2016-12-15

PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO ĮSTATYMO NR. I-1336

PAKEITIMO ĮSTATYMO NR. XII-2508 1 ir 2 STRAIPSNIų pakeitimo

ĮSTATYMO PROJEKTO

NR. XIIIP-79(2)

 

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

1

 

 

     Argumentai: Veikiančiame Valstybinio socialinio draudimo įstatyme numatyta, kad VSD įmokas moka ūkininkai, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra lygus 4 ekonominio dydžio vienetams (EDV) arba didesnis. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiame Įstatyme numatytas žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis lygus 8 EDV. Šiuo pasiūlymu siekiama palaipsniui mažinti mokestinę naštą mažiausias pajamas uždirbantiems asmenims arba visai jų negaunantiems.

     Atkreiptinas dėmesys į tai, kad smulkieji ūkininkai dažnai užaugintą žemės ūkio produkciją suvartoja savo šeimos poreikiams ir neturi apmokestinamųjų pajamų. Ypač tai aktualu šiuo metu, kai ženkliai krito žemės ūkio produkcijos supirkimo kainos ir sumažėjo žemdirbių pajamos.

     Pažymėtina, kad pageidaujantys ūkininkai ir jų partneriai turi galimybę draustis savanoriškai.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti įstatymo projekto 1 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2 straipsnio 9 dalį ir ją išdėstyti taip:

„9. Savarankiškai dirbantys asmenys – individualių įmonių savininkai; mažųjų bendrijų nariai; tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai; asmenys, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai, verslo liudijimus turintys asmenys ir kiti asmenys); fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, kai žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis pagal valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus skaičiavimus už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. yra lygus  4  6 ekonominio dydžio vienetams arba didesnis (toliau – ūkininkai ir jų partneriai); šeimynos dalyviai, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme (toliau – šeimynos dalyviai); asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis arba pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos (išskyrus asmenis, nurodytus šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalyje).“

 

Teikia

 

Seimo narys                                                                                        Andriejus Stančikas