeigu mes norime kalbėti apie tai, kiek konkretus žmogus yra geras ir kiek blogas, tai gal čia ne ta vieta. Spręsti, kiek yra gerų darbų ir kiek blogų darbų, galbūt čia ne tas laikas. Šiandien teikimas yra dėl tos paprastos formalios priežasties, kuri įvardyta Prezidento dekrete: V. Greičius teikiamas atleisti iš Teismo pirmininko pareigų pasibaigus įgaliojimų laikui. Tai yra formalioji priežastis, kuri privalo būti įgyvendinta. Ar kitu Aukščiausiojo Teismo pirmininku bus vienas ar kitas žmogus, spręs Seimas diskusijų metu, tai nuspręs tuomet, kai Seimas tai nutars spręsti.

PIRMININKAS. Dėkoju. Klausia Seimo narys E. Klumbys. Prašom.

E. KLUMBYS (TTF). Gerbiamasis pranešėjau, Seimas jau tris kartus nusprendė Aukščiausiojo Teismo pirmininko V. Greičiaus neatleisti. Man atrodo, kad tai yra gana iškalbingas faktas ir viena iš pagrindinių priežasčių, kad yra nesitariama su Seimu dėl Aukščiausiojo Teismo pirmininko kandidatūros naujai kadencijai. Viena iš tų kandidatūrų galėtų būti dabartinis Aukščiausiojo Teismo pirmininkas V. Greičius. Kodėl jūs ketvirtą kartą teikiate atleisti Aukščiausiojo Teismo pirmininką kartu neteikdami naujos kandidatūros?

L. BIELINIS. Jūsų klausimą išskirčiau į dvi dalis. Su pirmąja visiškai sutinku. Kodėl gi negalėtų V. Greičius dar kartą būti Aukščiausiojo Teismo pirmininku, bet tai turės nuspręsti Seimas.

Antras klausimas, kodėl mes kartu neteikiame iš karto kitos kandidatūros? Šis klausimas sietinas su ta problema, kad paprasčiausiai nebūtų tos įtampos dėl būsimos arba galimos kandidatūros. Vienai grupei gal vienas interesas, kitai grupei kitas interesas Seime. Todėl šiandien išspręskime formaliąją priežastį, kuri sustatytų į vietas daugelį teisinių nesusipratimų, esamų Aukščiausiajame Teisme, o tada kitu metu, atskirai, bus teikiamos kandidatūros, dėl jų diskutuojama ir sprendžiama, kas bus, ir balsuojama, kas bus Aukščiausiojo Teismo pirmininku. Tai yra jūsų prerogatyva.

PIRMININKAS. Dėkoju. Klausia Seimo narys R. Ačas. Prašom.

R. AČAS (TTF). Ačiū. Gerbiamasis pranešėjau, mes visi matome, kad nuo pavasario vyksta konfrontacija tarp Prezidento ir Seimo, nes Seimas įsivaizduoja, kad Aukščiausiojo Teismo pirmininkas yra tinkamas, Prezidentas įsivaizduoja, kad ne. Na, sulaukėme ir Naujųjų metų. Mes žinome, kad Prezidentui liko labai neilgai dirbti, tai gal galėtume sulaukti naujų Prezidento rinkimų, kad naujas išrinktas Prezidentas ir pasirinktų, su kuo dirbti, ar šis Aukščiausiojo Teismo pirmininkas tinka, ar surastų kitą. Kaip jums atrodo?

L. BIELINIS. Gerbiamasis Seimo nary, Prezidentas man ne kartą yra pabrėžęs, kad jis kategoriškai prieš mąstymą, kad yra konfrontacija tarp Seimo ir Prezidento. Tai diskusija, kuri yra privaloma, mes privalome išdiskutuoti, išginčyti kiekvieną niuansą, taip pat ir personalijų. Tai yra normalu, tai reikia priimti kaip normą, o ne kaip kokią išskirtinę savybę, kuri netinkama. Tai norma – reikia diskutuoti. Jeigu būtų nediskutuojama, stumiama, tada kiltų klausimas.

Dabar dėl Prezidento kadencijos pabaigos. Gerbiamieji, kai baigsis Prezidento kadencija, jis neliks šiame poste tam, kad nesukurtų panašios situacijos: neturi įgaliojimų, o lieka Prezidento pozicijoje. Ar tai būtų tinkama? Ne. Šiuo atveju ši situacija lygiai tokia pati: įgaliojimai baigėsi, o postas užimamas. Supraskime tą teisinį kazusą. Šį teisinį kazusą reikia išspręsti.

PIRMININKAS. Dešimties minučių skirtas laikas baigėsi. Dėkoju gerbiamajam pranešėjui L. Bieliniui. Ačiū.

L. BIELINIS. Dėkoju jums, viso gero.

PIRMININKAS. Mielieji kolegos, šiandien, kaip minėjau, yra šio projekto pateikimas. Matau, kad jūsų salėje gerokai pagausėjo. Prašau prieš tęsiant mūsų darbą dar kartelį užsiregistruoti visus, kurie atėjo šiek tiek vėliau. Prašom. Po to bus motyvai už ir prieš.

Užsiregistravo 103 Seimo nariai.

Kadangi šis klausimas svarstomas kaip paprastas nutarimas, todėl motyvai vienas – už, vienas – prieš. Formalioji pusė sako, kad taip turėtų būti. M. Varaška. Prašom.

M. VARAŠKA (TPPF). Dėkoju, gerbiamasis Pirmininke.

PIRMININKAS. Minutėlę, po to žodis jums. Prašom.

M. VARAŠKA (TPPF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Išklausius klausimus, kodėl reikėtų arba nereikėtų šiandien svarstyti tokį Seimo nutarimą, darosi truputį keista. Gal galima pateikti vieną paralelę klausiusiems iš Prezidento rinkimų tvarkos arba naujų Prezidento rinkimų. Kas būtų, jeigu Seimas „įsimylėtų“ dabartinį Respublikos Prezidentą V. Adamkų ir neteiktų Seimo nutarimo dėl naujų Prezidento rinkimų paskyrimo datos? Lygiai tokia pati situacija šiandien yra su Aukščiausiojo Teismo pirmininku. Aš noriu pabrėžti kolegoms ir iš kairės, ir iš dešinės, kad mes šiandien balsuojame ne dėl V. Greičiaus atleidimo iš užimamų pareigų, bet dėl Aukščiausiojo Teismo pirmininko atleidimo iš užimamų pareigų taip, kaip numato Lietuvos Respublikos Konstitucija. Todėl raginu kolegas prieš Naujuosius metus tinkamai vykdyti Seimo konstitucines priedermes ir balsuoti dėl nutarimo projekto. Ačiū.

PIRMININKAS. Dėkoju. Motyvai prieš – Seimo narys P. Gražulis. Prašom.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, gerbiamasis kolega Mantai, iš principo, jeigu Prezidentas, kaip ir buvo klausta, neturi nė vieno fakto dėl jo nekompetentingo, neteisėtai arba netinkamai atliekamo darbo, mes nesuprantame, kodėl Prezidentas negalėtų teikti dar vienai kadencijai užimti pareigas Aukščiausiojo Teismo pirmininkui gerbiamajam V. Greičiui. Bet čia yra kiti dalykai, kurių galbūt jūs, kaip jaunas politikas, nežinote. Kadangi teismų sistemą valdo ir didžiausią įtaką turi ponas Egidijus Kūris, Albinas Januška ir kiti Prezidento šešėliniai patarėjai, jiems yra netinkamas gerbiamasis V. Greičius, jie nori pastatyti savą, paklusnų Aukščiausiojo Teismo pirmininką ir daro spaudimą Prezidentui. Aš labai nenorėčiau, kad jauni politikai neįsigilinę prisidėtų prie šių veiksmų, prie tos situacijos, kuri yra mūsų šalyje. Akivaizdžiai matome, kad dažnai mūsų valstybė valdoma ne Seimo, tik Seimo narių rankomis, neįsigilinus į situaciją priimami labai atsakingi sprendimai.

Man tik labai keista krikščionių demokratų pozicija. Jie praeitame Seime būdami opozicijoje tikrai labai akivaizdžiai išsakė savo poziciją dėl pono V. Greičiaus, rėmė jį, o šiandien jie visiškai tyli, galbūt pakeitė savo požiūrį ir poziciją. Ar žmogaus pozicija gali būti viena, kai jis yra opozicijoje, ir kita, kai yra valdžioje? Man atrodo, kad nuostatos turėtų išlikti tos pačios ir tapačios, bet galbūt jie pasakys, kokia yra krikščionių demokratų pozicija dabar, kai jie yra valdančioji dauguma, ar iš tikro Prezidentas V. Adamkus taip įrėmė juos į kampą, jie taip bijo, kad bus nepasirašytas biudžetas, todėl pakeitė poziciją.

PIRMININKAS. Ačiū. Laikas, daugiau kaip 2 minutės. Žodis Seimo nariui R. Ačui. Prašom.

R. AČAS (TTF). Gerbiamasis Pirmininke, kadangi vis dėlto viešojoje erdvėje pasirodė įvairių interpretacijų dėl Aukščiausiojo Teismo pirmininko ir biudžeto paralelių, todėl mes frakcijos vardu prašome padaryti pertrauką iki kito posėdžio.

PIRMININKAS. Gerai. Teikiu šį Seimo nario R. Ačo frakcijos vardu išsakytą prašymą nukelti šio klausimo nagrinėjimą iki kito posėdžio balsuoti. Prašom registruotis ir balsuoti. Kas pritaria nukėlimui, balsuoja už, kas ne, balsuoja prieš. Prašom.

Balsavo 108: už – 30, prieš – 47, susilaikė 31. Taigi viena penktoji yra. Darome pertrauką iki artimiausio posėdžio – 15 val. Manau, kad niekas neprieštaraus, bendru sutarimu. Tai bus pirmasis popietinio posėdžio darbotvarkės klausimas. Galim taip sutarti? Ačiū. Dėkoju prezidentūros atstovams, dėkoju ponui V. Greičiui, o mes pereiname prie klausimo…

 

2009 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas Nr. XP-3420(2) (priėmimas)

 

Darbotvarkės 1-3 klausimas, įstatymo projektas Nr. XP-3420(2), – 2009 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas. Teikėja – Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Pranešėjas – A. G. Šemeta. Gerbiamasis ministre, kviečiu jus į tribūną. Manau, kad ilgam.

A. G. ŠEMETA. Laba diena, gerbiamieji Seimo nariai. Teikiu priimti 2009 m. biudžeto projektą. Prieš pradedant balsuoti pagal atskirus straipsnius, norėčiau informuoti apie Vyriausybės sprendimą, priimtą dėl Seimo narių pasiūlymų, informuoti apie tuos rezervus, kuriuos, papildomai išnagrinėjus Valstybės investicijų programą, yra numatyta siūlyti kaip siūlomų perskirstymų finansavimo šaltinį.

Iš viso buvo gauta 156 Seimo narių pasiūlymai valstybės biudžete perskirstyti 425 mln. litų. Vyriausybė, išsamiai išnagrinėjusi šiuos pasiūlymus, pritarė Seimo narių pasiūlymams skirti papildomus asignavimus – 54,7 mln. litų. Tam, kad mes galėtume šiuos asignavimus skirti, yra siūlomi tokie papildomi padengimo šaltiniai: pirma, sumažinti asignavimai Finansų ministerijos programoms 14 mln. 13 tūkst. litų; antra, sumažinti asignavimai Klaipėdos miesto savivaldybei, numatyti pasaulinei didžiųjų burlaivių regatai, 1 mln. litų; trečia, sumažinti asignavimai Neringos savivaldybei, kurie yra numatyti Nidos ir Preilos krantinių remonto darbams atlikti, 1 mln. 200 tūkst. litų. Taip pat sumažinti asignavimai Valstybės investicijų programai iš viso 38 mln. 492 tūkst. litų, iš jų Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui Saugumo departamento Alytaus apygardos skyriaus administracinio pastato Alytuje, Dariaus ir Girėno g. 12, rekonstravimui – 1 mln. 300 tūkst. litų, Teisingumo ministerijai teismų pastatui Vilniuje, Gedimino pr. 40/1, rekonstravimui – 2 mln. 100 tūkst. litų, Užsienio reikalų ministerijos administracinio pastato Vilniuje, J.Tumo- Vaižganto g. 2, rekonstravimui – 6 mln. litų, Alytaus apskrities viršininko administracijos pastato Alytuje, Tvirtovės g. 1, rekonstravimui – 481 tūkst. litų, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos administracinio pastato Vilniuje, Žalgirio g. 127, rekonstravimui – 298 tūkst. litų, teritorinių muitinių vidaus postų administracinių pastatų infrastruktūros modernizavimui ir rekonstravimui – 1 mln. 153 tūkst. litų, Finansų ministerijos mokymo centrui pastato Kaune, Pilies g. 4, administracinių patalpų rekonstravimui – 950 tūkst. litų, Konstituciniam Teismui negyvenamojo pastato statybai – 2,5 mln. litų, Neringos savivaldybės administracinio pastato Neringoje, Taikos g. 2, rekonstravimui – 600 tūkst. litų, Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos Kelių transporto inspekcijos patalpų Vilniuje, Švitrigailos g. 42/31, rekonstravimui – 3 mln. litų, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai Prezidento rezidencijos Vilniuje, Turniškių g. 28, kapitaliniam remontui – 1 mln. litų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai Ministro Pirmininko rezidencijai numatyto pastato Vilniuje, Turniškių g. 17, rekonstravimui – 1 mln. litų, kapitaliniam dalies Vyriausybės kanceliarijos administracinių patalpų remontui – 730 tūkst. litų, taip pat informacijos valdymo ir apsaugos sistemų tobulinimui – 3 mln. litų. Kultūros ministerijos srityje Valdovų rūmų atstatymui sumažinti asignavimus 6 mln. litų, ir dėl 12 mln. litų skyrimo Lietuvos Respublikos Vyriausybė nagrinės svarstydama kapitalo investicijų paskirstymą pagal asignavimų valdytojus ir investicijų projektus. Taip pat siūlome sumažinti asignavimus Sportininkų rengimo ir reabilitacijos centrui Druskininkuose 4 mln. litų, Žemės ūkio ministerijos administracinio pastato Vilniuje rekonstravimui ir ilgalaikio turto įsigijimui – 300 tūkst. litų, Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Šiauliuose, Architektų g. 77, statybai ir įrengimui – 3 mln. 80 tūkst. litų ir Kauno apskrities ligoninės Krikščioniškųjų gimdymo namų rekonstravimui ir įrangos atnaujinimui – 1 mln. litų.

Taigi šios mano išvardytos sumos ir sudaro 54,7 mln. litų, kuriuos Vyriausybė siūlo perskirstyti, atsižvelgdama į Seimo narių pasiūlymus.

Gerbiamasis Seimo Pirmininke, jeigu mes galėtume dabar pastraipsniui svarstyti biudžeto projektą ir balsuoti dėl 1 straipsnio. Be abejo, yra daug pasiūlymų, kuriuos aš turėčiau pakomentuoti ir sulaukti Seimo narių nuomonės.

PIRMININKAS. Gerbiamasis ministre, dabar mes iš tiesų turėtume eiti pastraipsniui pagal pasiūlymų teikėjų eilės numerius ir pirmiausia išgirsim pasiūlymų teikėjų nuomonę. Jūs tik konkrečiai įvardykit, kuris klausimas.

A. G. ŠEMETA. Taip, tai būtų 1 straipsnis ir pirmas pasiūlymas – Seimo narys R. Ačas.

PIRMININKAS. Gerai, tada žodis iš karto jam ir po to jūsų nuomonė. Prašau, R. Ačas.

R. AČAS (TTF). Gerbiamasis Pirmininke, aš dabar dokumento po ranka neturiu, ten mano yra keturi pasiūlymai. Apie kurį dabar kalbama?

PIRMININKAS. Taip, aš tada pateiksiu. Turinys – 420 tūkst. litų Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos vidaus remonto darbams ir t. t., čia lėšų šaltinis, Vyriausybės išvada – iš dalies pritarti. Iš dalies – tai čia ministras. Prašau.

R. AČAS (TTF). Gerbiamieji Seimo nariai, kadangi šiai mokyklai buvo jau treti metai iš eilės, darbai yra pradėti, dalis darbų neužbaigta, tai ši suma tikrai yra būtinai reikalinga, kad tie darbai būtų užbaigti.

A. G. ŠEMETA. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti jūsų pasiūlymui ir skirti šiam projektui 200 tūkst. litų.

PIRMININKAS. Ar Seimo narys sutinka?

R. AČAS (TTF). Taip.

PIRMININKAS. Dėkojame. Kitas klausimas – taip pat Seimo nario R. Ačo pasiūlymas 370 tūkst. litų Raseinių „Žemaičio“ gimnazijos vidaus patalpų remonto darbams atlikti. Ministre, prašau Vyriausybės išvadą.

A. G. ŠEMETA. Taip, Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 100 tūkst. litų.

PIRMININKAS. Ar Seimo narys sutinka.

R. AČAS (TTF). Taip, kitos išeities neturiu.

PIRMININKAS. Dėkoju. Trečiasis klausimas – taip pat Seimo nario R.Ačo teikimas. Jis siūlo skirti 320 tūkst. litų Raseinių rajono „Šaltinio“ vidurinės mokyklos vidaus patalpų remonto darbams – klasių grindų dangų remontui atlikti. Prašom, ministre.

A. G. ŠEMETA. Šiam pasiūlymui Vyriausybė siūlo nepritarti, nes 2009 m. biudžete numatyta skirti pusę milijono litų šiai mokyklai rekonstruoti. Manome, kad daugiau šiomis aplinkybėmis mes negalime skirti.

PIRMININKAS. Seimo narys R. Ačas. Prašom.

R. AČAS (TTF). Pritariu.

PIRMININKAS. Jeigu atsiimamas, sakysime, prašymas, tai ir balsuoti nereikia?

R. AČAS (TTF). Atsiimu.

PIRMININKAS. Dėkoju. 4 klausimas. Taip pat Seimo nario R. Ačo siūlymas – skirti 120 tūkst. Lt Raseinių kultūros centro Sujainių filialo pastato stogo dangos darbams atlikti. Prašom, ministre.

A. G. ŠEMETA. Siūlome nepritarti šiam pasiūlymui dėl finansinių išteklių stokos.

PIRMININKAS. Prašom. Seimo narys R. Ačas.

R. AČAS (TTF). Apgailestauju, ką darysi. Atsiimu.

PIRMININKAS. Dėkoju. 5 klausimas, tiksliau, pasiūlymai. Čia yra labai daug Seimo nario J. Razmos siūlymų. Siūlo valstybės institucijų programai sumažinti šias išlaidas: Lietuvos Respublikos Prezidento rezidencijos Vilniuje, Turniškių g. 26, kapitalinis remontas, suma 1 mln. 844 tūkst. Lt. Prašom. Seimo narys J. Razma.

J. RAZMA (TS-LKDF). Aš priimu Vyriausybės poziciją. Dėkoju, kad jie atkreipė dėmesį. Papildomai dėl savo pataisos nenoriu argumentuoti.

PIRMININKAS. Gal prieš tai išgirskime Vyriausybės poziciją. Prašom, ministre.

A. G. ŠEMETA. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti Seimo nario J. Razmos pasiūlymui ir sumažinti šiam objektui asignavimus 1 mln. Lt.

PIRMININKAS. Teikėjas sutinka. Gal iš karto Seimo narys J. Razma. Antrasis… Iš karto pastraipsniui, jeigu galima, Seimo nary. Jūs neturite? Čia yra Ministro Pirmininko rezidencijai…

J. RAZMA (TS-LKDF). Taip. Aš nors ir su liūdesiu, kad Vyriausybė nesiryžo visiškai išbraukti tos sumos, bet, nenorėdamas padaryti papildomų komplikacijų dėl biudžeto svarstymo, sutinku su Vyriausybės pozicija, nors, manau, jie galėjo būti ryžtingesni ir tą rezidenciją pamiršti.

PIRMININKAS. Kadangi ministras turi visą išklotinę, tai gal trumpai apie esmę ir nutarimą, tiksliau, išvadą. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Vyriausybė iš dalies pritarė Seimo nario J. Razmos pasiūlymui ir siūlo sumažinti asignavimus rezidencijai dvigubai – 1 mln. Lt.

Trečias Seimo nario J. Razmos pasiūlymas dėl kapitalinio dalies Vyriausybės kanceliarijos administracinių patalpų remonto, numatant įrengti techniškai saugią zoną. Tam buvo numatyta 2 mln. 400 tūkst. Lt. Vyriausybė iš dalies pritarė pasiūlymui ir siūlo sumažinti asignavimus 730 tūkst. Lt, nes likusi suma 1 mln. 670 tūkst. jau buvo sumažinta anksčiau teiktame Vyriausybės projekte.

Yra siūloma Alytaus apskrities viršininko administracijos pastato Alytuje, Tvirtovės g., rekonstravimui sumažinti asignavimus 1 mln. 51 tūkst. Lt. Šiam pasiūlymui pritarta iš dalies – sumažinti 481 tūkst., nes 570 tūkst. jau buvo mažinta teikiant ankstesnį projektą. Ar sutinkate?

PIRMININKAS. Seimo narys sutinka. Toliau penktas.

A. G. ŠEMETA. Penkta pozicija yra sumažinti 10 mln. Užsienio reikalų ministerijos administracinio pastato Vilniuje, T. Vaižganto g., rekonstravimui. Siūlome iš dalies pritarti Seimo nario pasiūlymui ir sumažinti asignavimus 6 mln. Lt. Norėčiau priminti, kad dar 8,8 mln. Lt asignavimų Užsienio reikalų ministerijos pastato statybai buvo sumažinti teikiant antrąjį biudžeto projektą. Seimo narys sutinka.

Šešta pozicija. Utenos apskrities viršininko administracinio pastato Utenoje, Aušros g. 22, rekonstravimas ir priestato statyba – 1 mln. Lt. Šiam pasiūlymui nepritariame, nes jau patobulintame Valstybės biudžeto projekte asignavimai šiam projektui buvo sumažinti 1 mln. Lt.

Septintas pasiūlymas. Vyriausioji administracijų ginčų komisijos tarnybinio transporto įsigijimas – 63 tūkst. Lt. Čia galbūt labiau techninis klausimas. Ši suma buvo sumažinta teikiant ankstesnįjį biudžeto projektą, ir čia nėra ko mažinti.

J. RAZMA (TS-LKDF). Aš atsiprašau. Gerbiamasis ministras skaito mano pirminį siūlymą, kurį Sekretoriatas iš esmės be reikalo įregistravo pakartotinai. Nes po to yra mano patikslintas siūlymas, ten kai kas kartojasi, todėl taip atrodo keistai, kad aš neva siūliau, nematydamas, kad jau Vyriausybė kai ką buvo prieš tai padariusi. Aš prašyčiau ministro analizuoti tik mano antrąjį pasiūlymą, kuris integruoja, kas liko iš pirmojo, o tą pirmąjį, sakau, Sekretoriatas be reikalo perregistravo. Pirmąjį iš esmės atsiimu, nes ten antrasis jau integruoja.

A. G. ŠEMETA. Kadangi čia yra surašyti visi iš eilės, tai gal perskaitysiu ir jau anksčiau buvusią poziciją, tai pakartosiu, kad būtų stenogramoje. Šiaip dabar sunku atskirti, kurie yra jūsų pirmieji, kurie vėlesni pasiūlymai.

Valstybinės įmonės poilsio namai „Baltija“ reabilitacijos centrui rekonstruoti ir naujai medicininei įrangai įsigyti siūloma sumažinti asignavimus 1 mln. 450 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes tai yra tęstinis projektas.

Prienų daugiafunkcinio sporto komplekso…

J. RAZMA (TS-LKDF). Dėl „Baltijos“ poilsio namų, aš manau, reikia baigti ten kišti valstybės pinigus. Galų gale Vyriausybei parodyti ryžtą ir privatizuoti tuos poilsio namus. Dabar jūs motyvuojate projekto tęstinumu ir nežinia, kiek tam tęstinumui dar reikės milijonų. Aš nematau prasmės, kad Vyriausybė turėtų savo žinioje tokius poilsio namus, kur yra reabilitacijos paslaugos, kai šioje srityje yra išvystytas privatus sektorius. Aš net nežinau, gal net prašyčiau balsuoti už šį pasiūlymą. Mano supratimu, reikia baigti čia kišti pinigus. Kas privatizuos, tegul tęsia tuos reabilitacinius projektus, jeigu nori. Kažkada mes turėjome ryžto Seimo didelius poilsio namus „Eglė“ privatizuoti ir lengvai be jų apsieiname, bet Vyriausybė, deja, kažkaip, kad ir kiek čia būtų valdžių, vis tiek įsimylėjusi tuos savo poilsio namus.

PIRMININKAS. Kaip suprantu, Seimo narys J. Razma siūlo šį klausimą teikti Seimui balsuoti. Prašom. Motyvai, 1 – už, 1 –prieš. Už – J. Olekas nori kalbėti. Prie… Prašom. Žodis jums.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Aš noriu palaikyti gerbiamojo J. Razmos teikiamą pasiūlymą. Dalis „Baltijos“ teritorijos yra anksčiau buvusi Lietuvos karininkų Ramovės teritorija. Galima tą dalį sugrąžinti Lietuvos kariuomenei, o likusią dalį, kaip gerbiamasis J. Razma siūlė, galima privatizuoti. Manau, galima pritarti gerbiamojo J. Razmos pasiūlymui neskirti papildomų pinigų iš valstybės biudžeto.

A. G. ŠEMETA. Aš norėčiau…

PIRMININKAS. Minutėlę! Ar yra prieš? Prieš nėra. Gerai, ministre, žodis jums.

A. G. ŠEMETA. Aš norėčiau priminti, kad šiems poilsio namams dar G. Kirkilo Vyriausybės pasiūlymu buvo numatytos lėšos biudžete, tai ar reikia čia suprasti, kad yra apsigalvota šioje pozicijoje? Pirminiame projekte buvo numatyta iš esmės sumažinti tas lėšas ir toliau matysime Seimo narių pasiūlymų, kuriuose siūloma dalį tų lėšų atkurti. Aš siūlyčiau, jeigu bus balsuojama, tą projektą vienaip ar kitaip užbaigti.

PIRMININKAS. Dėkoju. Išgirdome už, prieš ir trumpą komentarą.

Mielieji kolegos, aš teikiu balsuoti, kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario J. Razmos pasiūlymui dėl poilsio namų „Baltijos“ reabilitacijos centro rekonstravimo ir naujos medicininės įrangos įsigijimo 1 mln. 450 tūkst. Lt. Prašome registruotis ir balsuoti.

Balsavo 97. Už – 37, prieš – 8, susilaikė 52. Pasiūlymui nepritarta.

Prašau toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau turime taip pat Seimo nario J. Razmos pasiūlymą Prienų daugiafunkcinio sporto komplekso Prienuose, Birutės g. 7, statybai. Bendra suma yra 19 mln. 190 tūkst. Lt. Siūloma sumažinti 900 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti pasiūlymui. 2009 m. šiam projektui numatyta skirti 900 tūkst. Lt, ir jeigu būtų pritarta pasiūlymui, apskritai būtų neskirta lėšų šiam projektui, o projektas yra rengiamas pagal sporto plėtros Lietuvoje strategiją.

PIRMININKAS. Dėkoju. Pasiūlymo autorius sutinka. Gerai. Einame toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau dešimtas – Plungės lopšelio–darželio „Pasaka“ Mačernio g. 15 pastato rekonstravimas. Buvo prašoma papildomai 365 tūkst. Lt, Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam siūlymui ir skirti 300 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Taip, autorius sutinka. Prašau 11.

A. G. ŠEMETA. Toliau. Plungės „Saulės“ gimnazijos rekonstrukcijai buvo prašoma 1 mln. 580 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes projekto vertė yra 7,5 mln. Lt ir galbūt bus siūlymas numatyti lėšų apskritai švietimo įstaigų rekonstrukcijai ir gal iš tos programos bus galima papildomai numatyti, tačiau šiuo metu manome, kad nėra galimybių.

J. RAZMA (TS-LKDF). Ką darysi, sutinku, kad ribotos galimybės įtraukti papildomus objektus.

PIRMININKAS. Ačiū.

A. G. ŠEMETA. Ir paskutinis šioje dalyje – Seimo nario J. Razmos pasiūlymas Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastato rekonstrukcijos Oginskio dvaro ansamblio laikrodinės oranžerijos restauravimui ir pritaikymui bibliotekos reikmėms. Seimo narys siūlo skirti šiam tikslui 1 mln. 786 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam siūlymui ir skirti 500 tūkst. Lt.

J. RAZMA (TS-LKDF). Tvarka.

PIRMININKAS. Seimo narys sutinka?

J. RAZMA (TS-LKDF). Sutinku.

PIRMININKAS. Dėkui. Ir jeigu nieko nepraleidome, tai visus 12 pasiūlymų mes aptarėme ir priimti sprendimai. Gerai, prašau, ministre, toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau. Seimo narių A. Rimo, M. Varaškos ir A. Vidžiūno pasiūlymas. Šie Seimo nariai siūlo skirti 2 mln. 505 tūkst. Lt viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės trijų operacinių rekonstrukcijai užbaigti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes biudžete yra skirta 1 mln. 300 tūkst. Lt ir daugiau skirti lėšų nėra galimybės.

PIRMININKAS. Dėkoju. Manau, kad suteiksime iš visų trijų teikėjų autorių žodį opozicijos atstovui. Prašau. A. Rimas.

A. RIMAS (LSDPF). Aš noriu paprašyti, kad ligoninei būtų skirta daugiau lėšų, kad būtų galima užbaigti. Ligoninėje yra 5 operacinės, 3 iš jų remontuojamos. Galimas infekcijų proveržis, taip pat labai sunku personalui dirbti. Reikia turėti omeny tai, kad ir miestas, ir ligoninė yra prie „Via Balticos“ magistralės, jeigu stambesnė avarija, nebūtų galima suteikti pagalbos. Prašau skirti 3,5 mln.

PIRMININKAS. Dėkoju. Manau, kad šiuo klausimu teks balsuoti. Todėl už, prieš. Ar yra… Nėra. Skelbiu balsavimą. Prašom registruotis ir balsuoti. Kas už tai, kad būtų priimtas Seimo narių A. Rimo, M. Varaškos ir A. Vidžiūno pasiūlymas?

Balsavo 96. Už – 46, prieš – 3, susilaikė 46. Pasiūlymui nepritarta.

Ministre, prašom toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau tų pačių Seimo narių…

PIRMININKAS. Ministre, aš labai atsiprašau. Mielieji kolegos, prašom šiek tiek tyliau, nes po to kaltiname vieni kitus, kad neišgirdome per savo pačių triukšmą, tai aš prašau dėmesio, vis dėlto svarstome biudžetą. Prašau.

A. G. ŠEMETA. Toliau tų pačių Seimo narių pasiūlymas skirti 2 mln. Lt Liudvinavo Kazio Borutos vidurinės mokyklos pastato kapitaliniam remontui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam siūlymui, nes nėra pateiktas projektas.

PIRMININKAS. Žodis Seimo nariui A. Rimui. Prašau.

A. RIMAS (LSDPF). Čia gerbiamasis M. Varaška.

PIRMININKAS. M. Varaška. Prašau. Kol kas, kiek suprantu, pasiūlymo autorius sutinka su Vyriausybės išvada.

M. VARAŠKA (TPPF). Taip, aš tik norėčiau atsakyti gerbiamajam A. Rimui, kad iniciatorius buvo jis, tai, matyt, pirmas žodis jam turėtų ir priklausyti.

PIRMININKAS. Na, ne visai ta vieta, kur galime kalbėti apie pirmą žodį arba pirmą ranką. Čia Seimas. Kiek suprantu, autoriai sutinka pritarti Vyriausybės išvadai nepritarti. Gerai, ačiū. Einame toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau tie patys Seimo nariai siūlo skirti 2 mln. Lt pastato, esančio Lietuvininkų g. 18, Marijampolėje kapitaliniam remontui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl tos pačios priežasties, nes nepateiktas projektas.

PIRMININKAS. Ar būtų norinčių kalbėti iš Seimo narių autorių grupės? Prašau.

A. RIMAS (LSDPF). Sutinkame su išvada.

A. G. ŠEMETA. Ačiū.

PIRMININKAS. Dėkojame. Prašau toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau tie patys Seimo nariai siūlo skirti 1 mln. Lt Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-darželio pastato kapitaliniam remontui. Vyriausybė taip pat siūlo nepritarti dėl tos pačios priežasties, nes nepateiktas projektas.

A. RIMAS (LSDPF). Taip, sutinkame.

PIRMININKAS. Pataisų autoriai sutinka.

A. G. ŠEMETA. Toliau tie patys autoriai siūlo skirti 2,5 mln. Lt Marijampolės Armino vidurinės mokyklos pastato kapitaliniam remontui. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes nepateiktas projektas.

PIRMININKAS. Autorių grupė taip pat neprieštarauja. Dėkojame.

Jeigu neklystu, iš tiesų Seimo narių grupės: A. Rimo, M. Varaškos ir A. Vidžiūno, pasiūlymai visi.

Taip. Prašau toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys V. Galvonas siūlo skirti 250 tūkst. Lt XV Europos sklandymo čempionatui, vyksiančiam 2009 m. liepos 25 d. – rugpjūčio 8 d., aviacinės technikos remontui ir pastatų renovacijai. Vyriausybė siūlo nepritarti, nepateiktas projektas.

PIRMININKAS. Seimo narys V. Galvonas. Prašau.

V. GALVONAS (TTF). Ką padarysi!

PIRMININKAS. Geranoriškai sutinka su nepalankia išvada. Ačiū.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys V. Tomaševskis siūlo skirti 258,2 tūkst. Lt Šalčininkų ligoninei naujam liftui įrengti. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes nepateiktas projektas.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autoriaus nėra. Ar galime pritarti Vyriausybės nuomonei? (Balsai salėje) Prieštaraujančių nėra. Ačiū.

Prašau, ministre.

A. G. ŠEMETA. Toliau. Seimo narys V. Tomaševskis siūlo į Valstybės investicijų programą įtraukti Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę ir siūlo skirti jos statyboms užbaigti 3 mln. 100 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes Vilniaus rajono savivaldybė prašymo skirti lėšų 2009 m. nėra pateikusi. Šiai ligoninei 2008 m. iš Privatizavimo fondo buvo skirta 2,5 mln. Lt.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autoriaus nėra. Ar būtų galima pritarti Vyriausybės išvadai? Prieštaraujančių nėra. Toliau. Prašau.

A. G. ŠEMETA. Toliau. Seimo narys V. Tomaševskis į Valstybės investicijų programą siūlo įtraukti Tautinių kultūrų centrui skirtą pastatą, esantį Donelaičio g. 6 b, Klaipėdoje, ir pastato rekonstrukcijai siūlo skirti 710 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti. Tai naujas investicijų projektas, kurio vertė 820 tūkst. Lt, ir siūlome šio naujo projekto netraukti.

PIRMININKAS. Seimo nario nėra. Ar būtų galima pritarti Vyriausybės nuomonei? Prieštaraujančių nėra, prašau. 11 eilės numeris.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys V. Tomaševskis siūlo skirti 1 mln. 200 tūkst. Lt Šv. Teresės bažnyčios Aušros vartų koplyčios ir galerijos stogo tvarkybos darbams baigti bei Teresės bažnyčios fasado tvarkybos darbams atlikti. Vyriausybė siūlo nepritarti. Numatyta finansuoti iš Kultūros paveldo departamento Jono Pauliaus II piligrimų ir jų objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms programos. Taigi siūlome nepritarti šiam pasiūlymui.

PIRMININKAS. Siūlymo autoriaus nėra. Ar būtų prieštaraujančių Vyriausybės pateiktai išvadai? (Balsai salėje) Krikščionys demokratai… Na, man atrodo, visas Seimas eina prieš valią Viešpaties.

Prašau, ministre, toliau 12 klausimas.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys J. Juozapaitis Pakruojo rajono savivaldybei Žemynos pagrindinės mokyklos antrojo etapo darbų tęstinumui siūlo skirti 500 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti. Tai naujas projektas, kurio bendra vertė 6,2 mln. Lt.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autorius Seimo narys J. Juozapaitis. Prašau, žodis jums.

J. JUOZAPAITIS (LSDPF). Ačiū, Pirmininke. Nesutinku, kad naujas projektas. Šiais metais buvo skirta 600 tūkst. ir pradėtas remontas. Mokyklos atskirų dalių remontas pradėtas, tęstinumo nebus. Kaip atrodo mokykla? Didelė mokykla – 700 vaikų, buvusi vidurinė mokykla. Buvo tęstinumas šiais metais 600 tūkst. Ministerija žinojo. Po pirmojo svarstymo buvo pritarta Švietimo, mokslo ir kultūros komitete. Būtinai reikia tų pinigėlių, nors 500 tūkst. Lt, labai mažai prašau.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autorius nesutinka su Vyriausybės išvada. Teks balsuoti. Prašau, motyvai už ir prieš. J. Olekas. Už ar prieš? Prašau.

J. OLEKAS (LSDPF). Už. Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Aš tikrai kviesčiau visus palaikyti kolegos J. Juozapaičio teikiamą pasiūlymą, nes taip jau atsitinka, kad pradėti projektai nutrūksta dėl to, kad tuo metu neskiriama lėšų. Kaip jūs, gerbiamasis ministre, sakėte, iš tikrųjų projekto vertė yra didesnė, bet ateinantiems metams prašoma suma palyginti nedidelė, bet tai būtų projekto tęsimas, vaikams geresnių sąlygų mokykloje sudarymas. Todėl kviesčiau visus pritarti ir paskirti tokią sąlyginai nedidelę sumą, kad mokykla galėtų toliau tvarkytis ir užtikrinti mokymo procesą.

PIRMININKAS. Ačiū. Ar būtų motyvų prieš? (Balsai salėje) Ne. Tuomet iš karto skelbiu balsavimą. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario J. Juozapaičio pasiūlymui, prašome registruotis ir balsuoti. (Balsai salėje)

Balsavo 81: už – 37, prieš – 3, susilaikė 41. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau yra Seimo narių A. Matulo, D. Mikutienės, V. Matuzo, P. Luomano ir J. Dautarto pasiūlymas 1 mln. Lt skirti Panevėžio apskrities ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijos ir priestato statybos projektui. Vyriausybė pritaria šiam siūlymui ir siūlo skirti 1 mln. Lt.

PIRMININKAS. Vyriausybė pritarė.

A. MATULAS (TS-LKDF). Kadangi man įjungtas mikrofonas, aš noriu padėkoti ir pasakyti, kad iš tikrųjų šiuo metu Panevėžio apskrities ligoninė veikia be Priėmimo skyriaus. Tas 1 mln. Lt padės užbaigti objektą ir kitais metais normaliai pradės funkcionuoti Priėmimo skyrius. Ačiū Vyriausybei.

PIRMININKAS. Aš galbūt nenusižengsiu procedūroms perskaitydamas visą: siūlo skirti 1 mln. Lt Panevėžio apskrities ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijos ir priestato statybos projektui. Lėšų šaltinis – asignavimų, numatytų Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos statybai ir įrengimui, sumažinimas 1 mln. Lt. (Balsai salėje)

Gerai, 14 klausimas. Prašau.

A. G. ŠEMETA. Prieš pereidamas prie 14 klausimo, noriu pasakyti. Šiuo atveju mes nagrinėjame Seimo narių pasiūlymus, kuriems Vyriausybė pritaria ar nepritaria dėl išlaidų padidinimo. Dėl sumažinimo aš pačioje pradžioje pateikiau šaltinius, kur, Vyriausybė mato, galima sumažinti. Šiaulių ligoninė pakliūva į tą sąrašą, tačiau jos investicijų projektams finansuoti vis tiek dar yra numatytos gana didelės lėšos.

Taigi 14 klausimas. Seimo nariai A. Matulas, D. Mikutienė siūlo skirti 1 mln. 800 tūkst. Lt investiciniam projektui – viešosios įstaigos Trakų ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijai ir Reanimacijos, intensyviosios pagalbos skyriaus priestato statybai ir įrengimui. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 500 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Ar pasiūlymo autoriai sutinka? Taip. Gerai. Ačiū.

15-asis.

A. G. ŠEMETA. Toliau. Seimo narys A. Butkevičius siūlo skirti 1 mln. 800 tūkst. Lt Vilkaviškio rajono savivaldybei investicijų projektui Vilkaviškio sporto mokyklos sporto salės kapitaliniam remontui užbaigti. Vyriausybė siūlo nepritarti. Likutinė projekto vertė yra 11 mln. Lt ir, be abejo, užbaigti projektą nėra galimybių.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autorius Seimo narys A. Butkevičius. Prašau.

A. BUTKEVIČIUS (LSDPF). Dėkoju, Seimo Pirmininke. Esu šiek tiek nustebęs. Tai yra tęstinis projektas ir jisai 2008 m. buvo finansuojamas iš Privatizavimo fondo. Kiek žinau, Finansų ministerijos specialistai dėl tos priežasties pamiršo įtraukti į Valstybės investicijų programą, apsižiūrėjo tik po antrojo svarstymo. Bus labai keista, kai statybininkai pagal sutartį pareikalaus tam tikrų baudų. Pagal finansinę planavimo logiką vis dėlto tęstiniai objektai turėtų būti ir toliau finansuojami.

PIRMININKAS. Dėl šio klausimo teks balsuoti. Prašau, motyvai už, prieš. Nėra. Tuomet skelbiu balsavimą. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario A. Butkevičiaus pasiūlymui, prašau balsuoti.

Balsavo 82 Seimo nariai. Už – 40, prieš – 2, susilaikė 40. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau, Seimo narys A. Dumčius siūlo skirti 5 mln. Lt Kauno medicinos universiteto projektui – įkurti ir įrengti Nacionalinio atviros prieigos naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro infrastruktūrą, ją finansuoti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui, nes nėra finansinių galimybių skirti tokią didelę sumą.

PIRMININKAS. Prašau. Seimo narys A. Dumčius.

A. DUMČIUS (TS-LKDF). Dėkui. Ką gi padarysi, cokolis yra atviras. Bet aš tada gal sausio mėnesį papildomai prašysiu, kad nors iš rezervo, kad būtų uždengta žiemai ta cokolinė dalis ar kaip, nes palikti neišeina? Nedidelės sumos, aišku, ne 5 mln. iš rezervo prašysiu. O dabar pritariu.

PIRMININKAS. Dėkoju. Pasiūlymas atsiimamas. Toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys A. Dumčius siūlo skirti 250 tūkst. Lt Kauno miesto lopšelio-darželio „Žemyna“ pradėtam langų pakeitimui užbaigti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl ribotų finansinių galimybių.

PIRMININKAS. Žodis pasiūlymo autoriui.

A. DUMČIUS (TS-LKDF). Sutinku. Prašysime iš savivaldybės atsiųstų lėšų.

PIRMININKAS. Dėkoju. Eilės Nr. 18.

A. G. ŠEMETA. Toliau, Seimo nariai V. Bukauskas ir A. Petkus siūlo skirti 100 tūkst. Lt Telšių rajono savivaldybei – sanitarinių mazgų sistemos avarinei būklei likviduoti Telšių rajono Viekšnalių pagrindinėje mokykloje. Vyriausybė siūlo nepriarti dėl ribotų finansinių išteklių.

PIRMININKAS. Prašau. Seimo narys V. Bukauskas.

V. BUKAUSKAS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, manau, kad vis dėlto turėtume žiūrėti į prastą rajoninį švietimo tinklą. Prašyčiau, kad Seimo nariai palaikytų ir skirtų 100 tūkst. langams pakeisti.

PIRMININKAS. Šis klausimas bus teikiamas balsuoti. Yra motyvų už ir prieš? Nėra. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo narių V. Bukausko ir A. Petkaus pasiūlymui?

Balsavo 83 Seimo nariai. Už – 44, prieš – 4, susilaikė 35. Pasiūlymui nepritarta. Prašau toliau.

A. G. ŠEMETA. Tie patys Seimo nariai V. Bukauskas ir A. Petkus siūlo skirti 50 tūkst. Lt Telšių rajono savivaldybei – Telšių kultūros centro Buožėnų filialo pastato remonto darbams. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui. Mūsų nuomone, tokias lėšas galėtų skirti ir savivaldybė.

PIRMININKAS. Prašau, pasiūlymo autoriai.

V. BUKAUSKAS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, manau, kad turėtume atsižvelgti ir į rajono kultūrinę raidą. Kaip žinote, kitais metais mūsų valstybė švęs tūkstantmetį, tai turėtų ir kaimai pajusti šios šventės dvasią. Prašau balsuoti.

PIRMININKAS. Motyvai už ir prieš? Nėra. Teikiame balsuoti. Kas už tai, kad Seimo narių pasiūlymui būtų pritarta?

Balsavo 75 Seimo nariai. Už – 39, prieš – 2, susilaikė 34. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Tie patys Seimo nariai V. Bukauskas ir A. Petkus siūlo skirti 80 tūkst. Lt Telšių rajono savivaldybei – Telšių kultūros centro Eigirdžių filialo pastato remonto darbams. Vyriausybė siūlo nepritarti. Vėl manome, kad savivaldybė gali paieškoti finansavimo iš savo lėšų.

PIRMININKAS. Prašau, pasiūlymo autoriai.

V. BUKAUSKAS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Aš minėjau motyvus, dėl tų pačių motyvų prašau balsuoti Seimą ir dėl šio teikto projekto.

PIRMININKAS. Prašau. Motyvai už ir prieš. Nėra. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų šiam pasiūlymui pritarta arba ne?

Balsavo 80 Seimo narių. Už – 42, prieš – 2, susilaikė 36. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Tie patys Seimo nariai V. Bukauskas ir A. Petkus siūlo skirti 300 tūkst. Lt Telšių rajono savivaldybei – Telšių suaugusiųjų vidurinės mokyklos pastato remonto darbams. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui. Priminsiu, kad savivaldybei investiciniams projektams yra skirta beveik 4 mln. Lt, ir savivaldybė galėtų nustatyti prioritetus, kuriuos projektus finansuoti.

PIRMININKAS. Seimo narys V. Bukauskas.

V. BUKAUSKAS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Tai yra tęstinis projektas, kuriam praeitais metais buvo numatyta 0,5 milijono. Čia prašome 300 tūkst., kad galėtų pabaigti pirmąjį etapą, tai liečia energetinio tapymo programą. Prašau kolegų palaikyti tą teiktą pasiūlymą.

PIRMININKAS. Ačiū. Motyvai už ir prieš. Nėra. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad šiam pasiūlymui būtų pritarta arba ne?

Balsavo 78 Seimo nariai. Už – 43, prieš – 2, susilaikė 33. Pasiūlymui nepritarta. Prašau toliau.

A. G. ŠEMETA. Tie patys Seimo nariai V. Bukauskas ir A. Petkus siūlo skirti 100 tūkst. Lt Telšių rajono savivaldybei – Kaunatavo pagrindinei mokyklai remontuoti. Vyriausybė siūlo nepritarti vėlgi dėl tos pačios priežasties.

PIRMININKAS. Autorių nuomonė.

V. BUKAUSKAS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Aš jau minėjau ir dėl prieš tai teikto pasiūlymo, kad išties kaimų švietimo tinklo yra apgailėtina situacija. O dėl Kaunatavo mokyklos, tai savivaldybė yra skyrusi per 300 tūkst. Prašome tik 100 tūkst., t. y. iš dalies prisidėti, kad būtų baigti energetinio sektoriaus užtikrinimo darbai. Kolegų prašau palaikyti.

PIRMININKAS. Dėkoju už argumentus. Motyvai už ir prieš? Nėra. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo narių pasiūlymui?

Balsavo 73 Seimo nariai. Už – 38, prieš – 1, susilaikė 34. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau tie patys Seimo nariai V. Bukauskas ir A. Petkus siūlo skirti 1 mln. Lt Telšių rajono savivaldybei – Telšių kultūros centro Triškių filialo pastato remonto darbams. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes 2009 m. programoje jau numatyta skirti 700 tūkst. Lt ir daugiau lėšų skirti nėra galimybių.

PIRMININKAS. Prašau. Pasiūlymo autoriai.

V. BUKAUSKAS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, teiktas pasiūlymas yra dėl to, kad kitų metų biudžete yra numatyta 700 tūkst., bet tai yra tęstinis projektas ir būtent tas milijonas reikalingas, kad galėtų visiškai užbaigti pradėtą projektą, kad galėtų gyvenvietė pasitikti mūsų valstybės tūkstantmetį su naujais kultūros namais. Prašom palaikyti.

PIRMININKAS. Motyvai už, prieš. Siūlau balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo narių pasiūlymui?

Balsavo 73, už – 40, prieš – 1, susilaikė 32. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau tie patys Seimo nariai V. Bukauskas ir A. Petkus siūlo skirti 2,5 mln. Lt Telšių rajono savivaldybės Žemaitės dramos teatro, kultūros centro ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastato Telšiuose avarinei būklei likviduoti ir rekonstruoti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes ir taip 2009 m. programoje yra numatyta 1 mln. Lt ir skirti daugiau nėra galimybių.

PIRMININKAS. Ačiū.

V. BUKAUSKAS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Taip pat kolegų prašau palaikyti teiktą pasiūlymą, nes būtent ta suma reikalinga, kad galėtų baigti būtent pirmąjį etapą, kad visuomenė taip pat galėtų pajusti pasitikdama Lietuvos tūkstantmetį.

PIRMININKAS. Dėkoju už argumentus. Motyvai už, prieš. Yra? Už. Prašom.

S. BUCEVIČIUS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, aš manau, kad tai yra kolegų V. Bukausko ir A. Petkaus paskutinis pasiūlymas. Kai girdėjome J. Razmos motyvą dėl „Baltijos“ namų finansavimo sumažinimo ir kai Telšiams, girdime, net neskirta 50 tūkst., tai išties tenka tik apgailestauti, kad J. Razmos pasiūlymai nebuvo atsižvelgti ir Telšių rajonui nebus skirta net darželiams ir kitoms įstaigoms.

PIRMININKAS. Čia dabar kalbama ne 25, o 24 klausimu, jeigu aš neklystu, dėl viešosios bibliotekos pastato. Čia priešpaskutinis. Taigi, kas už tai, kad būtų pritarta Seimo narių V. Bukausko ir A. Petkaus pasiūlymui dėl 2,5 mln. Lt?

Balsavo 70, už – 34, prieš – 2, susilaikė 34. Pasiūlymui nepritarta. Ir dabar jau paskutinis Seimo narių V. Bukausko ir A. Petkaus pasiūlymas. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Paskutinis pasiūlymas. Seimo nariai siūlo skirti 1 mln. Lt Telšių rajono universalios sporto salės statybai. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes tai yra naujas projektas, kurio bendra vertė yra net 30 mln. Lt. Be abejo, dabartinėmis aplinkybėmis neįmanoma finansuoti tokio projekto.

PIRMININKAS. Prašom. Žodis pasiūlymo autoriams.

V. BUKAUSKAS (DPF). Gerbiamasis Pirmininke, gal galite peradresuoti mano kolegai A. Petkui pasakyti.

PIRMININKAS. Prašom. A. Petkus. Minutėlę. Prašom.

A. PETKUS (TTF). Dėkoju, Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, tikrai prašau palaikyti šį pasiūlymą, nes tai yra paskutinis Telšių pasiūlymas, ir ne visai norėčiau sutikti, kad tai yra naujas objektas, nes jau šiais metais pati savivaldybė yra skyrusi pusę mln. Lt ir tai labai svarbus objektas Telšių rajonui ir visam regionui. Tikiuosi palaikymo. Ačiū.

PIRMININKAS. Motyvai už, prieš? Nėra. Siūlau balsuoti už paskutinę Telšių viltį.

Balsavo 73, už – 39, prieš – 2, susilaikė 32. Dovanokite, mieli žemaite, ale pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau, Seimo narys K. Komskis siūlo skirti papildomai iki 4 mln. 100 tūkst. Lt Pagėgių kultūros centro pastatui Pagėgiuose, Jaunimo g. 3 rekonstruoti ir viešosios bibliotekos patalpoms išplėsti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes 2009 m. programoje numatyta skirti šiems projektams 500 tūkst. Lt ir daugiau lėšų skirti nėra galimybių.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autorius – Seimo narys K. Komskis. Prašom.

K. KOMSKIS (TTF). Gerbiamieji Seimo nariai, iš tiesų turbūt nerasite nė vienos savivaldybės, kurioje nebūtų kultūros namų. Šiandien Pagėgiai turi būtent tokį dalyką. Jeigu mes skirsime po 500 tūkst., kaip dabar numatyta, tai ši statyba tęsis dar aštuonerius metus. Vadinasi, Pagėgiai nematys renginių, neatvažiuos geresni koncertai. Iš tiesų šis objektas labai svarbus, nes gyvename pasienyje, yra didžiulis nusikalstamumas, jaunimo užimtumo problema ypač opi. Prašau palaikyti šį mano pasiūlymą.

PIRMININKAS. Dėkoju Seimo nariui už argumentus. Motyvai už, prieš. Ar būtų norinčių kalbėti? Nėra, tuomet teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario K. Komskio pasiūlymui?

Balsavo 75. Už – 39, prieš – 4, susilaikė 32. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys K. Komskis siūlo skirti papildomai iki 4 mln. 150 tūkst. Lt projektui Pagėgių lopšelio-darželio pastatui Klaipėdos g. 4 Pagėgiuose finansuoti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui. 2008 m. šiam projektui buvo skirta 1,2 mln. Lt iš Privatizavimo fondo ir dėl didelės projekto likutinės vertės nematome galimybių papildomai finansuoti.

PIRMININKAS. Žodis pasiūlymo autoriui Seimo nariui K. Komskiui. Prašom. Minutėlę. Techninės problemos. Tuoj, manau, kad… Prašom.

K. KOMSKIS (TTF). Gerbiamasis ministre, iš tiesų nenorėčiau sutikti su jūsų argumentais, kad yra didelė likutinė statybos visa vertė ir negalima jos baigti. Iš tiesų šis objektas susideda iš dviejų naujų pastatų, kurie yra pastatyti, mūrai visi padaryti. Iš viso nesuprantu, kaip bus galima dabartiniu metu su tais pastatais elgtis. Vienas dalykas, jie yra šalia darželio. Juos reikės saugoti, jie yra tik mūrai. O kad nebūtų tęsiamas šis projektas, iš tiesų argumentų jokių nėra. Juo labiau mes matome, kad darželiams yra skiriama ir papildomai. O Pagėgiams neskirta apskritai nė vieno lito. Prašom palaikyti šį sprendimą ir skirti nors kiek, kad būtų tęsiamas projektas.

PIRMININKAS. Dėkoju už argumentus. Motyvai už arba prieš. Nėra. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta minėtam pasiūlymui? Prašom balsuoti.

Balsavo 70 Seimo narių. Už – 37, prieš 2, susilaikė 31. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys S. Bucevičius siūlo skirti 90 tūkst. Lt Akmenės rajono savivaldybei kaip specialiąją tikslinę dotaciją Akmenė rajono Papilės Simono Daukanto vidurinės mokyklos vidaus remonto darbams užbaigti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl lėšų stokos.

PIRMININKAS. Prašom. Seimo narys. S. Bucevičius.

S. BUCEVIČIUS (DPF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Aš norėčiau trumpai pasakyti, kad visi mano pasiūlymai buvo teikiami tęstiniams projektams arba avarinės būklės likvidavimui. Šis yra tęstinis ir prašyčiau kolegų pritarti. Ačiū.

PIRMININKAS. Dėkoju už argumentus. Motyvai už ir prieš. Nėra. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad šiam pasiūlymui būtų pritarta arba ne?

Balsavo 77 Seimo nariai. Už – 38, prieš – 2, susilaikė 37. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys S. Bucevičius siūlo skirti 300 tūkst. Lt Akmenės rajono savivaldybei kaip specialiąją tikslinę dotaciją Akmenės rajono Akmenės krašto muziejaus pastato rekonstrukcijai, stogo dangos ir langų pakeitimui. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 150 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Dėkoju. Žodis pasiūlymo autoriui. Prašom. S. Bucevičius.

S. BUCEVIČIUS (DPF). Ačiū, Pirmininke. Aš sutinku su Finansų ministerija. Iš dalies Žemaitija turi rezultatą. Ačiū.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys S. Bucevičius siūlo skirti 237 tūkst. Lt Akmenės rajono savivaldybei kaip specialiąją tikslinę dotaciją Akmenės vaikų lopšelio darželio „Žvaigždutė“ pastato rekonstrukcijai, langų ir durų pakeitimui. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 150 tūkst. Lt šiam projektui.

PIRMININKAS. Prašom. Žodis autoriui.

S. BUCEVIČIUS (DPF). Aš galiu tik… Gaila, kad ne visai sumai pritarta, bet vaikų vardu galiu už tai padėkoti Finansų ministerijai ir valdančiajai daugumai. Ačiū.

PIRMININKAS. Ačiū. Prašom toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys A. Matulas siūlo papildomai skirti 1 mln. Lt Klaipėdos jūrininkų ligoninės angiochirurgijos, abdominalinės chirurgijos ir ginekologijos operacinių atnaujinimo ir rekonstrukcijos investicinio projekto įgyvendinimui. Vyriausybė siūlo pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 1 mln. Lt.

PIRMININKAS. Gerai. Kadangi pritarta, toliau E. Žakario pasiūlymas.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys E. Žakaris siūlo skirti 500 tūkst. Lt Šiaulių Vinco Kudirkos pradinės mokyklos tęstiniam pastato renovacijos investicijų projektui įgyvendinti. Vyriausybė siūlo nepritarti dėl lėšų stokos ir, jeigu bus tikslinamas 2009 m. biudžetas, tuomet grįžti prie šio pasiūlymo.

PIRMININKAS. Ar yra Seimo narys E. Žakaris? Nėra. Ar yra norinčių kalbėti jo vardu? Ne. (Balsai salėje) P. Gražulis. Prašom.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, kokia pastebėta tendencija? Jeigu lėšas – milijoną ar pusę milijono litų – darželiui, mokyklai ar medicinos įstaigai siūlo valdančioji dauguma, Vyriausybė pritaria, bet jeigu siūlo ne valdančiosios daugumos atstovas Seimo narys, tam nepritariama. Kokiais kriterijais vis dėlto remiamasi? Nejaugi pagal mažumos ir daugumos kriterijus formuojamas biudžetas? Jeigu mažumos atstovas siūlo, tai nepritaria, o jeigu daugumos – pritariama. Manau, tai nėra biudžeto taupymas, tai yra protekcionistinis biudžetas. Aš kitaip negaliu įvardyti ir tam biudžetui vien dėl to negalėčiau pritarti.

PIRMININKAS. Dėkoju. Į pastabą atsakyti nereikia, nes yra bendro pobūdžio pastaba, kuri neturi nieko bendra su konkrečiu pasiūlymu.

Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario E. Žakario pasiūlymui? Prašom balsuoti už arba prieš.

Balsavo 79 Seimo nariai. Už – 37, prieš – 3, susilaikė 39. Pasiūlymui nepritarta. Prašom toliau.

A. G. ŠEMETA. Paneigdamas P. Gražulio repliką, kuri yra visiškai nepagrįsta, teikiu kitą Seimo nario E. Žakario pasiūlymą. Jis siūlo skirti 500 tūkst. Lt Šiaulių J. Janonio gimnazijos tęstiniam pastato rekonstrukcijos investiciniam projektui įgyvendinti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 400 tūkst. Lt. Taigi, pone Gražuli, jūs esate visiškai neteisus.

PIRMININKAS. Dėkojame. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Priminsiu, 0,5 mln., skiriama 400 tūkst. Lt. Galime pritarti, prieš nėra? Ačiū. Prašom, ministre, toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys E. Žakaris siūlo skirti 2 mln. 388 tūkst. 600 Lt viešajai įstaigai Šiaulių apskrities ligoninei tęstiniam elektros tinklų rekonstrukcijos projektui įgyvendinti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, kadangi 2009 m. programoje ir taip yra numatyta 2 mln. 389 tūkst. Lt šiam projektui pabaigti. Taigi papildomai lėšų nereikėtų skirti.

PIRMININKAS. Kadangi projekto autoriaus nėra, ar galime pritarti Vyriausybės išvadai bendru sutarimu? Ačiū. Prašom, ministre, toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo nariai V. Baltraitienė, V. Gapšys ir V. Uspaskichas siūlo skirti 500 tūkst. Lt Kėdainių rajono investiciniam projektui Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės integracijai į viešąją įstaigą Kėdainių ligoninę antrojo 40 lovų slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus įkūrimui, pertvarkant traumatologijos ir psichiatrijos skyrius. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes programoje šiam projektui yra skirta 200 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Labiausiai iš autorių pasipiktinęs V. Uspaskichas. Žodis jam. Prašom. Minutėlę! Viktoras atsisako kalbėti. Žodis V. Baltraitienei. Tada darom taip: Virginija kalba, o Viktoras rankom mosuoja. Prašom.

V. BALTRAITIENĖ (DPF). Ačiū. Mes siūlome skirti 500 tūkst., nes 200 tūkst. labai mažai suma, ir neįsivaizduojam, kaip vykdyti konkursą ir kokius darbus galim atlikti. Tai yra tęstinis darbas – ligoninės restruktūrizacija, pertvarkomi visi skyriai, tik atskiromis dalimis suskirstyta. Tada stoja visa ligoninės rekonstrukcija, nes, nesutvarkius vieno skyriaus, negalima perkelti kito. Ir pavadinime yra, kad reikia pertvarkyti du skyrius, kad būtų galima įsteigti slaugos skyrių. Mūsų pasiūlymas yra padidinti tą sumą iki 500, kad realiai galėtų pradėti dirbti kokius nors darbus.

A. G. ŠEMETA. Aš manau, kad V. Uspaskichas puikiai žino, kad statybos smarkiai pinga.

V. BALTRAITIENĖ (DPF). Bet už 200, kai sąmata yra keli milijonai, tai per metus… Siūlau balsuoti ir pritarti, kad būtų 500 tūkst. Taip, kaip buvo numatyta pirminiame biudžeto projekte.

PIRMININKAS. Dėkojame autoriams už nuomonę. Ar būtų prieš balsavimą motyvų už ir prieš? Kol kas ne. Už yra? Ne, nėra. Taigi teikiu balsuoti, kas už tai, kad būtų pritarta Seimo narių V. Baltraitienės, V. Gapšio ir V. Uspaskicho pasiūlymui, prašom registruotis ir balsuoti.

Balsavo 83. Vaizdelis toks: už – 40, prieš – 4, susilaikė 39. Pasiūlymui nepritarta. Minutėlę, ministre. Taip, dėl vedimo tvarkos.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamasis Seimo Pirmininke, dėl vedimo tvarkos norėčiau pateikti tokį pasiūlymą. Štai kad ir mūsų frakcija yra pasiūliusi, kaip beveik milijardą litų sutaupyti biudžeto lėšų. Tai Prezidentūrai neskirti, Valdovų rūmams neskirti. Jeigu mes sutaupytume, balsuotume pirmiausia dėl to, kam neskirti, kur sutaupyti, tai tada žinotume, kokią sumą sutaupėm, ir galėtume tenkinti už tokią sumą tų Seimo narių prašymus, kurie siūlo darželiams, mokykloms, medicinos įstaigoms. Būtų labai logiškas toks posėdžio vedimas. Gal jūs pritartumėte, trumpiau būtų. O dabar toks savotiškai tuščias posėdžio vedimas išeina.

PIRMININKAS. Ačiū, bet…

P. GRAŽULIS (TTF). Dienos ilginimas.

PIRMININKAS. Dėkoju. Manau, kad bus atsižvelgta į jūsų pasiūlymą, kaip ir prašymas atsižvelgti į mano pasiūlymą – prieš tai pasiskaityti Statutą. Prašau, ministre.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 297 tūkst. litų investiciniam projektui – viešosios įstaigos Žiegždrių psichiatrijos ligoninės naujojo gydymo korpuso (…) priešgaisrinei sistemai – įgyvendinti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 100 tūkst. litų.

PIRMININKAS. Prašau pasiūlymo autorę.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Gerbiamieji kolegos, aš suprantu stebėdama keletą balsavimų, kad turbūt sudėtinga surinkti tą 71 balsą, bet noriu pasakyti, kad aš kreipiausi į apskritį, kuri atsakė, kad buvo teikta Vyriausybei, ir Vyriausybė nepritarė šiems varganiems 300 tūkst. Ar jūs įsivaizduojate, kas tai yra psichiatrijos ligoninė, kaip ji turėtų funkcionuoti? Ir jeigu biudžete apskritis neskyrė priešgaisrinei sistemai įrengti, surašyti aktai, kad negalima jos eksploatuoti. Yra trys korpusai. Vieno sąmatinė vertė 120, kito – 112 ir trečiojo – 65. Yra priešgaisriniai reikalavimai. Tai yra tiek tūkstančių kainuoja įrengimas šios sistemos. Tai aš prašau jūsų sutarimo, o jeigu jūs manote, kad netikslinga skirti, tai Vyriausybė turėtų prisiimti dėl kokios nors įvykusios nelaimės ar bėdos tiesiogiai atsakomybę. Tai yra labai rimti dalykai. Susirašinėjimas vyko tris mėnesius su apskritimi ir nedavė jokių rezultatų.

PIRMININKAS. Dėkoju autorei. Ar būtų motyvų už ir prieš? Būtų už. Prašau, J.Olekas.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, manau, kad D. Mikutienė labai išsamiai pateikė problemą. Nesutvarkius, neinvestavus sąlyginai nedidelių lėšų, užtikrinti kokybišką pagalbą ligoniams, kurių gana sudėtinga padėtis, kai jie atkeliauja į gydymo įstaigą, žinant psichologinę įtampą, kuri yra tokiu atveju… Manau, kad tikrai, gerbiamasis ministre ir gerbiamieji kolegos, mes galėtume surastų tų lėšų ir paskirti tokiam projektui baigti.

A. G. ŠEMETA. Gerbiamasis Seimo nary, juk siūlome skirti 100 tūkst. litų.

PIRMININKAS. Taigi dalinis finansavimas, kuris, kaip teigia pasiūlymo autorė, nepakankamas. Taigi teiksime balsuoti dėl Žiegždrių psichiatrinės ligoninės gydymo korpuso priešgaisrinės sistemos įgyvendinimo projekto. Tik balsuojant prašau atsižvelgti į tai, kad tai galbūt mūsų būsimieji namai. (Balsai, juokas salėje)

Balsavo 70, už – 41, prieš – 1, susilaikė 28. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 200 tūkst. litų Elektrėnų savivaldybės viešosios įstaigos Vievio kultūros centro rekonstravimo projektavimo darbams atlikti. Siūlome nepritarti šiam pasiūlymui, nes tai naujas investicijų projektas, kurio bendra vertė – 4 mln. 644 tūkst. litų. Dabartinėmis aplinkybėmis jo neįmanoma finansuoti.

PIRMININKAS. Prašau, žodis D.Mikutienei.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Žinoma, labai gaila, kad mes taip žiūrime į kultūrą regionuose. Šis projektas jau keletą metų iš eilės buvo teikiamas. Ir tiktai dabar buvo skirtos lėšos projektavimui. Kad jį tęstume, aš manyčiau, būtų tikslinga balsuoti ir suprasti, kad tokiame regione ypač svarbu kultūros plėtra. Juolab kad daug vaikų lanko meno mokyklą. Jeigu jūs, ministre, nuvažiuotumėte ir pamatytumėte, kokiomis sąlygomis keli šimtai vaikų užsiiminėja popamokine veikla, tai turbūt senais sovietų laikais nebuvo taip, kaip yra dabar. Siūlau balsuoti.

PIRMININKAS. Dėkoju. Motyvai už ir prieš. Nėra. Skelbiu balsavimą. Kas už tai, kad būtų pritarta arba ne šiam pasiūlymui.

Balsavo 71, už – 34, prieš – 2, susilaikė 35. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 584 tūkst. litų įgyvendinti investiciniam projektui Švenčionių rajono ligoninės vidaus patalpų rekonstravimas, Reanimacijos skyriaus sterilizacijos bei operacinių blokų įrangos įsigijimas ir modernizavimas. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui, nes tai naujas projektas, kurio bendra vertė yra 2 mln. 941 tūkst. litų.

PIRMININKAS. Žodis pasiūlymo autorei.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Gerbiamieji kolegos, su šiuo pasiūlymu iš tiesų yra paradoksas. Švenčionių rajonas, kaip ir daugelis kitų rajonų, yra įtrauktas į probleminių rajonų teritorijų plėtros programą. Lėšos buvo būtent ten numatytos. Tačiau biudžete tai neatsispindi. Tai man niekaip nesuprantama, kodėl Vyriausybė pagal vieną programą tvirtina lėšas, o į biudžetą tų lėšų neįdeda. Tai jeigu mes norime, kad gražiai atrodytų mūsų dokumentai, bet ne natūra, tai taip ir darykime. Prikuriam daugybę teisės aktų, įvairių programų, viskas labai gražu, popierinius variantus pateikiam, o realybė yra visiškai kita. Tai aš siūlyčiau, kad jūs, ministre, jeigu ir nepritars dabar Seimas šiam mano siūlymui, peržiūrėkite iš tiesų tų probleminių rajonų programą ir pasižiūrėkite, kas ten yra, ir atitinkamai koreguokite. Ir nesuteikite nepagrįstų vilčių regionams.

PIRMININKAS. Motyvai už ir prieš. Nėra. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo narė D. Mikutienės pasiūlymui?

Balsavo 67, už – 41, prieš – 2, susilaikė 24. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narė D. Mikutienė siūlo papildomai skirti 500 tūkst. litų sveikatos priežiūros įstaigų pastatų Šilutėje, Rusnės g. 1 ir Tulpių g. 14, rekonstravimui. Vyriausybė nepritaria šiam pasiūlymui, nes 2009 m. investicijų programoje numatyta šiam projektui skirti 250 tūkst. litų ir daugiau skirti lėšų nėra galimybių.

PIRMININKAS. Siūlymo autorė pritaria. Prašau toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 287 tūkst. Lt. Elektrėnų savivaldybės Semeliškių vidurinės mokyklos renovavimo ir projektavimo darbams atlikti. Vyriausybė nepritarė, nes tai naujas projektas, kurio vertė 4,6 mln. Lt.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autorė sutinka? Ačiū.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 2 mln. Lt viešosios įstaigos Sapiegos ligoninės paliatyvios slaugos skyriaus rekonstravimo projektui įgyvendinti. Vyriausybė nepritarė šiam pasiūlymui, nes tai naujas projektas, ir pats projektas nėra pateiktas.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autorė.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Projektas yra pateiktas Sveikatos ministerijai. Turbūt sveikatos ministerija jums nepateikė. Noriu atkreipti jūsų dėmesį, kad poreikis paliatyvios slaugos lovoms yra labai didelis, o Vilniaus mieste yra tik 5 vietos. Spręskite ir pagalvokite, kur Vyriausybė nustato prioritetus ir kur padėti tuos žmones, kad jie galėtų oriai išeiti iš šio gyvenimo.

PIRMININKAS. Autorė pritaria Vyriausybės išvadoms?

D. MIKUTIENĖ (DPF). Ne, nepritariu. Siūlau balsuoti.

PIRMININKAS. Siūlote balsuoti?

D. MIKUTIENĖ (DPF). Taip.

PIRMININKAS. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo narės D. Mikutienės siūlymui?

Balsavo 65 Seimo nariai: už – 36, prieš – 2, susilaikė 27. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 500 tūkst. Lt viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės radiologinės tarnybos darbų procesų skaitmenizavimui. Vyriausybė nepritarė šiam pasiūlymui, nes tai taip pat naujas projektas, ir pats projektas nėra pateiktas.

PIRMININKAS. Pasiūlymo autorė sutinka. Prašom toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 1 mln. 742 tūkst. Lt viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės operacinės ir reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių rekonstrukcijos ir medicininės įrangos įsigijimui užbaigti 2009 m. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 300 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Žodis pasiūlymo autorei.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Prašom patikslinti. Papildomai skirti?

A. G. ŠEMETA. Taip, papildomai skirti 300 tūkst. Lt.

D. MIKUTIENĖ (DPF). O biudžete buvo numatyta 200 tūkst.?

A. G. ŠEMETA. Dabar reikia atsiversti. Tai yra papildomai 300 tūkst. Lt.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Šiam siūlymui, taip?

A. G. ŠEMETA. Taip.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Supratau. Labai ačiū.

PIRMININKAS. Ačiū.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys V. Bogušis ir Seimo narė D. Mikutienė siūlo (tik abu skirtingas sumas) skirti lėšų viešosios įstaigos Plungės rajono savivaldybės ligoninės pastato rekonstravimui. Vyriausybė siūlo pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 900 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Ačiū. Prašom toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo padidinti Panevėžio apskrities viršininko administracijai skirtus asignavimus 644 tūkst. Lt viešosios įstaigos Panevėžio infekcinės ligoninės restruktūrizacijos projektui užbaigti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes šiai ligoninei 2009 m. yra numatyta skirti 4,2 mln. Lt, ir daugiau skirti lėšų nėra galimybės.

PIRMININKAS. Prašom. Žodis D. Mikutienei.

D. MIKUTIENĖ (DPF). Atsiprašau, jūs turbūt supainiojote ligonines. Tai yra dvi skirtingos ligoninės, šiai tikrai nėra skirta.

A. G. ŠEMETA. Atsiprašau. Apskrities ligoninėms apskritai yra skirta 4,2 mln. Lt. Ne šiai, bet apskritai visoms apskrities ligoninėms. Todėl papildomai apskričiai nenumatome.

PIRMININKAS. Prašom toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo papildomai skirti 700 tūkst. Lt viešosios įstaigos Mažeikių ligoninės gydomojo korpuso rekonstravimui. Vyriausybė nepritarė šiam pasiūlymui, nes 2009 m. šiai ligoninei numatyta skirti 300 tūkst. Lt ir daugiau skirti nėra galimybių.

PIRMININKAS. Autorė pritaria.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 1 mln. 200 tūkst. Lt investicinio projekto radiologinių duomenų, vaizdų skaitmenizacijos apdorojimo ir vizualizacijos prietaisų sistemos įsigijimo viešosios įstaigos Klaipėdos apskrities ligoninėje įgyvendinimui. Vyriausybė nepritarė šiam pasiūlymui, nes tai naujas projektas, kurio bendra vertė – 1 mln. 200 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Autorė pritaria.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo papildomai skirti 200 tūkst. Lt viešosios įstaigos Kelmės ligoninės centralizuotos sterilizacinės rekonstravimui ir įrangos atnaujinimui, kad būtų galima kokybiškai pradėti šio projekto įgyvendinimą. Vyriausybė nepritarė šiam pasiūlymui, nes 2009 m. numatoma skirti 400 tūkst. Lt šiam projektui, ir papildomų lėšų skirti nėra galimybių.

PIRMININKAS. Pasiūlymo teikėja pritaria.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 560 tūkst. Lt viešosios įstaigos Kauno „Raudonojo kryžiaus“ slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės slaugos įrangos įsigijimui. Vyriausybė nepritarė šiam pasiūlymui, nes tai taip pat naujas projektas. Siūlome tokio naujo projekto nepradėti.

PIRMININKAS. Siūlymo teikėja sutinka.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė D. Mikutienė siūlo skirti 3 mln. Lt investicinio projekto valstybės įmonės poilsio namų „Baltija“ reabilitacijos centro renovacijos ir naujos medicininės įrangos įsigijimui įgyvendinti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 1 mln. Lt.

PIRMININKAS. Pasiūlymo teikėja sutinka.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys J. Razma siūlo išbraukti eilutę „Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos skaitmeninės kilnojamosios televizijos stoties įsigijimas“, kam skiriama 2 mln. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui, nes tai tęstinis projektas, ir jam numatyta 2 mln. Lt.

PIRMININKAS. Žodis pasiūlymo teikėjui Seimo nariui J. Razmai.

J. RAZMA (TS-LKDF). Tiek to, sutiksiu, nors, manau, reikalui esant, čia buvo galima sutaupyti, nes jie turi dvi stotis, buvo galima palaukti su trečia.

PIRMININKAS. Tris, galiu patikslinti, tris turi. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Kitas pasiūlymas, galbūt visų neskaitysiu. Pasiūlymo esmė – Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės ir Utenos apskričių viršininkų administracijoms sumažinti asignavimus investicijų projektams, skirtiems jų buhalterinės apskaitos sistemoms pertvarkyti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes iki 2010 m. yra numatyta pertvarkyti visų valstybės institucijų buhalterinės apskaitos sistemas pagal kaupimo principą. Šiuo požiūriu tų lėšų reikia. Net ir likvidavus apskritis regionuose, vis tiek liks regioniniai centrai, ir buhalterinės apskaitos bet kuriuo atveju reikės, todėl siūlome šias sumas palikti.

PIRMININKAS. Prašom. Pasiūlymo teikėjas.

J. RAZMA (TS-LKDF). Aš suprantu, kad regionams kokios nors nedidelės apskaitos sistemų reikės jų administracijoms, bet tai visai kas kita. Nebus tokios gausybės funkcijų ir pavaldžių įstaigų. Mano supratimu, šis pinigų išmetimas, čia iš viso susidarys daugiau kaip 2 mln. Lt… Dabar suvesti visų apskričių įstaigų apskaitą į vieną sistemą apskrityje, kai jau pradėsime perdavinėti funkcijas, mano supratimu, yra beprasmis dalykas. Ar tikrai Vyriausybė gerai pagalvojo, jeigu reikia iki 2010 m. Bet iki 2010 m. daugelyje tų įstaigų, aš taip noriu tikėti, tų funkcijų nebus apskrity, tai kam perdavimo metu, kai vyksta iš esmės likvidacinis procesas, dar kurti apskričių kompiuterines sistemas? Aš nežinau, aš nenoriu čia kažkaip prieš Vyriausybę kalbėti. Ar tikrai jūs čia gerai pagalvojote, ar neinama iš inercijos?

A. G. ŠEMETA. Aš galiu pasiūlyti Seimo nariui J. Razmai, kad mes papildomai išnagrinėsime tas pozicijas, susijusias su apskričių viršininkų administracijomis. Kaip jūs žinote, mes esame numatę atidėti dalies išlaidų finansavimą kitų metų antrajam pusmečiui. Manau, jeigu paaiškės, kad nereikia tiek lėšų šiems projektams, tiesiog mes tą dalį atkelsime į antrąjį pusmetį ir dėl to papildomo finansavimo jiems nereikės. Tačiau dabar naujos apskaitos taisyklės įsigalios nuo 2010 m. sausio 1 d. ir visos institucijos turės prie jų prisitaikyti. Tai tokia yra padėtis. Garantuoju, kad mes atidžiai išnagrinėsime tuos projektus ir bandysime juos padaryti tokius tiek, kiek tai būtina šioms institucijoms, jų apskaitai sutvarkyti.

PIRMININKAS. Dar norėtų repliką pasakyti J. Razma. Prašau.

J. RAZMA (TS-LKDF). Jeigu ministras garantuoja, kad tikrai nebus iš inercijos „paleistas“ finansavimas, bus tikrai išnagrinėta, kad tiek, kiek bus finansuota, kad tai tiktų ir likusioms regiono administracijoms, aš įsivaizduoju, jų veiks kur kas mažiau, kad būtų atidėtas tas finansavimas, tada aš nereikalauju balsuoti įsivaizduodamas, kad tikslindami biudžetą mes tą dalį sutvarkysim.

PIRMININKAS. Dėkoju, nors dar neteko girdėti, kad numatyti pinigai nebūtų išleisti.

Prašau, ministre.

A. G. ŠEMETA. Pasitaiko. Toliau Seimo narys J. Razma siūlo Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos patalpų, esančių Švitrigailos gatvėje Nr. 42/31, rekonstravimo sumą 4 mln. Lt sumažinti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam siūlymui ir sumažinti 3 mln. Lt, nes anksčiau pateiktame biudžeto projekte ir taip asignavimai buvo sumažinti 1 mln. Lt. Taigi per du etapus Seimo nario J. Razmos pasiūlymas yra įgyvendinamas.

PIRMININKAS. Dėkoju. Žodis siūlymo teikėjui.

J. RAZMA (TS-LKDF). Viskas gerai. Beveik visa apimtimi atsižvelgta. Šiek tiek mažiau. Bus gerai.

PIRMININKAS. Sveikinam.

Toliau Seimo narių J. Jagmino ir I. Šiaulienės siūlymai, jeigu neklystu.

A. G. ŠEMETA. Seimo nariai J. Jagminas ir I. Šiaulienė siūlo skirti 500 tūkst. Lt Kelmės rajono savivaldybei Užvenčio miesto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos įrengimui ir išplėtimui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam siūlymui, nes tai naujas projektas ir paties projekto nėra.

PIRMININKAS. Atrodo, nėra ir siūlymo teikėjų. Ar yra salėje J. Jagminas ar I. Šiaulienė? Nėra. Kas už tai, kad būtų pritarta Vyriausybės išvadai bendru sutarimu? Prieštaraujančių nėra. Ačiū.

Prašau toliau.

A. G. ŠEMETA. Toliau. Seimo narys V. Žiemelis siūlo skirti 1 mln. 300 tūkst. Lt projekto – Miroslavo senelių globos namų plėtra –įgyvendinimui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui, nes tai naujas projektas, ir jo vertė yra 1,5 mln. Lt.

PIRMININKAS. Žodis siūlymo teikėjui. Prašau. Seimo narys V. Žiemelis.

V. ŽIEMELIS (TS-LKDF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Aš siūlau pritarti, nes šis projektas jau pradėtas. Jeigu jo nebaigsime, tai mes daugiau tiktai prarasime, mes taupome ten, kur nereikėtų taupyti. Ateityje tai kaip tik mums duos pliusą, o ne minusą.

PIRMININKAS. Dėkoju už argumentus. Motyvai už, prieš. Prašau. J. Olekas už. Minutėlę! Prašau.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, aš kviesčiau palaikyti V. Žiemelio teikiamą siūlymą, nes nebaigtas projektas visada sukelia papildomų išlaidų ir neleidžia panaudoti optimaliai tų sąnaudų ir tų lėšų, kurias mes galime panaudoti. Todėl pritarę V. Žiemelio siūlymui gausime dvejopą efektą: bus pagelbėta žmonėms ir bus tam tikras lėšų taupymas prižiūrint, aptarnaujant nebaigtą renovuoti pastatą.

PIRMININKAS. Dėkoju. Jeigu nėra kalbančių prieš, teikiu balsuoti, kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario V. Žiemelio siūlymui.

Balsavo 65: už – 44, prieš nėra, susilaikė 21. Prašau, žodis B. Bradauskui.

B. BRADAUSKAS (LSDPF). Ekscelencija Pirmininke, galbūt mes gaištame veltui laiką, galbūt ir ministrą, stovintį tribūnoje, kankinam, yra nutarta, kam skirti, kam neskirti. Tai galbūt kam Vyriausybė pritarė ir kur reikalinga paprasta balsų dauguma, balsuojam už tą dalyką, o kur reikia 71 balso, na, aiškiai, matyti, kad mes nė vienas nesurinksime, veltui negaiškime laiko, ir ten, kur Vyriausybė nepritarė, galima tiesiog visa grupe balsuoti ir baigti šį klausimą. Nes mes čia sėdėsime nežinau kiek ir nebaigsime tų dalykų. Aš suprantu, kad demokratiją galima žaisti, bet ar reikia tą daryti?

PIRMININKAS. Sekretoriato vadovė sako, kad tokie dalykai pagal Statutą negalimi. Nors ir kaip gaila, deja, mes turėsime išklausyti visą litaniją, nuo pradžios iki galo. Aš taip pat pritarčiau jūsų siūlymui, bet, deja…

A. G. ŠEMETA. Aš pasiūlyčiau Seimo nariams kitą kartą mažiau registruoti pasiūlymų ir tada reikės mažiau diskutuoti.

PIRMININKAS. Kitaip sakant, ministro tekstas – ką pasėjom, tą ir pjaunam.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys V. Žiemelis siūlo skirti Simno kultūros namų pertvarkymui ir daugiafunkcinio socialinių paslaugų centro pirmojo etapo įgyvendinimui 3 mln. 200 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes tai naujas investicijų projektas ir jo vertė yra 4 mln. 826 tūkst. Lt, dabartinėmis aplinkybėmis tai didelė suma.

PIRMININKAS. Prašau. Pasiūlymo teikėjas.

V. ŽIEMELIS (TS-LKDF). Ačiū. Gerbiamasis ministre, jūs nepasižiūrėjote šio projekto esmės. Jis nepradėtas, tačiau rangos sutartis pasirašyta praeitų metų rugsėjo mėnesį. Viešieji pirkimai taip pat atlikti. Paprasčiausiai valstybė dar daugiau praras nei laimės, reikės mokėti baudas. Jūs žiūrite aritmetiškai. Aritmetiškai nereikia žiūrėti.

PIRMININKAS. Siūlote balsuoti ar pasiūlymą atsiimate?

V. ŽIEMELIS (TS-LKDF). Be abejonės, siūlau balsuoti.

PIRMININKAS. Gerai. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario V. Žiemelio pasiūlymui?

Balsavo 61: už – 32, prieš – 1, susilaikė 28. Pasiūlymui nepritarta.

Žodis K. Masiuliui. Prašau.

K. MASIULIS (TS-LKDF). Gerbiamasis Seimo Pirmininke, aš norėčiau paprašyti jūsų atsargiau vartoti žodžius. „Litanija“… Čia yra Seimo narių siūlymai, į juos reikia pagarbiai žiūrėti, jie atstovauja žmonėms. Lygiai tai pat „Žiegždriai“ ir panašiai. Nereikėtų šaipytis patiems iš savęs. Jeigu jūs apie (…) apie save…

PIRMININKAS. Dėkoju. Bet žodis „Žiegždriai“ buvo įrašytas, o jeigu jūs matote ten kažkokią įžeidžiamą prasmę, kaltinkite pats save. Nereikia kaltinti veidrodžio, jeigu veidas ne toks.

Prašau, ministre.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys V. Žiemelis siūlo Alytaus rajono poliklinikos pastato energetinio efektyvumo didinimo projektui įgyvendinti skirti 2 mln. Lt. Vyriausybė nepritarė šiam siūlymui, nes 2009 m. biudžeto projekte numatyta skirti 300 tūkst. Lt šiam projektui ir daugiau skirti lėšų nėra galimybių.

PIRMININKAS. Žodis siūlymo teikėjui.

V. ŽIEMELIS (TS-LKDF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Ministre, aišku, dabar jums sudėtinga atsakyti, bet bent jau pasižiūrėkite, kokios bus pasekmės. Šiuo atveju vėlgi siūlome baigti projektą, kuris pradėtas ir nepabaigtas. Jo esmė, kad būtų mažiau mokama už šildymą. Mes ir šį sezoną mokėsime daugiau, jeigu neįgyvendinsime iš šio projekto, ir kitais metais, jeigu neperžengsime, vis daugiau ir daugiau mes mokėsime už šildymą. Pradėtas. Jeigu nebūtų pradėtas, dar sutikčiau.

PIRMININKAS. Dėkoju. Siūlote balsuoti? Gerai. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario V. Žiemelio minėtam pasiūlymui?

Balsavo 62 Seimo nariai. Už – 40, prieš nėra, susilaikė 22. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Toliau, Seimo narys V. Tomaševskis siūlo skirti 218,4 tūkst. Lt Šalčininkų rajono Zavišonių lopšelio-darželio „Varpelis“ pastato remontui atlikti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl finansinių išteklių stokos.

PIRMININKAS. Prašau. Žodis pasiūlymo teikėjui.

V. TOMAŠEVSKI (TTF). Ačiū, Pirmininke. Prašau skirti 218 tūkst. Lt, visi reikalingi dokumentai sutvarkyti, yra pateikta sąmata. Siūlau pritarti. Taip pat, progai pasitaikius, noriu atkreipti Vyriausybės dėmesį, kad lėšų Aušros Vartų koplyčiai remontuoti neskyrimas gali liūdnai baigtis ir Vyriausybei, ir Seimo daugumai. Greičiausiai ši Vyriausybė neišlaikys iki šviežių bulvių.

PIRMININKAS. Dėkoju. Yra pasiūlymas balsuoti. Ar yra motyvų už ir prieš? Motyvai už – J. Olekas. Prašau.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Gerbiamieji kolegos, ypač krikščionys demokratai, tikrai kviečiu palaikyti šį gerą V. Tomaševskio pasiūlymą. Mes turime atsižvelgti į esamą situaciją ir iš tikrųjų kritinėje situacijoje sutvarkyti, kad būtų prieinami ir galėtų veikti maldos namai, nekeltų pavojaus besilankantiems tikintiesiems ir būtų gana…

A. G. ŠEMETA. Čia vaikų darželiui.

J. OLEKAS (LSDPF). …teisingai, kaip gana tvarkingai vaikai galėtų lankyti šiame darželyje, nekeliančiame pavojaus… (Juokas salėje) Nekeliančiame pavojaus vaikų sveikatai. Todėl kviečiu pritarti teikiamam projektui.

PIRMININKAS. Štai kaip linksmai kai kuriais klausimais galime suprasti ir pritarti. Jeigu nėra prieš, teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario V. Tomaševskio pasiūlymui, prašom registruotis ir balsuoti.

Balsavo 68 Seimo nariai. Už – 34, prieš – 3, susilaikė 31. Pasiūlymui nepritarta. Žodis Seimo nariui A. Salamakinui. Prašau.

A. SALAMAKINAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis Pirmininke. Gerbiamasis ministre, mielieji kolegos, aš siūlyčiau vykdyti truputį supaprastintą šitos procedūros veiksmą: neskaityti ministrui visko, kas ten parašyta, nes kiekvienas Seimo narys gali paskaityti; antra, nesiūlyti kažkam pritarti ar nepritarti dėl to, kam Vyriausybė pritarė ar iš dalies pritarė, nes Seimui čia aišku viskas; tik paklausti, ar Seimo narys atsiima savo siūlymą, ar neatsiima, nes taip mes dirbsime vėl iki kokios 3 nakties. Pažiūrėkime, kiek yra siūlymų ir kurioje vietoje mes esame. Nebus Statuto pažeidimo, jeigu ministras supaprastintai pateiks, sakykime, jeigu teiks mano siūlymą, aš sakau, kad atsiimu, ir einame toliau. Nereikia skaityti, ką aš siūliau, ir visa kita.

PIRMININKAS. Dabar mes turime 58 pasiūlymą iš 126. Baigsime šitą puslapį, padarysime trumpą pertraukėlę ir jeigu sutarsime, toliau viską galėsime daryti pagreitintai. Prašau. Pone Gražuli, jeigu netrukdytumėte, mes baigtume ir būtų galima kalbėti dėl vedimo tvarkos. Ar dabar būtinai? Prašau.

P. GRAŽULIS (TTF). Aš taip pat noriu pateikti labai racionalų siūlymą. Pažiūrėkite, balsuoja ne daugiau kaip 68 Seimo nariai, o jeigu Vyriausybė projektui nepritarė, tai reikia 71 Seimo nario balso. Tai yra nerealu, siūlyčiau tiems Seimo nariams, kurių projektams nepritarė, atsiimti, neilginti dienos, o svarstyti tik tuos, kuriems Vyriausybė pritarė. Čia tuščias svarstymas.

PIRMININKAS. Supratau, pone Gražuli. Labai racionalus pasiūlymas, tačiau ar jis praktiškai dabar įgyvendinamas, nes mes turime turėti salėje visus Seimo narius, kurių pasiūlymams Vyriausybės išvada yra nepritarti? O kas gali garantuoti, kad jų tiek yra ar nėra? Čia yra techninė problema. Tai gal mes dabar imame iki 62 ir padarysime trumpą techninę pertraukėlę? Prašau, ministre.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys A. Dumčius siūlo skirti 250 tūkst. Lt Kauno miesto lopšelio-darželio „Gandriukas“ dviejų trečdalių langų pakeitimui užbaigti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl lėšų stokos.

PIRMININKAS. Ar Seimo narys atsiima pasiūlymą?

A. DUMČIUS (TS-LKDF). Atsiimu. Nusiųsiu į savivaldybę.

PIRMININKAS. Ačiū. Toliau. Prašau, ministre.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys A. Dumčius siūlo skirti 300 tūkst. Lt Kauno miesto Čečėnijos aikštei pritaikyti kultūros ir poilsio reikmėms, šiems darbams tęsti. Vyriausybė siūlo pritarti ir skirti 300 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Manau, kad galime priimti taisyklę, kad ten, kur pritarta, iš tiesų, ministre, net nereikia. Teikimas buvo, pritarta ir einame prie kito Seimo nario A. Dumčiaus…

A. G. ŠEMETA. Toliau, Seimo narys A. Dumčius siūlo skirti 350 tūkst. Lt Kauno Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijai užbaigti pradėtiems langų pakeitimo, durų bei stogo parapetų darbams. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl finansinių galimybių.

A. DUMČIUS (TS-LKDF). Parašu balsuoti, nes kitaip aš neatsiskaitau. O mokykla yra tokia: „Rasos“ gimnazija yra Vytauto Didžiojo universiteto, ji patenka į Lietuvos geriausių mokyklų dešimtuką, vaikai atstovauja konkursuose, tokios elitinės mokyklos 90 langų nepakeista.

PIRMININKAS. Dėkoju. Teikiu balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario A. Dumčiaus pasiūlymui?

Balsavo 63 Seimo nariai. Už – 33, prieš – 1, susilaikė 29. Pasiūlymui nepritarta.

60 pasiūlymui – D. Bekintienės pritarta. Prašau, iš dalies Seimo nario P. Saudargo pasiūlymas.

A. G. ŠEMETA. Seimo nario P. Saudargo pasiūlymas yra skirti 634 tūkst. Lt Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos langų, stogo remonto ir pakeitimo darbams. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 600 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Pasiūlymo teikėjau, ar sutinkate? Pritariate? Ačiū. Dabar yra 12.08 val. Skelbiame trumputę 7 min. pertrauką. 10 minučių. Tarkime, dabar 9 min. po, tai 20 min. po vidurdienio pratęsime mūsų darbą. Ačiū.

 

 

Pertrauka

 

 

PIRMININKAS. Mielieji kolegos, 12.20 val. Trumputė pertraukėlė baigėsi. Toliau posėdžiui pirmininkauti kviečiu Seimo Pirmininko pavaduotoją, Seimo narį R. Šukį.

PIRMININKAS (R. ŠUKYS, LCSF). Gerbiamieji kolegos, toliau tęsiame Biudžeto įstatymo svarstymą. 63 pasiūlymas. Prašom, gerbiamasis ministre.

A. G. ŠEMETA. M. Varaška, A. Rimas ir A. Vidžiūnas siūlo skirti 1 mln. 36,6 tūkst. Lt Kalvarijos savivaldybės mokykloms renovuoti. Akmenynų pagrindinės mokyklos langams ir stogui renovuoti – 144,5 tūkst., siūlo nepritarti. Liubavo pagrindinės mokyklos langams ir stogui renovuoti – 194 tūkst. Siūlome pritarti ir skirti 195 tūkst. Kalvarijos muzikos mokyklos langams ir stogui renovuoti – 316, 7 tūkst. Siūlome pritarti ir skirti 316 tūkst. Ir Sangrūdos vidurinės mokyklos langams renovuoti – 380,5 tūkst. Siūlome pritarti ir skirti 380 tūkst.

PIRMININKAS. Kadangi yra pritarta, o pasiūlymų teikėjų nematau, šiuo atveju balsuoti nereikia. Prašom pristatyti kitą pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo nariai M. Varaška, A. Rimas, A. Vidžiūnas siūlo skirti 400 tūkst. Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos „Elma“ patalpų rekonstrukcijai. Siūlome nepritarti, nepateiktas investicijų projektas.

PIRMININKAS. Ar gerbiamasis M. Varaška, ar A. Vidžiūnas, ar A.Rimas? Kas pristatytų šį siūlymą? Gerbiamasis M. Varaška, prašom.

M. VARAŠKA (TPPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke.

PIRMININKAS. Ar jūs neatsiimate šio pasiūlymo?

M. VARAŠKA (TPPF). Širdyje neatsiimu, o formaliai atsiimu.

PIRMININKAS. Jeigu vienas iš teikėjų atsiima, tai, tikiuosi, kiti kolegos sutiks, juo labiau pirmasis teikėjas atsiima. Todėl pereiname prie kito pasiūlymo. Dėl šio nebus balsuojama.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo nariai M. Varaška, A. Rimas ir A. Vidžiūnas siūlo skirti 400 tūkst. Lt Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos pastato rekonstrukcijai užbaigti. Siūlome pritarti ir skirti 400 tūkst. Lt.

Toliau Seimo nariai M. Varaška, A. Rimas, A. Vidžiūnas siūlo skirti 232 tūkst. Lt Kazlų Rūdos pedagoginės psichologinės tarnybos patalpoms rekonstruoti. Siūlome nepritarti dėl lėšų stokos.

PIRMININKAS. Ar kolega M. Varaška atsiima šį pasiūlymą?

M. VARAŠKA (TPPF). Taip.

PIRMININKAS. Dėkoju. Pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo nariai M. Varaška, A. Rimas, A. Vidžiūnas siūlo skirti 1 mln. 300 tūkst. Lt Marijampolės savivaldybės Meškučių kaime buvusio darželio pastato kapitalinio remonto darbams atlikti, steigiant daugiafunkcinį centrą. Siūlome nepritarti, nes nepateiktas investicijų projektas.

PIRMININKAS. Ar atsižvelgiant į šią aplinkybę, kolega M. Varaška atsiima?

M. VARAŠKA (TPPF). Taip.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo nariai M. Varaška, A. Rimas, A. Vidžiūnas siūlo skirti 840 tūkst. Lt Marijampolės savivaldybės Gudelių pagrindinės mokyklos pastatui remontuoti. Siūlome nepritarti, nes nepateiktas investicijų projektas.

PIRMININKAS. Taip pat atsiima siūlymą.

A. G. ŠEMETA. Seimo nariai V. Stundys, S. Šedbaras, J. Dautartas siūlo skirti papildomai 15 mln. Lt projekto “Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ įgyvendinimui. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 5 mln. Lt.

PIRMININKAS. Ar yra kas nors iš šio pasiūlymo iniciatorių, kas galėtų pristatyti? Kolega K. Glaveckas dėl vedimo tvarkos.

K. GLAVECKAS (LSF). Gerbiamieji kolegos, prašau supratimo. Mes iš tikro dirbame bergždžią darbą. Net nėra 71 Seimo nario salėje. Siūlau baigti tą procedūrą, nes ji tiek daug atima laiko, tiek daug mums liko dar darbo. Būkime bent šiuo klausimu solidarūs. Siūlau baigti tą svarstymą ir pritarti visiems siūlymams, kurie buvo pateikti Vyriausybės. Ačiū.

PIRMININKAS. Dėkoju jums už pastabą, bet jau buvo šis klausimas aptartas. Iš tiesų, kad ir formaliai, bet pagal Seimo Statutą mes privalome aptarti kiekvieną pasiūlymą. Ir taip jau mes dabar dirbame greičiau, nes Seimo nariai, suprasdami situaciją, kad projektui, kuriam nepritaria Vyriausybė, reikia 71 balso, o dar nebuvo greičiausiai nė vieno pasiūlymo, kuris būtų surinkęs 71 balsą, tai dabar kolegos sutinka su Vyriausybės požiūriu. Jeigu mes toliau taip dirbsime, aš manau, kad mes greitai ir baigsime. Nėra nė vieno teikėjo pasiūlymo, aš manau, kad šiuo atveju tai suprantama kaip sutikimas su Vyriausybės požiūriu, kad iš dalies pritarta šiam pasiūlymui. Prašom pereiti prie 70 pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys E. Pupinis siūlo skirti 590 tūkst. Utenos A. Šapokos gimnazijos rekonstrukcijos projektui baigti. Vyriausybė pritaria iš dalies ir siūlo skirti 500 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Ar kolega E. Pupinis sutinka? Sutinka dėl likusios dalies. 71 pasiūlymas.

A. G. ŠEMETA. Toliau E. Pupinis papildomai siūlo skirti 5 mln. 500 tūkst. Lt Utenos apskrities viršininko administracijai viešosios įstaigos Utenos apskrities ligoninės investicijų projektui – pagrindinio pastato rekonstrukcijai įgyvendinti. Vyriausybė nepritaria šiam pasiūlymui, nes ir taip numatyta skirti 300 tūkst. Lt šiam projektui. Skirti daugiau lėšų nėra galimybės.

PIRMININKAS. Kolega E. Pupinis, matau, sutinka ir atsiima savo pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė V. M. Čigriejienė siūlo skirti 845,6 tūkst. Lt Kauno II klinikinės ligoninės P. Mažylio gimdymo namams. Vyriausybė nepritaria šiam pasiūlymui, nes tai naujas projektas.

PIRMININKAS. Ar gerbiamoji V. M. Čigriejienė sutinka ir atsiima? (Balsas salėje: „Ką darysi.“) Gerai. Kitas pasiūlymas. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narė V. M. Čigriejienė siūlo skirti 1 mln. Lt Kauno apskrities ligoninės operaciniam blokui rekonstruoti. Vyriausybė yra nepritarusi šiam projektui, nes jo bendra vertė yra 9 mln. 924 tūkst. Lt.

V. M. ČIGRIEJIENĖ (TS-LKDF). Jūs supainiojote su priėmimo kambariu. Tikrai ne.

A. G. ŠEMETA. Mes atsižvelgėme. Pagal procedūrą Vyriausybės sprendimai yra priimti. Jeigu Seimo nariai balsuotų už šį pasiūlymą, manome, kad 500 tūkst. Lt galima būtų skirti šiam projektui.

PIRMININKAS. Atsiprašau gerbiamojo pranešėjo. Yra jūsų dar kitas pasiūlymas apie priėmimo kambarį, o čia dabar kalbama būtent apie pasiūlymą operacinio bloko rekonstrukcijai 1 mln.

V. M. ČIGRIEJIENĖ (TS-LKDF). Gerai, gerbiamasis ministre, jūs duosite 500 tūkst., aš sutinku, nes operacinėje gulint, galbūt gulės ir ne vienas Seimo narys, jeigu krenta plytelės ir atplaišos nuo lubų, tai yra nenormalus dalykas apskrities ligoninėje, kurioje vykdoma per 3500 didžiųjų operacijų. Žodžiu, būčiau dėkinga. Labai ačiū už supratimą.

PIRMININKAS. Šiuo atveju nėra pritarta.

A. G. ŠEMETA. Pagal procedūrą Seimo nariai turėtų nubalsuoti už…

V. M. ČIGRIEJIENĖ (TS-LKDF). Prašau balsuoti.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, balsuojame dėl šio pasiūlymo. Kas už tai, kad būtų pritarta V. M. Čigriejienės pasiūlymui dėl 500 tūkst., balsuoja už. Kas prieš ar susilaiko, turi kitą nuomonę. Prašom.

Užsiregistravo 52, balsavo 52. Už – 40, prieš – 1, susilaikė 11. Kadangi Vyriausybės nebuvo išankstinio pritarimo, pasiūlymui nėra pritarta. Prašom kitą pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narė V. M. Čigriejienė siūlo skirti papildomai 1,2 mln. Lt Kauno apskrities ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyriui rekonstruoti ir įrangai įsigyti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 1 mln. Lt.

PIRMININKAS. Ar tenkina, gerbiamoji Čigriejiene? Dėkojame. Kitas pasiūlymas.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo nariai P. Luomanas, A. Matulas ir J. Dautartas siūlo skirti 1 mln. Lt Naujamiesčio Šv. Mato bažnyčios, nukentėjusios nuo gaisro, atstatymo darbams. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl lėšų stokos.

PIRMININKAS. Matau, kalbės A. Matulas. Prašom.

A. MATULAS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, jau antri metai mes teikiame tokius siūlymus ir praeitos kadencijos Seimas neskyrė šiai sudegusiai bažnyčiai bent kiek lėšų, po to tik iš rezervo skyrė dalį lėšų. Aš dabar manyčiau, kad reikėtų bent jau 500 tūkst. skirti, ir taip mes prisidėsime prie to, kad ši bažnyčia bus greičiau restauruota ir tikintieji galės normaliai šią bažnyčią lankyti, melstis. Aš tikrai siūlyčiau Vyriausybei bent iš dalies atsižvelgti.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, teikiu šį pasiūlymą balsuoti. Prašau balsuoti. Kas pritaria A. Matulo ir kitų Seimo narių pasiūlymui, balsuoja už. Kas prieš, susilaiko, turi kitą nuomonę. Prašom.

Užsiregistravo 55 Seimo nariai. Balsavo 54. Už – 35, prieš – 1, susilaikė 18. Pasiūlymui nepritarta. Prašom kitą pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys V. Stundys siūlo skirti papildomai 1 mln. Lt Molėtų gimnazijos pastato statybai. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 300 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Ar kolega V. Stundys sutinka su tokiu sprendimu? Jo nėra, nėra kas palaiko. Šiuo atveju iš dalies pritarta. Pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys B. Pauža siūlo padidinti asignavimus Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos elektros instaliacijos, priešgaisrinės ir apsauginės signalizacijos, šildymo sistemos remonto darbams 500 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti, kadangi tai naujas projektas, kurio vertė – 5,9 mln. Lt.

PIRMININKAS. Ar B. Pauža atsiima savo pasiūlymą?

B. PAUŽA (LSDPF). Ne, aš noriu pasakyti. Gerbiamasis ministre, tai netiesa. Šios mokyklos renovavimo darbai buvo pradėti 2007 m., nemaža pinigų suma buvo panaudota praeitais metais. Buvo panaudota šiek tiek mažiau, bet vis tiek buvo panaudota. Dabar ten yra kritinė situacija. Kaip jūs pats skaitėte, liko elektros, kiti darbai. Mokykla dirba avarinėmis sąlygomis. Jeigu nebus skirta lėšų, nežinau, kada tuos darbus užbaigsime. Tai žino ir naujasis švietimo ministras, ir visiškai netiesa, kad nėra dokumentų. Ačiū. Prašyčiau kolegas palaikyti šios mokyklos renovavimo darbus ir skirti 500 tūkst. Lt. Ačiū.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, teikiu balsavimui B. Paužos pasiūlymą. Kas pritaria šiam pasiūlymui, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, prieš arba susilaiko.

Užsiregistravo 58 Seimo nariai. Balsavo 55. Už – 26, prieš – 1, susilaikė 28. Pasiūlymui nepritarta. Ar kolega B. Pauža atsiima kitus du pasiūlymus, ar reikalaujate balsuoti? Prašom. Atsiprašau, gal finansų ministras pirmiausia pateiks.

A. G. ŠEMETA. Yra dar trys projektai: Jurbarko darželio-mokyklos „Ąžuoliukas“, Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas“ ir Jurbarko Seredžiaus pagrindinės mokyklos projektai. Vyriausybė visiems trims projektams nepritarė.

PIRMININKAS. Prašom. Kolega B. Pauža.

B. PAUŽA (LSDPF). Noriu pasakyti dėl darželių. Abu darželiai šiais metais yra pradėti ir darbai būtų tęsiami. Noriu atkreipti kolegų dėmesį į tai, kad iš keturių mano pasiūlymų Jurbarko rajonui Vyriausybė nė vienam nesiteikė pritarti, nors iš tų keturių trys objektai yra pradėti. Nelabai suprantu Vyriausybės deklaracijos, kad tęstiniai bus tęsiami, o nauji nepradedami. Kodėl taip yra? Kitas klausimas dėl Seredžiaus. Seredžiaus mokykla, žinoma, būtų nauja, tai šį siūlymą atsiimu. O dėl darželių, kadangi projektai tęstiniai, siūlau balsuoti. Ačiū.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, teikiu balsavimui du B. Paužos pasiūlymus dėl darželių remonto darbams skiriamų lėšų. Kas pritaria pasiūlymams, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, prieš arba susilaiko.

Užsiregistravo 55 Seimo nariai, balsavo 52. Už – 29, prieš – 2, susilaikė 21. Pasiūlymai nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, jiems nepritarta.

Prašom. Kitas pasiūlymas.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys J. Karosas siūlo skirti Druskininkų savivaldybei 533 tūkst. Lt specialiąją tiksliąją dotaciją viešosios įstaigos Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriaus pastato rekonstrukcijai užbaigti. Vyriausybė siūlo nepritarti, kadangi nepateiktas investicijų projektas.

PIRMININKAS. Gerbiamasis Karosai, ar jūs atsiimate?

J. KAROSAS (LSDPF). Ne, jokiu būdu. Aš nesuprantu motyvų. Nepateiktos investicijos… Bet juk tai nebuvo Vyriausybės projektas, tai buvo savivaldybės vykdomas projektas, kuriam dėl padidėjusių kainų pritrūko lėšų, todėl prašo papildomai skirti tą sumą, ir daugiau nieko. Tai nebuvo tas projektas, kuris buvo vadinamajame VIP`e. Pačios savivaldybės 1,5 mln. Lt investuota, ir tai jau yra padaryta, štai kokia problema. Dabar liko pats užbaigimas, ir kybome ore. Labai prašau kolegas tikrai pritarti šiam projektui, ypač tuos kolegas, kurie yra salėje, nes salėje jau nedaug liko.

PIRMININKAS. Gerbiamieji Seimo nariai, teikiu šį siūlymą balsavimui. Kas už Seimo nario J. Karoso pasiūlymą, balsuoja už, kad turi kitą nuomonę, prieš arba susilaiko. Prašom.

Užsiregistravo 63 Seimo nariai, balsavo 62. Už – 38, prieš – 2, susilaikė 22. Pasiūlymas negavo reikiamo palaikymo. Nepritarta.

Prašom pateikti kitą siūlymą.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys E. Masiulis siūlo perskirstyti Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos numatytus asignavimus, nekeičiant bendros asignavimų sumos. Kadangi tas pasiūlymas nebuvo teiktas kaip tinkamas Vyriausybei, Vyriausybė siūlo jam nepritarti.

PIRMININKAS. Ar yra kolega E. Masiulis? Jo nėra. Kadangi siūlo susisiekimo ministras, tai susiję su jo sritimi, aš vis dėlto imsiuosi atsakomybės ir teiksiu balsuoti. Kas už tai, kad pritartume E. Masiulio pasiūlymui, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, prieš arba susilaiko. Prašom balsuoti. Šiuo atveju iš pagarbos ministrui, taip atsakingai teikiančiam siūlymus, todėl balsuojame.

Užsiregistravo 60 Seimo narių, balsavo 59 Seimo nariai. Už – 48, prieš – 1, susilaikė 10. Pasiūlymui nepritarta.

Prašom pateikti kito Seimo nario pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys J. Juozapaitis siūlo skirti 183,8 tūkst. Lt viešosios įstaigos Pakruojo ligoninės operacinio bloko remontui užbaigti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 180 tūkst. Lt.

J. JUOZAPAITIS (LSDPF). Dėkoju.

PIRMININKAS. Ar kolega J. Juozapaitis sutinka? Prašom.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys V. Grubliauskas siūlo skirti 5 mln. 200 tūkst. Lt investiciniam projektui „Vilniaus universiteto nacionalinio superkompiuterio tobulinimas“. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui, nes tai yra naujas didelės vertės projektas.

PIRMININKAS. Galbūt kolega V. Grubliauskas atsiima šį pasiūlymą?

V. GRUBLIAUSKAS (LSF). Taip.

PIRMININKAS. Pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Toliau V. Grubliauskas siūlo skirti 373 tūkst. Lt viešosios įstaigos Klaipėdos vaikų ligoninės medicininių atliekų nukenksminimo aparatūrai. Vyriausybė pritaria šiam pasiūlymui ir siūlo skirti 373 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Kadangi pritarta, pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys K. Masiulis siūlo skirti 2 mln. 500 tūkst. Lt Kražių gimnazijos pastato rekonstrukcijai. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui, nes jo vertė yra 5,4 mln. Lt. Galbūt tada, kai svarstysime kitų metų biudžeto pataisas, galėsime grįžti prie šio projekto.

PIRMININKAS. Ar Seimo narys K. Masiulis atsiima savo pasiūlymą?

K. MASIULIS (TS-LKDF). Tuo atveju, jeigu grįšime prie to projekto, nes jis be galo svarbus. Noriu pasakyti, kad istoriniu požiūriu Kražiai yra neeilinis miestas, o Kražių gimnazija yra tokios būklės, kad jeigu atidarysi langą, tai jis iškris, jeigu numesi pieštuką, tai jis pariedės po grindimis. Tikrai ten yra ką remontuoti.

PIRMININKAS. Dėkojame. Pasiūlymas atsiimtas. Pereiname prie kitų pasiūlymų.

A. G. ŠEMETA. Toliau yra pasiūlymai dėl išlaidų sumažinimo. Dalis jų jau buvo apsvarstyta. Gal galima dėl jų nebalsuoti atskirai?

K. MASIULIS (TS-LKDF). Dėl tų pasiūlymų aš norėčiau, kad balsuotume.

PIRMININKAS. Atsiprašau, aš noriu paklausti K. Masiulio, ar tai yra savarankiški pasiūlymai.

K. MASIULIS (TS-LKDF). Tai savarankiški pasiūlymai.

PIRMININKAS. Savarankiški, atskiri, jie nesusieti su tuo pasiūlymu dėl…

K. MASIULIS (TS-LKDF). Jie yra susieti, nes parodo, iš kur galima gauti…

PIRMININKAS. Išlaidų taupymas. Supratau.

K. MASIULIS (TS-LKDF). Taip, o man tas taupymas yra dar net aktualesnis negu vieno objekto remontas, nors tai irgi labai svarbu.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, kadangi Vyriausybė apsisprendė dėl… išvardykite, dėl kurių Vyriausybė išsprendė teigiamai, dėl kurių neigiamai.

A. G. ŠEMETA. Dėl pirmojo pasiūlymo – Prezidento rezidencijos Vilniuje, Turniškių g. 28, kapitaliniam remontui sumažinti 1 mln. litų – Vyriausybė pritarė šiam pasiūlymui ir siūlo neskirti, tam jau buvo pritarta svarstant penktąjį pasiūlymą. Taip pat dėl Ministro Pirmininko rezidencijos, Turniškių g. 17, rekonstravimo, K. Masiulis siūlo išvis išbraukti šį projektą. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir sumažinti jam asignavimus vienu milijonu litų.

PIRMININKAS. Ar tenkina jus dalinis sprendimas?

K. MASIULIS (TS-LKDF). Be abejo.

PIRMININKAS. Gerai. Trečias pasiūlymas.

A. G. ŠEMETA. Toliau, Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių užsienyje naujų darbo vietų sukūrimas ir nusidėvėjusio ilgalaikio turto atnaujinimas. Siūloma sumažinti 1 mln. 450 tūkst. litų. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes lėšos yra būtinos specializuotoms kompiuterinėms darbo vietoms sukurti ir informacijos konfidencialumui užtikrinti.

PIRMININKAS. Ar Seimo narys K. Masiulis atsiima šį pasiūlymą?

K. MASIULIS (TS-LKDF). Aš jo neatsiimu. Iš tikro manau, kad dabar ne metas tobulinimo darbams. Jeigu yra krizė, mes galime tas lėšas skirti tikslingiau.

PIRMININKAS. Dėkoju. Teikiu balsuoti K. Masiulio pasiūlymą dėl lėšų išbraukimo diplomatinių atstovybių užsienyje naujoms darbo vietoms kurti, nusidėvėjusiam ilgalaikiam turto atnaujinti. Kas pritaria pasiūlymui, balsuoja už, kas prieš, susilaiko, turi kitą nuomonę.

Užsiregistravo 56, balsavo 54 Seimo nariai. Už – 41, prieš – 1, susilaikė 12. Pasiūlymui nepritarta. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Toliau siūloma sustabdyti visų užsienio diplomatinių ambasadų rekonstravimo ir plėtros darbus Maskvoje, Londone, Gardine, Astanoje ir kitur, sutaupant 31 mln. litų. Vyriausybė nepritarė šiam pasiūlymui. Manome, kad apskritai mūsų diplomatinių misijų plėtros klausimus turime aptarti atskirai. Reikia visų valdžios grandžių sutarimo šiuo klausimu. Ir jeigu būtų nuspręsta kai kurių ambasadų atsisakyti ar nebeplėtoti, tai, be abejo, taisant biudžetą tie projektai galėtų būti išbraukti, bet šiuo momentu manau, kad trūksta dar ir bendro politinio sutarimo šiuo klausimu.

PIRMININKAS. Gal kolega K. Masiuli, atsižvelgiant į balsavimo rezultatus dėl ankstesnio pasiūlymo, atsiimat šį pasiūlymą?

K. MASIULIS (TS-LKDF). Žinot, mane patenkintų bent jau moralinė satisfakcija, kad Seimo nariai, nors ir nėra to kvorumo, kuris yra pakankamas, pritaria tokiems siūlymams, ir tai įpareigotų Vyriausybę vis dėlto atidžiau žvelgti į tuos likusius dar projektus. Aš manau, kad ambasadas ne metas dabar remontuoti, jas plėsti ir naujas steigti. Krizės metu mes galime remontuoti ir tvarkyti ligonines, mokyklas, taip sukurdami čia, Lietuvoje, darbo vietas, čia palikdami pinigus, o ne išveždami juos, krizės metus taip reikalingus pinigus, į užsienį. Aš manau, kad net jeigu nepritars Seimas šiam siūlymui, Seimo narių dauguma jį palaikys, tai bus tam tikras moralinis įpareigojimas Vyriausybei. Ir aš siūlau balsuoti.

PIRMININKAS. Kadangi jūs reikalaujate balsuoti, teikiu balsuoti šį pasiūlymą. Atsiprašau, balsavimas nutraukiamas. Yra pageidaujančių kalbėti dėl balsavimo motyvų. Kolega Seimo narys P.Gražulis – motyvai už.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, aš manau, kad mes negalėtume į gerbiamojo K. Masiulio siūlymą nekreipti dėmesio. 38 milijonai! Tai pažiūrėkit, kiek Seimo nariai teikė įvairiausių pataisų po pusę milijono, mažesnes sumas, kad bent užlopytų mokyklų stogus, kur bėga, kad galėtų bent sanitarines sąlygas atitikti ligoninės, kur tualetų nėra. Kiek yra šiandien mokyklų, kur vaikai vaikšto į lauką į tualetą? Ir tai yra pirmos būtinybės finansavimas. Bet, deja, į tai Seimas neatsižvelgia. 38 mln. galima sutaupyti lėšų. Mes kalbam, kad yra infliacija, kad yra ekonominė krizė, bet tos krizės nematyti, jeigu tokius pinigus skiriame užsienio ambasadų remontams ir, kaip dar kalbėjo K. Masiulis, ten pinigai iškeliauja iš mūsų valstybės, ten nedirbs mūsų darbuotojai, o svetimų valstybių darbuotojai gaus darbo, bus įdarbinti. Aš manau, bent šiuo laikotarpiu tikrai visi vienbalsiai pritarkim, kad šie asignavimai nėra skiriami.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, skelbiu balsavimą. Kas už tai, kad būtų pritarta K. Masiulio pasiūlymams dėl tam tikrų lėšų išbraukimo, kam pritaria kolega P. Gražulis, prašom balsuoti. Kas balsuoja prieš ar susilaiko, turi kitą nuomonę.

Užsiregistravo 73 Seimo nariai, balsavo 71, už – 59, prieš – 3, susilaikė 9. Reikiamo balsų skaičiaus pasiūlymas negavo.

Prašom kitą pasiūlymą pateikti.

A. G. ŠEMETA. Toliau penktasis pasiūlymas – atsisakyti visų apskričių kompiuterizavimo ir renovavimo projektų. Dėl kompiuterizavimo aš argumentus išsakiau prieš tai nagrinėdamas Seimo nario J. Razmos pasiūlymus. Tikrai į tuos investicinius projektus, kurie yra numatyti apskaitos sistemoms pertvarkyti pagal naujus apskaitos standartus, mes labai griežtai žiūrėsim ir manau, kad tikrai galėsime sutaupyti pakankamai daug lėšų. Tačiau pačių apskaitos sistemų reikia, nes keičiasi visa apskaitos sistema. O dėl renovavimo projektų yra investicijų programoje paliktos tiktai tos pozicijos, kur yra baigiamieji darbai, ir naujų jokių darbų nėra palikta.

PIRMININKAS. Ar gerbiamasis K. Masiulis atsiima savo pasiūlymą?

K. MASIULIS (TS-LKDF). Ne, neatsiimu. Aš norėčiau argumentuoti.

PIRMININKAS. Prašom.

K. MASIULIS (TS-LKDF). Mielieji kolegos, aš labai pritariu tam, kad būtų apskritys pertvarkomos ir jų skaičius sumažėtų. Tai dabar yra visiškai nelogiška investuoti pinigus krizės metu į apskritis, kurios bus naikinamos. Jų renovavimą, net ir tęstinį. Kas iš to, kad mes užbaigsime tuos pastatus, kurie, matyt, bus naudojami kitoms paskirtims?

A. G. ŠEMETA. Parduosim paskui.

K. MASIULIS (TS-LKDF). Mes galim juos parduoti ir tokius, jeigu reikia. O mes dabar kišame pinigus į apskritis, faktiškai į valstybės tarnautojų darbo vietų gerinimą, jų modernizavimą, mokykloms mes neturime.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, motyvai prieš – kolega V. Mazuronis. Prašom. (Balsai salėje) P. Gražulis už pageidauja.

P. GRAŽULIS (TTF). Taip. Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, aš džiaugiuosi, kai valdančiosios daugumos Seimo nariai, kaip K.Masiulis, teikia tokias pataisas matydami, kad dabartinė valdančiosios daugumos Vyriausybė tiesiog švaisto lėšas. Jie nori reorganizuoti, renovuoti apskritis, o paskui už centą parduoti tuos pastatus. Čia tikrai tokia praktika yra mūsų valstybėje, kai įkiša milijonus, o parduoda už litą kažkokį pastatą. Aš manau, kad tikrai negalima pritarti tokiam valstybės siūlymui. Ir kas įdomiausia, kad paties premjero, kuris verkė iš šios tribūnos, kad artėja ne tik bankrotas, bet ir valstybės krachas, Vyriausybė siūlo tiek užsienio ambasadoms, tiek apskritims vėl milijonines pinigų sumas. Ir dabar net nekreipia dėmesio, ką mes kalbam. Gerbiamasis Kubiliau, jūs žiūrėkite, kas yra, ką jūsų valdančiosios daugumos Seimo nariai mąsto apie jūsų Vyriausybės biudžetą, teikia pataisas, o jūs net neklausot ne tik manęs, bet ir savo valdančiosios daugumos Seimo narių! Tai bent jau paklausykit, ką siūlo, kokius racionalius projektus siūlo. Atkreipkite dėmesį, kur jūs švaistote lėšas.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, teikiu balsuoti K. Masiulio pasiūlymą. Prašom balsuoti. Kas pritaria šiam pasiūlymui, balsuoja už, kas prieš, susilaiko, turi kitą nuomonę, prašom balsuoti.

Užsiregistravo 80 Seimo narių, balsavo 79: už – 64, prieš – 1, susilaikė 14. Pasiūlymui nepritarta.

Prašom pateikti kitą Seimo narių pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Teikiu Seimo narių J. Liesio, J. Dautarto…

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, prašom netrukdyti pranešėjui teikti pasiūlymus.

A. G. ŠEMETA. …ir V. Gedvilo pasiūlymą papildomai skirti 1 mln. Lt Dusetų kultūros centro tęstiniam projektui. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes šiam projektui 2009 m. jau numatyta 1,5 mln. Lt, ir skirti daugiau lėšų šiuo metu nėra galimybių.

PIRMININKAS. Ar yra projekto teikėjai salėje? Nei pono J. Liesio, nei pono J. Dautarto, nei pono V. Gedvilo nėra. Ar kas nors pageidautų paremti šį pasiūlymą? (Balsai salėje)

Prašom. Gerbiamasis A. Dumbrava.

A. DUMBRAVA (TTF). Dėkoju posėdžio pirmininkui. Būtų labai smagu, kad šiam projektui būtų skiriama papildomai lėšų. Bet yra skirta 1,5 mln. Lt, galbūt ateity, kai bus geresni laikai, bus galimybių skirti. Labai ačiū.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, už dėl motyvų pageidauja kalbėti J. Olekas. Prašom.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Aš manau, būtų gerai, kad mes galėtume paskirti ir šiuo atveju, kaip kolegos teigė, tiek lėšų, kad tas projektas būtų baigtas. Dabar mes paskyrėme vieną gabalėlį, tokį trupinėlį, kitais metais, svarstydami biudžetą, vėl turėsime prie jo grįžti, o objektas rimtai nebus sutvarkytas ir neveiks. Todėl aš siūlau pritarti šiam projektui.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, teikiu balsuoti. Kas už tai, kad pritartume Seimo narių teikiamam pasiūlymui, kas balsuoja prieš ar susilaiko, išreiškia kitokią nuomonę. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 75 Seimo nariai, balsavo 69: už – 30, prieš nėra, susilaikė 39. Pasiūlymui nepritarta.

Prašom pateikti kitą Seimo narių pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Prieš teikdamas kitą Seimo narių pasiūlymą noriu atkreipti dėmesį, kad, gerbiamasis Olekai, tai buvo jūsų Vyriausybės teikti projektai ir tiek lėšų jiems buvo numatyta. Aš manau, jūs gerai suskaičiavote, kiek lėšų reikia skirti tam tikrais metais.

Seimo narių R. Kupčinsko, J. Dautarto, J. Liesio, V. Gedvilo pasiūlymas papildomai skirti 1 mln. 200 tūkst. Lt Lietuvos veterinarijos akademijos investicinio projekto Užkrečiamųjų ligų katedros patalpų Lietuvos veterinarijos akademijos Veterinarijos institutui perkelti į Akademijos teritoriją Kaune rekonstravimo vykdymui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes 2009 m. biudžete jau numatyta skirti šiam projektui 1 mln. 800 tūkst. Lt, ir daugiau skirti lėšų nėra galimybės.

PIRMININKAS. Ar teikėjų pasiūlymui yra kas nors atstovaujančių? Nematau. Kolegė Seimo narė B. Vėsaitė pageidauja paremti.

B. VĖSAITĖ (LSDPF). Gerbiamieji kolegos, jeigu pritartume teikėjų pateiktam projektui, tai būtų taupomos lėšos, nes institutą visiškai būtų galima perkelti į Kauną, ir būtų galima net galvoti apie pastato realizavimą. Jūs tiesiog sustabdote visą procesą. Siūlau pritarti, nes labai išmintingas pasiūlymas.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, skelbiu balsavimą. Kas už tai, kad minėtam pasiūlymui būtų pritarta, balsuoja už, kas prieš ir susilaiko, turi kitą nuomonę. Prašom balsuoti.

Dėl asmeninių motyvų kolega J.Olekas pageidauja kalbėti.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Gerbiamasis ministre, aš sutinku su jūsų logika ir pasižadu daugiau neargumentuoti kitaip, jeigu jūs visada pateiksite tuos argumentus, ir ten, kur mūsų Vyriausybė, XIV Vyriausybė, bus pateikusi tą siūlymą, jūs jį teiksite balsuoti čia. Jeigu tokių argumentų yra, gerai, sutinku ir lauksiu, kada bus ta informacija, nes jūs tą argumentuojat ten, kur…

PIRMININKAS. Užsiregistravo 76 Seimo nariai, balsavo 76: už – 48, prieš – 3, susilaikė 25. Pasiūlymui nepritarta.

Prašom pateikti kitą pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Seimo nariai J. Dautartas, J. Liesys ir V. Gedvilas siūlo papildomai skirti 500 tūkst. Lt V. Kudirkos pagrindinės mokyklos tęstiniam rekonstrukcijos investicinių projektų įgyvendinimui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes 2009 m. programoje jau numatyta skirti 500 tūkst. Lt šiam projektui.

PIRMININKAS. Ar kolega J. Liesys pageidauja palaikyti pasiūlymą? Ar atsiimate jį? Atsiimate.

Pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Seimo nariai J. Karosas ir J. Dautartas siūlo papildomai skirti 1 mln. Lazdijų kultūros centro tęstiniam projektui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes 2009 m. biudžete numatyta skirti 1,5 mln. Lt šiam projektui, ir skirti daugiau nėra galimybių.

PIRMININKAS. Ar gerbiamasis J. Karosas atsiima projektą?

J. KAROSAS (LSDPF). Aš tik pastabą. Aš labai apgailestauju, kad iš dviejų prašymų, kurie buvo pateikti, nė vienas net mažiausia dalimi nebuvo realizuotas. Aš čia galiu ir klastos įžvelgti. Ačiū.

PIRMININKAS. Jūs atsiimate, aš suprantu? Dėkoju. Pereiname prie kitų pasiūlymų.

A. G. ŠEMETA. Seimo nario A. Anušausko pasiūlymai. Eilutę išdėstyti taip: pirmas – Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, negyvenamųjų pastatų statyba, priestatų statyba – 1 mln. 500 tūkst. Lt. Mes siūlome iš dalies pritarti, bet šiuo atveju iš dalies pritarti reiškia, kad siūlome apskritai atsisakyti šios statybos ir neskirti 2,5 mln. Lt.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, ar yra gerbiamasis A. Anušauskas salėje? Jo nėra. Ar kas norėtų pritarti, nes šiuo atveju Vyriausybė pritarė daugiau, negu buvo pasiūlyta. Nėra pageidaujančių kalbėti dėl motyvų? Prašom pereiti, nes daugiau negu iš dalies pritarta, prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Kultūros ministerijai Valdovų rūmų atstatymui siūlo nustatyti 32 mln. 630 tūkst. Lt, t. y. taip, kaip teikė ankstesnė Vyriausybė. Kaip pamenate, ankstesniame projekte Vyriausybė pasiūlė padidinti asignavimus 18 mln. Lt, bet dabar teikiamame projekte papildomi asignavimai mažinami 6 mln. Lt. Taigi siūloma, kad papildomi asignavimai būtų 12 mln. Lt su sąlyga, kad jie būtų naudojami tik esant reikalui, o metų pradžioje rezervuojami tam, kad nesusidurtume su situacija dėl neūkiško lėšų naudojimo.

PIRMININKAS. Kadangi yra iš dalies pritarta, ar šiuo atveju yra pageidaujančių pritarti ar nepritarti Vyriausybės pozicijai? Pritarta.

Pereiname prie kito pasiūlymo. P. Gražulis pageidauja prieš kalbėti? Kalbėkite.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, ar Valdovų rūmų objektas yra pirmos būtinybės? Kas atsitiks, jeigu mes šiemet nieko jiems neskirsime? Sugrius Lietuva? Jūs kalbate apie kažkokią krizę mūsų valstybėje, apie krachą mūsų valstybės. Klausykite, švaistote lėšas. Užsienio reikalų ministerijai – 38 mln., čia 40 mln., jūs nežinote kur pinigus dėti. O, kaip minėjau, darželiai, ligoninės, be langų, be stogų, baigiamos uždarinėti, vaikai bėga į užsienį, neturi kur mokytis, mokytojai taip pat darbo atsisako. Šalta, nešildomos patalpos.

Kokie jūsų prioritetai? Kokie jūs krikščionys demokratai, visiškai nejautrūs nei vaikams, nei seneliams – niekam, o tiktai ponams, Valdovų rūmams, diplomatams, Konstitucinio Teismo teisėjams, kurie gauna milžiniškus atlyginimus. Čia pinigų yra kiek nori. Duodat daugiau nei prašo. Kada jūs atsigręšite į žmogų, o ne į ponus? Siūlau Valdovų rūmams neskirti nė cento.

PIRMININKAS. Dėkoju, pone Gražuli. Jūs iki pertraukos gražiai raginote Seimo narius konstruktyviai dirbti ir taupyti kitų kolegų laiką. Aš atsižvelgdamas į tai galiu pasakyti, nes jūs nesate pasiūlymo teikėjas, o pasiūlymo autoriui Vyriausybė iš dalies pritarė, kad dėl šio pasiūlymo nebus balsuojama. Pereiname prie kito pasiūlymo. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Prieš pereidamas prie kito pasiūlymo norėčiau P. Gražuliui atsakyti, kad iš 54 mln. Lt, kuriuos Vyriausybė siūlo perskirstyti, didžioji dalis tų lėšų skiriama švietimo įstaigų renovavimui, ligoninių ir mokyklų remontui. Mano supratimu, jūs tiesiog iškraipote faktus.

PIRMININKAS. Gerbiamasis ministre, jūs prieš priėmimą galėsite pasakyti bendras pozicijas. Šiuo atveju iš Seimo tribūnos diskutuoti su kolegomis, kurie turi kitokią nuomonę, tikrai nebūtina. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys A. Anušauskas siūlo išbraukti eilutę „Administracinio pastato Vilniuje, Gedimino pr. 17, rekonstravimas, antrasis etapas“. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes tai yra baigiamas objektas.

PIRMININKAS. Gerbiamojo A. Anušausko nėra. Ar kas nors palaiko jo teiktą pasiūlymą? Nematau palaikančių. P. Gražulis prieš Vyriausybę. Ar prieš pasiūlymą, nes…

P. GRAŽULIS (TTF). Be abejonės, prieš Vyriausybę, aš už valdančiąją daugumą Seime. Aš už A. Anušausko pasiūlymą. Aš už tai, kad taupytų lėšas. Pažiūrėkite, valdančioji dauguma, kiek aš jau atkreipiau dėmesį, valdančiosios daugumos Seimo nariai teikia projektus ir rodo Vyriausybei, kaip ir kur galima sutaupyti. Valdančioji dauguma mato, kad ši Vyriausybė švaisto biudžeto lėšas, skiria ne pagal paskirtį, ne pirmo būtinumo objektams, ir kaip dabartinė Vyriausybė neatkreipia dėmesio, negerbia Seimo narių, bent jau valdančiosios daugumos. Dar nespėjo kojų apšilti, nespėjo pabūti patvirtinti kaip ministrai, o visiškai nekreipia dėmesio į Seimo narių pasiūlymus. Todėl aš prašau, kad ministras atsiimtų šį Vyriausybės siūlymą ir net neteiktų balsuoti.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, buvo reikalavimas balsuoti, nes kolega palaiko A. Anušausko siūlymą. Kas pritaria A. Anušausko siūlymui, – už, kas prieš, susilaiko, turi kitą nuomonę. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 76 Seimo nariai, balsavo 72: už – 34, prieš – 5, susilaikė 33. Pasiūlymui nepritarta.

Pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Toliau. Seimo narys Z. Balčytis siūlo Žemaičių Naumiesčio kino teatro pastato rekonstrukcijai į viešąją įstaigą Žemaičių Naumiesčio krašto etnokultūros centras skirti 500 tūkst. Lt. Vyriausybė nepritarė šiam siūlymui, nes tai yra naujas projektas.

PIRMININKAS. Galbūt, gerbiamasis Balčyti, atsiimate savo siūlymą?

Z. BALČYTIS (LSDPF). Ne, neatsiimu.

PIRMININKAS. Prašom, paremkite jį.

Z. BALČYTIS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis ministre. Iš tikrųjų jūs paminėjote, kad nedidelė pinigų suma bus skirta įvairioms mokykloms, ligoninėms ir kai kuriems kultūros centrams rekonstruoti. Man lieka tik stebėtis, aš negaliu čia kažko sakyti, nes jūs labai paprastai užrašote – naujas projektas, tačiau tame kino teatre, iš tikrųjų tai yra laisvalaikio centras, numatytos labai nedidelės rekonstrukcijos panaudojus tuos 500 tūkst. Lt, nes neveikia tualetas, scena yra visiškai lūžusi, todėl nė vienas oficialus renginys negali vykti. Mes iš tikrųjų tikėjomės, kad tai bus nedidelė pradžia ir šitas kultūros centras ateityje galės vykdyti elementarią veiklą, todėl siūlau pritarti.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, motyvai už – J. Olekas. Prašom.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Gerbiamieji kolegos, nors esu suvalkietis, tikrai šiuo atveju noriu paremti žemaičius. Gražus miestelis ir tam tikras kultūros židinio centras, kuris galėtų būti naudojamas įvairiems renginiams, tikrai reikia, kad būtų sutvarkytas. Kolegos Z. Balčyčio pasiūlymas yra logiškas, nereikalaujantis labai didelių lėšų. Manau, mes galime paremti šį siūlymą ir išspręsti problemą, kuri egzistuoja šiame miestelyje. Todėl kviečiu pritarti kolegos pasiūlymui.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, skelbiu balsavimą. Kas pritaria Seimo nario Z. Balčyčio pasiūlymui, balsuoja už, kas prieš arba susilaiko, turi kitokią nuomonę. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 80, balsavo 77: už – 35, prieš – 4, susilaikė 38. Pasiūlymas nesurinko reikiamo balsų skaičiaus.

Ar galiu, atsižvelgdamas į daugelį Seimo narių pasiūlymų, prašyti ministro, kad smulkiai nepateikinėtų, nes manau, kad Seimo nariai teikėjai turi sekti savo pasiūlymų svarstymo eigą, ir jie pateiks motyvaciją, koks pasiūlymas, kokia jo esmė, pritaria jis ar nepritaria. Ir tie, kurie norės pritarti, kalbės dėl balsavimo motyvų. Jūs tik trumpai įvardykite sumą, pasiūlymo autorių ir Vyriausybės poziciją – pritarta ar nepritarta. Taip mes taupytume laiką, nes du kartus dėl to paties kalbame.

Toliau vėl dėl Z. Balčyčio. 90 pasiūlymas. Seimo nariai turi žinoti savo siūlymo esmę ir pasakyti palaiko ar atsiima.

A. G. ŠEMETA. Taip, Seimo nario Z. Balčyčio pasiūlymas 500 tūkst. Lt skirti Biržiškos vidurinės mokyklos pastato rekonstravimui. Vyriausybė siūlo nepritarti.

PIRMININKAS. Prašom, kolega Z. Balčytis. Ar atsiimate šį pasiūlymą?

Z. BALČYTIS (LSDPF). Negaliu atsiimti.

PIRMININKAS. Prašom.

Z. BALČYTIS (LSDPF). Šis projektas yra tęstinis. Žinia, kai kurie objektai buvo finansuojami ne tik iš Valstybės investicijų programos, bet paprastai dalis pinigų buvo skiriama Švietimo ir mokslo ministerijai, suteikta galimybė. Pereitais metais tai buvo apie 100 mln. Lt. Iš šių pinigų ši mokykla buvo pradėta rekonstruoti ir iki galo nėra baigta stogo rekonstrukcija, todėl tikrai negaliu sutikti, kad tai yra naujas projektas. Tikrai tikėjausi, kad tuos 500 tūkst. Lt būtų galima skirti, užbaigti šios mokyklos rekonstrukciją ir mokiniai ateityje galėtų dirbti ir mokytis kokybiškomis sąlygomis. Todėl siūlau pritarti.

PIRMININKAS. Dėl šio pasiūlymo apsispręsime balsuodami. Prašom balsuoti. Kas palaiko Z. Balčyčio siūlymą, balsuoja už, kas prieš, susilaiko, turi kitą nuomonę.

Užsiregistravo 82 Seimo nariai, balsavo 81: už – 39, prieš – 2, susilaikė 40. Pasiūlymui nepritarta. Kitas pasiūlymas. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Kitas Z. Balčyčio pasiūlymas skirti 500 tūkst. Lt Šilalės rajono Stanislovo Biržiškos vidurinės mokyklos pastato rekonstravimui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam siūlymui.

PIRMININKAS. Atsiprašau, dėl Biržiškos mokyklos mes jau svarstėme. Kitas yra dėl Laukuvos Norberto Vėliaus…

A. G. ŠEMETA. Atsiprašau. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija, taip pat yra siūloma 500 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti.

PIRMININKAS. Gerbiamasis Balčyti, ar jūs reikalaujate balsuoti dėl jūsų pasiūlymo? Sekundę.

Z. BALČYTIS (LSDPF). Norėčiau, kad būtų apsispręsta ir būtų aiški pozicija. Šitas projektas nėra naujas, taip pat buvo pradėta šitos mokyklos rekonstrukcija. Joje mokosi keli šimtai vaikų, kurie yra suvežami iš aplinkinių kaimų ir kaimelių. Tai mokykla, kuri turi labai gerą vardą ir labai kokybiškas programas, dėl to ne kartą buvo apdovanota ir respublikiniu mastu. Manau, kad būtų galima skirti tuos 500 tūkst. Lt, kalbama apie darbų pabaigimą, sienų apšildymą ir kai kurios maisto gaminimo įrangos pirkimą. Tai nedidelė suma, ji leistų galutinai užbaigti šitos mokyklos dalinę rekonstrukciją, ir būtų galima mokinius mokyti kokybiškesnėmis sąlygomis. Siūlyčiau pritarti.

PIRMININKAS. Dėkoju. Gerbiamieji kolegos, apsispręsime balsuodami. Kas palaiko Seimo nario Z. Balčyčio pasiūlymą, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, balsuoja prieš arba susilaiko. Prašom.

Užsiregistravo 81 Seimo narys. Balsavo 76 Seimo nariai. Už – 35, prieš – 1, susilaikė 40. Pasiūlymui nepritarta. Prašom pristatyti kitą pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys Z. Balčytis siūlo skirti 400 tūkst. Lt Šilalės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui.

PIRMININKAS. Ar kolega Z. Balčytis reikalauja balsuoti dėl pasiūlymo?

Z. BALČYTIS (LSDPF). Taip. Šito projekto bendra sąmatinė vertė turėjo būti 3 mln. Lt, tačiau mes ir aš pats prašome, net į mūsų buvusį biudžetą buvo įrašyti tik 400 tūkst. Lt, kurie leistų gaisrininkams, budint nakties metu, turėti daug kokybiškesnes patalpas. Dabar jie yra tikrai labai susispaudę. Tai būtų ta būtina pinigų suma, kuri iš esmės pagerintų sąlygas. Kaip žinome, Šilalės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba paprastai kiekvienais metais turi labai daug darbo, yra įvairių ir labai daug gaisrų. Manau, kad šita lėšų suma yra gana gerai pamatuota, norėčiau, kad jai būtų pritarta.

PIRMININKAS. Dėkoju. Apsisprendžiame balsuodami. Kas už tai, kad pritartume Z. Balčyčio pasiūlymui, balsuoja už, kas prieš ar susilaiko, turi kitą poziciją. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 87 Seimo nariai. Balsavo 85 Seimo nariai. Už – 47, prieš – 1, susilaikė 37. Pasiūlymui nepritarta.

A. G. ŠEMETA. Seimo nario Z. Balčyčio pasiūlymas yra skirti 1 mln. Lt Šilalės rajono ligoninei. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui.

PIRMININKAS. Ar kolega Z. Balčytis atsiima šį pasiūlymą?

Z. BALČYTIS (LSDPF). Neatsiimu. Labai trumpai. Pagal šitą projektą rekonstruoti buvo pradėta iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos, ten investuota keli milijonai litų. Šilalės ligoninės visiems darbams užbaigti tikrai reikėtų 1 mln. Lt, būtų galima persvarstyti dėl kai kurių priimamųjų, taip pat dėl operacinių. Ligoninė galėtų kokybiškai veikti, jeigu šitas paskutinis milijonas būtų surastas. Aš esu labai nustebęs, kad siūloma jį toliau tęsti ir įgyvendinti nuo 2012 metų. Tai iš tikrųjų įdomus pasiūlymas, bet vis dėlto, kaip žinome, žmonės su savo ligomis iki 2012 m. negali palaukti. Todėl norėčiau visų kolegų Seimo narių supratimo, kad šitam objektui, kaip ir buvo paminėta, ligoninei, skiriama tam tikra piniginių lėšų suma leistų užbaigti kai kuriuos projektus. Manau, kad šitas milijonas leistų Šilalės rajono ligoninę galutinai rekonstruoti ir užbaigti šitą projektą.

PIRMININKAS. Motyvai už – kolega P. Gražulis.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, gana kuklių sumų prašo ponas Z. Balčytis. Gal reikėtų paremti, bet man tokia nuostaba – buvote valdančiojoje daugumoje, ir ne vienerius metus, aštuonerius metus, kaip jūs nespėjote sutvarkyti mokyklų, darželių, kultūros namų? Gerbiamasis Balčyti, turėjai pasiskubinti. Dabar valdančioji dauguma nelabai žada duoti tų pinigų. Taigi, man atrodo, paremkime nors vieną projektą iš tų keleto, nes tai yra labai racionalūs siūlymai, nedidelės lėšos. Reikia paremti, nes, matyt, kai buvo valdančiojoje daugumoje, nedrįso prašyti, buvo labai kuklus Seimo narys ir Vyriausybės narys.

PIRMININKAS. Dėkoju. Apsispręsime balsuodami. Prašau balsuoti. Kas palaiko Seimo nario Z. Balčyčio pasiūlymą, prašom balsuoti.

Užsiregistravo 80 Seimo narių. Balavo 74 Seimo nariai. Už – 42, prieš – 3, susilaikė 29. Pasiūlymas nesulaukė reikiamo balsų skaičiaus palaikymo.

Prašau pereiti prie kito pasiūlymo. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Toliau, Seimo narių M. Basčio, A. Vidžiūno ir A. Dumčiaus pasiūlymas skirti 500 tūkst. Lt Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centrui. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 300 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Ar kolega M. Bastys sutinka su šiuo Vyriausybės sprendimu?

M. BASTYS (LSDPF). Sutinku.

PIRMININKAS. Nereikalaujate balsuoti?

M. BASTYS (LSDPF). Ne.

PIRMININKAS. Dėkojame. Pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys A. Dumčius siūlo skirti 1 mln. Lt investiciniam projektui, skirtam Kauno Kalniečių poliklinikos langams ir lauko durims keisti, stogui renovuoti ir šilumos punktui rekonstruoti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti, skirti 300 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Ar kolega A. Dumčius pritaria Vyriausybės sprendimui ir atsiima likusią dalį?

A. DUMČIUS (TS-LKDF). Nebaigs, šiaip bus baigiamieji metai, bet aš sutinku pratęsti investicinį…

PIRMININKAS. Dėkojame, pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Toliau, Seimo narys G. Songaila siūlo sumažinti asignavimus Trakų rajonui 1 mln. 40 tūkst. Lt Užutrakio dvaro sodybos gyventojams iškelti, nors ši suma numatyta, ir atitinkamai padidinti asignavimus Kėdainių rajono investiciniam projektui dėl slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės integracijos į viešąją įstaigą Kėdainių ligoninė. Mes siūlome nepritarti pirmajam pasiūlymui. Antrajam pasiūlymui, jie susiję tarpusavyje, jau buvo nepritarta svarstant 35 pasiūlymą. Siūlome abiem pasiūlymam nepritarti.

PIRMININKAS. Ar Seimo narys G. Songaila sutinka atsiimti, atsižvelgdamas į tai, kad buvo nepritarta?

G. SONGAILA (TS-LKDF). Nesutinku.

PIRMININKAS. Pageidaujate kalbėti? Prašom.

G. SONGAILA (TS-LKDF). Iš tikrųjų niekas čia nesusiję, nėra jokio ryšio tarp anksčiau buvusių nutarimų. Pirmas dalykas, nepateikėte argumentų, kodėl siūlote skirti pinigus nelegaliai statybai. Iš esmės tai yra nelegali statyba, Vilniaus apygardos prokuratūra yra pateikusi ieškinį, laimėjusi pirmojoje instancijoje bylą. Jeigu jau mes galimai nelegalioms statyboms skirsime pinigus, tada aš iš viso nieko nesuprantu, kas čia vyksta. Siūlau tikrai to nedaryti ir neskirti tų lėšų. Aš kalbėjau su Trakų nacionalinio istorinio parko direktoriumi. Jiems problemų dėl to nekils. Todėl siūlau pritarti tam mano teikiamam pasiūlymui – konkrečiai skirti tuos pinigus slaugos ir palaikomojo gydymo skyriui Kėdainių ligoninei.

PIRMININKAS. Bet pasiūlymai šiuo atveju yra susiję. Mes balsuodami apsispręsime dėl abiejų.

G. SONGAILA (TS-LKDF). Aš kalbu, kad pasiūlymai nesusiję su anksčiau nepriimtais pasiūlymais. Buvo anksčiau pateikti pasiūlymai dėl Kėdainių ligoninės. Jie nesusiję.

PIRMININKAS. Pirmasis ir antrasis jūsų pasiūlymai.

G. SONGAILA (TS-LKDF). Pirmasis ir antrasis labai susiję, taip.

PIRMININKAS. Balsuosime dėl jų abiejų kartu. Motyvai už – P. Gražulis.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, skaitau Vyriausybės programą, ką tik neseniai patvirtintą, ten aiškiai įvardyta, kad jie imsis ryžtingų priemonių kovoti su nelegaliomis statybomis. Dabar, atvirkščiai, pasirodo. Dabar norima finansuoti nelegalias statybas, jas užbaigti. Tai kaip suprasti? Kaip vertinti tokius Vyriausybės pirmus žingsnius? Aš tikrai, man trūksta žodžių, aš negaliu pasakyti, kaip Vyriausybė drįso įrašyti į biudžetą ir finansuoti nelegalias statybas? Gal čia reikėtų kreiptis į prokuratūrą arba mūsų Antikorupcijos komisijai apsvarstyti tokį Vyriausybės žingsnį? Todėl manau, kad tikrai reikėtų vienbalsiai išbraukti arba pats ministras turėtų atsisakyti tokio finansavimo, arba atsistatydinti, jeigu dar nepradėjo eiti pareigų pirmomis dienomis. Jeigu iš karto siūlo korupcinius projektus.

PIRMININKAS. Dėkojame. Apsispręsime balsuodami dėl pateiktų pasiūlymų. Kadangi jie tarpusavyje susiję, tai balsuojame dėl abiejų iš karto. Kas už tai, kad būtų pritarta Seimo nario G. Songailos pasiūlymams? Kas balsuoja prieš, susilaiko – turi kitą poziciją.

Užsiregistravo 82 Seimo nariai. Balsavo 76, už – 59, prieš – 1, susilaikė 16. Pasiūlymams nepritarta.

Pereiname prie kitų pasiūlymų svarstymo.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys S. Šedbaras siūlo skirti 500 tūkst. Lt Tauragės „Šaltinio“ pagrindinei mokyklai rekonstruoti. Vyriausybė siūlo pritarti šiam pasiūlymui ir skirti 500 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Kadangi pritarta, pereiname prie kito pasiūlymo. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys V. Mazuronis siūlo išbraukti eilutes iš programos – reprezentacinių rūmų ansamblio Vilniuje restauravimas ir pritaikymas Lietuvos Respublikos Prezidentūrai 1 mln. 844 tūkst. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes tai tęstinis projektas ir numatyta 1,8 mln. Lt.

PIRMININKAS. Gerbiamasis V. Mazuronis. Jūsų pozicija. Galbūt atsiimate siūlymą?

V. MAZURONIS (TTF). Ne, tikrai neatsiimu. Kolegos, mes turime nusistatyti prioritetus. Pasižiūrėkite, kiek šiandien kolegų iš abiejų pusių, beje, ir iš pozicijos, ir iš opozicijos, siūlomų projektų paprasčiausiems dalykams: mokykloms, ambulatorijoms, būtiniems dalykams, o mes sakome –nėra pinigų, bet, cituoju, „reprezentacinių rūmų ansamblio Vilniuje restauravimo ir pritaikymo Lietuvos Respublikos Prezidentūrai“, tarsi Prezidentūrai neužtektų šiuo metu reprezentavimo ir per maži rūmai būtų, skiriame didžiulius pinigus. Jeigu mes esame prieš save dori, tai mes tuos reprezentacinius klausimus tikrai galime nukelti vėlesniam laikui, kai ir gerbiamoji V. M. Čigriejienė, ir kiti sako, kad tinkas krenta operacinėse arba mokiniai mokosi avarinėmis sąlygomis. Todėl aš tikrai siūlau tai.Dar bus daugiau mano siūlomų punktų išbraukti. Juos visus išbraukti ir tuos pinigus skirti būtent mokykloms, ambulatorijoms, gyvenamiesiems namams apšiltinti. Aš turbūt vienas iš nedaugelio Seimo narių, kuris neprašau pinigų kam nors duoti, o siūlau Vyriausybei sutaupyti ir jos nuožiūra paskirti būtent šioms sritims. Aš tikrai nesiekiu kam nors paskirti, gauti pinigus. Nedarykite nesąmonių. Pritarkite išbraukimui tų dalykų, kurie nebūtini, ir tegul Švietimo ministerija, tegul Sveikatos ministerija paskirsto ten, kur jie yra būtiniausi.

PIRMININKAS. Gerbiamoji L. Graužinienė – motyvai už. Prašom.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Tikrai pritariu gerbiamojo V. Mazuronio siūlymui ir noriu dar kartą atkreipti dėmesį. Jeigu jūs, naujoji valdančioji dauguma ir naujas ministrų kabinetas, konstatuojate, kad valstybėje yra krizė ir dėl to reikia atimti vaikų pinigus, reikia sumažinti atlyginimus valstybės tarnautojams, gaisrininkams, policininkams ir visiems kitiems, aš tada nesuprantu. Ar krizė, ar puota? Nes jeigu mes skiriame lėšų reprezentacijai, vadinasi, krizės valstybėje nėra. Mes nekelkime mokesčių, ką mes čia darėme dvi naktis, ir viskas normaliai turi būti. Jeigu mes Prezidento rūmų reprezentacijai, premjero rezidencijai skiriame lėšų, vadinasi, valstybėje krizės nėra.

Pagal visa tai, ką mes čia šiandien matome, kai Vyriausybė nepritaria šiam lėšų taupymo pasiūlymui, mes matome, kad tas lėšų taupymas yra deklaratyvus, jis tiesiog nevyksta. Šiandien aiškiai suprantu, kad mokesčių įstatymų pakeitimai, kuriais didinami mokesčiai, yra priimti neteisėtai, jeigu taip elgiamasi su valstybės pinigais.

PIRMININKAS. Dėkoju. Apsispręsime balsuodami. Prašom balsuoti. Kas palaiko Seimo nario V. Mazuronio pasiūlymą, balsuoja už, kas prieš, susilaiko, turi kitą poziciją. Prašom.

Užsiregistravo 76 Seimo nariai. Balsavo 72. Už – 55, prieš – 1, susilaikė 16. Pasiūlymui nepritarta.

Prašom pristatyti kitą V. Mazuronio pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Aš tik noriu atkreipti dėmesį, kad daugeliui V. Mazuronio pateiktų pasiūlymų Vyriausybė pritarė arba iš dalies pritarė ir tik keletui pasiūlymų nepritarė. Ponia L. Graužinienė turbūt puikiai supranta, kad 1 mln. litų nėra ta suma, kuri gali išgelbėti Lietuvą. Aš manau, kad tai yra tiesiog nevisiškai sąžininga kalba.

Toliau pasiūlymas – Lietuvos Respublikos Prezidento rezidencijos Vilniuje Daukanto a. 3 statybai 1 mln. Lt. Vyriausybė taip pat siūlo nepritarti šiam pasiūlymui. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad šiuos pinigus uždirbs statybininkai. Tie, kuriems dabar yra sunkiausia Lietuvoje.

PIRMININKAS. Kolega V. Mazuronis. Galbūt atsiimate šį pasiūlymą?

V. MAZURONIS (TTF). Jokiu būdu. Gerbiamasis ministre, aš visiškai sutinku, kad tą milijoną turi uždirbti Lietuvos, o ne užsienio statybininkai, kai jūs atiduodate pinigus remontuojant mūsų ambasadas.

Iš tikrųjų dėl to milijono. Seimo nariai prašė po 500 tūkst. mokyklų tualetams arba kultūros namų tualetams įrengti, ar ten lūžtančiai scenai, man atrodo, gerbiamasis Z. Balčytis siūlė. Jūs, stovėdamas toje tribūnoje, pasakėte – nėra pinigų. Dabar dar kartą skaitau: „Lietuvos Respublikos Prezidento rezidencijos Vilniuje Daukanto a. 3 statybai – 1 mln. Lt“. Tai kas jūsų prioritetai? Ar tie vaikai, kurie turi į lauko tualetus vaikščioti, ar Prezidentas, kuris turi auksinius tualetus, bet jam trūksta dar kažkokios reprezentacijos? Kviečiu, kolegos, tikrai išbraukti tą eilutę ir perduoti Švietimo ar Kultūros ministerijai, kaip mano toliau įvardyta. Naudokime pinigus ir statybininkų darbą ten, kur reikia.

PIRMININKAS. Seimo narys P. Gražulis – motyvai už.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, noriu paremti tas racionalias mintis, kaip taupyti biudžetą. Manau, tai nėra pati būtiniausia investicija, be kurios negalima gyventi. Mes didiname mokesčius apeliuodami į tai, kad valstybė neišgyvens, kad nebus surenkamas biudžetas. Kai verslininkai dabar nesumoka, nesugeba sumokėti, mokesčių, yra didžiulis verslininkų įsiskolinimas, yra valstybei skolingi mokesčius, jūs šiandien visuomenei, žmonėms, parodote, kad švaistote pinigus įvairioms reprezentacijoms.

Žinoma, milijonas santykinai nėra didelės lėšos, palyginti su tuo, kad skiriate 40 mln. Valdovų rūmams, beveik 40 mln. užsienio ambasadų remontui. Tuos darbus tikrai buvo galima atidėti ir mokesčių buvo galima nedidinti. Jūs, matyt, sąmoningai pučiate tą burbulą, gąsdindami verslininkus, o patys išlaidaujate. Turėkite bent elementaraus krikščioniško padorumo.

PIRMININKAS. Apsispręsime balsuodami. Prašom balsuoti. Kas pritaria V. Mazuronio pasiūlymui, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, balsuoja prieš arba susilaiko.

Užsiregistravo 85 Seimo nariai, balsavo 80. Už – 59, prieš – 3, susilaikė 18. Pasiūlymui nepritarta. Prašom pateikti kitą siūlymą.

A. G. ŠEMETA. Aš nuolat žaviuosi P. Gražulio ugningomis populistinėmis kalbomis. Šį kartą, be abejo, irgi reikėtų tą padaryti. Gerbiamasis Gražuli, dėl trečio V. Mazuronio pasiūlymo Lietuvos Respublikos Prezidento rezidencijos Vilniuje, Turniškių g. 28, kapitaliniam remontui sumažinti 1 mln. Lt. Tiesiai sakau jums, kad Vyriausybė pritaria pasiūlymui sumažinti 1 mln. Lt. Gal dėl to jūs jau neprieštarausite?

PIRMININKAS. Dėkojame. Pereiname prie kito pasiūlymo.

A. G. ŠEMETA. Kitas pasiūlymas –Seimo III rūmų Konferencijų salės rekonstravimas. Seimo narys V. Mazuronis siūlo išbraukti 918 tūkst. Lt sumą. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes tai yra baigiamas projektas. Artimiausiais metais Seime numatomi dideli renginiai, kuriems reikės šios salės.

PIRMININKAS. Motyvai už šį pasiūlymą. Prašom. P. Gražulis.

V. MAZURONIS (TTF). Aš noriu pateikti.

PIRMININKAS. Prašom. V. Mazuronis.

V. MAZURONIS (TTF). Kolegos, mes visi žinome Seimo III rūmų Konferencijų salę. Jūs visi esate Seimo nariai, važinėjate po mokyklas, po ligonines. Pažiūrėkite, kaip ten dirba, kokios yra klasės, kokios yra ligoninių patalpos, ir pasakykite, ar mums dabar reikia remontuoti tą salę, ar tuos pinigus geriau atiduoti ten? Ar mes negalime toje salėje, kokia ji yra, toliau dirbti?

PIRMININKAS. Motyvai už – P. Gražulis.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, manau, kad vis dėlto Seimas nejaučia realios situacijos mūsų valstybėje. Pažiūrėkite, visiškai neseniai pastatytas naujas tunelis, koridorius, jungiantis rūmus. Ar tai buvo būtina, ar tai būtinos investicijos? Šiandien I rūmuose stovi puikiausia tuščia salė, o mes posėdžiaujame čia. Ar tai nėra tiesiog, nežinau, kaip įvardyti, išdykavimas, pasipuikavimas? Žinoma, tai buvusioji valdančioji dauguma užsimanė naujos salės, bet, aš manau, pirmiausia pradėkime rodyti pavyzdį patys. Taupykime Seime ir neskirkime lėšų jokioms renovacijoms, rekonstrukcijoms ar dar kam nors.

PIRMININKAS. Dėl pasiūlymo apsispręsime balsuodami. Prašom balsuoti. Kas palaiko V. Mazuronio pasiūlymą, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, balsuoja prieš arba susilaiko. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 88 Seimo nariai, balsavo 86. Už – 68, prieš – 1, susilaikė 17. Pasiūlymui nepritarta.

Dėl vedimo tvarkos – kolega P. Gražulis.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamasis posėdžio pirmininke, dėl vedimo tvarkos. Siūlyčiau atkreipti Seimo narių dėmesį. 68 balsavo už, trūksta tik trijų balsų. Prašau susikaupti ir frakcijos vardu siūlau dar kartą perbalsuoti.

PIRMININKAS. Balsų skirtumas gana aiškus, jūsų pozicija taip pat gana aiški. Kitų pasiūlymų nėra. Balsuojama iš naujo nebus. Pereiname prie kito pasiūlymo. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Toliau Seimo narys V. Mazuronis siūlo sumažinti 100 tūkst. Lt asignavimus Seimo kanceliarijai ilgalaikiam turtui įsigyti. Vyriausybė siūlo nepritarti, kadangi patobuliname projekte Seimo kanceliarijai ir taip sumažinti asignavimai 918 tūkst. Lt. 100 tūkst. Lt yra būtinas minimumas einamiesiems darbams atlikti.

PIRMININKAS. Kolega V. Mazuronis, kaip suprantu, nesutinka atsiimti šio pasiūlymo. Prašom jį pateikti.

V. MAZURONIS (TTF). Žinoma, kolegos, aš suprantu, kad 100 tūkst. Lt valstybės lygiu nėra dideli pinigai. Bet mes kalbame apie tai, kad visus spaudžiame, visiems nieko neduodame, bet sau 100 tūkst. Lt ilgalaikio turto įsigijimui skiriame, o visiems kitiems nurėžiame. Kviečiu paremti tą nutarimą ir išbraukti tą eilutę.

PIRMININKAS. Motyvai už siūlymą – L. Graužinienė. Prašom.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Gerbiamieji Seimo nariai, jeigu mes taupome, tai taupykime visur, o ne darykime viešųjų ryšių akcijas. Visi labai iškilmingai pareiškėte, kad dauguma 15 % palieka Seimui, atiduoda valstybei iš savo atlyginimo. O jeigu žiūrime, kas skirta Seimui iš biudžeto, tai tikrai surinksime gana solidžią sumą, ne tik šiuos 100 tūkst. Tai ar jūs taupote, ar tik darote viešųjų ryšių akcijas, kad parodytumėte, jog esate labai sąžiningi Lietuvos žmonėms? Šie balsavimai parodo, kiek jūs esate sąžiningi.

Vis dėlto manau, kad Seimas turėtų elgtis labai solidariai su Lietuvos žmonėmis, su verslu, kuriam padidino mokesčius, su mamomis ir šeimomis, iš kurių atėmė vaiko pinigus, ir apskritai atsisakyti bet kokių investicijų iš Valstybės investicijų programos. Aš palaikau V. Mazuronio siūlymą.

PIRMININKAS. Kviečiu balsuoti dėl V. Mazuronio pasiūlymo. Kas palaiko šį pasiūlymą, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, balsuoja prieš arba susilaiko. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 82 Seimo nariai, balsavo 78. Už – 60, prieš – 1, susilaikė 17. Pasiūlymui nepritarta.

Gerbiamasis Mazuroni, yra dar labai daug jūsų pasiūlymų. Gal jūs… Kuriuos atsiimate, dėl kurių, jeigu Vyriausybė pritaria, iš karto pasakote, kad sutinkate, ir mes eitume greičiau.

Gerbiamasis ministre, pateikite kitą pasiūlymą.

A. G. ŠEMETA. Gal tikrai gerbiamasis V. Mazuronis galėtų visus savo pasiūlymus įvardyti, nes jų yra dar du puslapiai.

V. MAZURONIS (TTF). Gerbiamasis posėdžio pirmininke, naudodamasis Statuto man suteikta teise, neatsiimu nė vieno pasiūlymo. Noriu pažiūrėti savo kolegoms į akis.

Kitas pasiūlymas bus dėl Ministro Pirmininko rezidencijos lėšų išbraukimo. Aš noriu priminti, mes 2 mln. vienai Prezidento rezidencijai skyrėm, 1 mln. antrai, trečią išbraukėt, ačiū Dievui. Dabar nežinau, kiek Vyriausybė sumažino, bet projekte buvo 2 mln. premjero rezidencijai. Aš noriu ir kviečiu, ir prašau, kad visi Seimo nariai balsuotų už tų pasiūlymų išbraukimą arba palikimą, nes, manau, ne aš vienas, bet mūsų rinkėjai irgi norės mums visiems pažiūrėti į akis, ką mes kalbam ir kaip realiai elgiamės. Todėl prašau balsuoti už Ministro Pirmininko rezidencijai numatytų lėšų išbraukimą iš biudžeto.

A. G. ŠEMETA. Aš tiesiog noriu priminti, kad Vyriausybė iš dalies pritarė jūsų pasiūlymui ir siūlo sumažinti asignavimus vienu milijonu litų. Taip. (Balsai salėje)

PIRMININKAS. Tai jūsų netenkina dalinis sprendimas, gerbiamasis Valentinai Mazuroni? Vieną sekundę.

V. MAZURONIS (TTF). Mes puikiai suprantam, kad dalinis sprendimas – tai žmonėms parodymas dėl akių, kad mes tarsi darom, o iš tikrųjų toliau statom ir įrenginėjam rezidencijas premjerams. Gaila, nėra, A. Kubilius negirdi. O ką, jis blogai gyvena? Dar jam reikia milijonų rezidencijoms? (Balsai salėje)

PIRMININKAS. Pasiūlymą palaikančius motyvus išdėstys L. Graužinienė. Prašom.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Aš matau, kad premjeras sugrįžo į savo darbo vietą, ir belieka apeliuoti į A. Kubiliaus, kaip premjero, krikščionišką sąžinę, kad krizės metu jis čia, posėdžių salėje, pasakys, kad atsisako šio milijono litų dėl rezidencijos išlaidų ir skiria jį Švietimo ministerijai. (Plojimai)

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, apsispręsime dėl šio pasiūlymo balsuodami. Prašau balsuoti, kas pritaria V.Mazuronio pasiūlymui, balsuoja už, kas palaiko Vyriausybės poziciją, turi kitą nuomonę, balsuoja prieš arba susilaiko.

Užsiregistravo 89 Seimo nariai, balsavo 87… (Šūksniai, plojimai salėje) už – 75, prieš – 1, susilaikė 11. Pasiūlymui pritarta. Gerbiamieji kolegos, aš dabar prašysiu… Taip, gerbiamasis Ministras Pirmininkas Seimo narys A. Kubilius pageidauja repliką po balsavimo. Prašom.

A. KUBILIUS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, aš džiaugiuosi, kad bent tokių laimingų akimirkų pavyksta suteikti Seimui. Ir ypač džiaugiuosi, kad taip džiaugiasi socialdemokratai, kurie buvo numatę 2 mln. tai rezidencijai.

PIRMININKAS. Dėkojame. Aš dabar prašysiu pranešėją gerbiamąjį ministrą, kad pateiktų V. Mazuronio visus pasiūlymus, kuriems yra pritarta, ir mes galėsime tada dėl jų išspręsti bendru sutarimu, o vėliau pereisime prie tų, kuriems nepritarta. Prašom. Repliką po balsavimo – dar kolega G. Steponavičius.

G. STEPONAVIČIUS (LSF). Labai ačiū, pone pirmininke. Gerbiamieji kolegos, taip susiklosčius balsavimui, aš siūlau nepamiršti L. Graužinienės siūlymo, kad lėšos tokiais atvejais prioriteto tvarka keliautų švietimo sričiai. (Balsai salėje)

PIRMININKAS. Ir repliką po balsavimo – taip pat kolega J.Razma.

J. RAZMA (TS-LKDF). Tokį pat pasiūlymą buvau ir aš įregistravęs, bet Seimas nepritarė. Tai jūs matot, kad daugumos balsai yra palankesni opozicijos siūlymams. (Balsai salėje)

PIRMININKAS. Tęsiame pasiūlymų svarstymą. Diskusijos per mikrofonus baigtos.

A. G. ŠEMETA. Toliau teikiu iš eilės pasiūlymus, kuriems Vyriausybė pritarė arba iš dalies pritarė. Vyriausybė pritaria pasiūlymui sumažinti asignavimus Vyriausybės kanceliarijos administracinių patalpų remontui 730 tūkst. litų, t. y. neskirti 730 tūkst., taip pat iš dalies pritaria V. Mazuronio pasiūlymui sumažinti asignavimus Užsienio reikalų ministerijos administracinio pastato remontui. Siūlo sumažinti juos 6 mln. litų. Taip pat pritaria Alytaus apskrities viršininko administracijos pastato Alytuje, Tvirtovės g. 1, rekonstravimui neskirti 481 tūkst. litų. Taip pat pritaria pastatui Kaune, Pilies g. 4, neskirti 950 tūkst. litų. Taip pat pritaria, kad nebūtų skirtas 1 mln. 300 tūkst. litų Saugumo departamento Alytaus apygardos skyriaus administraciniam pastatui Alytuje rekonstruoti. Iš dalies pritaria V. Mazuronio siūlymui dėl Valdovų rūmų – siūlo sumažinti asignavimus 6 mln. litų. Taip pat iš dalies pritariama V. Mazuronio pasiūlymui dėl Žemės ūkio ministerijos pastato. Siūloma sumažinti asignavimus 300 tūkst. litų. Ir iš dalies pritariame V. Mazuronio pasiūlymui Kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos patalpoms Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, rekonstruoti neskirti 3 mln. litų. Ir taip pat iš dalies pritariame pasiūlymui neskirti Neringos savivaldybės administraciniam pastatui – siūlome sumažinti asignavimus 600 tūkst. litų. Kitiems V. Mazuronio pasiūlymams siūlome nepritarti.

PIRMININKAS. Dabar kol kas apsispręskime dėl tų, kuriems yra pritarta, arba pritarta iš dalies. Aš tikiuosi, kad gerbiamasis V. Mazuronis sutinka su visais pasiūlymais, nes daugiau premjero rezidencijos klausimų kaip ir nebuvo. Tikėtis didesnio palaikymo galbūt ir taupant Seimo narių laiką būtų sudėtinga. Galbūt jūs galėtumėte apsispręsti ir sutikti su visais Vyriausybės sprendimais dėl jūsų pasiūlymų, kuriems pritarta arba pritarta iš dalies.

V. MAZURONIS (TTF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke, bet aš tikrai nenorėčiau sutikti. Dėl tų, kur pritarta, nėra jokių problemų, bet dėl tų, kuriems pritarta tik iš dalies, aš vis dėlto norėčiau, kad būtų balsuojama už mano pasiūlymus. Ir ypač už Užsienio reikalų ministerijos administracinio pastato, kuriam buvo skirta 23 mln., dabar sumažinus 6 mln., kiek ten lieka…

A. G. ŠEMETA. 18.

V. MAZURONIS (TTF). 18 mln. Tai yra ne milijonas, ne du ir ne trys. Primenu, kad tai yra administraciniam pastatui, kuris čia pat, Vilniuje, statomas. Aš tikrai nenorėčiau sutikti ir prašyčiau, kad būtų balsuojama dėl Valdovų rūmų.

PIRMININKAS. Atsiprašau, mes dabar jau balsuojame.

V. MAZURONIS (TTF). Gerai.

PIRMININKAS. Kadangi jūs dėl tų, kuriems nepritarta visiškai, reikalavote balsuoti, balsuosime dėl kiekvieno. Gerbiamieji kolegos, pirmasis pasiūlymas, kuriam Vyriausybė pritaria iš dalies, dėl kurio dabar balsuojame, dėl kurio kalbėjo V. Mazuronis, motyvus už, palaikančius V. Mazuronį, norėtų išsakyti gerbiamoji A. Stancikienė.

A. STANCIKIENĖ (TS-LKDF). Aš siūlau iš esmės pritarti pono V. Mazuronio siūlymui, nes ši suma, apie kurią kalbame, skirta Užsienio reikalų ministerijos rekonstrukcijai, iš esmės galėtų būti panaudota visiškai naujo pastato statybai. Aš siūlyčiau ją tikrai gerokai, jeigu ne visą nubraukti, tai bent gerokai sumažinti, nes iš esmės tai yra labai didelės lėšos. Prisiminkite, tikrai mes, dalis Seimo narių, ir savo dalies atlyginimo atsisakėm, bet tikrai ne tam, kad investuotume tokio dydžio lėšas krizės laikotarpiu. Suprantu, kad kažkokiam palaikymui, palaikomajam remontui, gerai, ten tinklams, bet tikrai ne tokio dydžio sumos. Siūlyčiau palaikyti V. Mazuronio pasiūlymą.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, skelbiu balsavimą dėl šio pasiūlymo. Prašau apsispręsti, kas palaiko V. Mazuronio pasiūlymą, balsuoja už, kas prieš ar susilaiko, turi kitą nuomonę, prašom balsuoti.

Užsiregistravo 80, balsavo 75 Seimo nariai: už – 62, prieš – 2, susilaikė 11. Pasiūlymui nepritarta. Prašome pristatyti kitą pasiūlymą, kuriam buvo pritarta iš dalies, gerbiamasis Mazuroni.

V. MAZURONIS (TTF). Kadangi ministras labai greitai skaitė, man atrodo, aš kažką praleidau, bet aš pristatysiu kitą.

PIRMININKAS. Valdovų rūmai.

V. MAZURONIS (TTF). Valdovų rūmus, taip. Iš tiesų mes visi puikiai girdėjome, kaip Prezidentas A. Brazauskas aiškiai pasakė, kad jeigu bus sumažinti pinigai nuo 50 mln., tai Valdovų rūmai nebus baigti. Jeigu jie nebus baigti, aš nematau labai didelės problemos, jeigu tuos visus svečius, kuriuos mes sukviesime, priimsime, parodysime jiems tą ekspoziciją Taikomosios dailės muziejuje ir paaiškinsime, kad tų rūmų statybą mes sustabdėme todėl, kad lėšas atidavėme būtent tiems tikslams, apie kuriuos aš kalbėjau. Tai yra regionuose esančioms mokykloms, vaikų darželiams, poliklinikoms ir taip toliau. Tai būtų simbolinis, bet labai aiškus Seimo pasiųstas signalas, kad tomis sąlygomis, tomis krizinėmis sąlygomis, kuriomis mes gyvename, mes iš tikrųjų sustabdom kuriam laikui, kol pradėsim gyventi geriau, visus tokius reprezentacinius objektus, o perduodam ten, kur mūsų valstybei yra būtiniausia.

PIRMININKAS. Motyvai už Seimo nario V. Mazuronio pasiūlymą –Seimo narė A. Stancikienė. Prašom.

A. STANCIKIENĖ (TS-LKDF). Aš esu užregistravusi analogišką pasiūlymą nubraukti tuos siūlomus pinigus Valdovų rūmams, tik ten aš siūliau palikti milijoną, kad nepradėtų drėgti, pelyti sienos, konservavimo darbams 1 mln., bet iš esmės manau, kad šiomis sąlygomis tikrai, kai mes operacinėms užbaigti negalime skirti pinigų ir taupome vaikų sąskaita darželiams, lopšeliams ir mokykloms, man tai yra panašu, nežinau, į puotą maro metu, čia toks nuvalkiotas pasakymas, bet, be abejonės, taip yra. Jeigu mes galime skirti tokias lėšas, tada mes negalime kalbėti apie krizę mūsų valstybėje. Siūlau palaikyti V. Mazuronio pasiūlymą.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, apsispręsime balsavimu. Kas pritaria V. Mazuronio siūlymui, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, susilaiko arba balsuoja prieš. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 81 Seimo narys, balsavo 77: už – 63, prieš – 3, susilaikė 11. Pasiūlymui nepritarta.

Kitas pasiūlymas, dėl kurio buvo tik iš dalies pritarta, tai dėl Žemės ūkio ministerijos administracinio pastato. Gerbiamasis V. Mazuronis pristatys šį siūlymą.

V. MAZURONIS (TTF). Kolegos, mano argumentai yra lygiai tie patys. Kaip ir sakiau, aš manau, kad Prezidentūros, Vyriausybės, ministerijų lygiu mes tikrai turėtume tas investicijas sustabdyti taip parodydami ir nukreipdami lėšas ten, kur krizės sąlygomis jos yra būtiniausios. Ten, kur gerbiamasis ministras pasakė, kad tik iš dalies, dalį nuima, dalį palieka, argumentai yra tie patys. Aš siūlau palaikyti mano pasiūlymus ir iš viso sustabdyti investicijas į tas valdžios institucijas, kitų institucijų aš nesiūliau, tik Prezidentūros, tik Vyriausybės, tik ministerijų, tik savivaldybių lygmeniu.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, kadangi dėl visų siūlymų, apie kuriuos mes dabar kalbame, visuomet yra tik norintys palaikyti siūlymus motyvai, galbūt sutaupytume laiko, jei iš karto pereitume prie balsavimo, ir kolegos, kurie nori palaikyti tuos pasiūlymus, susilaikytų nuo pasisakymų? Juo labiau kad kartojatės, gerbiamasis Gražuli. Prašom kalbėti. Motyvai už.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, nenoriu kartotis, bet pažiūrėkite, kas yra. Šioje Vyriausybės programoje yra numatyta iškelti Žemės ūkio ministeriją iš Vilniaus į Kauną ir kam dabar investicijas daryti? Paaiškinkite, kur čia jūsų logika yra, ar tai nėra pinigų plovimas? Ta pati logika – įdėsim milijonus, o parduosim už litą! Manau, kad Žemės ūkio ministerijai negalima skirti jokių lėšų iš biudžeto jos renovavimui, rekonstrukcijai ar kitiems darbams, tuo labiau kad jūs žadate ją iškelti į Kauną. Todėl prašau balsuoti, paremti šį siūlymą ir tikrai neskirti jokių biudžete numatytų lėšų.

PIRMININKAS. Motyvai prieš – Seimo narys J. Juozapaitis.

J. JUOZAPAITIS (LSDPF). Aš norėčiau tiktai papildyti dėl Užsienio reikalų ministerijos priestato statybos. Žemės ūkio ministeriją iškels į Kauną, liks pastatas ir Užsienio reikalų ministeriją galės perkelti į Žemės ūkio ministerijos pastatą, nereikės statyti naujo pastato.

PIRMININKAS. Tai jūs dėl ko pasisakėte, dėl Užsienio reikalų ministerijos? Atsiprašau, bet tai nebuvo motyvai prieš. Šiuo atveju motyvai prieš – K. Starkevičius.

K. STARKEVIČIUS (TS-LKDF). Aš norėčiau tiktai paaiškinti. Dabar yra atliekamas auditas, tos lėšos, kurios čia numatytos, aš manau, jos jau yra išleistos. Be to, ten yra palėpė ir čia kaip konservavimui tos lėšos skirtos. Štai tokia situacija, kaip sakoma, vertinkime situaciją realiai. Aš irgi suprantu. Faktiškai išnaudotos, aš manau, lėšos.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, apsispręsime balsuodami. Motyvai už, prieš išsakyti. Prašome balsuoti. Kas pritaria Seimo nario V. Mazuronio siūlymui, balsuoja už, kas pritaria Vyriausybės pozicijai, balsuoja prieš arba susilaiko. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 82 Seimo nariai, balsavo 77: už – 44, prieš – 8, susilaikė 25. Pasiūlymui nepritarta.

Kitas pasiūlymas, dėl kurio Vyriausybė apsisprendė pritarti tik iš dalies, tai Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos patalpų klausimas. Prašau, gerbiamasis Mazuroni, pristatyti.

V. MAZURONIS (TTF). Gerbiamieji kolegos, taupydamas laiką, siūlau balsuoti. Motyvai tie patys. Tų pasiūlymų, kuriuos aš teikiu, bendra suma yra 114 mln., ir jeigu šiuos 114 mln. mes atiduotume ne ministerijoms, o atiduotume tam, kam ir visi Seimo nariai siūlė, mokykloms, darželiams, tai iš tikrųjų žengtume teisingą žingsnį.

Jūs nueikite į tas ministerijas, kas nebuvo. Pasižiūrėkite, kaip jie gyvena, ir pasakykite, ar jiems reikia papildomų investicijų, ar ne?

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, apsispręsime balsuodami. Prašau balsuoti, kas palaiko V. Mazuronio pasiūlymą, balsuoja už. Kas pritaria Vyriausybės pozicijai, balsuoja prieš arba susilaiko.

Užsiregistravo 87 Seimo nariai, balsavo 82: už – 43, prieš – 3, susilaikė 36. Pasiūlymui nepritarta. Liko jūsų paskutinis pasiūlymas, kuriam Vyriausybė pritarė iš dalies, tai Neringos savivaldybės administracinio pastato klausimas. Prašom pristatyti jį, gerbiamasis Mazuroni. Prašau.

V. MAZURONIS (TTF). Kolegos, kviečiu paremti mano siūlymą ir išbraukti šią eilutę dėl tų pačių motyvų. Nors aš suprantu, kad šiame Seime Neringai yra ypatingas dėmesys.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, apsisprendžiame balsuodami.

Kas pritaria V. Mazuronio pasiūlymui, balsuoja už, kas palaiko Vyriausybės poziciją, prieš arba susilaiko. Prašom.

Užsiregistravo 79 Seimo nariai. Balsavo 77 Seimo nariai. Už – 46, prieš – 2, susilaikė 29. Pasiūlymui nepritarta.

Tęsiame V. Mazuronio pasiūlymų svarstymą. Liko pasiūlymai, kuriems Vyriausybė nepritarė. Šiuo atveju galbūt galėtume pateikti juos visus iš karto ir V. Mazuronis kalbėtų dėl visų, tuomet ir balsuoti galėtume dėl visų iš karto. Ar būtų kitoks reikalavimas? Sutinka V. Mazuronis. Prašom, gerbiamasis ministre.

A. G. ŠEMETA. Galbūt V. Mazuronis galėtų išdėstyti argumentus, nes visiems likusiems pasiūlymams, kurie yra pateikti, Vyriausybė siūlo nepritarti. Ir tai pasiūlymai, susiję su Tauragės apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Šilalės skyriaus pastato remontu, Saugumo departamento centrinio administracinio pastato remontu; taip pat administracinio pastato Jakšto gatvėje šilumos punkto rekonstravimui, Utenos regiono Aplinkos apsaugos departamento administracinio pastato Utenoje kapitaliniam remontui, Alytaus regiono Aplinkos apsaugos departamento administracinio pastato Alytuje projektavimui ir statybai, Marijampolės regiono Aplinkos apsaugos departamento administracinio pastato rekonstravimui ir posėdžių salės statybai, Jūrinių tyrimų centro administracinio pastato Klaipėdoje kapitaliniam remontui, Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų patalpų įsigijimui, rekonstravimui ir kapitaliniam remontui, Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros administracinio pastato Vilniuje, Labdarių g., rekonstravimui, dėl Valdovų rūmų jau buvo… Ir Užutrakio dvaro sodybos pritaikymas turizmo reikmėms, taip pat Vidaus reikalų ministerijos administracinio pastato Vilniuje vidaus teritorijos sutvarkymas; pastato, skirto viešosios įstaigos Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai reikmėms, rekonstravimas, Vidaus reikalų ministerijos administracinio pastato šilumos punktų rekonstravimas ir modernizavimas, administracinio pastato Vilniuje, Gedimino pr. 17, rekonstravimas. Tai bus viskas iš pateiktų projektų.

Argumentai, kodėl siūlome nepritarti V. Mazuronio pasiūlymams: visi šie projektai yra baigiamieji, jie kitais metais bus baigti, ir, mūsų supratimu, tai reikia padaryti, todėl siūlome nepritarti V. Mazuronio pasiūlymui.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, buvo išvardinti visi projektai, kuriems lėšos nubraukiamos. Dėl kitų projektų, kuriems, nors ir nepritarta, bet siūloma papildomai skirti, apsispręsime atskirai balsuodami.

Dėl visų šių klausimų – V. Mazuronis. Prašom kalbėti.

V. MAZURONIS (TTF). Gerbiamasis posėdžio pirmininke, jeigu būtų galima, aš prašyčiau išskirti du dalykus. Vienas – tai saugumo pastatas. Skamba taip: Lietuvos Respublikos saugumo departamento centrinio administracinio pastato ir su juo susijusių statinių Vilniuje, Pilies g. 19, projektavimo ir statybos darbai – 9 mln. Visi kiti klausimai, aš puikiai matau valdančiosios daugumos nuostatą, iš tikrųjų yra daugiau savivaldybių lygmens klausimai. Prašyčiau dviem balsavimais. Vienas – dėl Saugumo departamento; aš iki šiol nesuprantu, ar jis mus saugo, ar laiko įkalinęs, bet mes jam duodame dar 9 mln., apie 9 mln., jeigu sudėtume su kitu punktu, tai daugiau nei 9 mln. Lt. Ar iš tikrųjų šiandien tai yra prioritetas, kuriam mes turime išleisti 9 mln. Lt? Ir visi kiti administraciniai statiniai. Aš kviečiu ir vienu, ir kitu atveju visas tas įtrauktas investicijas išbraukti. Bet prašyčiau, jeigu galima, kad dėl Saugumo departamento pastato būtų balsuojama atskirai, o dėl visų kitų, suprantu nuostatą ir taupomą laiką, apsispręstume kartu.

PIRMININKAS. Ar R. Ačas?.. Pirmiausia balsuosime dėl Valstybės saugumo departamento pastato klausimo. Ar R. Ačas dėl šito klausimo, ar dėl visų kitų?

R. AČAS (TTF). Aš dėl visų kitų norėjau.

PIRMININKAS. Dėl Valstybės saugumo departamento pastato dabar apsispręsime balsuodami. Gerbiamieji kolegos, prašom balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta V. Mazuronio pasiūlymui, balsuoja už, kas balsuoja prieš ar susilaiko, remia Vyriausybės poziciją. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 84 Seimo nariai. Balsavo 82 Seimo nariai. Už – 50, prieš – 7, susilaikė 25. Šiam pasiūlymui nepritarta.

Motyvai dėl visų likusių V. Mazuronio pasiūlymų, išskyrus du, kur siūloma skirti papildomas lėšas, dėl jų atskirai spręsime. Kolega R. Ačas – pirmas. Prašom.

R. AČAS (TTF). Gerbiamieji kolegos, kaip sakė finansų ministras, tie visi pastatai, kurie buvo išvardinti, yra baigtiniai. Aš drįsčiau paprieštarauti, nežinau, ar iš tų visų išvardintų pastatų bent vienas pastatas yra be langų, stogo, kad vanduo ardytų sienas. Tačiau mes matėme pasiūlymus dėl rajonų, buvo teikiami kai kurių Seimo narių pasiūlymai, sakykime, K. Komskio pateiktas prašymas dėl vaikų darželio, kur šaltis ardo tuos pastatus. O dėl šitų visų pastatų yra taip, kad valdininkai nori pasigerinti sąlygas: pasikeisti duris, susitvarkyti lubas, susidėti parketą. Kam mes teikiame prioritetus?

Aš tikrai pritariu Valentino visiems siūlymams, kad mes vis dėlto turėtume prioritetus skirti kitiems objektams. Todėl siūlau pritarti Valentino teiktiems siūlymams.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, apsispręsime balsuodami dėl išvardintų V. Mazuronio pasiūlymų. Kas balsuoja už, palaiko tuos pasiūlymus, kas balsuoja prieš arba susilaiko, pritaria Vyriausybės pozicijai. Vyriausybė nepritarė šiems pasiūlymams. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 87 Seimo nariai. Balsavo 86 Seimo nariai. Už – 46, prieš – 6, susilaikė 34. Taigi visiems pasiūlymams, kurie buvo įvardinti, nepritarta.

Liko du V. Mazuronio pasiūlymai, kuriuos prašyčiau pateikti, tai tie, kuriais siūloma skirti lėšų papildomai finansuoti.

Prašom, du paskutiniai pasiūlymai.

A. G. ŠEMETA. Pasiūlymas skirti 28 mln. 561 tūkst. savivaldybėms kaimo vietovių mokyklų renovavimui ir rekonstravimui, ambulatorinių įstaigų renovavimui ir rekonstravimui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes vėliau mes svarstysime Seimo nario G. Steponavičiaus pasiūlymą, kuriame yra numatyta švietimo įstaigoms renovuoti skirti 10 mln. litų ir paskirstyti šias lėšas pagal objektyvius kriterijus. Tas bus padaryta, todėl šiam pasiūlymui siūlome nepritarti.

PIRMININKAS. Prašau gerbiamąjį V. Mazuronį pristatyti jūsų pasiūlymą. Galbūt jūs jį atsiimate?

V. MAZURONIS (TTF). Gerbiamieji kolegos, tie mano du pasiūlymai buvo iš sutaupytų lėšų. Jeigu mes būtume pritarę visiems mano pasiūlymams išbraukti vyriausybinius, administracinius, Prezidentūros reprezentacinius objektus, tai mes būtume sutaupę tiek lėšų, kiek aš siūlau paskirstyti konkrečiai dviem paskutiniams punktams – mokykloms, ambulatorijoms ir gyvenamiesiems namams apšiltinti. Ačiū, žinoma, kolegos, kad nors premjero rezidencijai 2 mln. nubraukėte, bet 112 mln. jūs palikote, ir palikot reprezentacijai, palikote valdžios rūmams, užuot paskyrę tiems objektams, kuriems aš siūlau – regionų ir kaimų mokykloms. Mano šiuos pasiūlymus beprasmiška svarstyti atmetus visus kitus. Telieka 2 mln. Lt… 1 mln. Lt, tiesa, dabar sumažinus, kurį, aš manau, Švietimo ministerija turėtų paskirti labiausiai sugriuvusiai mokyklai ir ten padėti lentelę „Tas milijonas vietoj premjero rezidencijos.“ Manau, tai būtų garbė mokyklai.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, pasiūlymo autorius atsiėmė savo pasiūlymus, bet mes supratome, kad svarstant Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymus dėl mokyklų renovavimo, sutaupytos premjero rezidencijos rekonstrukcijai lėšos bus skirtos, kaip ir siūlė ministras, būtent tiems tikslams. Ten kaip tik ir buvo pritarta vienam pasiūlymui. O visus šiuos atsiėmė.

Pereiname prie kitų pasiūlymų svarstymo. Pagal eilę yra 99 pasiūlymas, Seimo narės V. M. Čigriejienės. Prašom.

A. G. ŠEMETA. V. M. Čigriejienė siūlo skirti 4 mln. 600 tūkst. Lt Kauno medicinos universiteto Anatomijos instituto investiciniam projektui. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam projektui, nes ir taip 2009 m. programoje šiam projektui yra numatyta 2,6 mln. Lt, o ilgalaikiam turtui įsigyti yra numatyta 2 mln. Lt. Todėl manome, kad papildomai skirti nereikės.

V. M. ČIGRIEJIENĖ (TS-LKDF). Gerbiamasis ministre, čia apsirikta, nes į pirmąjį dėl švietimo investicinių programų šis projektas nebuvo įtrauktas ir kažkur buvo užkištas. Ir tik paskutinę dieną, kai jau buvo užregistruota pataisa, aš (…). Buvo specialūs trukdžiai, matyt, norėjo kitur panaudoti. Labai atsiprašau, bet taip yra. Ir šitą aš atsiimu. Viskas, atsiimta. Negali būti net kalbos.

PIRMININKAS. Dėkojame. Pasiūlymas atsiimtas. Prašom toliau.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys A. Butkevičius siūlo padidinti asignavimus teismams 9 mln. 781 tūkst. Lt. Iš jų 7 mln. 467 tūkst. Lt skirti darbo užmokesčiui ir atitinkamai išdėstyti pirmojo priedėlio eilutę „Teismai“. Yra ir su tuo susijęs pasiūlymas. Siūlo naujos redakcijos įstatymo projekto trečiąjį priedėlį, kuriame lėšos paskirstomos teismams. Vyriausybė siūlo nepritarti šiems pasiūlymams, nes teismams lėšos yra sumažintos pagal Vyriausybės programoje numatytas proporcijas, teismuose dirba ne vien tik teisėjai, tačiau yra ir kiti darbuotojai. Čia mažinamas darbo užmokesčio fondas, o ne teisėjų atlyginimai, todėl manome, kad teismai galėtų dalyvauti taupymo programoje.

PIRMININKAS. Gerbiamasis Butkevičiau, galbūt jūs atsiimate savo pasiūlymus?

A. BUTKEVIČIUS (LSDPF). Taip, aš atsiimu šį pasiūlymą, nes komitete buvau informuotas, kad reikia įregistruoti tokią įstatymo pataisą. O jeigu ji nereikalinga, tai…

PIRMININKAS. Tai abu pasiūlymus?

A. BUTKEVIČIUS (LSDPF). Taip.

PIRMININKAS. Dėkojame. Dėl vedimo tvarkos pageidauja kolegė L. Graužinienė. Prašom.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Tikrai tos iniciatyvos labai geros. Manau, mums dar kartą pamąsčius, reikėtų grįžti truputį atgal. Manau, jeigu Prezidentas būtų šioje salėje, jis lygiai taip pat pasielgtų, kaip pasielgė premjeras. Todėl siūlau Seimui sugrįžti dėl Prezidento rezidencijos ir perbalsuoti, kur buvo 68 balsai. To prašau opozicinės frakcijos vardu.

PIRMININKAS. Jokio pagrindo perbalsuoti nėra. Jūsų pasiūlymas nepriimtas. Taip pat dėl vedimo – P. Gražulis.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamasis posėdžio pirmininke, aš iš karto po balsavimo mačiau, kad trūko labai nedidelio skaičiaus, dviejų balsų, prašiau, kad jūs teiktumėte šį klausimą perbalsuoti. Tuo tarpu kai kurie Seimo nariai truputį nesuprato, kaip balsuoti. Tikrai tik kelių balsų persvara, pritrūko tik poros balsų, kad būtų pritarta šiam sprendimui, manau, galbūt išsakytų, būtų labai įdomu, ir Prezidentūros atstovai Prezidento atstovai nuomonę šiuo klausimu.

PIRMININKAS. Dėkoju jums. Sprendimas šiuo klausimu jau yra priimtas. Jį priėmiau aš, kaip posėdžio pirmininkas. Grįžtama prie jo nebus. Prašom pristatyti kitą pasiūlymą – V. Galvono.

A. G. ŠEMETA. V. Galvonas siūlo kai kurias eilutes išdėstyti taip: „Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namams rekonstruoti sumažinti asignavimus 100 tūkst. Lt.“ Vyriausybė siūlo nepritarti, nes tai tęstinis projektas, kurio likutinė vertė 2 mln. Lt.

PIRMININKAS. Gerbiamasis Galvonai, gal jūs atsiimate šį pasiūlymą ar vis dėlto jį remiate?

V. GALVONAS (TTF). Dėkui už suteiktą žodį. Kadangi V. Tomaševskio gąsdinimas Dievu nepaveikė salės, po to Seimo Pirmininko pasiūlymas, kad mūsų visų laukia senelių namai, irgi nepaveikė, tai aš manau, kad nėra tikslo siūlyti. Aš atsiimu.

PIRMININKAS. Gerbiamasis Seimo nary, gal jūs ir kitus savo pasiūlymus dėl Kupiškio pensionato, dėl Skėmų pensionato priešgaisrinės ir apsauginės signalizacijos taip pat atsiimate?

V. GALVONAS (TTF). Čia tas pat.

PIRMININKAS. Dėkoju. Pereiname prie kito pasiūlymo. 102 pasiūlymas yra Seimo nario J. Veselkos. Prašom, gerbiamasis ministre.

A. G. ŠEMETA. Gerbiamasis J. Veselka siūlo skirti Siesikų vidurinės mokyklos rekonstravimui baigti 1 mln. 400 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui, nes mokyklai 2009 m. numatyta skirti 500 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Gerbiamasis Veselka, kokia jūsų pozicija? Ar jūs laikotės savo pozicijos?

J. VESELKA (TTF). Be abejo, laikausi. Dabar paaiškinsiu kodėl. Gerbiamieji kolegos, rengiant pirmąjį biudžeto variantą aš siūliau sumažinti numatytas išlaidas per 200 mln. Beveik visoms buvo pritarta. Bet mano pasiūlymams, kur buvo numatyta švietimui skirti apie 5 mln. Lt, niekas nepritarė. Tai po to man teko atsižvelgti į tai, kad dabar brangsta kreditai, brangsta pinigų skolinimasis, aš numatau, kad iš to daugiau uždirbs pinigų tiek Lietuvos bankas, tiek bus gautos didesnės palūkanos už depozitus, tiek dabar iš tikrųjų labai teisingai elgiatės, kad pakeičiate naftos dujų mokestį, nebus papildomų lėšų. Štai trys pozicijos, kurios, manau, duos papildomų lėšų, jūs ir patys planuojate. Ir iš tų trijų pozicijų prašau viena, kad Siesikų vidurinės mokyklos renovavimui užbaigti skirtume papildomai 1,4 mln.

Kodėl aš prašau, kad jį reikia užbaigti? Kaip žinote, šiemet vyko konkursas – Tūkstantmečio minėjimo nugalėtoju tapo septintokas iš Siesikų vidurinės mokyklos. Manau, jeigu iš Siesikų vidurinės tapo Tūkstantmečio minėjimo nugalėtoju, tai šią vidurinę iš tiesų reikėtų užbaigti. Tuo labiau, dar siūlau sumažinti 1,4 mln., jeigu ten nerandate, Valdovų rūmų statybai. Gerbiamieji, ne stabai kuria Lietuvos istoriją. Lietuvos istoriją kuria pati tauta, todėl reikia rūpintis vaikais. Štai šeštadienį buvo atvažiavę, rodos, iš Raseinių mokiniai septintokai, aštuntokai. Paklausiau šešiasdešimties vaikų: kiek iš jūsų žada išvažiuoti į užsienį? Keturiasdešimt žada važiuoti į užsienį, dvidešimt ne. Klausiame: kiek išvažiavusių jūsų tėvų? Labai daug pakėlė. Tai ar jūs nematote, kad skirdami pinigus stabams jūs tuštinate Lietuvą? Todėl prašau vieno, atsižvelgiant į tai, kad sutaupytas milijonas, gerbiamasis A. Kubilius sutiko, kad (…) palauks, prašau skirti Siesikų vidurinei mokyklai užbaigti 1,4 mln. Lt. Šaltinių galiu nurodyti ir daugiau.

PIRMININKAS. Motyvai už – L. Graužinienė. Prašom.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Tikrai labai prašau visų Seimo narių palaikyti J. Veselkos siūlymą, nes mokykloje reikia baigti darbus, kurie pradėti, ne todėl, kad kiekvienai mokyklai, aš suprantu, reikia baigti tuos darbus, bet kadangi dauguma pasiūlymų jau apsvarstyta ir turime sutaupytų lėšų. Kadangi mano prašymu gerbiamasis premjeras atsisakė to milijono, prašau nors dalį iš tos sumos skirti Ukmergei.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, motyvus išklausėme, prašom apsispręsti balsuojant. Kas pritaria J. Veselkos pasiūlymui, balsuoja už, kas palaiko Vyriausybės poziciją, balsuoja prieš arba susilaiko. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 76 Seimo nariai, balsavo 72. Už – 48, prieš nėra, susilaikė 24. Pasiūlymui nepritarta.

Prašom pateikti kitus pasiūlymus.

A. G. ŠEMETA. Aš galbūt visą pasiūlymą iš karto. Yra Seimo narių A. Endzino, A. Kašėtos ir V. Grubliausko siūlymas.

PIRMININKAS. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Seimo nariai siūlo skirti Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos instituto Klaipėdos skyriaus pastatui rekonstruoti 2 mln. 400 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 2 mln. Lt. Toliau siūloma Vilniaus „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos langams renovuoti 500 tūkst. Lt. Vyriausybė iš dalies pritaria ir skiria 200 tūkst. Lt. Siūloma Varėnos rajono savivaldybės Varėnos „Ryto“ vidurinei mokyklai remontuoti skirti 500 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo pritarti. Kauno miesto savivaldybei Kauno „Aušros“ gimnazijai remontuoti skirti 1 mln. Lt. Vyriausybė siūlo pritarti. Šilutės rajono savivaldybės Šilutės I gimnazijai remontuoti skirti 2 mln. Lt. Vyriausybė siūlo pritarti. Klaipėdos vaikų ligoninei medicininių atliekų nukenksminimo aparatūrai siūlo skirti 373 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo pritarti, tam jau buvo pritarta svarstant 82 pasiūlymą. Varėnos rajono savivaldybei Merkinės kraštotyros muziejui renovuoti siūlo skirti 500 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo nepritarti, nes tai naujas projektas ir nepateiktas investicinis projektas. Kauno miesto savivaldybei Kauno miesto menų darželio „Etiudas“ pastatui renovuoti siūlo skirti 300 tūkst. Lt. Vyriausybė pritaria. Kauno miesto darželio „Vaikystė“ teritorijai sutvarkyti skirti 100 tūkst. Lt. Vyriausybė siūlo pritarti. Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakultetui rekonstruoti prašo skirti 3 mln. Lt. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 2 mln. Lt. Varėnos rajono savivaldybei Valkininkų vidurinei mokyklai renovuoti siūloma pritarti Seimo narių siūlymui skirti 300 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Dėkoju. Gerbiamasis Andriau Endzinai, galbūt galėtumėte dėl tų, kuriems pritarė arba pritarė iš dalies ir jus tenkina, nekalbėti? Vienam siūlymui dėl Varėnos rajono savivaldybės Merkinės kraštotyros muziejaus, kur nėra investicinio projekto, nepritarė. Ar jūs reikalaujate dėl jo balsuoti, ar jį atsiimate?

A. ENDZINAS (LSF). Gerbiamasis posėdžio pirmininke, aš norėčiau tik atkreipti dėmesį, kad yra įsivėlusi korektūros klaida. Tarp pasiūlymų paskutinis registruotas pasiūlymas yra ištaisantis šią klaidą, tai yra ne Vilniaus „Ąžuolo“ vidurinė mokykla, o Vilniaus „Ąžuolyno“ pagrindinė mokykla. Jeigu su šia korektūros klaida būtų galima sutikti, nes tokios mokyklos… (Balsai salėje)

PIRMININKAS. Tai yra techninė klaida, be abejo, mes sutinkame ją ištaisyti.

A. ENDZINAS (LSF). Gerbiamasis ministre, gerbiamasis posėdžio pirmininke, su pirmąja dalimi dėl išlaidų sutaupymo jūs irgi sutinkate?

PIRMININKAS. Šiuo atveju, kadangi Vyriausybė pritarė, tai iš kokių šaltinių jau ne jūsų pasiūlymo apimties klausimas. Mes kalbame apie tai, kam pritarta. O dėl Varėnos jūs atsiimate, kur nėra investicinio projekto, taip? Gerai. Su jūsų pasiūlymu viskas aišku, balsuoti nereikia.

Pereiname prie kito pasiūlymo Seimo narės Z. Užlytės. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Seimo narė Z. Užlytė siūlo padidinti asignavimus 20 mln. Lt projektui „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ įgyvendinti. Vyriausybė siūlo iš dalies pritarti ir skirti 5 mln. Lt. Apie tai jau buvo kalbėta ir pritarta svarstant 69 pasiūlymą.

PIRMININKAS. Kadangi anksčiau dėl analogiško pasiūlymo buvo apsispręsta, gal Seimo narė gerbiamoji Z. Užlytė palaiko priimtą sprendimą ir nereikalauja balsuoti, taip? Dėkojame. Pereiname prie kito pasiūlymo gerbiamojo Seimo nario A. Dumčiaus. Prašom.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys A. Dumčius siūlo papildomai skirti 954 tūkst. Lt Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo aukų rėmimo ir atminimo įamžinimo fondui. Vyriausybė nepritaria šiam pasiūlymui dėl lėšų stokos. 

PIRMININKAS. Ar gerbiamasis Seimo narys A. Dumčius atsiima savo pasiūlymą?

A. DUMČIUS (TSF). Aš atsiimu šitą, taip pat, jeigu leisite, perskaitysiu. Taip pat atsiimu dėl Kalniečių vidurinės mokyklos, dėl lopšelių-darželių „Naminukas“, „Tukas“, „Mažylis“, Vitebsko bibliotekos tęstinumo. Kadangi Vyriausybė nepritarė, tai atsiimu.

PIRMININKAS. Jie bus šiek tiek vėliau ir jums teks patvirtinti, kad atsiimate. Vis tiek jūs atsiimate ne visus savo pasiūlymus. Dėl šio mes apsisprendėme, jūs atsiėmėte. Ačiū. Tuomet kitas pasiūlymas – Seimo nario R. Kupčinsko.

A. G. ŠEMETA. Seimo narys R. Kupčinskas siūlo skirti 100 tūkst. Lt Kauno Tito Masiulio jaunimo mokyklai. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui. Manome, kad gal galėtų tas lėšas skirti savivaldybė.

PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, Vyriausybė šiam pasiūlymui nepritarė. Motyvų už ir prieš nėra. Galbūt kolega R. Kupčinskas atsiima šį projektą? Prašom.

R. KUPČINSKAS (TS-LKDF). Labai ačiū. Man truputį keista, kai tokia nedidelė suma. Juo labiau Tito Masiulio mokyklai, jis yra Sausio 13-osios didvyris, buvo keičiami langai, nebuvo visi pakeisti ir dėl tokios sumos… Man labai keista, kad Vyriausybė nepritarė. Suma gana nedidelė, kad čia…

PIRMININKAS. Kolega R. Kupčinskas reikalauja balsuoti. Motyvai už – P. Gražulis.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, svarstant biudžetą darosi keista ir apmaudu. Seimo nariai, kurie realiai susitinka su gyventojais, realiai mato situaciją, kokia yra mūsų valstybėje, jie siūlo finansuoti mokyklas ir kultūros namus. Ar žinote, kiek per ne visus dešimt metų uždaryta mokyklų, ypač kaimo vietovėse? Apie tūkstantis mokyklų. Tiek nei caras per 123 okupacijos metus neuždarė švietimo įstaigų mūsų valstybėje, kiek mes per ne visus dešimt metų. Ir mes nerandame 100 tūkst. Lt švietimo įstaigai? Tai yra gėda! Tai ne pinigai, čia nėra ką kalbėti. Kur jūsų prioritetai? Jūs, dar kartą sakau, visokioms vyriausybėms, visokioms ambasadoms, visokiems valdovams randate milijonus, po 50 mln. skiriate, o mokyklai 100 tūkst. nerandate. Visas jaunimas apskritai išvažiuos iš Lietuvos, nes nebus kur mokytis. Turime sukurti kaip galima palankesnes sąlygas, kad jaunimas niekur nevažiuotų iš mūsų valstybės. O kas dabar darosi? Kiek Seimo nariai prašė lėšų – nė karto neskyrėme, nė karto nepatenkinome ir nė vienai mokyklai neskyrėme papildomų lėšų. Pažiūrėkime, kokie prioritetai sudėlioti jūsų, „prisikėlėliai“ ir krikščionys demokratai, ar jūs taip prikelsite tautą neskirdami švietimui ir mokykloms lėšų? Aš apeliuoju, jeigu turite sąžinės, tai skirkite bent jau šitą 100 tūkst. Lt.

PIRMININKAS. Dėkoju už pasakytą nuomonę. Dėl šio pasiūlymo apsispręsime balsuodami. Prašau gerbiamųjų Seimo narių balsuoti. Kas už tai, kad būtų pritarta R. Kupčinsko pasiūlymui, balsuoja už, kas palaiko Vyriausybės poziciją, balsuoja prieš arba susilaiko.

Užsiregistravo 75 Seimo nariai. Balsavo 73: už – 48, prieš – 1, susilaikė 24. Pasiūlymui nepritarta.

Gerbiamieji kolegos, prieš suteikdamas žodį kolegai A. Salamakinui dėl replikos po balsavimo ar dėl vedimo tvarkos, norėčiau informuoti, kad, kai baigsime svarstyti kolegos R. Kupčinsko pasiūlymus, bus daroma pertrauka, kaip ir buvo numatyta darbotvarkėje, iki vakarinio plenarinio posėdžio. Jeigu dėl to norėjote kalbėti, aš tikrai darbotvarkės laikysiuosi. Kolega… (Balsai salėje) Prašau. Dar per šoninį mikrofoną pageidauja kalbėti kolega Seimo narys. Prašau.

P. LUOMANAS (TS-LKDF). Labai trumpai dėl vedimo tvarkos. Gerbiamasis Gražuli, jūs visą laiką tą motyvą kartojate 10, 20, 100 kartų. Jūs pasakėte savo nuomonę dėl nepritarimo. Niekas kitas taip nespekuliuoja ir netrukdo Seimo darbo, kaip jūs. Ačiū.

PIRMININKAS. Dėkoju kolegai P. Luomanui.

Tęsiame pataisų ir pasiūlymų svarstymą. 107 pasiūlymas Seimo nario kolegos R. Kupčinsko. Prašau pasakyti Vyriausybės…

A. G. ŠEMETA. Seimo narys R. Kupčinskas siūlo skirti 100 tūkst. Lt Kauno Julijanavos… Juli… janavos vidurinės mokyklos apšvietimo ir elektros instaliacijos renovacijai. Vyriausybė siūlo šiam pasiūlymui nepritarti.

Tačiau noriu atkreipti dėmesį į Seimo nario P. Gražulio kalbą. Ponas P. Gražulis sako netiesą, kadangi lėšų yra skiriama… dešimtims mokyklų yra numatoma skirti lėšų iš biudžeto, taip pat yra numatoma mokyklų renovavimo programa, kurią pagal atitinkamus kriterijus paskirstys Švietimo ir mokslo ministerija. Taigi, pone Gražuli, prašom nesakyti netiesos.

PIRMININKAS. Kolega R. Kupčinskas. Prašom dėl savo teikiamo pasiūlymo.

R. KUPČINSKAS (TS-LKDF). Labai ačiū. Aš norėčiau, kad balsuotų, bet noriu atkreipti dėmesį į vieną faktą. Visuomenės sveikatos centras dėl netinkamo klasių ir kitų patalpų apšvietimo šiai mokyklai nuolat rašo protokolus. Be abejo, tai yra minimalus lėšų kiekis, kurį būtų galima skirti, kad bent šiek tiek būtų pagerinta ta situacija. Labai ačiū.

PIRMININKAS. Tai jūs nereikalaujate, kad būtų balsuojama?

R. KUPČINSKAS (TS-LKDF). Norėčiau, kad balsuotume.

PIRMININKAS. Norėtumėte, kad būtų balsuojama. Kolega P. Gražulis. Dar kartą dėl balsavimo motyvų.

P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji kolegos Seimo nariai, aš tikrai nekalbėčiau ir netrukdyčiau laiko, jeigu atsižvelgtume į Seimo narių siūlymus. Tačiau Vyriausybė visiškai neatsižvelgia net į valdančiosios daugumos Seimo narių siūlymus.

Gerbiamasis ministre, pasakykite, kuriam siūlymui ir kuriai švietimo įstaigai, Seimo nariams prašant čia, plenarinių posėdžių salėje, buvo pritarta. Nė vienam. Taigi jūs klausykite ir žiūrėkite, kaip balsuoja Seimo nariai. Aš nekalbu apie Vyriausybės pateiktą biudžetą, bet aš kalbu apie tai, ką siūlo Seimo nariai. Man labai gaila, kad Vyriausybė visiškai neatsižvelgia į Seimo narių siūlymus. Pritarta tik vienam siūlymui, kai pats A. Kubilius atisakė premjero rezidencijai milijono litų…

PIRMININKAS. Gerbiamasis Seimo nary, ar jūs pritariate pasiūlymui, ar jūs esate prieš? Prašome pasakyti.

P. GRAŽULIS (TTF). Pritariu siūlymui ir prašau balsuoti už.

PIRMININKAS. Pritariate pasiūlymui. Dėkoju. Skelbiu balsavimą. Prašau apsispręsti balsuojant. Kas pritaria Seimo nario R. Kupčinsko pasiūlymui, balsuoja už, kas prieš arba susilaiko, palaiko Vyriausybės poziciją. Prašom balsuoti.

Užsiregistravo 56 Seimo nariai. Balsavo 55: už – 35, prieš – 1, susilaikė 20.

Paskutinysis Seimo nario R. Kupčinsko pasiūlymas. Prašom, gerbiamasis ministre.

A. G. ŠEMETA. Paskutiniu pasiūlymu Seimo narys R. Kupčinskas siūlo skirti 100 tūkst. Kauno vaikų reabilitacijos centro projektui finansuoti. Vyriausybė siūlo nepritarti šiam pasiūlymui dėl tų pačių anksčiau išvardytų priežasčių.

O ponui P. Gražuliui siūlyčiau paskaityti Vyriausybės nutarimą, kuriuo yra pritariama Seimo narių pasiūlymams, ir tuose pasiūlymuose yra ne viena mokykla.

PIRMININKAS. Aš dar kartą noriu įspėti tiek P. Gražulį, tiek kitus Seimo narius ir jus taip pat, gerbiamasis ministre, kad nediskutuojama dėl replikų. Šiuo atveju kalbama apie pasiūlymus – motyvai už ir prieš.

Dabar kolega R. Kupčinskas kalbės dėl savo pasiūlymo. Ar jūs reikalaujate balsuoti? Atsisakėte balsuoti. Gerbiamieji kolegos…

R. KUPČINSKAS (TS-LKDF). Aš labai trumpai. Noriu pasakyti, kad dėl šito pasiūlymo…

PIRMININKAS. Šio klausimo svarstymą atidedame iki popietinio posėdžio. Tada tęsime biudžeto svarstymą ir pasiūlymų svarstymą.

Skelbiu rytinio plenarinio posėdžio pabaigą.



* Santrumpų reikšmės: DPF – Darbo partijos frakcija; LCSF – Liberalų ir centro sąjungos frakcija; LSDPF – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija; LSF – Liberalų sąjūdžio frakcija; MSG – Mišri Seimo narių grupė; TPPF – Tautos prisikėlimo partijos frakcija; TS-LKDF – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija; TTF – frakcija „Tvarka ir teisingumas“.