LIETUVOS RESPUBLIKOS Ekonomikos ir inovacijų MINISTERIJA

 

Biudžetinė įstaiga, Gedimino pr. 38, LT-01104 Vilnius, tel. 8 706 64 845,
el. p. [email protected], http://eimin.lrv.lt.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188621919

 

 


Lietuvos Respublikos Vyriausybei

 

 

 

  2022-

Nr.                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NUTARIMO „DĖL 2022–2030 Metų PLĖTROS PROGRAMOS VALDYTOJOS Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos EKONOMIKOS TRANSFORMACIJOS IR KONKURENCINGUMO PLĖTROS PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ PROJEKTO

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos patvirtinimo“ projektą (toliau – Nutarimo projektas).

Nutarimo projektas 2022 m. kovo 8 d. svarstytas Tarpinstituciniame pasitarime, kuriame buvo pasiūlyta įvertinti Vyriausybės kanclerės G. Balčytytės pastabą dėl planuojamų rodiklių ir pateikti dėl jų papildomus paaiškinimus. Paaiškinimai suderinti su  Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Strateginio planavimo ir stebėsenos  grupe ir Finansų ministerija. Taip pat atsižvelgta į kitas Vyriausybės kanceliarijos Strateginio planavimo ir stebėsenos, Teisės bei Ekonomikos politikos grupių pateiktas pobūdžio pastabas.

Nutarimo projekto tikslas – patvirtinti 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programą (toliau – Plėtros programa), kuria yra įgyvendinami 2021–2030 metų nacionalinio pažangos plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. 998 „Dėl 2021–2030 metų nacionalinio pažangos plano patvirtinimo“, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.11, 1.12 ir 1.15 pažangos uždaviniai.

Plėtros programoje numatytomis pažangos priemonėmis bus prisidedama prie 2021–2030 metų nacionaliniame pažangos plane nustatytų horizontaliųjų darnaus vystymosi, inovatyvumo (kūrybingumo) ir lygių galimybių visiems principų įgyvendinimo.

Priėmus Nutarimo projektą bus įgyvendintos Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatymo 3 straipsnio 26 dalies nuostatos dėl nacionalinių plėtros programų rengimo konkrečioje valstybės veiklos – Ekonomikos konkurencingumo ir valstybės informacinių išteklių valdymo                                 srityje.

Neigiamų pasekmių priėmus Nutarimo projektą nenumatoma. Numatomos teigiamos pasekmės – bus sudarytos prielaidos įgyvendinti 2021–2030 metų nacionalinio pažangos plano 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.11, 1.12 ir 1.15 pažangos uždavinius.

Nutarimo projektas neprieštarauja Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programai, kuriai pritarta Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. XIV-72 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“.

Nutarimo projektu nėra perkeliami ir (ar) įgyvendinami Europos Sąjungos teisės aktai.

Nutarimo projektas nėra notifikuotinas Europos Komisijai pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 20 d. nutarimo Nr. 617 „Dėl „Keitimosi informacija apie standartus, techninius reglamentus ir atitikties įvertinimo procedūras taisyklių patvirtinimo“ reikalavimus.

Nutarimo projekte neapibrėžiamos sąvokos ir jas įvardijantys terminai, kurie turėtų būti įvertinti Lietuvos Respublikos terminų banko įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka.

Šiuo Nutarimo projektu nenustatomas naujas teisinis reguliavimas, todėl numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo pažyma nerengiama.

Priėmus Nutarimo projektą, kitų teisės aktų keisti nereikės.

Nutarimo projektas paskelbtas Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktų informacinėje sistemoje (toliau – TAIS).

 

Rengiant Plėtros programą buvo organizuoti darbo pasitarimai, skirti pagrindinėms problemoms ir priežastims nustatyti. Juose dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Aplinkos ministerijos, Kultūros ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Finansų ministerijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos, viešųjų įstaigų (Centrinės projektų valdymo agentūros, „Investuok Lietuvoje“, „Versli Lietuva“, „Keliauk Lietuvoje“, Lietuvos inovacijų centro) atstovai.

Plėtros programos projektas (su visais priedais) buvo paskelbtas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos interneto svetainėje, derintas su interesų grupėmis (Nacionaline turizmo verslo asociacija, Lietuvos kurortų asociacija, Lietuvos inovacijų centru, asociacija „Investuotojų forumas“, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos laisvųjų ekonominių zonų asociacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba, asociacija „Žinių ekonomikos forumas“, Lietuvos socialinio verslo asociacija, Žaliosios politikos institutu, Nacionaline kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, Nacionaline NVO koalicija, VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ Lietuvos verso paramos agentūra, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“, VšĮ Kauno mokslo ir technologijų parku, VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parku, VšĮ Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, VšĮ Valdymo koordinavimo centru, VšĮ CPO LT, BĮ Informacinės visuomenės plėtros komitetu, BĮ Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra) ir įvairių organizacijų atstovams pristatytas viešuose konsultaciniuose renginiuose. Apibendrinta daugumos verslo atstovų išvada – Programoje teisingai iškeltos problemos ir jų priežastys.

Programos projektas  derintas su visoms ministerijoms (derinimo pažyma pridedama).

 

Atkreipiame dėmesį, kad Plėtros programos pažangos priemonėms įgyvendinti nurodomos lėšos sumažintos iki 2021–2030 metų nacionaliniame pažangos plane nustatytų finansinių projekcijų, nurodžius, kad:  

·           į finansines projekcijas neįtrauktos, bet 2022 m. biudžete ministerijai patvirtintos pažangos lėšos (2 800,0 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšos), kurios gali būti naudojamos „1.15. Gerinti aukštos ir vidutinės pridėtinės vertės ekonomikos sektorių žmogiškųjų išteklių poreikio tenkinimą“ uždaviniui įgyvendinti;

·           į finansines projekcijas neįtrauktos 2022 m. tęstinės veiklos įgyvendinimui skirtos lėšos (12 308,0 tūkst. eurų, valstybės biudžeto lėšos) lėšų, perkeltinos į pažangos lėšas „1.6. Pritraukti tiesiogines užsienio ir vietines investicijas“ uždaviniui įgyvendinti;

·           į finansines projekcijas neįtrauktos 2022 m. tęstinės veiklos įgyvendinimui skirtos lėšos (150,0 tūkst. eurų, valstybės biudžeto lėšos), perkeltinos į pažangos lėšas „1.12. Didinti Lietuvos turizmo konkurencingumą“ uždaviniui įgyvendinti,

todėl, net įvertinus, kad dalį priežasčių ministerija iš dalies šalins vykdydama tęstinės veiklos priemones, daugumą nustatytų priežasčių bus galima pašalinti tik atsiradus galimybei papildomai skirti pažangos lėšų. 

Nutarimo projektą parengė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Strateginio planavimo ir veiklos organizavimo departamentas (departamento direktorė Inga Steponavičienė, 8 614 79 506, el. p. [email protected]).

 

PRIDEDAMA:

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos patvirtinimo“ projektas, 1 lapas.

2. 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos projektas, 20 lapų.

3. Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pagrindimas, 43 lapai.

4. Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos problemų medis, 10 lapų.

5. Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos patvirtinimo (toliau – PP) projekto derinimo pažyma, 4 lapai.

 

 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė                                                                            Aušrinė Armonaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inga Steponavičienė, tel. 8 614 79 506, el. p. inga.steponaviciene @eimin.lt