LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARYS

JONAS JUOZAPAITIS

Kodas 1886 05295     Gedimino pr. 53, LT- 01109 Vilnius     Tel. (8~5)  2396648  Faks. (8~5) 2396419      

El.p.jonas.juozapaitis @lrs.lt

________________________________________________________________________________________________________


 

 

 

 

 

 

Seimo posėdžių sekretoriatui                                                                                   2007 12 12

 

 

 

Pasiūlymas

 

Lietuvos  Respublikos Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojų atžvilgiu įstatymo projekto Nr. XP - 2538

 

 

 

1 straipsnis. Įstatymo paskirtis ir taikymas

Pakeisti 1 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

„2. Šis įstatymas taikomas nesąžiningai komercinei veiklai iki sandorio dėl produkto sudarymo, šio sandorio sudarymo metu ir jį sudarius, ginant vartotojų ekonominius interesus. Vartotojų ekonominiais interesais šio įstatymo prasme negali būti laikomi teisiniai reikalavimai dėl skonio ir padorumo.“

 

2 straipsnis. Pagrindinės šio įstatymo sąvokos

Pakeisti 2 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

„3. Iš esmės iškreipti vartotojų ekonominį elgesį – vykdant nesąžiningą komercinę veiklą vartotojų atžvilgiu pastebimai susilpninti vartotojo gebėjimą priimti informacija paremtą sprendimą ir taip paskatinti vartotoją priimti sprendimą dėl sandorio, kurio jis kitomis aplinkybėmis nebūtų priėmęs.“

 

Pakeisti 2 straipsnio 12 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

„12. Už elgesio kodeksą atsakingas subjektas – asmuo, įskaitant komercinės veiklos subjektą, komercinės veiklos subjektų grupę ar jų įsteigtą savanoriškos kontrolės instituciją, atsakingas už elgesio kodekso sudarymą ir peržiūrą ir (arba) elgesio kodekso saistomų subjektų kontrolę.“

 

6 straipsnis. Klaidinantis informacijos neatskleisimas

Pakeisti 6 straipsnio 3 ir 4 dalį bei jas išdėstyti taip:

 

3. Jeigu kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose yra nustatytas privalomas tam tikros informacijos vykdant komercinę veiklą pateikimas, tai tokia informacija laikoma esmine.

4. Jeigu kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra nustatytas privalomas tam tikros informacijos vykdant komercinę veiklą pateikimas arba nėra aišku iš kitų aplinkybių, esmine laikoma ši komercinio pasiūlymo informacija:

1) pagrindinės produkto savybės (kiek tai tikslinga naudojamų informacijos perdavimo priemonių ir produkto atžvilgiu);

2) komercinės veiklos subjekto buveinės, gyvenamosios vietos ar prekybos vietos adresas ir vardas, pavardė ar pavadinimas ir, jei reikia, komercinės veiklos subjekto, kurio vardu jis veikia, buveinės, gyvenamosios vietos ar prekybos vietos adresas ir vardas, pavardė ar pavadinimas;

3) galutinė produkto kaina arba apskaičiavimo būdas (jeigu dėl produkto pobūdžio ši kaina pagrįstai negali būti apskaičiuota iš anksto), galimos papildomos vartotojo išlaidos, pristatymo ar pašto išlaidos arba informacija apie tai, kad gali tekti patirti tokių papildomų išlaidų (jeigu šios išlaidos dėl pagrįstų priežasčių negali būti apskaičiuotos iš anksto);

4) apmokėjimo, pristatymo, vykdymo ir skundų nagrinėjimo tvarka, jeigu ji skiriasi nuo profesinio atidumo reikalavimų;

5) jeigu suteikiama teisė vienašališkai nutraukti sandorius, – informacija apie tokios teisės įgyvendinimo tvarką.“

 

7 straipsnis. Klaidinanti komercinė veikla, kurios nereikia įrodinėti

Pakeisti 7 straipsnio pirmą sakinį ir jį išdėstyti taip:

 

Preziumuojama, kad Komercinė veikla yra klaidinanti, jei ji pasireiškia kaip: (...).“

 

10 straipsnis. Tarnybos teisės ir pareigos

Pakeisti 10 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

 

„2) gauti iš komercinės veiklos subjektų informaciją ir dokumentus, o prireikus – ir prekių pavyzdžius, reikalingus šio įstatymo pažeidimo tyrimui, reikalauti, kad komercinės veiklos subjektas patikslintų ir pagrįstų savo teiginius, susijusius su komercine veikla, jei atsižvelgiant į komercinės veiklos subjekto ar vartotojo teisėtus interesus, toks reikalavimas pagal pažeidimo aplinkybes atrodo tikslingas. Jei reikalaujami pažeidimo faktą patvirtinantys dokumentai ir informacija per Tarnybos nustatytą protingą terminą nepateikiami be pateisinamos priežasties arba jei Tarnyba laiko juos nepakankamais, preziumuojama, kad teiginiai, susiję su komercine veikla, yra netikslūs;“

 

13 straipsnis. Baudos ir įspėjimai

Pakeisti 13 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

„2. Už Tarnybos sprendimo dėl šiame įstatyme numatytos laikinojo pobūdžio priemonės nevykdymą ar netinkamą jo vykdymą komercinės veiklos subjektams gali būti skiriama vieno tūkstančio litų bauda už kiekvieną nevykdymo ar netinkamo vykdymo dieną.“

 

 

 

Teikia:

Seimo narys                                                                                                   Jonas  Juozapaitis