2016-04-12

 

PASIŪLYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO

ĮSTATYMO NR. IX-110 PAKEITIMO

ĮSTATYMo PROJEKTO

Nr. XIIP-3236

 

 

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

9

2

 

Argumentai

 

Šiuo metu Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad turintiems darbo ar tarnybos santykius apdraustiesiems asmenims, tapusiems laikinai nedarbingiems (šio įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 1, 3, 4 punktuose nurodytais atvejais), ligos išmoką 2 pirmąsias kalendorines nedarbingumo dienas moka darbdavys. Ligos išmoka iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti trečiąją nedarbingumo dieną ir mokama iki darbingumo atgavimo dienos ar darbingumo lygio nustatymo dienos. To paties straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad apdraustiesiems asmenims, gaunantiems socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, ligos išmoka (šio įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 1 punkte numatytais atvejais) iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti šio straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka ir mokama ne ilgiau kaip 90 kalendorinių dienų per kalendorinius metus.

Atsižvelgiant į šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą, sudarytos nevienodos sąlygos į ligos išmokų mokėjimo trukmę turintiems darbo ar tarnybos santykius apdraustiems asmenims, tapusiems laikinai nedarbingiems bei apdraustiems asmenims, gaunantiems socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją. Siekiant šiems asmenims suteikti vienodas teises, yra parengtas šis pasiūlymas.

 

 

Pasiūlymas:

 

Pakeisti 9 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

„2. Apdraustiesiems asmenims, gaunantiems socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, ligos išmoka šio įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 1 punkte numatytais atvejais iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti mokama šio straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka ir mokama ne ilgiau kaip 90 kalendorinių dienų per kalendorinius metus.“

 

 

 

Teikia

Seimo narys                                                                                                   Stasys Brundza