2017-07-04

 

PASIŪLYMAS

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO NARIŲ TEISIŲ, PAREIGŲ IR VEIKLOS GARANTIJŲ

ĮSTATYMO PROJEKTUI  XIIIP-957

 

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

 

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

 7

 1

 

 

Pasiūlymas: Siūlau  7 straipsnio 1 dalį išdėstyti taip:

„1. Seimo nariams gali neatlygintinai padėti fiziniai asmenys – visuomeniniai konsultantai. Seimo narys pats sprendžia kiek turėti visuomeninių konsultantų. Visuomeninių konsultantų galimą maksimalų skaičių ir jų įgaliojimus nustato Seimo  valdyba.“

 12

 1, 2,3

 

 

Pasiūlymas: Siūlau  12 straipsnio 1, 2 ir 3 dalis išdėstyti taip:

„1. Kiekvienas Seimo narys gali turėti biurą, reikalingą Tautos atstovo įgaliojimams vykdyti. Vienmandatėse rinkimų apygardose išrinktų Seimo narių biurai įrengiami atitinkamų rinkimų apygardų teritorijose, išskyrus atvejus, kai rinkimų apygardos teritorija, patenka į savivaldybės, kurios administracijos buveinė yra kitos savivaldybės teritorijoje, teritoriją. Tokioje vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinkto Seimo nario biuras įrengiamas tos savivaldybės teritorijoje, kurioje yra jo rinkimų apygardos teritorijos savivaldybės administracijos buveinė. Kai rinkimų apygarda apima daugiau negu vienos savivaldybės teritoriją, Seimo narys gali turėti daugiau negu vieną biurą. Sprendimą, kurioje savivaldybėje įrengiamas daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrinkto Seimo nario biuras, priima Seimo narys frakcijos.

2.  Patalpas Seimo nario biurui pagal panaudos sutartį nemokamai (už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir kitas komunalines paslaugas moka savivaldybė) suteikia savivaldybė. Už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir kitas komunalines paslaugas moka Seimo kanceliarija. Už naudojimąsi telefonu ir internetu apmoka Seimo narys iš lėšų, skirtų su Seimo nario parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti.

3. Šio straipsnio 2 dalyje nurodytos patalpos suteikiamos nuolatiniam naudojimuisi Seimo nario įgaliojimų laikui. Suteikiamos patalpos turi būti ne mažesnės kaip 12 m2 ir ne didesnės kaip 24 m2 bei atitikti sanitarijos ir higienos reikalavimus, su įrengtomis darbo vietomis Seimo nariui ir Seimo nario padėjėjui-sekretoriui, telefoniniu ir internetiniu ryšiu, taip pat esant galimybei su laukiamuoju ir sąlygomis Seimo nariui netrukdomai susitikti su gyventojais. Seimo nario sutikimu jam gali būti skiriamos ir mažesnės nei 12 m2 patalpos.“

 13

 2

 12

Pasiūlymas: Siūlau  išbraukti 13 straipsnio 2 dalies 12 punktą ir buvusius 13-15 punktus atitinkamai laikyti 12-14 punktais.

12) transporto priemonės nuomos ekskursijoms į Seimo rūmus išlaidos;

 13

 4

 

 

Pasiūlymas: Siūlau 13 straipsnio 4 punktą išdėstyti taip:

„4. Seimo vadovams, taip pat Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų pirmininkams ir jų pavaduotojams, opozicijos lyderiui, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams už naudojimąsi tarnybiniais telefonais kiekvieną mėnesį   kompensuojama 0,4 0,2 VMDU dydžio suma, kitų komitetų ir komisijų pirmininkams, jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams – 0,2 0,1 VMDU dydžio suma, kitiems Seimo nariams – 0,15 0,05 VMDU dydžio suma.“

 15

 1

 

 

Pasiūlymas: Siūlau 15 straipsnio 1 dalį išdėstyti taip:

 

„1. Seimo nariui, kurio deklaruota nuolatinė gyvenamoji vieta Seimo rinkimų dieną yra toliau negu 50 kilometrų nuo Vilniaus miesto centro ir kuris šiuo atstumu neturi jam nuosavybės teise priklausančio gyvenamojo būsto, pirmumo teise jo įgaliojimų laikotarpiu Seimo kanclerio sprendimu suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje, jeigu Seimo narys to pageidauja. Apie šio būsto poreikį išrinktas Seimo narys Seimo kanceliarijai praneša iš karto po to, kai jam Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatyme nustatyta tvarka įteikiamas Seimo nario pažymėjimas.“

 16

 

 

Pasiūlymas: Siūlau 16 straipsnį išdėstyti taip:

„16 straipsnis. Seimo nario darbo ir poilsio laikas

Seimo veikla yra nepertraukiama, Seimo nariai savo įgaliojimus vykdo visos kadencijos metu. Seimo nario darbo laiką Seimo sesijų metu nustato Seimo valdyba. Seimo narys laiką tarp Seimo, Seimo struktūrinių padalinių ir darbo grupių, kurių narys jis yra, posėdžių, planuoja savarankiškai, jame Seimo valdybos nustatyta tvarka numatydamas ir 20 darbo dienų atostogų laiką.“

 

Teikia:

 

Seimo narys                                                                   Jurgis Razma