LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

Socialinių reikalų ir darbo komitetas

 

PAGRINDINIO KOMITETO IŠVADA

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS IŠMOKŲ VAIKAMS ĮSTATYMO NR. I-621 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21  STRAIPSNIŲ IR PRIEDO PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO Nr. XIVP-963

 

2021-11-17  Nr. 103-P-46

Vilnius

 

 

1. Komiteto posėdyje dalyvavo: Mindaugas Lingė – komiteto pirmininkas, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Rima Baškienė, Algimantas Dumbrava, Justas Džiugelis, Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Gintautas Kindurys, Linas Kukuraitis, Monika Ošmianskienė, Gintarė Skaistė, Algirdas Sysas, Jonas Varkalys; komiteto biuras: Evelina Bulotaitė – biuro vedėja, patarėjos: Dalia Aleksejūnienė, Diana Jonėnienė, Asta Kazlauskienė, Ieva Kuodienė, padėjėjos: Renata Liekienė, Indrė Žukauskaitė; kviestieji asmenys: Vytautas Gapšys – Seimo narys, Rimantė Šalaševičiūtė – Seimo narė, Audrius Bitinas – socialinės apsaugos ir darbo viceministras, Svetlana Kulpina – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos ir būsto skyriaus vedėja, Kristina Tumienė – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos ir būsto skyriaus patarėja.

2. Ekspertų, konsultantų, specialistų išvados, pasiūlymai, pataisos, pastabos (toliau – pasiūlymai):

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

Komiteto nuomonė

Argumentai,

pagrindžiantys nuomonę

str.

str. d.

p.

1.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas (toliau – Teisės departamentas), 2021-10-17

 

4,

7,

9,

9

11

 

 

9,

10,

2

 

Įvertinę projekto atitiktį Konstitucijai, įstatymams, teisėkūros principams ir teisės technikos taisyklių reikalavimams, teikiame šias pastabas.

Įstatymo projekto 4 straipsniu keičiamo Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo (toliau – keičiamas įstatymas) 12 straipsnio 5 dalyje yra pasakyta, kad „kai šio straipsnio 4 dalyje nurodytas asmuo <...> yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo teikėjo bendrabutyje ar vaikų socializacijos centre, mokslo metais buvusiam vaiko globėjui (rūpintojui) – šeimai, šeimynai ar globos centrui – skiriamas ir mokamas 2 bazinių socialinių išmokų dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį.“ Pastebėtina, kad keičiamo įstatymo 12 straipsnio 4 dalyje nurodytas asmuo „lieka gyventi ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) šeimoje, šeimynoje ar globos centre, kuriuose iki pilnametystės, emancipacijos ar santuokos sudarymo jam buvo nustatyta globa (rūpyba)“. Todėl siekiant išvengti galimo neaiškumo dėl asmens statuso (nustatant, kur jis yra išlaikomas), siūlytina asmens apibrėžimą 5 dalyje tikslinti, pvz., atsisakant nuorodos į 4 dalį.

Pritarti.

1. Pasiūlymas. Siūlome pakeisti įstatymo projekto 4 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„4 straipsnis. 12 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 12 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

12 straipsnis. Globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas

1. Vaiko globėjui (rūpintojui) už vaiką, kuriam globa (rūpyba) nustatyta šeimoje, yra skiriamas ir mokamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį.

2. Šeimynos vykdomai vaiko globai (rūpybai) užtikrinti už vaiką, kuriam globa (rūpyba) nustatyta šeimynoje, yra skiriamas ir mokamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį, kuris naudojamas Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

3. Globos centrui, įgyvendinančiam vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, už vaiką yra skiriamas ir mokamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį.

4. Jeigu pasibaigus vaiko globai (rūpybai) dėl pilnametystės, emancipacijos ar santuokos sudarymo asmuo lieka gyventi ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) šeimoje, šeimynoje ar globos centre, kuriuose iki pilnametystės, emancipacijos ar santuokos sudarymo jam buvo nustatyta globa (rūpyba), ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir besimokančius pas asmenis, kurių mokymą profesinio mokymo teikėjus pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai, iki šie asmenys baigs bendrojo ugdymo programą, taip pat laikotarpį, kai akademinės atostogos akademinių atostogų, profesinio mokymo teikėjų suteikiamos suteikiamų dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros, laikotarpį), bet ne ilgiau, iki jam sukaks 23 metai, įskaitant atvejus, kai asmuo išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) ir bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo teikėjo bendrabutyje ar vaikų socializacijos centre, buvusiam vaiko globėjui (rūpintojui) – šeimai, šeimynai ar globos centrui – skiriamas ir mokamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį.

5. Kai šio straipsnio 4 dalyje nurodytas asmuo, besimokantis pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir besimokančius pas profesinio mokymo teikėjus pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, iki baigs bendrojo ugdymo programą, taip pat laikotarpį, kai akademinės atostogos profesinio mokymo teikėjų suteikiamos dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros), yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo teikėjo bendrabutyje ar vaikų socializacijos centre, mokslo metais buvusiam vaiko globėjui (rūpintojui) – šeimai, šeimynai ar globos centrui – skiriamas ir mokamas 2 bazinių socialinių išmokų dydžio globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį. Tais atvejais, kai vasaros atostogų metu asmuo nėra išlaikomas bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo teikėjo bendrabutyje arba vaikų socializacijos centre, šio straipsnio 4 dalyje nustatytomis sąlygomis buvusiam vaiko globėjui (rūpintojui) – šeimai, šeimynai ar globos centrui – skiriama ir mokama šio straipsnio 4 dalyje nustatyto dydžio išmoka per mėnesį.

65. Globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas už vaiką, kuriam globa (rūpyba) nustatyta šeimoje, skiriamas ir mokamas vaiko globėjui (rūpintojui), jeigu globėjas (rūpintojas) ir globojamas vaikas atitinka šio įstatymo 1 straipsnio 2 dalies 1, 2 ar 3 punkto nuostatas, o kai vaiko globa (rūpyba) nustatyta šeimynoje ar vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas įgyvendina globos centras, – jeigu globojamas vaikas atitinka šio įstatymo 1 straipsnio 2 dalies 1, 2 ar 3 punkto nuostatas. Globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas šio straipsnio 4 ar 5 dalyje nustatytu atveju už asmenį, kuriam globa (rūpyba) buvo nustatyta šeimoje, skiriamas ir mokamas buvusiam vaiko globėjui (rūpintojui), jeigu buvęs vaiko globėjas (rūpintojas) ir asmuo atitinka šio įstatymo 1 straipsnio 2 dalies 1, 2 ar 3 punkto nuostatas, o kai vaiko globa (rūpyba) buvo nustatyta šeimynoje ar vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas įgyvendino globos centras, – jeigu asmuo atitinka šio įstatymo 1 straipsnio 2 dalies 1, 2 ar 3 punkto nuostatas.

76. Globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas neskiriamas arba jo mokėjimas nutraukiamas, jeigu:

1) vaikas (asmuo) yra suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę, jam Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbta jo paieška ar jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, – kol neišnyksta šios aplinkybės;

2) asmuo, nurodytas šio straipsnio 4 ar 5 dalyje, nurodytas asmuo mokosi užsienio valstybės mokymo įstaigoje.“

 

2. Pasiūlymas. Atsižvelgiant į Įstatymo projekto 4 straipsnio pakeitimus, siūlome atitinkamai patikslinti įstatymo projekto 7 straipsnį, 9 straipsnio 9 dalį ir 10 dalį bei 11 straipsnio 2 dalį, atsisakant nuorodos į Išmokų vaikams įstatymo 12 straipsnio 5 dalį (žr. komiteto patobulintą projektą).

 

2.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas (toliau – Teisės departamentas),

2021-03-26

13

 

 

Išvada pateikta projektui Nr. XIVP-266(2), kuris sujungtas su projektu Nr. XVIP-963:

Įvertinę projektą dėl jo atitikties Konstitucijai, įstatymams, teisėkūros principams ir teisės technikos taisyklėms, teikiame šią pastabą:

 Įstatymo projekto 2 straipsnio pavadinime brauktinas žodis ,,įgyvendinimas“, kadangi pačiame straipsnyje jokių nuostatų, susijusių su projekto įgyvendinimu nenumatyta.

 

Pritarti.

Komitetas siūlo Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-266(2) (toliau – projektas Nr. XIVP-266(2) sujungti su Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21  straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektu Nr. XIVP-963 (toliau – projektas Nr. XIVP-963) ir teikti Seimui svarstyti patobulintą projektą Nr. XIVP-963(2).

 

3.

Teisingumo ministerijos Europos Sąjungos teisės grupė,

2021-03-31

 

 

*

Išvada pateikta projektui Nr. XIVP-266(2), kuris sujungtas su projektu Nr. XIVP-963:

Įvertinę Lietuvos Respublikos Seimo pateikto derinti Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-266(2) atitiktį Europos Sąjungos teisei pažymime, kad pastabų ir pasiūlymų neturime.

 

Atsižvelgti.

 

 

3. Piliečių, asociacijų, politinių partijų, lobistų ir kitų suinteresuotų asmenų pasiūlymai: negauta.

4. Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pasiūlymai: negauta.

5. Subjektų, turinčių įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, pasiūlymai:

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

Pastabos

Pasiūlymo turinys

Komiteto nuomonė

Argumentai,

pagrindžiantys nuomonę

str.

str. d.

p.

1.

Seimo nariai Vytautas Gapšys, Ieva Kačinskaitė Urbonienė,

Andrius Mazuronis,

Artūras Skardžius,

Aidas Gedvilas, Valentinas Bukauskas,

Viktoras Fiodorovas,

2021-10-20

 

1

(6)

1

(1)

 

 

Argumentai:

Atsižvelgdami į augančią infliaciją, nuolat brangstantį būtiniausių maisto produktų krepšelį bei kylančias dujų, šildymo ir elektros kainas siekiame bent iš dalies kompensuoti šį būsimą kainų šuolį prasidėjus šildymo sezonui ir apsaugoti vieną iš ekonomiškai jautrių grupių, t. y. šeimas, auginančias vaikus. Siūlome padidinti išmoką vaikui nuo 70 eurų iki 80 eurų per mėnesį ir tokiu būdų sumažinti augančią kainų naštą šioms šeimoms.

„1. Kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų arba iki nepilnametis vaikas pripažįstamas emancipuotu ar sudaro santuoką ir emancipuotam ar susituokusiam nepilnamečiam vaikui arba vyresniam kaip 18 metų asmeniui, jeigu jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir besimokančius pas profesinio mokymo teikėjus pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, iki baigs bendrojo ugdymo programą, taip pat laikotarpį, kai akademinės atostogos profesinio mokymo teikėjų suteikiamos dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 23 metai, skiriama ir mokama 1,75 2,00 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį.“

 

Nepritarti.

Argumentai. Seimo narių siūlomam išmokos vaikui (vaiko pinigų) padidinimui nuo 1,75 bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydžio (70 Eur) iki 2 BSI dydžių (2022 m. – 84 Eur, nes numatomas BSI dydis 2022 m. – 42 Eur) kasmet iš valstybės biudžeto papildomai reikėtų skirti apie 87,5 mln. eurų.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu Nr. XIVP-966 siūlo finansuoti socialines, ekonomines priemones, kurios turės įtakos šeimų, auginančių ir (ar) globojančių vaikus, pajamų didėjimui (minimalios mėnesinės algos, neapmokestinamojo pajamų dydžio, šalpos išmokų ir tikslinių kompensacijų neįgaliems asmenims, finansinės paramos globojamiems (rūpinamiems) vaikams padidinimas, asmenų, įgysiančių teisę į būsto šildymo išlaidų kompensacijas, aprėpties išplėtimas ir kt.).

Atkreiptinas dėmesys, kad Seimo narių grupė (V. Gapšys, A. Mazuronis ir kt.) yra užregistravę Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 6 straipsnio 1 dalies pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-900, kuriuo siūlomas analogiškas išmokos vaikui padidinimas. Šiam įstatymo projektui yra paprašyta Vyriausybės išvados.

 

2.1

Lietuvos Respublikos Vyriausybė,

2021-06-09 nutarimas Nr. 417

 

 

 

 

*

Išvada pateikta projektui Nr. XIVP-266(2), kuris sujungtas su projektu Nr. XVIP-963:

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Seimo statuto 138 straipsnio 3 dalimi ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2021 m. gegužės 5 d. sprendimo Nr. SV-S-98 „Dėl įstatymų projektų išvadų“ 4 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš esmės pritarti Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-266 (2) (toliau – Įstatymo projektas) aiškinamajame rašte nurodytam tikslui – išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai (toliau – išmoka) skirti asmenims, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, tačiau pasiūlyti Lietuvos Respublikos Seimui Įstatymo projektą tobulinti, atsižvelgiant į toliau pateiktas pastabas ir pasiūlymus:

1. Įgyvendinant Įstatymo projekte pateiktą siūlymą 6 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoką skirti asmenims, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturintiems teisės gauti vaiko priežiūros išmokos, išmoką, preliminariais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, papildomai gautų apie 340 asmenų. Atsižvelgiant į tai, kad papildomų valstybės biudžeto lėšų poreikis siūlomiems Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo pakeitimams įgyvendinti metams būtų apie 1,9 mln. eurų, siūlytina Lietuvos Respublikos Seime Įstatymo projektą svarstyti kartu su Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu.

 

Pritarti.

Komitetas siūlo Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-266(2) sujungti su Įstatymo projektu Nr. XIVP-963 (kuris pateiktas kaip lydimasis Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui) ir teikti Seimui svarstyti patobulintą projektą Nr. XIVP-963(2).

 

2.2

Lietuvos Respublikos Vyriausybė,

2021-06-09 nutarimas Nr. 417

 

2

1

 

 

Išvada pateikta projektui Nr. XIVP-266(2), kuris sujungtas su projektu Nr. XVIP-963:

2. Siūlytina atsisakyti Įstatymo projekto 1 straipsnyje esančios nuostatos „(įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa nuo mokymosi pagal profesinio mokymo programą pradžios iki jos pabaigos)“ kaip prieštaraujančios Įstatymo projektu siūlomo teisinio reguliavimo tikslui, nes priešingu atveju išmoka asmenims, besimokantiems profesinio mokymo įstaigose pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, būtų skiriama ne nuo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programą pradžios, o tik pradėjus mokytis pagal profesinio mokymo programą.

 

Pritarti.

Komitetas siūlo projektą Nr. XIVP-266(2) sujungti su Įstatymo projektu Nr. XIVP-963 ir teikti Seimui svarstyti patobulintą projektą Nr. XIVP-963(2).

Žr. Komiteto pasiūlymą Nr. 1.

6. Seimo paskirtų papildomų komitetų / komisijų pasiūlymai:

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

Pastabos

Pasiūlymo turinys

Komiteto nuomonė

Argumentai,

pagrindžiantys nuomonę

str.

str. d.

p.

1.

Biudžeto ir finansų komitetas,

2021-11-10

 

 

 

*

Pasiūlyti pagrindiniam Socialinių reikalų ir darbo komitetui pritarti iniciatorių pateiktam įstatymo projektui Nr. XIVP-963 ir jį tobulinti, atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabą, kuriai komitetas pritaria.

 

Pritarti.

 

2.

Biudžeto ir finansų komitetas,

2021-11-10

 

 

 

*

Išvada pateikta projektui Nr. XIVP-266(2), kuris sujungtas su projektu Nr. XVIP-963:

Pasiūlyti pagrindiniam Socialinių reikalų ir darbo komitetui pritarti iniciatorių pateiktam įstatymo projektui ir jį tobulinti, atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastabas, kurioms komitetas pritaria.

 

Pritarti.

 

 

7. Komiteto sprendimas ir pasiūlymai:

7.1. Sprendimas: pritarti komiteto patobulintam Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIVP-963(2) (vadovaujantis Seimo statuto 137 straipsnio 4 dalimi, Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-963 sujungtas su Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektu Nr. XIVP-266(2) ir Seimui teikiamas svarstyti vienas bendras projektas) ir komiteto išvadoms.

7.2. Pasiūlymai:

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

Pastabos

Pasiūlymo turinys

Komiteto nuomonė

Argumentai,

pagrindžiantys nuomonę

str.

str. d.

p.

1.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas,

2021-11-17

2

1

 

 

Argumentai: Siekiant sujungti Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-266(2) ir Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21  straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-963, siūlome projekto Nr. XIVP-266(2) nuostatomis atitinkamai papildyti tobulinamo projekto Nr. XIVP-963(2) 2 straipsnį.

 

Pasiūlymas: Pakeisti Įstatymo projekto 2 straipsniu keičiamo įstatymo 9 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Auginančiam vaiką vienam iš vaiko tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių) ar vaiko globėjui, kai vaikas gimė, buvo įvaikintas ar vaikui nustatyta globa iki asmens mokymosi ar studijų pradžios, mokymosi ar studijų laikotarpiu ar per 12 mėnesių po mokymosi ar studijų baigimo dienos, jeigu jis mokosi (mokėsi) pagal bendrojo ugdymo programą, pagal formaliojo profesinio mokymo programą (įskaitant ir besimokančius pas profesinio mokymo teikėjus asmenis, kurių mokymą pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai nuo mokymosi pagal profesinio mokymo programą pradžios iki jos pabaigos) ar studijuoja (studijavo) aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą arba doktorantūroje ar rezidentūroje (įskaitant ir profesinio mokymo teikėjų ar aukštojoje mokykloje suteiktų akademinių atostogų dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros laikotarpį) ir jeigu pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą jis neturi (neturėjo) teisės gauti vaiko priežiūros išmokos, skiriama 6 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį. Tais atvejais, kai vaikas gimė, buvo įvaikintas ar vaikui nustatyta globa iki asmens mokymosi ar studijų pradžios, išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai mokama nuo asmens mokymosi ar studijų pradžios, iki vaikui sukaks 2 metai, o kai vaikas gimė, buvo įvaikintas ar vaikui nustatyta globa asmens mokymosi ar studijų laikotarpiu ar per 12 mėnesių po mokymosi ar studijų baigimo dienos, nuo vaiko gimimo dienos, iki vaikui sukaks 2 metai.“

 

Pritarti.

 

2.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas,

2021-11-17

13

2

 

N

Argumentai: Siekiant sujungti Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-266(2) ir Išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21  straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-963, siūlome projekto Nr. XIVP-266(2) nuostatomis atitinkamai papildyti projekto Nr. XIVP-963(2) 13 straipsnį.

Pasiūlymas: Papildyti įstatymo projekto 13 straipsnį nauja 2 dalimi (kitas straipsnio dalis atitinkamai pernumeruoti) ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Jeigu vaikas gimė iki šio įstatymo įsigaliojimo ir jam nėra sukakę 2 metai, išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai vaiką auginančiam vienam iš vaiko tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių) ar vaiko globėjui skiriama ir mokama nuo šio įstatymo įsigaliojimo iki vaikui sukaks 2 metai, jeigu asmuo atitinka Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 9 straipsnyje nustatytus reikalavimus.“.

 

Pritarti.

 

3.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas,

2021-11-17

13

4

 

 

Pasiūlymas: siūlome atlikti redakcinio pobūdžio patikslinimą ir pakeisti įstatymo projekto 13 straipsnio 4 (buvusią 3) dalį bei ją išdėstyti taip:

3. 4. Jeigu išmoka paskirta iki šio įstatymo įsigaliojimo ir jos mokėjimo laikotarpis nepasibaigęs, įsigaliojus šiam įstatymui, savivaldybių administracijos ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos peržiūri išmokų teikimą asmenims, patiriantiems socialinę riziką, vadovaudamosi šio įstatymo 9 10 straipsniu keičiamos Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 19 straipsnio 2 dalies nustatyta tvarka.“

 

Pritarti.

 

8. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

9. Komiteto paskirti pranešėja: Rima Baškienė.

10. Komiteto narių atskiroji nuomonė: negauta.

PRIDEDAMA. Komiteto siūlomas įstatymo projektas, jo lyginamasis variantas.

 

 

Komiteto pirmininkas                                                             (Parašas)                                                                                              Mindaugas Lingė

 

 

 

Komiteto biuro patarėja Asta Kazlauskienė