http://195.182.91.250/tais/tmp/0cfff31e5e8ee97e4a4458c24ed52f60/content_files/image001.jpg

 

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. vasario 21 d. Nr. T-49

Kelmė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, Kelmės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.  Patvirtinti Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).

2.  Patvirtinti Pagalbos pinigų mokėjimo ir panaudojimo sutarties formą (pridedama).

3. Laikyti netekusiu galios Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimą Nr. T-72 (E) „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jo pakeitimus, 2013 m. gegužės 29 d. sprendimą Nr. T-168 „Dėl Specialiojo transporto organizavimo paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo, specialiojo transporto nuomos įkainio ir specialiojo transporto paslaugos kainos apskaičiavimo formos patvirtinimo“ ir jo pakeitimus, 2012 m. kovo 22 d. sprendimą Nr. T-110 „Dėl Kelmės rajono savivaldybės socialiai remtiniems asmenims nemokamo maitinimo talonų skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jo pakeitimus, 2016 m. gruodžio 22 d. sprendimą Nr. T-413 (E) „Dėl Maitinimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir lėšų dydžio maitinimui organizuoti nustatymo“.

Sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Vaclovas Andrulis

 

Patvirtinta

Kelmės rajono

savivaldybės tarybos

2019 m. vasario 21 d.

sprendimu Nr. T-49

 

 

mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Kelmės rajono savivaldybės asmenų (šeimos) mokėjimo už bendrąsias, socialinės priežiūros ir socialinės globos paslaugas dydžių nustatymą, pagalbos pinigų mokėjimą, mokesčio lengvatų už socialines paslaugas taikymo ir atleidimo nuo mokesčio atvejus.

2. Aprašas taikomas mokant už tas socialines paslaugas, kurias planuoja Kelmės rajono savivaldybė, skiria Kelmės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Socialinės paramos skyrius), kurių poreikį asmeniui (šeimai) nustato specialistai socialiniam darbui seniūnijoje, Kelmės rajono socialinių paslaugų centras (toliau – Socialinių paslaugų centras), socialines paslaugas teikiančios įstaigos, kitos įstaigos ir kurių teikimas finansuojamas iš savivaldybės biudžeto ir savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinėms paslaugoms gauti.

3. Mokesčio už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas ir į asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį. Socialines paslaugas, jų turinį pagal socialinių paslaugų rūšis apibrėžia Socialinių paslaugų katalogas, patvirtintas socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93.

4. Nustatant asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, į asmens pajamas įskaitomos pajamos, nurodytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 patvirtintame Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos apraše.

5. Asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydis gali būti nustatytas tik pinigine išraiška ir negali viršyti asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų išlaidų dydžio. Jei asmuo (šeima) naudojasi socialinėmis paslaugomis ne visą mėnesį, už socialines paslaugas mokama proporcingai dienų skaičiui, kuriomis teiktos socialinės paslaugos.

6. Asmens (šeimos) ir savivaldybės tarpusavio teisės ir pareigos, susijusios su asmens (šeimos) mokėjimu už socialines paslaugas, nustatomos rašytine socialines paslaugas gaunančio asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo (rūpintojo) ir socialines paslaugas teikiančios socialinių paslaugų įstaigos bei Savivaldybės (kai teikiama ilgalaikė (trumpalaikė) socialinė globa) sutartimi, kurioje nustatyti konkretūs asmens (šeimos) mokesčio už socialines paslaugas dydžiai pinigine išraiška (1 priedas).

7. Socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) pagal sutartyje numatytas sąlygas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo įvykusių asmens pajamų ir turto pokyčių dienos praneša savivaldybei apie asmens (šeimos) pajamų, asmens turto pokyčius per šių paslaugų gavimo laiką.

8. Jeigu asmuo (šeima) naudojasi socialinių paslaugų įstaigos teikiamomis paslaugomis trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį, mokesčio dydis nustatomas proporcingai teikiamos socialinės paslaugos trukmei.

9. Lėšos, gautos už socialines paslaugas, traukiamos į apskaitą ir naudojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.

10. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS

 

11. Informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugos teikiamos nemokamai, teikimo ir mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas tvarkos aprašą tvirtina paslaugas teikianti įstaiga.

12. Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio (kurios) pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, visos bendrosios socialinės paslaugos teikiamos nemokamai.

13. Transporto organizavimo paslaugą Kelmės rajone teikia Socialinių paslaugų centras asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir dėl to ar dėl nepakankamų pajamų negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu ir kurie priklauso šioms socialinėms grupėms:

13.1. asmenys, kuriems nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensavimo poreikis;

13.2. neįgalūs asmenys, kurie dėl ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir dėl to negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu:

13.2.1. neįgalūs vaikai, turintys judėjimo funkcijų sutrikimų;

13.2.2. asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais (0–25 proc. darbingumo) ir turintys judėjimo funkcijų sutrikimų;

13.2.3. asmenys, kurie yra pripažinti iš dalies darbingais (30–55 proc. darbingumo) ir turintys judėjimo funkcijų sutrikimų;

13.2.4. asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir turintys judėjimo funkcijų sutrikimų;

13.2.5. asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis ir turintys judėjimo funkcijų sutrikimų;

13.3. Asmenys, kuriuos reikia parvežti į namus darbo valandomis iš VšĮ Kelmės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus (kai nėra guldomi į ligoninę) pagal gydymo įstaigos pranešimą ar asmens prašymą;

13.4. Socialinių paslaugų centro paslaugų gavėjai, šeimos (asmenys), kurioms (kuriems) teikiamos socialinės įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos ir (ar) taikoma atvejo vadyba, senyvo amžiaus ir neįgalūs asmenys.

13.5. kiti asmenys –Savivaldybės administracijos ar Socialinių paslaugų centro direktoriaus sprendimu.

14. Socialinių paslaugų centras, apskaičiuodamas mokėjimo už transporto paslaugas dydį, kiekvienu konkrečiu atveju nustato tokį mokestį, kad atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už suteiktas paslaugas dalį asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos nebūtų mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį.

15. Specialiojo transporto paslaugos kaina – 0,32 Eur už 1 kilometrą.

16. Asmenys, kuriems nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensavimo poreikis, ir neįgalūs asmenys, kurie dėl ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir dėl to negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu, už suteiktas specialiojo transporto paslaugas moka taip:

16.1. kai asmens vidutinės pajamos per mėnesį nuo 2 iki 3 VRP – 15 proc. mokėjimo dydžio pagal 1 kilometro tarifą, 0,05 Eur;

16.2. kai asmens vidutinės pajamos per mėnesį nuo 3 iki 4 VRP – 25 proc. mokėjimo dydžio pagal 1 kilometro tarifą, 0,08 Eur;

16.3. kai asmens vidutinės pajamos per mėnesį 4 VRP ir daugiau – 50 proc. mokėjimo dydžio pagal 1 kilometro tarifą, 0,16 Eur.

17. Socialinių paslaugų centras, teikdamas specialiojo transporto paslaugų organizavimo paslaugas, vadovaujasi įstaigos vadovo patvirtinta tvarka, kurioje numatoma specialiojo transporto organizavimo paslaugų teikimo, apmokėjimo tvarka, patvirtintos kainos apskaičiavimo formos. 

18. Socialinių paslaugų centras teikia maitinimo organizavimo paslaugas, skiria nemokamo maitinimo talonus ir nemokamus pietus labdaros valgykloje:

18.1. nemokamo maitinimo talonus gali gauti:

18.1.1. asmenys, grįžę iš įkalinimo ar socialinės reabilitacijos įstaigų;

18.1.2. asmenys, neturintys teisės gauti socialinės pašalpos, kuriems dėl skurdo, benamystės reikalinga skubi pagalba;

18.1.3. asmenys, sergantys onkologinėmis ir kitomis ligomis, kurių pajamos vienam šeimos nariui kreipimosi metu neviršija 1,5 VRP;

18.1.4. kitais šiame Apraše nenumatytais atvejais, atsižvelgiant į šeimos ar vieno gyvenančio asmens socialinę, materialinę padėtį ir kitas aplinkybes, įrodančias paramos būtinumą, ir remiantis buities tyrimo akte pateikta Socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatoriaus ar seniūnijos specialisto socialiniam darbui išvada;

18.2. nemokamus pietus labdaros valgykloje gali gauti:

18.2.1. senyvo amžiaus, suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos;

18.2.2. socialinę riziką patyrę asmenys ir šeimos;

18.2.3. asmenys, grįžę iš įkalinimo ar socialinės reabilitacijos įstaigų;

18.2.4. kiti asmenys, atsidūrę sunkioje materialinėje padėtyje.

19. Vieno nemokamo maitinimo talono suma yra 1,50 Eur, vieno dienos maitinimo kaina vienam asmeniui labdaros valgykloje iki 1,00 Eur. 

20. Socialinių paslaugų centras, teikdamas maitinimo organizavimo paslaugas, vadovaujasi įstaigos vadovo patvirtintu maitinimo talonų skyrimo tvarkos aprašu ir maitinimo organizavimo tvarkos aprašu.

21. Socialinių paslaugų centras, teikdamas neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis paslaugas, vadovaujasi socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu nustatytu šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašu. 

 

III SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ

 

22. Socialinių paslaugų centras Kelmės rajono gyventojams teikia šias socialinės priežiūros paslaugas:

22.1. pagalbos į namus paslaugos teikiamos asmens namuose, padedama asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje ir dalyvauti visuomenės gyvenime;

22.2. socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo – paslaugos teikiamos asmeniui (šeimai) dienos metu, siekiant palaikyti ir grąžinti savarankiškumą, atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas;

22.3. teikia laikino apnakvindinimo paslaugas asmenims, kurie yra benamiai, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, esant krizinei situacijai, kai iškyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei.

23. Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos šeimoms, susidūrusioms su problemomis, ir socialinės rizikos vaikams teikiamos nemokamai ir pagal poreikį.

24. Mokesčio už socialinę priežiūrą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.

25. Asmens, kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis neturi viršyti 4 proc. asmens pajamų; jei asmens pajamos yra didesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis neturi viršyti 20 proc. asmens pajamų.

26. Tais atvejais, kai socialinė priežiūra teikiama šeimai, mokėjimo dydis neturi viršyti 20 proc. šeimos pajamų. Šeimos, kurios pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis neturi viršyti 4 proc. šeimos pajamų.

27. Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, socialinė priežiūra teikiama nemokamai.

28. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį.

29. Mokesčio už pagalbos į namus socialines paslaugas dydį nustato paslaugas teikianti įstaiga, atsižvelgdama į paslaugų teikimo trukmę, minimalų valandinį atlygį (MVA), patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, ir patirtas išlaidas. Pagalbos į namus paslaugų teikimo tvarkos aprašą tvirtina paslaugas teikianti įstaiga, atsižvelgdama į šio Aprašo nuostatas.

30. Krizių centre teikiama laikino apgyvendinimo paslauga asmenims, atsidūrusiems sunkioje krizinėje situacijoje, kai kyla grėsmė asmens sveikatai ir gyvybei dėl smurto ar kitos prievartos, laikinai pasitraukusiems iš nuolatinės gyvenamosios vietos.

31. Laikino apgyvendinimo paslaugos Krizių centre finansuojamos nustatytu asmens mokėjimo už paslaugas dydžiu, likusi paslaugos kainos dalis – iš savivaldybės biudžeto lėšų, sudarius lėšų kompensavimo sutartį tarp globos įstaigos ir savivaldybės. Socialinių paslaugų centrui kas mėnesį įstaiga pateikia sąskaitą faktūrą patirtoms išlaidoms gauti.

32. Asmens mokėjimo dydis už suteiktas laikino apgyvendinimo Krizių centre paslaugas nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens pajamas.

33. Už laikino apgyvendinimo paslaugas asmenys moka:

33.1. kai asmens pajamos mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį – paslaugos teikiamos nemokamai;

33.2. kai asmens pajamos didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį – 5 proc. asmens pajamų;

33.3. kai asmens pajamos didesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį 20 proc. asmens pajamų;

33.4. kai asmens pajamos mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, tačiau šis asmuo yra socialinės rizikos suaugęs asmuo, kuris ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvena socialinių paslaugų įstaigoje, – 5 proc. asmens pajamų.

34. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, o socialinės rizikos suaugusio asmens, ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvenančio Krizių centre ir jame gaunančio socialinę priežiūrą, mėnesio pajamos negali likti mažesnės nei 0,8 valstybės remiamų pajamų dydžio.

35. Krizių centre apgyvendintas asmuo už komunalines paslaugas ir maitinimą moka (šilumos, elektros energijos, vandens ir kt. išlaidos) pagal įstaigoje esančius apskaitos prietaisų rodmenis ir įstaigoje nustatytą išlaidų skaičiavimo vienam asmeniui tvarką.

36. Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, socialinė priežiūra (laikinas apgyvendinimas) 7 pirmąsias kalendorines dienas teikiama nemokamai.

37. Apgyvendinti savarankiško gyvenimo namuose paslaugų gavėjai moka taip:

37.1. kai asmens pajamos mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį – paslaugos teikiamos nemokamai;

37.2. kai asmens pajamos didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį – 5 proc. asmens pajamų;

37.3. kai asmens pajamos didesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį 20 proc. asmens pajamų.

38. Asmuo apsigyvendinamas savarankiško gyvenimo namuose sudarius su Savivaldybe ir globos įstaiga trišalę sutartį. Savivaldybė kompensuoja bazinę paslaugos kainos dalį, kurią nustato įstaiga, o asmens mokėjimo sumą, kurią nustato savivaldybė, sumoka pats asmuo.

39. Kitą paslaugos kainos dalį sudaro mokesčiai už elektrą, šildymą, vandenį, komunalines ir kitas asmeniui teikiamas paslaugas. Mokesčiai apskaičiuojami atsižvelgiant į asmens naudojamose patalpose įrengtų apskaitos prietaisų rodmenis, o nesant tokių prietaisų – paslaugos teikėjo savarankiško gyvenimo namų vidaus tvarkos taisyklėse nustatyta tvarka, o tokios nesant – vadovaujantis paslaugas teikiančių ūkio subjektų nustatyta tvarka. Už šias paslaugas sumoka pats asmuo.

 

IV SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMAS

 

40. Pagalbos pinigai skiriami tuo atveju, kai specialistas socialiniam darbui seniūnijoje socialinių paslaugų vertinimo išvadoje rekomenduoja bendrąsias socialines paslaugas ar socialinę priežiūrą pakeisti pagalbos pinigais, tik asmeniui (šeimai) sutikus.

41. Pagalbos pinigai, Socialinės paramos klausimams spręsti komisijai (toliau – Komisija) pritarus, Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimu skiriami asmeniui (šeimai) susimokėti už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai, kurią asmeniui (šeimai) gali suteikti kiti asmenys.

42. Pagalbos pinigų naudojimą pagal paskirtį prižiūri ir kontroliuoja specialistas socialiniam darbui seniūnijoje ir Socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorius. Nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį, Socialinių paslaugų centras nutraukia pagalbos pinigų mokėjimą ir pagalbos pinigus pakeičia į bendrąsias socialines paslaugas ar socialinę priežiūrą, atsižvelgiant į nustatytą asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

43. Pagalbos pinigų suma negali būti didesnė už dviejų bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio per mėnesį. Pagalbos pinigų suma negali būti didesnė už socialinių paslaugų, kurioms asmeniui (šeimai) nustatytas poreikis, kainą.

44. Pagalbos pinigai skiriami asmeniui (šeimai), gaunančiam (gaunančiai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio (kurios) pajamos yra mažos ar materialinė padėtis sunki.

45. Gavęs Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimą dėl pagalbos pinigų skyrimo, Socialinių paslaugų centras parengia trišalę pagalbos pinigų mokėjimo ir panaudojimo sutartį su paslaugų gavėju ir paslaugų teikėju (2 priedas).

46. Pagalbos pinigai skiriami asmeniui (šeimai), gaunančiam (gaunančiai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio (kurios) pajamos mažos ir materialinė padėtis sunki arba organizuoti pagalbos į namus paslaugų teikimą yra ekonomiškai nenaudinga, atsižvelgiant į Komisijos rekomendacines išvadas.

47. Pagalbos pinigai vaikus globojančiai šeimai už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) gali būti skiriami esant vaikus globojančios (rūpinančios) šeimos prašymui. Pagalbos pinigai mokami Socialinės paramos klausimams spręsti komisijai (toliau – Komisija) pritarus Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimu. Pagalbos pinigus moka Savivaldybės Socialinės paramos skyrius.

48. Dėl pagalbos pinigų globėjai (rūpintojai), deklaravę gyvenamąją vietą Savivaldybės teritorijoje, arba asmenys, įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje, kreipiasi į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, jei gyvena Kelmės mieste, arba seniūnijos specialistą socialiniam darbui ar seniūnijos specialistą, jeigu gyvena seniūnijoje, nepriklausomai nuo to, kurios vaiko teisių apsaugos institucijos teikimu vaikui nustatyta globa (rūpyba).

49. Dėl pagalbos pinigų skyrimo vaikus globojanti (rūpinanti) šeima (asmuo) su prašymu, kuriame turi būti nurodyta globojamo vaiko vardas, pavardė ir pagalbos pinigų gavėjo sąskaita, kreipiasi į Socialinės paramos skyrių  ar seniūniją ir pateikia šiuos dokumentus:

49.1. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

49.2. globojamo vaiko gimimo liudijimo (įrašo) kopiją;

49.3. dokumento dėl laikinosios (nuolatinės) globos vaikui nustatymo kopiją.

50. Pagalbos pinigai globojamam (rūpinamam) vaikui mokami, nustačius globą (rūpybą) ir kai jis gyvena ir mokosi Savivaldybėje bei gavus iš Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centro (toliau – Globos centras) pažymą, kad vaikas su globėju nėra susijęs giminystės ryšiais.

51. Globėjo (rūpintojo) ir vaiko, kuriam nustatyta globa (rūpyba), faktinė gyvenamoji vieta patikrinama surašius buities tyrimo aktą.

52. Socialinės paramos skyriaus vyriausiasis specialistas ar seniūnijos specialistas, įvertinęs gautus dokumentus ir patikrinęs duomenis, esančius Socialinės paramos informacinėje sistemoje (toliau – SPIS), rengia teikimą Komisijai dėl pagalbos pinigų skyrimo globėjams (rūpintojams) už globojamą vaiką.

53. Pagalbos pinigai neskiriami šeimai, įrašytai į norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių sąrašą ir laikinai globojančiai (rūpinančiai) vaiką, iki teismas išnagrinės bylą dėl įvaikinimo.

54. Pagalbos pinigai skiriami šeimai, šeimynai nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymu nustatytų pagalbos pinigų mokėjimo pagrindų atsiradimo, iki globojamam (rūpinamam) vaikui sukaks 18 metų.

55. Pagalbos pinigai budintiems globotojams skiriami pagal sutartyje su Globos centru nustatytas sąlygas.

56. Vaikus globojančiai šeimai ir budinčiam globotojui už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) skiriamų pagalbos pinigų suma diferencijuojama atsižvelgiant į vaikus globojančioje šeimoje globojamų (rūpinamų) ar prižiūrimų, budinčio globotojo paslaugų teikimo sutartyje su Globos centru įsipareigojamų vienu metu prižiūrėti vaikų skaičių ir amžių. Pagalbos pinigų suma už vaikų globą ar priežiūrą budinčiam globotojui ar socialiniam globėjui vienam vaikui yra keturių bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžių per mėnesį.

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ

 

57. Mokesčio už dienos socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas:

57.1. vieno gyvenančio asmens mokesčio už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 proc. asmens pajamų;

57.2. asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija valstybės remiamų pajamų trigubo dydžio, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 proc. asmens pajamų;

57.3. asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 50 proc. asmens pajamų.

58. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą dieną teikiamą dienos socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei. Tais atvejais, kai asmuo, gaudamas dienos socialinę globą, maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis mažinamas proporcingai ta dalimi, kuria sumažėja dienos socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal teisės aktų nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.

59. Asmens, gyvenančio šeimoje, mokestis už dienos socialinės globos namuose teikimą (integrali pagalba) dydis neturi viršyti 20 proc. asmens pajamų.

60. Paslaugų gavėjui pateikus prašymą, Komisijai pritarus, asmeniui gali būti sumažintas mokestis už dienos socialinės globos paslaugų teikimą arba asmuo gali būti atleistas nuo mokėjimo. Atsižvelgdamas į Komisijos rekomendacijas, sprendimą priima Socialinės paramos skyriaus vedėjas.

 

VI SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ TRUMPALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

61. Mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

62. Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis neturi viršyti 80 proc. asmens pajamų. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 proc.) skiriama mokėjimui už trumpalaikę socialinę globą padengti. Tais atvejais, kai asmuo, gaudamas trumpalaikę socialinę globą, maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis mažinamas proporcingai ta dalimi, kuria sumažėja trumpalaikės socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.

63. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą parą teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos trumpalaikės socialinės globos trukmei.

64. Trumpalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinės rizikos vaikui teikiama nemokamai.

65. Pasirašius ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos lėšų kompensavimo sutartį su įstaiga, kurios steigėja ar dalininkė yra kito rajono savivaldybė, valstybė ar kitą juridinį statusą turinti organizacija, Socialinių paslaugų centras moka ne daugiau nei įstaigos nustatytą lovadienio kainą ar įstaigos nustatytą socialinės globos kainą, atskaičius asmens mokėjimo dalį, kurią nustatė Socialinės paramos skyriaus specialistas.

66. Asmens mokėjimo dalį, kurią nustatė Socialinės paramos skyrius, globos įstaigai moka pats asmuo ar kitas suinteresuotas asmuo.

67. Paslaugų gavėjui pateikus prašymą, Komisijai pritarus, asmeniui gali būti sumažintas mokestis už trumpalaikės socialinės globos paslaugų teikimą arba jis gali būti atleistas nuo mokėjimo. Sprendimą priima Socialinės paramos skyriaus vedėjas.

 

VII SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ ILGALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

68. Mokesčio už ilgalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas, o tais atvejais, kai asmuo pradėjo gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., ir į turtą.

69. Mokesčio už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį neturi viršyti 80 proc. asmens pajamų, jeigu asmens turto vertė mažesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

70. Jeigu suaugusio asmens turto vertė didesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja 1 proc., skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą, ir mokamas, kol bus išmokėta visa priskaičiuota suma.

71. Mokesčio už ilgalaikę socialinę globą vaikui su negalia dydis nustatomas neatsižvelgiant į asmens turtą ir neturi viršyti 80 proc. vaiko pajamų. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

72. Ilgalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinės rizikos vaikui teikiama nemokamai.

73. Asmenys, laikinai teisės aktų nustatyta tvarka išvykę iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, už išvykimo laiką nuo 4 išvykimo paros moka 30 proc. jiems nustatyto mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydžio. Išvykus ne ilgiau kaip trims paroms, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

74. Mokesčio už ilgalaikės socialinės globos paslaugas dydį, asmens (šeimos) mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą finansines galimybes bei turto vertinimą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos nutarimais ir šiuo Aprašu, nustato Socialinės paramos skyriaus vyriausiasis specialistas.

75. Savivaldybei pasirašius ilgalaikės socialinės globos lėšų kompensavimo sutartį su įstaiga, kurios steigėja ar dalininkė yra kito rajono savivaldybė, valstybė ar kitą juridinį statusą turinti organizacija, įstaiga pateikia ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos lėšų gavimo paraišką Socialinių paslaugų centrui, kuris moka ne daugiau nei įstaigos nustatytą lovadienio kainą ar mėnesiui įstaigos nustatytą socialinės globos kainą, atskaičius asmens mokėjimo dalį, kurią nustatė Socialinės paramos skyriaus specialistas.

76. Jeigu asmuo (šeima) neturi finansinių galimybių mokėti priskaičiuoto turto mokesčio, paslaugų gavėjui pateikus prašymą, Komisijai pritarus, asmeniui gali būti sumažintas turto mokestis arba jis gali būti atleistas nuo turto mokesčio mokėjimo. Sprendimą priima Socialinės paramos skyriaus vedėjas.

 

VIII SKYRIUS

MOKESČIO LENGVATŲ UŽ SOCIALINES PASLAUGAS SUTEIKIMO TVARKA

 

77. Asmuo (šeima), pageidaujantis gauti nemokamas socialines paslaugas, pateikia prašymą Komisijai, kurią tvirtina Savivaldybės taryba.

78. Komisija, atsižvelgdama į Socialinės paramos skyriaus vyriausiojo specialisto, seniūnijos specialisto socialiniam darbui ir kitų įstaigų pateiktą informaciją, teikia rekomendacines išvadas, o Socialinės paramos skyriaus vedėjas priima sprendimą dėl mokesčio už paslaugas mažinimo.

79. Asmuo (šeima), pageidaujantis (pageidaujanti), kad būtų sumažintas turto mokestis ar atleistas (atleista) nuo turto mokesčio mokėjimo, pateikia prašymą Komisijai.

80. Komisija vertina asmens (šeimos) turimo turto būklę, jo pardavimo galimybes, artimųjų galimybes sumokėti turto mokestį, atsižvelgia į Socialinės paramos skyriaus vyriausiojo specialisto, seniūnijos specialisto socialiniam darbui ir kitų įstaigų pateiktą informaciją, teikia rekomendacines išvadas, o Socialinės paramos skyriaus vedėjas priima sprendimą, kuriuo asmuo atleidžiamas nuo turto mokesčio ar jam sumažinamas turto mokestis.

81. Mokesčio lengvatas už socialines paslaugas leidžiama taikyti Kelmės rajono gyventojams, kuriems dėl vienišumo, amžiaus, neįgalumo, socialinių problemų yra iš dalies ar visiškai sumažėjusios galimybės savimi pasirūpinti ir kurie priklauso šioms socialinėms gyventojų grupėms:

81.1. vieniši senyvo amžiaus asmenys ir vieniši neįgalieji;

81.2. senyvo amžiaus asmenų šeimos, neturinčios vaikų;

81.3. neįgaliųjų šeimos, neturinčios vaikų;

81.4. nedirbančių neįgalių asmenų šeimos, auginančios nepilnamečius vaikus;

81.5. šeimos, auginančios vaiką su sunkia negalia;

81.6. senyvo amžiaus asmenų ir neįgalių asmenų šeimos, kurių vaikai gyvena atskirai ir dėl objektyvių priežasčių neturi pragyvenimo šaltinio ir negali prižiūrėti tėvų ar apmokėti jiems paskirto turto mokesčio.

82. Asmeniui socialinės priežiūros paslaugos pagalba į namus gali būti teikiama nemokamai, atsižvelgiant į situaciją:

82.1. dėl didelių išlaidų, kurių reikia gydytis (reikalingi pateisinami dokumentai);

82.2. dėl gaisro, stichinių nelaimių, kitų patirtų nuostolių (pateikus informaciją ar aplinkybes pateisinančius dokumentus);

82.3. kitais nenumatytais atvejais (pateikus informaciją ar aplinkybes pateisinančius dokumentus).

83. Asmuo gali būti atleistas nuo turto mokesčio teikiant ilgalaikę socialinę globą:

83.1. kai asmens turtas yra menkavertis ir nėra pirkėjo, kuris jį pirktų;

83.2. kai asmuo, kuriam nustatytas turto mokestis, dėl sveikatos būklės negali atlikti notarinių veiksmų sudarant pardavimo sandorius;

83.3. kai asmens pajamų likutis 20 proc., atskaičius mokėjimą už paslaugas, mažesnis už nustatyto turto mokesčio dydį;

83.4. kai asmuo neturi artimųjų ar suinteresuotų asmenų, kurie galėtų apmokėti nustatytą turto mokestį.

84. Asmenys nuo mokesčio už socialines paslaugas ir turto mokesčio atleidžiami vieniems metams.

85. Dokumentai terminui pratęsti Komisijai pateikiami pakartotinai.

 

IX SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

86. Šis Aprašas gali būti keičiamas ir papildomas Savivaldybės tarybos sprendimu.

_________________

 

Forma patvirtinta

Kelmės rajono savivaldybės tarybos

2019 m. vasario 21 d. sprendimu Nr. T-49

1 priedas

 

ILGALAIKĖS (TRUMPALAIKĖS) SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGŲ TEIKIMO IR LĖŠŲ KOMPENSAVIMO SUTARTIS

 

 

 

20 m. d. Nr.

Kelmė

 

I. SUTARTIES ŠALYS

 

1.1.    Kelmės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracija, atstovaujama

Savivaldybės administracijos direktoriaus ____________________________, veikiančio pagal

(vardas, pavardė)

Savivaldybės administracijos nuostatus, viena šalis, ir ___________________________

(globos įstaigos pavadinimas)

Socialinės globos namai (toliau – Globos namai), atstovaujami

direktoriaus ______________________________, veikiančio pagal ___________________

(vardas, pavardė)                                                (globos įstaigos pavadinimas)

socialinės globos namų nuostatus, antra šalis, ir ________________________________,

(vardas, pavardė)

a.   k. 00000000000 (toliau – Asmuo), kurio deklaruota gyvenamoji vieta:

____________________________, sudarė šią sutartį.

(gyvenamosios vietos adresas)

 

II. SUTARTIES OBJEKTAS

 

2.1. Asmeniui Globos namuose teikiamos ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugos ir lėšų už teikiamas paslaugas kompensavimas.

 

III. JURIDINIS PAGRINDAS

 

3.1. Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymas (2006-01-19 Nr. X-493), Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 patvirtintas Socialinių paslaugų katalogas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 patvirtinta Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodika, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo

 

__________________________________ 20         m. ____________ d. priimtas sprendimas

(vardas, pavardė)

Nr. SPT-          dėl socialinių paslaugų Asmeniui skyrimo.

 

IV. SOCIALINĖS GLOBOS KAINA

 

4.1. Socialinės globos kaina Globos namuose – 0,00 Eur (suma žodžiais) už ilgalaikės socialinės globos paslaugas per kalendorinį mėnesį.

4.2. Lėšos, skirtos kompensuoti socialinės globos kainą, susideda iš:

4.2.1. Asmens mokėjimo lėšų dalies dydis:

4.2.1.1. Pensija (pensijų išmokos, šalpos išmokos) – 0,00 Eur (suma žodžiais);

4.2.1.2. 1 proc. turto vertės, viršijančios turto vertės normatyvą, –      Eur;

4.2.2. valstybės biudžeto lėšos, priežiūros (pagalbos) ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija (100 proc.) sudaro – 0,00 Eur (suma žodžiais);

4.2.3. Savivaldybės kompensuojamas lėšų dalies dydis – 0,00 Eur (suma žodžiais) per kalendorinį mėnesį.

 

V. LĖŠŲ KOMPENSAVIMO SĄLYGOS

 

5.1. Globos namai iki einamojo mėnesio 12 dienos pateikia Savivaldybei suteiktų paslaugų ataskaitą už praėjusį mėnesį.

5.2. Savivaldybė 4.2.2 papunktyje nurodytos kainos dydžio išlaidas finansuoja tiesiogiai, pagal biudžetų asignavimų valdytojų patvirtintas programas.

5.3. Pensiją (pensijų išmokas, šalpos išmokas) mokanti institucija 4.2.1.1 papunktyje nurodytas sumas perveda į Globos namų sąskaitą.

5.4. Asmuo iki einamojo mėnesio 25 dienos 4.2.1.2 papunktyje nurodytą sumą perveda į Globos namų sąskaitą.

5.5. Mokėjimas už socialinės globos paslaugas, tenkančios nuo slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos (priežiūros (pagalbos) ar slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos), pradedamas skaičiuoti nuo dienos, einančios po tos dienos, kurią Asmuo atvyko gyventi į Globos namus.

5.6. Mokėjimas už socialinės globos paslaugas nutraukiamas nuo dienos, einančios po tos dienos, kurią yra nutraukiama ilgalaikės socialinės globos paslaugų teikimo ir lėšų kompensavimo sutartis (Asmuo išvyksta gyventi savarankiškai, miršta).

 

VI. SAVIVALDYBĖS ĮSIPAREIGOJIMAI

 

6.1. Organizuoti Asmens apgyvendinimą Globos namuose per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos, tai suderinus su Globos namais.

6.2. Apgyvendinant Asmenį Globos namuose, pateikti asmens bylą su reikiamais dokumentais (dokumentų kopijomis).

6.3. Gavus informaciją, kad dėl objektyvių priežasčių pasikeičia socialinės globos kaina Globos namuose (pakitus socialinės globos organizavimo išlaidoms) ir jos pakeitimas buvo suderintas su Globos namų steigėju, iš naujo per 30 kalendorinių dienų nustatyti Savivaldybės kompensuojamos mokėjimo dalies dydį ir papildyti šią sutartį, pasirašant papildomą susitarimą dėl Savivaldybės kompensuojamos lėšų dalies dydžio pakeitimo (šis susitarimas tampa sutarties priedu).

 

VII. Globos namų ĮSIPAREIGOJIMAI

 

7.1. Pasirašius sutartį, apgyvendinti Asmenį, kurio vardu išduotas sprendimas skirti ilgalaikės socialinės globos paslaugas.

7.2. Teikti Asmeniui socialinę globą, atitinkančią teisės aktais nustatytus reikalavimus.

7.3. Kas mėnesį iki kito mėnesio 12 d. pateikti Savivaldybei ataskaitą apie Asmeniui suteiktas paslaugas ir patirtas jo socialinės globos išlaidas.

7.4. Asmeniui atsisakius socialinės globos teikimo ar savo iniciatyva išvykus iš Globos namų, apie tai raštu informuoti Savivaldybę (Socialinės paramos skyrių).

7.5. Savivaldybės prašymu teikti informaciją apie Asmenį, kuriam Savivaldybės sprendimu buvo paskirta socialinė globa.

7.6 Inicijuoti socialinės globos poreikio vertinimą iš naujo, pasikeitus Asmens socialinės globos poreikiui ar esant kitoms aplinkybėms.

7.7. Informuoti Savivaldybę dėl objektyvių priežasčių pasikeitus socialinės globos kainai. Dėl socialinės globos kainos pakeitimo pasirašomas papildomas susitarimas.

7.8. Teikti informaciją Savivaldybei apie Asmens pajamų ir turto pokyčius.

 

VIII. ASMENS ĮSIPAREIGOJIMAI

 

8.1. Pateikti prašymus pensijas (pensijų ar šalpos išmokas) mokančioms institucijoms dėl 80 proc. pensijų ir 100 proc. slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos, priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos sumų išskaitymo iš asmeniui paskirtų išmokų ir jų pervedimo į Globos namų sąskaitą.

8.2. Iki einamojo mėnesio 25 dienos 4.2.1.2 papunktyje nurodytą sumą pervesti į Globos namų sąskaitą.

8.3. Laikytis Globos namų vidaus tvarkos taisyklių ir kitų Globos namų veiklą reglamentuojančių dokumentų nustatytos tvarkos.

8.4. Teikti Globos namams su Asmens turto pasikeitimu susijusius dokumentus, informuoti apie pajamų pokyčius.

 

IX.    SAVIVALDYBĖS TEISĖS

 

9.1. Gauti informaciją iš Globos namų apie Asmeniui suteiktas paslaugas.

9.2. Gauti informaciją iš Globos namų apie lėšų Asmens socialinei globai panaudojimą.

9.3. Gauti informaciją apie socialinės globos kainos Globos namuose pasikeitimą.

9.4. Gauti informaciją apie Asmens pajamų ir turto pokyčius.

 

X. Globos namų TEISĖS

 

10.1. Gauti iš Savivaldybės visą Asmeniui apgyvendinti ir socialinei globai teikti reikalingą informaciją.

10.2. Teikti siūlymus Savivaldybei dėl Asmens socialinės globos rūšies pakeitimo, sustabdymo ar nutraukimo.

10.3. Inicijuoti, vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka, Asmens pašalinimo iš Globos namų procedūrą.

10.4. Gavus informaciją apie Asmens pajamų ir turto pokyčius, kreiptis į Savivaldybę dėl Asmens mokėjimo už socialinę globą dydžio nustatymo iš naujo, vertinant jo finansines galimybes mokėti už socialinę globą, ir papildomo susitarimo dėl Savivaldybės kompensuojamos lėšų dalies dydžio pakeitimo pasirašymo.

 

XI. ASMENS TEISĖS

 

11.1. Susipažinti jam priimtina forma iki sutarties pasirašymo su Globos namų vidaus tvarkos taisyklėmis ar kitais dokumentais, reglamentuojančiais gyvenimą Globos namuose.

11.2. Gauti Globos namuose kompleksinę, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujančią pagalbą, kuria užtikrinamas Asmens socialinės globos tikslingumas ir kuri paremta išsamiu bei visapusišku Asmens poreikių vertinimu, laikantis socialinės globos skyrimo procedūros.

11.3.   Gauti informaciją apie socialinės globos kainos Globos namuose pasikeitimą.

 

XII. ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ IR GINČŲ SPRENDIMO TVARKA

 

12.1. Už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą arba netinkamą vykdymą šios sutarties šalys atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

12.2. Ginčai ir nesutarimai, kurie gali kilti vykdant šią sutartį, sprendžiami šalių derybose, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

XIII. SUTARTIES GALIOJIMAS

 

13.1Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos ir galioja iki Asmuo gyvens globos namuose.

13.2. Sutarties sąlygos privalomos visoms šios sutarties šalims.

13.3. Sutartis ne rečiau kaip kartą per metus peržiūrima, taip pat pagal poreikį (ar atsiradus naujoms aplinkybėms) gali būti keičiama arba pildoma šalių raštišku susitarimu. Visi sutarties pakeitimai ir papildymai yra neatskiriamos šios sutarties dalys.

13.4. Sutartis gali būti nutraukta:

13.4.1. Vienos iš šalių iniciatyva prieš l (vieną) mėnesį raštu apie tai pranešus kitoms sutarties šalims, nurodant sutarties nutraukimo priežastis.

13.4.2. Kai nustatoma, kad viena iš šios trišalės sutarties šalių nevykdo sutartyje nustatytų sąlygų.

13.4.3. Asmeniui mirus.

13.5. Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, po vieną kiekvienai šaliai.

 

XIV. ŠALIŲ ADRESAI IR REKVIZITAI:

 

KELMĖS RAJONO

SAVIVALDYBĖ

Įstaigos adresas:

Įstaigos kodas:

Bankas: 

kodas:

A. s. Nr.:

Telefonas

El. p.

Administracijos direktorius

_________________________

(parašas)

 

________________________ (vardas, pavardė)              

A. V.

 

SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGA

 

Įstaigos adresas :

Įstaigos kodas:

Bankas:

Kodas:

A. s. Nr.:

Telefonas:

El. p.

Vadovas

 

_________________________

(parašas)

_________________________

(vardas, pavardė)

A. V.

 

 

 

 

ASMUO

 

 

 

 

 

 

______________

(parašas)   

 

 

 

Forma patvirtinta

Kelmės rajono savivaldybės tarybos

2019 m. vasario 21 d. sprendimu Nr. T-49

2 priedas

 

 

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMO IR PANAUDOJIMO SUTARTIS

 

 

__________________Nr.____

(data)

Kelmė

 

Kelmės rajono socialinių paslaugų centras, atstovaujamas direktoriaus (-ės) _________

___________________ (toliau – Centras), ir socialinių paslaugų gavėjas (-a) _________________

_____________________ (toliau – Gavėjas), gimimo data _______________________________, gyvenamoji vieta: _______________________________________________________________, ir paslaugų teikėjas ___________________________________________________(toliau – Teikėjas), gyvenamoji vieta: _________________________________________, sudarėme šią sutartį:

 

1Sutarties objektas

1.1.    Sutarties objektas – pagalbos pinigų mokėjimas ir naudojimas už pagalbos namuose paslaugas.

 

2Šalių įsipareigojimai

2.1.    Centras įsipareigoja:

2.1.1. mokėti pagalbos pinigus vieną kartą per mėnesį;

2.1.2. vykdyti globos pinigų naudojimo kontrolę.

2.2. Gavėjas įsipareigoja:

2.2.1. pagalbos pinigus naudoti tik susimokėti už pagalbos į namus paslaugas;

2.2.2. tinkamai ir korektiškai elgtis su paslaugos teikėju.

2.3. Teikėjas įsipareigoja:

2.3.1. kokybiškai ir laiku teikti socialines paslaugas;

2.3.2. paslaugas teikti pagal pridedamą priedą prie sutarties (apie paslaugų gavėjo pageidaujamas paslaugas).

3. Kitos sąlygos

3.1. Sutartis galioja nuo __________ m. ____________________ d.

iki _________ m. ____________________ _______ d.

3.2. Sutartis gali būti nutraukta šiais atvejais:

3.2.1. mirus Gavėjui;

3.2.2. pasikeitus Gavėjo socialiniam statusui (materialinei padėčiai, pasveikus, atgavus darbingumą);

3.2.3. Gavėjui apsigyvenus valstybės ar savivaldybės išlaikomoje globos ar slaugos įstaigoje;

3.2.4. Gavėjui išvykus gyventi į kitą valstybę, savivaldybę.

3.3. Pagalbos pinigų mokėjimas sustabdomas, kai asmuo (šeima) laikinai išvyksta ar

gydosi gydymo įstaigoje.

3.4. Sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią – po vieną kiekvienai šaliai.

 

4. Šalių parašai

 

 

 

Centro direktorius Paslaugų gavėjas Paslaugų teikėjas

 

__________________ _____________________ _____________________

(parašas) (parašas)                                                           (parašas)

__________________ _________________________ _____________________

(vardas, pavardė) (vardas, pavardė) (vardas, pavardė)

 

A. V.