PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

švietimo įstatymo nr. I-1489 2, 4, 40 ir 70 straipsnių pakeitimo

ĮSTATYMO Nr. XIVP-2680(2)

 

 

2023-12-14

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

1

1

 

Argumentai:

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Terminijos pakomisė savo posėdyje išsakė pastabas termino apibrėžčiai. Abejonių kelia elektroninių knygų išskyrimas, juk vadovėliai taip pat gali būti elektroniniai, nors tai neminima. Virtualiosios mokymo(si) priemonės taip pat gali apimti elektronines knygas. Be to, toliau apibrėžtyje sakoma „mokyklos bibliotekai“ – knygos taip pat įeina. Greičiausiai pakaktų „...vadovėliams ir kitoms mokymo(si) priemonėms, įskaitant virtualiąsias, taip pat ugdymo procesui...“ Atsižvelgiant į tai, siūloma koreguoti apibrėžtį.

Pasiūlymas:

Pakeisti įstatymo projekto 1 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„15. Mokymo lėšos – tiesiogiai švietimo procesui būtinos lėšos: darbo užmokesčiui pagal ugdymo planą, mokytojų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų kvalifikacijai tobulinti, vadovėliams, elektroninėms knygoms, interaktyvioms virtualiosioms mokymo(si) priemonėms ir kitoms, įskaitant virtualiąsias, mokymo priemonėms, taip pat ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, mokyklos bibliotekai, psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai, profesiniam orientavimui, mokyklų vykdomai sveikatos stiprinimo veiklai ir kitoms ugdymo reikmėms skiriamos lėšos.“

2.

1

3

 

Argumentai:

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Terminijos pakomisė savo posėdyje išsakė pastabas termino apibrėžčiai. Apibrėžtyje pagal terminą turėtų būti ne „mokymosi priemonė“, o „mokymo(si) priemonė“. Atkreiptinas dėmesys, kad požymis „kita informacinių technologijų pagrindu sukurta“ yra per platus virtualiajai priemonei apibūdinti, galėtų apimti ir fizines priemones. Siūlytume tikslinti, rašyti bent „kita informacinių technologijų pagrindu sukurta ne fizinė“ ar pan. (prireikus dar galėtų būti minimas internetas ir pan.) Atsižvelgiant į tai, siūloma koreguoti apibrėžtį.

Pasiūlymas:

Pakeisti įstatymo projekto 1 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Papildyti 2 straipsnį 371 dalimi:

„371. Virtualioji mokymo(si) priemonė – mokymo(si) programinė įranga ar kita informacinių technologijų pagrindu sukurta ne fizinė mokymo(si) priemonė.“

 


 

 

Teikia

Seimo narys                                                    (Parašas)                                  Artūras Žukauskas