PASIŪLYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

LAUKINĖS AUGALIJOS ĮSTATYMO NR. VIII-1226 PAKEITIMO

ĮSTATYMO XIIIP-3816

 

2020-05-13

Vilnius

 

Eil. Nr.

Pasiūlymo turinys

str.

d. p.  

 

1.

4

1 d.

Argumentai:

Įstatymo projekto (toliau - Projektas) 2 straipsnio 4 dalyje nurodoma, kad laukinis augalas tai  „natūraliai augantis ar pasodintas laukinių augalų rūšies bet kurios vystymosi stadijos individas“. Laukiniai augalai, pvz., ramunėlės, čiobreliai, kmynai ir kt., yra sodinami ir auginami žemės ūkio versle kaip vaistinė žaliava ar prieskoniai, tai reiškia, kad šio įstatymo reguliavimas palies ir žemės ūkio veikloje auginamus laukinius augalus taip pat ir laukinius grybus kaip pievagrybiai ar kreivabudės.

Pasiūlymas:

Papildyti   4 straipsnio  1 dalį  ir ją išdėstyti taip:

 

4 straipsnis. Laukinių augalų ir grybų apsaugos ir jų išteklių naudojimo valstybinis valdymas, valstybės ir savivaldybių institucijų kompetencijos

 

,,1. Laukinių augalų ir grybų apsaugos ir jų išteklių naudojimo valstybinį valdymą pagal kompetenciją vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir jos įgaliotos institucijos, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir savivaldybių vykdomosios institucijos.“

2.

4

2 d. 4 p.

Pasiūlymas:

Papildyti   4 straipsnio  2 dalies 4 punktą   ir jį išdėstyti taip:

,,4. suderinusi su Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija ir  Muitinės departamentu prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, tvirtina Prekybos laukiniais gyvūnais, augalais ir grybais taisykles;“

3.

 

4

 

2 d. 5 p.

 

Pasiūlymas:

Papildyti   4 straipsnio  2 dalies 5 punktą   ir jį išdėstyti taip:

 

,,5. Suderinusi su Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija tvirtina Laukinių augalų ir grybų naudojimo tvarkos aprašą;

4.

7

2 d. 10 p.

Argumentai:

 

Lietuvos Respublikos Konstitucijos  23 straipsnis skelbia, kad nuosavybė yra neliečiama. Nuosavybės teises saugo įstatymai.

 

Pasiūlymas:

Papildyti   7 straipsnio  2 dalies 10 punktą   ir jį išdėstyti taip:

 

2. Naudojant laukinių augalų ir grybų išteklius vandens telkinio ar žemės savininko (jeigu žemės valdytojas yra kitas asmuo, negu savininkas – tada žemės valdytojo) sutikimas reikalingas šiais atvejais:

 

,, 7.. renkant riešutus, grybus,  uogas  privačioje ne miško žemėje arčiau kaip 100 m. nuo savininkų sodybų‘‘.

 

 

Teikia:

 

Seimo narys                                                                                        Viktoras Rinkevičius