PASIŪLYMAS

DĖL VALSTYBĖS POLITIKŲ IR VALSTYBĖS PAREIGŪNŲ DARBO APMOKĖJIMO ĮSTATYMO NR. Nr. VIII-1904 PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO (NAUJA REDAKCIJA)

NR. XIVP-2099(3)

 

2023-04-27

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

 

1.

1

 

 

Argumentai:

 

Per pastaruosius metus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai (toliau – Tarnyba) ir Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (toliau – Komisija) suteikti nauji įgaliojimai, susiję su Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu, asmens duomenų teisine apsauga, nacionaliniu saugumu. Žurnalistų etikos inspektoriui suteikti įgaliojimai duoti privalomus nurodymus elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjams arba interneto prieigos paslaugų teikėjams pašalinti arba panaikinti galimybę pasiekti Visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis draudžiamą skleisti informaciją: tai yra dezinformaciją, karo propagandą ir kurstymą, informaciją, kurioje raginama prievarta pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą, informaciją, kurioje skleidžiama ar kurstoma neapykanta, tyčiojamasi, niekinama, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, išskiriamu įstatyme įtvirtintais pagrindais.

Žurnalistų etikos inspektoriui suteikta teisė kreiptis į teismą dėl viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų veiklos laikino sustabdymo ar nutraukimo, kai akivaizdžiai rimtai ar sunkiai būtų pažeidžiamos šios nuostatos. Nustatytos dvi procedūros – įprastinė, kai yra pažeidimo pakartotinamumas, ir skubos, kai informacija kelia pavojų visuomenės saugumo interesams.

Tarnybai suteikta teisė tiesiogiai kreiptis į interneto paslaugų ar prieglobos (serverių) tiekėjus su privalomu nurodymu stabdyti prieigą. Prasidėjus Rusijos agresijai Ukrainoje ir  įsigaliojus pataisoms į Tarnybą dideliu mastu išaugo kreipimųsi dėl informacijos prieigos stabdymo socialiniuose tinkluose ir interneto portaluose, o Komisijai greta prievolės stebėti viešųjų elektroninių ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjų veiklą, tenka imtis teisinių procedūrų stabdyti Rusijos propagandinių kanalų prieinamumą. Dėl šių priežasčių labai išaugo šių įstaigų darbų apimtys ir poreikis dar labiau stiprinti personalą. Atsižvelgiant į šiuos argumentus, siūlome nustatyti abiejų institucijų vadovų algos koeficientą 3,8.  

 

Pasiūlymas:

Pakeisti 1 straipsnyje išdėstyto įstatymo projekto priedo 13 ir 18  punktus ir juos išdėstyti taip:

„13.

Žurnalistų etikos inspektorius

2,7 3,8

„18

Lietuvos radijo ir televizijos pirmininkas

3,2 3,8“

 


 

Teikia

Seimo nariai                                                                                         (Parašas)       

 

Vytautas Juozapaitis

Laurynas Kasčiūnas

Vytautas Kernagis