ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2023 m. gegužės 25 d. Nr. TS-167
Rokiškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 26 punktu, 15 straipsnio 4 dalimi ir Lietuvos Respublikos želdynų įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1 punktu, Rokiškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
2. Pripažinti netekusiu galios Rokiškio rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 23 d. sprendimą Nr. TS-249 „Dėl Rokiškio rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių patvirtinimo“.
3. Nustatyti, kad šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir Rokiškio rajono savivaldybės interneto tinklalapyje www.rokiskis.lt .
PATVIRTINTA
Rokiškio rajono savivaldybės tarybos
2023 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. TS-167
Rokiškio rajono SAVIVALDYBĖS želdynų ir želdinių apsaugos taisyklĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Rokiškio rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Rokiškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje ne miško žemėje esančių želdynų ir želdinių apsaugos, kūrimo bei tvarkymo principus, saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo leidimų išdavimo ir prašymų dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydžio perskaičiavimo nagrinėjimo ir sumokėtos želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos grąžinimo tvarką, fizinių ir juridinių asmenų teises ir pareigas.
2. Šios Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos želdynų įstatymu (toliau – Įstatymas), šio Įstatymo įgyvendinamaisiais teisės aktais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais želdynų ir želdinių tvarkymą ir apsaugą.
3. Fiziniai ir juridiniai asmenys želdynus ir želdinius saugo, tvarko ir prižiūri patys arba sudaro sutartis su asmenimis, turinčiais atitinkamą kvalifikaciją, nustatytą Įstatyme, teisės aktų nustatyta tvarka.
4. Taisyklės netaikomos miško žemėje augantiems augalams, žemės ūkio paskirties žemėje augantiems žemės ūkio augalams ir apleistiems žemės ūkio naudmenų plotams, apaugusiems sumedėjusiais augalais, išskyrus juose augančius saugomus ir saugotinus želdinius.
5. Taisyklių privalo laikytis visi Savivaldybės teritorijoje ne miško žemėje augančių želdynų ir želdinių savininkai, valdytojai ar naudotojai, želdynus ir želdinius projektuojančios, įrengiančios ir prižiūrinčios organizacijos, kiti juridiniai ar fiziniai asmenys.
II SKYRIUS
ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGOS, KŪRIMO BEI TVARKYMO PRINCIPAI, ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ INVENTORIZAVIMAS IR BŪKLĖS STEBĖSENA
8. Želdynų sistemos ar jos dalių ribos numatomos, saugomi ir saugotini želdiniai gali būti pažymimi, sprendiniai dėl atskirųjų ir priklausomųjų želdynų gali būti nustatomi šiuose teritorijų planavimo dokumentuose: Rokiškio rajono savivaldybės teritorijos bendrajame plane, detaliuosiuose planuose, inžinerinės infrastruktūros vystymo planuose, specialiojo teritorijų planavimo žemėtvarkos dokumentuose (žemėtvarkos schemose, kaimo plėtros žemėtvarkos projektuose), saugomų teritorijų specialiojo teritorijų planavimo dokumentuose, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumentuose.
9. Naujiems viešiesiems atskiriesiems želdynams įrengti ar esamiems viešiesiems atskiriesiems želdynams pertvarkyti privaloma parengti želdyno projektą. Viešųjų atskirųjų želdynų statiniams ir įrenginiams rengiami statinių projektai, kai tokių projektų rengimą numato Lietuvos Respublikos statybos įstatymas.
10. Priklausomųjų želdynų įrengimas ar pertvarkymas numatomas statinių ir įrenginių projektuose, kuriuose būtina įvertinti želdinių inventorizavimo duomenis ir nepriklausomo želdynų ir želdinių eksperto išvadą, kai tokią išvadą parengti būtina pagal šių Taisyklių 57 punktą, vadovaujantis priklausomųjų želdynų normomis, teritorijų planavimo dokumentų sprendiniais, statybą ir teritorijų planavimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais.
11. Privatiems želdynams įrengti, prižiūrėti ir tvarkyti želdynų projektų rengti neprivaloma. Įrengiant ir pertvarkant privačius želdynus, veisiant želdinius privačioje žemėje, būtina laikytis želdinių sodinimo minimalių atstumų ir priežiūros reikalavimų, nustatytų aplinkos ministro tvirtinamose Želdynų įrengimo ir želdinių veisimo taisyklėse.
12. Nesaugotinus medžius, jų grupes, krūmus, vijoklinius augalus, taip pat vaismedžius ir vaiskrūmius žemės savininkai tvarko savo nuožiūra.
13. Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose, viešuosiuose želdynuose želdinius, kurie teisės aktais nėra priskirti saugotiniems, tvarko ir prižiūri Savivaldybės administracijos seniūnijos.
14. Želdinių, augančių privačiame žemės sklype, šakos negali išsikišti iš už sklypo ribos, jeigu jos trukdo kaimynams, kelia pavojų statiniams, pastatams, saugiam eismui gatvėse. Jei išsikišusias šakas reikia nukirsti, tai atlieka žemės, želdynų ir želdinių savininkai, valdytojai ir naudotojai, kurių sklype auga želdiniai.
15. Želdynų tvarkytojai Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose ir viešuosiuose želdynuose sodinti želdinius gali tik suderinę apželdinimo projektą arba schemą su Savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriumi.
16. Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose, atskiruosiuose ir viešuosiuose želdynuose draudžiama:
16.1. sodinti invazinius augalus, medžius ir krūmus, teršiančius aplinką žiedadulkėmis, žiedynais bei vaisiais, intensyviai plintančius šaknų atžalomis augalus, išskyrus apsauginės ir ekologinės paskirties atskiruosius ir mokslinės paskirties želdynus;
16.2. kirsti, kitaip iš augimo vietos pašalinti ar intensyviai genėti saugotinus medžius nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus atvejus, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, eismo saugumui, taip pat kai tai būtina remontuojant, rekonstruojant ar tiesiant naują valstybinės reikšmės kelią, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus;
16.4. kirsti, laužyti ar kitaip žaloti (kalti vinis, tvirtinti reklaminius skydus ir kt.) medžius, krūmus, jų šakas, skinti lapus, žiedus, vaisius, pažeisti šaknis, trypti pomedį;
16.6. kabinti ant medžių elektros laidus, elektros lempučių girliandas (išskyrus šventinį laikotarpį), sūpuokles, virves ir kita;
16.11. pilti šiukšles, buitines atliekas, pakuotes, sugrėbtus lapus, sniegą (išskyrus neužterštą druskomis ir nukastą nuo želdyne esančių takų) ir kt.;
17. Kapinėse (individualiose kapavietėse) draudžiama sodinti:
17.3. plačią paviršinę šaknų sistemą turinčių, neatsparių vėjovartai rūšių (eglių ir kt.) medžius, neskaitant žemaūgių formų;
18. Želdinius, augančius po elektros ir ryšių linijomis, prižiūri ir tvarko želdinius prižiūrinčios organizacijos, želdinių savininkai ar valdytojai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų įstatymo ir Įstatymo nuostatomis.
19. Savivaldybės teritorijoje medžiai ir krūmai veisiami, vejos ir gėlynai įrengiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintomis Želdynų įrengimo ir želdinių veisimo taisyklėmis.
20. Sodinamiems medžių ir krūmų sodmenims taikomi Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtinti Sodmenų kokybės reikalavimai.
21. Želdinių apsaugos reikalavimai vykdant statybos darbus, įskaitant valstybinės reikšmės kelių ir viešosios geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių statybos ir remonto darbus, nustatomi aplinkos ministro tvirtinamose Želdinių apsaugos, vykdant statybos darbus, taisyklėse.
22. Pašalinus pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui kėlusius ar atlikti statybos darbus trukdžiusius viešuosius želdinius gatvėse, savivaldybių vykdomosios institucijos privalo juos atkurti buvusioje želdinių augimo vietoje. Kai želdinių atkūrimas buvusioje vietoje nesuderinamas su gatvių projektavimo techniniais reikalavimais, šie želdiniai atkuriami kitoje suprojektuotoje gatvės želdinių vietoje. Šioje dalyje nurodytais atvejais želdiniai turi būti atkurti ne vėliau kaip per vienus metus nuo statybos darbų pabaigos arba per vienus metus nuo želdinių, keliančių pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui, pašalinimo dienos.
23. Saugomais gamtos paveldo objektais želdiniai ir želdynai skelbiami, prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymu ir Įstatymu. Saugomais kultūros paveldo objektais želdynai skelbiami, prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu ir Įstatymu.
24. Medžiai ir krūmai, atitinkantys Vyriausybės nustatytus kriterijus dėl augimo vietos, rūšies, matmenų ir būklės, priskiriami saugotiniems želdiniams.
25. Dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingi, kultūros paveldui ir kraštovaizdžiui reikšmingi medžiai ir krūmai skelbiami saugotinais želdiniais, kai atitinka Aplinkos ministro įsakymu nustatytus kriterijus, pagal kuriuos priimtas sprendimas dėl konkrečių želdinių paskelbimo saugotinais:
25.1. per 20 darbo dienų nuo sprendimo dėl medžių ir krūmų paskelbimo saugotinais želdiniais priėmimo raštu informuojami saugotinais paskelbtų želdinių savininkai ir valdytojai;
25.2. informacija apie sprendimą dėl medžių ir krūmų paskelbimo saugotinais želdiniais, laikantis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, per 20 darbo dienų nuo sprendimo dėl medžių ir krūmų paskelbimo saugotinais želdiniais priėmimo paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.
26. Želdynų ir želdinių priežiūros ir tvarkymo darbai vykdomi vadovaujantis Įstatymu, želdynų projektais, kai tokius projektus privaloma parengti, vadovaujantis šių Taisyklių 9 punktu, aplinkos ministro tvirtinamomis Medžių ir krūmų, vandens telkinių, esančių želdynuose, priežiūros taisyklėmis. Želdynų statiniai ir įrenginiai prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis statinių projektais ir (ar) tokių objektų priežiūrą ir tvarkymą reglamentuojančiais teisės aktais.
27. Viešieji atskirieji želdynai tvarkomi ir prižiūrimi pagal želdynų projektus, išskyrus šiuos želdinių priežiūros ir tvarkymo darbus: kasmetinį medžių ir krūmų genėjimą, nudžiūvusių, pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui keliančių, invazinių medžių ir krūmų kirtimą, medžių ir krūmų atžalų pašalinimą, tręšimą, želdynų statinių ir įrenginių tvarkymą ir kitus želdynų ir želdinių priežiūros darbus, skirtus gerai fizinei ir estetinei želdyno būklei palaikyti.
28. Viešųjų želdynų ir želdinių priežiūros ir tvarkymo metu turi būti išsaugoti augantys sveiki, gyvybingi, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingi, perspektyvūs augalai – dar nepasiekę gamtinės brandos ar ją pasiekę, tačiau nekeliantys nei fizinio, nei ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojaus aplinkai.
29. Želdynai ir želdiniai nuo ligų ir kenkėjų saugomi vadovaujantis aplinkos ministro tvirtinamomis Želdynų ir želdinių sanitarinės apsaugos taisyklėmis.
30. Želdinius, kurie auga viešosios geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių, geležinkelio želdinių apsaugos zonose, tvarko ir naujus želdinius šiose zonose veisia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas. Želdinius, kurie auga privažiuojamųjų geležinkelio kelių ir jų įrenginių apsaugos zonose, saugo ir tvarko privažiuojamųjų geležinkelio kelių savininkas ar valdytojas.
31. Valstybinės reikšmės automobilių kelių želdiniai prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis Įstatymu, Lietuvos Respublikos kelių įstatymu ir Vyriausybės patvirtintu Kelių priežiūros tvarkos aprašu.
32. Želdynų ir želdinių inventorizavimo ir apskaitos tikslas – surinkti, apibendrinti ir viešinti duomenis apie želdynų ir želdinių rūšinę sudėtį, plotus, želdinių parametrus, būklę, sudaryti sąlygas šiuos duomenis naudoti planuojant ir projektuojant želdynus, planuojant želdinių apsaugą, priežiūrą ir tvarkymą, vertinant želdynų plotų atitiktį teisės aktuose nustatytoms želdynų normoms ir nustatant želdynų ir želdinių būklės pokytį.
33. Želdynai ir želdiniai inventorizuojami visoje Savivaldybės teritorijoje pagal aplinkos ministro patvirtintas Želdynų ir želdinių inventorizavimo ir apskaitos taisykles, neatsižvelgiant į žemės, kurioje jie yra, nuosavybės formą. Želdynai ir želdiniai inventorizuojami surenkant pagrindinius duomenis (želdinio rūšį, želdyno rūšinę sudėtį, plotą) apie neurbanizuotoje teritorijoje esančius želdynus ir želdinius, žaliųjų jungčių želdinius, privačioje žemėje esančius želdynus ir želdinius ir išsamius duomenis (be pagrindinių duomenų, surenkami duomenys apie želdinių kiekį, amžių, aukštį, skersmenį, būklę, tvarkymo priemones) apie viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų, viešųjų ir konfesinių kapinių, kelių, gatvių želdinius, kitus miestų, miestelių ir kaimo gyvenamųjų vietovių viešuosius želdynus ir želdinius.
34. Želdynų ir želdinių inventorizavimą gali atlikti asmenys, baigę kraštovaizdžio architektūros, biologijos, ekologijos, gamtinės geografijos, miškininkystės, agronomijos krypties studijas ir įgiję aukštąjį koleginį arba aukštąjį universitetinį išsilavinimą ar turintys tarptautinės arboristikos asociacijos sertifikavimo centro išduotą medžių techninio eksperto ar medžių rizikos vertinimo specialisto sertifikatą, ir turintys ne mažesnę kaip vienerių metų patirtį želdynų priežiūros ir tvarkymo srityje. Jeigu inventorizavimas atliekamas nenuotoliniu metodu ir yra būtinybė patekti į teritorijas, kuriose auga želdiniai, želdynus ir želdinius inventorizuojantys specialistai, pateikę asmens dokumentą ir Savivaldybės vykdomosios institucijos išduotą patvirtinimą raštu apie Savivaldybės vykdomosios institucijos pavedimu atliekamus inventorizavimo darbus, turi teisę darbo dienomis šviesiu paros metu įeiti į teritorijas, kuriose auga želdiniai, atlikti inventorizavimo darbus.
35. Želdynų ir želdinių inventorizavimo darbai ir informacija apie inventorizaciją skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.
III SKYRIUS
LEIDIMŲ AR SPRENDIMŲ KIRSTI, KITAIP PAŠALINTI IŠ AUGIMO VIETOS AR INTENSYVIAI GENĖTI SAUGOTINUS ŽELDINIUS IŠDAVIMO IR ŽELDINIŲ ATKURIAMOSIOS VERTĖS ATLYGINIMO TVARKA
37. Saugotinus želdinius kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti galima tik turint Savivaldybės vykdomosios institucijos išduotą leidimą kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius (toliau – Leidimas), išduotą pagal Taisyklių 2 priede nustatytą formą, ar vadovaujantis galiojančiu Savivaldybės vykdomosios institucijos sprendimu kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius (toliau – Sprendimas), ir sumokėjus į nurodytą sąskaitą Savivaldybės vykdomosios institucijos apskaičiuotą pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministro tvirtinamus želdinių atkuriamosios vertės įkainius želdinių atkuriamosios vertės kompensaciją (išskyrus Taisyklių 40 punkte nurodytus atvejus).
38. Sprendimų projektus ir Leidimus kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius rengia, želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos apskaičiavimą atlieka, nagrinėja dokumentus ir kitus būtinus veiksmus dokumentams parengti atlieka Savivaldybės vykdomoji institucija.
39. Saugotinus želdinius kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti be Leidimo ar Sprendimo galima, kai:
39.1. jie auga elektros tinklų, šilumos perdavimo tinklų, magistralinių dujotiekių ir naftotiekių (produktotiekius) apsaugos zonose ir šiuos darbus atlieka prieš darbų pradžią apie juos raštu informavę žemės, kurioje auga želdiniai, savininką ar valdytoją, elektros tinklus, šilumos tinklus, magistralinius dujotiekius ir naftotiekius (produktotiekių) eksploatuojantys asmenys ar jų įgalioti tretieji asmenys;
39.2. šiuos darbus reikia atlikti nedelsiant – dėl gamtinio, eismo ar kito įvykio pakitus želdinių būklei, kai dėl to jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui. Šiuo atveju darbus atlikę asmenys per 3 darbo dienas privalo raštu informuoti Savivaldybės administraciją, nurodydami želdinio vietą (adresą ar koordinates) ir pateikdami 3 nuotraukas, kuriose būtų užfiksuotas vaizdas prieš atliekant darbus ir iš skirtingų pusių užfiksuotas nukirstas, kitaip pašalintas iš augimo vietos ar intensyviai nugenėtas želdinys.
40. Saugotinų želdinių atkuriamosios vertės kompensacija neskaičiuojama ir apie tai pažymima Leidime ar Sprendime, kai želdiniai:
40.2. kertami, kitaip pašalinami iš augimo vietos ar intensyviai genimi Taisyklių 39 punkte numatytais atvejais;
40.3. yra pažeisti stiebo ir šaknų puvinio arba vabzdžių kenkėjų ar grybinių ligų (išskyrus biologinei įvairovei svarbius želdinius, kurie nekelia pavojaus gyventojams, jų turtui, statiniams ir eismo saugumui);
40.5. kertami vykdant teritorijų planavimo dokumentuose, viešųjų atskirųjų želdynų projektuose numatytus kraštovaizdžio formavimo kirtimus;
40.9. auga apsaugos zonose, kai tai nesuderinama su šioms apsaugos zonoms Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nustatytais apribojimais;
40.12. auga valstybinės ar vietinės reikšmės kelio juostoje ir dėl blogos būklės kelia grėsmę užvirsti ant kelio;
40.13. nurodyti saugomų teritorijų planavimo, saugomų rūšių ar buveinių apsaugos priemonių įgyvendinimo dokumentuose kaip kertami ar kitaip pašalinami iš augimo vietos;
41. Leidimų ar Sprendimų dėl saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo išdavimo tvarka:
41.1. Gavus privačios žemės sklypo savininko, ketinančio kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius prašymą dėl leidimo kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius išdavimo (Taisyklių 1 priedas, toliau – Prašymas):
41.1.1. Savivaldybės vykdomoji institucija per 20 darbo dienų nuo Prašymo gavimo dienos:
41.1.1.1. patikrina, ar Prašymas yra tinkamai užpildytas, ir kreipiasi į administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus specialistą, atsakingą už teritorijų planavimą, kuris nustato, ar numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos ar intensyvus genėjimas neprieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams;
41.1.1.2. išduoda Leidimą arba nustačiusi, kad numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos ar intensyvus genėjimas prieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams, motyvuotai atsisako jį išduoti ir apie priimtą Sprendimą informuoja pareiškėją;
41.1.2. jeigu privačios žemės sklypo savininkas pateikė netinkamai užpildytą Prašymą, Savivaldybės vykdomoji institucija per 5 darbo dienas nuo Prašymo gavimo dienos informuoja apie tai privačios žemės sklypo savininką ir nustato 5 darbo dienų terminą patikslintam Prašymui pateikti;
41.1.3. jeigu per nustatytą terminą pagal tinkamai užpildytą Prašymą Savivaldybės vykdomoji institucija neišduoda arba motyvuotai neatsisako jį išduoti, laikoma, kad Leidimas išduotas;
41.1.4. Savivaldybės vykdomoji institucija, laikydamasi asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, privalo ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Leidimo išdavimo dienos Savivaldybės interneto svetainėje paskelbti informaciją apie priimtą sprendimą išduoti Leidimą, nurodydama numatomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinų želdinių vietą, rūšį, skaičių, skersmenį, želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį;
41.2. Kai Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinius, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos seniūnijos Seniūnas (tos teritorijos, kurioje ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinius):
41.2.1. parengia informaciją apie ketinamus kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genimus želdinius ir šią informaciją pateikia administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus specialistui, atsakingą už teritorijų planavimą, kuris nustato, ar numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos ar intensyvus genėjimas neprieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams. Gavęs išvadą, taip pat šių Taisyklių 54 punkte numatytais atvejais atsižvelgdama į Rokiškio rajono želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos (toliau – Komisija) išvadą ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, parengia Sprendimo projektą. Patvirtintas Sprendimas, įsigalioja ne anksčiau kaip po 20 darbo dienų nuo priėmimo dienos. Ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Sprendimo priėmimo dienos Savivaldybės interneto svetainėje paskelbia informaciją apie priimtą Sprendimą, nurodydamas numatomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinų želdinių vietą, rūšį, skaičių, skersmenį, želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį bei numatomą Sprendimo įsigaliojimo dieną.
41.2.2. Kartu su Sprendimu Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama Komisijos išvada ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada, kai šias išvadas šių Taisyklių 54 ir 57 punktuose numatytais atvejais privaloma gauti ir įvertinti iki Sprendimo priėmimo.
41.2.3. Jeigu iki nurodytos Sprendimo įsigaliojimo dienos Savivaldybės vykdomoji institucija gauna šių Taisyklių 57.3 papunktyje numatytą rašytinį suinteresuotos visuomenės prašymą atlikti želdynų ir želdinių būklės ekspertizę arba šių Taisyklių 60g punkte numatytą suinteresuotos visuomenės pranešimą apie jos iniciatyva užsakytą želdynų ir želdinių būklės ekspertizę ir tai patvirtinančius dokumentus, Sprendimo įsigaliojimas atidedamas laikotarpiui, reikalingam želdynų ir želdinių būklės ekspertizei atlikti.
41.2.4. Gavusi želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, Savivaldybės vykdomoji institucija per 5 darbo dienas susipažįsta su želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada ir Sprendimo nekeičia, Sprendimą pakeičia, arba Sprendimą panaikina. Šią informaciją ir želdinių būklės ekspertizės išvadą paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje. Jeigu Savivaldybės vykdomoji institucija neatsižvelgė ar atsižvelgė tik iš dalies į Komisijos išvadą ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, Savivaldybės vykdomoji institucija nurodo tokio sprendimo priežastis ir motyvus.
41.3. Gavus valstybinės žemės valdytojo, ketinančio kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius prašymą dėl leidimo kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius išdavimo Prašymą, Savivaldybės vykdomoji institucija:
41.3.1. per 20 darbo dienų nuo Prašymo gavimo dienos:
41.3.1.1. patikrina, ar Prašymas yra tinkamai užpildytas, ir kreipiasi į administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus specialistą, atsakingą už teritorijų planavimą, kuris nustato, ar numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos ar intensyvus genėjimas neprieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams;
41.3.1.2. jei prašoma kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos želdinius, šių Taisyklių 54 punkte numatytais atvejais, kreipiasi į Komisiją dėl išvados dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotinus želdinius. Komisija išvadą privalo pateikti administracijos direktoriui per 20 darbo dienų;
41.3.1.3. atsižvelgęs į Komisijos išvadą, parengia Sprendimo projektą išduoti Leidimą ir numato Leidimo įsigaliojimo terminą, kuris gali būti ne ankstesnis kaip po 20 darbo dienų nuo Sprendimo priėmimo dienos, ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Sprendimo išduoti Leidimą priėmimo dienos Savivaldybės interneto svetainėje paskelbia informaciją apie priimtą Sprendimą išduoti Leidimą, nurodydama numatomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinų želdinių vietą, rūšį, skaičių, skersmenį, želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį bei numatomą Leidimo įsigaliojimo datą (nustatoma, kad leidimo įsigaliojimas atidedamas 20 darbo dienų terminui);
41.3.1.4. kartu su Sprendimu dėl Leidimo išdavimo Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama Komisijos išvada ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada, kai šias išvadas šių Taisyklių 54 ir 57 punktuose numatytais atvejais privaloma gauti ir įvertinti iki Sprendimo dėl Leidimo išdavimo priėmimo;
41.3.2. jeigu per nustatytą terminą Savivaldybės vykdomoji institucija gauna šių Taisyklių 57.3 papunktyje numatytą rašytinį suinteresuotos visuomenės prašymą atlikti želdynų ir želdinių būklės ekspertizę arba šių Taisyklių 60 punkte numatytą suinteresuotos visuomenės pranešimą apie jos iniciatyva užsakytą želdynų ir želdinių būklės ekspertizę ir tai patvirtinančius dokumentus, Leidimo įsigaliojimas atidedamas laikotarpiui, reikalingam želdynų ir želdinių būklės ekspertizei atlikti;
41.3.3. gavusi želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, Savivaldybės vykdomoji institucija per 5 darbo dienas susipažįsta su želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada ir priima sprendimą nekeisti Leidimo, pakeisti Leidimą arba panaikinti Sprendimą dėl Leidimo išdavimo ir jį kartu su želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje. Jeigu Savivaldybės vykdomoji institucija neatsižvelgė ar atsižvelgė tik iš dalies į Komisijos išvadą ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, Savivaldybės vykdomosios institucijos Sprendime dėl Leidimo išdavimo privaloma nurodyti tokio sprendimo priežastis ir motyvus.
42. Asmuo, kuriam išduotas Leidimas, prieš pradėdamas vykdyti saugotinų želdinių, įrašytų Leidime, kirtimo ar kitokio pašalinimo iš augimo vietos darbus, prieš tai turi sumokėti jų atkuriamąją vertę (išskyrus šių Taisyklių 40 punkte nurodytus atvejus) į Savivaldybės vykdomosios institucijos nurodytą sąskaitą.
43. Priimdama sprendimą išduoti Leidimą, Savivaldybės vykdomoji institucija ar išvadą dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotinus želdinius teikianti Komisija, prioritetą teikia esamų sveikų, gyvybingų, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingų, perspektyvių želdinių išsaugojimui, jei reikia, – pasiūlo juos genėti. Leidimą šalinti želdinius Savivaldybės vykdomoji institucija išduoda, ar Komisija išvadą dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotinus želdinius teikia įsitikinusi, kad šie želdiniai kelia fizinę grėsmę žmonėms, statiniams ar eismui, ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojų arba nėra kitų priimtinų alternatyvių sprendimų išsaugoti želdinius statant ar rekonstruojant statinius.
44. Prašyme pateiktoms priežastims pagrįsti iš želdynų ir želdinių savininko ar valdytojo, prašančio kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius, Seniūnas ar Savivaldybės vykdomoji institucija gali prašyti papildomos informacijos.
45. Leidimą ar Sprendimą Savivaldybės vykdomoji institucija derina su:
45.1. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – Direkcija) – kai saugotini medžiai ir krūmai auga saugomų teritorijų Direkcijos kuruojamose teritorijose. Išvadą Direkcija pateikia per 5 darbo dienas.
45.2. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Panevėžio-Utenos teritoriniu skyriumi, kai saugotini želdiniai patenka į nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų ar vietovių teritorijas. Išvadą Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Panevėžio – Utenos teritorinis skyrius pateikia per 5 darbo dienas.
46. Leidimas ar Sprendimas derinti su 45 punkte nurodytomis institucijomis neteikiamas, jei nustatyta tvarka parengtuose ir patvirtintuose detaliuosiuose ir specialiuosiuose teritorijų planavimo dokumentuose, atskirųjų ir priklausomųjų želdynų kūrimo ir tvarkymo projektuose, kurie yra suderinti su Taisyklių 45 punkte nurodytomis institucijomis, yra nurodyti kertami, kitaip pašalinami iš augimo vietos ar intensyviai genimi saugotini želdiniai, jų rūšys, skaičius, būklė, atkuriamoji vertė, kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos, intensyvaus genėjimo priežastys. Derinančiajai institucijai nustatytu terminu nepateikus savo išvadų, Leidimas ar Sprendimas neišduodamas.
47. Leidimas ar Sprendimas neišduodamas, kai:
47.1. privačios žemės savininkas ar valstybinės žemės valdytojas, kitas fizinis ar juridinis asmuo nepateikia papildomos informacijos priežastims, pateiktoms Prašyme, pagrįsti arba pateikia klaidingą informaciją apie prašomo kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinio būklę;
47.2. Taisyklių 45 punkte nurodytos institucijos motyvuotai atsisako suderinti Leidimą ar Sprendimą;
IV SKYRIUS
PRAŠYMŲ PERSKAIČIUOTI ŽELDINIŲ ATKURIAMOSIOS VERTĖS KOMPENSACIJĄ NAGRINĖJIMO IR SUMOKĖTOS ŽELDINIŲ ATKURIAMOSIOS VERTĖS KOMPENSACIJOS GRĄŽINIMO TVARKA
49. Jeigu želdinį nukirtus ar kitaip pašalinus iš augimo vietos paaiškėja, kad privačios žemės sklypo savininkui ar valstybinės žemės valdytojui išduotame Leidime nurodytas želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydis yra netikslus arba neturėjo būti skaičiuojamas, privačios žemės sklypo savininkas ar valstybinės žemės valdytojas turi teisę užpildydamas prašymą dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos perskaičiavimo (Taisyklių 3 priedas) kreiptis į Savivaldybės vykdomąją instituciją dėl želdinių atkuriamosios vertės dydžio perskaičiavimo ir dalies ar visos sumokėtos želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos grąžinimo.
50. Savivaldybės vykdomoji institucija privalo privačios žemės sklypo savininko ar valstybinės žemės valdytojo prašymą dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos perskaičiavimo išnagrinėti ir priimti sprendimą dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos permokos grąžinimo per 20 darbo dienų nuo tinkamai užpildyto prašymo gavimo. Savivaldybės vykdomoji institucija parengia Sprendimą dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos permokos, o Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyrius per 20 darbo dienų nuo Sprendimo priėmimo grąžina permoką į privačios žemės sklypo savininko ar valstybinės žemės valdytojo nurodytą sąskaitą
51. Jeigu nukirtus ar kitaip pašalinus iš augimo vietos Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijoje buvusį želdinį paaiškėja, kad Leidime ar Sprendime nurodytas želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydis yra netikslus arba neturėjo būti skaičiuojamas, Savivaldybės vykdomoji institucija jį perskaičiuoja ir atitinkamai sumažina ar padidina želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį.
52. Lėšos, gautos atlyginus iškirstų želdinių atkuriamosios vertės kompensaciją, turint savivaldybės institucijos Leidimą ar Sprendimą, pervedamos į Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos sąskaitą ir naudojamos želdiniams veisti ir prižiūrėti.
V SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGOS, PRIEŽIŪROS IR TVARKYMO KOMISIJA, ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ BŪKLĖS EKSPERTIZĖ
54. Rokiškio rajono želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija (toliau – Komisija) – Savivaldybės tarybos sudarytas kolegialus organas, kuris šiame punkte nustatytais atvejais Savivaldybės vykdomajai institucijai teikia išvadas dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos želdinius. Komisija išvadas Savivaldybės vykdomajai institucijai privalo pateikti per 20 darbo dienų. Komisija savo veikloje vadovaujasi Želdynų įstatymu, šiomis Taisyklėmis ir Komisijos nuostatais. Savivaldybės vykdomoji institucija privalo gauti Komisijos išvadą dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotinus želdinius, kai Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose arba ne Savivaldybės valdomoje valstybinėje žemėje ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos:
55. Komisijos išvados, pateiktos Savivaldybės vykdomajai institucijai, viešai skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.
56. Savivaldybės taryba tvirtina Komisijos sudėtį ir šios Komisijos nuostatus, kurie nustato Komisijos funkcijas, teises ir pareigas, Komisijos sudarymo, jos darbo organizavimo tvarką.
57. Želdynų ir želdinių būklės ekspertizė privaloma ir jos išvadą Savivaldybės vykdomoji institucija turi gauti, kai:
57.1. numatoma pertvarkyti didesnius kaip 1 hektaro ploto viešuosius želdynus urbanizuotose teritorijose;
57.2. numatoma kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos gatvių želdinius ilgesniame kaip 100 m gatvės ruože, kai numatomame pertvarkyti gatvės ruože auga 10 ir daugiau saugotinų želdinių;
57.3. suinteresuotos visuomenės reikalavimu, kai pateikiamas rašytinis prašymas dėl numatomų tvarkyti viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizės atlikimo, kurį pasirašė ne mažiau kaip 100 asmenų, kai numatoma kirsti viešuosius želdinius miesto ar miestelio teritorijoje, arba kurį pasirašė ne mažiau kaip 40 asmenų, kai numatoma kirsti viešuosius želdinius kaimo teritorijoje.
VI SKYRIUS
SU ŽELDYNAIS IR ŽELDINIAIS SUSIJĘS VIEŠASIS INTERESAS IR VISUOMENĖS INFORMAVIMAS
58. Viešųjų želdynų projektavimas yra viešas. Viešųjų atskirųjų želdynų projektavimo viešumą užtikrina želdyno projekto užsakovas. Viešųjų priklausomųjų želdynų projektavimo viešinimas įgyvendinamas rengiant teritorijų planavimo dokumentus arba statinių statybos projektus Teritorijų planavimo įstatymo ir Statybos įstatymo nustatyta tvarka.
59. Informacija apie numatomą viešojo atskirojo želdyno projektavimą likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki šio projekto parengiamojo etapo pradžios dienos paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje, taip pat seniūnijos, kurioje numatytas projektuoti viešasis atskirasis želdynas, skelbimų lentoje, informaciniuose stenduose numatomo projektuoti viešojo atskirojo želdyno teritorijoje arba greta jos vizualinės apžvalgos zonoje, nurodant, kokie parengiamojo etapo darbai ir kokiu laiku numatomi, iki kada ir kur galima susipažinti su planuojamais darbais, siųsti pasiūlymus ir pastabas dėl planuojamų darbų, taip pat informacija apie numatomus želdyno projekto parengimo, pristatymo suinteresuotai visuomenei, projekto patvirtinimo ir įgyvendinimo terminus. Pastabos ir pasiūlymai dėl numatomų viešojo atskirojo želdyno projektavimo darbų teikiami viso projektavimo proceso metu iki viešo svarstymo su suinteresuota visuomene pabaigos, o viešo svarstymo metu pasiūlymai teikiami ir žodžiu.
60. Suinteresuota visuomenė turi teisę savo iniciatyva užsakyti viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizę, kai jos atlikti neprivaloma, ir perduoti ekspertizės išvadą Savivaldybės vykdomajai institucijai. Apie užsakytą ir numatomą atlikti viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizę suinteresuotos visuomenės atstovai privalo informuoti Savivaldybės vykdomąją instituciją raštu, pateikdami pranešimą apie užsakytą želdynų ir želdinių būklės ekspertizę ir tai patvirtinančius dokumentus iki Leidimo įsigaliojimo termino arba iki viešojo atskirojo želdyno projektavimo parengiamojo etapo pabaigos.
61. Viešųjų želdynų ir želdinių tvarkymo, želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo bei viešųjų želdynų įrengimo ar pertvarkymo darbai gali būti pradėti ne anksčiau kaip po 10 darbo dienų nuo informacijos apie numatomus darbus paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje (išskyrus Taisyklių 39 punkte numatytus atvejus) arba nuo įsigaliojusio Leidimo ar Sprendimo paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje.
62. Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama informacija apie numatomus keisti žemės sklypo, kuriame yra atskirasis želdynas ar viešasis priklausomasis želdynas, pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ar žemės sklypo naudojimo būdą; Komisijos išvadas; želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadas; informaciją apie atliktą želdynų ir želdinių inventorizaciją ir apibendrintus jos rezultatus.
63. Savivaldybės interneto svetainėje kiekvienais metais ne vėliau kaip iki vasario 1 dienos paskelbiama informacija apie želdinių atkuriamosios vertės kompensacijų lėšų panaudojimą per praėjusius kalendorinius metus.
64. Viešųjų želdynų kūrimo, viešųjų želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros, tvarkymo, būklės stebėsenos, viešųjų želdinių veisimo, privalomos viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizės, želdinių ir želdynų, neatsižvelgiant į žemės, kurioje jie yra, nuosavybės formą, inventorizavimo ir apskaitos darbai finansuojami iš:
VII SKYRIUS
FIZINIŲ IR JURIDINIŲ ASMENŲ TEISĖS IR PAREIGOS
65. Asmenys turi teisę:
65.1. lankytis viešuosiuose želdynuose laikydamiesi Įstatymo, Savivaldybės institucijų ar kitų viešųjų želdynų savininkų ar valdytojų patvirtintų lankymo taisyklių reikalavimų;
65.2. teikti Savivaldybės vykdomajai institucijai, kitiems subjektams dokumentų, kuriuose numatomas želdynų ir želdinių kūrimas, pertvarkymas arba tvarkymas, rengėjams ir želdynų projektų užsakovams pasiūlymus dėl teritorijų planavimo dokumentuose, želdynų projektuose, statinių ir įrenginių projektuose siūlomų sprendinių viešųjų želdynų kūrimo, želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo klausimais;
65.3. Savivaldybės institucijų ar kitų viešųjų želdynų savininkų ir (ar) valdytojų nustatytomis sąlygomis ir tvarka padėti saugoti, prižiūrėti ir tvarkyti viešuosius želdynus ir želdinius;
65.4. gauti informaciją apie želdynų ir želdinių inventorizavimą, apskaitą, planuojamus ir vykdomus želdynų ir želdinių tvarkymo darbus, išduotus leidimus kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius, pertvarkomus želdynus;
65.5. teikti pasiūlymus valstybės ir Savivaldybės institucijoms dėl naujų viešųjų želdynų kūrimo, esamų viešųjų želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo;
66. Bendruomeninės organizacijos, daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos, sodininkų bendrijos, nevyriausybinės organizacijos ar kiti juridiniai asmenys turi teisę neatlygintinai vykdyti viešųjų atskirųjų želdynų kūrimo, želdinių sodinimo, apsaugos, priežiūros ir tvarkymo darbus ar dalį jų ir (ar) neatlygintinai perduoti Savivaldybės nuosavybėn želdinius, sudarę sutartį su Savivaldybe dėl bendradarbiavimo želdynų kūrimo, želdinių sodinimo, apsaugos, priežiūros ir tvarkymo srityje.
67. Želdynų ir želdinių savininkai ir valdytojai turi teisę nustatyti želdynų lankymo sąlygas (laiką, renginių organizavimo tvarką, lankytojų teises ir pareigas).
68. Viešųjų želdynų savininkai ir (ar) valdytojai turi teisę apriboti ar uždrausti lankymąsi šiuose želdynuose, kai juose vykdomi priežiūros ir tvarkymo darbai. Apie priimtą sprendimą apriboti ar uždrausti viešojo želdyno lankymą viešųjų želdynų savininkai ir (ar) valdytojai privalo paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje (kai viešojo želdyno savininkas ir (ar) valdytojas yra Savivaldybės institucija) ir želdynų informaciniuose stenduose, jeigu tokie įrengti, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki numatytų apribojimų pradžios.
69. Želdynų ir želdinių savininkai ir valdytojai privalo:
69.1. saugoti želdynus ir želdinius, tinkamai juos prižiūrėti ir tvarkyti, užtikrinti želdinių gerovę;
69.2. leisti želdynus ir želdinius inventorizuojantiems specialistams, pateikusiems asmens dokumentą ir Savivaldybės institucijos išduotą patvirtinimą raštu apie Savivaldybės pavedimu atliekamus inventorizavimo darbus, atlikti inventorizavimo darbus, šviesiu paros metu darbo dienomis įeiti į teritorijas, kuriose auga želdiniai, ir atlikti inventorizavimo darbus.
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
71. Taisyklės yra privalomos visiems Savivaldybės teritorijoje esantiems želdynų ir želdinių savininkams ir valdytojams, fiziniams ir juridiniams asmenims, išskyrus mokslinės paskirties želdynuose.
72. Fiziniai ir juridiniai asmenys, pažeidę šių Taisyklių reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
Rokiškio rajono savivaldybės želdynų
ir želdinių apsaugos taisyklių
1 priedas
(Prašymo forma)
_______________________________________________________________________________
(Prašymą teikiančio fizinio asmens vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)
_______________________________________________________________________________
(adresas, telefono numeris, el. paštas)
Rokiškio rajono savivaldybės merui
PRAŠYMAS
_______________________________________
(data)
_______________________________________
(dokumento sudarymo vieta)
Prašau leisti kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, intensyviai genėti saugotinus želdinius privačiame ar valstybiniame žemės sklype
______________________________________________________________________________
(adresas, žemės sklypo kadastro Nr.)
______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(numatomi atlikti darbai, saugotinų želdinių rūšys, kiekis, medžio stiebo skersmuo 1,3 m aukštyje)*
Eil. Nr. |
Saugotinų želdinių rūšys |
Želdinio kamieno skersmuo 1,3 m aukštyje |
Želdinių kiekis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* eilučių įterpiama tiek, kiek reikia išvardinti visas želdinių rūšis ir skaičių.
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo priežastis)
Darbus numatoma pradėti ir baigti____________________________________________________
(numatoma darbų atlikimo data)
Leidimą kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, intensyviai genėti saugotinus želdinius pageidaujama gauti tiesiogiai, per atstumą ar per kontaktinį centrą
(kas reikia, pabraukti)
Pranešimus pageidaujama gauti raštu, elektroninėmis priemonėmis
(kas reikia, pabraukti)
Pateikiu šiuos dokumentus:
1. žemės sklypo plano kopija ir numatomų kirsti, persodinti ar kitaip pašalinti, genėti medžių schema (schema gali būti parengta žemėlapio pagrindu arba nubraižyta laisva forma, pažymint želdinių augimo vietą, rūšis, skaičių, skersmenį);
2. įgaliojimo kopija, jei prašymą ir dokumentus pasirašo ir teikia įgaliotas asmuo;
3. Valstybinės žemės nuomos sutartį (jei taikoma);
4. bendrijos ar gyventojų susirinkimo protokolo, patvirtinančio, kad šiam prašymui pritarta paprasta balsų dauguma (50 proc. plius 1 balsas), kopija arba išrašas (jei taikoma);
5. želdinių būklės ekspertizės išvada (jeigu atliekama);
________________ ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
SUDERINTA
______________________
(asmens, kurio sklype auga
prašyme nurodyti saugotini želdiniai,
vardas, pavardė, parašas)
Informuojame Jus, kad Jūsų asmens duomenų valdytojas yra Rokiškio rajono savivaldybės administracija, juridinio asmens kodas 188772248, adresas: Respublikos g. 94, LT-42136 Rokiškis, tel. (8 458) 71 233, 71 442, faks.(8 458) 71 420, el. p. [email protected]. Savivaldybės administracijos duomenų apsaugos pareigūno kontaktai: tel. 8 620 64 169 (8 458) 71 170), el. p. [email protected].
Jūsų asmens duomenys tvarkomi siekiant išnagrinėti Jūsų paraišką dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo. Tvarkymo pagrindas – tvarkyti duomenis būtina, kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė, taip pat siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas. Jūsų duomenys Savivaldybės administracijoje bus saugomi teisės aktų, reglamentuojančių duomenų saugojimo terminus, nustatyta tvarka ir terminais. Paraiška, pridedami dokumentai ir juose pateikti asmens duomenys bus teikiami Paraiškų dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo vertinimo komisijai, nes tai yra būtina Jūsų paraiškai išnagrinėti bei to reikalauja teisės aktų nuostatos. Taip pat Jūsų duomenys gali būti teikiami kitoms institucijoms bei asmenims, turintiems teisę gauti šią informaciją teisės aktų nustatyta tvarka. Jeigu Jūs nepateiksite savo asmens duomenų, negalėsime išnagrinėti Jūsų paraiškos.
Jūs turite teisę kreiptis su prašymu susipažinti su savo asmens duomenimis, ištaisyti, papildyti ar ištrinti juos, apriboti jų tvarkymą, juos perkelti, taip pat turite teisę nesutikti su duomenų tvarkymu ar pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą galite rasti Rokiškio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.rokiskis.lt.
Rokiškio rajono savivaldybės želdynų
ir želdinių apsaugos taisyklių
2 priedas
(Leidimo kirsti, persodinti iš augimo vietos ar kitaip pašalinti, genėti saugotinus želdinius forma)
LEIDIMAS KIRSTI, KITAIP PAŠALINTI IŠ AUGIMO VIETOS, INTENSYVIAI GENĖTI SAUGOTINUS ŽELDINIUS
__________________ Nr. _________
(data)
Rokiškis
(sudarymo vieta)
Leidžiama pagal pateiktą prašymą ____________________________________________________
(juridinio asmens pavadinimas (fizinio asmens vardas, pavardė),
_______________________________________________________________________________
adresas, telefono numeris, el. paštas)
žemės sklype ____________________________________________________________________
(sklypo, kuriame vykdomi saugotinų želdinių kirtimo, persodinimo ar
_______________________________________________________________________________
kitokio pašalinimo, genėjimo darbai, adresas, žemės sklypo kadastro numeris)
_______________________________________________________________________________
(leidžiamų vykdyti darbų esmė)
_______________________________________________________________________________________
(terminai, ribojantys darbus)
Eil. Nr. |
Saugotinų želdinių rūšys |
Želdinio kamieno skersmuo 1,3 m aukštyje |
Želdinių kiekis |
||
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||
Želdinių atkuriamosios vertės kompensacija neskaičiuojama vadovaujantis Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių:_________________________________________________________________
(nurodomas taikomas Želdynų ir želdinių taisyklių papunktis)
Saugotinų želdinių atkuriamoji vertė __________________________ (žodžiais) _____ Eur ___ ct;
Leidimas kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, intensyviai genėti saugotinus želdinius galioja neterminuotai.
Kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, intensyviai genėti saugotinus želdinius leidžiama tik sumokėjus jų atkuriamąją vertę
____________________ ______________ _______________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
A.V.
SUDERINTA
_______________________ (saugomos teritorijos direkcijos atstovo pareigų pavadinimas)
_______________________ (vardas, pavardė, parašas) |
SUDERINTA
______________________ (Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos teritorinio skyriaus atstovo pareigų pavadinimas) _______________________ (vardas, pavardė, parašas) |
*eilučių įterpiama tiek, kiek reikia išvardinti visas rūšis.
Rokiškio rajono savivaldybės želdynų
ir želdinių apsaugos taisyklių
3 priedas
(Prašymo forma)
_______________________________________________________________________________
(Prašymą teikiančio fizinio asmens vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)
_______________________________________________________________________________
(adresas, telefono numeris)
Rokiškio rajono savivaldybės merui
PRAŠYMAS
_______________________________________
(data)
_______________________________________
(dokumento sudarymo vieta)
Prašau perskaičiuoti, grąžinti (reikiamą pabraukti), prie saugotinų želdinių kirtimo, persodinimo iš augimo vietos ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams Leidimo: išdavimo data ______________ Nr.________ apskaičiuotą želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį, žemės sklype adresu______________________________________________________________.
_______________________________________________________________________________
(aplinkybės dėl kurių želdinių atkuriamosios vertės kompensacija turėtų būti perskaičiuota ar grąžinta, nurodant medžių rūšis ir kiekius)
________________ ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
SUDERINTA
______________________
(asmens, kurio sklype auga
prašyme nurodyti saugotini želdiniai,
vardas, pavardė, parašas)
Informuojame Jus, kad Jūsų asmens duomenų valdytojas yra Rokiškio rajono savivaldybės administracija, juridinio asmens kodas 188772248, adresas: Respublikos g. 94, LT-42136 Rokiškis, tel. (8 458) 71 233, 71 442, faks.(8 458) 71 420, el. p. [email protected]. Savivaldybės administracijos duomenų apsaugos pareigūno kontaktai: tel. 8 620 64 169 (8 458) 71 170), el. p. [email protected].
Jūsų asmens duomenys tvarkomi siekiant išnagrinėti Jūsų paraišką dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo. Tvarkymo pagrindas – tvarkyti duomenis būtina, kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė, taip pat siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas. Jūsų duomenys Savivaldybės administracijoje bus saugomi teisės aktų, reglamentuojančių duomenų saugojimo terminus, nustatyta tvarka ir terminais. Paraiška, pridedami dokumentai ir juose pateikti asmens duomenys bus teikiami Paraiškų dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo vertinimo komisijai, nes tai yra būtina Jūsų paraiškai išnagrinėti bei to reikalauja teisės aktų nuostatos. Taip pat Jūsų duomenys gali būti teikiami kitoms institucijoms bei asmenims, turintiems teisę gauti šią informaciją teisės aktų nustatyta tvarka. Jeigu Jūs nepateiksite savo asmens duomenų, negalėsime išnagrinėti Jūsų paraiškos.
Jūs turite teisę kreiptis su prašymu susipažinti su savo asmens duomenimis, ištaisyti, papildyti ar ištrinti juos, apriboti jų tvarkymą, juos perkelti, taip pat turite teisę nesutikti su duomenų tvarkymu ar pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą galite rasti Rokiškio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.rokiskis.lt.