Projekto Nr.XIIIP-4850(2)
lyginamasis variantas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
ELEKTROS ENERGETIKOS ĮSTATYMO NR. VIII-1881 3, 6, 7 STRAIPSNIŲ, VIENUOLIKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO IR PRIEDO PAKEITIMO IR ĮSTATYMO PAPILDYMO 731 STRAIPSNIU
ĮSTATYMAS
2020 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 3 straipsnio pakeitimas
Papildyti 3 straipsnį 11 punktu:
„11) nustatyti pagrindinius elektros energetikos sektoriaus krizių prevencijos, pasiruošimo šioms krizėms ir jų valdymo teisinius pagrindus.“
2 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas
1. Papildyti 6 straipsnio 1 dalį nauju 11 punktu:
„11) tvirtina Elektros energijos tiekimo saugumo užtikrinimo priemonių aprašą;“.
2. Buvusį 6 straipsnio 1 dalies 11 punktą laikyti 12 punktu.
3 straipsnis. 7 straipsnio pakeitimas
1. Papildyti 7 straipsnį nauju 18 punktu:
„18) tvirtina Pasirengimo valdyti riziką elektros energetikos sektoriuje planą;“.
2. Buvusį 7 straipsnio 18 punktą laikyti 19 punktu.
4 straipsnis. Vienuoliktojo skirsnio pavadinimo pakeitimas
Pakeisti vienuoliktojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:
„VIENUOLIKTASIS SKIRSNIS
APRŪPINIMO
ELEKTROS ENERGIJA NUTRAUKIMAS IR RIBOJIMAS. TECHNINIAI IR SAUGUMO
REIKALAVIMAI IR ELEKTROS ENERGIJOS TIEKIMO SAUGUMO UŽTIKRINIMAS“.
5 straipsnis. Įstatymo papildymas 731 straipsniu
Papildyti Įstatymą 731 straipsniu:
„731 straipsnis. Elektros energijos tiekimo saugumo užtikrinimas
1. Už elektros energijos tiekimo saugumo užtikrinimą pagal savo kompetenciją atsako Vyriausybė, Energetikos ministerija, Taryba, viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra (toliau – Agentūra), elektros energetikos įmonės ir vartotojai, kurių įrenginiai yra prijungti prie perdavimo tinklų.
3. Kompetentinga institucija, atsakinga už Reglamente (ES) 2019/941 numatytų užduočių, susijusių su elektros energetikos sektoriaus krizių prevencija, pasirengimu šioms krizėms ir jų valdymu, vykdymą yra Energetikos ministerija.
5. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos institucijos ir asmenys, siekdami užtikrinti energijos tiekimo saugumą, tarpusavyje bendradarbiauja identifikuojant nacionalinius elektros energetikos sektoriaus krizės scenarijus, rengiant Pasirengimo valdyti riziką elektros energetikos sektoriuje planą ir įgyvendinant kitas elektros energijos tiekimo saugumą užtikrinančias priemones, vadovaudamiesi Vyriausybės tvirtinamo Elektros energijos tiekimo saugumo užtikrinimo priemonių aprašo nuostatomis.
6. Energetikos ministerija, vykdydama užduotis, susijusias su elektros energijos tiekimo saugumo įgyvendinimu, tvirtina ir savo interneto svetainėje skelbia Pasirengimo valdyti riziką elektros energetikos sektoriuje planą, teikia informaciją apie elektros energijos tiekimo saugumo užtikrinimo priemones Europos Komisijai ir valstybėms narėms, skelbia apie gresiančią, prasidėjusią elektros energetikos sektoriaus krizę, informuoja apie tai regioninių (tiesiogiai sujungtų) valstybių narių kompetentingas institucijas ir Europos Komisiją.
7. Nacionaliniai elektros energetikos sektoriaus krizės scenarijai ir Pasirengimo valdyti riziką elektros energetikos sektoriuje planas atnaujinami kas ketverius metus, nebent dėl svarbių priežasčių, inicijavus Energetikos ministerijai, Tarybai ar perdavimo sistemos operatoriui, juos reikėtų atnaujinti dažniau.“
6 straipsnis. Įstatymo priedo pakeitimas
1. Papildyti Įstatymo priedą nauju 12 punktu:
„12. 2019 m. birželio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/941 dėl pasirengimo valdyti riziką elektros energijos sektoriuje, panaikinantis Direktyvą 2005/89/EB.“
2. Buvusius 12 ir 13 punktus laikyti 13 ir 14 punktais.
7 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas
1. Šis įstatymas įsigalioja 2020 m. liepos 15 d.
2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki 2020 m. spalio 1 d. patvirtina elektros energijos tiekimo saugumo užtikrinimo priemonių aprašą.
Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.
Respublikos Prezidentas
Teikia
Komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius