..\..\..\My Documents\Vytis1.gif

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

IV (PAVASARIO) SESIJOS

RYTINIO PLENARINIO POSĖDŽIO

PROTOKOLAS

 

2006-03-30  Nr. 13(149)

Vilnius

 

Posėdžio pirmininkas – Seimo Pirmininko pavaduotojas V.Muntianas.

 

Užsiregistravo 76 Seimo nariai (10.05 val.)

 

                10.05 val.

            SVARSTYTA. 2006 m. kovo 30 d. (ketvirtadienio) darbotvarkė

 

            Kalbėjo Seimo nariai: P.Auštrevičius (Liberalų frakcijos vardu prašė įrašyti į darbotvarkę projektą Nr.XP-1237(2*), J.Razma (dėl AB „Mažeikių nafta“ reikalų), A.Butkevičius (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos vardu siūlė išbraukti iš darbotvarkės projektą Nr.XP-776(3*), E.Masiulis (Liberalų frakcijos vardu siūlė išbraukti iš darbotvarkės projektus Nr.XP-743(2*), Nr.XP-744* ir Nr.XP-745*), V.Žiemelis, S.Pečeliūnas.

 

            Balsuota, ar pritarti Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pasiūlymui  išbraukti iš darbotvarkės Azartinių lošimų įstatymo 2, 3, 7, 9, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 29 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr.XP-776(3*): už - 51, prieš - 12, susilaikė 22. Pritarta. (Užsiregistravo 86 Seimo nariai (10.13 val.)

 

            J.Razmos pasiūlymui Vyriausybės valandos pradžioje pirmiausiai klausti apie AB „Mažeikių nafta“ reikalus pritarta bendru sutarimu.

 

            Liberalų frakcijos pasiūlymui išbraukti iš darbotvarkės Pilietybės įstatymo 12, 18, 20, 26, 28, 30 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr.XP-743(2*), Pilietybės įstatymo įgyvendinimo įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-744* ir Vietos savivaldos įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr.XP-745* pritarta bendru sutarimu.

 

            Balsuota, ar įrašyti į darbotvarkę Seimo nutarimo „Dėl pavedimo Lietuvos Respublikos valstybės kontrolei atlikti valstybinį auditą“ projektą Nr.XP-1237(2): už - 59, prieš - 2, susilaikė 23. Pritarta. (Užsiregistravo 87 Seimo nariai (10.15 val.)

 

            NUTARTA.   Patvirtinti patikslintą 2006 m. kovo 30 d. (ketvirtadienio) darbotvarkę. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

            Posėdžio pirmininkas pasveikino Seimo narį A.Monkevičių 50-mečio proga.

 

            Posėdžio pirmininkas paskelbė Darbo partijos frakcijos 2006 m. kovo 29 d. posėdžio sprendimą Darbo partijos frakcijos seniūno pirmuoju pavaduotoju vietoj V.Bukausko paskirti S.Bucevičių.

 

                10.20 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Belgijos Karalystės, Čekijos Respublikos, Danijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Estijos Respublikos, Graikijos Respublikos, Ispanijos Karalystės, Prancūzijos Respublikos, Airijos, Italijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Nyderlandų Karalystės, Austrijos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Portugalijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos, Slovakijos Respublikos, Suomijos Respublikos, Švedijos Karalystės, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (Europos Sąjungos valstybių narių) ir Bulgarijos Respublikos bei Rumunijos sutarties dėl Bulgarijos Respublikos bei Rumunijos stojimo į Europos Sąjungą ratifikavimo projektas Nr.XP-871*ES (teikėjas – Respublikos Prezidentas/užsienio reikalų ministras A.Valionis) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas H.Žukauskas.

Papildomo – Europos reikalų  komiteto išvadą pateikė šio komiteto pirmininko pavaduotojas P.Auštrevičius.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

            Dėl balsavimo motyvų dėl viso įstatymo kalbėjo Seimo nariai: J.Olekas, H.Žukauskas, D.A.Barakauskas, J.Veselka, E.Klumbys.

 

NUTARTA.   Priimti Įstatymą „Dėl Belgijos Karalystės, Čekijos Respublikos, Danijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Estijos Respublikos, Graikijos Respublikos, Ispanijos Karalystės, Prancūzijos Respublikos, Airijos, Italijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Nyderlandų Karalystės, Austrijos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Portugalijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos, Slovakijos Respublikos, Suomijos Respublikos, Švedijos Karalystės, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (Europos Sąjungos valstybių narių) ir Bulgarijos Respublikos bei Rumunijos sutarties dėl Bulgarijos Respublikos bei Rumunijos stojimo į Europos Sąjungą ratifikavimo. Balsavimo rezultatai: už - 85, prieš - 1, susilaikė 3. (Užsiregistravo 91 Seimo narys (10.31 val.)

 

                10.33 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Konvencijos dėl Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos ir Slovakijos Respublikos prisijungimo prie Konvencijos dėl sutartinėms prievolėms taikytinos teisės, pateiktos pasirašyti 1980 m. birželio 19 d. Romoje, ir prie Pirmojo ir Antrojo protokolų dėl Europos Bendrijų Teisingumo Teismo įgaliojimų aiškinti šią konvenciją projektas Nr.XP-1048*ES (teikėjas – Respublikos Prezidentas/teisingumo ministras G. Bužinskas) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas H.Žukauskas.

Papildomo – Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas A.Sereika.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

NUTARTA.   Priimti Įstatymą „Dėl Konvencijos dėl Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos ir Slovakijos Respublikos prisijungimo prie Konvencijos dėl sutartinėms prievolėms taikytinos teisės, pateiktos pasirašyti 1980 m. birželio 19 d. Romoje, ir prie Pirmojo ir Antrojo protokolų dėl Europos Bendrijų Teisingumo Teismo įgaliojimų aiškinti šią konvenciją. Balsavimo rezultatai: už - 78, prieš - 1, susilaikė 0. (Užsiregistravo 80 Seimo narių (10.35 val.)

 

                10.35 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų dėl ekstradicijos ir Protokolo dėl Susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų dėl ekstradicijos taikymo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės ekstradicijos sutarčiai ratifikavimo projektas Nr.XP-1131(2*)ES (teikėjas – Respublikos Prezidentas/teisingumo ministras G.Bužinskas) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas H.Žukauskas.

Papildomo – Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Žiemelis.

            Dėl balsavimo motyvų kalbėjo Seimo nariai: E.Klumbys, J.Olekas.

 

            NUTARTA. Pritarti pagrindinio komiteto patobulintam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: už - 80, prieš - 1, susilaikė 1. (Užsiregistravo 82 Seimo nariai (10.40 val.)

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

NUTARTA.   Priimti Įstatymą „Dėl Susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų dėl ekstradicijos ir Protokolo dėl Susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų dėl ekstradicijos taikymo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės ekstradicijos sutarčiai ratifikavimo. Balsavimo rezultatai: už - 83, prieš - 1, susilaikė 1. (Užsiregistravo 85 Seimo nariai (10.42 val.)

 

              

 

10.43 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų susitarimo dėl savitarpio teisinės pagalbos ir Protokolo dėl Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų susitarimo dėl savitarpio teisinės pagalbos taikymo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės sutarčiai dėl savitarpio teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose ratifikavimo projektas Nr.XP-1132(2*)ES (teikėjas – Respublikos Prezidentas/teisingumo ministras G.Bužinskas) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas H.Žukauskas.

Papildomų komitetų išvadą pateikė: A.Sereika (Teisės ir teisėtvarkos komiteto vardu), A.Dumčius (Žmogaus teisių komiteto vardu).

            Dėl balsavimo motyvų kalbėjo Seimo narys E.Klumbys.

 

            NUTARTA. Pritarti pagrindinio komiteto patobulintam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: už - 80, prieš - 2, susilaikė 1. (Užsiregistravo 85 Seimo nariai (10.46 val.)

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

NUTARTA.   Priimti Įstatymą „Dėl Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų susitarimo dėl savitarpio teisinės pagalbos ir Protokolo dėl Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų susitarimo dėl savitarpio teisinės pagalbos taikymo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės sutarčiai dėl savitarpio teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose ratifikavimo. Balsavimo rezultatai: už - 79, prieš - 2, susilaikė 0. (Užsiregistravo 81 Seimo narys (10.47 val.)

 

                10.48 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Bulgarijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl investicijų skatinimo ir apsaugos ratifikavimo projektas Nr.XP-1130* (teikėjas – Respublikos Prezidentas/užsienio reikalų ministras A. Valionis) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas R.Turčinskas.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Bulgarijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl investicijų skatinimo ir apsaugos ratifikavimo. Balsavimo rezultatai: už - 85, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 85 Seimo nariai (10.50 val.)

 

                10.51 val.

            SVARSTYTA. Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 10 ir 12 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas Nr.XP-1124(3*) (teikėjai – B.Vėsaitė, J.Olekas/48 Seimo nariai) (priėmimas)

            Pranešėjas – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas J.Lionginas

 

Pranešėjas pateikė 1 straipsnio (pagrindinio įstatymo 10 straipsnio 3 dalies) patikslintą redakciją.

 

            1, 2 straipsniai priimti bendru sutarimu.

 

            Dėl balsavimo motyvų dėl viso įstatymo kalbėjo Seimo nariai: R.Palaitis, V.Saulis, J.Veselka.

 

            NUTARTA.   Priimti Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 10 ir 12 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymą. Balsavimo rezultatai: už - 84, prieš - 0, susilaikė 2. (Užsiregistravo 89 Seimo nariai (10.56 val.)

 

                10.57 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl 1979 metų Tolimų tarpvalstybinių oro teršalų pernašų konvencijos protokolo dėl azoto oksidų išmetamų kiekių ar jų tarpvalstybinių pernašų ribojimo ratifikavimo projektas Nr.XP-811(2*)ES (teikėjas – Respublikos Prezidentas/aplinkos ministras A. Kundrotas) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Domarkas.

Papildomo – Aplinkos apsaugos komiteto išvadą pateikė šio komiteto pirmininkas A.Bosas.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą „Dėl 1979 metų Tolimų tarpvalstybinių oro teršalų pernašų konvencijos protokolo dėl azoto oksidų išmetamų kiekių ar jų tarpvalstybinių pernašų ribojimo ratifikavimo. Balsavimo rezultatai: už - 84, prieš - 0, susilaikė 1. (Užsiregistravo 85 Seimo nariai (10.59 val.)

 

                11.00 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo Dėl Monrealio protokolo dėl medžiagų, ardančių ozono sluoksnį, Londono ir Kopenhagos papildymų bei pataisų ratifikavimo  2 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr.XP-62(2*) (teikėjas – Respublikos Prezidentas/aplinkos ministras A. Kundrotas) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Domarkas.

Papildomo – Aplinkos apsaugos komiteto išvadą pateikė šio komiteto pirmininkas A.Bosas.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą Dėl Monrealio protokolo dėl medžiagų, ardančių ozono sluoksnį, Londono ir Kopenhagos papildymų bei pataisų ratifikavimo  2 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymą. Balsavimo rezultatai: už - 76, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 77 Seimo nariai (11.01 val.)

 

                11.03 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Susitarimo dėl GALILEO ir GPS palydovinių navigacijos sistemų ir su jomis susijusių programų skatinimo, suteikimo ir naudojimo ratifikavimo“ projektas Nr.XP-479(2*)ES (teikėjas – Respublikos Prezidentas/susisiekimo ministras P. Čėsna) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Informacinės visuomenės plėtros komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Grubliauskas.

Papildomo – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Domarkas.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą „Dėl Susitarimo dėl GALILEO ir GPS palydovinių navigacijos sistemų ir su jomis susijusių programų skatinimo, suteikimo ir naudojimo ratifikavimo“. Balsavimo rezultatai: už - 76, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 78 Seimo nariai (11.05 val.)

 

                11.06 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Europos saugios oro navigacijos organizacijos tarptautinių sutarčių ratifikavimo projektas Nr.XP-1049*ES (teikėjas – Respublikos Prezidentas/susisiekimo ministras P.Čėsna) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Ekonomikos komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Škil.

Papildomų komitetų išvadas pateikė: V.Grubliauskas (Informacinės visuomenės plėtros komiteto vardu), V.Domarkas (Užsienio reikalų komiteto vardu).

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą „Dėl Europos saugios oro navigacijos organizacijos tarptautinių sutarčių ratifikavimo. Balsavimo rezultatai: už - 73, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 74 Seimo nariai (11.08 val.)

 

                11.09 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Susitarimo dėl bendrųjų techninių taisyklių ratinėms transporto priemonėms, įrangai ir dalims, kurios gali būti sumontuotos ir (arba) naudojamos ratinėse transporto priemonėse, nustatymo ratifikavimo“ projektas Nr.XP-668(2*)ES (teikėjas – LRV/susisiekimo ministras P.Čėsna) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas H.Žukauskas.

Papildomo – Ekonomikos komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Škil.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą „Dėl Susitarimo dėl bendrųjų techninių taisyklių ratinėms transporto priemonėms, įrangai ir dalims, kurios gali būti sumontuotos ir (arba) naudojamos ratinėse transporto priemonėse, nustatymo ratifikavimo“. Balsavimo rezultatai: už - 76, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 78 Seimo nariai (11.11 val.)

 

                11.12 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos konvencijos ir jos protokolo ratifikavimo“ projektas Nr.XP-1095* (teikėjas – Respublikos Prezidentas/žemės ūkio ministrė K.D.Prunskienė) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas V.Stankevič.

Papildomo – Kaimo reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto pirmininkas J.Jagminas.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą „Dėl Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos konvencijos ir jos protokolo ratifikavimo“. Balsavimo rezultatai: už - 73, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 74 Seimo nariai (11.14 val.)

 

                11.15 val.

            SVARSTYTA. Įstatymo „Dėl Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencijos ratifikavimo“ projektas Nr.XP-1129* (teikėjas – Respublikos Prezidentas/kultūros ministras V.Prudnikovas) (svarstymas ir priėmimas)

 

Pagrindinio – Užsienio reikalų komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas H.Žukauskas.

Papildomo – Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto išvadą pateikė šio komiteto atstovas P.Jakučionis.

 

            NUTARTA. Pritarti šiam projektui po svarstymo Seimo posėdyje. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Seimo Pirmininko pasiūlymui svarstyti šį projektą ypatingos skubos tvarka pritarta bendru sutarimu.

 

            1, 2 straipsniai priimti bendru sutarimu.

 

           NUTARTA.    Priimti Įstatymą „Dėl Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencijos ratifikavimo“. Balsavimo rezultatai: už - 74, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 76 Seimo nariai (10.18 val.)

 

                11.19 val.

            SVARSTYTA. Valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės ir po jos pertvarkymo veiksiančios uždarosios akcinės bendrovės atleidimo nuo mokesčių mokėjimo įstatymo projektas Nr.XP-1077 (teikėjas – ūkio ministras K.Daukšys) (svarstymas)

 

            Pagrindinio – Biudžeto ir finansų komiteto išvadą pateikė šio komiteto pirmininkas J.Lionginas (pagrindinis komitetas siūlo atmesti šį projektą).

 

            Dėl balsavimo motyvų kalbėjo Seimo nariai: A.Baranauskas, A.Endzinas.

 

            NUTARTA. Atmesti projektą Nr.XP-1077. Balsavimo rezultatai: už - 62, prieš - 4, susilaikė 9. (Užsiregistravo 76 Seimo nariai (11.22 val.)

 

                11.23 val.

            SVARSTYTA. Atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektas Nr.XP-1084 (pateikimas)

            Pranešėjas – Seimo narys V.Stankevič

 

            Dėl balsavimo motyvų kalbėjo Seimo nariai: V.Grubliauskas, L.Graužinienė.

 

           NUTARTA:

            1. Pritarti šiam projektui po pateikimo ir pradėti jo svarstymo procedūrą. Balsavimo rezultatai: už - 43, prieš - 10, susilaikė 17. (Užsiregistravo 71 Seimo narys (11.26 val.)

            2. Paskirti pagrindiniu komitetu šiam projektui svarstyti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

            3. Paskirti šio projekto preliminarią svarstymo Seimo posėdyje datą – 2006-05-02. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

                11.28 val.

            SVARSTYTA. Atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektas Nr.XP-1163 (pateikimas)

            Pranešėjas – Seimo narys V.Karbauskis

 

            Klausė Seimo nariai: J.Veselka, I.Degutienė,

            Dėl balsavimo motyvų kalbėjo Seimo narys E.Pupinis.

 

           NUTARTA:

            1. Pritarti šiam projektui po pateikimo ir pradėti jo svarstymo procedūrą. Balsavimo rezultatai: už - 33, prieš - 6, susilaikė 26. (Užsiregistravo 70 Seimo narių (11.33 val.)

            2. Paskirti pagrindiniu komitetu šiam projektui svarstyti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

            3. Paskirti šio projekto preliminarią svarstymo Seimo posėdyje datą – 2006-05-02. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

            Posėdžio pirmininkas paskelbė Seimo frakcijų pasiūlytus narius į redakcinę komisiją Seimo rezoliucijos „Dėl privilegijų ir protekcionizmo panaikinimo“ projektui Nr.XP-1243 redaguoti.

 

            NUTARTA. Sudaryti tokią redakcinę komisiją Seimo rezoliucijos „Dėl privilegijų ir protekcionizmo panaikinimo“ projektui Nr.XP-1243 redaguoti:

            R.Baškienė (Valstiečių liaudininkų frakcija),

V.Bogušis (Liberalų ir centro sąjungos frakcija),

B.Bradauskas (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija),

V.Domarkas (Darbo partijos frakcija),

P.Gražulis (Mišri Seimo narių grupė),

E.Klumbys (Liberalų demokratų frakcija),

A.Monkevičius (Tėvynės sąjungos frakcija),

J.Razma (Tėvynės sąjungos frakcija),

D.Teišerskytė (Liberalų frakcija).

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

PERTRAUKA

(11.36 - 12.00 val.)

 

Posėdžio pirmininkas – Seimo Pirmininko pavaduotojas V.Gedvilas.

 

            12.01 val.

SVARSTYTA.  Seimo protokolinis nutarimas dėl Laimos Martinkutės peticijos

            Pranešėja – Peticijų komisijos pirmininkė M.Petrauskienė

 

            Dėl balsavimo motyvų kalbėjo Seimo nariai: E.Pupinis, V.M.Čigriejienė.

 

            NUTARTA.   Priimti tokį protokolinį nutarimą:

            Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į Seimo Peticijų komisijos išvadą dėl Laimos Martinkutės peticijos, n u t a r i a:

1. Tenkinti Laimos Martinkutės peticijoje Dėl antstolių veiklos teisinio reglamentavimo spragų, sudarančių galimybę antstoliui pasisavinti svetimas lėšas, pašalinimo, dėl kitų antstolių veiklos teisinio reglamentavimo spragų, sudarančių galimybę antstolių veiksmais sukelti didelę žalą, pašalinimo ir dėl administracinės ar baudžiamosios atsakomybės nustatymo asmenims, kurie tyčiniais veiksmais padaro išieškojimą negalimu arba jį iš esmės apsunkina pateiktą pasiūlymą įstatymu nustatyti norintiems tapti antstoliais privalomą pirminį medicininį (įskaitant narkologo ir psichiatro) ištyrimą dėl tinkamumo dirbti antstoliais.

            2. Atmesti šioje peticijoje pateiktus pasiūlymus priimti įstatymų (įskaitant Civilinio proceso kodeksą) pataisas, padedančias užkirsti kelią galimoms antstolių nusikalstamoms veikoms, tarp jų:

1) lėšas, areštuotas Lietuvos komerciniuose bankuose pagal prašymus taikyti laikinąsias apsaugos priemones, uždrausti pervesti į antstolių sąskaitas ir jas toliau laikyti šiuose bankuose, iki teismai išnagrinės ieškinius iš esmės;

2) lėšų surenkamąsias sąskaitas ir subsąskaitas, kuriose laikomi pinigai pagal jau vykdomą teismo sprendimą, atidaryti teismuose pagal antstolio buveinės vietą;

3) nustatyti, kad šios sąskaitos turi būti tvarkomos tik dviejų pareigūnų, iš jų pirmojo parašo teisę turi turėti teisėjai, o antrojo parašo teisę - antstolis. Bankai lėšas, pagal vykdomąjį dokumentą naudojamas skolininko skolai padengti, pervestų tik į jas;

4) nustatyti, kad antstolis negalėtų disponuoti surinktais pinigais be teisėjo žinios. Lėšos galėtų būti paskirstytos išieškotojams tik po to, kai teisėjas patvirtins pinigų paskirstymo išieškotojams aktą;

5) nustatyti, kad antstolių surasti ir areštuoti grynieji pinigai nedelsiant privalo būti pristatyti į specialias teismų lėšų surinkimo sąskaitas bankuose, o areštuoti brangiųjų metalų dirbiniai nedelsiant pristatomi į bankų saugyklas, o jų tolesnis tvarkymas turi būti vykdomas tik su teismo žinia;

6) leisti pinigų išmokėjimus kreditoriams vykdyti tik po to, kai antstolio sudarytą kreditorių eiliškumo sąrašą ir išmokėtinas sumas patvirtins viešame posėdyje teismas. Nustatyti, kad apie šį posėdį privalo būti informuoti kreditoriai ir skolininkas;

7) nustatyti, kad antstolių surašyti pardavimų ar turto perleidimo protokolai įsigalioja tik po to, kai juos patvirtina viešame posėdyje teismas. Nustatyti, kad apie šį posėdį privalo būti informuoti kreditoriai ir skolininkas, bei nustatyti išimtį - atvejį, kai turtas parduodamas skolininko nurodytam asmeniui ir gautų lėšų visiškai pakanka išieškomoms sumoms padengti;

            8) nustatyti, kad teismo kontroliuojamose lėšų surinkimo sąskaitose esančių skolininkų ar kreditorių lėšų bankinės palūkanos turi būti naudojamos atitinkamai išieškomai skolai dengti, grąžinamos skolininkui arba panaudojamos oficialiam antstolio paslaugų atlyginimui;

            9) padidinti įstatyme nustatytą privalomo antstolių civilinės atsakomybės draudimo minimalią sumą;

            10) įstatymu nustatyti atsakingus asmenis, kurie visiškai atlygintų galimais antstolių nusikaltimais ir nusižengimais bei dėl antstolių nemokumo atsiradusią žalą:

            a) Antstolių civilinės atsakomybės biuras,

            b) arba įtvirtinti, kad antstolių civilinės atsakomybės biuro funkcijas ir pareigas vykdo Lietuvos Respublikos antstolių rūmai,

            c) arba įtvirtinti, kad antstolių civilinės atsakomybės biuro funkcijas ir pareigas vykdo draudimo bendrovės, sudariusios su antstoliais privalomas civilinės atsakomybės draudimo sutartis,

            d) Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, atsakingos už tinkamą antstolių veiklos organizavimą, kai aukščiau paminėtieji nevisiškai atlygins padarytą žalą,

            e) nustatyti kad sumokėtas lėšas minėtos institucijos susigrąžina iš antstolio;

            11) pakeisti Civilinio proceso kodekso 645 straipsnį ir nustatyti, kad pareigą pateikti duomenis apie turimą turtą, kokio užtektų patenkinti ieškinį ar sumokėti baudą, skolininkas turėtų vykdant įstatymą, t.y. nustatyti prievolę skolininkams patiems deklaruoti savo lėšas ir (ar) turimą turtą, tinkamą panaudoti ieškiniu priteistinoms skoloms tenkinti.

Nustatyti, kad tokia deklaracija turi būti pateikiama teismui per terminą, teismo nustatytą atsiliepimui į ieškinį pateikti.

Tais atvejais, kai skolininkui prievolė sumokėti atitinkamas sumas atsiranda ne teismo sprendimu ar nutartimi, o kito kompetentingo pareigūno ar institucijos sprendimu ir skolininkas nesumoka geruoju, tai skolininkas privalo per antstolio raginime nustatytą terminą geruoju sumokėti nustatytą sumą pateikti deklaraciją antstoliui, jei per šį terminą skolos padengti negali;

            12) nustatyti, kad asmuo, nustatytu laiku nedeklaravęs arba tyčia slėpęs lėšas ar kitą turtą (jį padovanojęs, pardavęs ne rinkos kainomis, iššvaistęs ar kt. veiksmais) ir tuo sutrukdęs antstoliams laiku perduoti išieškotojams priklausančias sumas, padaręs išieškojimą visai ar iš dalies neįmanomu arba iš esmės apsunkinęs, turi būti baudžiamas atitinkamai administracine ar baudžiamąja tvarka.

Balsavimo rezultatai: už - 50, prieš - 0, susilaikė 7. (Užsiregistravo 58 Seimo nariai (12.08 val.)

 

                12.09 val.

            SVARSTYTA. Seimo nutarimo „Dėl pavedimo Lietuvos Respublikos valstybės kontrolei atlikti valstybinį auditą“ projektas Nr.XP-1237(2) (pateikimas)

            Pranešėjas – Seimo narys P.Auštrevičius

 

            Klausė Seimo nariai: E.Pupinis, P.Auštrevičius, A.Pekeliūnas, E.Klumbys, D.Jankauskas, S.Lapėnas, A.Matulas, J.Čekuolis, J.Veselka.

           Dėl posėdžio vedimo tvarkos kalbėjo Seimo narys A.Pekeliūnas.

            Dėl balsavimo motyvų kalbėjo Seimo nariai: G.Šileikis, H.Žukauskas.

 

           NUTARTA:

            1. Pritarti šiam projektui po pateikimo ir pradėti jo svarstymo procedūrą. Balsavimo rezultatai: už - 38, prieš - 1, susilaikė 22. (Užsiregistravo 65 Seimo nariai (12.32 val.)

            2. Paskirti pagrindiniu komitetu šiam projektui svarstyti Audito komitetą. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

           Replikavo Seimo nariai: A.Skardžius, S.Lapėnas, S.Pečeliūnas.

            Seimo narys A.Skardžius kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją (dėl Seimo nario S.Lapėno pareiškimų).

 

                12.38 val.

            SVARSTYTA:

1. Seimo nutarimo „Dėl Seimo nutarimo Dėl Seimo komitetų narių skaičiaus pakeitimo projektas Nr.XP-1249 (pateikimas)

            2. Seimo nutarimo „Dėl Seimo nutarimo Dėl Seimo komitetų sudėties patvirtinimo 1, 4, 5, 7, 8, 9, 12 ir 13 straipsnių pakeitimo projektas Nr.XP-1053(4) (svarstymas)

            3. Seimo nutarimo „Dėl Seimo nutarimo „Dėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto sudėties patvirtinimo“ 1 straipsnio pakeitimo“ projektas Nr.XP-962 (svarstymas)

Pranešėjas – Seimo Pirmininko pavaduotojas Č.Juršėnas

 

            Klausė Seimo nariai: V.M.Čigriejienė, J.Razma.

 

            Dėl balsavimo motyvų dėl projekto Nr.XP-1249 kalbėjo Seimo nariai: L.Graužinienė, J.Olekas.

 

Balsuota, ar pritarti projektui Nr.XP-1249  po pateikimo: už - 25, prieš - 16, susilaikė 26. Nepritarta. (Užsiregistravo 69 Seimo nariai (12.46 val.)

 

            NUTARTA.   Grąžinti projektą Nr.XP-1249 iniciatoriams tobulinti. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

            Pranešėjas – Seimo Pirmininko pavaduotojas Č.Juršėnas prašė daryti projektų Nr.XP-1053(4) ir Nr.XP-962 svarstymo pertrauką.

 

            NUTARTA. Daryti projektų Nr.XP-1053(4) ir Nr.XP-962 svarstymo pertrauką. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

Užsiregistravo 75 Seimo nariai (12.49 val.)

 

                12.50 val.

            SVARSTYTA. Žemės reformos įstatymo 16 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr.XP-930*ES (teikėja – LRV/žemės ūkio ministrė K.D.Prunskienė) (priėmimas)

            Pranešėjas – Kaimo reikalų komiteto atstovas J.Juozapaitis

 

            NUTARTA.   Priimti Žemės reformos įstatymo 16 straipsnio pakeitimo įstatymą. Balsavimo rezultatai: už - 66, prieš - 0, susilaikė 7. (Užsiregistravo 76 Seimo nariai (12.51 val.)

 

 

                12.52 val.

            SVARSTYTA. Žemės įstatymo 41 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr.XP-931(2*)ES  (teikėja – LRV/žemės ūkio ministrė K.D.Prunskienė) (priėmimas)

            Pranešėjas – Kaimo reikalų komiteto atstovas J.Juozapaitis

 

            NUTARTA.   Priimti Žemės įstatymo 41 straipsnio pakeitimo įstatymą. Balsavimo rezultatai: už - 66, prieš - 0, susilaikė 7. (Užsiregistravo 74 Seimo nariai (12.53 val.)

 

                12.54 val.

            SVARSTYTA. Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas Nr.XP-1005(3*)ES (teikėjas – LRV/susisiekimo ministras P.Čėsna) (priėmimas)

            Pranešėjas – Ekonomikos komiteto atstovas V.Škil

 

            Pasiūlymui balsuoti dėl šio įstatymo priėmimo skyriais pritarta bendru sutarimu.

            I, II, III, IV, V, VI, VII skyriai priimti bendru sutarimu.

            Įstatymo priedas priimtas bendru sutarimu.

 

            NUTARTA.   Priimti Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo pakeitimo įstatymą. Balsavimo rezultatai: už - 72, prieš - 0, susilaikė 1. (Užsiregistravo 71 Seimo narys (12.59 val.)

 

                12.56 val.

            SVARSTYTA. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr.XP-852(2*) (teikėjai – V.Muntianas, J.Pinskus/30 Seimo narių) (priėmimas)

            Pranešėjas – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas J.Lionginas

 

            Pranešėjas informavo, kad pagrindinis komitetas pritarė Teisės departamento pastabai dėl Įstatymo įsigaliojimo datos.

           

1 straipsnis priimtas bendru sutarimu.

            2 straipsnis (su Įstatymo įsigaliojimo data – nuo 2006 m. spalio 1 d.) priimtas bendru sutarimu.

 

            NUTARTA.   Priimti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnių pakeitimo įstatymą. Balsavimo rezultatai: už - 66, prieš - 0, susilaikė 0. (Užsiregistravo 71 Seimo narys (12.59 val.)

 

 

13.01 val.

Vyriausybės valanda

 

 

Seimo plenariniame posėdyje dalyvauja Vyriausybės nariai:

Ministras Pirmininkas A.Brazauskas,

aplinkos ministras A.Kundrotas,

finansų ministras Z.Balčytis,

krašto apsaugos ministras G.Kirkilas,

susisiekimo ministras P.Čėsna,

švietimo ir mokslo ministras R.Motuzas,

ūkio ministras K.Daukšys,

užsienio reikalų ministras A.Valionis,

vidaus reikalų ministras G.Furmanavičius,

žemės ūkio ministrė K.D.Prunskienė.

 

 

         Dėl posėdžio vedimo tvarkos kalbėjo Seimo narys J.Razma.

 

 

Į Seimo narės I.Degutienės klausimą (dėl AB „Mažeikių nafta“) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario E.Masiulio klausimą (dėl AB „Mažeikių nafta“) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario R.Palaičio klausimą (dėl statybų) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario J.Veselkos klausimą (dėl Lietuvos energetikos strategijos) atsakė ūkio ministras K.Daukšys.

Į Seimo nario Z.Mikučio klausimą (dėl mokinių pasiekimų vertinimo sistemos) atsakė švietimo ir mokslo ministras R.Motuzas.

Į Seimo nario V.Saulio klausimą (dėl krovininio tranzitinio transporto judėjimo apribojimo išeiginėmis dienomis) atsakė susisiekimo ministras P.Čėsna.

Į Seimo nario V.Navicko klausimą (dėl Rail Baltica projekto) atsakė susisiekimo ministras P.Čėsna.

Į Seimo nario P.Baguškos klausimą (dėl projektų pripažinimo valstybinės svarbos projektais tvarkos) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario R.Juknevičienės klausimą (dėl AB „Mažeikių nafta“) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario A.Endzino klausimą (dėl pasirengimo potvyniui) atsakė krašto apsaugos ministras G.Kirkilas.

Kalbėjo Seimo narys V.Kamblevičius.

Į Seimo nario J.Oleko klausimą (dėl bendradarbiavimo su Lenkijos Respublika) atsakė užsienio reikalų ministras A.Valionis, atsakymą papildė ūkio ministras K.Daukšys.

Į Seimo nario J.Ramono klausimą (dėl žemių supirkimo) atsakė žemės ūkio ministrė K.D.Prunskienė.

Į Seimo nario R.J.Dagio klausimą (dėl AB „Mažeikių nafta“) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario M.Žymanto klausimą (dėl egzaminų) atsakė švietimo ir mokslo ministras R.Motuzas.

Į Seimo nario R.Garbaravičiaus klausimą (dėl AB „Mažeikių nafta“) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo narės V.M.Čigriejienės klausimą (dėl sveikatos apsaugos reformos eigos vertinimo) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario D.Jankausko klausimą (dėl AB „Mažeikių nafta“) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

Į Seimo nario A.Dumčiaus klausimą (dėl nukentėjusiųjų nuo okupacijų asmenų valstybinių pensijų didinimo) atsakė finansų ministras Z.Balčytis.

Į Seimo nario S.Lapėno klausimą (dėl verslo centrų finansavimo) atsakė ūkio ministras K.Daukšys.

Į Seimo nario E.Pupinio klausimą (dėl AB „Mažeikių nafta“) atsakė Ministras Pirmininkas A.Brazauskas.

 

 

Posėdis baigtas

 (14.01 val.)

 

 

 

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas                                                            Vydas Gedvilas

 

 

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas                                                      Viktoras Muntianas

 

 

 

 

 

 

 

 

Protokolą rašė                                                                                  Tatjana Juršėnienė