PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

          VALSTYBINĖS KULTŪROS PAVELDO KOMISIJOS ĮSTATYMO Nr. IX-2453

PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO Nr. XIIP-4589(3)

 

2017-06-26

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

 

4

1

 

 

Argumentai:

Pasiūlymas Lietuvos Respublikos Valstybinės kultūros paveldo komisijos įstatymo projektui (toliau – Projektas) teikiamas atsižvelgiant į tai, kad teikiamo Projekto 4 str. 1 d.  numatoma, kad paveldo komisijos sudėtį sudaro dauguma politinio paskyrimo narių. Pasiūlymu siekiama depolitizuoti komisijos sudėtį bei įtraukti kuo daugiau nepolitizuotų profesionalios visuomenės atstovų, kurių veikla glaudžiai susijusi su kultūros paveldo paieška, jo saugojimu bei aktualizavimu ir propagavimu visuomenėje.

Taip pat skiriant Paveldo komisijos narius, siūloma įtraukti platesnio rato, išsilavinimo ir požiūrio asmenų, turinčių patirtį paveldo srityje, tačiau nebūtinai tai turėtų būti tik kultūros paveldo apsaugos specialistai. Sudaryta komisija iš įvairaus išsilavinimo specialistų komisijos narių, pvz. teisininkų ar ekonomistų, turinčių patirtį paveldo srityje, galėtų pasiekti daugiau teigiamų pokyčių komisijos veikloje, įvertinti aktualias problemas platesniu požiūriu paveldo srityje bei padėtų jas spręsti, pasitelkiant profesionalias žinias.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti Projekto 4 str. 1 d. ir ją išdėstyti taip:

1. Paveldo komisiją sudaro 12 narių: 2 narius skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas, 4 narius – Seimas Seimo Kultūros komiteto (toliau – Kultūros komitetas) teikimu, 4 narius 2 narius – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Lietuvos Respublikos kultūros ministro teikimu, 2 narius 4 narius renka ir atšaukia įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos asociacijos, kurių veikla susijusi su kultūros paveldo paieška, saugojimu ir propagavimu. Skiriant Paveldo komisijos narius gali būti atsižvelgiama į skirtingų kultūros paveldo apsaugos specialistų poreikį Paveldo komisijoje. Paveldo komisijos nariu gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos asmuo – kultūros paveldo apsaugos specialistas arba šioje srityje ne mažiau kaip 5 metus dirbęs visuomenės atstovas turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir 5 metų darbo patirtį.

 

 


 

 

 

Teikia Seimo narys                                                                                                 Agnė Bilotaitė