LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS
VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VIRŠININKAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO IR VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VIRŠININKO 2008 M. GRUODŽIO 8 D. ĮSAKYMO NR. VA-61/D1-658 „DĖL MOKESČIO UŽ APLINKOS TERŠIMĄ DEKLARACIJŲ FR0521, FR0522, FR0523 IR FR0524 FORMŲ IR JŲ PILDYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. sausis 16 d. Nr. D1-14/VA-4
Vilnius
1. Pakeičiame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 8 d. įsakymą Nr. VA-61/D1-658 „Dėl Mokesčio už aplinkos teršimą deklaracijų FR0521, FR0522, FR0523 ir FR0524 formų ir jų pildymo taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiame 3 punktą ir jį išdėstome taip:
„3. Nustatome, kad šis įsakymas taikomas:
3.1. teikiant ir (ar) tikslinant 2021 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių FR0521, FR0522, FR0523 ir FR0524 formas;
1.2. Pakeičiame nurodytu įsakymu patvirtintas Mokesčio už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos šaltinių deklaracijos FR0521 formos ir mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių deklaracijos FR0522 formos pildymo taisykles:
1.2.3. Pakeičiame 15.10 papunktį ir jį išdėstome taip:
„15.10. 11 laukelyje – mobiliojo taršos šaltinio tipas, kurio duomenys deklaruojami. Mobiliųjų taršos šaltinių tipai ir jų žymėjimas pateikti Taisyklių 1 priede. Mobiliojo taršos šaltinio tipas žymimas didžiąja raide: K – kelių transporto priemonės (automobiliai, sunkvežimiai ir kt.), kai deklaruojamas 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestis, T – traktoriai, kai deklaruojamas 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestis; N – kiti ne keliais judantys mechanizmai, kilnojamoji pramoninė įranga ir kt., kai deklaruojamas 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestis; G – geležinkelių transportas; V – vandens transportas; O – keleiviams ir kroviniams vežti naudojamas oro transportas; L – kitos oro transporto priemonės, kai deklaruojamas 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestis;“.
1.2.4. Pakeičiame 15.15 papunktį ir jį išdėstome taip:
1.2.5. Pakeičiame 15.16 papunktį ir jį išdėstome taip:
1.2.6. Pakeičiame 18.5 papunktį ir jį išdėstome taip:
„18.5. 5 laukelyje – taršos šaltinio ar įrenginio identifikavimo numeris, kuris atitinka Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidime ar taršos leidime nurodytą numerį taršos šaltinio ar įrenginio, kuriam nustatyti leidžiamos taršos normatyvai, o neturint privaloma tvarka išduoto TIPK ir (ar) taršos leidimo – mokesčio mokėtojo suteiktas identifikavimo numeris. Eksploatuojant organinius tirpiklius naudojančius įrenginius, kuriuos privaloma įregistruoti, taršos šaltinio ar įrenginio identifikavimo numeris, kuris atitinka Aplinkos oro taršos šaltinių ir iš jų išmetamų teršalų inventorizacijos ataskaitoje nurodytą taršos šaltinio ar įrenginio numerį, o neturint privaloma tvarka parengtos Aplinkos oro taršos šaltinių ir iš jų išmetamų teršalų inventorizacijos ataskaitos – mokesčio mokėtojo suteiktas identifikavimo numeris. Deklaruojant iš įrenginio ar taršos šaltinio, kuriam tuo pačiu mokestiniu laikotarpiu buvo nustatytas didžiausios leidžiamos taršos (toliau – DLT) normatyvas ir laikinai leidžiamos taršos (toliau – LLT) normatyvas, mokestiniu laikotarpiu išmestą teršalo kiekį, kai jam buvo nustatytas DLT normatyvas, šiame laukelyje įrašomas identifikavimo numeris, kuris atitinka TIPK ar taršos leidime šiam įrenginiui ar taršos šaltiniui suteiktą numerį, ir papildomai prie jo prirašoma raidė „D“, o deklaruojant iš to paties įrenginio ar taršos šaltinio išmestą teršalo kiekį, kai jam buvo nustatytas LLT normatyvas, šiame laukelyje įrašomas identifikavimo numeris, kuris atitinka TIPK ar taršos leidime nurodytą įrenginio ar taršos šaltinio numerį, ir papildomai prie jo prirašoma raidė „L“. Taršos šaltinio ar įrenginio identifikavimo numeris turi sutapti su FR0522 formos priedo FR0522S laukelyje S1 įrašytu numeriu. Vienam taršos šaltiniui ar įrenginiui pildoma tiek eilučių, kiek skirtingų teršalų išmetama iš šio taršos šaltinio ar įrenginio;“.
1.2.7. Pakeičiame 18.8 papunktį ir jį išdėstome taip:
„18.8. 8 laukelyje – pasirenkama normatyvo rūšis (DLT arba LLT), deklaruojant į aplinką išmestą teršalo kiekį, kuriam TIPK ir (ar) taršos leidime nustatytas atitinkamas DLT arba LLT normatyvas. Kai deklaruojamas į aplinką išmestas teršalo kiekis neturint privaloma tvarka išduoto TIPK ir (ar) taršos leidimo su nustatytu leidžiamu išmesti į aplinką per mokestinį laikotarpį teršalo kiekiu (normatyvu) ir deklaruojama tarša iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, pasirenkamas DLT normatyvas;“.
1.2.8. Pakeičiame 18.9 papunktį ir jį išdėstome taip:
„18.9. 9 laukelyje – TIPK ir (ar) taršos leidime nustatytas per mokestinį laikotarpį leidžiamas išmesti į aplinką teršalo kiekis (normatyvas). Duomenų pateikimo tikslumas – 4 skaitmenys po kablelio. Kai TIPK ir (ar) taršos leidime nenustatytas leidžiamas išmesti į aplinką teršalo kiekis (normatyvas), nors pagal teisės aktus teršalas turi būti normuojamas, arba kai deklaruojamas teršalo kiekis neturint išduoto TIPK ar taršos leidimo, išskyrus deklaruojant taršą iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, ir mažareikšmius teisės aktų reikalavimų pažeidimus, kaip tai apibrėžta Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje kriterijų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr. D1-322 „Dėl Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių srityje kriterijų aprašo patvirtinimo“ (toliau – Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje kriterijų aprašas), šiame laukelyje įrašomas nulis. Deklaruojant taršą iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, ir mažareikšmio pažeidimo atveju laukelyje nurodomas faktiškai išmestas teršalo kiekis. Kai mokesčio mokėtojo veiklos pradžia nesutampa su mokestinio laikotarpio pradžia arba metinis teršalo išmetimo į aplinką normatyvas mokestiniu laikotarpiu tikslintas, laukelyje „Mokestinio laikotarpio normatyvas“ rašomas leidžiamas išmesti į aplinką per mokestinį laikotarpį teršalo kiekis (normatyvas), jis apskaičiuojamas taip: TIPK ir (ar) taršos leidime nustatytas vidutinis per parą leidžiamas išmesti į aplinką teršalo kiekis (normatyvas) dauginamas iš mokestinio laikotarpio dienų, per kurias vykdyta veikla ir tuo laikotarpiu taikytas normatyvas, skaičiaus. Kai TIPK ir (ar) taršos leidime nenustatytas vidutinis per parą leidžiamas išmesti į aplinką teršalo kiekis (normatyvas), metinis leidžiamas išmesti į aplinką teršalo kiekis (normatyvas) apskaičiuojamas taip: TIPK ir (ar) taršos leidime nustatytas per kalendorinius metus leidžiamas išmesti į aplinką teršalo kiekis (normatyvas) dalijamas iš kalendorinių dienų skaičiaus ir dauginamas iš mokestinio laikotarpio kalendorinių dienų, kuriomis vykdyta veikla turint nustatytą normatyvą, skaičiaus. Normatyvo laukelyje įrašomas faktinis teršalo kiekis tik tuo atveju, kai apmokestinamas teršalo kiekis, kuriam išmesti į aplinką pagal teisės aktus neprivalomas TIPK ir (ar) taršos leidimas, deklaruojant taršą iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, arba mažareikšmio pažeidimo atveju;“.
1.2.9. Pakeičiame 18.10 papunktį ir jį išdėstome taip:
„18.10. 10 laukelyje – mokesčio mokėtojo per mokestinį laikotarpį iš atitinkamo taršos šaltinio išmestas į aplinką faktinis teršalo kiekis, neviršijantis TIPK ir (ar) taršos leidime šiam teršalui nustatyto leidžiamo išmesti į aplinką per mokestinį laikotarpį teršalo kiekio (normatyvo), nustatyto 9 laukelyje, arba kai pagal teisės aktus mokestis mokamas už faktinį išmestą į aplinką teršalo kiekį. Šiame laukelyje įrašomas nulis, jei teršalas išmestas į aplinką neturint privalomo TIPK ir (ar) taršos leidimo su nustatytu leidžiamu išmesti į aplinką teršalo kiekiu (normatyvu), nors pagal teisės aktus teršalas turi būti normuojamas, išskyrus deklaruojant taršą iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, ir mažareikšmius teisės aktų reikalavimų pažeidimus, kaip tai apibrėžta Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje kriterijų apraše. Deklaruojant taršą iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, ir mažareikšmio pažeidimo atveju šiame laukelyje nurodomas faktiškai išmestas teršalo kiekis. Taip pat šiame laukelyje rašomas nulis, jei teršalo koncentracija yra mažesnė už taikomu metodu išmatuojamos mažiausios koncentracijos vertę ir skaičiuojant teršalo kiekį vertinama kaip nulis;“.
1.2.10. Pakeičiame 18.11 papunktį ir jį išdėstome taip:
„18.11. 11 laukelyje – mokesčio mokėtojo per mokestinį laikotarpį iš atitinkamo taršos šaltinio išmestas į aplinką teršalo kiekis, viršijantis TIPK ir (ar) taršos leidime nustatytą leidžiamą išmesti į aplinką teršalo kiekį (normatyvą), arba faktinis per mokestinį laikotarpį išmestas į aplinką teršalo kiekis neturint privaloma tvarka išduoto TIPK ir (ar) taršos leidimo su nustatytu leidžiamu išmesti į aplinką teršalo kiekiu (normatyvu), kai toks leidimas pagal teisės aktus privalomas, išskyrus deklaruojant taršą iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, ir mažareikšmius teisės aktų reikalavimų pažeidimus, kaip tai apibrėžta Mažareikšmių pažeidimų aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityje kriterijų apraše. Šis laukelis nepildomas, jei neviršijamas TIPK leidime ir taršos leidime nustatytas leidžiamas išmesti į aplinką teršalo kiekis (normatyvas), taip pat – deklaruojant taršą iš organinius tirpiklius naudojančių įrenginių, kuriuos privaloma įregistruoti, ir mažareikšmio pažeidimo atveju;“.
1.2.11. Pakeičiame 20.4 papunktį ir jį išdėstome taip:
„20.4. S3 laukelyje – TIPK ir (ar) taršos leidimo numeris ir (ar) organinius tirpiklius naudojančio įrenginio įregistravimo numeris. Jei mokesčio mokėtojas teršalui išmesti į aplinką neturėjo privaloma tvarka išduoto TIPK ir (ar) taršos leidimo ir (ar) eksploatavo neįregistruotą organinius tirpiklius naudojantį įrenginį, kurį privaloma įregistruoti, įrašoma „BE LEIDIMO“.“
1.2.13. Pakeičiame 2 priedo žymą ir ją išdėstome taip:
2. N u s t a t o m e, kad šio įsakymo 1.2.1 ir 1.2.2 papunkčiai įsigalioja 2025 m. sausio 1 d. ir yra taikomi teikiant ir (ar) tikslinant 2024 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių Mokesčio už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos šaltinių deklaracijos FR0521 formą.
Mokesčio už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos
šaltinių deklaracijos FR0521 formos ir mokesčio
už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių
deklaracijos FR0522 formos pildymo taisyklių
1 priedas
DEKLARAUOJAMŲ MOBILIŲJŲ TARŠOS ŠALTINIŲ KODŲ, MOBILIŲJŲ TARŠOS ŠALTINIŲ DEGALŲ KODŲ, MOBILIŲJŲ TARŠOS ŠALTINIŲ APIBŪDINIMO KODŲ SĄRAŠAI
I SKYRIUS
DEKLARUOJAMŲ MOBILIŲJŲ TARŠOS ŠALTINIŲ KODŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Kodas |
Mobiliojo taršos šaltinio pavadinimas |
1. |
K |
kelių transporto priemonės (automobiliai, sunkvežimiai ir kt.), deklaruojant 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį |
2. |
T |
traktoriai, deklaruojant 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį |
3. |
N |
kiti ne keliais judantys mechanizmai, kilnojamoji pramoninė įranga ir kt., deklaruojant 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį |
4. |
G |
geležinkelių transporto priemonės |
5. |
V |
vandens transporto priemonės |
6. |
O |
keleiviams ir kroviniams vežti naudojamos oro transporto priemonės |
7. |
L |
kitos oro transporto priemonės, deklaruojant 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį. |
II SKYRIUS
DEKLARUOJAMŲ MOBILIŲJŲ TARŠOS ŠALTINIŲ DEGALŲ KODŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Kodas |
Degalų rūšies pavadinimas |
1. |
1 |
benzinas |
2. |
2 |
dyzelinas ir gazolis |
3. |
3 |
suskystintos naftos dujos (SND) |
4. |
4 |
suslėgtos gamtinės dujos |
5. |
5 |
mazutas ir gazolis, kurio sieringumas ≤ 0,5 proc. |
6. |
6 |
mazutas ir gazolis, kurio sieringumas > 0,5 proc., bet ≤ 1,5 proc. |
7. |
7 |
mazutas ir gazolis, kurio sieringumas > 1,5 proc. |
8. |
8 |
žibalas arba kita, deklaruojant 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį |
III SKYRIUS
DEKLARUOJAMŲ MOBILIŲJŲ TARŠOS ŠALTINIŲ APIBŪDINIMO KODŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Kodas |
Mobiliojo taršos šaltinio apibūdinimas |
Koeficientas |
Taikoma deklaruojant 2021 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį |
|||
1. |
20 |
Geležinkelių, vidaus vandenų transporto priemonės ir ne keliais judantys mechanizmai, kuriuose įrengtas vidaus degimo variklis, atitinkantis V etapo išmetamų teršalų ribines vertes, nustatytas 2016 m. rugsėjo 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2016/1628 dėl reikalavimų, susijusių su ne keliais judančių mechanizmų vidaus degimo variklių dujinių ir kietųjų dalelių išmetamųjų teršalų ribinėmis vertėmis ir tipo patvirtinimu, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1024/2012 ir (ES) Nr. 167/2013 ir iš dalies keičiama bei panaikinama Direktyva 97/68/EB |
0,5 |
2. |
|
Kiti 1 punkte nurodyto apibūdinimo neatitinkantys ne keliais judantys mechanizmai, kuriuose įrengtas vidaus degimo variklis, geležinkelių ir vidaus vandenų transporto priemonės, pagamintos: |
|
2.1. |
31 |
prieš mažiau kaip 5 metus |
0,4 |
2.2. |
32 |
prieš 5 metus ir daugiau, bet ne prieš daugiau kaip 10 metų |
0,8 |
3. |
40 |
Geležinkelių ir vidaus vandenų transporto priemonės, pagamintos prieš daugiau kaip 10 metų |
1,2 |
4. |
50 |
Kiti mobilieji taršos šaltiniai, neatitinkantys 1–3 punktuose nurodytų apibūdinimų |
1 |
Mokesčio už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos
šaltinių deklaracijos FR0521 formos ir mokesčio
už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių
deklaracijos FR0522 formos pildymo taisyklių
3 priedas
Į APLINKOS ORĄ IŠMETAMŲ TERŠALŲ KODŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Kodas |
Teršalo ar teršalo junginio pavadinimas |
|
1. |
001 |
SO2 (sieros dioksidas) |
|
2. |
002 |
NOx (azoto oksidai) |
|
3. |
003 |
dioksinai ir furanai |
|
4. |
004 |
sunkieji metalai ir jų junginiai deginant atliekas |
|
5. |
005 |
kietosios dalelės (organinės ir neorganinės), išskyrus kietąsias daleles, susidarančias deginant kietąjį, skystąjį arba dujinį kurą ar atliekas, ir asbesto turinčias kietąsias daleles |
|
6. |
006 |
kietosios dalelės deginant kietąjį, skystąjį arba dujinį kurą ar atliekas |
|
7. |
007 |
asbesto turinčios kietosios dalelės |
|
8. |
008 |
NH3 (amoniakas) |
|
9. |
009 |
lakieji organiniai junginiai, išskyrus metaną, nediferencijuoti pagal sudėtį (atskirus junginius) |
|
10. |
I teršalų grupė |
||
11. |
101 |
1,1-dichloretilenas |
|
12. |
102 |
1,1-dimetilhidrazinas |
|
13. |
103 |
1,1,1-trichloretanas (metilchloroformas) |
|
14. |
104 |
1,1,2 trichloretanas |
|
15. |
105 |
1,2-dimetilhidrazinas |
|
16. |
106 |
1,2,2-trifluor-1,1,2-trichloretanas (freonas-113) |
|
17. |
107 |
2,4,6-trichlorfenolis |
|
18. |
108 |
2-nitropropanas |
|
19. |
109 |
3,4-benzpirenas (benz(a)pirenas) |
|
20. |
110 |
akrilamidas |
|
21. |
111 |
alfa-naftilaminas |
|
22. |
112 |
anglies tetrachloridas (tetrachlormetanas) |
|
23. |
113 |
baris ir jo junginiai (kaip baris) |
|
24. |
114 |
benzilo chloridas (chlormetilbenzolas) |
|
25. |
115 |
benzo(β- , γ-, κ-) fluorantenai |
|
26. |
116 |
benzoantracenas |
|
27. |
117 |
berilis ir jo junginiai (kaip berilis) |
|
28. |
118 |
bifenilas |
|
29. |
119 |
chromas šešiavalentis (kaip chromo trioksidas) |
|
30. |
120 |
dichlorfenolis |
|
31. |
121 |
dichlordifluormetanas (freonas-12) |
|
32. |
122 |
dietilsulfatas |
|
33. |
123 |
difluorchlorbrommetanas (halonas 1211) |
|
34. |
124 |
dimetilsulfatas |
|
35. |
125 |
etilaminas |
|
36. |
126 |
etileniminas |
|
37. |
127 |
etileno dioksidas (dioksanas, 1,4 dioksanas) |
|
38. |
128 |
fenazopyridinas |
|
39. |
129 |
fluortrichlormetanas (freonas-11) |
|
40. |
130 |
furfurilo alkoholis |
|
41. |
131 |
gyvsidabris ir jo junginiai (kaip gyvsidabris) |
|
42. |
132 |
heksachlorcikloheksanas (heksachloranas, heksatoksas, dolmiksas), kotolas, HChCG) |
|
43. |
133 |
heksametilen-1, 6-diizocianatas |
|
44. |
134 |
hidrazinas |
|
45. |
135 |
kadmis ir jo junginiai (kaip kadmis) |
|
46. |
136 |
kobaltas |
|
47. |
137 |
kreozotas |
|
48. |
138 |
m-, o-, p-chlorfenoliai |
|
49. |
139 |
m-, o-, p-dichlorbenzenai |
|
50. |
140 |
merkaptanai ir kiti tioalkoholiai ir tioesteriai |
|
51. |
141 |
metilo chloridas (chlormetanas) |
|
52. |
142 |
N, N-dimetilnitrozoaminas |
|
53. |
143 |
nikelis ir jo junginiai (kaip nikelis) |
|
54. |
144 |
nitrobifenilas |
|
55. |
145 |
nitronaftalinas |
|
56. |
146 |
p-acetaminofenolis (fenacetinas) |
|
57. |
147 |
p-chlortoluidinas |
|
58. |
148 |
PCB (polichlorinti bifenilai) |
|
59. |
149 |
pentachloretanas |
|
60. |
150 |
pentachlorfenolis |
|
61. |
151 |
pentafluorchloretanas (freonas-115) |
|
62. |
152 |
propileno oksidas |
|
63. |
153 |
selenas ir jo junginiai (kaip selenas) |
|
64. |
154 |
švino organiniai ir neorganiniai junginiai (kaip švinas) |
|
65. |
155 |
talis ir jo junginiai (kaip talis) |
|
66. |
156 |
telūras ir jo junginiai (kaip telūras) |
|
67. |
157 |
tetrafluordibrometanas (halonas 2402) |
|
68. |
158 |
tetrafluordichloretanas (freonas-114) |
|
69. |
159 |
toluilendiizocianatas |
|
70. |
160 |
trifluorchlormetanas (freonas-13) |
|
71. |
161 |
trifluorbrommetanas (halonas 1301) |
|
72. |
162 |
vinilo chloridas |
|
73. |
163 |
vinilo bromidas |
|
74. |
II teršalų grupė |
||
75. |
201 |
1,1,1,2,2-pentafluor,-3-dichlorpropanas (freonas-225ca) |
|
76. |
202 |
1,1,2,2,3-pentafluor,-1,3-dichlorpropanas (freonas-225cb) |
|
77. |
203 |
1-fluor,-1,1-dichloretanas (freonas-141b) |
|
78. |
204 |
1,1-difluor,-1 chloretanas (freonas-142b) |
|
79. |
205 |
1,2-dihidroksibenzenas (pirokatechinas) |
|
80. |
206 |
1,2,3-trimetilbenzenas |
|
81. |
207 |
1,2,4-trimetilbenzenas |
|
82. |
208 |
1,3,5-trimetilbenzenas (mezitilenas) |
|
83. |
209 |
2-etoksietanolis (etilcelozolvas, etilenglikolio etilo esteris) |
|
84. |
210 |
2-merkaptobenzotiazolis (kaptaksas) |
|
85. |
211 |
2-metoksietanolis (metilceliozolvas) |
|
86. |
212 |
akrilo nitrilas |
|
87. |
213 |
akroleinas (2-propenalis, akrilo aldehidas) |
|
88. |
214 |
anglies disulfidas (anglies sulfidas) |
|
89. |
215 |
anilinas |
|
90. |
216 |
arsenas ir jo junginiai (kaip arsenas), |
|
91. |
217 |
azoto rūgštis (kaip HNO3 molekulė) |
|
92. |
218 |
benzenas |
|
93. |
219 |
bromas |
|
94. |
220 |
butilakrilatas (akrilo rūgšties butilo esteris) |
|
95. |
221 |
chloras |
|
96. |
222 |
chlorcianas |
|
97. |
223 |
chloro vandenilis (druskos rūgštis) (kaip HCl molekulė) |
|
98. |
224 |
chlorprenas |
|
99. |
225 |
ciano vandenilis (vandenilio cianidas) |
|
100. |
226 |
diacetonas (diacetono alkoholis) |
|
101. |
227 |
dichloretanas |
|
102. |
228 |
dietanolaminas (2,2'-dioksietilaminas, 2,2'-imidoetanolis) |
|
103. |
229 |
difenilmetandiizocianatas |
|
104. |
230 |
difluorchlormetanas (freonas-22) |
|
105. |
231 |
dimetilaminas |
|
106. |
232 |
dimetilformamidas (DMFA) |
|
107. |
233 |
epichlorhidrinas (3-chlor-l,2-epoksipropanas) |
|
108. |
234 |
etilo bromidas (brometanas) |
|
109. |
235 |
etoksipropilacetatas |
|
110. |
236 |
fenolis |
|
111. |
237 |
fluordichlormetanas (freonas-21) |
|
112. |
238 |
fluorchlormetanas (freonas-31) |
|
113. |
239 |
fluoro neorganiniai junginiai (aliuminio fluoridas, kalcio fluoridas, natrio heksafluoraliuminatas, natrio fluoridas, natrio heksafluorsilikatas ir kt.) |
|
114. |
240 |
formaldehidas (skruzdžių rūgšties aldehidas) |
|
115. |
241 |
fosforo (V) oksidas (fosforo pentoksidas, fosforo anhidridas) |
|
116. |
242 |
fosgenas |
|
117. |
243 |
ftalio anhidridas |
|
118. |
244 |
heksametilendiaminas |
|
119. |
245 |
izopropilbenzolo hidroperoksidas (kumolo hidroperoksidas) |
|
120. |
246 |
maleino anhidridas |
|
121. |
247 |
metilizobutilketonas (4-metil-2-pentanonas) |
|
122. |
248 |
metilo bromidas |
|
123. |
249 |
metoksipropilacetatas |
|
124. |
250 |
monochloracto rūgštis |
|
125. |
251 |
N, N'-Dimetilacetamidas |
|
126. |
252 |
nitrobenzenas |
|
127. |
253 |
oksimetilfurfurolas |
|
128. |
254 |
pentafluordichlorpropanas (freonas-225) |
|
129. |
255 |
p-fenilendiaminas (1,4-diaminobenzolas, ursolas) |
|
130. |
256 |
piridinas |
|
131. |
257 |
polidimetilsiloksanas |
|
132. |
258 |
polietilenpropilaminas |
|
133. |
259 |
poliizocianatas |
|
134. |
260 |
polipropilenas |
|
135. |
261 |
polivinilchloridas |
|
136. |
262 |
polivinilformalis |
|
137. |
263 |
sieros rūgštis (kaip H2SO4 molekulė) |
|
138. |
264 |
sieros vandenilis (vandenilio sulfidas) |
|
139. |
265 |
skruzdžių rūgštis (metano rūgštis) |
|
140. |
266 |
stirenas |
|
141. |
267 |
tetrachloretilenas (perchloretilenas) |
|
142. |
268 |
tetrafluorboro rūgštis |
|
143. |
269 |
tetrafluorchloretanas (freonas-124) |
|
144. |
270 |
trichlormetanas (chloroformas, chladonas 20) |
|
145. |
271 |
trifluorchloretanas (freonas-133) |
|
146. |
272 |
trifluordichloretanas (freonas-123) |
|
147. |
273 |
trikrezolis (o-, m-, p-izomerų mišinys) |
|
148. |
III teršalų grupė |
||
149. |
301 |
2-metil-1,3-butadienas (izoprenas) |
|
150. |
302 |
acetaldehidas (acto aldehidas) |
|
151. |
303 |
acetilenas |
|
152. |
304 |
acto rūgštis (etano rūgštis) |
|
153. |
305 |
akrilo rūgštis (etilenkarboninė rūgštis) |
|
154. |
306 |
alavas ir jo junginiai (kaip alavas) |
|
155. |
307 |
aliuminis ir jo junginiai, (kaip aliuminis), išskyrus fluoridus |
|
156. |
308 |
amilo alkoholis (pentanolis) |
|
157. |
309 |
benzaldehidas (benzoino aldehidas) |
|
158. |
310 |
bismuto oksidas |
|
159. |
311 |
boro rūgštis |
|
160. |
312 |
bromo vandenilis |
|
161. |
313 |
butanolis (butilo alkoholis) |
|
162. |
314 |
butilformiatas |
|
163. |
315 |
cerio oksidas |
|
164. |
316 |
chlorbenzenas |
|
165. |
317 |
cikloheksanonas |
|
166. |
318 |
cikloheksanolis (cikloheksilo alkoholis, heksahidrofenolis) |
|
167. |
319 |
cinkas ir jo junginiai (kaip cinkas) |
|
168. |
320 |
dimetilo eteris |
|
169. |
321 |
dioktilftalatas |
|
170. |
322 |
emulsolas |
|
171. |
323 |
etilakrilatas (akrilo rūgšties etilo esteris) |
|
172. |
324 |
etilbenzenas |
|
173. |
325 |
etilenas |
|
174. |
326 |
etilenglikolio monoizobutilo eteris (butilceliozolvas, butilglikolis, 2-butoksietanolis) |
|
175. |
327 |
etileno oksidas |
|
176. |
328 |
etilo eteris (dietilo eteris) |
|
177. |
329 |
fosforo vandenilis (fosfinas) |
|
178. |
330 |
fluoro vandenilis |
|
179. |
331 |
furfurolas (2-formilfuranas, 2-furaldehidas) |
|
180. |
332 |
geležis ir jos junginiai (kaip geležis) |
|
181. |
333 |
izoamilacetatas |
|
182. |
334 |
izopropanolis (izopropilo alkoholis, dimetilkarbinolis) |
|
183. |
335 |
kalcio karbidas |
|
184. |
336 |
kalis ir jo junginiai |
|
185. |
337 |
kaprolaktamas (garai aerozolis) |
|
186. |
338 |
ksilenas (dimetilbenzenas) |
|
187. |
339 |
magnis ir magnio junginiai |
|
188. |
340 |
manganas, mangano oksidai ir kiti junginiai (kaip mangano dioksidas) |
|
189. |
341 |
metanolis (metilo alkoholis) |
|
190. |
342 |
metilbutilketonas |
|
191. |
343 |
metilcelozolvacetatas |
|
192. |
344 |
metildiglikolis |
|
193. |
345 |
metiletilketonas (2-butanonas, etilmetilketonas) |
|
194. |
346 |
metilmetakrilatas |
|
195. |
347 |
metilmetoksipropilacetatas |
|
196. |
348 |
metilpentanas |
|
197. |
349 |
molibdeno junginiai (kaip molibdenas) |
|
198. |
350 |
monoetanolaminas |
|
199. |
351 |
natrio sulfatas |
|
200. |
352 |
pinenas |
|
201. |
353 |
propilenas |
|
202. |
354 |
propanalis (propiono aldehidas) |
|
203. |
355 |
silikonas |
|
204. |
356 |
stibis ir jo junginiai (F kaip stibis) |
|
205. |
357 |
stroncio karbonatas |
|
206. |
358 |
sviesto rūgštis (butano rūgštis) |
|
207. |
359 |
sviesto aldehidas (butanalis) |
|
208. |
360 |
tetrametiltiuramdisulfidas (TMTD, tiuramas D, tiramas) |
|
209. |
361 |
toluenas |
|
210. |
362 |
torio vandenilis |
|
211. |
363 |
trichloretilenas |
|
212. |
364 |
trietanolaminas |
|
213. |
365 |
trietilaminas |
|
214. |
366 |
valerijono rūgštis (pentano rūgštis) |
|
215. |
367 |
vandenilio peroksidas |
|
216. |
368 |
varis ir jo junginiai (kaip varis) |
|
217. |
369 |
vinilacetatas |
|
218. |
370 |
volframo (VI) oksidas (volframo anhidridas, volframo trioksidas) |
|
219. |
IV teršalų grupė |
||
220. |
401 |
1,3-butadienas (divinilas) |
|
221. |
402 |
2-metilpropenas (izobutilenas) |
|
222. |
403 |
2-metoksi-2metilpropanas (metil-tret-butilo esteris) |
|
223. |
404 |
acetonas (dimetilketonas) |
|
224. |
405 |
amofosas (mono- ir diamonio fosfatų mišinys su amonio sulfato priemaiša) |
|
225. |
406 |
amonio acetatas |
|
226. |
407 |
amonio chloridas |
|
227. |
408 |
amonio nitratas (amonio salietra) |
|
228. |
409 |
anglies monoksidas |
|
229. |
410 |
anglies rūgšties diamidas (karbamidas, šlapalas, urea) |
|
230. |
411 |
benzilo alkoholis (fenilkarbinolis) |
|
231. |
412 |
butilacetatas |
|
232. |
413 |
cikloheksanas |
|
233. |
414 |
ciklopentanas (pentametilenas) |
|
234. |
415 |
dimetiletanolaminas |
|
235. |
416 |
dimetilsulfidas |
|
236. |
417 |
etanolis (etilo alkoholis) |
|
237. |
418 |
etilacetatas |
|
238. |
419 |
etilacetonas |
|
239. |
420 |
etilendiglikolis (diglikolio eteris) |
|
240. |
421 |
etilenglikolis (etandiolis) |
|
241. |
422 |
izobutanas |
|
242. |
423 |
izobutanolis (izobutilo alkoholis, 2-metil-propan-1 –olis) |
|
243. |
424 |
izobutilacetatas (acto rūgšties izobutilo esteris) |
|
244. |
425 |
izopentanas |
|
245. |
426 |
izopropilbenzenas (kumolas) |
|
246. |
427 |
kalcio chloridas |
|
247. |
428 |
kalcio karbonatas |
|
248. |
429 |
kalcio oksidas (negesintos kalkės) |
|
249. |
430 |
kanifolinis aktyvintas fliusas (FKT) (kaip kanifolija) |
|
250. |
431 |
magnio chloratas |
|
251. |
432 |
metilacetatas |
|
252. |
433 |
metilakrilatas |
|
253. |
434 |
metileno chloridas (dichlormetanas) |
|
254. |
435 |
naftalinas |
|
255. |
436 |
natrio chloridas (valgomoji druska) |
|
256. |
437 |
natrio hidroksidas (kaustinė soda, natrio šarmas) |
|
257. |
438 |
natrio karbonatas (kalcinuotoji soda) |
|
258. |
439 |
natrio nitratas (natrio salietra) |
|
259. |
440 |
natrio nitritas |
|
260. |
441 |
natrio tripolifosfatas |
|
261. |
442 |
o-fosforo rūgštis |
|
262. |
443 |
oksalo rūgštis |
|
263. |
444 |
oleino rūgštis |
|
264. |
445 |
p-amilo acetatas |
|
265. |
446 |
palmitino rūgštis |
|
266. |
447 |
parafinas |
|
267. |
448 |
p-dioksibenzenas (hidrochinonas) |
|
268. |
449 |
pieno rūgštis |
|
269. |
450 |
propandiolis-1,2 (propilenglikolis) |
|
270. |
451 |
p-toluolsulfo rūgštis |
|
271. |
452 |
solventnafta |
|
272. |
453 |
sulfito rūgštis |
|
273. |
454 |
terpentinas |
|
274. |
455 |
tetrahidrofuranas (TGF, oksolanas) |
|
275. |
456 |
titano (IV) oksidas (titano dioksidas, anatazas) |
|