LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2022 M. LAPKRIČIO 23 D. ĮSAKYMO NR. V-1738 „DĖL MEDICININĖS REABILITACIJOS IR ANTIRECIDYVINIO SANATORINIO GYDYMO PASLAUGŲ SKYRIMO IR TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2023 m. rugsėjo 11 d. Nr. V-964
Vilnius
P a k e i č i u Medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-1738 „Dėl Medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 7.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„7.1. Ambulatorinio gydymo metu FMR gydytojas įvertina paciento biopsichosocialines funkcijas, pagal poreikį skiria pradinės ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugą (-as) ir nusprendžia, ar tikslinga pakartotinė konsultacija. Vieno pradinės ambulatorinės reabilitacijos gydymo epizodo metu gali būti skiriama iki 25 medicininės reabilitacijos procedūrų, apmokamų iš PSDF biudžeto lėšų (iš jų bent 10 turi būti atliekamos individualiai), taikant šiuos medicininės reabilitacijos metodus: kineziterapiją, ergoterapiją, fizioterapiją, gydomąjį masažą. Paskirtas paslaugas rekomenduojama atlikti toje pačioje ASPĮ, kurioje konsultavo FMR gydytojas. Jeigu atlikus pradinę ambulatorinę medicininę reabilitaciją, FMR gydytojas nusprendžia, kad reikalingas tolesnis reabilitacijos paslaugų teikimas, vadovaujantis Specialiųjų reikalavimų aprašu, gali būti skiriama ambulatorinė arba stacionarinė (pagal Aprašo 12 punkto reikalavimus) medicininė reabilitacija. Pradinės ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos suaugusiesiems dėl tos pačios ligos, koduojamos tuo pačiu ligos kodu pagal Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos dešimtąjį pataisytą ir papildytą leidimą „Sisteminis ligų sąrašas“ (Australijos modifikacija, TLK-10-AM), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. V‑164 „Dėl Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos dešimtojo pataisyto ir papildyto leidimo „Sisteminis ligų sąrašas“ (Australijos modifikacija, TLK-10-AM) įdiegimo“ (toliau – TLK-10-AM), paūmėjimo skiriamos ne daugiau kaip 2 kartus per kalendorinius metus.“
2. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
„8. Į medicininės reabilitacijos įstaigas pacientas privalo atvykti ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo formos E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“ (toliau – forma E027) reabilitacijos paslaugoms gauti pasirašymo. Jei pacientui reabilitacijos paslaugos yra indikuotinos vėliau, konkrečią atvykimo datą nustato FMR gydytojas.“
3. Papildau 12.8 papunkčiu:
4. Pakeičiu 14.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„14.2. jei reabilitacijos paslaugos nutraukiamos dėl nenumatytų aplinkybių, vėliau, jei lieka ne mažiau kaip 30 procentų reabilitacijos paslaugų trukmės, nurodytos Specialiųjų reikalavimų apraše, reabilitacijos paslaugų teikimas gali būti tęsiamas toje pačioje įstaigoje (bet ne vėliau kaip per 1 mėn. po reabilitacijos paslaugų nutraukimo dienos).“
5. Papildau 19.12 papunkčiu:
6. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Pacientams, atitinkantiems Aprašo 22 punkte nurodytus kriterijus, dėl judamojo-atramos aparato pažeidimų ar nervų sistemos ligų pirmus dvejus metus po Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatyto darbingumo sumažėjimo ar specialiųjų poreikių padidėjimo, ar neįgalumo nustatymo ir po stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugų suteikimo galima skirti antrinės (reabilitacija II) ar tretinės (reabilitacija III) stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugų kartotinį kursą, vadovaujantis Specialiųjų reikalavimų apraše nurodytais kriterijais.“
7. Pakeičiu 27 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
„27. Ambulatorinė medicininė reabilitacija namuose skiriama asmenims, kai yra tetraplegija, esant ASIA A, B, C tipo pažeidimui C2–C5 lygyje, suformuota tracheostoma ir (ar) reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija, sergantiems ligomis, pagal TLK-10-AM žymimomis šiais kodais: G04, G35, G95, G99.2, S14.0, S14.1, T91.3:“.
8. Pakeičiu 30.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„30.3. į medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančią ASP įstaigą pacientas privalo atvykti per FMR gydytojo nurodytą laiką. Jei pacientas dėl objektyvių priežasčių negali į ASP įstaigą atvykti laiku, kitą atvykimo laiką, bet ne vėlesnį kaip po 2 mėnesių nuo siuntimo dėl reabilitacijos paslaugų išrašymo, pacientas derina savarankiškai.“
9. Pakeičiu 38 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
„38. FMR gydytojui nusprendus pacientą siųsti ambulatorinės, stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugų ar antirecidyvinio sanatorinio gydymo, FMR gydytojas (ambulatorinio gydymo metu) arba stacionaro gydantis gydytojas (stacionarinio gydymo metu pagal FMR gydytojo rekomendaciją) tai pažymi medicinos dokumentuose ir ESPBI IS užpildo formą E027 kurioje nurodo:“.
10. Pakeičiu 38.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
11. Pakeičiu 38.8 papunktį ir jį išdėstau taip:
12. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:
„43. Ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos apdraustiems asmenims, neturintiems išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo, gali būti teikiamos FMR gydytojo nustatytu dažnumu. Ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos apdraustiems asmenims, turintiems išduotą elektroninio nedarbingumo pažymėjimą, teikiamos kiekvieną darbo dieną, įskaitant atvejus, kai elektroninio nedarbingumo pažymėjimas išduodamas slaugančiam asmeniui.“
13. Pakeičiu 49.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
14. Pakeičiu priedo 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. |
Didelės apimties pradinės ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslauga, kai atliekama 15 individualių procedūrų (kineziterapijos ir (ar) fizioterapijos, ir (ar) gydomojo masažo, ir (ar) ergoterapijos) |
-“ |
15. Pakeičiu priedo 14 punktą ir jį išdėstau taip:
„14. |
Palaikomoji medicininė reabilitacija dėl judamojo-atramos aparato pažeidimų, nervų sistemos ligų |
PLR“ |
16. Pakeičiu priedo 15 punktą ir jį išdėstau taip:
„15. |
Palaikomoji medicininė reabilitacija vaikams dėl akių ligų ir ausų, nosies, gerklės ligų, kraujo ir limfos ligų |
PLR“ |