PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS Valstybės tarnybos įstatymo
Nr. VIII-1316 8, 11, 14, 16, 17, 18, 19, 21, 27, 29, 30, 47, 49 ir 51 straipsnių pakeitimo, Įstatymo papildymo 151 straipsniu IR 37 STRAIPSNIO PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS
ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-1216(2)

 

 

2021-12-17

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

 

4,

16

 

 

1, 3, 4

I

Argumentai:

Įstatymo projekte siūloma valstybės tarnyboje nustatyti visiškai naują institutą, t. y., išbandomąjį laikotarpį. Tačiau jį reglamentuojančios normos dėstomame įstatymo projekte nėra tinkamai išdiskutuotos, o visa tai užduoda daugiau klausimų, nei pateikia atsakymų.

Be kita ko, pažymėtina, kad numatoma, jog Vyriausybė Seimo 2022 m. pavasario sesijoje pateiks Seimui svarstyti esminius su valstybės tarnybos pertvarka susijusius įstatymų projektus. Todėl aspektus, susijusius su išbandomuoju laikotarpiu, būtų aktualiausia svarstyti būtent minimos pertvarkos metu.

Todėl siūlytina iš įstatymo projekto išbraukti nuostatas, kurios nustato išbandomąjį laikotarpį, taip pat koreguoti visas kitas nuostatas, kurios sistemiškai su jomis yra susijusios.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti įstatymo projekto pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

„LIETUVOS RESPUBLIKOS Valstybės tarnybos įstatymo Nr. VIII-1316 8, 11, 14, 16, 17, 18, 19, 21, 27, 29, 30, 47, 49 ir 51 straipsnių pakeitimo, Įstatymo papildymo 151 straipsniu IR 37 STRAIPSNIO PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS ĮSTATYMAS“

 

Išbraukti įstatymo projekto 4 straipsnį:

4 straipsnis. Įstatymo papildymas 151 straipsniu

Papildyti Įstatymo III skyrių 151 straipsniu:

151 straipsnis. Išbandymo laikotarpis

1.        Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo gali nuspręsti konkursą ar atranką laimėjusiam asmeniui taikyti iki 3 mėnesių išbandymo laikotarpį. Apie šį sprendimą viešai paskelbiama skelbiant konkursą ar atranką.

2.        Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo išbandymo laikotarpio trukmę nustato konkursą ar atranką laimėjusį asmenį priimant į valstybės tarnautojo pareigas. Išbandymo laikotarpis skaičiuojamas nuo priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas dienos. Atostogų, laikinojo nedarbingumo laikas ir laikas, kuomet valstybės tarnautojas nebuvo darbe dėl kitų svarbių priežasčių, į išbandymo laikotarpį neįskaitomas.

3. Asmenims, priimamiems į politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigas, išbandymo laikotarpis nenustatomas.

4. Išbandymo laikotarpiu valstybės tarnautojo tiesioginis vadovas, nepatenkinamai įvertinęs valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, raštu teikia motyvuotą išvadą valstybės tarnautoją į pareigas priimančiam asmeniui. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo, gavęs valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo motyvuotą išvadą, turi teisę atleisti valstybės tarnautoją iš pareigų iki išbandymo laikotarpio pabaigos, raštu valstybės tarnautojui pateikęs motyvuotą sprendimą ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki atleidimo iš pareigų dienos.

5. Valstybės tarnautojas išbandymo laikotarpiu turi teisę atsistatydinti savo noru, apie tai raštu įspėjęs valstybės tarnautoją į pareigas priimantį asmenį ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas. Valstybės tarnautojas atšaukti prašymą dėl atsistatydinimo savo noru turi teisę ne vėliau kaip kitą darbo dieną po prašymo pateikimo dienos. Paskui jis gali atšaukti prašymą tik valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sutikimu.

 

Išbraukti įstatymo projekto 16 straipsnio 1 dalį:

1.  Papildyti 51 straipsnio 1 dalį 19 punktu:

„19) jo išbandymo laikotarpiu jo gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas yra įvertinti nepatenkinamai.“

 

Pakeisti įstatymo projekto 16 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Pakeisti 51 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

„4. Ketinantis atsistatydinti savo noru valstybės tarnautojas privalo apie atsistatydinimą įspėti jį į pareigas priimantį asmenį ne vėliau kaip prieš 20 kalendorinių dienų, išskyrus atvejus, kai jį į pareigas priimantis asmuo sutinka įspėjimo terminą trumpinti. Valstybės tarnautojas atšaukti prašymą dėl atsistatydinimo savo noru turi teisę ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos. Po to valstybės tarnautojas prašymą atsistatydinti savo noru gali atšaukti tik su jį į pareigas priimančio asmens sutikimu. Šios dalies nuostatos netaikomos šio įstatymo 151 straipsnio 5 dalyje nustatytu atveju.

 

Išbraukti įstatymo projekto 16 straipsnio 4 dalį:

4. Pakeisti 51 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Nėščia valstybės tarnautoja, taip pat valstybės tarnautojas, auginantis vaiką (vaikus) ar įvaikį (įvaikius) iki 3 metų, negali būti atleisti iš pareigų šio straipsnio 1 dalies 4, 9 (išskyrus atvejus, kai valstybės ar savivaldybės institucija ar įstaiga likviduojama), 10, 12, 15 18 (išskyrus atvejus, kai valstybės tarnautojas pateikia pasiūlymą jį į pareigas priimančiam asmeniui dėl atleidimo iš pareigų šalių susitarimu) punktuose nurodytais pagrindais. Šio straipsnio 1 dalies 19 punkte nurodytu pagrindu nėščia valstybės tarnautoja negali būti atleista jos nėštumo laiku ir iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai.“

 

Įstatymo projekto 16 straipsnio 2 ir 3 dalis atitinkamai laikyti 1 ir 2 dalimis.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Teikia

Seimo narys:                                                   (Parašas)                                          Domas Griškevičius