Projektas Nr. XIVP-845(2)

 

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VAIKO TEISIŲ APSAUGOS PAGRINDŲ ĮSTATYMO NR. I-1234 18 STRAIPSNIO PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2022 m.                               d.   Nr.

Vilnius

 

 

 

1 straipsnis. 18 straipsnio pakeitimas

Papildyti 18 straipsnį 4 dalimi:

„4. Valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, jeigu jose patvirtinta ne mažiau kaip 100 valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių viename ar šalia esančiuose pastatuose pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių, turi būti įrengti vaikų valandinės priežiūros kambariai. Kitoms valstybės ir savivaldybių įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, jeigu jose patvirtinta mažiau kaip 100 valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių, bei kitoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms rekomenduojama įrengti tokius kambarius pagal poreikį. Minimalius reikalavimus, keliamus vaikų valandinės priežiūros kambariui, nustato Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.“

 

·   Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, 2022-04-13:

Įvertinę projekto atitiktį Konstitucijai, įstatymams, teisėkūros principams ir teisės technikos taisyklių reikalavimams, teikiame šias pastabas.

1. Įstatymo projektu keičiamo Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo (toliau – keičiamas įstatymas) 18 straipsnį siūloma papildyti 4 dalimi ir nustatyti, kad „Valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, jeigu jose patvirtinta ne mažiau kaip 100 valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių viename ar šalia esančiuose pastatuose pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių, turi būti įrengti vaikų valandinės priežiūros kambariai.“ Pažymėtina, kad valstybės ir savivaldybių įmonės (jų darbuotojai) negauna darbo užmokesčio iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, todėl reikalavimus dėl darbo užmokesčio mokėjimo šaltinių tikslintinas, nes antraip nuostata negalės būti įgyvendinta.

2. Keičiamo įstatymo 18 straipsnio 4 dalies formuluotę „Kitoms valstybės ir savivaldybių įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, jeigu jose patvirtinta mažiau kaip 100 valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių, bei kitoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms rekomenduojama įrengti tokius kambarius pagal poreikį“ siūlytina tikslinti, atsižvelgiant į tai, kad valstybės ir savivaldybių įmonės nėra finansuojamos iš valstybės biudžeto ar valstybės pinigų fondų. Be to, šioje formuluotėje siūlytina atsisakyti perteklinio žodžio „kitoms“ sakinio pradžioje.

Komiteto nuomonė - Pritarti.

Komiteto pasiūlymas:

Pakeisti įstatymo projekto 1 straipsniu keičiamo įstatymo 18 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

„4. Valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, jeigu jose patvirtinta ne mažiau kaip 100 valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių ir tie valstybės tarnautojai ir (ar) darbuotojai dirba viename ar šalia esančiuose pastatuose pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių, turi būti įrengti vaikų valandinės priežiūros kambariai. Kitoms vValstybės ir savivaldybių įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, jeigu jose patvirtinta mažiau kaip 100 valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių, bei kitoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms rekomenduojama įrengti tokius vaikų valandinės priežiūros kambarius pagal poreikį. Minimalius reikalavimus, keliamus vaikų valandinės priežiūros kambariui, nustato Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.“

 

 

 

2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija iki 2022 m. gruodžio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą

 

 

Respublikos Prezidentas

 

 

 

 

Teikia

Socialinių reikalų ir darbo komiteto vardu

Komiteto pirmininkas                                                                                               Mindaugas Lingė