LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARYS

_________________________________________________________________________________________________________

 


 

 

 

 

 

 

PASIŪLYMAS

 

lietuvos respublikos transporto priemonių savininkų ir valdytojų

civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo

pakeitimo įstatymo projektui (Nr. IXP-3117(2SP))

 

2004-02-18

Vilnius

 

 

Pakeisti projekto 9 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

“9 straipsnis. Draudimo sutarties įsigaliojimo ir galiojimo terminai

1. Draudimo sutartis įsigalioja sudarius draudimo sutartį ir sumokėjus draudimo įmoką už draudimo liudijime nurodytą laikotarpį , išskyrus šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytus atvejus.

2. Jeigu draudikas draudimo sutartyje nurodė vėlesnį draudimo įmokos mokėjimo terminą, draudimo sutartis įsigalioja nuo jos sudarymo.

3. Draudimo sutartyje galima nurodyti kitokį, nei nurodyta 1 ir 2 dalyse, draudimo sutarties įsigaliojimo terminą, jei sudarant naują draudimo sutartį dėl tos pačios transporto priemonės dar galioja anksčiau sudaryta draudimo sutartis.

4. Įprastinės draudimo sutartys turi būti sudaromos tol, kol transporto priemonė yra įregistruota, išskyrus tuos laikotarpius kai šio straipsnio 5 ir 6 dalyse numatytais atvejais ir tvarka yra pateiktas draudėjo pasižadėjimas nenaudoti transporto priemonės pačiam ir neleisti naudoti ja kitiems asmenims. Konkreti įprastinė draudimo sutartis sudaroma šalių sutartam, bet ne trumpesniam kaip 1 mėnesio terminui,. Įprastinė draudimo sutartis sudaroma  12 mėnesių terminui. Draudikas išduoda draudėjui įprastinės draudimo sutarties sudarymą ir suteikiamą draudimo apsaugą patvirtinantį draudimo liudijimą, kuriame nurodomas draudimo liudijimo galiojimo laikotarpis. ne trumpesnis kaip vienas mėnuo, už kurį sumokėta draudimo įmoka. Draudimo sutarties galiojimo laikotarpiu gali būti išduodami keli draudimo liudijimai.

5. Draudėjo prašymu draudimo sutarties galiojimo metu draudikas privalo atleisti draudėją nuo draudimo įmokų pagal galiojančią draudimo sutartį mokėjimo, jei draudėjas ketina nenaudoti transporto priemonės ilgiau kaip vieną mėnesį. Draudėjas privalo pateikti draudikui pasižadėjimą atleidimo nuo draudimo įmokos mokėjimo laikotarpiu nenaudoti pačiam ir neleisti naudoti kitiems asmenims draudimo sutartyje nurodytos transporto priemonės ir gali perduoti draudikui neatlygintinai laikinai saugoti transporto priemonės registracijos numerį. Atleidimo nuo draudimo įmokų mokėjimo laikotarpis pasibaigia draudikui draudėjo prašymu išdavus naują draudimo liudijimą. Jeigu draudimo įmoka buvo sumokėta už laikotarpį, per kurį draudėjas yra atleistas nuo draudimo įmokų mokėjimo, draudikas privalo pratęsti draudimo sutarties terminą tam laikotarpiui, nereikalaudamas už šį laikotarpį papildomų draudimo įmokų. Atleidus draudėją nuo draudimo įmokų mokėjimo, draudikas pažymi apie tai draudimo liudijime.

6. Įprastinės draudimo sutarties nesudaręs transporto priemonės valdytojas pasižadėjimą nenaudoti transporto priemonės pačiam ir neleisti naudoti ja kitiems asmenims pateikia savo pasirinktam draudikui.

6. Jeigu pasibaigus draudimo liudijime nurodytam jo galiojimo laikotarpiui neišduodamas naujas draudimo liudijimas ir draudėjas nėra susitaręs su draudiku dėl atleidimo nuo draudimo įmokų mokėjimo, tai draudėjas turi mokėti draudimo įmokas draudimo sutartyje nustatyta tvarka iki draudimo sutarties termino pabaigos.

7. Pasibaigus įprastinės draudimo sutarties terminui, draudimo sutarties terminas pratęsiamas draudimo sutartyje nustatytomis sąlygomis ir tvarka.

8. Įprastinės draudimo sutarties terminas nepratęsiamas šiais atvejais:

1) nesumokėta priklausanti už praėjusius laikotarpius mokėti draudimo įmoka pagal galiojančią draudimo sutartį;

2) draudikas neteko teisės vykdyti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą.

9. Pratęsus įprastinės draudimo sutarties terminą, draudėjas privalo draudikui sumokėti draudiko apskaičiuotą draudimo įmoką. Draudimo įmokos nesumokėjimo atveju taikomos šio Įstatymo 11 straipsnio 5–7 dalių nuostatos.

7 10. Pasienio draudimo sutartis sudaroma ne trumpesniam kaip 15 dienų, bet ne ilgesniam kaip 90 dienų terminui.

8. 11 Žalioji korta išduodama ne trumpesniam kaip 15 dienų, bet ne ilgesniam kaip 12 mėnesių terminui.”

 

 

 

 

Virginijus Martišauskas                                                                  Gintaras Šileikis