LIETUVOS RESPUBLIKOS

PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO ĮSTATYMO NR. IX-751 19 STRAIPSNIO

PAKEITIMO

ĮSTATYMO

 

 

 

aiškinamasis raštas

   

 

 

1. Įstatymo pakeitimo rengimą paskatinusios priežastys, tikslai ir uždaviniai:

 

Dauguma šalies gyventojų, gaunančių mažas ir vidutines pajamas, didelę dalį savo pajamų vis dar turi skirti būtiniausioms komunalinėms paslaugoms apmokėti, nepriklausomai nuo to, ar šilumos energiją ir karštą vandenį gaminasi savarankiškai, ar gauna centralizuotai.

Siūlomas teisinis reguliavimas, kai lengvatinis 9 procentų PVM tarifas būtų taikomas daugiausia daugiabučių namų gyventojams tiekiamai šilumos energijai ir karštam vandeniui, nepagrįstai diskriminuotų ne daugiabučiuose namuose gyvenančius gyventojus, kurie šilumos energiją ir karštą vandenį gamina savarankiškai.

Atsižvelgiant į tai, siūlytina lengvatinį 9 procentų PVM tarifą taikyti taip pat ir gyventojų namų ūkiuose šilumos energijai ir karštam vandeniui gauti naudojamoms medžio ir šiaudų granulėms bei briketams, malkinei medienai ir medienos atliekoms.

 

2. Įstatymo pakeitimo iniciatoriai (institucija, asmenys ar piliečių įgalioti atstovai) ir rengėjai:

 

Seimo nariai

 

3. Kaip šiuo metu yra reguliuojami įstatymo projekte aptarti teisiniai santykiai:

 

Lengvatinį PVM tarifą gyventojų namų ūkiuose šilumos energijai ir karštam vandeniui gauti naudojamoms aukščiau paminėtoms kuro rūšims šiuo metu nereglamentuoja.

 

 4. Kokios siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos ir kokių teigiamų rezultatų laukiama:

 

Lengvatinis PVM tarifas gyventojų namų ūkiuose šilumos energijai ir karštam vandeniui gauti naudojamoms aukščiau paminėtoms kuro rūšims nediskriminuotų ne daugiabučiuose namuose gyvenančių gyventojų, kurie šilumos energiją ir karštą vandenį gamina savarankiškai.

 

5. Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatai (jeigu rengiant įstatymo projektą toks vertinimas turi būti atliktas ir jo rezultatai nepateikiami atskiru dokumentu), galimos neigiamos priimto įstatymo pasekmės ir kokių priemonių reikėtų imtis, kad tokių pasekmių būtų išvengta:

 

 Neigiamų pasekmių nenumatoma.

 

6. Kokią įtaką priimtas įstatymas turės kriminogeninei situacijai, korupcijai:

 

Neturės.

 

7. Kaip įstatymo įgyvendinimas atsilieps verslo sąlygoms ir jo plėtrai:

 

 Įtakos neturės.

 

8. Įstatymo inkorporavimas į teisinę sistemą, kokius teisės aktus būtina priimti, kokius galiojančius teisės aktus reikia pakeisti ar pripažinti netekusiais galios:

 

Nereikės.

 

9. Ar įstatymo projektas parengtas laikantis Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos, Teisėkūros pagrindų įstatymų reikalavimų, o įstatymo projekto sąvokos ir jas įvardijantys terminai įvertinti Terminų banko įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka:

 

Įstatymų projektai parengti laikantis Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo, Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo reikalavimų. Naujų sąvokų į įstatymų projektus įtraukti nesiūloma.

 

10. Ar įstatymo projektas atitinka Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas ir Europos Sąjungos dokumentus:

 

Įstatymų projektai atitinka Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas ir Europos Sąjungos dokumentus.

 

11. Jeigu įstatymui įgyvendinti reikia įgyvendinamųjų teisės aktų, – kas ir kada juos turėtų priimti:

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija iki įstatymo įsigaliojimo turės priimti įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

12. Kiek valstybės, savivaldybių biudžetų ir kitų valstybės įsteigtų fondų lėšų prireiks įstatymui įgyvendinti, ar bus galima sutaupyti (pateikiami prognozuojami rodikliai einamaisiais ir artimiausiais 3 biudžetiniais metais):

 

Papildomų lėšų neprireiktų.

 

13. Įstatymo projekto rengimo metu gauti specialistų vertinimai ir išvados:

 

Negauta.

 

14. Reikšminiai žodžiai, kurių reikia šiam projektui įtraukti į kompiuterinę paieškos sistemą, įskaitant Europos žodyno „Eurovoc“ terminus, temas bei sritis:

  

„medžio ir šiaudų granulės bei briketai“, „malkinė mediena“, „medienos atliekos“

 

15. Kiti, iniciatorių nuomone, reikalingi pagrindimai ir paaiškinimai:

 

Nėra.

 

 

Teikia    

 

Seimo nariai                                                                                                              Juozas Olekas