Projekto
lyginamasis variantas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
SEIMO KONTROLIERIŲ ĮSTATYMO NR. VIII-950 1, 3, 4, 24 STRAIPSNIŲ IR III SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO BEI ĮSTATYMO PAPILDYMO 193 STRAIPSNIU IR PRIEDU
ĮSTATYMAS
2024 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 1 straipsnio pakeitimas
Papildyti 1 straipsnį 2 dalimi ir visą straipsnį išdėstyti taip:
„1 straipsnis. Įstatymo paskirtis
1. Šis įstatymas nustato Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių (toliau – Seimo kontrolieriai) veiklos teisinius pagrindus ir įgaliojimus, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos (toliau – Seimo kontrolierių įstaiga) organizacinę struktūrą.
2 straipsnis. 3 straipsnio pakeitimas
Papildyti 3 straipsnį 4 punktu:
„4) atlikti kovos su prekyba žmonėmis stebėseną, vykdant nacionalinio pranešėjo kovos su prekyba žmonėmis klausimais (toliau – nacionalinis pranešėjas) funkciją.“
3 straipsnis. 4 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 4 straipsnio 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
„5) nešališkumo ir teisingumo. Seimo kontrolieriai vienodai (lygiai teisingai) gina visus žmones, nepaisant nepaisydami jų tautybės, rasės, lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, religinių įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos ar politinių pažiūrų kitų požymių. Seimo kontrolieriai savo veikloje yra objektyvūs ir teisingi;“.
4 straipsnis. III skirsnio pavadinimo pakeitimas
Pakeisti III skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:
„III SKIRSNIS
SKUNDŲ PRIĖMIMAS IR TYRIMAS
SEIMO KONTROLIERIŲ ĮGALIOJIMAI“
5 straipsnis. Įstatymo papildymas 193 straipsniu
Papildyti šį įstatymą 193 straipsniu:
„193 straipsnis. Institucija, vykdanti nacionalinio pranešėjo funkciją
1. Seimo kontrolierių įstaiga yra institucija, vykdanti nacionalinio pranešėjo funkciją.
2. Seimo kontrolieriai, atlikdami kovos su prekyba žmonėmis stebėseną, atlieka šias funkcijas:
1) analizuoja ir vertina prekybos žmonėmis tendencijas ir kovos su prekyba žmonėmis rezultatus;
2) vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka renka statistinius duomenis ir kitą informaciją apie prekybos žmonėmis situaciją ir kovos su prekyba žmonėmis priemones bei veiksmus bendradarbiaudami su šioje srityje veikiančiomis valstybės ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis;
3) rengia metinę kovos su prekyba žmonėmis situacijos Lietuvos Respublikoje apžvalgą, teikia informaciją apie kovos su prekyba žmonėmis situaciją Lietuvos Respublikoje Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis koordinatoriui, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, kitoms organizacijoms;
4) dalyvauja Europos Sąjungos nacionalinių pranešėjų arba lygiaverčių mechanizmų prekybos žmonėmis klausimais tinkle.
3. Seimo kontrolieriai, atlikdami kovos su prekyba žmonėmis stebėseną, turi teisę:
1) teikti pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos pažangos kovojant su prekyba žmonėmis Seimui, Vyriausybei ir jos sudaromai Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijai;
2) gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų organizacijų informaciją, būtiną kovos su prekyba žmonėmis stebėsenai atlikti.
4. Metinė kovos su prekyba žmonėmis situacijos Lietuvos Respublikoje apžvalga skelbiama Seimo kontrolierių įstaigos interneto svetainėje.“
6 straipsnis. 24 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 24 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„24 straipsnis. Seimo kontrolierių įstaiga
Seimo kontrolierių įstaiga – valstybės biudžetinė įstaiga. Seimo kontrolierių įstaiga – juridinis asmuo, turintis atsiskaitomąją sąskaitą banke jo tvarkomą sąskaitą valstybės ižde ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu bei pavadinimu „Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaiga“ ir finansuojamas iš valstybės biudžeto. Už Seimo kontrolierių įstaigos antspaudo naudojimą ir saugojimą atsako Seimo kontrolierių įstaigos vadovas.“
7 straipsnis. Įstatymo papildymas priedu
Papildyti šį įstatymą priedu:
8 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas