PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

2023 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ FINANSINIŲ RODIKLIŲ PATVIRTINIMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-2146

 

2022-10-19

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

 

 

 

Argumentai:

2019 m. atvykusių turistų išlaidos Lietuvoje sudarė 978 mln. eurų, tuo tarpu 2021 m. - tik 370 mln. eurų. Atvykusių turistų skaičius atitinkamai sumažėjo nuo 1,74 mln. 2019 m. iki 0,47 mln. 2021 m. Tai lėmė pandemija ir jos metu šalyje taikyti gana griežti atvykimo bei veiklos ribojimai.

Kaip rodo duomenys, atvykstamojo turizmo atsigavimas Lietuvoje yra gana lėtas – palyginus 2022 m. sausio – rugpjūčio duomenis su atitinkamu 2019 m. laikotarpiu atvykusių turistų skaičius siekia tik 40-50%. Viena to priežasčių yra Rusijos karas prieš Ukrainą, keliantis baimę daliai potencialių turistų dėl menko šalies žinomumo bei sąlyginai sumažėjusio patrauklumo globalioje konkurencijoje dėl turistų. Be to, šalies rinkodarai ir toliau numatomos gana nedidelės lėšos, palyginus su kitomis panašiomis šalimis. Kitąmet Lietuvoje turizmo rinkodarai planuojama skirti 1,8 mln. eurų iš valstybės biudžeto ir 0,6 mln. eurų iš ES fondų, kai palyginimui Estijoje - 12 mln. eurų iš valstybės biudžeto ir 14 mln. eurų iš ES fondų.

Tad siekiant skatinti atvykstamąjį turizmą ir taip užtikrinti valstybės biudžeto įplaukų augimą bei einamosios sąskaitos deficito mažėjimą, siūloma valstybės biudžete papildomai numatyti lėšų, kurios būtų tiesiogiai skiriamos atvykstamojo turizmo skatinimo programai bei šalies turizmo rinkodarai.

 

Pasiūlymas:

2023 m. valstybės biudžete papildomai skirti 2 mln. eurų atvykstamojo turizmo skatinimo programai, sudarant galimybes joje dalyvauti ir verslo sektoriui, taip pat - 8 mln. eurų šalies turizmo rinkodarai.

 

Lėšų šaltinis:

Valstybės biudžeto įplaukos.

 

 

 

 

 

 

Teikia

Seimo nariai: