PASIŪLYMAS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

2024 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ FINANSINIŲ RODIKLIŲ PATVIRTINIMO

ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-3128(2)

 

2023-11-29

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

 

 

 

 

Argumentai:

Lietuvos Respublikos Seimui pateiktame 2024 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekte Viešųjų pirkimų tarnybai šiuo metu yra numatyta skirti 4 371 tūkst. eurų asignavimą.

Šis poreikis dėl susidariusių aplinkybių pasirodė nepakankamas. Viešųjų pirkimų tarnyba vykdė naujos nacionalinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos “SAULĖ IS”. Šiuo metu akivaizdu, kad tiekėjas negebės įvykdyti savo įsipareigojimų, tad SAULĖ IS nepradės veikti kaip numatyta 2024 metų viduryje. Naujos sistemos įsigijimo procesas užsitęs ir priklausys nuo teismų sprendimų, tad SAULĖ IS tikrai nepradės veikti iki 2024 metų galo.

Todėl iškilo būtinybė skirti papildomą finansavimą, kad Lietuvos elektroninių viešųjų pirkimų sistema galėtų funkcionuoti visus 2024 metus, reikalinga užtikrinti esamos sistemos funkcionalumų atnaujinimą ir pačios sistemos techninę priežiūrą.

2023 m. spalio 25 d. įsigaliojo naujos tarptautinių skelbimų formos (TED formos), kurių naudojimas yra privalomas perkančiosioms organizacijoms visose ES šalyse, kai pirkimai yra  vykdomi tarptautinio pirkimo būdu. Laiku nesukūrus SAULĖ IS (sprendinys turėjo būti realizuotas šioje sistemoje) iškimo poreikis vystyti esamą sistemą ir atlikti jos pritaikymą naujam reglamentavimui.

Numatomos reikalingų funkcionalumų programavimo apimtys sudaro  240 250,00 Eur (1550 žm. darbo valandų*155 1 val. įkainis).

2021-07-26 Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos Viešųjų pirkimų procedūrų vykdymo modulio CTM (Complete Tender Management) programinės įrangos priežiūrai numatytas biudžetas iki  2024-08-05, t.y. laiko kai turėjo pradėti veikti SAULĖ IS. Papildomas IT priežiūros paslaugų poreikis 2024 m. sudaro 104 907,50 Eur.

Tarnybai yra būtina skirti 105 tūkst. Eur asignavimų ekspertų (statybos, medicinos, informacinių technologijų, teisės, inžinerijos ir pan.) paslaugoms įsigyti (840 h *125 Eur):

·         metodinėms priemonėms, rengti reikia specifinių atitinkamos srities teorinių ir praktinių žinių (medicina, statybos ir k t.).

·         pirkimų prevencijos, priežiūros ir kontrolės metu yra dirbama su įvairių sričių objektų pirkimais, kurių vertinimui ir tinkamam Tarnybos funkcijų atlikimui yra būtina pasitelkti ekspertinį vertinimą. 

·         specifinės srities ekspertinių žinių poreikis Tarnyboje yra nenuolatinio pobūdžio, t. y. nėra galimybės prognozuoti šios srities žinių poreikio dažnį ir trukmę (pvz.: įprastai metodinės priemonės kūrimas trunka nuo 4- 8 mėn., o atnaujinimas būtinas tik esant esminiams pasikeitimams atitinkamoje srityje; nėra galimybės prognozuoti, kokių ekspertinių žinių gali prireikti atliekant prevencijos, priežiūros ir kontrolės funkcijas), dėl šios priežasties specifinių sričių specialistų įdarbinimas yra ekonomiškai neefektyvus.

Pirkimų prevencijos, priežiūros ir kontrolės funkcijoms užtikrinti tiksliniuose sektoriuose yra planuojama, kad būtina ne mažiau kaip 70 val. eksperto paslaugų per mėnesį, metinis valandų poreikis 840 val. (70 val.*12 mėn.). Viso valandų poreikis per metus 840 val.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto 2 priedo V skyrių ir jį išdėstyti taip:

 

V SKYRIUS. EKONOMIKOS KONKURENCINGUMAS IR VALSTYBĖS INFORMACINIAI IŠTEKLIAI

475 826 

476 276

 

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

3 087

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

468 368

 

Viešųjų pirkimų tarnyba

4 371

4 821

 

 

 

Lėšų šaltinis:

Valstybės biudžeto viršplaninės pajamos ir skolintos lėšos.

 

Teikia

Seimo narys                                                                                        Kazys Starkevičius