PASIŪLYMAS

 DĖL 2021 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ FINANSINIŲ RODIKLIŲ PATVIRTINIMO ĮSTATYMO NR. XIV-102 PREAMBULĖS, 1, 2, 3, 9, 10, 11, 14, 20 STRAIPSNIŲ IR 1, 2, 3, 6, 7, 8 PRIEDŲ PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-495(2)

 

2021-06-17

Vilnius

 

Eil.

Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo

 turinys

str.

str.d.

p.

1.

 

 

 

Argumentai:

          Š.m. gegužės 19 d. LR Seimo Švietimo ir mokslo komitete buvo svarstomas klausimas dėl situacijos Vilniaus miesto ugdymo įstaigose. Paaiškėjo, kad šiuo metu Vilniaus miesto progimnazijose trūksta daugiau nei 1600 vietų, pradinėse – 500 vietų, darželiuose trūksta daugiau nei 1500 vietų. Pastaruosius ketverius metus yra pastebima didžiulė augimo tendencija dėl vidinės ir išorinės migracijos. Pats Vilniaus miestas nėra pajėgus savo lėšomis užtikrinti esamų švietimo paslaugų ir prieinamumo poreikių, o kadangi priežastys slypi ir valstybės politikoje, manytina, kad prie Vilniaus miesto ugdymo įstaigų plėtros turėtų būti prisidedama ir valstybės lėšomis.

Bendras finansavimo poreikis Vilniaus miesto ugdymo įstaigų statyboms yra 157 mln. eurų iki 2025 metų. Suprantama, kad per vienerius metus tokio poreikių užtikrinti neįmanoma, todėl siūlytina sukurti atskirą Vyriausybės finansuojamą programą, kuri užtikrintų tvarią švietimo įstaigų plėtrą per artimiausius penkerius metus. Tam, kad minėti pokyčiai būtų įgyvendinti, reikalinga pradėti nedelsiant. Todėl šiuo projektu siūloma atsižvelgti į specifinius Vilniaus miesto poreikius ir dar šių metų biudžete numatyti dalį tikslinio finansavimo miesto ugdymo įstaigų tinklo plėtrai tam, kad būtų sudarytos sąlygos vilniečiams ir kitiems valstybės vaikams įgyti kokybišką ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį išsilavinimą Lietuvos sostinėje.

 

 

 

 Pasiūlymas:

 

skirti 20 mln. eurų ugdymo įstaigų plėtrai Vilniaus mieste.

 

Lėšų šaltinis:

Lėšas skirti iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės rezervo. 

 

 

 

Teikia

 

Seimo nariai

 

Ieva Kačinskaitė-Urbonienė

Eugenijus Jovaiša

Vilija Targamadzė

Beata Petkevič

Vigilijus Jukna

Aidas Gedvilas

Vaida Giraitytė

Vytautas Gapšys

Andrius Mazuronis

Valentinas Bukauskas

Saulius Skvernelis

Algirdas Stončaitis

Rita Tamašunienė

Artūras Skardžius

Eugenijus Sabutis

Kęstutis Vilkauskas

Linas Kukuraitis

Mindaugas Puidokas

Viktoras Fiodorovas

Gintautas Paluckas