LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

sveikatos reikalų komitetas

 

PAGRINDINIO KOMITETO PAPILDOMA IŠVADA (2)

DĖL GAUTŲ NAUJŲ PASTABŲ IR PASIŪLYMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FARMACIJOS ĮSTATYMO 2, 4, 5, 7, 35, 39, 76 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO ĮSTATYMO NR. XI-2017 5 STRAIPSNIO PAKEITIMO
ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-2296(3)

 

 

2023-05-16 Nr. 111-P-14

Vilnius

 

1. Komiteto posėdyje dalyvavo: Komiteto pirmininkas A. Matulas, Komiteto pirmininko pavaduotojas R. Žemaitaitis, Komiteto nariai P. Kuzmickienė, O. Leiputė, J. Sejonienė, L. Slušnys, R. Šalaševičiūtė.

Komiteto biuras: vedėja J. Bandzienė, patarėjai K. Civilkienė, B. Sesickienė, V. Valainytė, padėjėjos M. Neverkevičienė, D. Žukauskė.

Kviestieji asmenys: Seimo narė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

 

2. Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvados ir kitų ekspertų pasiūlymai: negauta.

 

3. Subjektų, turinčių įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, pasiūlymai:

 

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

Pastabos

Pasiūlymo turinys

Komiteto sprendimas

Argumentai,

pagrindžiantys sprendimą

str.

str. d.

p.

1.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas, 2023-05-16

1

 

 

 

Argumentai: Seimo 2023 m. gegužės 11 d. plenariniame posėdyje pritarta Seimo narių A. Vyšniausko, J. Sejonienės ir L. Slušnio pasiūlymui, pagal kurį, siekiant užtikrinti vaistinių preparatų prieinamumą regionuose, nuo 2023 m. liepos 1 d. vaistinės, esančios mieste, patalpose darbo laiku turi dirbti ne mažiau kaip vienas vaistininkas, o vaistinės, esančios miestelyje, viensėdyje ar kaime, darbo laiku jos patalpose nesant vaistininko gali dirbti vaistininko padėjėjas (farmakotechnikas), kurį sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka prižiūri vaistininkas ryšio priemonėmis, jei vaistininko padėjėjas (farmakotechnikas) iki 2006 m. įgijo vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) ar jai prilygintą profesinę kvalifikaciją. T. y. atsižvelgiant į gyventojų skaičių, išimtis nustatoma tik miesteliuose, viensėdžiuose ir kaimuose.

Vadovaujantis Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo 1 straipsniu, Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietovės skirstomos į miesto ir kaimo gyvenamąsias vietoves. Miesto gyvenamosioms vietovėms priskiriami miestai, kaimo gyvenamosioms vietovėms priskiriami miesteliai, kaimai ir viensėdžiai. Pagal minėto įstatymo 3 straipsnio nuostatas mažiau kaip 3 tūkst. gyventojų turintys Lietuvos Respublikos miestai, rajonų miestai bei miesto tipo gyvenvietės, turėję miesto statusą, kaip gyvenamosios vietovės yra laikomi miestais ir įsigaliojus minėtam įstatymui.

Atsižvelgiant į tai, kad Seimo nario A. Matulo pasiūlyme, kuriam taip pat pritarta Seimo 2023 m. gegužės 11 d. posėdyje, įvertinta tai, kad miestais laikomi ir mažiau kaip 3 tūkst. gyventojų turintys Lietuvos Respublikos miestai, rajonų miestai bei miesto tipo gyvenvietės, turėję miesto statusą iki įstatymo įsigaliojimo, siūlytina išimtį nustatyti ne tik miesteliams, viensėdžiams ir kaimams (t. y. kaimo gyvenamosioms vietovėms), bet ir miestams, turintiems mažiau kaip 3 tūkst. gyventojų.

Be to, reikalavimas, pagal kurį vienas vaistininkas ryšio priemonėmis gali prižiūrėti ne daugiau kaip tris vaistininko padėjėjus (farmakotechnikus), nustatytas šio projekto lydimajame įstatymo projekte Nr. XIVP-2463(2), todėl šiame projekte yra perteklinis.

Atsižvelgiant į tai, kad Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymas yra vienintelis specialusis įstatymas, reglamentuojantis Lietuvos Respublikos gyvenamųjų vietovių skirstymą į miestus, miestelius, viensėdžius ir kaimus, taip pat siūlytina atsisakyti projekto nuostatos, kad vietovės priskyrimą miestui, miesteliui, viensėdžiui ir kaimui nustato Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymas.

 

Pasiūlymas: pakeisti projekto 1 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„1 straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Papildyti 35 straipsnį nauja 12 dalimi:

„12. Vaistinės patalpose darbo laiku turi dirbti bent vienas vaistininkas, išskyrus atvejus, miestus, turinčius mažiau kaip 3 tūkst. gyventojų, ir kaimo gyvenamąsias vietoves, kuriuose kai nesant vaistininko vaistinės patalpose jos darbo laiku dirba gali dirbti vaistininko padėjėjas (farmakotechnikas), iki 2006 m. įgijęs vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) ar jai prilygintą profesinę kvalifikaciją, sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka ryšio priemonėmis prižiūrimas vaistininko.“.“

 

Pritarti

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

 

 

 

 

 

Komiteto pirmininkas                                                                                                                                                 Antanas Matulas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seimo Sveikatos reikalų komiteto patarėja (ES) Vesta Valainytė