PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

2018 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ

 FINANSINIŲ RODIKLIŲ PATVIRTINIMO

ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIIIP-1227

 

 Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

  

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARGUMENTAI:

Nacionalinis Kauno dramos teatras – seniausias profesionalus teatras Lietuvoje,  2016 metais baigęs daugiau nei dešimtmetį trukusias rekonstrukcijas. Teatras pristato aukščiausio meninio lygio spektaklius, kiekvienais metais nominuojamus aukščiausiems teatro apdovanojimams - Auksiniams scenos kryžiams. Net ir turėdamas nacionalinį teatro statusą,  vieną moderniausių įrangų Baltijos šalyse ir sukauptą kūrybinę patirtį, Kauno dramos teatras neturi galimybių visapusiškai įgyvendinti savo esamą programą ir strateginius tikslus.

Šiuo metu teatras turi atsisakyti dalies pastatymų, siaurinti repertuarą ir riboti kūrybinius planus dėl įvykusių  techninių  pokyčių, patvirtintų 2013 m. gegužės 06 d. Radijo ryšio tarnybos direktoriaus  įsakymu Nr. 1V-730 “Dėl radijo ryšio plėtros 790-862 MHz radijo dažnių juostoje plano patvirtinimo”. Šis radijo ryšio plėtros planas buvo priimtas siekiant efektyviai panaudoti 800 MHz dažnių juostą mobiliojo ryšio operatoriams, kuriems ši juosta itin svarbi 4G LTE paslaugų plėtrai. Į minėtas dažnių juostas patenka ir Kauno Dramos teatro naudojama radijo mikrofonų sistema. Dėl šios priežasties didžioji dalis teatro spektaklių susiduria su nekontroliuojamais techniniais garso nesklandumais: garso trikdžiais, radijo ryšio dingimu, nuslopintais signalais ir kita.

Kauno dramos teatras norėdamas praplėsti veiklos žanrines galimybes, sudaryti sąlygas kokybiškam gyvos muzikos atlikimui tiek spektaklių, tiek muzikinių renginių metu, reikalinga ne tik įgarsinimo įranga, bet ir tinkami baziniai profesionalūs muzikos instrumentai. Vienas tokių – fortepijonas, reguliariai naudojamas aktorių vokalo lavinimo užsiėmimuose, spektakliuose bei tarptautinio muzikinio pobūdžio renginiuose. Turimas fortepijonas dėl neatstatomos jo būklės tinkamas tik kameriniams renginiams.

Suvokdami neįgaliųjų žmonių integravimo į visuomenę prasmingumą,  per 2015-2017 metų sezonus Kauno dramos teatras parodė tris spektaklius žmonėms su regėjimo negalia, o 2015 m. -  spektakli su vertimu į gestų kalbą klausos negalią turintiems žmonėms. Idėjos nepavyko tinkamai įgyvendinti, nes vertimas į gestų kalbą yra nepakankama priemonė scenos erdvėje: per didelis atstumas ir nematoma veido išraiška, kuri kurtiesiems yra svarbi suvokiant tekstą.  Lietuvoje gyvena daugiau nei 8000 kurčiųjų ir 40 tūkstančių neprigirdinčiųjų, kuriems profesionalaus teatro paslauga iki šiol nebuvo prieinama. Norėdami ir jiems atverti teatro meno galimybę, būtina įdiegti titravimo sistemą Didžiojoje scenoje.

Lėšomis šiems tikslams įgyvendinti Nacionalinis Kauno dramos teatras nedisponuoja. Nacionalinis Kauno dramos teatras savo biudžetu nuo Lietuvos Nacionalinio dramos teatro skiriasi beveik 1 milijonu €, nors pastatų, darbuotojų ir kūrybinės apimtys abejų beveik vienodos.

PASIŪLYMAS:

      Numatyti 2018 m. Valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodyklių patvirtinimo įstatymo projekte 115 tūkst.  eurų Nacionaliniam Kauno dramos teatrui, Laisvės al. 71, Kaunas 44304

 

LĖŠŲ ŠALTINIS:

      Finansų ministerijai numatyti asignavimai.

 

 

 

 

 

Teikia Seimo narys:

 

Mindaugas Puidokas