PASIŪLYMAI

DĖL ENERGETIKOS ĮSTATYMO PROJEKTO (IXP-1195)

2001 m. gruodžio 18 d.


 

Vilnius

 

Siūlau Lietuvos Respublikos energetikos įstatymo projektui IXP - 1195 šiuos pataisymus:

 

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 3 ir 13 dalių pakeitimas

1. Pakeisti įstatymo projekto 2 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

“3. Energija – tai elektros energija, šilumos energija, branduolinė energija, gamtinės dujos. Energija yra laikoma nustatytos vertės preke.”

2. Pakeisti 2 straipsnio 13 dalį ir ją išdėstyti taip:

“13. Valstybinės svarbos energetikos objektai – daugiau kaip 50 MW ir daugiau elektros ar šilumos energijos gamybos įrenginiai; elektros perdavimo tinklai, jeigu įtampa 110 kV ir didesnė, bei jų priklausiniai; magistraliniai dujotiekiai; didesnės kaip 25 000 000 m3 ir didesnės gamtinių dujų saugyklos; suskystintųjų gamtinių dujų importo terminalai bei saugyklos; magistraliniai naftotiekiai, produktotiekiai; naftos perdirbimo įrenginiai, kurių galingumas daugiau kaip 50 000 ir daugiau tonų per metus; didesni kaip 10 000 m3 ir didesni naftos ir naftos produktų terminalai bei saugyklos, branduolinės energetikos objektai; energetikos objektai, kurių svarbą valstybei pripažįsta Vyriausybė.”

 

2 straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnio 2 dalies 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

“7) nustato šilumos energijos daugiabučių namų butuose, apskaitos bei matavimo priemonių įrengimo ir eksploatavimo tvarką.”

 

3 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 11 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

“3. Energetikos įmonės, vykdančios licencijuojamą veiklą ir statančios, plečiančios, modernizuojančios perdavimo, skirstymo energetikos objektus, numatomas investicijas, viršijančias 1 mln. Litų, turi derinti su Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija). Tuo atveju, kai energetikos įmonių investicijos nėra suderintos su Komisija, jos negali būti pripažintos pagrįstomis valstybės reguliuojamoms kainoms peržiūrėti.”

 

4 straipsnis. 12 straipsnio 1 ir 8 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 12 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

“1. Energetikos įmonės vykdo savo veiklą tokiu būdu, kad užtikrintų saugią, efektyvią, saugančią aplinką energijos gamybą, tiekimą, perdavimą, skirstymą iki patiektos energijos apskaitos prietaiso sujungimo su vartotojo sistema vietos, neviršydamos nustatytų valstybės reguliuojamųjų kainų. Energetikos įmonės, vykdančios centralizuotą šilumos tiekimą daugiabučiams namams, šilumą tiekia butams, jeigu vartotojai nepageidauja kitaip Energetikos įmonės centralizuotą šilumos tiekimą vykdo vadovaudamosios Šilumos įstatymu.”

2. Pakeisti12 straipsnio 8 dalį ir ją išdėstyti taip:

“8. Metams pasibaigus, per keturis mėnesius, turi būti atliktas energetikos įmonių, veikiančių elektros, šilumos, gamtinių dujų, naftos gavybos ir perdirbimo sektoriuose, licencijuojamos veiklos sąnaudų auditas ir pateiktas Komisijai.”

 

 

5 straipsnis. 18 straipsnio pakeitimas

 

1. Pakeisti 18 straipsnio 4 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

“5) atestuoja Dalyvauja atestuojant šio įstatymo 21 straipsnyje nurodytus energetikos specialistus ir vadovus.”

 

2. Pripažinti netekusiais galios 18 straipsnio 4 dalies 7 ir 9 punktus:

7) kontroliuoja energijos išteklių atsargas

9) turi teisę tikrinti energetikos įmonių valstybės institucijoms teikiamą informaciją.”

 

6 straipsnis. 21 straipsnio pakeitimas

 

21 straipsnis. Darbuotojų  Energetikos specialistų pasirengimas ir atestavimas.

Vadovaujantieji energetikos įmonių darbuotojai, specialistai, kurie atlieka technologinius energetikos darbus, ir energetikos įrenginius eksploatuojantis personalas privalo turėti atitinkamą kvalifikaciją ir būti periodiškai atestuojami. Energetikos specialistų atestavimo tvarką nustato Ūkio bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.”

 

7 straipsnis. 22 straipsnio pakeitimas

 

Pakeisti 22 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

“1. Energetikos įmonės, turinčios daugiau kaip 10 5 MW galios šilumos ar elektros energijos gamybos objektus, naudojančius dujinį kurą, išskyrus branduolinės energetikos ir hidroenergetikos objektus, ir gaminančios šilumos ar elektros energiją, skirtą parduoti, privalo turėti rezervinės energijos išteklių atsargas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Seimo narys

 

Vitas Matuzas