LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJOS

TEISĖS DEPARTAMENTAS

 

IŠVADA

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NUTARIMO „DĖL LIETUVOS MOKSLO, TECHNOLOGIJŲ IR INOVACIJŲ ILGALAIKĖS POLITIKOS VYSTYMOSI KRYPČIŲ APRAŠO PATVIRTINIMO
PROJEKTO

 

2024-04-02 Nr. XIVP-3325(2)

Vilnius

 

                 Įvertinę projekto atitiktį Konstitucijai, įstatymams, teisėkūros principams ir teisės technikos taisyklėms, teikiame šias pastabas.

1.         Projekto preambulėje kaip teisinis pagrindas Seimui tvirtinti Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos vystymosi krypčių aprašą nurodoma Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatymo 7 straipsnio 2 dalis. Atkreiptinas dėmesys, kad šioje dalyje yra įtvirtinta, kad mokslo, technologijų ir inovacijų politikos vystymosi kryptis nustato Lietuvos Respublikos Seimas, tvirtindamas Valstybės pažangos strategiją ir priimdamas įstatymus. Atsižvelgiant į šią įstatymo nuostatą, svarstytina, ar mokslo, technologijų ir inovacijų politikos vystymosi kryptys neturėtų būti Valstybės pažangos strategijos sudėtinė dalis, o ne atskiru Seimo nutarimu tvirtinamas aprašas. Be to, siūlome patikslinti preambulės dėstymą pagal teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 patvirtintų Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų 23 punkte nustatytas rekomendacijas. Taip pat prieš žodžius „pateiktus pasiūlymus“ siūlome įrašyti žodžius „sudarytos darbo grupės“.

2.         Projekto 3 straipsnio nuostata „Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei rengiant Valstybės pažangos strategijos „Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“ įgyvendinamuosius planavimo dokumentus įvertinti Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos vystymosi krypčių aprašo patvirtinimo“ tikslintina, nes pasiūlymo turinys neaiškus, todėl neaišku kaip jis turėtų būti įgyvendinamas.

3.         Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo 20 straipsnio 1 dalies nuostatas, projekto 4 straipsnis brauktinas kaip perteklinis.

4.         Projektu tvirtinamo Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos vystymosi krypčių aprašo 7 punkte vartojamos sąvokos „ikimokyklinis ir mokyklinis ugdymas“   derintinos su Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo nuostatomis (įstatyme vartojamos sąvokos -  ikimokyklinis ugdymas, priešmokyklinis ugdymas, pradinis ugdymas, pagrindinis ugdymas, vidurinis ugdymas, profesinis mokymas, aukštojo mokslo studijos).

                 Analogiško turinio pastaba teiktina ir dėl aprašo 9 straipsnyje vartojamų sąvokų „ikimokyklinis ir mokyklinis ugdymas, profesinis švietimas ir aukštasis mokslas“.

5.         Svarstytinas projektu tvirtinamo Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos vystymosi krypčių aprašo 32.6 papunkčio tikslingumas. Atkreiptinas dėmesys, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatymo 10 straipsnio 3 dalimi Mokslo, technologijų ir inovacijų taryba turi teisę sudaryti darbo grupes konkretiems tikslams pasiekti ir (ar) užduotims įvykdyti, pasitelkti socialinius ir ekonominius partnerius, ekspertus.

 

 

 

Departamento direktorius                                                                                      Dainius Zebleckis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M. Griščenko, tel. +370 5 209 6552, el. p. [email protected]              

A. Ožiūnienė, tel. +370 5 209 6168, el. p. [email protected]

J. Raškauskaitė, tel. +370 5 209 6842, el. p. [email protected]