LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

TEISĖS IR TEISĖTVARKOS KOMITETAS

 

PAGRINDINIO KOMITETO PAPILDOMA IŠVADA (1)

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ADMINISTRACINIŲ NUSIŽENGIMŲ KODEKSO 71 STRAIPSNIO PAKEITIMO

IR KODEKSO PAPILDYMO 71STRAIPSNIU ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-95(2)

 

2021-09-22 Nr. 102-P-25

Vilnius

 

 

1. Komiteto posėdyje dalyvavo: komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, komiteto pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė, komiteto nariai: Aušrinę Armonaitę pavaduojanti Morgana Danielė, Irena Haase, Gabrielių Landsbergį pavaduojantis Andrius Navickas, Julius Sabatauskas, Algirdas Stončaitis.

Komiteto biuro vedėja Dalia Komparskienė, patarėjos: Martyna Civilkienė, Jurgita Janušauskienė, Rita Karpavičiūtė, Dalia Latvelienė, Irma Leonavičiūtė, Rita Varanauskienė, Loreta Zdanavičienė, padėjėjos: Aidena Bacevičienė, Meilė Čeputienė, Rivena Zegerienė.

2. Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvados ir kitų ekspertų pasiūlymai: negauta.

3. Subjektų, turinčių įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, pasiūlymai:

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

Pastabos

Pasiūlymo turinys

Komiteto nuomonė

Argumentai,

pagrindžiantys nuomonę

str.

str. d.

p.

1.

Seimo narė Morgana Danielė

2021-06-29

2

 

 

 

Argumentai:

Siekiant išsamaus teisinio reguliavimo, suderinamumo su kitais Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso straipsniais bei siekiant užkardyti būsimus administracinius nusižengimus, siūloma papildyti 71str. sankciją narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos įrangos konfiskavimu.

 

Pasiūlymas:

1. Papildyti 71straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

„711 straipsnis. Neteisėtas disponavimas nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų be tikslo jas platinti

1. Nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtas gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo jas platinti

užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimt iki dviejų šimtų penkiasdešimt eurų.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų penkiasdešimt iki keturių šimtų eurų.

3. Už šio straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

4. Asmuo, kuris savanoriškai kreipėsi į valstybės instituciją norėdamas atiduoti neteisėtai pasigamintas, perdirbtas, įgytas, laikytas, gabentas ar parsiųstas narkotines ar psichotropines medžiagas, atleidžiamas nuo administracinės atsakomybės už šiame straipsnyje numatytus veiksmus.

5. Už šio straipsnio 1, 2 dalyse numatytus administracinius nusižengimus privaloma skirti narkotinių ar psichotropinių medžiagų ir jų gamybos įrangos konfiskavimą.

6. Kokį narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekį laikyti nedideliu, nustatoma remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintomis rekomendacijomis.“ 

 

 

 

Nepritarti

Atkreiptinas dėmesys, kad Baudžiamasis kodeksas nustato atsakomybę už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos įrangos gaminimą, laikymą:, gabenimą ir kt.:

„262 straipsnis. Įrenginių narkotinėms ar psichotropinėms medžiagoms gaminti gaminimas arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos technologijų ar instrukcijų rengimas

Tas, kas neteisėtai gamino, laikė, gabeno ar realizavo aparatus ar kitus įrenginius narkotinėms ar psichotropinėms medžiagoms gaminti arba neteisėtai rengė ar platino narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos technologijas ar instrukcijas,

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.“

 

       Atsižvelgiant į tai, jeigu asmuo su savimi turi narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos įrangą, tokio asmens atsakomybės (kartu ir gamybos įrangos) klausimas turi būti sprendžiamas jau ne administracinių nusižengimų teisenoje, o baudžiamajame procese, t. y. asmuo yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn pagal BK 262 straipsnį. Tuo tarpu gamybos įrangos likimas sprendžiamas remiantis BPK 94 straipsnio 1 dalies 2 punkto nuostatomis:

„2) daiktai, kurių apyvarta uždrausta, perduodami valstybės institucijoms arba sunaikinami;“

 

4. Balsavimo rezultatai: už – 6, prieš – nėra, susilaikė – nėra.

 

 

Komiteto pirmininkas                                                                         (Parašas)                                                                                  Stasys Šedbaras

 

 

 

 

 

 

Komiteto biuro patarėja Loreta Zdanavičienė