PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO NR. I-399 25 STRAIPSNIO PAKEITIMO IR PAPILDYMO 803 STRAIPSNIU“ PROJEKTO Nr. 2569(2)

 

2018-10-18

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

 

1

 

 

   Argumentai:

    Siūloma pakeisti naujos nuolatinės komisijos pavadinimą į „Laisvės kovų ir Valstybės istorinės atminties komisiją“, siekiant  užtikrinti jos veiklos tęstinumą, kurios vienas iš pagrindinių uždavinių yra pasipriešinimo okupacijoms, laisvės kovų dalyvių bei nuo okupacijų, SSRS vykusios agresijos metu nukentėjusių asmenų politikos įgyvendinimą Lietuvoje bei vykdyti efektyvią valstybės istorinės atminties išsaugojimo ir įprasminimo politiką.

Pasiūlymas:

Pakeisti 1 straipsniu keičiamo 25 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

„2. Seime sudaromos nuolatinės Etikos ir procedūrų komisija, Peticijų komisija, Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija, Migracijos komisija, Valstybės istorinės atminties ir laisvės kovų Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija ir kitos komisijos.“

 

2

 

 

Argumentai:

Pasiūlymas:

Pakeisti 2 straipsniu pildomo Seimo statuto 803 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

„803 straipsnis. Valstybės istorinės atminties ir laisvės kovų Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos sudarymas ir veiklos kryptys

1. Šio statuto 71 straipsnyje nustatyta tvarka Seimo nutarimu, išlaikant frakcijų proporcinio atstovavimo principą, sudaroma nuolatinė Valstybės istorinės atminties ir laisvės kovų Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija.

2. Valstybės istorinės atminties ir laisvės kovų Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos veiklos kryptys:

1) svarstyti ir teikti Seimui ir Vyriausybei pasiūlymus dėl valstybės istorinės atminties išsaugojimo ir įprasminimo prioritetų ir įgyvendinimo;

2) svarstyti ir teikti Seimui ir Vyriausybei pasiūlymus dėl  pasipriešinimo XX a. okupacijoms - laisvės kovų (ginkluotojo ir neginkluotojo pasipriešinimo) dalyvių ir nuo okupacijų bei SSRS vykdytos agresijos (po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo) nukentėjusių asmenų  teisių ir jų įgyvendinimo;

3) inicijuoti svarbiausių Lietuvai istorinių įvykių paminėjimą, istorinių asmenybių ir istorinių datų įprasminimą;

4) inicijuoti ir (ar) organizuoti seminarus, konferencijas ir kitus renginius valstybės istorinės atminties išsaugojimo ir laisvės kovų įprasminimo laisvės kovų įprasminimo ir valstybės istorinės atminties klausimais, aktyviai dalyvauti kitų institucijų rengiamuose tokio pobūdžio renginiuose.

3. Valstybės istorinės atminties ir laisvės kovų Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kasmet teikia Seimui savo veiklos ataskaitą.“

 


 

 

Teikia

 

Seimo nariai                                                                                                    Stasys Jakeliūnas

 

                                                                                                                        Arūnas Gumuliauskas