Projekto

Lyginamasis variantas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

MOKSLO IR STUDIJŲ ĮSTATYMO NR. XI-242  5, 26, 27, 28 IR 29 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMAS

 

2017 m.                      d. Nr.

 

Vilnius

1        straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnio 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

„1) jo elgesys atitinka akademinės etikos vertybes nustatytas šio įstatymo 4 straipsnio 2 dalyje;– akademinio sąžiningumo, intelektinės nuosavybės apsaugos principus;

 

2        straipsnis. 26 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 26 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„26 straipsnis. Aukštosios mokyklos organai

1. Valstybinis universitetas turi turėti kolegialius valdymo organus – tarybą ir senatą, taip pat vienasmenį valdymo organą – rektorių.

2. Valstybinė kolegija turi turėti kolegialius valdymo organus – tarybą ir akademinę tarybą, taip pat vienasmenį valdymo organą – direktorių.

1.             Valstybinė aukštoji mokykla turi turėti kolegialų valdymo organą senatą (akademinę tarybą) taip pat ir vienasmenį valdymo organą – rektorių (direktorių).

2.              Valstybinė aukštoji mokykla turi turėti kolegialų strateginių krypčių nustatymo ir įgyvendinimo kontrolės ir priežiūros organą – tarybą.

3.               Valstybinės aukštosios mokyklos statute gali būti numatyti ir kiti kolegialūs ar vienasmeniai organai funkcijoms, kurios šiuo įstatymu nėra priskirtos išimtinei aukštosios mokyklos valdymo organų kompetencijai, atlikti. Šių organų sudėtis, kompetencija, sudarymo ir atšaukimo tvarka nustatoma valstybinės aukštosios mokyklos statute.

4.             Nevalstybinės aukštosios mokyklos valdymą reglamentuoja šios aukštosios mokyklos steigimo dokumentai.“

 

3 straipsnis 27 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 27 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 „ 27 straipsnis. Valstybinės aukštosios mokyklos taryba

1. Valstybinės aukštosios mokyklos taryba yra aukštosios mokyklos strateginių reikalų valdymo organas krypčių nustatymo ir įgyvendinimo kontrolės ir priežiūros organas, užtikrinantis jos atskaitomybę steigėjui, savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai, visuomenei, socialinę atsakomybę bei sparčią ir veiksmingą  reakciją į aplinkos pokyčius. Jos paskirtis globalios aplinkos tendencijų įvertinimas ir raidos krypties parinkimas atsižvelgiant į organizacijos kompetencijas, finansinius bei žmogiškuosius išteklius. Sprendžia organizacijos evoliucinės krypties pasirinkimo ir jos laikymosi klausimus ir vykdo strateginių tikslų įgyvendinimo kontrolę.

2. Aukštosios mokyklos taryba atlieka šias funkcijas:

1) nustato ilgalaikes strategines vystymosi kryptis ir strateginius tikslus ir vykdo jų kontrolę bei priežiūrą;

2)      rūpinasi paramos teikimu aukštajai mokyklai;

3) vertina, kaip aukštoji mokykla  įgyvendina strategiją ir prisideda prie valstybės ekonominės, socialinės ir kultūrinės plėtros;

4) viešai skelbia visuomenei aukštosios mokyklos veiklos vertinimo rezultatus.

1) suderinusi su senatu (akademine taryba), teikia Seimui tvirtinti universiteto (kolegijos taryba – Vyriausybei) statuto pakeitimus;

5) svarsto ir teikia siūlymus senatui dėl statuto pakeitimų;

26) įvertinusi senato (akademinės tarybos) nuomonę, tvirtina rektoriaus (direktoriaus) pateiktą aukštosios mokyklos strateginį veiklos planą, kuriame apibrėžiama jos misija ir vizija, numatomi turtiniai, finansiniai ir žmogiškieji ištekliai strateginiam planui įgyvendinti;

37) įvertinusi senato (akademinės tarybos)  nuomonę, tvirtina rektoriaus (direktoriaus) teikiamus aukštosios mokyklos struktūros pertvarkos ir reorganizavimo planus, būtinus strateginiam veiklos planui įgyvendinti;

4) įvertinusi senato (akademinės tarybos) siūlymus, nustato aukštosios mokyklos lėšų (taip pat lėšų, skirtų administracijos ir kitų darbuotojų darbo užmokesčiui) ir nuosavybės teise valdomo turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais tvarką;

5) įvertinusi senato (akademinės tarybos) siūlymus, tvirtina aukštosios mokyklos rektoriaus (direktoriaus) rinkimų viešo konkurso būdu organizavimo tvarką;

6)  renka, skiria ir atleidžia rektorių (direktorių);

7 8) svarsto ir tvirtina ir teikia siūlymus senatui dėl rektoriaus (direktoriaus) pateiktą pateiktos aukštosios mokyklos metinę metinės pajamų ir išlaidų sąmatą sąmatos ir tvirtina šios sąmatos įvykdymo ataskaitos, kurioje aptariamas ir strateginio plano įgyvendinimas;

8 9) tvirtina rektoriaus (direktoriaus) pateiktą aukštosios mokyklos metinę veiklos ataskaitą;

9) suderinusi su senatu (akademinės tarybos), tvirtina aukštosios mokyklos reorganizavimo arba likvidavimo planus ir teikia juos Seimui (Vyriausybei);

10) rengia metinę savo veiklos ataskaitą, kurioje yra pateikti strategijos įgyvendinimo ir aukštosios mokyklos vystymosi raidos pasiekimai, ir ją skelbia viešai aukštosios mokyklos interneto svetainėje, taip pat kiekvienais metais iki balandžio 1 dienos ją pristato aukštosios mokyklos bendruomenei;

11) atlieka kitas funkcijas, nustatytas aukštosios mokyklos statute ir kituose teisės aktuose.

3. Aukštosios mokyklos tarybą sudaro 9 arba 11 narių. Konkretus aukštosios mokyklos tarybos narių skaičius nustatytas aukštosios mokyklos statute.

Vieną narį skiria ir atšaukia studentų atstovybė savo nustatyta tvarka, jeigu jos nėra, – visuotinis studentų susirinkimas (konferencija), kiti akademinės bendruomenės nariai senato (akademinės tarybos) nustatyta tvarka renka ir atšaukia atitinkamai ne daugiau kaip 4 arba 5 narius, priklausančius aukštosios mokyklos personalui akademinei bendruomenei.

Senato (akademinės tarybos) nustatyta tvarka renkami, skiriami ir atšaukiami atitinkamai 4 arba 5 nariai, nepriklausantys aukštosios mokyklos personalui ir studentams, iš jų vienas narys – studentų atstovybės savo nustatyta tvarka. Šie 3 arba 4 nariai atrenkami viešo konkurso būdu, iš jų 1 arba 2 verslo atstovai, 1 arba 2 mokslo srities atstovus siūlo Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos mokslų akademija ir 1 kultūros taryba. Tarybos nariai renkami atskirai į kiekvieną iš atitinkamai 8 ar 10  vietų, senato (akademinės tarybos) apibrėžtų, atsižvelgiant į aukštosios mokyklos skirtingus interesus. Tarybos sudėtį viešai skelbia senato (akademinės tarybos) pirmininkas.

4. Tarybos nariu gali turi būti nepriekaištingos reputacijos asmuo, turintis žinių bei gebėjimų, padedančių siekti aukštosios mokyklos strateginių  tikslų ir įgyvendinti aukštosios mokyklos misiją. Tarybos nariu tas pats asmuo gali būti ne ilgiau kaip dvi tarybos kadencijas iš eilės.

5. Tarybos nariais negali būti Respublikos Prezidentas, Seimo ir Vyriausybės nariai ir politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai, taip pat aukštosios mokyklos  darbuotojai, tiesiogiai pavaldūs rektoriui (direktoriui) bei įstaigų, įmonių ar organizacijų, kuriose aukštoji mokykla visuotiniame dalyvių susirinkime turi ne mažiau kaip 50 procentų visų juridinio asmens dalyvių balsų, vadovai ir jų pavaduotojai. Tarybos nariu negali būti senato (akademinės tarybos) narys.

6. Tarybos kadencija – 5 metai. Ne vėliau kaip prieš mėnesį iki tarybos kadencijos pabaigos senato (akademinės tarybos) pirmininkas paskelbia naujai sudaromos tarybos sudėtį. Naujos kadencijos tarybos sudėtyje turi būti nemažiau kaip 50 proc. naujų narių, kad būtų užtikrinta jos narių rotacija.

7. Pradėdamas eiti pareigas tarybos narys tarybos posėdyje aukštosios mokyklos statuto nustatyta tvarka pasirašo įsipareigojimą vadovautis aukštosios mokyklos ir visuomenės interesais ir sąžiningai atlikti šio įstatymo nustatytas funkcijas.

8. Taryba visų narių balsų dauguma iš savo narių renka ir atšaukia tarybos pirmininką. Tarybos pirmininku negali būti aukštosios mokyklos personalui priklausantis asmuo ar studentas.

9. Taryba tvirtina savo darbo reglamentą. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai tarybos narių. Savo sprendimus taryba skelbia viešai aukštosios mokyklos interneto svetainėje ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų priėmimo.

10. Aukštosios mokyklos rektorius (direktorius) gali dalyvauti tarybos posėdžiuose patariamojo balso teise.

11. Taryba gali būti perrenkama, jeigu jos kadencijos metu atšaukiami 5 ir daugiau tarybos narių įgaliojimai.

12. Tarybos narys atleidžiamas, jeigu jo elgesys neatitinka nepriekaištingos reputacijos kriterijų.

1113. Jeigu tarybos narys netinkamai vykdo aukštosios mokyklos statute, tarybos darbo reglamente ar šio straipsnio 7 dalyje nustatytas pareigas arba nepasirašo šio straipsnio 7 dalyje nurodyto įsipareigojimo, tarybos pirmininkas turi teisę kreiptis į tą narį paskyrusį asmenį su prašymu atšaukti paskirtą tarybos narį. Narį paskyręs organas/asmuo taip pat turi teisę atšaukti paskirtą tarybos narį.

1214. Jeigu tarybos nario įgaliojimai nutrūksta iki kadencijos pabaigos, naują tarybos narį likusiam Tarybos kadencijos laikui šio straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka skiria asmuo, skyręs tarybos narį, kurio įgaliojimai nutrūko. Naujas tarybos narys pareigas pradeda eiti po to, kai apie jo paskyrimą paskelbia aukštosios mokyklos senato (akademinės tarybos) pirmininkas ir tarybos narys pasirašo šio straipsnio 7 dalyje nurodytą įsipareigojimą.

1315. Tarybos nariams gali būti atlyginama už veiklą einant tarybos nario pareigas iš aukštosios mokyklos lėšų. Išmokų mokėjimo tvarka nustatoma aukštosios mokyklos statute. koeficientas skaičiuojamas pagal aukštosios mokyklos būklę ir vidutinį darbo užmokestį aukštojoje mokykloje ir skelbiama viešai.

1416. Aukštosios mokyklos rektorius (direktorius) užtikrina tarybos veiklai reikiamas organizacines sąlygas.“

 

4 straipsnis. 28 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 28 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„28 straipsnis. Valstybinės aukštosios mokyklos senatas (akademinė taryba)

1. Valstybinės aukštosios mokyklos senatas (akademinė taryba) yra aukštosios mokyklos akademinių reikalų kolegialus valdymo organas. Senato paskirtis - mokslo ir ugdymo procesų plėtotė, taktinių sprendimų priėmimas pasikeitus veiklos sąlygoms.

2. Aukštosios mokyklos senatas (akademinė taryba) atlieka šias funkcijas:

1) atsako už organizacijos mokslingumą ir ugdymo kokybę.

2) nustato reikalavimus mokslo ir studijų kokybei ir vidinei kokybės užtikrinimo sistemai;

3) nustato studijų tvarką;

24) universitetuose tvirtina studijų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno programas ir teikia rektoriui siūlymus dėl šių programų finansavimo ir universiteto struktūros pertvarkos, reikalingos toms programoms įgyvendinti, vertina atliktų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus ir visos universiteto mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei meno veiklos kokybę ir lygį;

35) kolegijose tvirtina studijų programas ir teikia direktoriui siūlymus dėl šių programų finansavimo ir dėl kolegijos struktūros pertvarkos, reikalingos toms programoms įgyvendinti, vertina atliktų taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus ir kolegijos taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir meno veiklos kokybę ir lygį;

46) tvirtina vidinę studijų kokybės užtikrinimo sistemą ir kontroliuoja, kaip ji įgyvendinama;

5 7) nustato dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigybių kvalifikacinius reikalavimus, nustato dėstytojų ir mokslo darbuotojų atestavimo ir konkursų pareigoms eiti organizavimo tvarką;

6 8) aukštosios mokyklos statuto nustatyta tvarka šaukia aukštosios mokyklos akademinės bendruomenės susirinkimus (konferencijas) svarbiems aukštosios mokyklos veiklos klausimams aptarti;

79)  savo nustatyta tvarka teikia garbės ir kitus vardus;

8) svarsto ir derina su taryba siūlymus dėl aukštosios statuto pakeitimų;

10) suderinusi  su taryba (arba įvertinusi tarybos siūlymus), teikia Seimui tvirtinti universiteto (kolegijos akademinė taryba – Vyriausybei) statuto pakeitimus;

911) svarsto rektoriaus pateiktą aukštosios mokyklos strateginį veiklos planą, kuriame apibrėžiama ir aukštosios mokyklos misija ir vizija, ir teikia dėl nuomonę tarybai;

1012) svarsto rektoriaus (direktoriaus) teikiamus aukštosios mokyklos struktūros pertvarkos planus, būtinus strateginiam veiklos planui įgyvendinti, ir teikia dėl jų nuomonę tarybai;

11) renka ir teikia tvirtinti tarybai kandidatą į rektoriaus (direktoriaus) pareigas;

13) nustato rektoriaus (direktoriaus) rinkimų organizavimo tvarką.

1214) svarsto ir teikia siūlymus tarybai dėl aukštosios mokyklos reorganizavimo arba likvidavimo planų;

1315) svarsto ir teikia siūlymus tarybai dėl tvirtina aukštosios mokyklos lėšų (taip pat lėšų, skirtų administracijos ir kitų darbuotojų darbo užmokesčiui) ir nuosavybės teise valdomo turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais tvarką;

14 16) tvirtina studijų kainas ir nustato bendrą studijų vietų skaičių, atsižvelgdamas į galimybes užtikrinti studijų ir mokslo, meno veiklos kokybę;

17) atlyginimo senato nariams mokėjimo tvarka nustatoma aukštosios mokyklos statute. Koeficientas skaičiuojamas pagal aukštosios mokyklos būklę ir vidutinį darbo užmokestį aukštojoje mokykloje ir skelbiama viešai.

1618) atlieka kitas teisės aktuose ir aukštosios mokyklos statute nustatytas funkcijas.

3. Senatas (akademinė taryba) savo sprendimus skelbia aukštosios mokyklos interneto svetainėje ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų priėmimo.

4. Senatas (akademinė taryba) sudaromas (sudaroma) aukštosios mokyklos statute nustatyta tvarka ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui. Naujos kadencijos senato sudėtyje turi būti nemažiau kaip 50 proc. naujų narių, kad būtų užtikrinta jos narių rotacija.

5. Senato (akademinės tarybos) nariais gali būti universiteto (kolegijos) akademinės bendruomenės nariai, universiteto (kolegijos) rektorius (direktorius) kaip administracijos nariai narys, patenkantys patenkantis į senatą (akademinę tarybą) pagal pareigas, taip pat kitų mokslo ir studijų institucijų mokslininkai, dėstytojai ir pripažinti menininkai. Studentų skiriami atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 20 procentų senato (akademinės tarybos) narių. Studentų atstovus į senatą (akademinę tarybą) skiria studentų atstovybė, o jeigu jos nėra, – visuotinis studentų susirinkimas (konferencija). Profesoriaus ir vyriausiojo mokslo darbuotojo pareigas einantys asmenys turi sudaryti ne mažiau kaip 20 procentų senato narių. Docento ir vyresniojo mokslo darbuotojo pareigas einantys asmenys turi sudaryti ne mažiau kaip 20 procentų senato (akademinės tarybos) narių. Senato (akademinės tarybos) nariai pagal pareigas turi sudaryti ne daugiau kaip 10 procentų senato (akademinės tarybos) narių. Senato (akademinės tarybos) nariai kitų mokslo ir studijų institucijų darbuotojai turi sudaryti ne daugiau 10 procentų senato (akademinės tarybos) narių. Aukštosios mokyklos rektorius (direktorius) yra senato (akademinės tarybos) narys pagal pareigas. Senato narys pagal pareigas gali būti tik aukštosios mokyklos rektorius.

6. Senato (akademinės tarybos) veiklą reglamentuoja aukštosios mokyklos senato (akademinės tarybos) patvirtintas senato (akademinės tarybos) darbo reglamentas.

7. Senato (akademinės tarybos) pirmininku negali būti tos aukštosios mokyklos rektorius (direktorius).

8. Senatas (akademinė taryba) apie savo sprendimus aukštosios mokyklos statuto nustatyta tvarka informuoja aukštosios mokyklos bendruomenę ir kartą per metus jai atsiskaito už mokslo ir studijų pažangą savo veiklą, pateikdamas praėjusių kalendorinių metų veiklos ataskaitą. Senatas kartą metuose atsiskaito už numatytus strateginio plano įgyvendinimo rezultatus Tarybai.

9. Jeigu senato (akademinės tarybos) narys netinkamai vykdo aukštosios mokyklos statute, senato (akademinės tarybos) darbo reglamente nustatytas pareigas, senato (akademinės tarybos) pirmininkas turi teisę kreiptis į tą narį paskyrusį asmenį su prašymu atšaukti paskirtą senato (akademinės tarybos) narį. Narį paskyręs asmuo taip pat turi teisę atšaukti paskirtą senato (akademinės tarybos) narį.

10. Senato narys atleidžiamas, jeigu jo elgesys neatitinka nepriekaištingos reputacijos kriterijų.“

 

5 straipsnis. 29 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 29 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

29 straipsnis. Valstybinės aukštosios mokyklos rektorius (direktorius)

1. Valstybinės aukštosios mokyklos rektorius (direktorius) yra aukštosios mokyklos vienasmenis valdymo organas, veikia jos vardu ir jai atstovauja, atsako už ūkio, strateginių, taktinių sprendimų bei mokslo ir ugdymo funkcijų finansinį, materialinį aprūpinimą ir aukštosios mokyklos veiklą.

2. Rektorius (direktorius) atlieka šias funkcijas:

1) vadovauja aukštajai mokyklai, organizuoja aukštosios mokyklos veiklą, užtikrindamas strateginio veiklos plano įgyvendinimą;

2) priima ir atleidžia aukštosios mokyklos darbuotojus;

3) aukštosios mokyklos statuto nustatyta tvarka priima ir šalina studentus;

4) teikia senatui siūlymus dėl studijų kainos; 

5) tvirtina įmokų, tiesiogiai nesusijusių su studijų programų įgyvendinimu, dydžius;

6) atsako už aukštosios mokyklos finansinę veiklą, tinkamą lėšų ir turto valdymą, naudojimą ir disponavimą jais;

7) teikia aukštosios mokyklos tarybai senatui (akademinei tarybai) tvirtinti aukštosios mokyklos metinę pajamų ir išlaidų sąmatą ir šios sąmatos įvykdymo ataskaitą;

8) teikia aukštosios mokyklos tarybai senatui tvirtinti aukštosios mokyklos metinę veiklos ataskaitą, kurioje aptariamas ir strateginio veiklos plano įgyvendinimas įgyvendinimo aprūpinimas finansiniais, materialiniais ir žmogiškaisiais ištekliais;

9) skelbia viešai aukštosios mokyklos tarybos patvirtintą aukštosios mokyklos metinę veiklos ataskaitą;

10) teikia senatui svarstyti ir aukštosios mokyklos tarybai tvirtinti strateginį aukštosios mokyklos veiklos ir aukštosios mokyklos struktūros pertvarkos planus;

11) svarsto ir priima sprendimus, susijusius su aukštosios mokyklos lėšų (taip pat lėšų, skirtų administracijos ir kitų darbuotojų darbo užmokesčiui) ir turto valdymu, naudojimu ir disponavimu jais;

12) tvirtina aukštosios mokyklos vidaus tvarkos taisykles;

13) atlieka kitas teisės aktuose ir aukštosios mokyklos statute nustatytas funkcijas.

3. Rektorių (direktorių) renka taryba aukštosios mokyklos tarybos nustatyta tvarka.

3. Rektorių (direktorių) renka viešą konkurso būdu aukštosios mokyklos akademinė bendruomenė pagal senato (akademinės tarybos) nustatytą rinkimų tvarką. Rektorių (direktorių) gali rinkti akademinės bendruomenės nariai, dirbantys ne mažesniu negu 0,5 etato pagrindinėje darbovietėje.

4. Taryba Senatas skelbia rektoriaus (direktoriaus) pareigoms eiti. Rektorius (direktorius) laikomas išrinktu, jeigu už jį balsuoja ne mažiau kaip trys penktadaliai visų tarybos narių rinkimuos dalyvaujančių akademinės bendruomenės narių.

5. Rektoriumi (direktoriumi) gali turi būti nepriekaištingos reputacijos, pedagoginės ir vadybinės patirties turintis asmuo, kuris turi mokslo arba meno daktaro laipsnį, arba yra pripažintas menininkas. Rektoriui (direktoriui) keliami kvalifikaciniai reikalavimai, ne žemesni kaip šiame straipsnyje nurodyti, nustatomi aukštosios mokyklos statute.

6. Su išrinktu rektoriumi (direktoriumi) jo kadencijos laikotarpiui darbo sutartį aukštosios mokyklos vardu pasirašo tarybos pirmininkas arba kitas tarybos įgaliotas asmuo.

7. Rektoriaus atlyginimo (direktoriaus) mokėjimo tvarka nustatoma aukštosios mokyklos statute. Koeficientas skaičiuojamas pagal aukštosios mokyklos būklę ir vidutinį darbo užmokestį aukštojoje mokykloje ir skelbiama viešai. Rektoriaus (direktoriaus) atlyginimo maksimalų priedą skiria senatas įvertinęs rektoriaus finansinę ir metinę ataskaitas ir atsižvelgęs į tarybos rekomendacijas dėl strateginių krypčių pasiekimo.

78. Rektoriaus (direktoriaus) kadencija – 5 metai. Tas pats asmuo tos pačios aukštosios mokyklos rektoriumi (direktoriumi) gali būti renkamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės ir ne anksčiau kaip po 5 metų nuo paskutinės kadencijos pabaigos, jeigu paskutinė kadencija buvo iš eilės antra.

8. Jeigu rektoriaus (direktoriaus) pateikta aukštosios mokyklos metinė veiklos ataskaita aukštosios mokyklos tarybos visų narių balsų dauguma nepatvirtinama, rektorius (direktorius) gali būti atleidžiamas iš pareigų ne mažesne kaip 2/3 aukštosios mokyklos tarybos narių balsų dauguma.

9. Rektorius (direktorius) teikia aukštosios mokyklos metinę veiklos ataskaitą svarstyti aukštosios mokyklos senatui (akademinės tarybai) ir aukštosios mokyklos tarybai. Šioje ataskaitoje turi būti pateikti duomenys nustatyti šio įstatymo 8 straipsnio 5 dalyje.

10. Rektoriaus (direktoriaus) teikiamą aukštosios mokyklos metinę veiklos ataskaitą tvirtina senatas. Jeigu rektoriaus (direktoriaus) pateikta aukštosios mokyklos metinė veiklos ataskaita 2 kartus senato visų narių balsų dauguma nepatvirtinama, rektorius (direktorius) atleidžiamas iš pareigų.

11. Rektorius (direktorius) atleidžiamas iš pareigų, jeigu neatitinka nepriekaištingos reputacijos kriterijų.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas

 

 

Teikia

Seimo nariai                                             Eugenijus Jovaiša

                                                                 Arūnas Gumuliauskas