2017-04-24

PASIŪLYMAS

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO NR. I-1418 34 STRAIPSNIo PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTUI Nr. XIIIP-368

 

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

 

 

 

Argumentai

 

Pasiūlymas parengtas atsižvelgiant į Europos teisės departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos 2017 m. vasario 23 d. išvadą dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 34 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-368 ir į Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės departamento 2017 m. vasario 21 d. išvadą dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 34 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-368.

 

Pasiūlymas

 

Papildyti įstatymo projektą 1 straipsniu ir jį išdėstyti taip:

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas

1 Papildyti 2 straipsnį nauja 64 dalimi:

„64. Specializuotas (teminis) paketastelevizijos programų retransliuotojo ir (ar) kito asmens, teikiančio Lietuvos Respublikos vartotojams televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, sudarytas televizijos programų rinkinys arba atskirai platinama televizijos programa, kuris (kuri) platinamas (platinama) vartotojams už papildomą mokestį, neįtrauktą į mokestį už pagrindinį paketą.“

2. Buvusias 2 straipsnio 64–89 dalis laikyti atitinkamai 65–90 dalimis.

1

 

 

Argumentai

 

Pasiūlymas parengtas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės departamento 2017 m. vasario 21 d. išvadą dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 34 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-368.

 

Pasiūlymas

 

Pakeisti įstatymo projekto 1 straipsnį, jį pernumeruoti, laikyti 2 straipsniu ir išdėstyti taip:

2 straipsnis. 34 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 34 straipsnio 4 dalį ir išdėstyti ją taip:

„4. Retransliuotojai, retransliuodami televizijos programas, ir (ar) kiti asmenys, teikiantys Lietuvos Respublikos vartotojams televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, pirmenybę turi teikti oficialioms Europos Sąjungos kalboms. Televizijos programos oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis turi sudaryti ne mažiau kaip 90 proc. programų kiekio teikiant Lietuvos Respublikos vartotojams televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas ir (ar) ne mažiau kaip 90 proc. retransliuojamų televizijos programų kiekio kiekviename jų vartotojams siūlomame televizijos programų pakete, išskyrus specializuotus (teminius) paketus. Esant galimybei pasirinkti, kuria kalba retransliuoti ir (ar) platinti internete tokią pačią televizijos programą – oficialia Europos Sąjungos ar kita kalba, retransliuotojai ir (ar) asmenys, teikiantys Lietuvos Respublikos vartotojams televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, privalo sudaryti visas sąlygas, kad televizijos programa ar atskira programa būtų retransliuojama ir (ar) platinama internete oficialia Europos Sąjungos kalba.“

2. Papildyti 34 straipsnį nauja 5 dalimi:

„5. Ne oficialia Europos Sąjungos kalba retransliuojama ir (ar) platinama internete televizijos programa, kuri verčiama į oficialią Europos Sąjungos kalbą arba rodoma su oficialios Europos Sąjungos kalbos subtitrais, prilyginama programai, retransliuojamai ir (ar) platinamai internete oficialia Europos Sąjungos kalba.“

3. Papildyti 34 straipsnį nauja 6 dalimi:

„Programos oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis, taip pat programos ne oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis, sukurtos kitoje valstybėje narėje ir retransliuojamos ir (ar) platinamos internete išverstos (ar su subtitrais) į oficialią Europos Sąjungos kalbą, taip pat programos, atitinkančios šio įstatymo 34 straipsnį, turi sudaryti ne mažiau kaip 90 proc. retransliuojamų televizijos programų kiekio kiekviename jų vartotojams siūlomame televizijos programų pakete, išskyrus specializuotus (teminius) paketus.“

3. 4. Buvusią 34 straipsnio 5 dalį laikyti 6 7 dalimi.“

2

 

 

Argumentai

 

Pasiūlymas parengtas atsižvelgiant į Europos teisės departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos 2017 m. vasario 23 d. išvadą dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 34 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-368 ir į Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės departamento 2017 m. sausio 4 d. išvadą dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 34 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-268.

 

Pasiūlymas

 

Pakeisti įstatymo projekto 2 straipsnį, jį pernumeruoti, laikyti 3 straipsniu ir išdėstyti taip:

2 3 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja 2018 m. gegužės 1 d. 2017 m. lapkričio 1 d.

 

 

Seimo narys                                                                                        Laurynas Kasčiūnas