LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

BIUDŽETO IR FINANSŲ KOMITETAS

PAPILDOMO KOMITETO

IŠVADA

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NEDARBO SOCIALINIO DRAUDIMO ĮSTATYMO 4, 5, 8, 10, 14, 22, 25 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO ĮSTATYMO PROJEKTO  XP-86

 

2004 m. gruodžio 14 d.   Nr. 6

Vilnius

                1. Komiteto posėdyje dalyvavo:

                J.Lionginas, V.Galvonas, K.Glaveckas, R.Palaitis, A.Butkevičius, R.Kupčinskas, K.Daukšys, V.Muntianas, R.Dagys, L.Počikovska, B.Bradauskas.

                 2. Ekspertų, konsultantų, specialistų išvados:

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas

Pasiūlymo turinys

Komiteto nuomonė

Argumentai, pagrindžiantys nuomonę

 

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas

Alternatyvių projektų Teisės departamente negauta.

                Vertinant projektą dėl jo atitikties Konstitucijai, galiojantiems įstatymams ir juridinės technikos reikalavimams, teikiame šias pastabas ir pasiūlymus:

                1. Svarstant projekto 1 straipsnyje teikiamą Įstatymo 4 straipsnio pakeitimą būtina atkreipti dėmesį į tai, kad 2005 m. sausio 1 d. taip pat įsigalios Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimai (Žin., 2004, Nr.171-6300) kuriais buvo papildytas Įstatymo 4 straipsnis, todėl, jeigu būtų priimtas ir įsigaliotų teikiamas Įstatymo projektas, galiotų skirtingo turinio straipsniai, reguliuojantys tuos pačius teisinius santykius. Atsižvelgiant į tai, minėtas nuostatas būtina tarpusavyje suderinti.

                2. Projekto 5 straipsniu keičiamo Įstatymo 14 straipsnio 3 dalyje reikėtų nurodyti Įstatymo straipsnio numerį, kurio 2 dalis yra minima.

            3. Projekto 7 straipsniu keičiamą Įstatymo 25 straipsnį reikėtų pripažinti netekusiu galios, nes Seime įregistruotas Lietuvos Respublikos bedarbių rėmimo įstatymo 6, 12, 13, 14, 19, 26 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas XP-87, todėl Bedarbių rėmimo įstatymo pakeitimus ir papildymus reikėtų reglamentuoti minėtame projekte, o ne socialinio draudimo santykius reguliuojančiame įstatyme.   

 

 

 

 

Pritarti.

 

 

 

 

 

 

Pritarti.

 

Pritarti.

 

 

 

 

3.       Piliečių, visuomeninių organizacijų, politinių partijų bei politinių organizacijų, kitų suinteresuotų asmenų pasiūlymai, pataisos, pastabos: negauta.

4.       Valstybės institucijų, savivaldybių pasiūlymai, pataisos, pastabos: negauta.

5.       Asmenų, turinčių įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, pasiūlymai, pataisos, pastabos: negauta.

6.       Komiteto pasiūlymai, pataisos, pastabos:

Iš esmės pritarti pateiktam įstatymo projektui ir pasiūlyti pagrindiniam Socialinių reikalų ir darbo komitetui patobulinti projektą pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadas.

7. Balsavimo rezultatai: bendru sutarimu.

8.       Komiteto paskirtas pranešėjas: J.Lionginas

9.       Komiteto narių atskiroji nuomonė: nėra

                    Komiteto pirmininkas                                                                                                                                                     J.Lionginas