PASIŪLYMAS

DĖL VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ĮSTATYMO NR. I-1491 2, 8, 17, 19, 22, 25, 27, 31, 35, 46, 51, 52, 55, 57, 58, 82, 86, 91, 92, 93, 94, 95 IR 96 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR ĮSTATYMO PAPILDYMO 82(1) STRAIPSNIU ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIIIP-4877(4)

 

 

2021-09-28

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

4

 

2

 

 

Argumentai:

Įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad viešojo pirkimo komisijoje turėtų būti bent vienas asmuo, turintis pirkimų specialisto pažymėjimą, išduotą Viešųjų pirkimų tarnybos.

Įtvirtinus tokį reikalavimą pirmiausia bus neproporcingai padidinta administracinė našta Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri turės organizuoti mokymus viešųjų pirkimų specialistams, kad pastarieji gautų pažymėjimus, išdavinėti pažymėjimus, organizuoti egzaminus ir pan. Antra, ženkliai padidės ir taip jau labai jaučiamas viešųjų pirkimų specialistų trūkumas. Trečia, už valstybei pavaldžios įstaigos organizuojamus žinių patikrinimus kitos valstybės ir savivaldybių įstaigos arba patys darbuotojai turės mokėti. Tokia sistema ne tik, kad neskatina lėšų taupymo, tačiau netgi atvirkščiai, sudaro realias sąlygas neefektyviam viešųjų finansų naudojimui.

Be to, šis reikalavimas būtų taikomas ir nevyriausybinėms organizacijoms, kurios jį įgyvendinti turi ribotus finansinius ir žmogiškuosius išteklius.

Todėl siūlome atsisakyti įstatymo projekto nuostatų, susijusių su viešųjų pirkimų specialistų atestavimu.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti projekto 4 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

„2. Pakeisti 19 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

„3. Skiriant Komisijos narius, turi būti atsižvelgiama į jų ekonomines, technines, teisines žinias ir šio įstatymo bei kitų pirkimus reglamentuojančių teisės aktų išmanymą. Komisijoje turi būti bent vienas asmuo, turintis pirkimų specialisto pažymėjimą. Komisijos nariais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Komisijos posėdžiai ir priimami sprendimai yra teisėti, kai posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komisijos narių ir kai bent vienas Komisijos narys turi pirkimų specialisto pažymėjimą, o jeigu Komisija sudaryta iš 3 asmenų, – kai posėdyje dalyvauja visi Komisijos nariai.“

 

2.

21

 

 

 

Argumentai:

Kadangi įstatymo projekto 4, 21 ir 23 straipsnis dėl reikalavimo, kad viešojo pirkimo komisijoje turėtų būti bent vienas asmuo, turintis pirkimų specialisto pažymėjimą, išduotą Viešųjų pirkimų tarnybos, sistemiškai tarpusavyje susiję, todėl vadovaujantis tais pačiais argumentais, kurie išdėstyti prie pasiūlymo Nr. 1, atitinkamai siūloma koreguoti ir įstatymo projekto 21 straipsnį.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti projekto 21 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„93 straipsnis. Viešųjų pirkimų tarnyba

1. Viešųjų pirkimų tarnyba – valstybės biudžetinė įstaiga, veikianti pagal šį ir kitus Lietuvos Respublikos įstatymus, tarptautinius įsipareigojimus, savo nuostatus ir finansuojama iš valstybės biudžeto.

2. Viešųjų pirkimų tarnyba yra viešasis juridinis asmuo, turintis sąskaitą banke ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu ir savo pavadinimu. Viešųjų pirkimų tarnybos administracijos struktūrą tvirtina Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius. Viešųjų pirkimų tarnybos nuostatus tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

3. Viešųjų pirkimų tarnybos darbo tvarka nustatyta Viešųjų pirkimų tarnybos darbo reglamente. Šį reglamentą tvirtina Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius.

4. Pasibaigus kalendoriniams metams, Viešųjų pirkimų tarnyba skelbia Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo nustatyta tvarka parengtą savo metinių ataskaitų rinkinį ir jį pateikia Lietuvos Respublikos Seimui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

5. Viešųjų pirkimų tarnyba priima sprendimus savarankiškai ir nešališkai.

6. Asmenys už šio įstatymo 95 straipsnio 6 dalyje nurodytą žinių patikrinimo atlikimą, pirkimų specialisto pažymėjimo išdavimą jo galiojimo pratęsimą sumoka Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavą.

 

3.

23

 

 

Argumentai:

Kadangi įstatymo projekto 4, 21 ir 23 straipsnis dėl reikalavimo, kad viešojo pirkimo komisijoje turėtų būti bent vienas asmuo, turintis pirkimų specialisto pažymėjimą, išduotą Viešųjų pirkimų tarnybos, sistemiškai tarpusavyje susiję, todėl vadovaujantis tais pačiais argumentais, kurie išdėstyti prie pasiūlymo Nr. 1, atitinkamai siūloma koreguoti ir įstatymo projekto 23 straipsnį.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti projekto 23 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

23 straipsnis. 95 straipsnio pakeitimas

1. Papildyti 95 straipsnio 1 dalį 41 punktu:

41) nustato pirkimų specialisto žinių patikrinimo turinio reikalavimus ir juos skelbia savo interneto svetainėje;“.

2. Papildyti 95 straipsnio 1 dalį 42 punktu:

42) atlieka žinių patikrinimą pirkimų specialisto pažymėjimui gauti;“.

3. Pakeisti 95 straipsnio 1 dalies 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

„11) administruoja perkančiųjų organizacijų pagal šio įstatymo 91 straipsnio 1 dalį paskelbtą informaciją apie pirkimo sutarties neįvykdžiusius ar netinkamai ją įvykdžiusius tiekėjus ir pagal šio įstatymo 52 straipsnio 1 dalį paskelbtą informaciją apie tiekėjus, kurie pirkimo procedūrų metu nuslėpė informaciją ar pateikė melagingą informaciją apie atitiktį šio įstatymo 46 ir 47 straipsniuose nustatytiems reikalavimams, arba apie tiekėjus, kurie dėl pateiktos melagingos informacijos nepateikė patvirtinančių dokumentų, reikalaujamų pagal šio įstatymo 50 straipsnį;“.

4. Papildyti 95 straipsnį 6 dalimi:

6. Šio straipsnio 1 dalies 42 punkte nurodytas žinių patikrinimas atliekamas, pirkimų specialisto pažymėjimas išduodamas, pažymėjimo galiojimo terminas pratęsiamas Viešųjų pirkimų tarnybos nustatyta tvarka. Asmuo, siekiantis gauti pirkimų specialisto pažymėjimą arba pratęsti jo galiojimą, turi Viešųjų pirkimų tarnybos nustatyta tvarka registruotis Viešųjų pirkimų tarnyboje pirkimų specialisto žinioms patikrinti, pasirinkdamas žinių patikrinimo datą ir laiką 20 darbo dienų nuo registracijos dienos laikotarpiu. Jeigu asmens žinios įvertinamos teigiamai, Viešųjų pirkimų tarnyba ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo patikrinimo dienos išduoda 5 metus galiojantį pirkimų specialisto pažymėjimą arba pratęsia jo galiojimą 5 metų terminui.

 

 


 

 

Teikia

Seimo nariai:                                                   (Parašas)                                  Guoda Burokienė

 

                                                                                                                         Aušrinė Norkienė