LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

VII (RUDENS) SESIJOS

RYTINIO posėdžio NR. 349

STENOGRAMA

 

2019 m. lapkričio 19 d.

 

Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas V. PRANCKIETIS
ir Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja
R. BAŠKIENĖ

 

 


 

PIRMININKĖ (R. BAŠKIENĖ, LVŽSF*). La­bas ry­tas, ger­bia­mie­ji ko­le­gos! Pra­de­da­me 2019 m. lap­kri­čio 19 d. (ant­ra­die­nio) ple­na­ri­nį po­sė­dį. Pra­šom re­gist­ruo­tis.

Už­si­re­gist­ra­vo 85 Sei­mo na­riai.

Ger­bia­mi ko­le­gos, pra­šau jū­sų dė­me­sio, taip pat no­riu pri­min­ti, ger­bia­mie­ji ko­le­gos. (Bal­sai sa­lė­je) Ir S. Jo­vai­šos pra­šau dė­me­sio.

 

10.01 val.

Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos na­rio prie­sai­ka

 

No­ri­me pra­dė­ti la­bai at­sa­kin­gą mo­men­tą, nes lap­kri­čio 14 die­ną po­sė­dy­je mes E. Ma­tu­lai­tie­nę pa­sky­rė­me Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos na­re. Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos įsta­ty­mas nu­ma­to, kad as­muo, pa­skir­tas Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos na­riu, prieš pra­dė­da­mas ei­ti pa­rei­gas, pri­sie­kia Lie­tu­vos vals­ty­bei. Leis­ki­te pri­min­ti, kad pri­sie­kian­ty­sis as­muo prie­sai­ką skai­to pa­dė­jęs ran­ką ant Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Kon­sti­tu­ci­jos. Nu­sta­ty­tas prie­sai­kos teks­tas ne­tai­so­mas ir ne­kei­čia­mas. Tiek šios nuo­sta­tos ne­si­lai­ky­mas, tiek at­si­sa­ky­mas pri­siek­ti ar pa­si­ra­šy­ti var­di­nį prie­sai­kos la­pą ar­ba pa­si­ra­šy­ti su iš­ly­ga reiš­kia, kad na­rys ne­pri­sie­kia ir ne­ga­li ei­ti pa­rei­gų. Pri­sie­kęs na­rys pa­si­ra­šo var­di­nį prie­sai­kos la­pą. Var­di­niai prie­sai­kos la­pai per­duo­da­mi ir sau­go­mi Sei­mo kan­ce­lia­ri­jo­je. Tad kvie­čiu Sei­mo Pir­mi­nin­ką V. Pranc­kie­tį ir E. Ma­tu­lai­tie­nę pri­saik­di­ni­mo pro­ce­dū­ros. Pra­šom vi­siems at­si­sto­ti.

E. MATULAITIENĖ. Aš, Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos na­rė Eve­li­na Ma­tu­lai­tie­nė, pri­sie­kiu bū­ti iš­ti­ki­ma Lie­tu­vos Res­pub­li­kai, vyk­dy­ti jos Kon­sti­tu­ci­ją ir įsta­ty­mus, sa­vo pa­rei­gas at­lik­ti gar­bin­gai, gin­ti žmo­gaus tei­ses, lais­ves ir tei­sė­tus in­te­re­sus, gin­ti vi­suo­me­nės vie­šą­jį in­te­re­są, vi­sa­da bū­ti ne­ša­liš­ka, sau­go­ti man pa­ti­kė­tas pa­slap­tis. Te­pa­de­da man Die­vas! (Plo­ji­mai)

PIRMININKĖ. Nuo­šir­džiai svei­ki­na­me E. Ma­tu­lai­tie­nę. Lin­ki­me sėk­mės dar­be.

Ger­bia­mi ko­le­gos, to­liau po­sė­džiui pir­mi­nin­kau­ja Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo Pir­mi­nin­kas V. Pranc­kie­tis.

 

10.04 val.

Se­niū­nų su­ei­gos pa­tiks­lin­tos 2019 m. lap­kri­čio 19 d. (ant­ra­die­nio) po­sė­džių darbotvarkės tiks­li­ni­mas ir tvir­ti­ni­mas

 

PIRMININKAS (V. PRANCKIETIS). Dar­bo­tvarkės tvir­ti­ni­mas. Dėl dar­bo­tvarkės – V. Čmi­ly­tė-Niel­sen.

V. ČMILYTĖ-NIELSEN (LSF). Ačiū, ger­bia­mas po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Frak­ci­jos var­du no­riu pa­pra­šy­ti iš­brauk­ti iš dar­bo­tvarkės 2-7 klau­si­mą – Sei­mo rin­ki­mų įsta­ty­mo pa­kei­ti­mo pro­jek­tą Nr. XIIIP-3737. Ini­cia­to­rius šį įsta­ty­mą raš­tu at­si­ė­mė, tai­gi pra­šau iš­brauk­ti iš dar­bo­tvarkės.

PIRMININKAS. Ini­cia­to­rius raš­tu at­si­im­ti jau ne­be­ga­li. Ka­dan­gi pro­ce­dū­ra yra pra­si­dė­ju­si ir tai jau da­bar yra ko­mi­te­to nuo­sa­vy­bė, to­dėl bal­suo­ti ne­teik­siu. (Bal­sas sa­lė­je) Ge­rai, bal­suo­ti teik­siu. Dau­giau? Dau­giau pa­siū­ly­mų ne­ma­tau. Dėl klau­si­mo 2-7 tu­ri­me, ko­le­gos, ap­si­spręs­ti. Bal­suo­ja­me. V. Čmi­ly­tė-Niel­sen frak­ci­jos var­du siū­lo iš­brauk­ti Rin­ki­mų įsta­ty­mo pro­jek­tą.

Bal­sa­vo 101 Sei­mo na­rys: už – 46, prieš – 36, su­si­lai­kė 19 Sei­mo na­rių. Pa­siū­ly­mui ne­pri­tar­ta.

Ar ga­li­me pri­tar­ti vi­sai dar­bo­tvarkei ben­dru su­ta­ri­mu? (Bal­sai sa­lė­je) Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu, prieš­ta­ra­vi­mų ne­gir­džiu. (Bal­sai sa­lė­je) Yra prieš­ta­ra­vi­mų. Bal­suo­ja­me dėl vi­sos dar­bo­tvarkės. (Bal­sas sa­lė­je) Dėl vi­sos dar­bo­tvarkės.

Bal­sa­vo 101 Sei­mo na­rys: už – 68, prieš – 12, su­si­lai­kė 21 Sei­mo na­rys. Dar­bo­tvarkė pa­tvir­tin­ta.

 

10.07 val.

Miš­kų įsta­ty­mo Nr. I-671 2, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 18 ir 19 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3491(2) (pri­ėmi­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-3.1 klau­si­mas – Miš­kų įsta­ty­mo kai ku­rių straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3491. Pri­ėmi­mas. Pra­ne­šė­jas – K. Bac­vin­ka, ta­čiau pa­siū­ly­mų pri­ėmi­mo sta­di­jo­je nė­ra, ne­kvie­si­me į tri­bū­ną.

Pri­ima­me pa­straips­niui. 1 straips­niui ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Ga­li­me. 2 straips­niui ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Ga­li­me. Pri­ta­ria­me. 3 straips­niui pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me. 4 straips­niui pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me. 5 straips­nis. Taip pat pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me. 6 straips­nis. Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me.7 straips­nis. Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me. 8 straips­nis. Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me. Ir 9 straips­nis. Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me. Dė­ko­ju.

Mo­ty­vai dėl vi­so. Mo­ty­vai už – Sei­mo na­rys S. Gent­vi­las.

S. GENTVILAS (LSF). Ger­bia­mi ko­le­gos, Kon­sti­tu­ci­nis Teis­mas lie­pė mums pa­kar­to­ti pro­ce­dū­rą dėl šio įsta­ty­mo pri­ėmi­mo ir Sei­mo Pir­mi­nin­kas nuo to mo­men­to ne­be­si­nau­do­jo ypa­tin­gos sku­bos tvar­ka be­veik nė kar­to. Iš tik­rų­jų svei­kin­ti­na, nes svars­tant įsta­ty­mų pro­jek­tus ga­li da­ly­vau­ti vi­sa vi­suo­me­nė ir įsta­ty­mai ne­bū­ti­nai tu­ri bū­ti pri­ima­mi per nak­tį, kaip bu­vo su urė­di­jų re­for­ma. Ta­čiau aš no­rė­čiau pa­si­sa­ky­ti už da­bar­ti­nį pro­jek­tą. Jei­gu jau kas nors pa­si­sa­kys prieš ši­tą pro­jek­tą, tai tu­rė­tų aiš­kiai de­kla­ruo­ti ri­zi­kas. Ko­kias? Aš įvar­dy­siu. Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos ir urė­di­jos tei­si­nin­kų ver­ti­ni­mu, jei­gu bū­tų skai­do­ma urė­di­ja, pa­gal nau­ją Dar­bo ko­dek­są rei­kė­tų įvyk­dy­ti 1 tūkst. 100 kon­kur­sų į nau­jas dar­bo vie­tas, rei­kė­tų su­da­ry­ti nau­jas dar­bo su­tar­tis su 3 tūkst. dar­buo­to­jų. Jei­gu bū­tų pa­si­rink­tas skai­dy­mas į skir­tin­gas įmo­nių for­mas, tai jei­gu pa­lie­ka­me vals­ty­bės įmo­nę, pa­gal šian­die­nį reg­la­men­ta­vi­mą vals­ty­bės įmo­nės ne­ga­li tu­rė­ti duk­te­ri­nių įmo­nių. Tai reikš­tų, kad da­bar­ti­nė cen­tra­li­zuo­ta urė­di­ja ne­ga­lė­tų kon­tro­liuo­ti li­ku­sių urė­di­jų, ir tai bū­tų ho­ri­zon­ta­liai iš­si­dės­čiu­sios vie­na su ki­ta kon­ku­ruo­jan­čios įstai­gos. Kaip Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos gam­to­sau­gos pa­rei­gū­nai, vy­riau­sia­sis urė­das kal­ba, urė­di­jų skai­dy­mas prieš­ta­rau­tų iš es­mės ir gam­tot­var­kos tiks­lams. Jei­gu mes no­ri­me ma­žes­nių kir­timų Lie­tu­vos sau­go­mo­se te­ri­to­ri­jo­se, o urė­di­jas įstum­si­me į kon­ku­ren­ci­ją, tai pa­čios urė­di­jos bus pir­mos, ku­rios prieš­ta­raus bet ko­kių sau­go­mų te­ri­to­ri­jų iš­plė­ti­mui, nes tai ma­žins jų ren­ta­bi­lu­mą, nes tai ska­tins jas…

PIRMININKAS. Lai­kas!

S. GENTVILAS (LSF). …kon­ku­ruo­ti. Kvie­čiu pri­tar­ti esa­mam va­rian­tui, kas bu­vo pri­im­ta prieš pus­an­trų me­tų.

PIRMININKAS. Ačiū. Mo­ty­vai prieš – Sei­mo na­rys A. Skar­džius.

A. SKARDŽIUS (LSDDF). Ačiū, ger­bia­ma­sis Pir­mi­nin­ke. Ma­no jau­na­sis ko­le­ga iš Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­to pa­pra­šė įvar­din­ti ri­zi­kas. Aš ir no­rė­čiau įvar­din­ti ri­zi­kas. Pir­ma ri­zi­ka, kad Sei­mas ir Vy­riau­sy­bė yra vals­ty­bės tur­to sa­vi­nin­ko funk­ci­jas at­lie­kan­tys sub­jek­tai, o miš­kai yra vals­ty­bės tur­tas, ku­rį pa­ti­kė­ji­mo tei­se dve­ji me­tai ne­tei­sė­tai val­do vals­ty­bi­nė įmo­nė „Lie­tu­vos miš­kai“… Vals­ty­bi­nių miš­kų urė­di­ja. Pa­ti nė­ra už­si­re­gist­ra­vu­si „Balt­po­ole“, nė­ra elek­tro­ni­nės me­die­nos pre­ky­bos sis­te­mos da­ly­vė, o yra kaž­ko­kie mis­ti­niai 26 sub­jek­tai, par­ce­liuo­jan­tys vals­ty­bės tur­tą, ne­tu­rė­da­mi tam tei­sės. Kai­no­da­ra yra skir­tin­ga. Net tų gre­ti­mų va­di­na­mų­jų ūkio sub­jek­tų iš 26 pa­gal sa­vo te­ri­to­ri­jas kai­no­da­ra to pa­ties asor­ti­men­to ski­ria­si du kar­tus. Kas čia yra, ne ri­zi­ka?

Mū­sų ko­mi­te­to siū­lo­mas va­rian­tas ir bu­vo le­ga­li­zuo­ti, ką ir EBPO mums re­ko­men­duo­ja, vals­ty­bi­nę įmo­nę per­tvar­ky­ti į tei­sė­tą ak­ci­nę ben­dro­vę. Tie 26 as­me­nys ir bū­tų ar­ba UABʼai, ar­ba ak­ci­nės ben­dro­vės. Tai yra per­tvar­ka, ne­rei­ka­lau­jan­ti jo­kio at­lei­di­mo. Tai nė­ra re­or­ga­ni­za­ci­ja. Tai ga­li­ma su­tvar­ky­ti il­giau­siai per pus­me­tį. Bet štai no­ri­ma veik­ti ne­tei­sė­tai, par­ce­liuo­ti vals­ty­bės tur­tą, su­da­ry­ti ne­vie­no­das kon­ku­ren­ci­nes są­ly­gas rin­kos sub­jek­tams, ku­rie da­ly­vau­ja me­die­nos rin­ko­je. Štai mes to da­ly­ko ne­ga­li­me pa­lai­ky­ti. At­si­kvo­šė­ki­te, ger­bia­mie­ji!

PIRMININKAS. Mo­ty­vai už – Sei­mo na­rė V. Ving­rie­nė.

V. VINGRIENĖ (LVŽSF). Dė­ko­ju, ger­bia­mas Pir­mi­nin­ke. Ape­liuo­da­ma į prieš tai kal­bė­ju­sio ko­le­gos pas­ku­ti­nius žo­džius at­si­kvo­šė­ti, aš pir­miau­sia pa­siū­ly­čiau jam pa­čiam at­si­kvo­šė­ti, nes tai, ką siū­lo da­bar ger­bia­mas A. Skar­džius dėl ak­ci­nių ben­dro­vių ir už­da­rų­jų ak­ci­nių ben­dro­vių, kaip tik prieš­ta­rau­tų vals­ty­bi­nės įmo­nės prin­ci­pui ir Kon­sti­tu­ci­jos nuo­sta­toms, kad miš­kai yra iš­skir­ti­nė eko­sis­te­ma ir tu­ri bū­ti val­do­mi vals­ty­bės. Tai, kas yra šian­die­ną, mes tu­ri­me – taip, vals­ty­bi­nę įmo­nę, ku­ri įtrauk­ta į stra­te­gi­nių ob­jek­tų są­ra­šą, ku­rios ne­ga­li­ma pri­va­ti­zuo­ti, už­tik­ri­na­ma iš tik­rų­jų ne vien tik­tai eko­no­mi­nė miš­ko nau­da, bet kar­tu ir so­cia­li­nės, ir ap­lin­ko­sau­gi­nės funk­ci­jos.

Taip, gal­būt urė­di­jų re­for­mos kon­teks­te ir bu­vo klai­dų. Klai­dų, be abe­jo, bū­na. Bet ku­riuo at­ve­ju mes klai­das tik­rai tu­ri­me tai­sy­ti, bet jo­kiu bū­du ne­griau­ti sis­te­mos, ne­da­ry­ti cha­o­so. Be abe­jo, tu­ri­me to­bu­lin­ti. Ma­no pa­čios pa­siū­ly­mai, at­ei­ty­je to­bu­li­nant Miš­kų įsta­ty­mą, bū­tų gal­būt la­biau de­cen­tra­li­zuo­ti pa­čius pa­da­li­nius, ku­rių šian­dien yra 26, kad jie įgy­tų da­li­nį sa­va­ran­kiš­ku­mą. Tai yra bū­tų įtrauk­ti į Ju­ri­di­nių as­me­nų re­gist­rą ir tu­rė­tų ga­li­my­bę tu­rė­ti sa­vo są­skai­tas, taip pat vyk­dy­ti pir­ki­mus 7 %, bū­tent maž­me­ni­nę pre­ky­bą ir pre­ky­bą mal­ko­mis, – ši­tą pa­tys pa­da­li­niai tu­rė­tų vyk­dy­ti. Šiuo me­tu vi­sa tai, kas yra, ko­kia įmo­nė vei­kia, yra tik­rai veiks­min­ga. Be abe­jo, to­bu­lin­ti rei­kia ir tai bus vyk­do­ma ir Vy­riau­sy­bės nu­ta­ri­mu, ir, be abe­jo, aš pa­ti esu pa­si­ruo­šu­si to­liau reng­ti įsta­ty­mo pa­tai­sas, ku­rios pa­to­bu­lin­tų ši­tos įmo­nės vei­ki­mą. Tik­rai siū­lau pri­tar­ti ši­tai įsta­ty­mo nuo­sta­tai…

PIRMININKAS. Lai­kas!

V. VINGRIENĖ (LVŽSF). …ir ne­ar­dy­ti esa­mos sis­te­mos.

PIRMININKAS. Ačiū. Mo­ty­vai prieš – Sei­mo na­rys L. Bal­sys. (Šur­mu­lys sa­lė­je)

Ger­bia­mi ko­le­gos, pra­šy­čiau ty­liau ar­ba ty­los.

L. BALSYS (LSDPF). …mik­ro­fo­ną. La­bai ačiū. Ačiū, ger­bia­mas Pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mi ko­le­gos, tai, kas da­bar vyks­ta su Miš­kų įsta­ty­mu, iš tik­rų­jų yra pa­si­ty­čio­ji­mas, skam­ba kaip pa­si­ty­čio­ji­mas ir iš miš­kų, ir iš vi­suo­me­nės, ku­ri ypa­tin­gą, di­džiu­lį su­si­rū­pi­ni­mą reiš­kia dėl be­sai­kių kir­ti­mų, ypač sau­go­mo­se te­ri­to­ri­jo­se, ga­lų ga­le pa­si­ty­čio­ji­mas ir iš ko­mi­te­to. Tur­būt ke­le­tą mė­ne­sių mes ak­ty­viai svars­tė­me, tei­kė­me siū­ly­mus, ko­mi­te­tas jiems pri­ta­rė, o pas­kui stai­ga Sei­mo sa­lė­je val­dan­čio­ji dau­gu­ma nu­spren­džia, kad ko­mi­te­tas kaž­ką blo­gai pa­da­rė ir taip da­ry­ti ne­ga­li­ma. Ne­tie­sa, ku­rie sa­ko, kad Kon­sti­tu­ci­nis Teis­mas įpa­rei­go­jo tik pro­ce­dū­riš­kai, me­cha­niš­kai pa­kar­to­ti pri­ėmi­mo pro­ce­dū­rą. Ne, Teis­mo spren­di­me mi­ni­ma ir pa­ti re­for­mos es­mė, tai yra ir tu­ri­nys, to­dėl per dis­ku­si­jas, ku­rios vy­ko ko­mi­te­te, ir bu­vo siū­ly­mų at­si­žvelg­ti į es­mę ir nau­do­jan­tis ta pro­ga pra­dė­ti iš tik­rų­jų rei­ka­lin­gą urė­di­jų re­for­mą. Tai, kas pa­aiš­kė­jo per tą lai­ką, kai vei­kė vie­na vals­ty­bi­nė įmo­nė, čia kaž­kas la­bai di­džiuo­ja­si, kad tai vals­ty­bi­nė įmo­nė, taip, vals­ty­bi­nė įmo­nė, bet tai pa­ro­dė, kad ši­ta įmo­nė su­kur­ta vals­ty­bi­nio tur­to – miš­kų par­ce­lia­vi­mui, be­sai­kiam kir­ti­mui, tai yra įmo­nė, ku­ri at­sa­kin­ga tik už kir­ti­mą, įmo­nė, ku­ri miš­kų at­kū­ri­mui, miš­kų prie­žiū­rai, rek­re­a­ci­jai fak­tiš­kai ne­ski­ria jo­kio dė­me­sio ir ne­tu­ri net ga­li­my­bių tą da­ry­ti.

La­bai gai­la, kad į tuos siū­ly­mus val­dan­tie­ji vals­tie­čiai neat­si­žvel­gė, juos tie­siog at­me­tė ir to­liau bul­do­ze­riu stu­mia sa­vo ga­li­mai ko­rup­ci­nę re­for­mą, ku­ri ne­pa­si­tei­si­no ir ku­rią vis tiek, no­ri­te ar ne­no­ri­te, šio­je ar­ba ki­to­je ka­den­ci­jo­je rei­kės tai­sy­ti iš nau­jo. Da­bar tie­siog pra­lei­džia­me pui­kią pro­gą tą pra­dė­ti da­ry­ti jau da­bar…

PIRMININKAS. Lai­kas!

L. BALSYS (LSDPF). …ne­lau­kiant ki­tų. Tai­gi, ko­le­gos, aš ne­ma­tau ga­li­my­bės iš vi­so bal­suo­ti už ši­tą įsta­ty­mą. Jei­gu val­dan­tie­ji pri­si­i­ma at­sa­ko­my­bę, te­gul tai gu­la vals­tie­čių są­ži­nei ir te­gul tai jie pri­ima sa­vo pa­čių bal­sais.

PIRMININKAS. Mo­ty­vai už – Sei­mo na­rys K. Ma­žei­ka.

K. MAŽEIKA (LVŽSF). Ačiū, ger­bia­mas Pir­mi­nin­ke. Man tik­rai keis­ta, kad kai ku­rie ko­le­gos, pa­si­kly­dę mies­to džiun­glė­se, ne­ran­da ke­lio į miš­ką ir ne­ži­no, kas vyks­ta miš­ke. Spe­cia­lis­tai kal­ba ir griež­tai reg­la­men­tuo­ta tei­sės ak­tais, ko­kios yra kir­ti­mų nor­mos ir ko­kio­se miš­kų gru­pė­se ką ga­li­ma da­ry­ti. Vi­siš­kai ne­su­pran­ta­ma mo­ty­vų, dėl ko yra kves­tio­nuo­ja­mi tie spe­cia­lis­tų spren­di­mai ir tik­rai griež­ti tei­sės ak­tai, ku­rie, pa­sak pri­va­čių miš­kų sa­vi­nin­kų, kar­tais yra net­gi ir per griež­ti ir gal­būt ri­bo­ja pri­va­čios nuo­sa­vy­bės… tei­ses ūki­nin­kau­ti pri­va­čio­je nuo­sa­vy­bė­je.

Kal­bant apie vals­ty­bi­nę įmo­nę „Lie­tu­vos vals­ty­bi­niai miš­kai“, iš tie­sų yra mak­si­ma­liai sau­gio­se ran­ko­se ir tie spren­di­mai, ku­rie pa­da­ry­ti įstei­giant įmo­nės val­dy­bą, pa­di­di­nant at­sa­ko­my­bę pa­čios įmo­nės va­do­vų, iš tie­sų yra svei­kin­ti­ni. Ta trum­pa prak­ti­ka, pa­ro­džiu­si, kad skir­tin­go­se 42 urė­di­jo­se vy­kę pro­ce­sai, jų skir­tin­gu­mas, ne­to­ly­gu­mas, tik­rai bu­vo rei­ka­lau­jan­tys po­ky­čių, ir šian­dien pro­ce­sų cen­tra­li­za­vi­mas, op­ti­mi­za­vi­mas, su­vie­no­di­ni­mas tiems pa­tiems žmo­nėms įsi­gy­ti mal­kų, taip pat pre­ky­bos me­die­na sis­te­ma, vie­no­da vi­soms įmo­nėms, lei­džia ti­kė­tis, kad tik­rai esa­me ge­ra­me ke­ly­je. Be abe­jo, yra tik­rai to­bu­lin­ti­nų ir tai­sy­ti­nų da­ly­kų, ku­rie ro­do pa­gal ki­tų ša­lių prak­ti­ką, ge­rą­ją prak­ti­ką, tur­būt rei­kia kreip­ti žvilgs­nį į at­ei­tį, o ne dai­ry­tis į pra­ei­tį, nes kai ku­rie ko­le­gos ža­lie­ji, ta­pę rau­do­nai­siais, iš tie­sų tik­rai la­bai ste­bi­na.

PIRMININKAS. Mo­ty­vai prieš – Sei­mo na­rys R. J. Da­gys.

R. J. DAGYS (MSNG). Ger­bia­mi ko­le­gos, čia mes kal­ba­me apie tą re­for­mą, ku­ri ša­lia vi­sų kai ku­rių gal­būt ir ne­blo­gų dar­bų, ku­riuos pa­da­rė mū­sų da­bar­ti­niai esan­tys val­džio­je, vi­siš­kai ne­pa­si­tei­si­no. Kaip ir prog­no­za­vo­me, taip ir iš­ėjo, kad do­mi­nuo­ja kir­ti­mo in­te­re­sai ir do­mi­nuos, ka­dan­gi taip ji­nai su­konst­ruo­ta. Miš­ko­sau­gi­niai… jų rei­ka­la­vi­mai ar­ba jų spe­cia­lis­tai yra vi­siš­kai ati­to­lin­ti. Ko­mer­ci­ja do­mi­nuo­ja ir do­mi­nuos. Mo­no­po­li­nės di­džio­sios įmo­nės kaip do­mi­na­vo, taip ir do­mi­nuos, ir tai yra vi­siš­kas ne­at­sa­kin­gu­mas bū­tent taip tvar­ky­ti miš­kus. Tik­rai il­gam žmo­nės tai at­si­mins, nes me­džiai atau­ga tik per 100 me­tų. Ir vi­są lai­ką bus pri­si­min­tas tas mū­sų su­si­de­rė­ji­mas tarp Ža­lių­jų par­ti­jos ir Kon­ser­va­to­rių par­ti­jos, ku­ri pa­lei­do šią re­for­mą. Tik­rai žmo­nės tai il­gai pri­si­mins. Ir jei­gu mes ne­no­ri­me jos su­tvar­ky­ti pa­gal esa­mą įsta­ty­mą, tai mes tie­siog pa­si­ra­šo­me, kad mums tas ko­mer­ci­nis in­te­re­sas do­mi­nuo­ja ir tai yra pa­grin­di­nis mū­sų in­te­re­sas. O kal­bė­ti apie ko­kią nors gam­to­sau­gą ar­ba ki­tus da­ly­kus tie­siog ne­bė­ra pras­mės… kal­ban­tis su tais pa­čiais spe­cia­lis­tais. Mes vi­si pui­kiai ma­to­me, kas da­ro­si ap­lin­kui, ir ma­to­me, koks pa­di­dė­jęs yra kir­ti­mų tem­pas. Aš siū­lau ne­pri­tar­ti šioms įsta­ty­mo pa­tai­soms, jei­gu mes iš vi­so net ne­no­ri­me pa­ko­re­guo­ti esa­mos ydin­gos sis­te­mos, ku­rią mes pri­ėmė­me.

PIRMININKAS. Mo­ty­vai už – Sei­mo na­rys V. Rin­ke­vi­čius.

V. RINKEVIČIUS (LVŽSF). Ačiū. Ger­bia­mi ko­le­gos, ar mes bal­suo­si­me už tai, kaip da­bar siū­lo­ma, ar­ba bu­vo prieš tai, kad 26 urė­di­jos, iš es­mės tai nie­ko ne­kei­čia. Es­mė vi­sai ki­ta. Miš­kų ūkiu tu­ri už­si­im­ti ūki­nė mi­nis­te­ri­ja, tai Že­mės ūkio ir Eko­no­mi­kos ir ino­va­ci­jų mi­nis­te­ri­ja. Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja tu­ri už­si­im­ti miš­kų nau­do­ji­mo kon­tro­le. Kol už­si­ims miš­kų ūkiu Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja, nie­ka­da ne­bus nei tvar­kos, nei skaid­ru­mo, nei aiš­ku­mo, mes vilk­si­mės ir to­liau… Šiuo bal­sa­vi­mu mes ne­iš­sprę­si­me pro­ble­mos, jei­gu mes ne­pa­kei­si­me, ne­per­duo­si­me miš­kų ūkio nau­do­ji­mo ūki­nei mi­nis­te­ri­jai, o kon­tro­lę pa­lik­si­me Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jai. Ta­da pro­ble­ma bus iš­spręs­ta ar vie­na for­ma, ar ki­ta for­ma, ta­čiau ta­da bus tvar­ka. Da­bar yra in­te­re­sų su­si­py­ni­mas ir iš vi­so to­je sis­te­mo­je yra be­tvar­kė. Ji liks ir to­liau da­bar, aš tai jums ga­ran­tuo­ju, kol ne­pa­da­ry­si­me to, ką aš mi­nė­jau. Kad ir kaip bal­suo­tu­me, re­zul­ta­tas bus tas pats.

PIRMININKAS. Mo­ty­vai prieš – Sei­mo na­rys A. Sa­la­ma­ki­nas.

A. SALAMAKINAS (LSDPF). Ačiū, ger­bia­mas Sei­mo Pir­mi­nin­ke. Iš­gir­dęs mi­nist­ro žo­džius, kad tie, ku­rie pa­si­sa­ko prieš, ne­va tai yra rau­do­ni, tik­rai nu­ste­bau. Kaž­kaip ža­lu­mo ne­li­ko miš­kuo­se po re­for­mos, o čia tai yra tik­rai. Nie­ka­da Lie­tu­vo­je po to, kai at­kū­rė­me ne­pri­klau­so­my­bę, nie­ka­da ne­bu­vo tiek pi­ke­tų, tiek ne­pa­si­ten­ki­ni­mo miš­kais kaip da­bar. Juk pi­ke­tas po pi­ke­to. Tai ten iš­kir­to, tai ten iš­kir­to, tai ten ne­su­žiū­rė­jo. Tai ko­kią mes ta­da re­for­mą pa­da­rė­me?! Jei­gu bū­tų ge­ra re­for­ma, tik­rai ne­bū­tų to, kas vyks­ta da­bar. Ir aš tik­rai džiau­giuo­si di­dži­ą­ją da­li­mi Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­to na­rių, ku­rie ge­riau­siai įsi­gi­li­no į šią sis­te­mą ir ku­rie pa­sa­kė: ne, re­for­ma tik­rai nė­ra ide­a­li, re­for­ma ne­pa­vy­ko. Bet jie kaž­kaip ban­do da­ry­ti ne žo­džiais, o sa­vo dar­bais, po­nia Vir­gi­ni­ja. Jūs vi­są lai­ką sa­ko­te: aš jau kai ką su­gal­vo­jau. Grei­tai bus tre­ji me­tai, baig­sis ka­den­ci­ja ir jums ne­rei­kės tur­būt jau gal­vo­ti, vie­toj jū­sų gal­vos ki­ti, ką rei­kės da­ry­ti. To­dėl as­me­niš­kai aš šia­me pro­ce­se ne­da­ly­vau­siu, ne­si­re­gist­ruo­siu, nes mes ne­iš­spau­dė­me jo­kios nau­dos iš to, kad Kon­sti­tu­ci­nis Teis­mas mums grą­ži­no šį įsta­ty­mą svars­ty­ti iš nau­jo. Ma­nau, kad ir ki­tiems siū­ly­čiau ne­si­re­gist­ruo­ti, kad dar kar­tą grįž­tu­me ir dar kar­tą ban­dy­tu­me spręs­ti pro­ble­mas.

PIRMININKAS. Mo­ty­vai iš­sa­ky­ti. Bal­suo­ja­me dėl Miš­kų įsta­ty­mo kai ku­rių straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­to Nr. XIIIP-3491.

Bal­sa­vi­mas ne­įvy­ko, trūks­ta bal­sų. Bu­vo 62 bal­suo­to­jai. Bal­sa­vi­mas ati­de­da­mas.

 

10.25 val.

Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so 589 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3492(2) (pri­ėmi­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-3.2 klau­si­mas – Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so 589 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3492. Pri­ėmi­mas. Yra vie­nas straips­nis, ku­riam ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu.

Pri­ta­ria­me. Dėl mo­ty­vų dėl vi­so ne­už­si­ra­šė Sei­mo na­riai. Bal­suo­ja­me. Ati­de­da­me bal­sa­vi­mą, nes pa­grin­di­nis yra ne­pri­im­tas.

 

10.25 val.

Me­džiok­lės įsta­ty­mo Nr. IX-966 2 ir 10 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3493(2) (pri­ėmi­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-3.3 klau­si­mas – Me­džiok­lės įsta­ty­mo 2 ir 10 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3493(2). Taip pat pri­ėmi­mas. Pri­ima­me pa­straips­niui.

1 straips­niui pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me. Ir 2 straips­niui pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu. Čia ly­di­mie­ji ir juos pri­ima­me pa­straips­niui. Bal­sa­vi­mas taip pat ati­de­da­mas.

 

10.26 val.

Sau­go­mų te­ri­to­ri­jų įsta­ty­mo Nr. I-301 27 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3494(2) (pri­ėmi­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-3.4 klau­si­mas – Sau­go­mų te­ri­to­ri­jų įsta­ty­mo 27 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3494(2). Taip pat pri­ėmi­mas. Yra vie­nas straips­nis. Pri­ima­me pa­straips­niui. Pri­ta­ria­me ši­tam 1 straips­niui. Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu.

 

10.26 val.

Vals­ty­bės tur­to per­da­vi­mo sa­vi­val­dy­bių nuo­sa­vy­bėn įsta­ty­mo Nr. VIII-546 3 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3495(2) (pri­ėmi­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-3.5 klau­si­mas – Vals­ty­bės tur­to per­da­vi­mo sa­vi­val­dy­bių nuo­sa­vy­bėn įsta­ty­mo 3 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3495(2). Taip pat pri­ėmi­mas. Ir taip pat yra vie­nas straips­nis. Pa­siū­ly­mų dėl jo nė­ra. Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu. Ačiū, pri­tar­ta.

 

10.26 val.

Že­mės įsta­ty­mo Nr. I-446 8 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3496(2) (pri­ėmi­mas)

 

Ki­tas dar­bo­tvarkės 1-3.6 klau­si­mas – Že­mės įsta­ty­mo 8 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3496(2). Taip pat pri­ėmi­mas. Yra vie­nas straips­nis, ku­riam ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu. Vi­sus įsta­ty­mus pri­ėmė­me pa­straips­niui, o bal­sa­vi­mas vyks vė­liau.

To­liau po­sė­džiui pir­mi­nin­kau­ja Sei­mo Pir­mi­nin­ko pir­mo­ji pa­va­duo­to­ja R. Baš­kie­nė.

 

10.27 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Mar­ti­no Žal­taus­ko sky­ri­mo Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos na­riu“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3842 (pa­tei­ki­mas)

 

PIRMININKĖ (R. BAŠKIENĖ, LVŽSF). Ger­bia­mi ko­le­gos, dar­bo­tvarkės 1-4 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Mar­ti­no Žal­taus­ko sky­ri­mo Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos na­riu“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3842. Ma­lo­niai pra­šau Sei­mo Pir­mi­nin­ką V. Pranc­kie­tį pri­sta­ty­ti Sei­mo nu­ta­ri­mą.

V. PRANCKIETIS. Ger­bia­mi ko­le­gos, Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos na­rės D. Pau­laus­kai­tės ka­den­ci­ja bai­gia­si 2019 m. gruo­džio 4 d. Vie­toj jos į Vy­riau­si­ą­ją tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­ją Ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų ta­ry­ba siū­lo M. Žal­taus­ko kan­di­da­tū­rą. M. Žal­taus­kas pa­rei­gas Vy­riau­sio­jo­je tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jo­je tu­rė­tų pra­dė­ti ei­ti nuo šių me­tų gruo­džio 5 die­nos. Pra­šau jū­sų pa­lai­ky­ti šią kan­di­da­tū­rą.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju Sei­mo Pir­mi­nin­kui. Ma­lo­niai kvie­čiu kan­di­da­tą M. Žal­taus­ką į Sei­mo tri­bū­ną. Jums su­tei­kia­ma 10 mi­nu­čių pri­sis­ta­ty­ti ir 15 mi­nu­čių dar pa­pil­do­mai at­sa­ky­ti į klau­si­mus.

M. ŽALTAUSKAS. Ger­bia­mas Sei­mo Pir­mi­nin­ke, po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mie­ji Sei­mo na­riai, ačiū už pri­sta­ty­mą. Pa­ban­dy­siu trum­pai pa­teik­ti ke­le­tą fak­tų apie sa­ve.

Esu Mar­ti­nas Žal­taus­kas, gi­męs Klai­pė­do­je. Bai­giau Vil­niaus uni­ver­si­te­to Tarp­tau­ti­nių san­ty­kių ir po­li­ti­kos moks­lų ins­ti­tu­tą, čia įgi­jau vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo ma­gist­ro laips­nį. Pro­fe­si­nę kva­li­fi­ka­ci­ją to­bu­li­nau įvai­riuo­se mo­ky­muo­se Lie­tu­vo­je ir už­sie­nio vals­ty­bė­se, tarp jų in­ten­sy­vūs dve­jų me­tų truk­mės kur­sai „Val­džios eti­kos mo­ky­mai“, juos or­ga­ni­za­vo Kau­no tech­no­lo­gi­jos uni­ver­si­te­tas. Bri­tų ta­ry­bos or­ga­ni­zuo­ti tarp­kul­tū­ri­nio dia­lo­go va­do­vų kur­sai, vy­kę Di­džio­jo­je Bri­ta­ni­jo­je, Šve­di­jo­je, Vo­kie­ti­jo­je ir daug ki­tų.

Nuo jau­nys­tės bu­vau įvai­rių or­ga­ni­za­ci­jų, pri­si­de­dan­čių prie de­mo­kra­tiškos vals­ty­bės ir pi­lie­ti­nės vi­suo­me­nės plė­to­ji­mo, sa­va­no­ris. Tu­riu 20 me­tų dar­bo va­do­va­vi­mo pa­tir­tį, nuo 2000 me­tų va­do­va­vau Klai­pė­dos ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų in­for­ma­ci­jos cen­trui, o nuo 2005 me­tų iki šiol va­do­vau­ju Na­cio­na­li­niam ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų in­for­ma­ci­jos ir pa­ra­mos cen­trui. Nuo 2015 me­tų iki 2019 me­tų bu­vau Na­cio­na­li­nės ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų ta­ry­bos na­rys, o pas­ku­ti­nius dve­jus me­tus ir šios ta­ry­bos pir­mi­nin­kas.

Šiuo me­tu taip pat esu Vals­ty­bės pa­žan­gos ta­ry­bos na­rys ir At­vi­ros Vy­riau­sy­bės ini­cia­ty­vos gru­pės na­rys. Ne­bu­vau ir ne­su jo­kios po­li­ti­nės par­ti­jos na­rys, to­dėl ne­abe­jo­ju, kad at­lik­siu sa­vo pa­rei­gas są­ži­nin­gai, at­sa­kin­gai ir ne­sais­to­mas jo­kių po­li­ti­nių par­ti­jų ar jų na­rių įta­kos.

Va­do­vau­da­ma­sis Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos, Vie­šų­jų ir pri­va­čių in­te­re­sų de­ri­ni­mu vals­ty­bės tar­ny­bo­je, Lo­bis­ti­nės veik­los įsta­ty­mais ir Vy­riau­sio­sios tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jos mi­si­ja (ci­tuo­ju) „pa­dė­ti vals­ty­bi­nė­je tar­ny­bo­je dir­ban­tiems as­me­nims elg­tis taip, kad ei­da­mi tar­ny­bi­nes pa­rei­gas jie pel­ny­tų di­des­nį vi­suo­me­nės pa­si­ti­kė­ji­mą, taip pat už­tik­rin­ti vyk­do­mos lo­bis­ti­nės veik­los vie­šu­mą ir skaid­ru­mą“, bū­da­mas VTEK na­riu, siek­siu, kad ši ins­ti­tu­ci­ja pir­miau­sia pa­dė­tų, o ne tik baus­tų. Siek­siu, kad in­te­re­sų de­ri­ni­mo nor­mų įgy­ven­di­ni­mas bū­tų aiš­kus, pa­pras­tas ir už­tik­ri­nan­tis vi­suo­me­nės pa­si­ti­kė­ji­mą vals­ty­bės tar­nau­to­jais ir pa­rei­gū­nais. Ačiū jums už dė­me­sį. Esu pa­si­ruo­šęs at­sa­ky­ti į klau­si­mus.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ja­me. Daug Sei­mo na­rių no­ri jū­sų pa­klaus­ti. Pir­ma­sis klau­sia P. Gra­žu­lis. Ruo­šia­si R. Šar­knic­kas.

P. GRAŽULIS (MSNG). Ger­bia­ma­sis pra­ne­šė­jau, jūs pa­sa­kė­te, kad ne­bu­vo­te jo­kios par­ti­jos na­rys ir to­dėl są­ži­nin­gai at­lik­si­te sa­vo pa­rei­gas. Ar jū­s gal­vo­ja­te, kad vi­si čia Sei­mo na­riai, ku­rie yra par­ti­jos na­riai, yra ne­są­ži­nin­gi ir par­tiš­ku­mas truk­do at­lik­ti sa­vo pa­rei­gas są­žinin­gai?

M. ŽALTAUSKAS. Ačiū už klau­si­mą. Aš tik no­riu ak­cen­tuo­ti, kad aš ne­bu­vau ir ne­su jo­kių po­li­ti­nių par­ti­jų na­rys, nes vie­šo­jo­je erd­vė­je yra pa­skli­du­si nuo­mo­nė, kad aš esu po­li­ti­nių par­ti­jų na­rys. Aš tik no­rė­jau pa­gar­sin­ti ir ger­bia­mam Sei­mui pa­sa­ky­ti, kad ne­su ir ne­bu­vau par­ti­jų na­rys.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Klau­sia R. Šar­knic­kas. Ruo­šia­si A. Ma­tu­las.

R. ŠARKNICKAS (LVŽSF). Čia, ko ge­ro, dau­giau Sei­mo na­rių tur­būt pa­na­šų klau­si­mą už­duo­tų kaip prieš tai klau­sęs. Sto­vint tri­bū­no­je ir kal­bant, kad „ne­bu­vau ir ne­su jo­kios par­ti­jos na­rys“, tai iš tik­rų­jų su­ke­lia, kaip pa­sa­kius… tru­pu­tį net su eti­ka kaž­kiek pra­si­len­kia. Man šiuo at­ve­ju keis­ta. At­sa­ky­mo jau ne­rei­kia, nes jūs at­sa­kė­te prieš tai. Ačiū.

PIRMININKĖ. Ar at­sa­ky­si­te R. Šak­nic­kui ką nors pa­pil­do­mai?

M. ŽALTAUSKAS. Ačiū už klau­si­mą. Ga­lė­čiau dar kar­tą pa­kar­to­ti, kad no­rė­jau ak­cen­tuo­ti ne­pri­klau­so­mu­mo įvar­di­ji­mą. Aš ne­var­di­ju, kad jei­gu esi po­li­ti­nės par­ti­jos na­rys, va­di­na­si, su tuo žmo­gu­mi kas nors blo­gai. Jo­kiu bū­du ne. Aš tik no­riu pa­sa­ky­ti, kad aš ne­su po­li­ti­nės par­ti­jos na­rys.

PIRMININKĖ. Ačiū. Klau­sia A. Ma­tu­las. Ruo­šia­si E. Pu­pi­nis. Ger­bia­mi ko­le­gos, sa­lė­je la­bai di­džiu­lis triukš­mas. Pra­šy­čiau tru­pu­tį dau­giau ty­los. Ačiū.

A. MATULAS (TS-LKDF). Ger­bia­mas ko­le­ga, ka­dan­gi ruo­šia­tės dirb­ti Eti­kos ko­mi­si­jo­je, tai, kaip sa­ko­ma, rei­kia la­bai at­sar­giai for­mu­luo­ti sa­ki­nius ir tei­gi­nius, nes jūs ką tik pa­sa­kė­te to­kį tei­gi­nį, kad la­bai daug ko­le­gų už­si­ra­šė jū­sų pa­klaus­ti. Ne­su nė vie­nos po­li­ti­nės par­ti­jos na­rys, to­dėl sa­vo pa­rei­gas ei­siu są­ži­nin­gai. Tik­rai re­ko­men­duo­ju tai, ką gal­vo­ja­te, tai ir pa­sa­ky­ti, nes da­bar pa­sa­kė­te at­virkš­čiai.

No­riu pa­klaus­ti. Gal ga­li­te įvar­dy­ti, ko­kiais sa­vo dar­be ir gy­ve­ni­me va­do­vau­ja­tės eti­kos, mo­ra­lės prin­ci­pais, ko­kie jums ar­ti­miau­si prin­ci­pai, ko­kiais jūs va­do­vau­si­tės dirb­da­mas Vy­riau­sio­jo­je tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­jo­je?

M. ŽALTAUSKAS. Ačiū už klau­si­mą. Ma­no as­me­ni­niai prin­ci­pai yra skaid­ru­mas, vie­šu­mas ir at­skai­to­my­bė tam, kam aš dir­bu, – tai tie pa­ma­ti­niai. Kaip jau mi­nė­jau, va­do­va­vau Na­cio­na­li­nei ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų ta­ry­bai ir sie­kiau aukš­čiau­sių šios ta­ry­bos dar­bo stan­dar­tų, stip­ri­nant ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų sek­to­rių Lie­tu­vo­je ir de­ri­nant vi­sus in­te­re­sus su vals­ty­bės ins­ti­tu­ci­jo­mis šio sek­to­riaus plėt­rai.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Klau­sia E. Pu­pi­nis. Ruo­šia­si M. Ado­mė­nas.

E. PUPINIS (TS-LKDF). Ačiū. Ger­bia­mas ko­le­ga, jūs tur­būt ruo­šia­tės šiam dar­bui, tad no­rė­čiau pa­klaus­ti. Jū­sų ma­ny­mu, kur tų pa­žei­di­mų yra dau­giau: aukš­to­jo­je val­džio­je ar sa­vi­val­do­je? Ačiū.

M. ŽALTAUSKAS. Ačiū už klau­si­mą. Kiek iš vie­šo­sios erd­vės ži­nau, aiš­ku, iš prak­ti­kos, jei­gu pa­vyks, pa­ma­ty­siu iš vi­daus, bet aš ma­nau, kad sa­vi­val­do­je yra dau­giau įvai­riau­sių, nes, pa­brė­žiau ir sa­vo kal­bo­je, rei­kia siek­ti ne iš kar­to baus­ti, bet pa­dė­ti, kad tie in­te­re­sų de­kla­ra­vi­mai bū­tų skaid­rūs ir aiš­kūs. Man at­ro­do, sa­vi­val­dai bū­tų dau­giau dar­bo.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Klau­sia M. Ado­mė­nas. Ruo­šia­si M. Ma­jaus­kas.

M. ADOMĖNAS (MSNG). Ger­bia­mas kan­di­da­te, P. Gra­žu­lis (aš re­tai taip sa­kau) la­bai tiks­liai už­da­vė klau­si­mą, į ku­rį jūs ne­at­sa­kė­te. Vis dėl­to jū­sų kal­bė­ji­mas bu­vo toks, kur jau pas­kui pa­ci­ta­vo ir ki­ti ko­le­gos, kad ne­su par­ti­jos na­rys, to­dėl są­ži­nin­gai at­lik­siu sa­vo pa­rei­gas. Tai su­po­nuo­ja, kad po­li­ti­nės par­ti­jos, ku­rios yra vie­nos iš kon­sti­tu­ci­nių ver­ty­bių ir Lie­tu­vos de­mo­kra­tinės san­tvar­kos da­lių, yra kaž­ko­kiu bū­du… na, tai, kas truk­do są­ži­nin­gai at­lik­ti sa­vo pa­rei­gas. Net jei­gu tai bu­vo lap­sus lin­gu­ae, tai vis dėl­to jūs pa­aiš­kin­ki­te, kaip jūs ver­ti­na­te par­ti­jų eg­zis­ta­vi­mą, ar to­kių lap­sus lin­gu­ae bu­vi­mas ne­truk­dys jums są­ži­nin­gai ir ne­ša­liš­kai at­lik­ti sa­vo pa­rei­gas ir ar VTEK na­rys for­ma­liai ga­li bū­ti po­li­ti­nės par­ti­jos na­riu, ar ne?

M. ŽALTAUSKAS. Ačiū už klau­si­mą. Aš ma­nau, kad na­rys­tė par­ti­jo­je ga­lė­tų su­kel­ti in­te­re­sų kon­flik­to re­gi­my­bę, jei­gu esi VTEK na­riu. To­dėl aš no­riu pa­brėž­ti, kad aš ne­su su­si­jęs su jo­kio­mis po­li­ti­nė­mis jė­go­mis ar sa­vi­val­dy­bių ta­ry­bų na­riais, ar ki­tais vals­ty­bės tar­nau­to­jais, to­dėl aš ti­kiu, kad aš sa­vo pa­rei­gas ga­lė­siu at­lik­ti są­ži­nin­gai ir at­sa­kin­gai.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Klau­sia M. Ma­jaus­kas. Pra­šau.

M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mas ko­le­ga, čia, man at­ro­do, rei­kia šiek tiek mums iš­si­aiš­kin­ti. Čia di­džio­ji dau­gu­ma prieš jus sė­din­čių vy­rų ir mo­te­rų yra vie­nos ar ki­tos par­ti­jos na­riai. Jūs sa­vo pa­reiš­ki­mu stig­ma­ti­za­vo­te par­ti­jas sa­ky­da­mas, kad ne­su par­ti­jos na­rys, to­dėl są­ži­nin­gai ga­lė­siu at­lik­ti sa­vo pa­rei­gas. Man at­ro­do, bū­tų la­bai svar­bu iš­si­aiš­kin­ti, ką ap­skri­tai jūs gal­vo­ja­te apie par­ti­jas, ką jūs gal­vo­ja­te apie par­ti­nes sis­te­mas? Ar jūs gal­vo­ja­te, kad bū­da­mas par­ti­jos na­riu žmo­gus ap­skri­tai ga­li bū­ti są­ži­nin­gas žmo­gus?

M. ŽALTAUSKAS. Ačiū už klau­si­mą. Ga­liu tik pa­sa­ky­ti, kad pi­lie­ti­nės vi­suo­me­nės da­ri­nį kaip pi­lie­ti­nę vi­suo­me­nę su­da­ro po­li­ti­nės par­ti­jos, ne­vy­riau­sy­bi­nės or­ga­ni­za­ci­jos, pro­fe­si­nės są­jun­gos ir vi­sos ki­tos žmo­nių įkur­tos or­ga­ni­za­ci­jos. Tai na­rys­tė po­li­ti­nė­se par­ti­jo­se yra svei­kin­ti­nas da­ly­kas ly­giai taip pat, kaip ir vi­so­se ki­to­se or­ga­ni­za­ci­jo­se, ar tai bū­tų pro­fe­si­nė są­jun­ga, ar tai bū­tų ne­vy­riau­sy­bi­nė or­ga­ni­za­ci­ja. Pi­lie­ti­nė vi­suo­me­nė ir yra vi­sų ši­tų or­ga­ni­za­ci­jų ben­dra vi­su­ma. Tai yra vi­sas vi­suo­me­ni­nių or­ga­ni­za­ci­jų bran­duo­lys. Jei­gu at­sa­kiau į jū­sų klau­si­mą?

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dau­giau no­rin­čių pa­klaus­ti nė­ra. Ga­li­te at­si­sės­ti.

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, po to su­si­ti­ki­mai vyks frak­ci­jo­se pa­gal jū­sų nu­sta­ty­tą gra­fi­ką. Kaip pa­grin­di­nis yra siū­lo­mas Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­tas. Ga­li­me tam pri­tar­ti? Ga­li­me. Siū­lo­ma svars­ty­ti lap­kri­čio 26 die­ną. Tam pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu. Dė­ko­ju.

 

10.38 val.

Vals­ty­bės in­for­ma­ci­nių iš­tek­lių val­dy­mo įsta­ty­mo Nr. XI-1807 2 ir 433 straips­nių pakei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3905(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-5 klau­si­mas – Vals­ty­bės in­for­ma­ci­nių iš­tek­lių val­dy­mo įsta­ty­mo ati­tin­ka­mų straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3905(2). Svars­ty­mas. Kvie­čiu R. Mi­liū­tę per­skai­ty­ti Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to iš­va­dą.

R. MILIŪTĖ (LVŽSF). Dė­ko­ju, ger­bia­ma pir­mi­nin­ke. La­ba die­na, ger­bia­mi ko­le­gos. Tai­gi Eko­no­mi­kos ko­mi­te­tas, kaip pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas, svars­tė mi­nė­tą įsta­ty­mo pro­jek­tą ir ben­dru su­ta­ri­mu pri­ta­rė ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam va­rian­tui ir ko­mi­te­to iš­va­doms. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra. Pa­siū­ly­mų taip pat nė­ra gau­ta.

Mo­ty­vai. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Po svars­ty­mo ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu? (Bal­sai sa­lė­je) Bal­suo­ja­me. Yra pa­gei­dau­jan­čių bal­suo­ti, tad ma­lo­niai kvie­čiu tai ir pa­da­ry­ti.

Bal­sa­vo 92 Sei­mo na­riai: už – 83, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 9. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

10.40 val.

Reg­la­men­tuo­ja­mų pro­fe­si­nių kva­li­fi­ka­ci­jų pri­pa­ži­ni­mo įsta­ty­mo Nr. X-1478 1, 2, 3, 5, 9, 12, 15, 21, 50, 51, 58, 59, 63, 64 straips­nių, 6 prie­do pa­kei­ti­mo ir Įsta­ty­mo papildymo 61 straips­niu įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3845(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-6 klau­si­mas – Reg­la­men­tuo­ja­mų pro­fe­si­nių kva­li­fi­ka­ci­jų pri­pa­ži­ni­mo įsta­ty­mo kai ku­rių straips­nių įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3845(2). Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­tas. E. Pu­pi­nis jau pa­si­ruo­šęs per­skai­ty­ti ko­mi­te­to iš­va­dą. Ačiū jums.

E. PUPINIS (TS-LKDF). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­tas svars­tė Lie­tu­vos Res­pub­li­kos reg­la­men­tuo­ja­mų pro­fe­si­nių kva­li­fi­ka­ci­jų pri­pa­ži­ni­mo įsta­ty­mo mi­nė­tų straips­nių, ku­riuos jūs pa­mi­nė­jo­te, įsta­ty­mo pro­jek­tą ir pri­ta­rė dau­gu­mai Tei­sės de­par­ta­men­to iš­va­dų. Bal­suo­jant už bal­sa­vo 6, su­si­lai­kė 1.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių dis­ku­tuo­ti nė­ra. No­rin­čių iš­sa­ky­ti mo­ty­vus taip pat nė­ra. Pa­siū­ly­mų, kaip jau mi­nė­jau, nė­ra gau­ta. Ger­bia­mi ko­le­gos, bal­suo­ja­me po svars­ty­mo.

Bal­sa­vo 90 Sei­mo na­rių ir vien­bal­siai 90 pri­ta­rė po svars­ty­mo įsta­ty­mo pro­jek­tui Nr. XIIIP-3845(2).

Mie­lie­ji ko­le­gos, šian­dien mes tu­ri­me džiu­gią ži­nią – prieš ke­le­tą die­nų gra­žų sa­vo gim­ta­die­nį, ju­bi­lie­ji­nį gim­ta­die­nį, šven­tė mū­sų ko­le­gė I. Ši­mo­ny­tė. Vi­sų jū­sų var­du svei­ki­na­me lin­kė­da­mi di­džiu­lės sėk­mės dar­be, dė­ko­da­mi jai už tai, kad ji yra tarp mū­sų. (Plo­ji­mai)

Štai, kaip ge­rai, kad ga­li­me su­teik­ti mū­sų dar­bui ir džiu­ge­sio.

 

10.42 val.

Įsta­ty­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Vy­riau­sy­bės ir Lat­vi­jos Res­pub­li­kos Vyriausybės su­si­ta­ri­mo dėl Lie­tu­vos ir Lat­vi­jos vals­ty­bės sie­nos prie­žiū­ros ir sie­nos įgalio­ti­nių veik­los ra­ti­fi­ka­vi­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3947(2) (svars­ty­mas)

 

Tę­sia­me dar­bo­tvarkės klau­si­mų svars­ty­mą. Dar­bo­tvarkės 1-7 klau­si­mas – įsta­ty­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Vy­riau­sy­bės ir Lat­vi­jos Res­pub­li­kos Vy­riau­sy­bės su­si­ta­ri­mo dėl Lie­tu­vos ir Lat­vi­jos vals­ty­bės sie­nos prie­žiū­ros ir sie­nos įga­lio­ti­nių veik­los ra­ti­fi­ka­vi­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3947(2). Kvie­čiu A. Nor­kie­nę. Ar kas nors ga­lė­tų, gal ko­le­ga E. Va­rei­kis iš Už­sie­nio rei­ka­lų ko­mi­te­to, per­skai­ty­ti Už­sie­nio rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­dą? (Šur­mu­lys sa­lė­je)

E. VAREIKIS (LVŽSF). Aš iš at­min­ties ga­liu, bet… Svei­ki. Šiek tiek iš at­min­ties, bet čia iš­va­da yra. Žo­džiu, ko­mi­te­tas svars­tė šį pro­jek­tą. Jo­kių pa­sta­bų ir pa­siū­ly­mų ne­bu­vo. Tie­siog ben­dru su­ta­ri­mu yra siū­lo­ma pri­tar­ti.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių dis­ku­tuo­ti nė­ra. No­rin­čių iš­sa­ky­ti mo­ty­vus taip pat nė­ra. Gal ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu? (Bal­sai sa­lė­je) Bal­suo­ja­me. Pra­šau, ko­le­gos, bal­suo­ti dėl pri­ta­ri­mo po svars­ty­mo įsta­ty­mo pro­jek­tui Nr. XIIIP-3947(2).

Bal­sa­vo 89 Sei­mo na­riai: už – 89, prieš nė­ra, su­si­lai­kiu­sių taip pat nė­ra. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

10.44 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ataskai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3938(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-8 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3938(2). Kvie­čiu Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją A. But­ke­vi­čių.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas svars­tė jū­sų mi­nė­tą Vy­riau­sy­bės nu­ta­ri­mą. Ga­lu­ti­nis re­zul­ta­tas Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to po il­gų dis­ku­si­jų, svars­ty­mų yra toks: už nu­ta­ri­mą bal­sa­vo 4, su­si­lai­kė 4. Nu­ta­ri­mui yra pri­tar­ta ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko bal­so per­sva­ra.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Po to ap­tar­si­me ki­tų ko­mi­te­tų pa­siū­ly­mus. O da­bar, ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ka­dan­gi vi­si ko­mi­te­tai svars­tė mi­nė­tą Sei­mo nu­ta­ri­mą… (Skam­bi­na var­pe­liu) Ar gir­dė­si­te, apie ką kal­ba­me? Kvie­čiu Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją – ko­mi­te­to pir­mi­nin­ką J. Imb­ra­są. Po­ne Juo­zai Imb­ra­sai, pra­šom per­skai­ty­ti Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­to iš­va­dą dėl da­bar svars­to­mo Sei­mo nu­ta­ri­mo. Kvie­čiu jus į tri­bū­ną. Pri­me­nu, mes svars­to­me nu­ta­ri­mą „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“. Ruo­šia­si Au­di­to ko­mi­te­tas.

J. IMBRASAS (LGF). Ger­bia­mi ko­le­gos, ko­mi­te­to spren­di­mai ir pa­siū­ly­mai. Ko­mi­te­to spren­di­mas: pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mui „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Pa­siū­ly­mų ne­gau­ta. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 7, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 3.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę I. Ši­mo­ny­tę. Ruo­šia­si Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to va­do­vas.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Ačiū, ger­bia­mo­ji po­sė­džio pir­mi­nin­ke. At­si­žvelg­da­mas į Vals­ty­bės kon­tro­lės vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­dą ir jo­je pa­reikš­tą są­ly­gi­nę nuo­mo­nę dėl na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio, ko­mi­te­tas pri­ėmė spren­di­mą pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui, ta­čiau siū­lo jį pa­to­bu­lin­ti, at­si­žvel­giant į Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bą ir Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mus. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – vien­bal­siai už. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją A. Bau­rą. Ruo­šia­si Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­tas.

A. BAURA (LVŽSF). Ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Eko­no­mi­kos ko­mi­te­tas šių me­tų spa­lio 23 die­ną svars­tė šio tei­sės ak­to… šį pro­jek­tą ir pri­ėmė to­kį spren­di­mą.

At­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­dą ir ata­skai­tą dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­to Nr. XIIIP-3938, pri­tar­ti ir siū­ly­ti pa­grin­di­niam Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tui jį to­bu­lin­ti pa­gal Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bą, ku­riai ko­mi­te­tas pri­ta­rė. Taip pat bū­ti­na kar­tu pa­žy­mė­ti, kad Sei­mui kas­met tvir­tin­ti tei­kia­mas Na­cio­na­li­nis fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nys tu­rė­tų aiš­kiai pa­ro­dy­ti esa­mų iš­lai­dų san­ty­kį su ša­lies BVP pa­gal sri­tis. To­kia in­for­ma­ci­ja tu­rė­tų ap­im­ti bent pen­ke­rių me­tų lai­ko­tar­pio Lie­tu­vos si­tu­a­ci­ją. Duo­me­nys taip pat tu­rė­tų bū­ti pa­ly­gin­ti su ki­tų Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­rių ir nau­jų Eu­ro­pos Są­jun­gos na­rių iš Ry­tų bei Vi­du­rio Eu­ro­pos duo­me­ni­mis. Mi­nė­ta in­for­ma­ci­ja bū­tų svar­bi for­muo­jant at­ei­nan­čių me­tų vals­ty­bės biu­dže­tą, to­dėl tu­rė­tų bū­ti tei­kia­ma Sei­mui tvir­tin­ti ne vė­liau kaip ki­tų me­tų, už ku­riuos yra tei­kia­mas Na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo pro­jek­tas, ge­gu­žės mė­ne­sį.

Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją. Gal ga­lė­tų… Yra ko­le­ga. Ačiū. D. Krei­vys. Pra­šom.

D. KREIVYS (TS-LKDF). Ger­bia­mi ko­le­gos, Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­tas svars­tė Vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo pro­jek­tą ir pri­ėmė iš­va­dą pri­tar­ti šiam pro­jek­tui, taip pat siū­ly­ti pa­grin­di­niam Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tui re­ko­men­duo­ti Vy­riau­sy­bei at­kreip­ti dė­me­sį į Vals­ty­bės kon­tro­lės ata­skai­to­je pa­teik­tus pa­ste­bė­ji­mus dėl biu­dže­te esan­čių ga­li­mai ne­be­ak­tu­a­lių pro­gra­mų per­žiū­ros po­rei­kio ir šioms pro­gra­moms ne de­ry­bų bū­du ski­ria­mo fi­nan­sa­vi­mo. Taip pat Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­tas sa­vo iš­va­do­je nu­spren­dė at­kreip­ti pa­grin­di­nio Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to dė­me­sį į ne­pa­nau­do­tų biu­dže­to asig­na­vi­mų grą­ži­ni­mą į biu­dže­tą, kai grą­ži­ni­mo asig­na­vi­mų ap­im­tis nuo­lat au­ga. Taip pat tei­siš­kai įver­tin­ti aiš­kią są­sa­ją tarp Eu­ro­pos se­mest­ro do­ku­men­tų, Vy­riau­sy­bės pri­ori­te­tų ir vals­ty­bės biu­dže­to ren­gi­mo. Taip pat Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­tas at­krei­pė ko­mi­te­to dė­me­sį į Vals­ty­bės kon­tro­lės įžval­gas dėl to, kad vals­ty­bės ly­giu nė­ra ir ne­sie­kia­ma nu­sta­ty­ti pri­va­lo­mo Vy­riau­sy­bės at­si­skai­ty­mo Sei­mui už nu­sta­ty­tų tiks­lų ir pri­ori­te­tų pa­sie­ki­mą pa­nau­do­jant vals­ty­bės biu­dže­to lė­šas.

Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 8, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 4.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Kul­tū­ros ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją S. Tu­mė­ną. Ruo­šia­si Kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas A. Stan­či­kas.

S. TUMĖNAS (LVŽSF). Ačiū po­sė­džio pir­mi­nin­kei. Šio mė­ne­sio 6 die­ną mū­sų ko­mi­te­tas svars­tė šį pro­jek­tą. Įver­ti­nę pro­jek­to ati­tik­tį Kon­sti­tu­ci­jai, įsta­ty­mams, tei­sė­kū­ros prin­ci­pams ir tei­sės tech­ni­kos tai­syk­lėms, pa­sta­bų ne­tu­ri­me. Spren­di­mas – siū­ly­ti pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam pro­jek­tui Nr. XIIIP-3938 ir jį to­bu­lin­ti at­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės ir Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bas. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu A. Stan­či­ką, Kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­da. Ruo­šia­si Na­cio­na­li­nio sau­gu­mo ir gy­ny­bos ko­mi­te­tas, va­do­vas D. Gai­žaus­kas.

A. STANČIKAS (LVŽSF). Mi­nė­tą pro­jek­tą Kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­tas svars­tė, jam pri­ta­rė. Dė­ko­ju.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Na­cio­na­li­nio sau­gu­mo ir gy­ny­bos ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko ne­ma­tau sa­lė­je. Kas iš šio ko­mi­te­to ga­lė­tų per­skai­ty­ti? A. Gu­mu­liaus­kas. Pra­šom.

A. GUMULIAUSKAS (LVŽSF). Ačiū po­sė­džio sek­re­to­rei. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę R. Ša­la­še­vi­čiū­tę. Ruo­šia­si A. Ku­bi­lie­nė per­skai­ty­ti Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­dą.

R. ŠALAŠEVIČIŪTĖ (LSDDF). So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas, ap­svars­tęs pro­jek­tą, pri­ta­rė ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir pa­siū­lė pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui jį pa­to­bu­lin­ti pa­gal Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to iš­va­dą ir ko­mi­te­to iš­va­dą. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 9, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 2.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu A. Ku­bi­lie­nę, Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę. Ruo­šia­si Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas E. Jo­vai­ša.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas, kaip pa­pil­do­mas ko­mi­te­tas, svars­tė šį pro­jek­tą. Spren­di­mas yra pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tui Nr. XIIIP-3938 ir siū­ly­ti pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui jį to­bu­lin­ti, at­si­žvel­giant į Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bą. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu E. Jo­vai­šą per­skai­ty­ti Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­to iš­va­dą. Ruo­šia­si Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė A. Ši­rins­kie­nė.

E. JOVAIŠA (LVŽSF). Ger­bia­mas Sei­me, ko­mi­te­tas svars­tė, siū­lo to­bu­lin­ti, at­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės ir Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bas. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 6, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 2. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu A. Ši­rins­kie­nę, Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­to iš­va­da. Ruo­šia­si A. Nor­kie­nė, Už­sie­nio rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­da. Jos ne­ma­tau, gal E. Va­rei­kis? Pra­šau.

A. ŠIRINSKIENĖ (LVŽSF). Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas pri­ta­rė ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir siū­lo pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui jį to­bu­lin­ti at­si­žvel­giant į Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bas. Už bu­vo 10, su­si­lai­kiu­sių ir prieš ne­bu­vo.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Už­sie­nio rei­ka­lų ko­mi­te­to na­rį ger­bia­mą E. Va­rei­kį. Per­skai­ty­ki­te.

E. VAREIKIS (LVŽSF). Pri­sta­to­me Už­sie­nio rei­ka­lų ko­mi­te­to, kaip pa­pil­do­mo ko­mi­te­to, spren­di­mą. Pro­jek­tui bu­vo pri­tar­ta, pa­tai­sų ir pa­siū­ly­mų ne­gau­ta. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­to iš­va­dą per­skai­ty­ti V. Kam­ble­vi­čių. Ruo­šia­si iš Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­to ger­bia­mas L. Tal­mon­tas.

V. KAMBLEVIČIUS (LGF). Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­tas svars­tė šį pro­jek­tą, pri­ta­rė ir bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – vien­bal­siai, ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją ger­bia­mą L. Tal­mon­tą per­skai­ty­ti ko­mi­te­to iš­va­dą.

L. TALMONT (LLRA-KŠSF). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­tas svars­tė įsta­ty­mo pro­jek­tą ir pri­ta­rė ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Vi­si ko­mi­te­tai iš­va­das per­skai­tė. Kvie­čiu A. But­ke­vi­čių. Ka­dan­gi yra gau­ta pa­siū­ly­mų, pri­im­si­me spren­di­mą dėl pa­siū­ly­mų. Dėl pre­am­bu­lės yra gau­tas Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Dėl pre­am­bu­lės Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas pa­siū­ly­mui pri­ta­rė iš da­lies ir jums yra pa­teik­ta nau­ja re­dak­ci­ja, ku­rią su­for­mu­la­vo Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas. Ar ją rei­kia pri­sta­ty­ti?

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ar Au­di­to ko­mi­te­tas su­tin­ka? Su­tin­ka, kad pri­tar­ta iš da­lies? Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, su­tin­ka­me ir mes. Dė­ko­ju.

Dėl 1 straips­nio yra gau­tas Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas. Ger­bia­mo­ji Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­ke, gal ta­da jūs… In­gri­da Ši­mo­ny­te, pri­sta­ty­ki­te dėl 1 straips­nio jū­sų ko­mi­te­to pa­siū­ly­mą.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). La­bai ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas dėl 1 straips­nio yra vis dėl­to Sei­mui ap­si­spręs­ti dėl na­cio­na­li­nio fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio ne­tvir­ti­nant, tai yra prie­šin­gai, ne­gu yra siū­lo­ma nu­ta­ri­mo pro­jek­te, ne­tvir­ti­nant ata­skai­tų. Prie­žas­tis yra to­kia, na, mums kaip ko­mi­te­tui tie­siog tur­būt ne­bu­vo ki­tos iš­ei­ties, prie­žas­tis yra to­kia, kad Vals­ty­bės kon­tro­lė yra ne­pa­tvir­ti­nu­si la­bai reikš­min­gų tų ata­skai­tų straips­nių, tai yra tų straips­nių su­mos sie­kia mi­li­jar­dus. Ga­li­ma sa­ky­ti, kad tai tę­sia­si jau ne pir­mus me­tus, bet vis dėl­to to­kio pro­gre­so, jog mes ma­ty­tu­me, kad si­tu­a­ci­ja aiš­kiai ge­rė­ja, mums kon­sta­tuo­ti ne­pa­vy­ko. To­dėl ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas bu­vo Sei­mui vie­ną kar­tą vis dėl­to de­kla­ruo­ti Vy­riau­sy­bei, kad rei­kė­tų skir­ti dau­giau pa­stan­gų tam, kad ki­to­se ata­skai­to­se tur­to straips­niai ir pa­ja­mų straips­niai at­si­spin­dė­tų taip, ko­kie jie iš tik­rų­jų yra.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ko­mi­te­to ar­gu­men­tai.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Ko­mi­te­tas ne­pri­ta­rė Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mui. Aš ma­nau, ne­pri­ta­rė vien tik to­dėl, kad mes ieš­ko­jo­me kom­pro­mi­so su Au­di­to ko­mi­te­tu iš da­lies pa­keis­da­mi pre­am­bu­lę. Da­lis jų nuo­sta­tų bu­vo įtrauk­ta. Aš ma­nau, kad bū­tų tiks­lin­ga, jei­gu da­bar bū­tų pri­tar­ta ga­lu­ti­nei Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to iš­va­dai, ku­ri siū­lo ne­tvir­tin­ti Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mo.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mi ko­le­gos, dė­me­sio! Pra­šo­me bal­suo­ti dėl Au­di­to ko­mi­te­to… At­si­pra­šau, mo­ty­vai. Ne­at­krei­piau dė­me­sio, per grei­tai mes čia iš­jun­gė­me. Mo­ty­vai. Nie­kas ne­už­si­ra­šė. Jūs gal­būt dėl ki­to Sei­mo nu­ta­ri­mo? M. Ma­jaus­kas. Pra­šau. Jūs kal­ba­te už pa­siū­ly­mą.

M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Aš no­rė­jau at­kreip­ti dė­me­sį, kad ne pir­mi me­tai, kai yra tei­kia­ma są­ly­gi­nė Vals­ty­bės kon­tro­lės iš­va­da. Jau ne an­tri, ne tre­ti, ne ket­vir­ti, o sep­tin­ti me­tai iš ei­lės vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­do­se yra tei­kia­ma są­ly­gi­nė nuo­mo­nė dėl to, jog tos ata­skai­tos ne­pa­ro­do tei­sin­gos vals­ty­bei pri­klau­san­čio tur­to ir įsi­pa­rei­go­ji­mų pa­ja­mų ver­tės. Mes dar vie­nais me­tais pri­ta­rę, dar vie­nais me­tais pa­spir­si­me skar­di­nę į prie­kį ir po me­tų vėl tu­rė­si­me ly­giai to­kią pat si­tu­a­ci­ją. Ma­no siū­ly­mas yra pri­tar­ti Au­di­to ko­mi­te­to iš­va­doms ne­pri­tar­ti ata­skai­tai. Tai bū­tų reikš­min­gas po­stū­mis ir mo­ty­va­ci­ja at­sa­kin­goms ins­ti­tu­ci­joms su­si­tvar­ky­ti su to­mis ata­skai­to­mis, nes iš tik­rų­jų tai yra vi­sų mo­kes­čių mo­kė­to­jų pi­ni­gai ir tai yra mū­sų vi­sų in­te­re­sas, kad jos bū­tų pa­teik­tos skaid­riai, at­sa­kin­gai ir tvar­kin­gai.

PIRMININKĖ. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, dau­giau mo­ty­vų nie­kas ne­no­ri iš­sa­ky­ti.

Bal­suo­ja­me. Bal­suo­ja­me už Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mą, kur siū­ly­mas bu­vo ne­tvir­tin­ti. Ko­mi­te­to nuo­mo­nė bu­vo ki­ta – ne­pri­tar­ti. Ap­si­spren­džia­me ir bal­suo­ja­me, ir iš­sa­ko­me sa­vo nuo­mo­nę. Bal­suo­jan­tys už pri­ta­ria Au­di­to ko­mi­te­to nuo­mo­nei ne­pri­tar­ti ata­skai­tų rin­ki­niui.

Bal­sa­vo 88 Sei­mo na­riai: už – 42, prieš – 19, su­si­lai­kė 27. Pa­siū­ly­mui ne­pri­tar­ta.

Dėl 2 straips­nio taip pat bu­vo Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas. Jam ko­mi­te­tas pri­ta­rė iš da­lies. Su­tin­ka ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė, kad pri­tar­ta iš da­lies, Sei­mo na­riai taip pat su­tin­ka. Dė­ko­ju ger­bia­ma­jam pra­ne­šė­jui.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Dar bu­vo Eu­ro­pos rei­ka­lų…

PIRMININKĖ. Taip, Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­tas, į ku­rį…

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Taip pat bu­vo at­si­žvelg­ta ir pa­siū­ly­mams bu­vo pri­tar­ta.

PIRMININKĖ. Taip. At­si­pra­šau, Eko­no­mi­kos ko­mi­te­tas. Į jį at­si­žvelg­ta.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Taip.

PIRMININKĖ. Ačiū. Mo­ty­vai dėl vi­so Sei­mo nu­ta­ri­mo. M. Ma­jaus­kas – prieš.

M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Jau iš­sa­kiau pa­grin­di­nius mo­ty­vus ir, man at­ro­do, gal ver­tė­tų grįž­ti prie to per pri­ėmi­mą. Čia svars­ty­mo sta­di­jo­je pa­pras­ta bal­sų dau­gu­ma, ma­tyt, val­dan­čio­ji dau­gu­ma su­ge­bės pa­tvir­tin­ti ir už­si­merk­ti dėl pra­ei­ties klai­dų, bet, man at­ro­do, mes tu­ri­me jau da­bar la­bai aiš­kią si­tu­a­ci­ją, kai bū­tent ir šios val­dan­čio­sios dau­gu­mos ata­skai­tos yra pa­tei­kia­mos taip, kad Vals­ty­bės kon­tro­lė ne­ga­li pa­sa­ky­ti, jog vis­kas yra tei­sin­ga ir tvar­kin­ga.

Tai tik­rai yra pa­kan­ka­mai iš­skir­ti­nė si­tu­a­ci­ja, nes taip nė­ra su vi­sais ata­skai­tų rin­ki­niais. Čia mes ne­tru­kus svars­ty­si­me ki­tus, kur iš tik­rų­jų yra pa­teik­ta nor­ma­li iš­va­da, kad vis­kas ati­tin­ka, ta­čiau šiuo at­ve­ju tie ata­skai­tų rin­ki­niai nė­ra pa­reng­ti tvar­kin­gai ir ne­ati­tin­ka Vals­ty­bės kon­tro­lės ke­lia­mų skaid­ru­mo rei­ka­la­vi­mų.

Da­bar, ma­tyt, bus pa­tvir­tin­ta, bet pri­ėmi­mo sta­di­jo­je aš tie­siog kvie­čiu tuos, ku­rie iš tie­sų no­rė­tų pa­ska­tin­ti, kad tos ata­skai­tos bū­tų ren­gia­mos pa­gal vi­sus rei­ka­la­vi­mus, tie­siog ne­si­re­gist­ruo­ti.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Mo­ty­vai už – V. Rin­ke­vi­čius. Pra­šom.

V. RINKEVIČIUS (LVŽSF). Ačiū. Aš siū­lau pri­tar­ti ir bal­suo­ti už. Vals­ty­bės kon­tro­lė ne­tu­rė­jo es­mi­nių pa­sta­bų, o vi­sa­da bū­na ko­kių nors klai­dų, klai­de­lių. To ne­iš­ven­gia nie­kas. Jos bu­vo ir pra­ei­tais, ir už­pra­ei­tais, ir prieš de­šimt me­tų, ir vi­sa­da. To­dėl mes ir esa­me, kad jas tai­sy­tu­me, mo­ky­tu­mė­mės iš klai­dų. Tai­gi aš siū­lau bal­suo­ti prieš, nes iš es­mės yra pri­tar­ta šiam pro­jek­tui ir ata­skai­toms. Siū­lau bal­suo­ti prieš. Už, už, už.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, mo­ty­vai iš­sa­ky­ti. Bal­suo­ja­me po svars­ty­mo už Sei­mo nu­ta­ri­mą, dėl ku­rio iš­va­dos bu­vo iš­sa­ky­tos, mo­ty­vai – taip pat.

Bal­sa­vo 87 Sei­mo na­riai: už – 59, prieš – 5, su­si­lai­kė 23. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

11.04 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų ataskai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3937(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-9 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3937(2). Kvie­čiu Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją A. But­ke­vi­čių per­skai­ty­ti ko­mi­te­to iš­va­dą.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas svars­tė Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tą. Svars­ty­mo me­tu tik­rai bu­vo su­lauk­ta ga­na daug įvai­rių pa­siū­ly­mų. Ga­lu­ti­nei Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to iš­va­dai, 4 bal­sa­vus už, 4 su­si­lai­kius, pri­tar­ta, nes pir­mi­nin­ko bal­sas buvo už.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, taip pat svars­tė šį Sei­mo nu­ta­ri­mą vi­si ko­mi­te­tai. Iš ei­lės kvie­čiu J. Imb­ra­są, Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas. Ruo­šia­si I. Ši­mo­ny­tė, Au­di­to ko­mi­te­tas.

J. IMBRASAS (LGF). Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas taip pat svars­tė šį įsta­ty­mą. Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­to iš­va­da – pri­tar­ti. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 7, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 3.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu I. Ši­mo­ny­tę. Au­di­to ko­mi­te­to iš­va­da. Ruo­šia­si Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to pra­ne­šė­jas A. Bau­ra.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Vėl­gi at­si­žvel­giant į tai, kad Vals­ty­bės kon­tro­lės vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­do­je bu­vo są­ly­gi­nė nuo­mo­nė dėl Vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio, tai ana­lo­giš­kai kaip ir na­cio­na­li­nio rin­ki­nio at­ve­ju, nors ko­mi­te­tas pri­ta­rė ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui, bet pa­siū­lė at­si­žvelg­ti į Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mus. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – ben­dru su­ta­ri­mu. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ja­me. Kvie­čiu Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją A. Bau­rą per­skai­ty­ti ko­mi­te­to iš­va­dą. Ruo­šia­si G. Kir­ki­las, Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas.

A. BAURA (LVŽSF). Ger­bia­mi ko­le­gos, Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to iš­va­da skam­ba taip: „At­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­dą ir ata­skai­tą, siū­ly­ti pa­grin­di­niam Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tui pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui Nr. XIIIP-3937. Kar­tu pa­žy­mė­ti, kad Sei­mui kas­met tvir­tin­ti tei­kia­mas Vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nys tu­rė­tų aiš­kiai pa­ro­dy­ti esa­mų iš­lai­dų san­ty­kį su ša­lies BVP pa­gal sri­tis. To­kia in­for­ma­ci­ja tu­rė­tų ap­im­ti bent pen­ke­rių me­tų lai­ko­tar­pio Lie­tu­vos si­tu­a­ci­ją, duo­me­nys taip pat tu­rė­tų bū­ti pa­ly­gin­ti su ki­tų Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­rių ir nau­jų Eu­ro­pos Są­jun­gos na­rių iš Ry­tų ir Vi­du­rio Eu­ro­pos duo­me­ni­mis. Mi­nė­ta in­for­ma­ci­ja bū­tų svar­bi for­muo­jant at­ei­nan­čių me­tų vals­ty­bės biu­dže­tą, to­dėl tu­rė­tų bū­ti tei­kia­ma Sei­mui tvir­tin­ti ne vė­liau kaip ki­tų me­tų, už ku­riuos yra tei­kia­mas Vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo pro­jek­tas, ge­gu­žės mė­ne­sį.“ Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu G. Kir­ki­lą. Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­da. Ruo­šia­si S. Tu­mė­nas, Kul­tū­ros ko­mi­te­tas.

G. KIRKILAS (LSDDF). Ačiū, ger­bia­ma pir­mi­nin­ke. Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­tas svars­tė lap­kri­čio 6 die­ną šį pro­jek­tą ir pri­tar­da­mas, už – 8, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 4, at­krei­pė dė­me­sį į ke­lias po­zi­ci­jas, į kas­met Eu­ro­pos rei­ka­lų ko­mi­te­to tei­kia­mą iš­va­dą dėl ne­pa­nau­do­tų biu­dže­to asig­na­vi­mų grą­ži­ni­mo į biu­dže­tą. Grą­ži­na­mų asig­na­vi­mų ap­im­tys nuo­lat au­ga ir pra­ei­tais me­tais sie­kė dau­giau kaip 200 mln. eu­rų.

An­tra, – į 2018 m. spa­lio 26 d. iš­va­dą, ku­rio­je ko­mi­te­tas pa­si­sa­kė dėl bū­ti­ny­bės tei­siš­kai įtvir­tin­ti aiš­kią są­sa­ją tarp Eu­ro­pos se­mest­ro do­ku­men­tų, Vy­riau­sy­bės pri­ori­te­tų ir vals­ty­bės biu­dže­to ren­gi­mo. Ir, tre­čia, apie tai, kad vals­ty­bės ly­giu nė­ra ir ne­sie­kia­ma nu­sta­ty­ti pri­va­lo­mo Vy­riau­sy­bės at­si­skai­ty­mo Sei­mui už nu­sta­ty­tų tiks­lų ir pri­ori­te­tų pa­sie­ki­mą, pa­nau­do­jant vals­ty­bės biu­dže­to lė­šas. Kaip jau mi­nė­jau, už – 8, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 4.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu S. Tu­mė­ną, Kul­tū­ros ko­mi­te­to iš­va­da. Ruo­šia­si Kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas A. Stan­či­kas.

S. TUMĖNAS (LVŽSF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Mū­sų ko­mi­te­tas svars­tė šio mė­ne­sio 6 die­ną, da­ly­va­vo kvies­tie­ji as­me­nys: mi­nist­ras M. Kviet­kaus­kas, mi­nis­te­ri­jos kanc­le­ris, vals­ty­bės kon­tro­lie­riaus pa­va­duo­to­ja, Vals­ty­bės kon­tro­lės vy­riau­sio­ji vals­ty­bi­nė au­di­to­rė. Įver­ti­nę ati­tik­tį Kon­sti­tu­ci­jai ir įsta­ty­mams, tei­sė­kū­ros prin­ci­pams, pa­sta­bų ne­tu­ri­me. Ko­mi­te­tas pri­ta­rė ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu A. Stan­či­ką, Kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­da. Ruo­šia­si Na­cio­na­li­nio sau­gu­mo ir gy­ny­bos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas.

A. STANČIKAS (LVŽSF). Tai­gi, ko­le­gos, mi­nė­tą pro­jek­tą Kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­tas svars­tė ir jam pri­ta­rė.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu D. Gai­žaus­ką, Na­cio­na­li­nio sau­gu­mo ir gy­ny­bos ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją, pir­mi­nin­ką. Ruo­šia­si R. Ša­la­še­vi­čiū­tė.

D. GAIŽAUSKAS (LVŽSF). Na­cio­na­li­nio sau­gu­mo ir gy­ny­bos ko­mi­te­tas svars­tė šį pro­jek­tą. Ko­mi­te­to spren­di­mas – siū­ly­ti pa­grin­di­niam Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tui pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. R. Ša­la­še­vi­čiū­tė – So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to iš­va­da. Ruo­šia­si A. Ku­bi­lie­nė.

R. ŠALAŠEVIČIŪTĖ (LSDDF). So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas pri­ta­rė ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 8, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 2.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. A. Ku­bi­lie­nė – Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­da. Ne­ma­tau E. Jo­vai­šos, gal iš Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­to A. Pa­pir­tie­nė?.. Yra.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Ačiū, pir­mi­nin­ke.

PIRMININKĖ. A. Pa­pir­tie­nė.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas…

PIRMININKĖ. Yra.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). …kaip pa­pil­do­mas ko­mi­te­tas svars­tė šį pro­jek­tą ir spren­di­mas yra pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui Nr. XIIIP-3937. Pri­tar­ta ben­dru suta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ma­lo­niai kvie­čiu E. Jo­vai­šą, Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­to pir­mi­nin­ką. Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­to iš­va­dą ruo­šia­si per­skai­ty­ti A. Ši­rins­kie­nė.

E. JOVAIŠA (LVŽSF). Ger­bia­mas Sei­me, kaip ir pir­muo­ju at­ve­ju, pri­tar­ta su to­mis iš­ly­go­mis. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 6, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 2. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu A. Ši­rins­kie­nę, Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją.

A. ŠIRINSKIENĖ (LVŽSF). Ger­bia­mi ko­le­gos, Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas ben­dru su­ta­ri­mu pri­ta­rė siū­ly­mui, kad pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas pri­tar­tų ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Už­sie­nio rei­ka­lų ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją A. Nor­kie­nę. Dė­ko­ju. Ruo­šia­si Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­tas.

A. NORKIENĖ (LVŽSF). Ge­ra die­ną, mie­li ko­le­gos. Spa­lio 25 die­ną Už­sie­nio rei­ka­lų ko­mi­te­te ben­dru su­ta­ri­mu pri­tar­ta ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui Nr. XIIIP-3937.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ačiū pra­ne­šė­jai. Kvie­čiu V. Kam­ble­vi­čių per­skai­ty­ti Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­to iš­va­dą. Ruo­šia­si Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­to pra­ne­šė­jas.

V. KAMBLEVIČIUS (LGF). Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Vals­ty­bės val­dy­mo ir sa­vi­val­dy­bių ko­mi­te­tas svars­tė šį pro­jek­tą ir pri­ta­rė ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ir Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­to pra­ne­šė­jas – L. Tal­mon­tas. Pra­šom.

L. TALMONT (LLRA-KŠSF). Ačiū, ger­bia­ma pir­mi­nin­ke. Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­tas svars­tė įsta­ty­mo pro­jek­tą ir pri­ta­rė ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ben­dro­ji dis­ku­si­ja. Ma­lo­niai kvie­čiu K. Gla­vec­ką dis­ku­tuo­ti dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“.

K. GLAVECKAS (LSF). Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, aš šį kar­tą kal­bė­siu la­bai trum­pai, ka­dan­gi, at­ro­do, ma­žai ką iš Sei­mo na­rių do­mi­na ši­tie klau­si­mai, kas bu­vo 2018 me­tais ir ko­kios bu­vo pa­da­ry­tos iš­va­dos. Pa­sa­ky­siu tik vie­ną svar­bų da­ly­ką, kad jei­gu mes bū­tu­me ne­pri­ta­rę ši­tam pir­mam nu­ta­ri­mui, tai bū­tu­me tu­rė­ję ga­li­my­bę bal­suo­ti dėl ne­pa­si­ti­kė­ji­mo Mi­nist­ru Pir­mi­ninku. Taip yra Sta­tu­te pa­ra­šy­ta. Tai­gi klau­si­mas bu­vo la­bai svar­bus, bet jis taip ne­pa­ste­bė­tai ir pra­ėjo.

O šiaip tos pa­mo­kos, apie ku­rias kal­bė­jo čia ko­le­gos ir ku­rias rei­kė­jo iš­mok­ti, nuo­lat kar­to­ja­si ir, aš ma­nau, dar il­gai kar­to­sis. Jei­gu pa­žiū­rė­tu­me svars­ty­mą Vy­riau­sy­bės ata­skai­tų, ku­rios bū­na, jos pra­ei­na ne­pa­ste­bė­tai ar­ba pa­vir­šu­ti­niš­kai, ar­ba nie­kaip, šis fi­nan­si­nių ata­skai­tų ly­giai taip pat pra­ei­na. O kai at­ei­na biu­dže­to svars­ty­mas, ypač Vals­ty­bės in­ves­ti­ci­jų pro­gra­ma, ir kal­ba­ma apie kiek­vie­no Sei­mo na­rio, ypač iš­rink­to at­ski­ro­je apy­gar­do­je, ta­da, aiš­ku, in­te­re­sų daug ir svars­to­ma la­bai daug.

At­ei­ty­je lin­kiu vis dėl­to pa­si­mo­ky­ti iš tų pa­mo­kų ir vi­siems ko­le­goms, vi­siems mums rim­čiau žiū­rė­ti į šias ata­skai­tas, nes jo­se ma­ty­ti, ku­rio­se vie­to­se yra ne­da­dirb­ta ir ku­rio­se vie­to­se iš tik­ro yra daug re­zer­vų, ku­rių mes ieš­ko­me di­din­da­mi mo­kes­čius, o ne pa­im­da­mi pi­ni­gus ar­ba pa­nau­do­da­mi pi­ni­gus iš ten, kur jie nau­do­ja­mi ne­efek­ty­viai.

Dau­ge­lis tur­to ir įsi­pa­rei­go­ji­mo ata­skai­tų ro­do, kad di­de­lė da­lis pro­gra­mų ir ap­skri­tai biu­dže­te pa­teik­tų asig­na­vi­mų nau­do­ja­ma la­bai ne­efek­ty­viai. Štai kur yra pa­grin­di­niai re­zer­vai. To­dėl ga­li­ma bū­tų vi­siš­kai ki­taip pla­nuo­ti vi­so biu­dže­to pro­ce­są ir ga­lų ga­le ki­taip siek­ti tų tiks­lų, ku­rie yra su­si­ję su mū­sų vals­ty­bės tiks­lais. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Mo­ty­vai. O prieš mo­ty­vus dar mes tu­ri­me pa­siū­ly­mą. Kvie­čiu ger­bia­mą A. But­ke­vi­čių. Ap­tar­si­me pa­siū­ly­mą. Dėl 1 straips­nio yra Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas. Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė I. Ši­mo­ny­tė. Pra­šom. Mi­nu­tė­lę, tuoj įjung­si­me.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). La­bai ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Čia yra pa­na­ši si­tu­a­ci­ja kaip ir su na­cio­na­li­niu rin­ki­niu, nes vals­ty­bės fi­nan­si­nės ata­skai­tos yra tur­būt di­džio­ji kon­so­li­duo­to­jo rin­ki­nio da­lis. Ko­mi­te­tas siū­lė pri­im­ti spren­di­mą ne­tvir­tin­ti ši­to rin­ki­nio, nes tam tik­ra pras­me yra pa­ra­dok­sa­lus Sei­mo spren­di­mas pa­tvir­tin­ti ata­skai­tų rin­ki­nį: pa­tvir­tin­ti ne­ma­žai straips­nių, įskai­tant ir straips­nį dėl biu­dže­to pa­ja­mų, ku­rio ne­ga­li pa­tvir­tin­ti Sei­mo rams­tis, pa­va­di­ni­mu „Vals­ty­bės kon­tro­lė“. To­dėl ko­mi­te­to spren­di­mas, kaip ir prieš tai bu­vu­sių ata­skai­tų at­žvil­giu, bu­vo toks pat: tie­siog siū­ly­ti Sei­mui ne­tvir­tin­ti ši­tų su­mų, nes Sei­mas taip pri­si­i­ma at­sa­ko­my­bę dėl to, dėl ko at­sa­ko­my­bės ne­ga­li pri­si­im­ti Vals­ty­bės kon­tro­lė.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ko­mi­te­to ar­gu­men­tai.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas ne­pri­ta­rė Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mui. Aš ma­nau, kad Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas toks ir ne­bū­tų bu­vęs, jei prieš tai Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas jau bū­tų pa­ren­gęs ir at­si­žvel­gęs į Au­di­to ko­mi­te­to kai ku­riuos pa­siū­ly­mus, ku­rie bu­vo su­dė­lio­ti nu­ta­ri­mo pre­am­bu­lė­je.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Mo­ty­vai. Mo­ty­vai prieš pa­siū­ly­mą – V. Rin­ke­vi­čius. Pra­šom.

V. RINKEVIČIUS (LVŽSF). Ačiū. Aš siū­lau ne­pri­tar­ti Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mui ir pri­tar­ti šiam pro­jek­tui – ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mui, ka­dan­gi vi­sa­da mes tur­būt pa­da­ro­me klai­dų. Kai I. Ši­mo­ny­tė bu­vo fi­nan­sų mi­nist­rė, tai gal­būt, jei mes ieš­ko­tu­me, ras­tu­me dar dau­giau įvai­rių klai­dų, ku­rių bu­vo pa­da­ry­ta. Mes nag­ri­nė­jo­me tą lai­ko­tar­pį ir ko­mi­si­jo­je apie kri­zės pro­ble­mas. Iš tik­rų­jų ten bu­vo la­bai daug. Ta­čiau mo­ko­mės iš tų klai­dų, pa­da­ry­tų ir anks­čiau, ir da­bar. Aš ma­nau, vals­ty­bė dir­bo, bu­vo fi­nan­suo­ja­mos vi­sos sri­tys, ir siū­lau pri­tar­ti.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dau­giau no­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Bal­suo­ja­me. Bal­suo­ja­me dėl Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mo dėl 1 straips­nio. Jam kaip pa­grin­di­nis Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas ne­pri­ta­rė.

Bal­sa­vo 83 Sei­mo na­riai: už – 26, prieš – 29, su­si­lai­kė 28. Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mui ne­pri­tar­ta.

Dėl 2 straips­nio pa­siū­ly­mų ne­bu­vo. Eko­no­mi­kos ko­mi­te­tas tei­kė pa­siū­ly­mą, į jį pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas at­si­žvel­gė. Dė­ko­ju. Ger­bia­mi ko­le­gos, dėl vi­so Sei­mo nu­ta­ri­mo mo­ty­vai prieš – I. Ši­mo­ny­tė. Pra­šau, ko­le­ge.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). La­bai ačiū. Bū­čiau ne­kal­bė­ju­si, jei­gu ne po­nas Vik­to­ras, nes ky­la tur­būt di­de­lių abe­jo­nių, ar kai ku­rie Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to na­riai ap­skri­tai per­skai­tė, kas yra pa­ra­šy­ta tiek kon­so­li­duo­to­sio­se ata­skai­to­se, tiek ir Vals­ty­bės kon­tro­lės iš­va­do­se. Au­di­to ko­mi­te­to iš­va­da tik­rai nie­kaip nė­ra su­si­ju­si su tuo, kad vie­nos ar ki­tos įstai­gos veik­lo­je yra ras­tas vie­nas ar ki­tas pa­ste­bė­ji­mas, nes iš­ties at­sa­ko­my­bė tuo­met yra vi­sų pir­ma asig­na­vi­mo val­dy­to­jų. Ly­giai taip pat ga­li­ma tas at­sa­ko­my­bes čia kel­ti, kam tik no­ri, as­me­ni­nes. Pro­ble­ma yra vi­siš­kai ki­ta. Pro­ble­ma yra, kad eg­zis­tuo­ja la­bai daug fi­nan­si­nių ata­skai­tų straips­nių, dėl ku­rių Vals­ty­bės kon­tro­lė ne­ga­li duo­ti pa­tvir­ti­ni­mo, ir tai yra ne 10 tūkst. kaž­ko­kių šen bei ten gal­būt nevi­siš­kai pro­tin­gai ir ne­vi­siš­kai skaid­riai iš­leis­tų pi­ni­gų. Mes kal­ba­me apie mi­li­jar­di­nius straips­nius, tai yra apie ke­lis mi­li­jar­dus pa­ja­mų, apie di­dži­ą­ją biu­dže­to da­lį, tie­są sa­kant, Mo­kes­čių ins­pek­ci­jos ad­mi­nist­ruo­ja­mą, taip pat apie tur­to straips­nius, to­kius kaip že­mė, to­kius kaip ne­kil­no­ja­ma­sis tur­tas, to­kius kaip kul­tū­ros ver­ty­bės. Ži­no­te, su Ši­mo­ny­tės tik­ro­mis ar ta­ria­mo­mis nuo­dė­mė­mis tai ne­tu­ri nie­ko ben­dro, kaip ir su jo­kio kon­kre­taus mi­nist­ro. La­biau­siai gal­būt tu­ri su pro­ble­mo­mis dėl po­li­ti­nės va­lios tie­siog im­ti vie­ną kar­tą ir už­baig­ti šiuos pro­ce­sus, kad mū­sų fi­nan­sų ata­skai­tos at­spin­dė­tų tik­rą ir tei­sin­gą vaiz­dą, kuo dis­po­nuo­ja Lie­tu­vos Res­pub­li­kos pi­lie­čiai. Dėl tos prie­žas­ties bal­suo­da­ma su­si­lai­ky­siu, nes biu­dže­to vyk­dy­mo ata­skai­tos yra ko­rek­tiš­kos. Ne­bū­čiau ir kal­bė­ju­si, bet kad nie­kam ne­kil­tų ko­kių nors pro­ble­mų, kad tai yra kas nors as­me­niš­ko, čia nė­ra nie­ko as­me­niš­ko, tie­siog di­de­lės su­mos ata­skai­to­se sep­tin­tus me­tus ne­su­lau­kia pa­tvir­ti­ni­mo. Ti­kiuo­si, kad su­lauks bent jau Vy­riau­sy­bės dė­me­sio. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dau­giau no­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Bal­suo­ja­me dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų vals­ty­bės kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio“ pa­tvir­tini­mo.

Bal­sa­vo 88 Sei­mo na­riai: už – 59, prieš – 1, su­si­lai­kė 28. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

11.23 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Re­zer­vi­nio (sta­bi­li­za­vi­mo) fon­do 2018 me­tų me­ti­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3939(2)ES (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-10 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Re­zer­vi­nio (sta­bi­li­za­vi­mo) fon­do 2018 me­tų me­ti­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3939(2). Kvie­čiu Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją A. But­ke­vi­čių.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas svars­tė jū­sų pa­mi­nė­tą Sei­mo nu­ta­ri­mą. No­riu pa­sa­ky­ti, kad bu­vo at­si­žvelg­ta į Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bas, taip pat at­si­žvelg­ta į Vals­ty­bės kon­tro­lės iš­sa­ky­tas min­tis ir pa­siū­ly­mus, iš da­lies bu­vo pri­tar­ta Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mams, ku­rie yra nu­ma­ty­ti kaip tik Re­zer­vi­nio (sta­bi­li­za­vi­mo) fon­do 2018 me­tų me­ti­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo nu­ta­ri­me, jis ir­gi yra Sei­mo na­riams iš­da­lin­tas. Ga­lu­ti­nė Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to iš­va­da – pri­tar­ti. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 5, su­si­lai­kė 4. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu pa­pil­do­mo Au­di­to ko­mi­te­to iš­va­dą per­skai­ty­ti I. Ši­mony­tę.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Dė­ko­ju, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Ko­mi­te­tas svars­tė mi­ni­mą nu­ta­ri­mo pro­jek­tą ir pri­ta­rė pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui. Pa­siū­lė pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui jį to­bu­lin­ti at­si­žvel­giant į Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mus, ku­rių es­mė bu­vo, kad kai at­si­ran­da kon­ku­ruo­jan­čių tiks­lų dėl Re­zer­vi­nio fon­do fi­nan­sa­vi­mo, kaip ži­no­ma, ne­se­niai bu­vo pri­tar­ta įsta­ty­mui, kad ta­me pa­čia­me fon­de yra kau­pia­mos lė­šos Ig­na­li­nos ato­mi­nės elek­tri­nės už­da­ry­mo tiks­lams, tai rei­kia taip pat la­bai rim­tai pa­svars­ty­ti ir apie tai, iš ko mes pil­dy­si­me Re­zer­vi­nį fon­dą. Dė­ko­ju Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tui, kad į šį pa­siū­ly­mą bu­vo kad ir iš da­lies, bet at­si­žvelg­ta. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra.

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, kaip ir ką tik mi­nė­jo pra­ne­šė­ja Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė, Au­di­to ko­mi­te­tas tei­kia pa­siū­ly­mą dėl pre­am­bu­lės. Pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas pri­ta­rė iš da­lies. Su­tin­ka Au­di­to ko­mi­te­tas. Dė­ko­ja­me.

Dėl 2 straips­nio taip pat Au­di­to ko­mi­te­tas tei­kia pa­siū­ly­mą. Jam pri­tar­ta iš da­lies ir Au­di­to ko­mi­te­tas su­tin­ka. Mes taip pat su­tin­ka­me.

Dėl vi­so įsta­ty­mo pro­jek­to no­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Ar yra no­rin­čių kal­bė­ti? P. Urb­šys. Pra­šom, ko­le­ga. Mo­ty­vai prieš.

P. URBŠYS (MSNG). Ger­bia­mi Sei­mo na­riai, iš tik­ro ga­li at­ro­dy­ti, kad mes at­lie­ka­me tik­rai to­kį for­ma­lų ju­de­sį čia, Sei­me, kai mes pri­ta­ria­me ata­skai­toms. Ger­bia­mas pro­fe­so­rius ban­dė at­kreip­ti mū­sų dė­me­sį į tai, kad bū­tent čia ir glū­di mū­sų vals­ty­bės di­džiau­sios pro­ble­mos ir čia glū­di mū­sų re­zer­vai, jei­gu mes kal­ba­me apie tai, kur mes ga­lė­tu­me ras­ti lė­šų ma­žin­ti so­cia­li­nę at­skir­tį. Bet jei­gu mes kal­ba­me apie ši­tą nu­ta­ri­mo pro­jek­tą, ši­tas nu­ta­ri­mo pro­jek­tas kal­ba apie tai, kad mū­sų re­zer­vas kau­pia­mas at­sai­niai. Ši­ta­me nu­ta­ri­me yra aiš­kiai pa­sa­ky­ta re­mian­tis Vals­ty­bės kon­tro­lės iš­va­do­mis, kad vals­ty­bė ne­ge­ba su­rink­ti tiek fi­nan­sų, ku­rių rei­kia bū­tent Re­zer­vo kau­pi­mo fon­dui, nes mes vi­si ma­to­me, kad eko­no­mi­kos au­gi­mas ma­žė­ja. Jau yra tam tik­ros ten­den­ci­jos, ku­rios sa­ko, kad ga­li bū­ti kri­zė. Jei­gu mes skai­to­me, kad pa­tvir­tin­to­je Lie­tu­vos sta­bi­lu­mo pro­gra­mo­je 2019 me­tais mes tu­rė­jo­me su­kaup­ti 2 % BVP, o 2018 me­tų pa­bai­go­je tai su­da­ro tik 1,1 % BVP, tai iš tik­rų­jų yra la­bai rim­ta si­tu­a­ci­ja. Bet ką mes da­ro­me čia, Sei­me, mes tie­siog at­lie­ka­me tam tik­rą ru­ti­ni­nį ri­tu­a­lą. Ei­na ko­mi­te­tai, sa­ko sa­vo iš­va­das, bet iš es­mės nie­kas ne­pa­si­kei­čia. Mes, kaip Sei­mas, ne­adek­va­čiai re­a­guo­ja­me iš tik­rų­jų į la­bai rim­tą diag­no­zę, ku­rią pa­tei­kė Vals­ty­bės kon­tro­lė. Mes esa­me čia Sei­mo na­riai tie gy­dy­to­jai, ku­rie tu­ri­me re­a­guo­ti į diag­no­zę. O ką mes da­ro­me? Diag­no­zę per­ke­lia­me į pre­am­bu­lę.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dau­giau no­rin­čių kal­bė­ti nė­ra.

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, bal­suo­ja­me dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Re­zer­vi­nio fon­do 2018 me­tų me­ti­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“. Po svars­ty­mo.

Bal­sa­vo 83 Sei­mo na­riai: už – 56, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 27. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

11.28 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos draudi­mo fon­do me­ti­nių kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3933(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-11 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2018 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3933(2). Kvie­čiu A. Ku­bi­lie­nę, Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę. Po­nia Ku­bi­lie­ne, jū­sų ko­mi­te­to iš­va­da.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas, kaip pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas, svars­tė šį pro­jek­tą ir spren­di­mas yra pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Už – 6, prieš – 1, su­si­lai­kė 3.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu I. Ši­mo­ny­tę – Au­di­to ko­mi­te­to iš­va­da.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Dė­ko­ju, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Au­di­to ko­mi­te­tas taip pat svars­tė šį Sei­mo nu­ta­ri­mą. Ka­dan­gi Vals­ty­bės kon­tro­lė pa­tei­kė dėl ši­tų ata­skai­tų be­są­ly­gi­nę nuo­mo­nę, tai mes pri­ta­ria­me nu­ta­ri­mui, ta­čiau pa­siū­lė­me pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui at­si­žvelg­ti į ke­le­tą Sei­mo Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mų dėl pre­am­bu­lės. Spren­di­mas bu­vo pri­im­tas ben­dru su­ta­ri­mu. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ja­me. Kvie­čia­me A. But­ke­vi­čių, Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją, per­skai­ty­ti Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to iš­va­dą.

A. BUTKEVIČIUS (LGF). Ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas svars­tė šį įsta­ty­mo pro­jek­tą, at­si­žvel­gė į Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to pa­siū­ly­mus, į Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bės kon­tro­lės pa­siū­ly­mus taip pat bu­vo at­si­žvelg­ta. Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­tas pri­ta­rė įsta­ty­mo pro­jek­tui ben­dru su­ta­ri­mu. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mo­ji As­ta Ku­bi­lie­ne, pra­šom at­ei­ti į tri­bū­ną. Ap­tar­si­me pa­siū­ly­mus. Au­di­to ko­mi­te­tas dėl pre­am­bu­lės tei­kia pa­siū­ly­mą. I. Ši­mo­ny­tė. Pra­šom.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). La­bai ačiū, šian­dien ma­no mik­ro­fo­nas su­lė­tin­tai vei­kia. Ši­tie pa­siū­ly­mai, nors mes pri­ta­rė­me pa­čioms ata­skai­toms, nes ko­kių nors skai­čių klai­dų ir ne­ati­ti­ki­mų tik­rai nė­ra, vis dėl­to su­si­ję su tuo, ką ne­se­niai kal­bė­jo ger­bia­mas P. Urb­šys. Koks tai yra mū­sų do­ku­men­tas: ar tai yra ko­kia nors bu­hal­te­ri­nė ata­skai­ta, ant ku­rios mes de­da­me ant­spau­dą ir pa­sa­ko­me, kad vi­zuo­ta, ar vis dėl­to tai yra po­li­ti­nis do­ku­men­tas, kai Sei­mas pa­si­sa­ko dėl tam tik­rų la­bai svar­bių da­ly­kų? To­dėl bu­vo pa­siū­ly­ta pa­pil­dy­ti pre­am­bu­lę tam tik­ro­mis nuo­sta­to­mis, su­si­ju­siomis su klau­si­mais, ku­riuos, tie­są sa­kant, bū­ti­na spręs­ti.

Ka­dan­gi pa­sta­bos Vals­ty­bės kon­tro­lės au­di­to ata­skai­to­se kar­to­ja­si, kad tai bū­tų tam tik­ra pa­ska­ta Vy­riau­sy­bei vis dėl­to įver­tin­ti Sei­mo po­li­ti­nę nuo­mo­nę ir teik­ti tuos pa­siū­ly­mus, ku­rie yra la­bai svar­būs, kad ata­skai­tos ne tik bu­hal­te­riš­kai bū­tų tei­sin­gos, bet kad jos taip pat bū­tų apie tai, ką mes, kaip vals­ty­bė, fi­nan­suo­ja­me, ką pa­lai­ko­me Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do iš­tek­liais.

Aš su­pran­tu, kad ko­mi­te­tas pri­ėmė spren­di­mą ne­pri­tar­ti, nes ne­va tai ne­su­si­ję su ata­skai­to­mis, bet aš su tuo ne­su­tik­čiau, nes jei­gu Sei­mas ne­pa­si­sa­ko dėl to­kių da­ly­kų, yra di­de­lė ri­zi­ka, kad ir dar sep­ty­ne­rius me­tus mes gau­si­me to­kias pat ata­skai­tas ir bal­suo­si­me dėl tų pa­čių pro­ble­mų. Toks bū­tų ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju ko­mi­te­to pir­mi­nin­kei. Svei­ka­tos ko­mi­te­to ar­gu­men­tai?

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Ko­mi­te­to nuo­mo­nė – ne­pri­tar­ti, ir ar­gu­men­tus su­trum­pin­siu. Au­di­to ko­mi­te­to siū­lo­mo­je pre­am­bu­lė­je nu­ro­do­mi veiks­mų tiks­lai nė­ra su­si­ję su 2018 me­tų PSDF me­ti­nių kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio tvir­ti­ni­mu. Be to, kai ku­rios pre­am­bu­lė­je nu­ro­dy­tos nuo­sta­tos su­ku­ria prie­lai­das abe­jo­ti šio nu­ta­ri­mo pa­grįs­tu­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, bal­suo­ja­me. Mo­ty­vų dėl Au­di­to ko­mi­te­to teik­to pa­siū­ly­mo nie­kas ne­no­rė­jo iš­sa­ky­ti.

Bal­sa­vo 86 Sei­mo na­riai: už – 35, prieš – 12, su­si­lai­kė 39. Pa­siū­ly­mui ne­pri­tar­ta.

Dėl 2 straips­nio yra Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas. Jam pri­tar­ta iš da­lies, ir Au­di­to ko­mi­te­to va­do­vė link­si gal­vą, sa­ky­da­ma, kad su­tin­ka. Taip pat bu­vo gau­ta pa­pil­do­mų Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to pa­siū­ly­mų. Jiems pri­tar­ta iš da­lies. Ga­li­me tam pri­tar­ti. Ir dar vie­nas Au­di­to ko­mi­te­to pa­siū­ly­mas. Pri­tar­ta iš da­lies. Ga­li­me pri­tar­ti.

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, dėl vi­so Sei­mo nu­ta­ri­mo. Mo­ty­vai. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Bal­suo­ja­me.

Bal­sa­vo 82 Sei­mo na­riai: už – 58, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 24. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

11.35 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Vals­ty­bės įmo­nės Ig­na­li­nos ato­mi­nės elek­tri­nės eks­plo­a­ta­vi­mo nu­trau­ki­mo fon­do 2018 m. me­ti­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3429(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-12 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Vals­ty­bės įmo­nės Ig­na­li­nos ato­mi­nės elek­tri­nės eks­plo­a­ta­vi­mo nu­trau­ki­mo fon­do 2018 m. me­ti­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­nimo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3429(2). Kvie­čiu Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją. Ma­nau, kad tai bus A. Bau­ra. Ger­bia­mas An­ta­nai, per­skai­ty­ki­te Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to iš­va­dą.

A. BAURA (LVŽSF). Ger­bia­mi ko­le­gos, Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to spren­di­mas yra toks: at­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės pa­teik­tą vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­dą ir ata­skai­tą, pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­doms. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju pra­ne­šė­jui. Kvie­čiu Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę I. Ši­mo­ny­tę. Audi­to ko­mi­te­to, kaip pa­pil­do­mo ko­mi­te­to, iš­va­da.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Šiuo at­ve­ju, ka­dan­gi Val­s­ty­bės kon­tro­lės vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­do­je bu­vo nuo­mo­nės be są­ly­gų dėl abie­jų at­ve­jų, tiek dėl fi­nan­si­nių ata­skai­tų, tiek dėl biu­dže­to vyk­dy­mo ata­skai­tų, ko­mi­te­tas pri­ėmė spren­di­mą pritar­ti nu­ta­ri­mo pro­jek­tui, pri­ėmė šį spren­di­mą ben­dru su­ta­ri­mu ir jo­kių pa­siū­ly­mų ne­tu­rė­jo. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra. Pa­siū­ly­mų ne­bu­vo gau­ta. Mo­ty­vai po svars­ty­mo dėl vi­so Sei­mo nu­ta­ri­mo. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Bal­suo­ja­me.

Bal­sa­vo 85 Sei­mo na­riai: už – 78, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 7. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

11.37 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Ga­ran­ti­nio fon­do 2018 me­tų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3935(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-13 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Ga­ran­ti­nio fon­do 2018 me­tų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3935(2). Kvie­čiu So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją R. Ša­la­še­vi­čiū­tę. Pa­grin­di­nio ko­mi­te­to, So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to, iš­va­da.

R. ŠALAŠEVIČIŪTĖ (LSDDF). So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas, ap­svars­tęs pro­jek­tą, pri­ta­rė nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 8, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 3.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę I. Ši­mo­ny­tę. Au­di­to ko­mi­te­to, kaip pa­pil­do­mo ko­mi­te­to, iš­va­da.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Kaip ir dėl Ig­na­li­nos ato­mi­nės elek­tri­nės eks­ploa­ta­vi­mo nu­trau­ki­mo fon­do, taip ir šiuo at­ve­ju, ka­dan­gi nuo­mo­nės be są­ly­gų abiem at­ve­jais, pri­ta­rė­me Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ben­dru su­ta­ri­mu, jo­kių pa­siū­ly­mų ne­tu­rė­jo­me. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to, kaip pa­pil­do­mo ko­mi­te­to, iš­va­da – A. Bau­ra.

A. BAURA (LVŽSF). Ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, Eko­no­mi­kos ko­mi­te­to iš­va­da skam­ba taip: „At­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­dą ir ata­skai­tą, siū­ly­ti pa­grin­di­niam So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tui pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui.“ Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra. Pa­siū­ly­mų ne­bu­vo gau­ta.

Mo­ty­vai. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Gal ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu? Ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu. Dė­ko­ju.

 

11.39 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Il­ga­lai­kio dar­bo iš­mo­kų fon­do 2018 me­tų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3936(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-14 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Il­ga­lai­kio dar­bo iš­mo­kų fon­do 2018 me­tų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3936(2). R. Ša­la­še­vi­čiū­tė – So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to, kaip pa­grin­di­nio ko­mi­te­to, pra­ne­šė­ja. Pra­šom.

R. ŠALAŠEVIČIŪTĖ (LSDDF). Ačiū, po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Ko­mi­te­tas, ap­svars­tęs pro­jek­tą, pri­ta­rė ini­cia­to­rių pa­teik­tam nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 10, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 1.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Au­di­to ko­mi­te­tas, kaip pa­pil­do­mas ko­mi­te­tas. I. Ši­mo­ny­tė – Audi­to ko­mi­te­to iš­va­da.

I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Kaip ir dėl prieš tai bu­vu­sių dvie­jų fon­dų ata­skai­tų nuo­mo­nė be­są­ly­gi­nė, tad ko­mi­te­tas pri­ta­rė, pa­siū­ly­mų ne­tu­rė­jo, pri­ėmė spren­di­mą ben­dru su­ta­ri­mu. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra, no­rin­čių iš­sa­ky­ti mo­ty­vus nė­ra. Ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu po svars­ty­mo? Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu po svars­ty­mo ir bai­gia­me ata­skai­tų rin­ki­nių tvir­ti­ni­mus.

 

11.40 val.

Sei­mo sta­tu­to „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo sta­tu­to Nr. I-399 162 ir 164 straipsnių pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-4105(2) (svars­ty­mas)

 

Ki­tas dar­bo­tvarkės 1-15 klau­si­mas – Sei­mo sta­tu­to „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo sta­tu­to 162 ir 164 straips­nių pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-4105(2). Svars­ty­mas. Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė A. Ši­rins­kie­nė. Pra­šom per­skai­ty­ti Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­to iš­va­dą.

A. ŠIRINSKIENĖ (LVŽSF). Ger­bia­mi ko­le­gos, Sei­mo sta­tu­to pa­tai­soms dėl 162 ir 164 strai­ps­nių, tai yra sku­bos ir ypa­tin­gos sku­bos tvar­kos, ko­mi­te­tas pri­ta­rė ben­dru su­ta­ri­mu bal­suo­da­mas 10 bal­sų už.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, pa­siū­ly­mų ne­bu­vo gau­ta. Mo­ty­vai. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Po svars­ty­mo ga­li­ma pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Ga­li­ma pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu. Dė­ko­ju.

Dar­bo­tvarkės 1-16 klau­si­mo ne­ga­li­me svars­ty­ti, nes dar nė­ra at­vy­kęs mū­sų kvies­tas as­muo.

 

11.42 val.

Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mo Nr. IX-1672 2, 3, 4, 6, 25, 27, 39 ir 41 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3617(2) (svars­ty­mas)

 

Tad pra­de­da­me dar­bo­tvarkės 1-17 klau­si­mą – Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mo kai ku­rių straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3617(2). Ma­lo­niai kvie­čiu A. Sy­są per­skai­ty­ti So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to iš­va­dą dėl Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mo.

A. SYSAS (LSDPF). Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas ap­svars­tė Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mo kai ku­rių straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą ir vien­bal­siai jam pri­ta­rė.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra. Yra. G. Ste­po­na­vi­čius. Ger­bia­mas Gin­ta­rai, jūs už­si­ra­šė­te da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je. Jūs tik dėl mo­ty­vų? At­si­i­ma­te. Ge­rai.

Mo­ty­vai dėl Dar­buo­to­jų sau­gos įsta­ty­mo. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. G. Ste­po­na­vi­čius no­rė­tų kal­bė­ti? Ne­no­ri kal­bė­ti.

Bal­suo­ja­me dėl pa­grin­di­nio Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mo pro­jek­to po svars­ty­mo.

Bal­sa­vo 83 Sei­mo na­riai: už – 81, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 2.

 

11.45 val.

Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so 96 ir 98 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo projek­tas Nr. XIIIP-3618(2), Baus­mių vyk­dy­mo ko­dek­so 41 straips­nio pa­kei­ti­mo įstatymo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3619(2), Bau­džia­mo­jo ko­dek­so 270 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3622(2) (svars­ty­mas)

 

1-17.2 klau­si­mas – Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so 96 ir 98 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3618(2). Pa­grin­di­niu ko­mi­te­tu dėl ly­di­mo­jo tei­sės ak­to bu­vo pa­skir­tas Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas. Kvie­čia­me A. Ši­rins­kie­nę per­skai­ty­ti iš­va­dą dėl Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so įsta­ty­mo pro­jek­to. Taip pat bu­vo ki­tas ly­di­ma­sis – Baus­mių vyk­dy­mo ko­dek­so 41 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3619(2).

A. ŠIRINSKIENĖ (LVŽSF). Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas ben­dru su­ta­ri­mu pri­ta­rė abiem pro­jek­tams ir dėl abie­jų pro­jek­tų bal­sa­vo 6 Sei­mo na­riai už.

PIRMININKĖ. Taip. Ger­bia­mo­ji pra­ne­šė­ja, taip pat Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas svar­s­tė ly­di­mą­jį Bau­džia­mo­jo ko­dek­so 270 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mą.

A. ŠIRINSKIENĖ (LVŽSF). Si­tu­a­ci­ja yra ana­lo­giš­ka.

PIRMININKĖ. Ana­lo­giš­ka. Dė­ko­ju. (Bal­sai sa­lė­je) Dėl ką tik per­skai­ty­tų iš­va­dų ir mi­nė­tų įsta­ty­mų pro­jek­tų: Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų, Baus­mių vyk­dy­mo ir Bau­džia­mo­jo ko­dek­sų, no­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra, mo­ty­vų nie­kas ne­no­ri sa­ky­ti. Tai ly­di­mie­ji. Ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu.

 

11.45 val.

Ne­lai­min­gų at­si­ti­ki­mų dar­be ir pro­fe­si­nių li­gų so­cia­li­nio drau­di­mo įsta­ty­mo Nr. VIII-1509 29 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3620(2) (svars­ty­mas)

 

Taip pat pa­grin­di­nio Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mo pro­jek­to ly­di­ma­sis – Ne­lai­min­gų at­si­ti­ki­mų dar­be ir pro­fe­si­nių li­gų so­cia­li­nio drau­di­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3620(2). So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to pra­ne­šė­jas – A. Sy­sas. Mie­la­sis ko­le­ga, pra­šom.

A. SYSAS (LSDPF). Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas ap­svars­tė Ne­lai­min­gų at­si­ti­ki­mų dar­be ir pro­fe­si­nių li­gų so­cia­li­nio drau­di­mo įsta­ty­mo 29 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą. Bu­vo Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­ba, ku­riai pri­ta­rė, kad re­gu­liuos ne so­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nist­ras, o Vy­riau­sy­bė. Ben­dru su­ta­ri­mu pri­tar­ta įsta­ty­mo pro­jek­tui.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­ma­sis pra­ne­šė­jau, jūs gal dar li­ki­te tri­bū­no­je. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra. Dėl 1 straips­nio bu­vo pa­teik­tas jū­sų pa­siū­ly­mas. Gal trum­pai pa­sa­ky­ki­te ko­mi­te­to ar­gu­men­tus.

A. SYSAS (LSDPF). Ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, svars­tant šį įsta­ty­mą kar­tu yra svars­to­mas ki­tas įsta­ty­mas. Tam, kad bū­tų su­vie­no­din­tos abie­jų įsta­ty­mų nuo­sta­tos, kei­čia­ma 1 straips­nio – ori­gi­na­laus 29 straips­nio 3 da­lies re­dak­ci­ja. Tik toks pa­kei­ti­mas. Taip pat įsi­ga­lio­ji­mo sri­ty­je ir­gi nu­ro­do­mas šio pa­kei­ti­mo da­tos įsi­ga­lio­ji­mas.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ko­mi­te­tas tam pri­ta­rė. Ger­bia­mi ko­le­gos, ga­li­me tam pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu. Dėl vi­so įsta­ty­mo pro­jek­to mo­ty­vai. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Yra siū­ly­mas bal­suo­ti.

Bal­sa­vo 90 Sei­mo na­rių: už – 89, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 1. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

11.48 val.

Sta­ty­bos įsta­ty­mo Nr. I-1240 2 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3621(2) (svars­ty­mas)

 

Dar vie­nas šio pa­grin­di­nio įsta­ty­mo pro­jek­to ly­di­ma­sis įsta­ty­mo pro­jek­tas – Sta­ty­bos įsta­ty­mo 2 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3621(2). Pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas – Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas. A. Skar­džius. Ne­ma­tau pra­ne­šė­jo. Gal Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas? Gal ger­bia­mas Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas ga­lė­tų per­skai­ty­ti iš­va­dą? (Bal­sai sa­lė­je) Ger­bia­mas Imb­ra­sai! Yra ki­tas pra­ne­šė­jas – K. Bac­vin­ka. Pra­šom per­skai­ty­ti iš­va­dą. Su­ra­do­me pra­ne­šė­ją, ku­ris ga­lė­tų tai pa­da­ry­ti. Ačiū.

K. BACVINKA (LVŽSF). La­ba die­na. Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas svars­tė šį pro­jek­tą ir iš es­mės nu­ta­rė pri­tar­ti Lie­tu­vos Res­pub­li­kos sta­ty­bos įsta­ty­mo 2 straips­nio pa­kei­ti­mui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Pa­pil­do­mų pa­siū­ly­mų ne­gau­ta.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Pa­pil­do­mu ko­mi­te­tu bu­vo So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas. Kvie­čiu A. Sy­są per­skai­ty­ti So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to iš­va­dą dėl Sta­ty­bos įsta­ty­mo pro­jek­to.

A. SYSAS (LSDPF). Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi ko­le­gos, So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas ap­svars­tė Sta­ty­bos įsta­ty­mo 2 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą. Ko­mi­te­to iš­va­da yra iš es­mės pro­jek­tui pri­tar­ti ir siū­ly­ti pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui to­bu­lin­ti at­si­žvel­giant į Sei­mo kan­ce­lia­ri­jos Tei­sės de­par­ta­men­to pa­sta­bas. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra. Pa­siū­ly­mų ne­bu­vo gau­ta.

Mo­ty­vai. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu ly­di­ma­jam tei­sės ak­tui pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me. Ap­svars­tė­me vi­są įsta­ty­mų pro­jek­tų pa­ke­tą.

 

11.50 val.

Me­di­ci­nos prak­ti­kos įsta­ty­mo Nr. I-1555 2, 4, 5, 6, 8 ir 10 straips­nių pa­kei­ti­mo įstaty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3810(2), Slau­gos prak­ti­kos ir aku­še­ri­jos prak­ti­kos įstatymo Nr. IX-413 2, 5, 7, 8, 9, 13 ir 14 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3811(2), Svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gų įsta­ty­mo Nr. I-1367 5, 9, 53 ir 54 straipsnių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3812(2) (svars­ty­mas)

 

Da­bar ki­tas dar­bo­tvarkės 1-18 klau­si­mas – Me­di­ci­nos prak­ti­kos įsta­ty­mo ati­tin­ka­mų straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3810(2). Pra­ne­šė­jas – D. Ka­mins­kas. Pra­ne­šė­jo nė­ra. Ger­bia­mo­ji ko­mi­te­to pir­mi­nin­ke As­ta Ku­bi­lie­ne! Ger­bia­mo­ji As­ta Ku­bi­lie­ne, ka­dan­gi nė­ra jū­sų ko­mi­te­to na­rio D. Ka­mins­ko, gal ga­lė­tu­mė­te jūs per­skai­ty­ti Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­to iš­va­dą dėl Me­di­ci­nos prak­ti­kos įsta­ty­mo? Ma­lo­niai dė­ko­ju. Bu­vo ly­di­mie­ji – Slau­gos prak­ti­kos ir aku­še­ri­jos prak­ti­kos bei Svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gų…

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Ačiū, pir­mi­nin­ke.

PIRMININKĖ. …įsta­ty­mo ly­di­mie­ji tei­sės ak­tai.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). At­si­pra­šau. Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas, kaip pa­grin­di­nis ko­mite­tas, svars­tė šį pro­jek­tą ir yra iš­va­da pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu. Ne­ži­nau, ga­liu per­skai­ty­ti vi­są iš­va­dą: „Pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai ben­dru su­tari­mu.“

PIRMININKĖ. Taip. Ir ly­di­mie­ji – Slau­gos prak­ti­kos ir Svei­ka­tos prie­žiū­ros…

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Slau­gos ir… Nr. XIIIP-3811, taip?

PIRMININKĖ. Taip.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas yra pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas, mes svar­s­tė­me šį pro­jek­tą. Mū­sų iš­va­da yra pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai ben­dru su­ta­ri­mu.

Pas­ku­ti­nis pro­jek­tas Nr. XIIIP-3812. Mes – pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas, mū­sų iš­va­da yra pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ben­dro­ji dis­ku­si­ja. No­rin­čių da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra. In­for­muo­ju Sei­mą, kad pa­siū­ly­mų ne­bu­vo gau­ta.

Mo­ty­vai. No­rin­čių iš­sa­ky­ti mo­ty­vus nė­ra.

Ga­li­me bal­suo­ti? Ga­li­me bal­suo­ti. Pra­šo­me. Mie­li ko­le­gos, bal­suo­ja­me dėl Me­di­ci­nos prak­ti­kos ir ly­di­mų­jų įsta­ty­mų pro­jek­tų Nr. XIIIP-3810, Nr. XIIIP-3811 ir Nr. XIIIP-3812. Dė­ko­ju.

Bal­sa­vo 83 Sei­mo na­riai: už – 81, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 2. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

11.53 val.

Odon­to­lo­gi­jos prak­ti­kos įsta­ty­mo Nr. I-1246 pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIP-3955(4), Odon­to­lo­gų rū­mų įsta­ty­mo Nr. IX-1929 pri­pa­ži­ni­mo ne­te­ku­siu ga­lios įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-1049(3), Svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gų įsta­ty­mo Nr. I-1367 1 ir 2 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-1050(3), Nar­ko­ti­nių ir psichotro­pi­nių me­džia­gų kon­tro­lės įsta­ty­mo Nr. VII-602 12 straips­nio pa­kei­ti­mo įstatymo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3335(2), Far­ma­ci­jos įsta­ty­mo Nr. IX-709 8 straips­nio įstaty­mo projek­tas Nr. XIIIP-3336(2) (svars­ty­mas)

 

Dar­bo­tvarkės 1-19 klau­si­mas – Odon­to­lo­gi­jos prak­ti­kos įsta­ty­mo pro­jek­tas. Kvie­čiu A. Ku­bi­lie­nę. Svars­ty­mas. In­for­muo­ju Sei­mo na­rius, kad svars­ty­tu­me šį tei­sės ak­tą, įtrauk­tu­me į dar­bo­tvarkę, pa­pil­do­mai bu­vo su­rink­ti 47 Sei­mo na­rių pa­ra­šai. Pra­šom.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Ačiū, po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas, kaip pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas, svars­tė šį pro­jek­tą ir iš­va­da yra pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Ko­le­gos, at­krei­piu dė­me­sį – ben­dru su­ta­ri­mu. Ir ly­di­muo­sius?

PIRMININKĖ. Taip. Ar, ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ga­li­me pri­tar­ti, kad kar­tu svars­to­me ir ly­di­muo­sius ir iš­klau­so­me iš­va­dą? Taip. Ger­bia­mo­ji pir­mi­nin­ke, pra­šo­me pri­sta­ty­ti ir dėl ly­di­mų­jų – Odon­to­lo­gi­jos rū­mų įsta­ty­mo, Svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gų, Nar­ko­ti­nių ir psi­chot­ro­pi­nių me­džia­gų kon­tro­lės įsta­ty­mo ir Far­ma­ci­jos įsta­ty­mo – jū­sų ko­mi­te­to iš­va­das po svars­ty­mo.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Pir­mi­nin­ke, ko­kį pir­mą nu­me­rį gal ga­lė­tu­mė­te…

PIRMININKĖ. Nr. XIIIP-1049.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Nr. XIIIP-1049. Taip.

PIRMININKĖ. Odon­to­lo­gi­jos rū­mų.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas – pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas. Spren­di­mas – pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Vėl­gi at­krei­piu dė­me­sį – ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Svei­ka­tos prie­žiū­ros – Nr. XIIIP-1050.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Nr. XIIIP-1050. Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas – pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas. Spren­di­mas – pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai, ir vėl ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Nar­ko­ti­nių ir psi­chot­ro­pi­nių me­džia­gų kon­tro­lės įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3335.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas – pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas. Yra spren­di­mas pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai, ir vėl ben­dru sutari­mu.

PIRMININKĖ. Ir ly­di­ma­sis – Far­ma­ci­jos įsta­ty­mo 8 straips­nio įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-3336(2).

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas – pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas. Yra spren­di­mas pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai, ir vėl ben­dru sutari­mu.

Vi­sas pa­ke­tas pri­im­tas ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dis­ku­si­ja. E. Gent­vi­las. Ma­lo­niai pra­šo­me.

E. GENTVILAS (LSF). Ger­bia­mi ko­le­gos, tik­rai ne­daug iš­ma­nau apie pa­čią odon­to­lo­gų prak­ti­ką, ne­bent kaip pa­cien­tas, ta­čiau iš­ma­nau apie pi­lie­ti­nę vi­suo­me­nę, ku­rios atri­bu­tas yra in­te­re­sų gru­pės, jiems at­sto­vau­jan­čios aso­cia­ci­jos, pro­fe­si­nės or­ga­ni­za­ci­jos ir taip to­liau. Mes tik­rai tai lai­ko­me de­mo­kra­tijos plėt­ros atri­bu­tu ir ma­no­me, kad įvai­rios pro­fe­si­nės or­ga­ni­za­ci­jos yra tas in­stru­men­tas, ku­ris ska­ti­na pi­lie­ti­nę vi­suo­me­nę, ku­ris už­tik­ri­na pro­fe­sio­na­lų in­te­re­sų at­sto­va­vi­mą ir ska­ti­na so­cia­li­nį dia­lo­gą tarp val­džios ins­ti­tu­ci­jų ir vi­suo­me­nės.

Tai­gi mes tu­ri­me dau­gy­bę Lie­tu­vo­je to­kių pro­fe­si­nių or­ga­ni­za­ci­jų, gi­nan­čių sa­vo na­rių in­te­re­sus, pa­vyz­džiui, Ad­vo­ka­tų rū­mai, tie pa­tys Že­mės ūkio rū­mai, „Li­na­va“ trans­por­ti­nin­kų sri­ty­je, Ar­chi­tek­tų rū­mai ir taip to­liau, ir taip to­liau. Gai­la, svei­ka­tos ap­sau­gos sis­te­mo­je nė­ra daug to­kių or­ga­ni­za­ci­jų, ir štai Odon­to­lo­gų rū­mai yra vie­nin­te­lė iš­im­tis Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos re­gu­lia­vi­mo sri­ty­je, kur pro­fe­si­nė or­ga­ni­za­ci­ja pa­ti už­tik­ri­na sa­vo na­rių mo­ky­mą, švie­ti­mą, li­cen­ci­ja­vi­mą, li­cen­ci­jų at­ėmi­mą, su­stab­dy­mą ir taip to­liau. Mi­nist­ras A. Ve­ry­ga nu­spren­dė, kad ne­rei­kia tu­rė­ti to­kios pi­lie­tiš­kos iš­im­ties Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos re­gu­lia­vi­mo sri­ty­je, nes vi­sur ki­tur at­seit Vals­ty­bi­nė ak­re­di­ta­vi­mo tar­ny­ba už­tik­ri­na li­cen­ci­ja­vi­mą, Odon­to­lo­gų rū­mai yra ne­ti­ku­si iš­im­tis ir šiuo įsta­ty­mo pro­jek­tu at­ima tei­sę Odon­to­lo­gų rū­mams at­lik­ti ši­tas funk­ci­jas.

Ma­no ma­ny­mu, kaip tik rei­kė­tų ska­tin­ti, kad plės­tų­si to­kios pro­fe­si­nės or­ga­ni­za­ci­jos, ku­rios už­tik­rin­tų sa­vo na­rių at­sto­va­vi­mą, švie­ti­mą, li­cen­ci­ja­vi­mą, o ne val­džios ran­ko­se vis­ką ban­dy­ti su­telk­ti. Aš ne­no­riu kal­bė­ti apie tai, kad at­si­ras pa­pil­do­mų eta­tų po­rei­kis Vals­ty­bi­nė­je ak­re­di­ta­vi­mo tar­ny­bo­je, kad val­džia da­rys įta­ką spren­di­mų pri­ėmi­mui, nors tai ga­lė­tų pa­da­ry­ti ne­vy­riau­sy­bi­nis pro­fe­siš­kai orien­tuo­tų žmo­nių sek­to­rius. La­bai daug vals­tie­čiai kal­bė­jo prieš rin­ki­mus ir po rin­ki­mų, ypač T. To­mi­li­nas mėgs­ta kal­bė­ti apie so­cia­li­nį dia­lo­gą tarp val­džios ir in­te­re­sų gru­pių, ku­rios su­kū­rė aso­cia­ci­jas ir ku­rios už­tik­ri­na sa­vo na­rių at­sto­va­vi­mą. Šiuo at­ve­ju to­kia aso­cia­ci­ja kaip Odon­to­lo­gų rū­mai yra nu­stu­mia­ma į ša­lį ir pa­sa­ko­ma, kad už jus vis­ką ge­riau at­liks val­džios ins­ti­tu­ci­ja, ne­pai­sant iš­lai­dų, ku­rias tu­rės pa­tir­ti iš biu­dže­to, ne­pai­sant to, kad tai ne­bū­ti­nai bus aukš­čiau­sios pra­bos odon­to­lo­gai, ku­rie ga­lės įver­tin­ti me­di­kų odon­to­lo­gų po­rei­kius, bet, kaip sa­ko­ma, vis­ką ge­ro­ji te­tu­lė val­džia iš­ma­no ge­riau, ne­gu rin­ko­je šiuo at­ve­ju dir­ban­tys odon­to­lo­gai gy­dy­to­jai. To­kiu ke­liu nu­ė­jo Šiau­rės Ko­rė­ja, kur ne­vy­riau­sy­bi­nio sek­to­riaus ap­skri­tai nė­ra. Lie­ka tik­tai re­li­gi­nės ben­dri­jos ten, o dau­giau – val­džia. Tai ar mes ei­na­me į tą pu­sę, ar ei­na­me į ki­tą pu­sę, kai ple­čia­me in­te­re­sų gru­pių at­sto­va­vi­mą jų pa­čių ran­ko­mis, jų pa­čių pro­tais ir jų pa­čių lė­šo­mis? Čia­gi ši­tuo pro­jek­tu pa­siū­ly­ta al­ter­na­ty­va, kad vis­ką val­džia už mo­kes­čių mo­kė­to­jų pi­ni­gus pa­da­rys. Žiū­riu į D. Ke­pe­nį ir gal­vo­ju, na, jei­gu ne­lik­tų svei­ka­ti­ni­mo or­ga­ni­za­ci­jų kaip vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų, o at­ei­tų mi­nist­ras A. Ve­ry­ga ir pa­sa­ky­tų: mes, mi­nis­te­ri­ja, vis­ką už­tik­rin­si­me dėl svei­ka­ti­ni­mo, ger­bia­mas Ke­pe­ni, vi­sos jū­sų ini­cia­ty­vos yra ne­rei­ka­lin­gos. Sa­ky­tu­mė­te, ką tas A. Ve­ry­ga šne­ka? Ko­dėl jūs šiuo at­ve­ju lai­mi­na­te A. Ve­ry­gą. To­dėl, kad tai jū­sų ne­pa­lie­čia, o man at­ro­do, kad tai yra prin­ci­pi­nis po­žiū­rius į pi­lie­ti­nę vi­suo­me­nę ir į de­mo­kra­tiją, at­imant tas tei­ses, ga­li­my­bes ir sau, kaip val­džiai, val­džios ins­ti­tu­ci­jai, pa­si­i­mant vi­sas tas tei­ses ir ga­li­my­bes, ir įta­ką į val­džios ran­kas.

Pa­gal­vo­ki­me kiek­vie­nas apie sa­vo in­te­re­sų sfe­rą, kur mes tu­ri­me mums at­sto­vau­jan­čius ar Ad­vo­ka­tų rū­mus, ar Že­mės ūkio rū­mus, ir kaip mes pa­si­jus­tu­me, jei­gu vis­ką pa­im­tų mi­nis­te­ri­jos ir val­džia. Nu­steb­tu­me. O čia ne­nu­stem­ba­me. Keis­ta.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dis­ku­tuo­ti kvie­čiu A. Ve­ry­gą. Jums pen­kios mi­nu­tės.

A. VERYGA (LVŽSF). Dė­ko­ju, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mi ko­le­gos, iš tie­sų, pa­klau­sius to­kios įkve­pian­čios kal­bos apie ne­vy­riau­sy­bi­nin­kus, no­ri­si šiek tiek ir re­a­guo­ti. Pa­čiam te­ko tuo ne­vy­riau­sy­bi­nin­ku bū­ti, tai aš gal iš pra­džių re­a­guo­siu į tuos ar­gu­men­tus apie Šiau­rės Ko­rė­ją ir apie tai, kas kur kam ir kaip pri­va­lė­tų pri­klau­sy­ti ar ne.

Tai aš gal­vo­ju, kad kaip tik Šiau­rės Ko­rė­jo­je, ma­tyt, yra prie­vo­lė pri­klau­sy­ti vie­nai par­ti­jai, vie­nai or­ga­ni­za­ci­jai. Lie­tu­vo­je odon­to­lo­gai ne­tu­ri jo­kio pa­si­rin­ki­mo, jie pri­va­lo pri­klau­sy­ti šiai aso­cia­ci­jai pa­gal įsta­ty­mą, jei­gu no­ri prak­ti­kuo­ti. Man tai ir kve­pia Šiau­rės Ko­rė­ja, kai tu ne­tu­ri jo­kio pa­si­rin­ki­mo ir ta­vęs net ne­klau­sia – pri­va­lai pri­klau­sy­ti vie­nin­te­lei aso­cia­ci­jai. Tai, man at­ro­do, iš tik­rų­jų yra ne­nor­ma­lu.

Ir jei­gu, kaip jūs ma­no ko­le­gą D. Ke­pe­nį pa­mi­nė­jo­te, ar ge­rai bū­tų, jei­gu A. Ve­ry­ga ką nors pa­sa­ky­tų. O ar ge­rai bū­tų, jei­gu kas nors nu­sta­ty­tų, kad jei­gu no­ri­te svei­kai gy­ven­ti, pri­va­lo­te pri­klau­sy­ti svei­kuo­lių aso­cia­ci­jai, ir tai nu­sta­ty­tų įsta­ty­mu. Aš ma­nau, kad bū­tų tie­siog ne­nor­ma­lu ir ne­su­vo­kia­ma de­mo­kra­tinėje vals­ty­bė­je.

Aš ma­nau, svar­bu pa­mi­nė­ti, kad ša­lis, ap­si­spren­du­si tu­rė­ti tam tik­rą sis­te­mą, tu­rė­tų lai­ky­tis sis­te­mi­nio po­žiū­rio. Yra ša­lių, to­kių kaip Jung­ti­nė Ka­ra­lys­tė, pa­si­rin­ku­sių ki­to­kį mo­de­lį. Jos yra nu­ė­ju­sios prie aso­cia­ci­jų mo­de­lio, kur vis­kas fak­tiš­kai per jas yra re­a­li­zuo­ja­ma. Lie­tu­va yra pa­si­rin­ku­si ki­to­kį spren­di­mo va­rian­tą, ir mes tu­ri­me Ak­re­di­ta­vi­mo tar­ny­bą, ku­ri li­cen­ci­juo­ja ir pri­žiū­ri tų spe­cia­lis­tų kva­li­fi­ka­ci­ją, kom­pe­ten­ci­ją, iš­duo­da li­cen­ci­jas. Aš ma­nau, iš­skir­ti odon­to­lo­gus kaip vie­nin­te­lę pro­fe­si­ją iš vi­sos sis­te­mos ir­gi nė­ra ko­kios nors la­bai di­de­lės lo­gi­kos. Ir jei­gu jau mes juos lai­ko­me svei­ka­tos sis­te­mos prie­žiū­ros da­li­mi, ma­nau, lo­giš­ka yra, kad ir jų li­cen­ci­ja­vi­mu už­si­im­tų ta ins­ti­tu­ci­ja, ku­ri vyk­do ir ki­tų spe­cia­lis­tų li­cen­ci­ja­vi­mą.

Da­bar apie tai, ką yra la­bai svar­bu pa­mi­nė­ti. Mes ne­siū­lo­me nai­kin­ti Odon­to­lo­gų rū­mų, nie­kas jų ne­si­ruo­šia ap­skri­tai pa­nai­kin­ti ir at­im­ti iš jų ga­li­my­bę at­sto­vau­ti sa­vo ben­druo­me­nei kaip in­te­re­sų gru­pei. Jie kaip bu­vo rū­mai, taip ir liks rū­mais, ir ga­li ei­ti to­liau ben­drau­ti su Sei­mo na­riais, teik­ti sa­vo siū­ly­mus, rū­pin­tis sa­vo ben­druo­me­nės na­rių kva­li­fi­ka­ci­jos kė­li­mu, eti­ka – kuo tik­tai no­ri. Vie­nin­te­lė funk­ci­ja, ku­ri yra iš jų pa­ima­ma, yra li­cen­ci­ja­vi­mo funk­ci­ja, tai yra vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo funk­ci­ja. Aš ir­gi ne­ma­tau lo­gi­kos ati­duo­ti ne­vy­riau­sy­bi­nėms or­ga­ni­za­ci­joms vyk­dy­ti vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo funk­ci­jas, šiuo at­ve­ju iš­duo­ti li­cen­ci­jas.

Dar dau­giau, mes su­si­du­ria­me su in­te­re­sų kon­flik­tais. Jei­gu bū­na skun­das dėl odon­to­lo­gų dar­bo ir mes pa­pra­šo­me tam skun­dui tir­ti de­le­guo­ti kva­li­fi­kuo­tą odon­to­lo­gą, nes, tur­būt su­tik­si­te, ki­ti – kar­dio­lo­gai ar dar kas nors ne­ga­li tin­ka­mai įver­tin­ti odon­to­lo­gų dar­bo. Kas mums yra de­le­guo­ja­ma kaip eks­per­tas? Tai yra tų pa­čių rū­mų na­rys, va­di­na­si, rū­mų na­riai ti­ria rū­mų na­rių pa­da­ry­tus pa­žei­di­mus, ir, mū­sų su­pra­ti­mu, tai yra tie­siog tam tik­ras in­te­re­sų kon­flik­tas. Net ne­įsi­vaiz­duo­ju, kaip to­kiu bū­du ga­lė­tų bū­ti jis iš­ven­gia­mas. Aš ma­nau, kad ta pri­va­lo­ma na­rys­tė yra ydin­ga, ly­giai taip, kaip ir li­cen­ci­ja­vi­mo eli­mi­na­vi­mas iš mū­sų ben­dros svei­ka­tos sis­te­mos ir pa­li­ki­mas vie­nai iš aso­cia­ci­jų. Tai aš tik­rai ne­su­tin­ku su ko­le­gos E. Gent­vi­lo pa­ste­bė­ji­mais, kad mes kaž­ko­kiu bū­du sten­gia­mės taip eli­mi­nuo­ti aso­cia­ci­jas. Kaip ir sa­kiau, mes ne­nai­ki­na­me rū­mų, ne­at­ima­me iš jų ga­li­my­bės vie­ny­ti ir at­sto­vau­ti ben­druo­me­nei, bet ma­no­me, kad vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo funk­ci­jos tu­rė­tų bū­ti vals­ty­bės ins­ti­tu­ci­jų ran­ko­se. Tai tiek. Ir kvies­čiau pa­lai­ky­ti šiuos įsta­ty­mų pro­jek­tus.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kvie­čiu J. Sa­ba­taus­ką. Dis­ku­si­ja.

J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, ger­bia­ma pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mi ko­le­gos, iš tie­sų įdo­mius vi­ra­žus čia pa­de­monst­ra­vo ger­bia­mas svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ras A. Ve­ry­ga sa­ky­da­mas, kad ne­nai­ki­nu aš Odon­to­lo­gų rū­mų, tai yra ne­siū­lau nai­kin­ti, o tik no­riu at­im­ti iš jų vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo funk­ci­ją – li­cen­ci­jų iš­da­vi­mą. Be­klau­sant man iš­ki­lo to­kia min­tis, tiks­liau, pri­si­mi­niau vie­ną Kon­sti­tu­ci­nio Teis­mo by­lą – Kon­sti­tu­ci­nio Teis­mo 2008 m. sau­sio 7 d. nu­ta­ri­mas bu­vo dėl Ant­sto­lių rū­mų na­rys­tės pri­va­lo­mu­mo. Kon­sti­tu­ci­nis Teis­mas pa­sa­kė, kad toks vie­šą­jį in­te­re­są už­tik­ri­nan­čių funk­ci­jų vyk­dy­mas, kai tai da­ro sa­va­ran­kiš­ka pro­fe­si­ne pri­va­čia veik­la be­si­ver­čian­tys as­me­nys, ir jiems šias funk­ci­jas vyk­dy­ti per­da­vu­si vals­ty­bė tu­ri kon­tro­liuo­ti, kaip jos vyk­do­mos, to­kios vals­ty­bės kon­tro­liuo­ja­mos pro­fe­si­jos su­po­nuo­ja ati­tin­ka­mos pro­fe­si­jos sa­vi­re­gu­lia­ci­ją ir ati­tin­ka­mą sa­vi­val­dos sis­te­mą, ku­ri ap­ima vi­są šią pro­fe­si­ją. Tai­gi tai, kad vi­suo­me­nės at­sto­vams, su­si­bū­ru­siems į aso­cia­ci­ją, vals­ty­bė per­duo­da da­lį funk­ci­jų, yra bū­tent pats ge­riau­sias de­mo­kra­tinės vals­ty­bės po­žy­mis. Ne Šiau­rės Ko­rė­jos, ger­bia­mas mi­nist­re. At­virkš­čiai. Tai yra per­da­vi­mas bū­tent vi­suo­me­ni­nėms or­ga­ni­za­ci­joms, vie­nos pro­fe­si­jos at­sto­vams, su­si­bū­ru­siems į sa­vo or­ga­ni­za­ci­ją, pa­tiems su­re­gu­liuo­ti jų veik­lą, taip pat, at­lie­kant vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo funk­ci­ją, iš­duo­ti li­cen­ci­jas, kon­tro­liuo­ti, rū­pin­tis jų mo­ky­mu. Jei­gu to­je aso­cia­ci­jo­je yra pro­ble­mų, tai rei­kia pa­ska­tin­ti tas pro­ble­mas spręs­ti, ir kad tos aso­cia­ci­jos na­riai bū­tų prin­ci­pin­ges­ni, kad la­biau aso­cia­ci­jos iš­rink­ti jų va­do­vai rū­pin­tų­si jais, jų tei­sė­mis ir jų dar­bo są­ly­go­mis, o tai yra kva­li­fi­ka­ci­jos kė­li­mu, or­ga­ni­zuo­tų kva­li­fi­ka­ci­jos kė­li­mo įvai­rius mo­ky­mus. Ta­čiau nu­ša­li­nant vie­ną ar ki­tą vi­suo­me­nės gru­pę nuo sa­vi­re­gu­lia­ci­jos ir at­imant iš jų tai, kas vals­ty­bės bu­vo duo­ta, tai yra vyk­dy­ti vie­šą­jį ad­mi­nist­ra­vi­mą, šiuo at­ve­ju teik­ti li­cen­ci­jas, kad jie ga­lė­tų už­si­im­ti ta veik­la.

Ką tai reikš mums, vi­sai vals­ty­bei? Tai reikš, kad mes tu­rė­si­me skir­ti iš vals­ty­bės biu­dže­to asig­na­vi­mų vi­soms toms funk­ci­joms vyk­dy­ti, pri­ski­riant tas funk­ci­jas vie­nai iš vals­ty­bės įstai­gų ar­ba įstei­giant nau­ją vals­ty­bės įstai­gą, ku­ri tu­rės bū­ti vi­siš­kai iš­lai­ko­ma iš biu­dže­to. Šian­dien vals­ty­bei tai nie­ko ne­kai­nuo­ja. Tai da­ro pa­tys odon­to­lo­gai. Tai da­ro pa­tys ad­vo­ka­tai. Tai da­ro pa­tys no­ta­rai. Tai da­ro pa­tys ar­chi­tek­tai. Pra­ei­to­je ka­den­ci­jo­je, pa­mir­šo­te tie, ku­rie dir­bo­te pra­ei­to­je ka­den­ci­jo­je? Bū­tent pra­ei­to­je ka­den­ci­jo­je bu­vo su­teik­ta tei­sė ar­chi­tek­tams taip pat su­teik­ti tei­sę, li­cen­ci­ją vers­tis ta veik­la ir kon­tro­liuo­ti, kaip jie tą da­ro. Šiuo at­ve­ju ši­taip mes iš­plė­tę, aš jau ne­kal­bu apie Že­mės rū­mus, pa­ga­liau „Li­na­va“ iš­duo­da TIR Car­net kny­ge­les. Tai reiš­kia, kad mes nuo de­mo­kra­tijos trauk­si­mės at­gal į vals­ty­bės vi­są re­gu­lia­vi­mą, o tam tik­ra pras­me link to, kur mes bu­vo­me prieš 30 me­tų. At­virkš­čiai, ma­nau, kad to da­ry­ti ne­rei­kia. Jei­gu jūs ser­ga­te nos­tal­gi­ja so­vie­ti­nei sis­te­mai, tai ne­reiš­kia, kad ją rei­kia re­a­ni­muo­ti.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dis­ku­si­ją bai­gė­me. Pa­siū­ly­mų, ko­le­gos, ne­bu­vo gau­ta. Mo­ty­vai dėl vi­so įsta­ty­mo pro­jek­to. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Bal­suo­ja­me. (Bal­sai sa­lė­je) At­si­ra­do, yra. E. Gent­vi­las. Pra­šom, ko­le­ga. Mo­ty­vai prieš. Yra ir dau­giau no­rin­čių. Pra­šom. E. Gent­vi­las. Pra­šom. Jūs pir­ma­sis už­si­re­gist­ra­vo­te.

E. GENTVILAS (LSF). Ge­rai, ačiū, pa­ga­liau įjun­gė­te.

PIRMININKĖ. Pa­ga­liau apa­ra­tū­ra su­vei­kė.

E. GENTVILAS (LSF). Tik­rai daug pa­kar­to­jo ir pa­puo­šė pa­vyz­džiais J. Sa­ba­taus­kas. Aš tik dar kar­tą pa­sa­ky­čiau taip. Kiek­vie­no­je sri­ty­je, kur mes su­si­du­ria­me su ne­vy­riau­sy­bi­niu sek­to­riu­mi, pro­fe­si­nė­mis sa­vi­val­do­mis, pro­fe­si­nė­mis aso­cia­ci­jo­mis, pa­gal­vo­ki­me, kaip mes re­a­guo­tu­me, jei­gu at­ei­tų tos sri­ties mi­nist­ras ir sa­ky­tų: at­ima­me iš Ad­vo­ka­tų rū­mų tei­sę su­teik­ti ad­vo­ka­to kva­li­fi­ka­ci­ją ad­vo­ka­tams, vi­są tą funk­ci­ją da­bar vyk­dys Tei­sin­gu­mo mi­nis­te­ri­ja. Kaip jūs žiū­rė­tu­mė­te, ar ne­pa­jus­tu­mė­te pa­vo­jaus, kad Tei­sin­gu­mo mi­nis­te­ri­ja, žiū­rėk, ko­kiam nors gi­mi­nai­čiui, prieš me­tus bai­gu­siam tei­sės stu­di­jas, ko­kia nors iš­im­ties tvar­ka ir su­teiks ad­vo­ka­to kva­li­fi­ka­ci­ją? No­ta­rų rū­mai. At­eis ap­lin­kos mi­nist­ras ir pa­sa­kys: nuo šiol mes, mi­nis­te­ri­ja, no­ri­me su­teik­ti ar­chi­tek­to kva­li­fi­ka­ci­jas.

Po­nas A. Ve­ry­ga gud­riai šyp­so­si, bet jū­sų siū­ly­mas, ma­no aki­mis ver­ti­nant, yra vi­siš­kai ne­gud­rus, jis yra so­cia­lis­ti­nis, no­ras vis­ką kon­tro­liuo­ti, vis­ką tu­rė­ti sa­vo ran­ko­se. Tai ne­kve­pia li­be­ra­liz­mu, vie­nas da­ly­kas, bet aš tik­rai ne­no­riu, kad vi­si žmo­nės bū­tų li­be­ra­lai, čia pa­sau­lė­žiū­ros skir­tu­mai, ba­la ne­ma­tė. Bet štai, kai no­ri­ma vis­ką uzur­puo­ti į val­džios ran­kas, at­imant ga­li­my­bę pro­fe­si­nėms sa­vi­val­doms vyk­dy­ti jų jau se­niai ir sėk­min­gai vyk­do­mas funk­ci­jas, tai, at­leis­ki­te, čia yra nau­jo vals­ty­bės mo­de­lio kū­ri­mas ir su pa­sau­lė­žiū­ra – li­be­ra­las, kon­ser­va­to­rius, so­cial­de­mok­ra­tas ar ža­lia­sis – tai ne­tu­ri nie­ko ben­dro. Tai yra vals­ty­bės pa­ma­tų kei­ti­mas nuo sa­vi­val­dos, nuo pi­lie­čių ini­cia­ty­vos vis­ką per­ke­liant į val­džios ran­kas.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Mo­ty­vai už – P. Urb­šys.

P. URBŠYS (MSNG). Ger­bia­mie­ji Sei­mo na­riai, iš tik­rų­jų mes gir­di­me apie tas aso­cia­ci­jas – ar­chi­tek­tų, ad­vo­ka­tų, ku­rios tu­ri su­teik­tas tam tik­ras vals­ty­bės li­cen­ci­ja­vi­mo tei­ses, bet mes šiuo at­ve­ju kal­ba­me apie svei­ka­tos ap­sau­gą. Svei­ka­tos ap­sau­gai vals­ty­bė tu­ri tu­rė­ti iš­skir­ti­nį dė­me­sį. Jei­gu mes kal­ba­me apie svei­ka­tos ap­sau­gos sis­te­mą ir kad at­si­ran­da iš­skir­ti­niai Odon­to­lo­gų rū­mai, ku­rie tu­ri mo­no­po­li­nę tei­sę iš­duo­ti li­cen­ci­jas, tai mes ne­ju­čio­mis pri­si­de­da­me prie to, kad me­di­ci­na tam­pa ver­slu, o žmo­gus tam­pa ne svei­ka­tos ap­sau­gos tiks­las, o prie­mo­nė di­din­ti to ver­slo pel­nus. Jei­gu mes ta lo­gi­ka va­do­vau­si­mės, ko­dėl ta­da ne­tu­rė­tų at­si­ras­ti Psi­cho­lo­gų rū­mai, ku­rie iš­duo­da li­cen­ci­jas, chi­rur­gų, trau­ma­to­lo­gų. Taip ga­li­ma var­din­ti vi­sas svei­ka­tos ap­sau­gos sri­tis. Man at­ro­do, tik­rai rei­kė­tų svei­kin­ti, kad ga­lų ga­le Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja mi­nist­ro as­me­ny­je ra­do tam tik­ros jė­gos at­sto­vau­ti ki­tai po­zi­ci­jai, ne­su­ko­mer­cin­ti svei­ka­tos ap­sau­gos, o ei­ti bū­tent tuo ke­liu, kad bū­tų žiū­ri­mi ne aso­cia­ci­jos in­te­re­sai, o žmo­nių svei­ka­tos in­te­re­sai.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ka­dan­gi yra ly­di­mų­jų tei­sės ak­tų ir mū­sų sis­te­ma šiek tiek su­kly­do, tai aš, at­si­pra­šy­da­ma M. Ma­jaus­ko, jis bu­vo už­si­ra­šęs pats pir­ma­sis, su­tei­kiu žo­dį jam.

M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Mie­li ko­le­gos, aš pra­dė­čiau nuo to, kad ne­rei­kia tai­sy­ti to, kas ne­su­lū­žo. Tik­rai ne­gul­čiau kry­žiu­mi dėl Odon­to­lo­gų rū­mų, kaip ir ne­gul­čiau dėl bet ku­rios ki­tos or­ga­ni­za­ci­jos. Sten­gia­si, dir­ba, klys­ta, to­bu­lė­ja, vys­to­si. Tai, ką pra­dė­jo­me prieš daug me­tų, ko­dėl da­bar stai­ga rei­kia im­ti ir su­griau­ti? Sa­ky­čiau, at­virkš­čiai – ska­tin­ki­me sa­vi­val­dą, nes taip, kaip ši­ta val­dan­čio­ji dau­gu­ma tvar­ko­si su vie­šuo­ju sek­to­riu­mi, – mes ma­to­me ir me­di­kų pro­tes­tus, ir švie­ti­mo dar­buo­to­jų pro­tes­tus. Ko­dėl da­bar rei­kia grą­žin­ti odon­to­lo­gus į tą pa­tį vie­šą­jį sek­to­rių, su ku­riuo mes ne vi­suo­met tik­rai ge­rai su­si­tvar­ko­me?

Ant­ras da­ly­kas. At­kreip­siu dė­me­sį, kad jie pi­ni­gų ne­pra­šo. Jie pa­tys iš­si­lai­ko. Jie su­ren­ka pi­ni­gus iš sa­vo na­rių ir to­kiu pa­grin­du dir­ba. Ko­dėl da­bar vals­ty­bė, vie­ša­sis sek­to­rius, mo­kes­čių mo­kė­to­jai tu­rė­tų iš­lai­ky­ti tą li­cen­ci­ja­vi­mą, nes pri­ėmus to­kį spren­di­mą biu­ro­kratija di­dė­tų?

Tre­čias da­ly­kas. Mes ži­no­me, kad šian­dien Lie­tu­vo­je odon­to­lo­gų kie­kis yra dau­giau nei pa­kan­ka­mas. Per 15 me­tų nė­ra gau­ta nė vie­no skun­do dėl li­cen­ci­ja­vi­mo. Ko­kią mes iš tie­sų pro­ble­mą ban­do­me čia tai­sy­ti ir spręs­ti?

Grį­šiu prie to, nuo ko pra­dė­jau. Jei­gu kas nors vei­kia, nors ir ne­to­bu­lai, bet vei­kia, sten­gia­si, ku­ria ir dir­ba, kam griau­ti tai, kas nė­ra su­ge­dę?

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Kaip su­ta­rė­me, du – už, du – prieš. Už – A. Ku­bi­lie­nė.

A. KUBILIENĖ (LVŽSF). Ačiū, pir­mi­nin­ke. Iš tik­rų­jų, ko­le­gos, šian­dien mes la­bai daž­nai gir­di­me – be­dan­tė Lie­tu­va. Tai tik­rai yra sti­mu­las ką nors keis­ti ši­to­je sis­te­mo­je.

Pa­sa­ky­siu ke­tu­ris pa­grin­di­nius da­ly­kus, kas, ma­no gal­va, yra svar­biau­sia.

Pir­miau­sia ši­to įsta­ty­mo pa­tai­sos leis su­da­ry­ti vie­no­das są­ly­gas me­di­kams ir me­di­kai bus pri­ly­gi­na­mi ne ar­chi­tek­tams, ne ant­sto­liams, o iš tik­rų­jų kar­dio­lo­gai, chi­rur­gai, te­ra­peu­tai ir vi­si tu­rės vie­no­das są­ly­gas, jiems bus iš­duo­da­mos vie­no­dos li­cen­ci­jos. Jas iš­duos Ak­re­di­ta­vi­mo tar­ny­ba.

Ant­ras da­ly­kas – su­ma­žės ad­mi­nist­ra­ci­nė naš­ta. Ne­ži­nau, ko­dėl šiuo me­tu ant li­cen­ci­jos, ku­rią gau­na odon­to­lo­gai, yra du pa­ra­šai – tai Odon­to­lo­gų rū­mų ir Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos. O vi­si ki­ti: chi­rur­gai, te­ra­peu­tai, nef­ro­lo­gai ir vi­si ki­ti, gau­na tik vie­ną pa­ra­šą.

Ki­tas da­ly­kas. Pa­ge­rės pa­slau­gų ko­ky­bė ir pa­cien­tų sau­ga, nes Ak­re­di­ta­vi­mo tar­ny­ba vyk­dys ne­pri­klau­so­mą, vi­sa­pu­siš­ką kom­plek­si­nę pa­slau­gų prie­žiū­rą.

Dar vie­nas da­ly­kas yra tas, kad pro­fe­si­nė or­ga­ni­za­ci­ja – Odon­to­lo­gų rū­mai – nė­ra nai­ki­na­ma, ta­čiau tai bus sa­va­no­riš­ka or­ga­ni­za­ci­ja, į ku­rią no­riu – sto­ju, ne­no­riu – ne­sto­ju, kaip yra ir ki­to­se or­ga­ni­za­ci­jo­se. Mes ži­no­me Kar­dio­lo­gų aso­cia­ci­ją, Transp­lan­to­lo­gų aso­cia­ci­ją. O šiuo me­tu tai yra prie­var­ti­nė or­ga­ni­za­ci­ja.

Rei­kia pa­sa­ky­ti, kad Odon­to­lo­gų rū­mams, vyk­dant li­cen­ci­ja­vi­mą ir prie­žiū­rą, nuo­lat ky­la ga­li­mas in­te­re­sų kon­flik­tas. To­dėl kvie­čiu bal­suo­ti už. Mes ko­mi­te­te pa­si­sa­kė­me vien­bal­siai už po vi­sų klau­sy­mų ir dis­ku­si­jų. Ačiū.

PIRMININKĖ. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, bal­suo­ja­me po svars­ty­mo dėl Odon­to­lo­gi­jos prak­ti­kos įsta­ty­mo ir ly­di­mų­jų įsta­ty­mų, dėl šių pa­mi­nė­tų įsta­ty­mų pro­jek­tų: Nr. XIIIP-3955, Nr. XIIIP-1049, Nr. XIIIP-1050, Nr. XIIIP-3335 ir Nr. XIIIP-3336.

Bal­sa­vo 84 Sei­mo na­riai: už – 50, prieš – 20, su­si­lai­kė 14. Po svars­ty­mo pri­tar­ta.

 

12.19 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo 2018 m. bir­že­lio 29 d. nu­ta­ri­mo Nr. XIII-1398 „Dėl Lie­tu­vos moks­lo ta­ry­bos pir­mi­nin­ko ir jo pa­va­duo­to­jų pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-4129(2) (svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Grįž­ta­me prie dar­bo­tvarkės 1-16 klau­si­mo – pro­jek­to Nr. XIIIP-4129. Ma­tau, jau at­ei­na Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas E. Gent­vi­las. Sei­mo nu­ta­ri­mas dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos… At­si­pra­šau, E. Jo­vai­ša. Bū­na ir klai­dų.

E. JOVAIŠA (LVŽSF). Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, dėl nu­ta­ri­mo skir­ti R. Ba­ro­ną Lie­tu­vos moks­lo ta­ry­bos pir­mi­nin­ku. Ko­mi­te­tas svars­tė ir to­kiam nu­ta­ri­mui pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju, ger­bia­mas pir­mi­nin­ke. Dis­ku­si­ja. S. Tu­mė­nas.

S. TUMĖNAS (LVŽSF). Ačiū, ger­bia­ma pir­mi­nin­ke. Gar­bu­sis Lie­tu­vos Sei­me, kal­bė­siu dau­giau ne apie kan­di­da­tą, ku­rį šian­dien, ti­kiuo­si, pa­tvir­tin­si­me ypač svar­bios Lie­tu­vos moks­li­nin­kams, ty­rė­jams ins­ti­tu­ci­jos pir­mi­nin­ku. Vil­niaus uni­ver­si­te­to Ma­te­ma­ti­kos ir in­for­ma­ti­kos fa­kul­te­to In­for­ma­ti­kos ins­ti­tu­to pro­fe­so­riaus R. Ba­ro­no dar­bai moks­lo erd­vė­je ir kom­pe­ten­ci­jos ne­ke­lia abe­jo­nių. Bū­tų tiks­lin­ga šian­dien pa­tvir­tin­ti jį vien už ryž­tą, drą­są, sie­kį aka­de­mi­nei ben­druo­me­nei su­teik­ti vil­ties, nes ta ins­ti­tu­ci­ja, ta­ry­ba, yra ta, į ku­rią, ko ge­ro, dau­giau­sia pa­lei­džia­ma aka­de­mi­nės ben­druo­me­nės strė­lių. Koks su­dė­tin­gas šis pos­tas, man re­gis, ro­do ir fak­tas, kad ta­ry­ba net pen­ke­tą mė­ne­sių gy­ve­no be va­do­vo.

Su ko­kiais iš­šū­kiais su­si­durs nau­ja­sis va­do­vas, jis pui­kiai ži­no pats, tai ne­pa­kan­ka­mas moks­li­nių ty­ri­mų fi­nan­sa­vi­mas, tai­ko­mo­jo po­bū­džio dar­bų nu­ver­ti­ni­mas, tarp­tau­ti­nio ir na­cio­na­li­nio lyg­mens ty­ri­mų der­mės sto­ka. Daug šiuo me­tu ėmė­me kal­bė­ti apie ge­ro­vės vals­ty­bę, jai kur­ti rei­ka­lin­ga ge­ro­vės vals­ty­bės kon­cep­ci­ja, ku­rio­je vie­tą ras­tų ir Lie­tu­vos uni­ver­si­te­tų, ko­le­gi­jų, ins­ti­tu­tų moks­li­nin­kai, ty­rė­jai, dės­ty­to­jai. Ir ku­riant ge­ro­vės vals­ty­bę ypač svar­bu da­ly­vau­ti ir hu­ma­ni­ta­ri­nės, ir so­cia­li­nės kryp­ties moks­li­nin­kams, jie sa­vo dar­bais ga­ran­tuo­tų li­tu­a­nis­ti­kos pa­ma­ti­nes ver­ty­bes na­cio­na­li­niu lyg­me­niu. Ti­kiuo­si, kad nau­ja­sis va­do­vas pro­fe­so­rius R. Ba­ro­nas sieks, kad mū­sų moks­li­nin­kai ne prie­šo­kiais, o nuo­sek­liai da­ly­vau­tų kur­da­mi ir įgy­ven­din­da­mi mo­der­nios, pa­trauk­lios vals­ty­bės stra­te­gi­ją.

Ko­kie iš­šū­kiai nau­ja­jam va­do­vui? Pir­miau­sia, ma­ny­čiau, kad rei­kia siek­ti per­tvar­ky­ti moks­li­nin­kų dar­bo uni­ver­si­te­tuo­se, ins­ti­tu­tuo­se ver­ti­ni­mo kri­te­ri­jus, kad jie ska­tin­tų moks­li­nin­kus dirb­ti, kur­ti. An­tra. Su­kur­ti eko­no­miš­kai pa­grįs­tą moks­li­nin­kų iš­sau­go­ji­mo Lie­tu­vo­je sis­te­mą, ku­ri leis­tų įdar­bin­ti po „op­ti­mi­za­ci­jų, kon­so­li­da­ci­jų“ dar­bo ne­te­ku­sius moks­li­nin­kus. Čia LEU pa­vyz­dys, ma­žų­jų re­gio­nų uni­ver­si­te­tų pa­vyz­dys. Lie­tu­vai pa­reng­ti moks­li­nin­ką, kad jis to­liau ne­be­dirb­tų, per di­de­lė pra­ban­ga. Ki­tas svar­bus iš­šū­kis – su­telk­ti pa­sau­lio lie­tu­vių moks­li­nin­kus, kū­rė­jus ir įkur­ti Pa­sau­lio lie­tu­vių moks­li­nin­kų aso­cia­ci­ją. Aki­vaiz­du, kad da­bar­ti­nei ta­ry­bai vi­siš­kai ne­si­se­ka reng­ti nuo­sta­tų ver­ti­nant moks­li­nin­kų kva­li­fi­ka­ci­ją, ren­giant ates­ta­ci­jų nuo­sta­tus, sie­kiant do­cen­to, pro­fe­so­riaus pe­da­go­gi­nio var­do. Tie ap­ra­šai yra at­nau­ji­na­mi, kai­ta­lio­ja­mi. Vie­nas iš jų tu­rė­tų pa­si­ro­dy­ti 2020 m. sau­sio 1 d. ir jau da­bar yra ypač kri­ti­kuo­ja­mas aka­de­mi­nės ben­druo­me­nės.

Ypač daug grės­mių yra su­si­ju­sių su li­tu­a­nis­ti­kos, bal­tis­ti­kos ty­ri­mais. De­ja, da­bar vi­siš­kai ta­ry­bos nu­ver­ti­na­mas mo­nog­ra­fi­jų žan­ras, hu­ma­ni­ta­rams, li­tu­a­nis­tams jis yra pa­grin­di­nis žan­ras, ta­čiau mo­nog­ra­fi­ja pri­ly­gi­na­ma be­veik straips­niui. Pra­ei­tą sa­vai­tę vy­ko Vie­to­var­džių me­tams skir­ta kon­fe­ren­ci­ja Sei­me, tai ir­gi bu­vo iš­sa­ky­ti nuo­gąs­ta­vi­mai, kad ab­so­liu­čiai ne­ver­ti­na­mas žo­dy­nų ren­gi­mas. Žo­dy­ną pa­reng­ti rei­kia ma­žiau­siai ke­le­rių me­tų, o jis ver­ti­na­mas kaip koks nors straips­nis. Ly­giai taip pat vi­siš­kai ne­ver­ti­na­mi va­do­vė­lių au­to­riai ir va­do­vė­lių au­to­rių dar­bas, į tai, ma­ny­čiau, ta­ry­ba ir­gi tu­rė­tų at­kreip­ti dė­me­sį.

Keis­čiau­sias da­ly­kas, kai at­si­ran­da nuo­sta­tos, kad straips­niai tu­ri bū­ti bū­ti­nai pub­li­kuo­ti už­sie­ny­je. Jei­gu jis pub­li­kuo­ja­mas Vil­niu­je, tai jis prak­tiš­kai vi­sai ne­įskai­to­mas ates­ta­ci­jos me­tu, ren­gian­tis nau­jai ka­den­ci­jai. Tai yra ab­sur­das, ypač li­tu­a­nis­tams, bal­tis­tams. Iš es­mės mes da­bar grįž­ta­me į XIX am­žiaus si­tu­a­ci­ją, kai li­tu­a­nis­ti­ka gy­va­vo Ru­si­jo­je, Len­ki­jo­je, Vo­kie­ti­jo­je ir tik po 1918 me­tų per­si­kė­lė į Lie­tu­vą, į Kau­ną. De­ja, ši­to­kia si­tu­a­ci­ja yra da­bar. Aš ne­su prieš tarp­tau­tiš­ku­mą, bet, man re­gis, svar­bu ir ko­kios kryp­ties, ko­kios sri­ties yra moks­li­nin­kai. Ypač ta­ry­bos yra nu­ver­ti­na­mas, ig­no­ruo­ja­mas ko­le­gi­jų įsi­trau­ki­mas į ta­ry­bos skel­bia­mus kvie­ti­mus da­ly­vau­ti na­cio­na­li­nės reikš­mės moks­li­niuo­se ty­ri­muo­se, nors ins­ti­tu­ci­niuo­se ver­ti­ni­muo­se nu­ro­dy­ta, kad tai rei­kia da­ry­ti, kad tai vie­nas iš ver­ti­ni­mo kri­te­ri­jų. Dar abe­jo­nių ke­lia ir kė­lė, kad ta­ry­bos vi­si va­do­vai yra iš vie­nos ins­ti­tu­ci­jos – iš Vil­niaus uni­ver­si­te­to, nors bu­vęs va­do­vas mums bu­vo pa­ža­dė­jęs, kad taip ne­bus. No­riu pri­min­ti šios Vy­riau­sy­bės pro­gra­mą, ku­rio­je ak­cen­tuo­ja­ma vi­sų re­gio­nų dar­na ir rai­da. Va­di­na­si, ir aka­de­mi­nė, ir moks­li­nė va­dy­ba nė­ra iš­im­tis.

Pro­fe­so­rius R. Ba­ro­nas yra in­for­ma­ti­kas. Ta­čiau op­ti­miz­mo tei­kia jo pa­si­ry­ži­mas ir šio­je tri­bū­no­je prieš sa­vai­tę ar tru­pu­tį dau­giau pa­sa­ky­ta jo min­tis, kad jis yra ir tarp­dis­cip­li­ni­nių ty­ri­mų at­sto­vas ir da­ly­vau­ja įvai­rio­se or­ga­ni­za­ci­jo­se…

PIRMININKĖ. Lai­kas.

S. TUMĖNAS (LVŽSF). …ir dar­buo­se. Va­di­na­si, minkš­to­sios ga­lios pa­ke­tas jam nė­ra sve­ti­mas ir tai ir­gi tei­kia vil­ties. Kvie­čiu, kad pro­fe­so­rius bū­tų pa­tvir­tin­tas nau­juo­ju ta­ry­bos pir­mi­nin­ku ir iš­si­rink­tų sa­vo ko­man­dą. Šian­dien yra pa­ra­šy­ta, kad tvir­ti­na­me ir pa­va­duo­to­ją…

PIRMININKĖ. Ačiū, ger­bia­mas ko­le­ga.

S. TUMĖNAS (LVŽSF). …ta­čiau pa­va­duo­to­jų mums ne­pri­sta­tė, čia ir­gi tru­pu­tį keis­tas da­ly­kas. Kvie­čiu pri­tar­ti šiai kan­di­da­tū­rai.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. At­sa­kau iš kar­to, tai yra toks Sei­mo nu­ta­ri­mas ir jis for­mu­luo­ja­mas vi­siems vie­no­dai, su­ra­šant pir­mi­nin­ką ir pa­va­duo­to­ją. Ar ger­bia­mas pro­fe­so­rius R. Ba­ro­nas no­rė­tų kal­bė­ti? Pra­šom.

R. BARONAS. Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mi Sei­mo na­riai, nuo­šir­džiai dė­ko­ju Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­tui, frak­ci­joms, kal­bė­ju­siam frak­ci­jos pir­mi­nin­kui už tas dis­ku­si­jas, už tuos pa­lin­kė­ji­mus ir prie­sa­kus, ku­rie bu­vo iš­sa­ky­ti po­sė­džiuo­se. Pa­si­ža­du tuos prie­sa­kus vyk­dy­ti, dirb­ti, kiek lei­džia jė­gos, jei­gu pa­tvir­tin­si­te.

Čia tik no­rė­čiau dar kar­tą pa­kar­to­ti, kad Lie­tu­vos pa­žan­gos pro­gra­mo­je „Lie­tu­va 2030“ ir ki­to­se pro­gra­mo­se yra ak­cen­tuo­ja­ma aukš­tos pri­dė­ti­nės ver­tės kū­ri­mo eko­no­mi­ka, ta­čiau kar­tais tai yra su­ab­so­liu­ti­na­ma į tech­no­lo­gi­jas ir pa­mirš­ta­ma hu­ma­ni­ta­ri­nių ir so­cia­li­nių moks­lų svar­ba, ku­ri, ma­no su­pra­ti­mu, yra vi­sų ben­drų­jų kom­pe­ten­ci­jų pa­grin­das, tai yra be kri­ti­nio mąs­ty­mo ir pa­na­šių da­ly­kų ne­bū­tų įma­no­ma ir tech­no­lo­gi­jų plėt­ra. Tai yra vi­sų ben­drų­jų kom­pe­ten­ci­jų pa­grin­das. Li­tu­a­nis­ti­kos plėt­ra įtvir­tin­ta įsta­ty­mu, čia, taip sa­kant, ne­gin­čy­ti­nas da­ly­kas. Aš siek­siu, kad tarp so­cia­li­nių, hu­ma­ni­ta­ri­nių, gam­tos moks­lų, tech­no­lo­gi­jų moks­lų bū­tų dar­na. Ki­ta plot­mė yra tai, kad dar­na bū­tų iš­lai­ko­ma ir tarp fun­da­men­ti­nių moks­lų, kad jie bū­tų ne­nu­ver­tin­ti, tai­ko­mų­jų moks­lų, eks­pe­ri­men­ti­nės plėt­ros ir ino­va­ci­jų. Vi­sos šios de­da­mo­sios yra bū­ti­nos.

Ger­bia­mi Sei­mo na­riai, moks­li­nin­ko pa­grin­di­nė ver­ty­bė yra lais­vė, lais­vė at­lik­ti moks­li­nius ty­ri­mus, jų ne­var­žy­ti. Ne be rei­ka­lo Lie­tu­vos moks­lo ta­ry­bos vie­nas iš pa­grin­di­nių už­da­vi­nių yra su­da­ry­ti są­ly­gas moks­li­nin­kui, mak­si­ma­liai iš­va­duo­ti nuo ad­mi­nist­ra­ci­nių (ūki­nių) rei­ka­lų. Tai pri­imu kaip vie­ną iš svar­biau­sių Moks­lo ta­ry­bos už­da­vi­nių, kad ta ap­lin­ka Lie­tu­vo­je bū­tų kuo pa­lan­kes­nė moks­li­niams ty­ri­mams, eks­pe­ri­men­ti­nei plėt­rai ir ino­va­ci­joms. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ga­li­te at­si­sės­ti. Mo­ty­vai po svars­ty­mo. Pri­ėmi­mas – po svars­ty­mo, kaip ma­ne in­for­ma­vo, ne­rei­kia. Iš kar­to ei­na­me prie pri­ėmi­mo. Pri­ėmi­mas. Pa­straips­niui.

1 straips­nis ir 2 straips­nis. Ga­li­me pri­im­ti? Ačiū, ko­le­gos. Da­bar mo­ty­vai. G. Ste­po­na­vi­čius – mo­ty­vai už.

G. STEPONAVIČIUS (MSNG). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Iš­ties ge­rai nu­tei­kia ger­bia­mo­jo pre­ten­den­to pas­ta­ra­sis pa­si­sa­ky­mas iš šios tri­bū­nos. Pir­mie­ji žo­džiai prieš sa­vai­tę bu­vo ne­drą­sūs, bet tiek ko­mi­te­te, tiek to­les­niuo­se su­si­ti­ki­muo­se mes gir­dė­jo­me pro­fe­so­rių jau la­biau pa­si­ti­kin­tį ir aiš­kiau ar­ti­ku­liuo­jan­tį, kaip jis sa­ve su­vo­kia šio­je at­sa­kin­go­je po­zi­ci­jo­je.

Pa­si­sa­ky­da­mas už, aš no­riu ak­cen­tuo­ti, kad Lie­tu­vos moks­lo ta­ry­ba per il­gai bu­vo be va­do­vo. Per šį lai­ko­tar­pį, taip pat ir pas­ta­ruo­sius me­tus dėl ne­pa­kan­ka­mos ly­de­rys­tės, dėl sil­pnos ly­de­rys­tės or­ga­ni­za­ci­ja ne tik lai­ką bars­tė, pra­ra­do ne­ma­žai stip­rių žmo­nių, dir­bu­sių or­ga­ni­za­ci­jo­je, bet pa­ke­liui bu­vo bars­to­mas ir au­to­ri­te­tas, ir pa­si­ti­kė­ji­mas. Jei ge­ra­sis Skan­di­na­vi­jos pa­tir­ties mo­de­lis, ku­ris per LNT bu­vo ku­ria­mas Lie­tu­vo­je sun­kiai ir sky­nė­si ke­lią į prie­kį… da­bar ne­ma­žai da­ly­kų rei­kės su­grą­žin­ti, ir aš tik­rai lin­kiu, kad nau­ja­sis va­do­vas ne­bi­jo­tų šių di­de­lių iš­šū­kių, tu­rė­tų iš­min­ties, stip­rios va­dy­bos ir, kas ne ­ma­žiau svar­bu iš įvai­rių sub­ti­lių da­ly­kų, tvir­tą stu­bu­rą. Kvie­čiu, ko­le­gos, bal­suo­ti už.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Dau­giau no­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Ger­bia­mi ko­le­gos, bal­suo­ja­me dėl Lie­tu­vos moks­lo ta­ry­bos pir­mi­nin­ko sky­ri­mo. Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4129.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Bal­sa­vo 77 Sei­mo na­riai: 77 Sei­mo na­riai vien­bal­siai pri­ta­rė pa­tvir­tin­ti Moks­lo ta­ry­bos pir­mi­nin­ku R. Ba­ro­ną. (Gon­gas) Sei­mo nu­ta­ri­mas pri­im­tas. Leis­ki­te vi­so Sei­mo var­du jus pa­svei­kin­ti. (Plo­ji­mai)

R. BARONAS. Ger­bia­ma pir­mi­nin­ke, ger­bia­mie­ji Sei­mo na­riai, la­bai ačiū už pa­ro­dy­tą pa­si­ti­kė­ji­mą, tik­rai la­bai ma­lo­nu. Ne­ža­du ste­buk­lų, bet pa­ža­du dirb­ti tiek, kiek jė­gos leis. La­bai ačiū jums.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mi ko­le­gos, ry­ti­nę dar­bo­tvarkę bai­gia­me. Tu­ri­me su­tau­pę 25 mi­nu­tes mū­sų lai­ko. Ar ne­pri­eš­ta­rau­tu­mė­te, kad ga­lė­tu­me da­bar re­zer­vi­nius dar­bo­tvarkės klau­si­mus?.. (Bal­sai sa­lė­je) Ne­pri­eš­ta­rau­ja­te.

 

12.34 val.

Sei­mo pro­to­ko­li­nio nu­ta­ri­mo „Dėl Vik­to­ro Vil­kaus­ko pe­ti­ci­jos“ (pro­jek­tas Nr. PNP-83) pri­ėmi­mas

 

Ir ma­tau po­ną P. Čim­ba­rą, tuo­met nuo re­zer­vi­nio 4 klau­si­mo pra­dė­tu­me, o po to – ger­bia­mas E. Jo­vai­ša. Sei­mo pro­to­ko­li­nis nu­ta­ri­mas „Dėl Vik­to­ro Vil­kaus­ko pe­ti­ci­jos“.

P. ČIMBARAS (LSDDF). Ačiū, po­sė­džio pir­mi­nin­ke.

Pe­ti­ci­jų ko­mi­si­ja šių me­tų lap­kri­čio 13 die­ną po­sė­dy­je iš es­mės iš­nag­ri­nė­jo V. Vil­kaus­ko pe­ti­ci­ją ir pri­ėmė spren­di­mą at­mes­ti jo­je pa­teik­tą pa­siū­ly­mą pa­keis­ti Su­ėmi­mo vyk­dy­mo įsta­ty­mo 22 ir 23 straips­nius, pa­pil­dant juos nuo­sta­to­mis dėl be­są­ly­gi­nių pa­si­ma­ty­mų ir te­le­fo­ni­nių skam­bu­čių su­tei­ki­mo su­im­tie­siems.

Ko­mi­si­ja šį spren­di­mą pri­ėmė, at­si­žvel­gu­si į Tei­sin­gu­mo mi­nis­te­ri­jos pa­teik­tą nuo­mo­nę ir ma­ny­da­ma, kad ten­ki­nus pa­reiš­kė­jo pe­ti­ci­jo­je pa­teik­tą siū­ly­mą ir pa­pil­džius Su­ėmi­mo vyk­dy­mo įsta­ty­mą nuo­sta­to­mis, lei­džian­čio­mis su­im­tie­siems po vie­nų me­tų lai­ky­mo su­ėmi­me be­są­ly­giš­kai nau­do­tis tei­se į pa­si­ma­ty­mus ir skam­bi­ni­mą te­le­fo­nu, kil­tų re­a­li grės­mė nu­ken­tė­jusių­jų, liu­dy­to­jų ir ki­tų as­me­nų sau­gu­mui ir iki­teis­mi­nio ty­ri­mo sėk­mei, ypač kai ti­ria­mos di­de­lės ap­im­ties ir su­dė­tin­gos bau­džia­mo­sios by­los. To­dėl pra­šau pri­tar­ti ko­mi­si­jos iš­va­dai ir pri­im­ti Sei­mo pro­to­ko­li­nį nu­ta­ri­mą at­mes­ti pa­reiš­kė­jo pe­ti­ci­jo­je pa­teik­tą pa­siū­ly­mą pa­keis­ti Su­ėmi­mo vyk­dy­mo įsta­ty­mą taip, kaip siū­lo pa­reiš­kė­jas. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių iš­sa­ky­ti mo­ty­vus nė­ra. Ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu.

 

12.36 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo 2019 m. rug­sė­jo 19 d. nu­ta­ri­mo Nr. XIII-2426 „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo VII (ru­dens) se­si­jos dar­bų pro­gra­mos pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-4200 (pa­tei­ki­mas, svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Re­zer­vi­nis 3 klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo dėl se­si­jos dar­bų pro­gra­mos pa­pil­dy­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4200. Pir­miau­sia pri­im­si­me šį nu­ta­ri­mą, o po to ma­ty­si­me, kaip čia mums sek­sis. Ger­bia­mas E. Jo­vai­ša. Pra­šau.

E. JOVAIŠA (LVŽSF). Ger­bia­mas Sei­me, Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­to var­du pra­šau leis­ti įra­šy­ti į dar­bo­tvarkę klau­si­mą dėl to, kad Aka­de­mi­nės eti­kos ir pro­ce­dū­rų kon­tro­lie­riaus tar­ny­ba ga­lė­tų sto­ti į Eu­ro­pos moks­li­nių ty­ri­mų są­ži­nin­gu­mo tar­ny­bų tin­klo aso­cia­ci­ją. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių pa­klaus­ti nė­ra. Po pa­tei­ki­mo ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu pri­tar­ti? Ga­li­me.

Dis­ku­si­ja. No­rin­čių iš­sa­ky­ti mo­ty­vus taip pat nė­ra.

Pri­ėmi­mas. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Bal­suo­ja­me, kad pa­pil­dy­tu­me šios se­si­jos dar­bų pro­gra­mą. Bal­suo­ja­me.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Bal­sa­vo 65 Sei­mo na­riai: už – 63, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 2. Sei­mo nu­ta­ri­mas pa­pil­dy­ti se­si­jos dar­bų pro­gra­mą pri­im­tas. (Gon­gas)

 

12.37 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl lei­di­mo Lie­tu­vos Res­pub­li­kos aka­de­mi­nės eti­kos ir pro­ce­dū­rų kon­tro­lie­riaus tar­ny­bai sto­ti į Eu­ro­pos moks­li­nių ty­ri­mų są­ži­nin­gu­mo tar­ny­bų tin­klo (ENRIO) aso­cia­ci­ją“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-4155 (pa­tei­ki­mas)

 

Ir vėl­gi kvie­čiu E. Jo­vai­šą pa­teik­ti Sei­mo nu­ta­ri­mą dėl lei­di­mo Lie­tu­vos Res­pub­li­kos aka­de­mi­nės eti­kos ir pro­ce­dū­rų kon­tro­lie­riaus tar­ny­bai sto­ti į Eu­ro­pos moks­li­nių ty­ri­mų są­ži­nin­gu­mo tar­ny­bų tin­klo aso­cia­ci­ją.

E. JOVAIŠA (LVŽSF). Ger­bia­mas Sei­me, pra­šo­me jū­sų pri­im­ti nu­ta­ri­mą dėl to, kad mū­sų aka­de­mi­nės eti­kos kon­tro­lie­rius ga­lė­tų įsi­lie­ti į tarp­tau­ti­nį są­ži­nin­gu­mo tar­ny­bų tin­klą. Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­tas tai yra svars­tęs ir ben­dru su­ta­ri­mu tam yra pri­ta­ręs. Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių pa­klaus­ti ne­bu­vo.

Mo­ty­vai. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Ar ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me ben­dru su­ta­ri­mu.

Kaip pa­grin­di­nis siū­lo­mas Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­tas, pa­pil­do­mų nė­ra nu­ma­ty­ta. Siū­lo­ma svars­ty­ti… Ka­da gi mes ga­li­me svars­ty­ti? Lap­kri­čio 28 die­ną? (Bal­sai sa­lė­je) Tie­siog kai ko­mi­te­tas pa­teiks iš­va­dą, ar­ti­miau­siu me­tu su­de­rin­si­me. Ga­li­me tam pri­tar­ti, kad su­de­rinsi­me su pa­grin­di­niu ko­mi­te­tu, kai tik jis bus ap­svars­tęs? Dė­ko­ja­me, nes ži­nau, kad rei­kia sku­bė­ti.

 

12.38 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo 2019 m. rug­sė­jo 19 d. nu­ta­ri­mo Nr. XIII-2426 „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo VII (ru­dens) se­si­jos dar­bų pro­gra­mos pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-4183 (pa­tei­ki­mas, svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Ant­ra­sis re­zer­vi­nis klau­si­mas – Sei­mo nu­ta­ri­mo dėl se­si­jos dar­bų pro­gra­mos pa­pil­dy­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4183. Kvie­čiu V. Krav­čio­nok.

V. KRAVČIONOK (LLRA-KŠSF). Ko­le­gos, pra­šau pri­tar­ti nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir leis­ti įtrauk­ti į ru­dens se­si­jos dar­bų pro­gra­mą klau­si­mą – Šei­mos kor­te­lės įsta­ty­mo kai ku­rių straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. No­rin­čių pa­klaus­ti nė­ra. Po pa­tei­ki­mo no­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Pri­ta­ria­me.

Svars­ty­mas. Ga­li­me po svars­ty­mo pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Ga­li­me.

Pri­ėmi­mas. Vie­nas straips­nis. Ga­li­me pri­im­ti? Pri­ima­me.

Ir bal­suo­ja­me, nes kal­bė­ti nie­kas ne­no­rė­jo.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Bal­sa­vo 65 Sei­mo na­riai: už – 64, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 1. Sei­mo nu­ta­ri­mas, lei­džian­tis pa­pil­dy­ti se­si­jos dar­bų pro­gra­mą, pri­im­tas. (Gon­gas)

 

12.40 val.

Šei­mos kor­te­lės įsta­ty­mo Nr. XIII-1406 2 ir 3 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4180 (pa­tei­ki­mas)

 

Re­zer­vi­nis 2-2 klau­si­mas – Šei­mos kor­te­lės įsta­ty­mo 2 ir 3 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4180. V. Krav­čio­nok. Pa­tei­ki­mas.

V. KRAVČIONOK (LLRA-KŠSF). Ačiū. Ger­bia­mi Sei­mo na­riai, Šei­mos kor­te­lės įsta­ty­mas įsi­ga­lio­jo šių me­tų sau­sio mė­ne­sį ir pra­dė­tas įgy­ven­din­ti nuo lie­pos mė­ne­sio. Prak­ti­nis dar­bas ir šei­mos kor­te­lės ad­mi­nist­ra­vi­mas pa­ro­dė tam tik­rus įsta­ty­mo trū­ku­mus, ku­riuos šiuo pro­jek­tu no­ri­me pa­ša­lin­ti ir jį pa­to­bu­lin­ti. Siū­lo­me su­vie­no­din­ti ir aiš­kiau api­brėž­ti są­vo­kas ir at­si­sa­ky­ti per­tek­li­nių nuo­sta­tų. Pa­vyz­džiui, siū­lo­ma api­brėž­ti, kad tei­sę į šei­mos kor­te­lę tu­rė­tų nuo­la­ti­niai glo­bė­jai ar rū­pin­to­jai. Taip pat nai­ki­na­mas ri­bo­ji­mas vai­kams iki 24 me­tų dirb­ti ir sa­va­ran­kiš­kai vyk­dy­ti veik­lą, jei­gu jie mo­ko­si pa­gal ben­dro­jo ug­dy­mo pro­gra­mą ar­ba stu­di­juo­ja pa­gal nuo­la­ti­nių stu­di­jų for­mas. Pa­tiks­li­na­ma šei­mos kor­te­lės tu­rė­to­jų gru­pė dėl pri­žiū­ri­mo, slau­go­mo ne­įga­lio­jo ir pa­nai­ki­na­mos kai ku­rios per­tek­li­nės nuo­sta­tos. Pra­šau pri­tar­ti pro­jek­tui.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mo­ji ko­le­ge, pir­ma­sis no­ri pa­klaus­ti E. Pu­pi­nis. Ruo­šia­si R. Šar­knic­kas.

E. PUPINIS (TS-LKDF). Ačiū. Kaip au­to­rės no­rė­čiau vis dėl­to pa­klaus­ti, ar iš­te­sė­jo jū­sų lū­kes­čius, kaip jūs gal­vo­jo­te, kaip veiks kor­te­lė? Ar iš tik­rų­jų ne­ma­no­te, kad vis dėl­to da­ly­vių šio­je gal­būt ir gra­žio­je ak­ci­jo­je yra ne­daug ir nau­da yra ne­pa­kan­ka­mai di­de­lė? Ar ti­kė­jo­tės to, ar gal­vo­jo­te, kad iš tik­rų­jų nau­da bus di­des­nė? Ačiū.

V. KRAVČIONOK (LLRA-KŠSF). Ma­nau, kad pro­jek­tas la­bai ge­ras. Ne­gir­dė­jau, kad bū­tų ne­pa­ten­kin­tų žmo­nių. Per tuos ke­tu­ris mė­ne­sius yra 36 % kor­te­lių… iš tų, ku­rie tu­ri tei­sę gau­ti, jau krei­pė­si. Taip pat dir­ba­ma, nuo­lat pil­do­mas są­ra­šas so­cia­li­nių part­ne­rių. Tu­riu, ga­liu jums pa­teik­ti duo­me­nis. Gau­sių šei­mų ar šei­mų su ne­ga­lia tu­rin­čių vai­kų yra 36 tūkst. 134, pri­žiū­ri­mų, slau­go­mų dar­bin­go am­žiaus ne­įga­lių­jų – 18,5 tūkst. Pa­reiš­kė no­rą gau­ti tą kor­te­lę per tuos ke­tu­ris mė­ne­sius 12 tūkst. 983 šei­mos, iš­duo­ta 13 tūkst. 119. 120 ju­ri­di­nių as­me­nų da­ly­vau­ja pro­gra­mo­je, 12 na­cio­na­li­nių ir 108 re­gio­ni­niai. Ži­nau, kad tas są­ra­šas yra nuo­lat pil­do­mas, nes ne­pa­tei­kė dar kai ku­rios sa­vi­val­dy­bės, bet ak­ty­viai ben­dra­dar­biau­ja­ma. Ma­nau, kad pa­si­tei­si­no.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Klau­sia R. Šar­knic­kas. Pra­šau.

R. ŠARKNICKAS (LVŽSF). Ka­dan­gi ne­ma­žai at­sa­kė­te į klau­sian­čio klau­si­mą, tai aš gal tik­tai šiek tiek pa­pil­dy­siu. Kai at­si­ra­do vai­ko pi­ni­gai, vi­so­se Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bė­se, ku­rio­se yra Rau­do­na­sis Kry­žius, ku­ris at­lie­ka sa­va­no­riš­ką dar­bą, skai­čius pra­dė­jo kris­ti. Su­ma­žė­jo pra­šan­čių­jų skai­čius, šei­mos kor­te­lės taip pat. Čia yra la­bai ge­ras jū­sų spren­di­mas ir aš pri­ta­riu. Tie­siog tik­tai pa­pil­dy­mas bū­tent… Ačiū.

V. KRAVČIONOK (LLRA-KŠSF). Ačiū.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ja­me. Ir ko­men­ta­rų dau­giau kaip ir nė­ra, ir no­rin­čių klaus­ti nė­ra.

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, mo­ty­vai po pa­tei­ki­mo. Ačiū V. Krav­čio­nok. No­rin­čių iš­sa­ky­ti mo­ty­vus nė­ra.

Bal­suo­ja­me po pa­tei­ki­mo dėl Šei­mos kor­te­lės įsta­ty­mo 2 ir 3 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­to.

Bal­sa­vo 64 Sei­mo na­riai: už – 63, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 1. Po pa­tei­ki­mo pri­tar­ta. Pa­grin­di­niu ko­mi­te­tu siū­lo­mas So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas, pa­pil­do­mas nė­ra nu­ma­ty­tas. Ga­li­me tam pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me. Siū­lo­ma svars­ty­ti gruo­džio 23 die­ną. O gal ir anks­čiau, taip pra­šo pra­ne­šė­ja, gal ir anks­čiau. Pri­ta­ria­me? Taip.

Ger­bia­mi ko­le­gos, yra mi­nist­ro K. Ma­žei­kos pra­šy­mas leis­ti pa­teik­ti Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo pro­jek­tą – dar­bo­tvarkės 2-22.1 klau­si­mą ir 2-22.2 klau­si­mą – ly­di­mą­jį Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­są. Kvie­čiu K. Ma­žei­ką.

 

12.45 val.

Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo Nr. I-2223 prie­do pa­kei­ti­mo ir Įsta­ty­mo pa­pil­dy­mo 871 ir 1081 straips­niais įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4130ES, Ad­mi­nist­ra­ci­nių nusižengi­mų ko­dek­so 248, 589 straips­nių ir prie­do pa­kei­ti­mo ir Ko­dek­so pa­pil­dy­mo 2511 straips­niu įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4131 (pa­tei­ki­mas)

 

K. MAŽEIKA (LVŽSF). La­bai ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mi ko­le­gos, tei­kia­me pa­reng­tą Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo ir Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tų pa­ke­tą. Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos tei­kia­mais Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo ir Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo įsta­ty­mo pro­jek­tais siū­lo­ma nu­sta­ty­ti at­gra­san­čias prie­mo­nes už Eu­ro­pos Par­la­men­to ir Ta­ry­bos reg­la­men­to dėl lai­vų per­dir­bi­mo rei­ka­la­vi­mų pa­žei­di­mus, nu­sta­tant sank­ci­jas dėl lai­vų per­dir­bi­mo pro­ce­so ne­si­lai­ky­mo, ir at­sa­ko­my­bę už drau­di­mo pre­kių ar pro­duk­tų par­da­vi­mo vie­to­se ne­at­ly­gin­ti­nai da­lin­ti leng­vuo­sius (nuo 15 iki 50 mik­ro­nų sto­rio) plas­ti­ki­nius pir­ki­nių mai­še­lius ne­vyk­dy­mą.

Dėl lai­vų reg­la­men­to nu­sta­ty­mo įgy­ven­di­ni­mo Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so pa­kei­ti­mu at­sa­ko­my­bė ten­ka lai­vų per­dir­bi­mo ben­dro­vių ati­tin­ka­miems va­do­vams ir ki­tiems as­me­nims. Tai­gi bau­dos nuo 50 iki 4 tūkst. 500 eu­rų, pri­klau­so­mai nuo pa­žei­di­mo po­bū­džio ir pa­si­kar­to­ji­mo.

Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­me taip pat nu­sta­to­mos bau­dos ju­ri­di­niams as­me­nims, sie­kiant už­tik­rin­ti, kad lai­vų per­dir­bi­mas, prie­vo­lė pa­reng­ti lai­vo per­dir­bi­mui rei­ka­lin­gus do­ku­men­tus, jais va­do­vau­tis, už­tik­rin­ti iš­mon­ta­vi­mo dar­bų kon­tro­lę… Tai bau­dos nuo 200 iki 5 tūkst., pa­kar­to­ti­nai nu­si­žen­gus – nuo 400 iki 10 tūkst.

Dėl bau­dų už ne­at­ly­gin­ti­ną plas­ti­ki­nių mai­še­lių da­li­ji­mą – tai Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so pa­kei­ti­mo pro­jek­te at­sa­ko­my­bė par­da­vė­jams ar pla­tin­to­jams, fi­zi­niams as­me­nims, ju­ri­di­nių as­me­nų va­do­vams ir ki­tiems at­sa­kin­giems as­me­nims. Tai­ko­mas įspė­ji­mas ar­ba bau­da nuo 30 iki 60 eu­rų, va­do­vams – nuo 100 iki 200 eu­rų.

Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo pa­kei­ti­mo pro­jek­te nu­sta­to­mos bau­dos ju­ri­di­niams as­me­nims. Jų dy­dis – nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst., pa­kar­to­ti­nai nu­si­žen­gus – nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. eu­rų. Tai­gi drau­di­mas ne­at­ly­gin­ti­nai da­lin­ti mai­še­lius ne­tai­ko­mas la­bai leng­viems pir­ki­nių mai­še­liams, ku­rių sto­ris yra nuo 0 iki 15 mik­ro­nų.

Siū­lo­ma pri­tar­ti.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mas mi­nist­re, jūs vis­ką la­bai aiš­kiai pa­sa­kė­te, nes nie­kas ne­no­ri jū­sų pa­klaus­ti. Ar po pa­tei­ki­mo ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? (Bal­sai sa­lė­je) Ga­li­me.

Kaip pa­grin­di­nis dėl Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo pro­jek­to Nr. XIIIP-4130 yra siū­lo­mas Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas, pa­pil­do­mas nė­ra nu­ma­ty­tas. Siū­lo­ma svars­ty­ti gruo­džio 19 die­ną. Dėl ly­di­mo­jo Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so kaip pa­grin­di­nis siū­lo­mas Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas, kaip pa­pil­do­mas – Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas. Siū­lo­ma svars­ty­ti taip pat gruo­džio 19 die­ną. Ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu.

 

12.49 val.

Che­mi­nių me­džia­gų ir pre­pa­ra­tų įsta­ty­mo Nr. VIII-1641 pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo projek­tas Nr. XIIIP-4122, Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo Nr. I-2223 1, 6, 20, 37, 109 straips­nių ir prie­do pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4123, Ad­mi­nist­ra­ci­nių nusižen­gi­mų ko­dek­so 244, 308, 589 straips­nių ir prie­do pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-4124 (pa­tei­ki­mas)

 

Dar vie­ną įsta­ty­mų pro­jek­tų pa­ke­tą mi­nist­ras K. Ma­žei­ka pra­šo leis­ti pa­teik­ti – tai Che­mi­nių me­džia­gų ir pre­pa­ra­tų įsta­ty­mas, ly­di­ma­sis Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo pro­jek­tas ir ly­di­ma­sis Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so įsta­ty­mo pro­jek­tas. Tai bū­tų trys įsta­ty­mai, jų pro­jek­tai Nr. XIIIP-4122, Nr. XIIIP-4123 ir Nr. XIIIP-4124.

K. MAŽEIKA (LVŽSF). Ačiū, ger­bia­ma po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja pa­ren­gė Che­mi­nių me­džia­gų ir pre­pa­ra­tų įsta­ty­mo pa­kei­ti­mo pro­jek­tą, Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo kai ku­rių straips­nių ir prie­do pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą ir Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so kai ku­rių straips­nių ir prie­do pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą.

Che­mi­nių me­džia­gų įsta­ty­mo pro­jek­tas. Įsta­ty­mų pro­jek­tai pa­reng­ti at­si­žvel­giant į su­kaup­tą prak­ti­nę pa­tir­tį, tai­kant Che­mi­nių me­džia­gų įsta­ty­mą ir sie­kiant su­da­ry­ti są­ly­gas įgy­ven­din­ti pa­si­kei­tu­sius che­mi­nių me­džia­gų ir mi­ši­nių tie­ki­mą rin­kai reg­la­men­tuo­jan­čius Eu­ro­pos Są­jun­gos tei­sės ak­tus. Tai­gi Che­mi­nių me­džia­gų įsta­ty­mas dės­to­mas nau­ja re­dak­ci­ja, kei­čia­mos nuo­sta­tos, su­si­ju­sios su in­for­ma­ci­jos apie pa­vo­jin­gus che­mi­nius mi­ši­nius tei­ki­mu dėl ne­ati­dė­lio­ti­nų prie­mo­nių eks­tre­ma­lio­se svei­ka­tai si­tu­a­ci­jo­se, sie­kiant su­da­ry­ti tei­si­nes są­ly­gas įgy­ven­din­ti Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos reg­la­men­to rei­ka­la­vi­mus. Su­de­ri­nus įstai­goms teik­ti­nos in­for­ma­ci­jos tvar­ką, bū­tų pa­reng­tos ne­ati­dė­lio­ti­nos prie­mo­nės eks­tre­ma­lio­se svei­ka­tos po­žiū­riu si­tu­a­ci­jo­se, su­stip­ri­na­ma pre­ven­ci­ja ir pa­di­di­na­ma tei­gia­ma įta­ka vi­suo­me­nės svei­ka­tos ir ap­lin­kos ap­sau­gai, tau­po­mi in­for­ma­ci­jos tei­kė­jų iš­tek­liai, jei­gu įmo­nė vei­kia ki­to­se Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bė­se na­rė­se. Taip pat nu­ma­to­ma reg­la­men­tuo­ti ne­re­gist­ruo­tų, ne­au­to­ri­zuo­tų ir drau­džia­mų bei ri­bo­ja­mų che­mi­nių me­džia­gų pa­ša­li­ni­mą ir (ar­ba) su­grą­ži­ni­mą iš rin­kos. Šiuo me­tu nė­ra tei­si­nių są­ly­gų ne­re­gist­ruo­toms, ne­au­to­ri­zuo­toms che­mi­nėms me­džia­goms pa­ša­lin­ti, su­grą­žin­ti iš rin­kos, to­dėl su­mo­kė­jus bau­dą šios che­mi­nės me­džia­gos ga­li cir­ku­liuo­ti rin­ko­je bei kel­ti ri­zi­ką žmo­nių svei­ka­tai ir ap­lin­kai.

Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo ir Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so pro­jek­tais sie­kia­ma Ap­lin­kos ap­sau­gos įsta­ty­mo ir ko­dek­so nuo­sta­tas su­de­rin­ti su che­mi­nių me­džia­gų tvar­ky­mą reg­la­men­tuo­jan­čiais Eu­ro­pos Są­jun­gos tie­sio­gi­nio tai­ky­mo tei­sės ak­tais ir kei­čia­muo­ju Che­mi­nių me­džia­gų įsta­ty­mu, su­stip­rin­ti che­mi­nių me­džia­gų ir mi­ši­nių tvar­ky­mą reg­la­men­tuo­jan­čių tei­sės ak­tų rei­ka­la­vi­mų prie­žiū­ros sis­te­mą. Ko­dek­se nu­ma­ty­ti at­sa­ko­my­bę fi­zi­niams as­me­nims, pi­lie­čiams už drau­džia­mų, ri­bo­ja­mų pa­vo­jin­gų che­mi­nių me­džia­gų ga­my­bą, tie­ki­mą rin­kai ir nau­do­ji­mą. Įsta­ty­mų pro­jek­tams bu­vo pri­tar­ta spa­lio 30 die­ną Vy­riau­sy­bės po­sė­dy­je.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Jū­sų no­ri pa­klaus­ti A. Ma­tu­las. Pra­šom, ko­le­ga.

A. MATULAS (TS-LKDF). Ger­bia­mas mi­nist­re, gal ne vi­sai į te­mą su tei­kia­mais įsta­ty­mų pro­jek­tais, bet ka­dan­gi ką tik kal­bė­jau su ju­mis ir tik­rai bu­vo kon­struk­ty­vus po­kal­bis, aš no­riu at­kreip­ti dė­me­sį, ir vie­šai, į tai, kad la­bai daug žmo­nių su­ne­ri­mę dėl kva­pų, ku­riuos sklei­džia įvai­rios fer­mos. Ži­no­te, kad šian­dien yra to­kia nor­ma, kad po­vei­kio ap­lin­kai iki tam tik­ro skai­čiaus gy­vu­lių, viš­tų ne­rei­kia, o po to pa­lik­tas tar­pas, kai spren­džia agen­tū­ra ir la­bai daž­nai to po­vei­kio ap­lin­kai ne­at­lie­ka. Štai da­bar ir Lin­ku­vos gy­ven­to­jai, ir Žvir­blio­nių, ir Rau­bo­nių Pa­sva­lio ra­jo­ne žmo­nės su­ne­ri­mę, kai ša­lia esan­čios fer­mos yra ple­čia­mos, ne tik re­konst­ruo­ja­mos. Jau da­bar yra di­džiu­lė smar­vė, o kai pa­di­di­na­me 2–3 kar­tus gy­vu­lių skai­čių, tai, be abe­jo­nės, tas kva­pas bus daug di­des­nis. Ar jums ta pro­ble­ma yra ži­no­ma ir gal ga­li­te pa­sa­ky­ti, kaip mi­nis­te­ri­ja ruo­šia­si spręs­ti? Ar ne­rei­kė­tų to­bu­lin­ti įsta­ty­mo pro­jek­to, nes tai vis dėl­to su­si­ję su ta pa­čia ap­lin­ka, dėl to la­bai nu­ken­čia žmo­nių gy­ve­ni­mo ko­ky­bė.

K. MAŽEIKA (LVŽSF). Ačiū, ko­le­ga, už klau­si­mą. Si­tu­a­ci­ja tik­rai ži­no­ma, tiek ta, kurią jūs api­bū­di­no­te, tiek ir ki­tos pa­na­šios si­tu­a­ci­jos. Tai bū­tent at­ran­kos pro­ce­dū­ra, ku­ri šian­dien daž­nu at­ve­ju yra tas šiau­das, už ku­rio grie­bia­si įmo­nės, no­rin­čios plės­ti ar­ba kur­ti di­des­nę, tar­šes­nę veik­lą. Ma­to­me, yra tam tik­rų spra­gų, ku­rias… Mi­nis­te­ri­jo­je jau vyks­ta dis­ku­si­ja su mū­sų spe­cia­lis­tais, ar­ti­miau­siu me­tu tik­rai pri­sta­ty­si­me Sei­mo na­riams, ko­le­goms, kad tiek sa­vo apy­gar­do­se iš­ki­lu­sio­se pro­ble­mi­nė­se vie­to­se ap­tar­tų su gy­ven­to­jais, na, ap­tar­tų tuos įran­kius, me­cha­niz­mus, kaip iš­veng­ti to­kių si­tu­a­ci­jų, kai tie kva­pai, tar­ša žmo­nėms ke­lia di­de­lį ne­ri­mą ir su­si­rū­pi­ni­mą.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Klau­sia S. Jo­vai­ša. Pra­šom.

S. JOVAIŠA (TS-LKDF). Ačiū, ger­bia­ma pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mas mi­nist­re, ar šiuo pro­jek­tu jūs eli­mi­nuo­ja­te tas che­mi­nes me­džia­gas, ku­rios įei­na ir į trą­šų su­dė­tį, ku­rios Eu­ro­po­je jau yra už­draus­tos, o Lie­tu­vo­je gal­būt dar ne? Ar yra to­kių mū­sų lei­džia­mo ir eu­ro­pi­nio są­ra­šo ne­ati­tiki­mų?

K. MAŽEIKA (LVŽSF). Pats są­ra­šas yra tiks­lin­ti­nas, ką mes ir šiuo pa­kei­ti­mu da­ro­me, kad jis bū­tent ir bū­tų su­de­rin­tas su Eu­ro­pos Są­jun­gos są­ra­šu, ku­rio kai ku­rių me­džia­gų net pas mus nė­ra. Ir tas įran­kis, kas ir bu­vo ak­cen­tuo­ti­na… Nė­ra tei­si­nio reg­la­men­ta­vi­mo tas me­džia­gas iš vi­so iš­im­ti iš rin­kos, jas nu­sta­čius. To­kiu at­ve­ju jos vėl grįž­ta at­gal, lie­ka pas sa­vi­nin­ką ir kaž­kur rin­ko­je vis dar ke­lia pa­vo­jų ap­lin­kai, žmo­nių svei­ka­tai. Tai vėl­gi bū­tent į tai ir at­kreip­ti­nas dė­me­sys ir tas su­de­ri­ni­mas su Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos reg­la­men­ta­vi­mu, su­vie­no­di­ni­mas pa­dės iš­veng­ti to­kio ne­at­sa­kin­go gal­būt kai ku­riais at­ve­jais me­džia­gų nau­do­ji­mo.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Ger­bia­mas A. Anu­šaus­kas. Kaž­kaip ne­pa­vy­ko už­si­ra­šy­ti, su­teik­si­me ga­li­my­bę pa­klaus­ti.

A. ANUŠAUSKAS (TS-LKDF). Už­si­ra­šy­ti pa­vy­ko, bet prie kon­kre­taus įsta­ty­mo pro­jek­to. No­rė­jau pa­klaus­ti. Kiek­vie­na che­mi­nė me­džia­ga, pri­klau­so­mai nuo san­dė­lia­vi­mo, sau­go­ji­mo, su­mai­šy­ta su ki­ta juk ga­li tap­ti ar­ba sprog­me­niu, ar­ba trą­ša. Šiuo at­ve­ju vis dėl­to įtrau­kiant tas eu­ro­pi­nes nuo­sta­tas ar at­si­ran­da pa­pil­do­ma ad­mi­nist­ra­ci­nė naš­ta, pa­vyz­džiui, įmo­nėms, ku­rios pre­kiau­ja to­mis che­mi­nė­mis me­džia­go­mis, trą­šo­mis, ku­rios at­lie­ka va­ly­mo pa­slau­gas, ir­gi lai­ko įvai­rias che­mi­nes me­džia­gas? Šiuo at­ve­ju pa­pil­do­mai toms įmo­nėms kaž­ko­kie rei­ka­la­vi­mai at­si­ran­da ar tie­siog mes įtrau­kia­me eu­ro­pi­nes nuo­sta­tas, ir tiek?

K. MAŽEIKA (LVŽSF). Kal­bant apie me­džia­gas, tur­būt la­bai svar­bu ak­cen­tuo­ti, at­sa­ko­my­bė tik­rai ne­su­ma­žė­ja, ji tur­būt iš­si­ple­čia, at­si­žvel­giant į reg­la­men­to, ku­ris yra pri­im­tas Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos ir ku­ris tai­ko­mas bū­tent prie šio įsta­ty­mo pro­jek­to. Ta pras­me, kad tu­ri­me tik­rai ne­ma­žai įmo­nių, ku­rios nau­do­ja įvai­raus po­bū­džio che­mi­nes me­džia­gas ar­ba jų mi­ši­nius, tos įmo­nės tu­ri sa­vo pa­da­li­nius ke­lio­se vals­ty­bė­se ir tas reg­la­men­ta­vi­mas, skir­tin­gas reg­la­men­ta­vi­mas kai ku­riais at­ve­jais ne tik kad ap­sun­ki­na pa­čios įmo­nės veik­lą, bet ir kai ku­riais at­ve­jais tų me­džia­gų vie­nur leis­ti­nos di­des­nės nor­mos, ki­tur ma­žes­nės, vie­nur at­sa­ko­my­bė di­des­nė, ki­tur ma­žes­nė. Mes ma­to­me tą prak­ti­ką, kad kai ku­rio­se ki­to­se ša­ly­se ir pas mus kai ku­riais at­ve­jais yra la­biau nau­do­ja­mos gal­būt vie­nos me­džia­gos, tar­šes­nės, o ki­tur jos yra ne­lei­džia­mos po­įsta­ty­mi­niais tei­sės ak­tais ar­ba įsta­ty­mais, to­dėl to­kiu bū­du su­vie­no­di­ni­mas ir pa­dės mums ap­si­sau­go­ti nuo gal­būt tar­šes­nių me­džia­gų nau­do­ji­mo. Taip pat ir įmo­nių at­sa­ko­my­bė. Jos ga­li nu­ro­dy­ti ben­drą kie­kį, tu­ri­mą vi­so­se vals­ty­bė­se, kad ad­mi­nist­ra­vi­mo kaš­tai bū­tų ma­žes­ni. Tai at­si­žvel­gia­ma į Eu­ro­pos Są­jun­gos reg­la­men­ta­vi­mą, bū­tent Ko­mi­si­jos reg­la­men­tą, ku­ris ir va­do­vau­ja­si tuo, ir pri­tai­ko­ma prie mū­sų tei­si­nės ba­zės.

PIRMININKĖ. Dė­ko­ju. Mo­ty­vai, mo­ty­vai po pa­tei­ki­mo. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Bal­suo­ja­me. Bal­suo­ja­me už vi­są pa­ke­tą, ku­riuo pa­tei­kė tris įsta­ty­mų pro­jek­tus, Che­mi­nių me­džia­gų ir pre­pa­ra­tų ir ly­di­muo­sius – Ap­lin­kos ap­sau­gos ir Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų.

Bal­sa­vo 59 Sei­mo na­riai, vien­bal­siai pri­tar­ta po pa­tei­ki­mo mi­nė­tiems įsta­ty­mų pro­jek­tams. Dėl įsta­ty­mų pro­jek­tų Nr. XIIIP-4122 ir Nr. XIIIP-4123 pa­grin­di­nis – Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas, pa­pil­do­mo nė­ra siū­lo­ma ir siū­lo­ma svars­ty­ti gruo­džio 19 die­ną. Ga­li­me tam pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me.

Ly­di­ma­sis – Ad­mi­nist­ra­ci­nių nu­si­žen­gi­mų ko­dek­so pro­jek­tas Nr. XIIIP-4124. Siū­lo­mas pa­grin­di­nis – Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas ir pa­pil­do­mas – Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas. Siū­lo­ma svars­ty­ti taip pat gruo­džio 19 die­ną.

Ger­bia­mi ko­le­gos, nuo­šir­džiai dė­ko­ju. Ry­ti­nis po­sė­dis bai­gia­mas. Prieš tai re­gist­ruo­ja­mės. Dir­bo­me daug, at­sa­kin­gai svars­tė­me ir pa­tei­kė­me įsta­ty­mų pro­jek­tus. La­bai jums ačiū.

Už­si­re­gist­ra­vo 55 Sei­mo na­riai. Ry­ti­nį po­sė­dį bai­gia­me. (Gon­gas)



* Santrumpų reikšmės: LGF – frakcija „Lietuvos gerovei“; LLRA-KŠSF – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija; LSDDF – Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija; LSDPF – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija; LSF – Liberalų sąjūdžio frakcija; LVŽSF – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija; MSNG – Mišri Seimo narių grupė; TS‑LKDF – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.