LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2019 M. GEGUŽĖS 21 D. ĮSAKYMO NR. 3D-309 „DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2014–2020 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „ŪKIO IR VERSLO PLĖTRA“ VEIKLOS SRITIES „PARAMA JAUNŲJŲ ŪKININKŲ ĮSIKŪRIMUI“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ, TAIKOMŲ NUO 2019 METŲ, PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. gegužės 2 d. Nr. 3D-302

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ įgyvendinimo taisykles, taikomas nuo 2019 metų, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2019 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. 3D-309 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ įgyvendinimo taisyklių, taikomų nuo 2019 metų, patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 4.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

4.1. Mišrusis ūkis – ūkis, kurio pajamos, įgyvendinus verslo planą, gaunamos iš daugiau nei vieno žemės ūkio sektoriaus ir kurio pajamos nė iš vieno žemės ūkio sektoriaus nesudaro daugiau kaip 50 proc. visų ūkio veiklos pajamų.“

2. Pakeičiu 10.2.3 papunkčio antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Atitiktis Taisyklių 10.2.1 ir 10.2.2 papunkčiuose nurodytiems reikalavimams nustatoma vadovaujantis Lietuvos švietimo klasifikatoriumi, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. ISAK-520 „Dėl LŠK – Lietuvos švietimo klasifikatoriaus patvirtinimo“ (toliau – Lietuvos švietimo klasifikatorius). Kokiai švietimo sričiai priskiriama konkreti specialybė, galima patikrinti pagal Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registro duomenis, kurie skelbiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtoje Atviroje informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemoje (interneto svetainės adresas https://www.aikos.smm.lt) (toliau – AIKOS). Jei pareiškėjas neatitinka nei vieno iš 10.2.1–10.2.3 papunkčiuose nurodytų reikalavimų, iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos jis turi įgyti šių įgūdžių ir kompetencijos.“

3. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Pareiškėjas / paramos gavėjas įgaliojimą veikti jo vardu kitam asmeniui gali suteikti tik iškilus nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms. Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės turi būti įrodomos dokumentais. Pasibaigus nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms, per 15 d. d. pareiškėjas / paramos gavėjas turi nutraukti įgaliojimą.“

4. Pakeičiu 16.20 papunktį ir jį išdėstau taip:

16.20. pareiškėjo valda gali būti sudaryta iš sklypų, kurie buvo sutuoktinio valdoje, jei šiems sklypams nebuvo skirta parama pagal priemonės veiklos sritį;“.

5. Pakeičiu 17.6 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

17.6. jeigu paramos paraiškos pateikimo dieną neturi reikiamų profesinių įgūdžių ir kompetencijos, iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos turi įgyti bent vieną iš nurodytų įgūdžių ir kompetencijos, kurie pagrindžiami verslo plane:“.

6. Pakeičiu 17.17 papunktį ir jį išdėstau taip:

17.17. įsigyti (visiškai apmokėti, pristatyti į ūkį, įregistruoti viešuosiuose registruose (jei registracija privaloma)) bei naudoti verslo plane numatytai veiklai vykdyti visas verslo plane numatytas investicijas ir saugoti patirtų išlaidų ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentus (paramos gavėjas neteikia patirtų išlaidų ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentų, jeigu to nepaprašo Agentūra). Investicijas įsigyti ne iš susijusių asmenų, nurodytų paramos paraiškos II skyriuje;“.

7. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Didžiausias išmokos dydis – 40 000 Eur (keturiasdešimt tūkstančių eurų). Pareiškėjui ir sutuoktiniui (tik santuokos laikotarpiu, neatsižvelgiant į tai, koks laiko tarpas praėjo nuo paramos gavimo) bendra paramos suma pagal priemonės veiklos sritį negali viršyti šiame punkte numatytos galimos išmokos sumos.“

8. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. Jei kuriamasi padalytose valdose, kurios buvo sukurtos iš tos pačios vienos valdos sklypų, bendrai visiems pareiškėjams, kurie kuriasi tokiose padalytose valdose, didžiausia paramos suma pagal priemonės veiklos sritį negali viršyti šių Taisyklių 18 punkte numatytos vienam pareiškėjui galimos išmokos sumos. Išimtis taikoma, kai tarp valdų centrų ir projektų įgyvendinimo vietų nustatomas didesnis kaip 50 km atstumas.“

9. Pakeičiu 22.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

22.2. atliktos (apmokėtos, pristatytos į ūkį, įregistruotos viešuosiuose registruose (jei registracija privaloma)) bei naudojamos verslo plane numatytai veiklai vykdyti visos verslo plane numatytos investicijos, išskyrus atvejus, kai investicijos buvo pakeistos suderinus su Agentūra;“.

10. Pakeičiu 22.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

22.4. jei pareiškėjas neatitinka nei vieno Taisyklių 10.2.1–10.2.3 papunkčiuose nurodyto reikalavimo, iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įgyja įgūdžius ir kompetencijas, kaip nurodyta Taisyklių 10.2 papunktyje.“

11. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Parama skiriama ir išmoka mokama, jeigu verslo plane suplanuotos išlaidos (investicijos) yra būtinos ir naudojamos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti, tiesiogiai susijusios su remiama veikla ir planuojamu įkurti žemės ūkio sektoriumi (jei už planuojamą įkurti žemės ūkio sektorių paramos paraiškai skiriami atrankos balai), įsigytos ne iš susijusių asmenų, nurodytų paramos paraiškos II skyriuje, ir yra ne mažesnės negu prašoma paramos suma.“

12. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Paramos paraiška ir su paramos paraiška pateikiami dokumentai turi būti pateikti per ŽŪMIS Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka. Per įgaliotą asmenį paraiška gali būti pateikta tik Taisyklių 14 punkte nustatytais atvejais.“

13. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Paramos paraiškos pildomos, registruojamos ir vertinamos Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka.“

14. Pakeičiu 30.2.4.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.2.4.1. nuo 30,00 proc. iki 39,99 proc. visų veiklos pajamų – suteikiama 10 balų;“.

15. Pakeičiu 30.2.4.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.2.4.2. nuo 40,00 proc. iki 49,99 proc. visų veiklos pajamų – suteikiama 15 balų;“.

16. Pakeičiu 30.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.6. verslo planas įgyvendinamas vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių (pareiškėjo ūkis laikomas esančiu vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių, jei šiose vietovėse yra ne mažiau kaip 50 proc. jo ŽŪN ploto (vietovės, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, yra nurodytos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. 3D-245 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“), kai kuriamas gyvulininkystės (kai planuojamos pajamos iš gyvulininkystės, įgyvendinus verslo planą ir visu verslo plano kontrolės laikotarpiu, sudaro ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų) arba mišrusis ūkis, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė, – suteikiama 10 balų (vertinama pagal paramos paraiškos pateikimo dienos duomenis);“.

17. Pakeičiu 42.2.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

42.2.3. paramos gavėjui pateikus mokėjimo prašymą, nustatoma, kad verslo planas įgyvendintas netinkamai, t. y. nevykdoma numatyta ūkinė veikla; neatliktos (neapmokėtos, nepristatytos į ūkį, neįregistruotos viešuosiuose registruose (jei registracija privaloma)), nenaudojamos verslo plane numatytai veiklai vykdyti visos  verslo plane numatytos investicijos, išskyrus atvejus, kai investicijos buvo pakeistos suderinus su Agentūra; nepasiekti ekonominio gyvybingumo rodikliai, kaip nurodyta Ekonominio gyvybingumo nustatymo taisyklėse; iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos paramos gavėjas neįgijo įgūdžių ir kompetencijos, kaip nurodyta Taisyklių 10.2 papunktyje (taikoma, jei teikdamas paraišką neatitiko Taisyklių 10.2.1–10.2.3 papunkčiuose nurodyto reikalavimo).“

18. Pakeičiu 1 priedo IV skyriaus 9 punktą ir jį išdėstau taip:

„9. Projekto aprašymas

1. Pateikiama informacija apie ūkį ir vykdomą bei planuojamą vykdyti žemės ūkio veiklą, sektorių, planuojamus gaminti produktus, planuojamas gauti pajamas iš žemės ūkio veiklos, nurodoma, kaip bus realizuojama pagaminta produkcija, turimas (planuojamas turėti) ūkinių gyvūnų kiekis (jei aktualu), nurodomi planuojami pasiekti rezultatai.

___________________________________________

2. Kaip projektas susijęs su remiama veikla? Kokioms problemoms spręsti reikalingas projektas? Kodėl ir kam reikalingi projekto rezultatai?

___________________________________________

3. Informacija apie investicijas (ką planuojama įsigyti, kaip investicijos turės įtakos veiklos rezultatams ir kodėl jos būtinos verslo planui įgyvendinti, kaip jos susijusios su remiama veikla), informacija apie nekilnojamojo turto valdymą (jei investuojama) ir statybos dokumentus (jei aktualu). Jei planuojama įsigyti žemės ūkio technikos, nurodoma, kaip bus užtikrinamas jos naudojimas (kas ją vairuos, ar asmuo turi teisę ją vairuoti) ir kt.

___________________________________________

4. Detali informacija apie visą planuojamą vykdyti technologinį procesą pagal pasirinktą sektorių, kurį numatoma kurti verslo plano įgyvendinimo laikotarpiu. Informacija apie techniką, įrangą ir pastatus, kurie reikalingi, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas planuojamas vykdyti technologinis procesas. Turima žemė, įranga, technika, pastatai, jų valdymo pagrindas. Nurodoma, iš ko bus nuomojami žemės sklypai, statiniai, patalpos ir trūkstama technika, įranga. __________________________________________

5. Informacija, kaip planuojama užtikrinti veiklos vykdymą (jei pareiškėjas vykdo kitą veiklą ar dirba kitą darbą – ar tęs veiklą, ar bus samdomi darbuotojai; jei gyvenamoji vieta skiriasi nuo verslo plano įgyvendinimo vietos – kaip užtikrins verslo plane numatytos veiklos vykdymą).

___________________________________________

6. Informacija apie valdų padalijimus (jei aktualu).

___________________________________________

7. Kita aktuali informacija.“

___________________________________________

 

19. Pakeičiu 1 priedo VIII skyriaus lentelę ir ją išdėstau taip:

„Rodikliai

Matavimo vnt.

Paramos paraiškos pateikimo dieną

Prognozės verslo plano įgyvendinimo laikotarpiu

Prognozės verslo plano kontrolės laikotarpiu

20___ m.

20___ m.

20___ m.

20___ m.

20___ m.

20___ m.

1.

Grynasis pelningumas

X

 

X

X

X

2.

Potencialus ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte

Eur

 

3.

Pieninių veislių melžiamos karvės

Sk.“

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Pakeičiu 1 priedo IX skyriaus 14 punktą ir jį išdėstau taip:

„14.     

Ar įsipareigojate, jei neturite reikiamų profesinių įgūdžių ir kompetencijos paramos paraiškos pateikimo dieną, iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įgyti bent vieną iš nurodytų įgūdžių ir kompetencijos:

1. profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą arba žemės ūkio srities profesinę kvalifikaciją;

2. aukštąjį žemės ūkio ir (arba) veterinarijos srities išsilavinimą;

3. išklausyti Jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą.

 

Taip  Ne

Neaktualu

___________

Nurodyti, kokius įgūdžius ar kompetenciją ketinate įgyti“.

 

21. Pakeičiu 1 priedo IX skyriaus 23 punktą ir jį išdėstau taip:

„23.     

Ar įsipareigojate įsigyti (visiškai apmokėti, pristatyti į ūkį, įregistruoti viešuosiuose registruose (jei registracija privaloma)) bei naudoti verslo plane numatytai veiklai vykdyti visas verslo plane numatytas investicijas ir saugoti patirtų išlaidų ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentus (paramos gavėjas neteikia patirtų išlaidų ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentų, jeigu to nepaprašo Agentūra) bei investicijas įsigyti ne iš susijusių asmenų, nurodytų paramos paraiškos II skyriuje?

 

Taip    Ne“.

 

22. Pakeičiu 1 priedo X skyriaus 2.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

„2.4.

Ar kurdamas mišrųjį ūkį, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė, įsipareigojate, kad įgyvendinus verslo planą pajamos iš gyvulininkystės veiklos sudarys ir visu kontrolės laikotarpiu bus:

- nuo 30,00 proc. iki 39,99 proc. visų veiklos pajamų;

- nuo 40,00 proc. iki 49,99 proc. visų veiklos pajamų.

Žymima tik tuo atveju, jei kuriamas mišrusis ūkis, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė.

 

30,00 proc. iki 39,99 proc.

 

40,00 proc. iki 49,99 proc.“

 

23. Pakeičiu 1 priedo X skyriaus 6 punktą ir jį išdėstau taip:

„6.

Ar verslo planas įgyvendinamas vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, kai kuriamas gyvulininkystės (kai planuojamos pajamos iš gyvulininkystės, įgyvendinus verslo planą ir visu verslo plano kontrolės laikotarpiu, sudaro ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų) arba mišrusis ūkis, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė? Pareiškėjo ūkis laikomas esančiu vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių, jei šiose vietovėse yra ne mažiau kaip 50 proc. jo ŽŪN ploto (vietovės, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, yra nurodytos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. 3D-245 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“. Vertinama pagal paramos paraiškos pateikimo dienos duomenis.

 

 

Taip  Ne“.

 

 

 

24. Pakeičiu 2 priedo 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. ESAMOS ŽEMĖS ŪKIO VALDOS SITUACIJOS ANALIZĖ

1.1. Informacija apie turimus ir planuojamus turėti žemės plotus, reikalingus projekto veiklai vykdyti, ha

 

Paraiškos pateikimo metai

Prognoziniai metai verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[1]

Kontrolės laikotarpis

20____ m.

20____ m.

20____ m.

20____ m.

20____ m.

20____ m.

1[2]

2[3]

1

2

1

2

1

2

1

2

1

2

1

2

1. Žemės ūkio naudmenos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1. Vietovėse, kuriuose nėra gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.1. ariamoji žemė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2. sodai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.3. pievos ir ganyklos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Vietovėse, kuriuose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.1. ariamoji žemė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2. sodai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.3. pievos ir ganyklos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Kita žemė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Iš viso (1+2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Žemės plotų pokyčių prognoziniais metais pagrindimas

(Pildoma, jei prognoziniais metais planuojama didinti arba mažinti žemės plotus. Pokyčiai (nurodant metus) turi būti pagrįsti, paaiškinant priežastis, finansavimo šaltinius, nurodant, iš ko ir kokiu būdu planuojama įsigyti žemę)

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Informacija apie turimą arba valdomą ilgalaikį materialųjį turtą, susijusį su numatyta remiama veikla:

(Pateikiama informacija apie statinius, įrangą, įrenginius, techniką)

Eil. Nr.

Ilgalaikio turto pavadinimas ir unikalus Nr. (jei toks yra)

Ilgalaikio turto valdymo pagrindas

Pastatymo / pagaminimo metai

Statinio plotas / įrangos, įrenginių, technikos pagrindiniai parametrai

Turto savininkas (vardas, pavardė ar įm. pavadinimas, įm. kodas)

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

1.3. Informacija apie pareiškėjo finansinius įsipareigojimus

Nr.

Turimi finansiniai įsipareigojimai

Finansinių įsipareigojimų grąžinimo terminas

Metinė palūkanų norma, proc.

Likutis paramos paraiškos pateikimo metu, Eur

Planuojamos grąžinti sumos, Eur

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[4]

Kontrolės laikotarpis

20__

20__

20__

20__

20__

20__

1.

Turimos paskolos

1.1

1.2.

...

2.

Planuojamos gauti paskolos

X

Iš viso“.

 

25. Pakeičiu 2 priedo 5 punktą jį išdėstau taip:

5. PLANUOJAMI ŪKINĖS VEIKLOS PASIEKIMO TARPINIAI IR GALUTINIAI REZULTATAI

5.1. Informacija apie pareiškėjo planuojamas pajamas, Eur

 

Ataskaitiniai m. 20....

Prognoziniai metai

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[5]

Kontrolės laikotarpis

20...

20...

20...

20...

20...

20...

Augalininkystė

Kviečiai

X

X

X

X

X

X

X

Pasėlių plotas, ha

 

 

 

 

 

 

 

Derlingumas, t už ha

 

 

 

 

 

 

 

Pagaminta, t

 

 

 

 

 

 

 

Parduota, t

 

 

 

 

 

 

 

Vidutinė kaina, Eur už t

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos, Eur

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

Daržininkystė

...

 

 

 

 

 

 

 

Uogininkystė

...

 

 

 

 

 

 

 

Vaistažolininkystė

...

 

 

 

 

 

 

 

Gėlininkystė

...

 

 

 

 

 

 

 

Sodininkystė

...

 

 

 

 

 

 

 

Kita

...

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš viso

 

 

 

 

 

 

 

Gyvulininkystė

Pienininkystė

Karvių skaičius, vnt.

 

 

 

 

 

 

 

Vidutinis primilžis iš karvės, t

 

 

 

 

 

 

 

Parduota natūralaus pieno, t

 

 

 

 

 

 

 

Vidutinė natūralaus pieno kaina, Eur už t

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos, Eur

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

Mėsinė galvijininkystė, kiaulininkystė, avininkystė, ožkininkystė, triušininkystė, paukštininkystė, kitos gyvulininkystės šakos

Karvės

 

 

 

 

 

 

 

Gyvulių skaičius, vnt.

 

 

 

 

 

 

 

Parduota gyvulių, vnt. arba kg

 

 

 

 

 

 

 

Vidutinė gyvulio pardavimo kaina, Eur už 100 kg

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos, Eur

 

 

 

 

 

 

 

....

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš viso

 

 

 

 

 

 

 

Kita gamyba

...

 

 

 

 

 

 

 

Pagaminta produktų, t

 

 

 

 

 

 

 

Parduota, t

 

 

 

 

 

 

 

Produkto kaina, Eur už t

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos, Eur

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš viso

 

 

 

 

 

 

 

Paslaugos

...

 

 

 

 

 

 

 

Vnt.

 

 

 

 

 

 

 

Paslaugos įkainis, Eur

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos, Eur

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš viso

 

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2. Informacija apie pareiškėjo veiklos sąnaudas, Eur

(nurodomos visos sąnaudos, reikalingos veiklos vykdymui, įskaitant darbuotojų įdarbinimą, kurą, pašarus, nuomos sąnaudas ir kt.)

 

Sąnaudos

Ataskaitiniai m. 20...

Prognoziniai metai

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[6]

Kontrolės laikotarpis

20...

20...

20...

20...

20...

20...

Pardavimo savikaina:

 

 

 

 

 

 

 

.....

 

 

 

 

 

 

 

Ilgalaikio turto nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

Europos Sąjungos paramos nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

Pardavimo sąnaudos:

 

 

 

 

 

 

 

.....

 

 

 

 

 

 

 

Bendrosios ūkio sąnaudos:

 

 

 

 

 

 

 

.......

 

 

 

 

 

 

 

Kitos .....

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3. Pelno (nuostolių) prognozės, Eur

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Ataskaitiniai m. 20....

Prognoziniai metai

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[7]

Kontrolės laikotarpis

20...

20...

20...

20...

20...

20...

1.

PARDAVIMO PAJAMOS:

 

 

1.1.

Gyvulininkystė:

 

 

1.1.1.

Kiaulininkystė

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2.

Paukštininkystė (įskaitant kiaušinių gavybą, pakavimą ir (ar) perdirbimą)

 

 

 

 

 

 

 

1.1.3.

Bitininkystė

 

 

 

 

 

 

 

1.1.4.

Kita

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Daržininkystė

 

 

1.3.

Uogininkystė

 

 

1.4.

Sodininkystė

 

 

1.5.

Augalininkystė

 

 

1.6.

Kita

 

 

 

 

 

 

 

2.

Dotacijos ir subsidijos, susijusios su pajamomis

 

 

2.1.

Gyvulininkystė

 

 

2.2.

Daržininkystė

 

 

2.3.

Uogininkystė

 

 

2.4.

Sodininkystė

 

 

2.5.

Augalininkystė

 

 

2.6.

Kita

 

 

3.

Pardavimo savikaina

 

 

4.

Biologinio turto ir žemės ūkio produkcijos įkainojimo tikrąja verte rezultatas

 

 

5.

BENDRASIS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

6.

Pardavimo sąnaudos

 

 

7.

Bendrosios ūkio sąnaudos

 

 

8.

PAGRINDINĖS (TIPINĖS) VEIKLOS PELNAS (NUOSTOLIAI) 

 

 

 

 

 

 

 

9.

KITOS VEIKLOS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

 

 

 

 

 

10.

FINANSINĖS IR INVESTICINĖS VEIKLOS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

 

 

 

 

 

11.

PELNAS (NUOSTOLIAI) PRIEŠ APMOKESTINIMĄ  

 

 

 

 

 

 

 

12.

GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESTIS

 

 

 

 

 

 

 

13.

GRYNASIS PELNAS (NUOSTOLIAI) 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.4. Balanso prognozės

Straipsniai

Ataskaitiniai m. 20....

Prognoziniai metai

 

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[8]

Kontrolės laikotarpis

 

20...

20...

20...

20...

20...

20...

 

TURTAS

 

 

 

 

A.

ILGALAIKIS TURTAS

 

 

 

 

1.

NEMATERIALUSIS TURTAS

 

 

 

 

2.

MATERIALUSIS TURTAS

 

 

 

 

2.1.

Žemė

 

 

 

 

2.2.

Miškas

 

 

 

 

2.3.

Pastatai ir statiniai

 

 

 

 

2.4.

Mašinos ir įranga

 

 

 

 

2.5.

Transporto priemonės

 

 

 

 

2.6.

Kiti įrenginiai, prietaisai ir įrankiai

 

 

 

 

2.7.

Sumokėti avansai

                        

 

 

 

 

2.8.

Vykdomi materialiojo turto statybos darbai

 

  

 

 

 

 

3.

FINANSINIS TURTAS

 

 

 

 

4.

KITAS ILGALAIKIS TURTAS

 

 

 

 

4.1.

Biologinis turtas

 

 

 

 

4.1.1.

Daugiamečiai sodiniai

 

 

 

 

4.1.2.

Produktyvieji ir kiti gyvūnai

 

 

 

 

4.2.

Kitas turtas

 

 

 

 

B

TRUMPALAIKIS TURTAS

 

 

 

 

1.

ATSARGOS

 

 

 

 

1.1.

Žaliavos ir medžiagos

 

 

 

 

1.2.

Nebaigta produkcija ir vykdomi darbai

 

 

 

 

1.3.

Produkcija

 

 

 

 

1.3.1.

Žemės ūkio produkcija

 

 

 

 

1.3.2.

Kita produkcija

 

 

 

 

1.4.

Biologinis turtas

 

 

 

 

1.4.1.

Auginami, penimi ir kiti gyvūnai

 

 

 

 

1.4.2.

Pasėliai

 

 

 

 

1.5.

Sumokėti avansai

 

 

 

 

2.

PER VIENUS METUS GAUTINOS SUMOS

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Pirkėjų skolos

 

 

 

 

 

 

 

 

2. 2.

Kitos gautinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

TRUMPALAIKĖS INVESTICIJOS

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

PINIGAI

 

 

 

 

 

 

 

 

C.

ATEINANČIŲ LAIKOTARPIŲ SĄNAUDOS IR SUKAUPTOS PAJAMOS

 

 

 

 

 

 

 

 

TURTO IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

 

NUOSAVAS KAPITALAS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

 

D.

NUOSAVAS KAPITALAS

 

 

 

 

E.

DOTACIJOS, SUBSIDIJOS

 

 

 

 

F.

MOKĖTINOS SUMOS IR KITI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

1.

PO VIENŲ METŲ MOKĖTINOS SUMOS IR KITI ILGALAIKIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

1.1.

Lizingo (finansinės nuomos) įsipareigojimai

 

 

 

 

1.2.

Skolos kredito įstaigoms

 

 

 

 

1.3.

Skolos tiekėjams

 

 

 

 

1.4.

Kitos mokėtinos sumos ir ilgalaikiai įsipareigojimai

 

 

 

 

2.

PER VIENUS METUS MOKĖTINOS SUMOS IR KITI TRUMPALAIKIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

 

2.1.

Lizingo (finansinės nuomos) įsipareigojimai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Skolos kredito įstaigoms

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3.

Gauti avansai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.

Skolos tiekėjams

 

 

 

 

2.5.

Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai

 

 

 

 

2.6.

Kitos mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai

 

 

 

 

G.

SUKAUPTOS SĄNAUDOS IR ATEINANČIŲ LAIKOTARPIŲ PAJAMOS

 

 

 

 

 

NUOSAVO KAPITALO IR ĮSIPAREIGOJIMŲ IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

5.5. Informacija apie produkcijos standartine verte išreikštą žemės ūkio valdos ekonominį dydį

 

Paramos paraiškos pateikimo metai

Prognoziniai metai

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[9]

Kontrolės laikotarpis

20...

20...

20...

20...

20...

20...

Produkcijos rūšies vieneto pavadinimas, matavimo vnt.

Produkcijos rūšies vieneto standartinė vertė, Eur[10]

Skaičius

Vertė iš viso, Eur

Skaičius

Vertė iš viso, Eur

Skaičius

Vertė iš viso, Eur

Skaičius

Vertė iš viso, Eur

Skaičius

Vertė iš viso, Eur

Skaičius

Vertė iš viso, Eur

Skaičius

Vertė iš viso, Eur

Kviečiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkcijos standartinė vertė iš viso, Eur

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

5.6. Planuojami pasiekti rezultatai

Rodiklis

Paramos paraiškos pateikimo metai

Prognoziniai metai

Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[11]

Kontrolės laikotarpis

20...

20...

20...

20...

20...

20...“.

Atitiktis kompetencijai keliamiems reikalavimams[12]

 

 

 

 

 

 

 

Žemės ūkio valdos produkcijos standartinė vertė iš viso, Eur

 

 

 

 

 

 

 

Sukurtas numatytos specializacijos arba mišrusis ūkis

X

 

 

 

 

 

 

SG skaičius, vnt.[13]

X

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš gyvulininkystės (nurodoma veikla) sektoriaus[14]

X

 

 

 

 

 

 

Pajamos iš viso

X“.

 

 

 

 

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                                                                                                     Kęstutis Navickas



[1] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą.

[2] Nuosavybės teise valdoma žemė.

[3] Nuomos, panaudos ar kitais pagrindais valdoma žemė.

[4] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą.

[5] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą. 

[6] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą. 

[7] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą. 

[8] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą. 

[9] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą. 

[10] Nurodoma produkcijos standartinė vertė, kuri yra pateikiama Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. 3D-382 „Dėl Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

[11] Pareiškėjas pildo tiek metų, kiek metų planuoja įgyvendinti verslo planą. 

[12] Kvalifikacijai keliami reikalavimai: turėti profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą arba žemės ūkio srities profesinę kvalifikaciją, arba aukštąjį žemės ūkio ir (arba) veterinarijos srities išsilavinimą, arba būti išklausiusiam jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą. Pildant lentelę, šioje eilutėje nurodomas vienas iš dviejų atsakymų: „Taip“ arba „Ne“.

[13] Pildo pareiškėjai, kurių veikla susijusi su gyvulininkystės produktų gamyba. SG apskaičiuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2020 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. 3D-246 „Dėl ūkinių gyvūnų perskaičiavimo į sutartinius gyvulius“.

[14] Pajamas iš gyvulininkystės nurodo pareiškėjai, kurie kuria gyvulininkystės arba mišrųjį ūkį, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė. Jei planuojama kurti bitininkystės ūkį, turi būti išskiriamos pajamos iš bitininkystės veiklos.