LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARYS

 

Kodas 8860529     Gedimino pr. 53, LT-2002 Vilnius     Tel. (8~22) 3 9 64 41    Faks. (8~22) 39 64 39

Ei. Paštas: [email protected]

________________________________________________________________________________________________________


 

 

 

 

 

 

                     Seimo posėdžių sekretoriatui                                                          2002-01-21

                     

 

PASIŪLYMAI

LIETUVOS RESPUBLIKOS DARBO KODEKSUI    IXP-1268

 

 

104 straipsnis. Dokumentai, būtini priimant į darbą

1. Darbdavys privalo pareikalauti, kad priimamas į darbą asmuo. pateiktų valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą, kad nustatyta tvarka būtų galima daryti jame įrašus

            2. Darbdavys gali  turi pareikalauti, kad priimamasis dirbti pateiktų asmenį liudijantį asmens tapatybės dokumentą.

     3. Jeigu darbo įstatymai sieja priėmimą į darbą su tam tikru išsimokslinimu ar profesiniu pasirengimu, sveikatos būkle, darbdavys privalo pareikalauti, kad priimamasis pateiktų išsimokslinimą, profesinį pasirengimą, sveikatos būklę patvirtinančius dokumentus, o priimdamas į darbą nepilnametį nuo keturiolikos iki šešiolikos metų - jo gimimo liudijimą, mokyklos, kurioje mokosi, vieno iš tėvų ar kito jį faktiškai auginančio asmens raštišką sutikimą ir gydytojo pažymą apie vaiko sveikatą bei gydytojo leidimą. Darbdavys turi teisę pareikalauti ir kitų įstatymuose nustatytų dokumentų.  

 

111 straipsnis. Terminuotos darbo sutarties termino pasibaigimo pasekmės

1. Jeigu darbo sutarties terminas pasibaigė, o darbo santykiai faktiškai tęsiasi ir nė viena iš šalių iki pasibaigiant terminui nepareikalavo jos nutraukti (šio kodekso 126  straipsnis), laikoma, kad sutartis pratęsta neapibrėžtam laikui.

2. Terminuota darbo sutartis tampa neterminuota, kai darbo santykių buvimo laikotarpiu išnyksta aplinkybės, kurioms esant  buvo apibrėžtas sutarties terminas (darbuotojas, buvęs atostogose negrįžta į darbą ir kt.)

3. Jeigu darbo sutartis, pasibaigus jos terminui pratęsiama arba nutraukiama, bet nepraėjus vienam mėnesiui nuo jos nutraukimo dienos su atleistuoju iš darbo darbuotoju vėl sudaroma terminuota darbo sutartis tam pačiam darbui, tai darbuotojo reikalavimu tokia sutartis pripažįstama sudaryta neapibrėžtam laikui, išskyrus šio kodekso 109 straipsnio 3 ir 4 dalyse numatytus atvejus. Kilus ginčui, jį sprendžia darbo ginčus nagrinėjantys organai. Jeigu darbo sutartis pripažįstama neterminuota, tai pertrauka darbe įskaičiuojama į darbuotojo nepertrauktąjį darbo stažą toje darbovietėje (šio kodekso 30 straipsnio  1 dalies 4 punktas).

 

Teikia

Seimo narys                                                                               Vasilij Fiodorov