r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PRITARIMO VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS NAUJOSIOS AKMENĖS LIGONINĖS 2018 METŲ VEIKLOS ATASKAITAI IR 2018 METŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINIO PATVIRTINIMO

 

2019 m. balandžio 30 d.  Nr. T-95

Naujoji Akmenė

 

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu, 3 dalies 5 punktu, Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymo 10 straipsnio 1 dalies 6 punktu, 5 dalimi, Akmenės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Savivaldybės tarybos   2016 m.  spalio  13 d.  sprendimu  Nr. T-214(E) „Dėl  Akmenės   rajono   savivaldybės    tarybos   veiklos   reglamento  patvirtinimo“,   132 punktu,   Akmenės   rajono   savivaldybės   taryba  n u s p r e n d ž i a: 

1.    Pritarti viešosios įstaigos Naujosios Akmenės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaitai (pridedama).

2.    Patvirtinti viešosios įstaigos Naujosios Akmenės ligoninės 2018 metų finansinių ataskaitų rinkinį (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                        Vitalijus Mitrofanovas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    PRITARTA

                                                                                    Akmenės rajono savivaldybės tarybos

                                                                                    2019 m. balandžio 30 d. sprendimu Nr. T-95

 

                  

                       

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS NAUJOSIOS AKMENĖS LIGONINĖS

2018 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I SKYRIUS

VADOVO ŽODIS

 

2018 metais Naujosios Akmenės ligoninė (toliau tekste – ligoninė, įstaiga) siekė būti arti savo pacientų, stengėsi tobulėti, diegti naujoves, nuolat ieškodama būdų, kaip pagerinti pacientų gydymo sąlygas, patobulinti ligų diagnostiką. Mūsų tikslas – sveikatos priežiūros paslaugų kokybė, prieinamumas, savalaikiškumas ir patenkinami pacientų lūkesčiai. Tai galėjome pasiekti keldami darbuotojų kvalifikaciją, tobulindami medicininę įrangą ir sutelktai dirbdami.

2018 metais kursuose ir seminaruose kvalifikaciją tobulino gydytojai: echoskopuotojas, akušerė ginekologė, dermatovenerologė, otorinolaringologė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, endoskopuotojas, endokrinologė, vidaus ligų gydytojai. Taip pat profesines žinias gilino logopedė, radiologijos technologė, kineziterapeutas, anestezijos ir intensyvios terapijos slaugytoja. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja su kineziterapeutu vyko į Vokietiją, tarptautinę medicininės įrangos parodą, patys išbandė siūlomus medicininius įrenginius.

2018 metais įstaigos lėšomis įrengta palatinė medicinos personalo iškvietimo sistema, kurios vertė apie 13 000 eurų. Taip pat iš ligoninės lėšų nupirkta: vakuuminis garo sterilizatorius su priedais, kurio vertė 35065,80 eurų, elektrokardiografas KENZ CARDIO 1215 - 2722,50 eurų. 2018 metais įstaiga nupirko chirurginių instrumentų už 500 eurų (adatos laikiklis, pincetai, replės vielai nukirpti, moskito spaustukas, įvairių dydžių lenktos žirklės, spenceris, Kiršnerio viela, elevatorius (odontologinis).

2018 metais įstaigoje įgyvendintas projektas ,,Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas neįgaliesiems VšĮ Naujosios Akmenės ligoninėje“, kurio vertė 126 000 eurų. 120 000 eurų finansuota iš Europos struktūrinių fondų, o 6 000 eurų iš įstaigos lėšų. Už šiuos pinigus sumontuoti du nauji liftai, naujai sutvarkyta įėjimo į ligoninę aikštelė, įrengtas pandusas neįgaliesiems, pakeistos dvejos paprastos durys į automatiškai atsidarančias.

2018 metais ligoninė dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projektų finansavimo atrankos konkurse. Pateikė projektą „Kompresijos terapija – problemų sprendimas“. Projekte buvo iškeltas uždavinys - ambulatorinių paslaugų gerinimas ir modernizavimas, siekiant sumažinti uždegiminių ligų ir traumų pasekmes, taikant naujas fizioterapines procedūras – intermituojančios pneumatinės kompresijos terapiją. 2018 m. gegužės mėnesį. įstaiga iš projektui skirtų lėšų įsigijo intermituojančios pneumatinės kompresijos terapijos prietaisą (3300 eurų iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skirtų lėšų ir 650 eurų įstaigos lėšų). Nuo 2018 metų gegužės mėnesio pacientams yra atliekamos kompresinės terapijos procedūros. Šių procedūrų atlikta daugiau nei 3000 procedūrų.

Įstaiga 2018 metus baigė teigiamu balansu (21 813 eurų).

2018 m. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rengė dar vieną gydymo įstaigų pertvarką. Planavo, kad aktyvus gydymas vyktų tik regionų centrų ligoninėse, o rajoninėse būtų teikiama vien pirminė būtinoji pagalba. Tam, kad įstaiga galėtų ir toliau gauti finansavimą aktyviam gydymui iš TLK jai būtų keliami du kriterijai:

Joje turėtų būti visą parą užtikrinama skubi pagalba.

Teikiamos bent trys stacionarinės aktyviojo gydymo asmens sveikatos priežiūros paslaugos iš pateikto ministro sąrašo chirurgija, terapija, pediatrija, akušerija ir psichiatrija.

Iškilo grėsmė ir mūsų ligoninės išlikimui, nes mes teikiame tik terapijos ir pediatrijos stacionarines paslaugas. Tačiau šis sumanymas per 2018 metus nebuvo įgyvendintas. Sveikatos apsaugos ministerijos sumanyta ligoninių pertvarka nemotyvuoja jaunų specialistų atvykimą dirbti į rajonines ligonines dėl neaiškios jų ateities, o gydytojų amžius vis labiau neramina ligoninių vadovus.

2018 m. ligoninėje svečiavosi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau šie vizitai nesuteikė ligoninei vilties. 


           

II SKYRIUS

ĮSTAIGOS VEIKLOS TIKSLIAI IR UŽDAVINIAI

 

Vadovaujantis Akmenės rajono tarybos 1997 m. rugsėjo 10 dienos sprendimu Nr. 67, 1997 m. spalio 13 d. įsteigta viešoji įstaiga Naujosios Akmenės ligoninė (toliau tekste – ligoninė). Ligoninės buveinė – Žemaitijos g. 6, Naujoji Akmenė. Įstaigos kodas 153083122. Ligoninė yra ne pelno siekianti organizacija ir ne PVM mokėtoja.

Įstaigos savininkas ir steigėjas – Akmenės rajono savivaldybė.

Viešoji įstaiga Naujosios Akmenės ligoninė yra Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti įstatuose numatytas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, vadovaujantis jai suteikta licencija ir sutartimis su Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Klaipėdos teritorinėmis ligonių kasomis.

Pagrindinė įstaigos veikla – pacientų gydymas ir slauga.

Vizija:

būti profesionalia, šiuolaikiška, nuolat siekiančia sveikatos priežiūros kokybės ir tobulėjančia, plečiančia teikiamų paslaugų asortimentą ir glaudžiai bendradarbiaujančia su kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis, patrauklia pacientams ir darbuotojams ligonine Šiaulių apskrityje.

Misija:

atsakingai ir profesionaliai teikti pacientams asmens sveikatos priežiūros paslaugas, pagrįstas pažangiomis technologijomis ir mokslo pasiekimais. Atsižvelgiant į pacientų ir jų artimųjų poreikius ir lūkesčius, nuolat tobulinti teikiamų paslaugų kokybę. Tobulinti darbo sąlygas įstaigos darbuotojams ir užtikrinti saugumą pacientams efektyviai naudojant turimus įstaigos išteklius. Nemažinti teikiamų paslaugų asortimento, bet esant galimybėms, didinti. Užtikrinti pacientų privatumą, žmogiškąją pagarbą ir orumą.

Strateginės veiklos kryptys:

-siekti, kad ligoninėje teikiamos paslaugos būtų prieinamos ir savalaikės;

-teikti efektyvias, saugias ir veiksmingas sveikatos priežiūros paslaugas;

-organizuoti asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, atsižvelgiant į pacientų poreikius ir lūkesčius;

-nuolat tobulinti ligoninės personalo kvalifikaciją;

-tobulinti informacines technologijas kasdieniame darbe;

-racionaliai naudoti sveikatos priežiūrai skirtus išteklius;

-nuolat gerinti pacientų ir medikų santykius vykstančios sveikatos priežiūros sistemos reformos kontekste.

2018–2020 metų Strateginiai uždaviniai:

Orientacija į pacientą – pagrindinis tikslas, kad būtų patenkinti pacientų poreikiai ir ko jis tikisi iš mūsų įstaigos, tai yra teikti kokybiškas, saugias, savalaikes, prieinamas paslaugas pacientams. Todėl Įstaiga numato nuolat vykdyti pacientų ir jų artimųjų apklausas, analizuoti jas ir padaryti išvadas, pritaikyti praktikoje.

Specialistų bazės stiprinimas – yra tiesiogiai susijęs su teikiamų paslaugų kokybe, apima specialistų paieškas, jų darbo apmokėjimą, kvalifikacijos kėlimą, modernių, gerų darbo sąlygų sudarymą ir į tai būtina investuoti, kad išlikti konkurencinėje kovoje.

Efektyvus valdymas tai sklandus, efektyvus procesų valdymas, savalaikis saugių paslaugų suteikimas pacientams, darbuotojų bendradarbiavimas tarpusavyje ir su kitomis savivaldybės ir šalies gydymo įstaigomis.

Ligoninė išsikėlė strateginius uždavinius:

 

 

Numatyti strateginiai uždaviniai

Įvykdyti strateginiai uždaviniai

1. Orientacija į pacientą

1.1.

Pacientų lūkesčių valdymas

1.1.1

Tirti pacientų poreikius ir lūkesčius

1. Ištisus metus buvo atliekama stacionare gydytų pacientų apklausa anketavimas.

2. Apklausti dienos terapijoje gydyti pacientai

1.1.2

Gerinti paslaugų teikimą remiantis pacientų apklausomis ir skundų analize

Atsižvelgta į pacientų pageidavimus

1.1.3.

Užtikrinti pacientų srautų valdymą

Dokumentuota ir vykdoma

 

 

1.1.4.

Siekti, kad teikiamos paslaugos Įstaigoje būtų prieinamos, savalaikės, veiksmingos ir saugios

Vykdoma

 

 

1.1.5.

Nuolat tobulinti personalo ir pacientų tarpusavio santykius ir bendradarbiavimą teikiant pacientams medicinines paslaugas

Apie tai kalbama darbuotojų penkiaminutėse

1.2.

Tobulinti teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslauga

1.2.1.

Užtikrinti įstaigos skyrių aprūpinimą reikalingomis priemonėmis

Aprūpinta, perkama visa reikalinga medicininė įranga

1.3.

Pagal galimybes didinti teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų asortimentą

1.3.1.

Didinti teikiamų paslaugų apimtis

Sudaroma galimybė, kad visi pacientai gautų pageidaujamas medicinines paslaugas, kurias teikia ligoninė

1.3.2.

Vystyti telemedicinos paslaugas

Teikiamos, sudarytos sutartys

1.3.3.

Plėtoti sveikatos priežiūros įstaigų tarpusavio bendradarbiavimą dėl paslaugų teikimo

Kalbamasi su rajono įstaigomis bei derinama su Šiaulių, Mažeikių ligoninėmis

1.3.4.

Užtikrinti aprūpinimą naujų paslaugų teikimą būtinomis priemonėmis

Aprūpinama

2. Specialistų bazės stiprinimas

2.1.

Būtinų specialistų pritraukimas

2.1.1.

Sudaryti sąlygas atvykusių naujų specialistų darbui ir gyvenimui

Derinama susitikimų metu

2.1.2.

Pastovi būtinų specialistų paieška įvairiais būdais

Žiniasklaida, mokymo įstaigos, asmeniniai kontaktai

2.1.3.

Dalį biudžeto lėšų skirti naujų specialistų atlyginimams

Numatyta

2.2.

Ugdyti darbuotojų kompetenciją

2.2.1.

Sudaryti sąlygas darbuotojams sveikatos priežiūros kvalifikacijos kėlimui

Sudaromos visiems ir finansuojama

 

 

2.2.2.

Užtikrinti papildomas paskatas darbuotojams

Vienkartinės išmokos

2.2.3.

Skatinti darbuotojų bendradarbiavimą

Aptariama penkiaminutėse

 

 

 

2.2.4.

Tobulinti informacines technologijas darbuotojų kasdieniniame darbe

Visiems darbuotojams kompiuterizuotos darbo vietos

3. Efektyvus valdymas

3.1.

Išteklių planavimas

3.1.1.

Užtikrinti efektyvų eilių valdymą

Visi padalinių vadovai turi pareiginius nuostatus ir jais vadovaujasi darbe

3.1.2.

Sekti kas mėnesį išnaudotas lėšas ir planuoti likusias

Kontroliuojamos uždirbamos ir išleidžiamos lėšos

 

3.2.

Užtikrinti nuolatinį organizacijos procesų tobulinimą

3.2.1.

Ištobulinti veiklos rodiklius

Kas mėnesį stebimi veiklos rodikliai

3.2.2.

Stebėti, analizuoti, vertinti procesus

Procesai stebimi, analizuojami, vertinami

 

 

3.2.3.

Užtikrinti racionalų sveikatos priežiūrai skirtų išteklių naudojimą

Kas mėnesį stebimas sveikatos priežiūrai skirtų išteklių naudojimas

 

 

 

III SKYRIUS

ĮSTAIGOS VEIKLOS TIKSLŲ IR UŽDAVINIŲ ĮGYVENDINIMAS

 

Įstaigos struktūra ir teikiamos paslaugos

Įstaigoje iškeltiems veiklos tikslams ir uždaviniams įgyvendinti buvo sukurta valdymo struktūra, kurią patvirtino Akmenės rajono Taryba 2012-04-25 Nr. T-95 sprendimu.

 

Ligoninės struktūra ir teikiamos paslaugos

Eil.Nr.

Skyrius/padalinys

Skyriuje /padalinyje teikiamos paslaugos

1.

Skubios pagalbos ir konsultacijų skyrius

Dienos chirurgijos paslaugos

Stebėjimo paslaugos

Skubios chirurginės pagalbos paslaugos

Dienos terapijos paslaugos

II lygio specialistų konsultacijos:

Rentgenodiagnostikos paslaugos

Endoskopijų paslaugos

Echoskopijų paslaugos

Otorinolaringologo paslaugos

Oftalmologo paslaugos

Dermatovenerologo paslaugos

Neurologo paslaugos

Diabetinės pėdos paslaugos

Akušerio ginekologo paslaugos

Vidaus ligų gydytojo paslaugos

Anesteziologo reanimatologo

Kardiologo paslaugos

Gastroenterologo paslaugos

Endokrinologo paslaugos

Infektologo paslaugos

Ortopedo traumatologo paslaugos

Chirurgo paslaugos

Vaikų ligų gydytojo paslaugos

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo paslaugos

Ambulatorinės reabilitacijos paslaugos

Laboratorinės diagnostikos paslaugos (EKG, spirometrija, audiometrija, encefalografija)

Urologo paslaugos

Burnos chirurgo paslaugos

Geriatro paslaugos

 

 

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos

2.

Vaikų ligų skyrius

Aktyviojo gydymo vaikams, Reanimacija I-2, vaikų dienos terapijos ir vaikų stebėjimo paslaugos

3.

Palaikomojo gydymo ir vidaus ligų skyrius

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos

Paliatyviosios pagalbos paslaugos

Aktyviojo gydymo paslaugos suaugusiems, sergantiems terapinio profilio ligomis

Reanimacija I-2 paslaugos

Geriatrijos paslaugos

Tęstinio gydymo paslauga

4.

Odontologijos skyrius

Dantų protezavimo paslaugos

5.

Administracija

Direktorius, direktoriaus pavaduotojas gydymui

6.

Slaugytojų padalinys

Slaugytojų paslaugos

7.

Buhalterinės apskaitos padalinys

Vyr. buhalteris, ekonomistas, buhalteris

8.

Bendrasis padalinys

Bendrojo padalinio vadovas, sveikatos statistikas, viešųjų pirkimų specialistas, personalo specialistas, mašininkė, kompiuterinių sistemų specialistas, biuro administratorius, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas, archyvarė

9.

Ūkio padalinys

Aptarnaujantis personalas

Pagrindinė ligoninės veikla – teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientams.

Šiai veiklai vystyti reikalingi:

Žmogiškieji ištekliai. Informacija apie ligoninės personalą

          2017 m. birželio 28 d. Tomas Skučas laimėjo konkursą ir 2017 m. rugpjūčio 7 d. pradėjo eiti ligoninės direktoriaus pareigas. 2018 m. sausio 1 d. ligoninėje dirbo 155 darbuotojai, o 2018 m. gruodžio 31 d 153. 2018 metais ligoninėje buvo įdarbinti 2 vaikų ligų gydytojai vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos kabinete, 1 vidaus ligų gydytoja, 1 bendrosios praktikos slaugytoja ir 1 slaugytojos padėjėja.

2018 metais ligoninėje dirbusių gydytojų amžiaus vidurkis – 59,83, 2017 m. – 59,85 metai, 2016 m. – 58,58 metai, 2015 m. – 59,27 metai 2014 m. – 59,02 metai, 2013 m. – 57,58 metai, 2012 m. – 60,15 metai.

Darbuotojų ir etatų skaičius 2012-2014 metais

Eil. nr.

Darbuotojų kategorijos

Etatų skaičius

Darbuotojų skaičius

Pirmaeilininkai

Antraeilininkai

Viso

 

 

2012-12-31

2013-12-31

2014-12-31

2012-12-31

2013-12-31

2014-12-31

2012-12-31

2013-12-31

2014-12-31

2012-12-31

2013-12-31

2014-12-31

1.

Gydytojai

23,54

26,505

25,74

14

18

20

23

22

19

37

40

39

2.

Slaugytojos

68,65

73

73,35

70

73

75

-

1

1

70

74

76

3.

Slaugytojų padėjėjai

11

10,5

9,5

11

11

10

-

-

-

11

11

10

4.

Administracija

1,5

1,5

1,5

2

2

2

-

-

-

2

2

2

5.

Kiti

19,8

20,25

21,25

19

19

21

1

1

1

20

20

22

 

Iš viso:

124,49

131,755

131,34

116

123

128

24

24

21

140

147

149

Darbuotojų ir etatų skaičius 2015-2017 metais

Eil. Nr.

Darbuotojų

kategorijos

Etatų skaičius

Darbuotojų skaičius

Pirmaeilininkai

Antraeilininkai

Viso

 

 

2015.12.31

2016.12.31

2017.12.31

2015.12.31

2016.12.31

2017.12.31

2015.12.31

2016.12.31

2017.12.31

2015.12.31

2016.12.31

2017.12.31

1.

Gydytojai

23,685

26,235

26,11

18

21

21

21

20

20

39

41

41

2.

Slaugytojai

72,6

73,59

76,14

74

72

74

1

10

10

75

82

84

3.

Slaugytojų padėjėjai

9,5

9,5

9,5

10

10

10

-

-

-

10

10

10

4.

Administracija

1,5

1,5

1,5

2

2

2

-

-

-

2

2

2

5.

Kiti

19,5

18,5

19,09

19

18

17

1

1

1

20

19

18

 

Iš viso:

126,785

129,325

131,34

123

123

124

23

31

31

146

154

155

 

Darbuotojų ir etatų skaičius 2018 metais

 

Eil. Nr.

Darbuotojų

kategorijos

Etatų skaičius

Darbuotojų skaičius

Pirmaeilininkai

Antraeilininkai

Viso

1.

Gydytojai

25,95

22

18

40

2.

Slaugytojai

75,62

74

9

83

3.

Slaugytojų padėjėjai

10,0

10

-

10

4.

Administracija

1,5

2

-

2

5.

Kiti

18,09

17

1

18

 

Iš viso:

131,16

125

28

153

 

Darbuotojų skaičius per paskutinius trejus metus padidėjo, nes buvo priimta dirbti slaugytojų, o gydytojų skaičius metai iš metų lieka panašus. Įstaigoje dirbančių gydytojų skaičius svyruoja 37-41 ribose, slaugytojų nuo 70 išaugo iki 83, slaugytojų padėjėjų nuo 9,5 iki 10.

 

Darbuotojų apyvartumo koeficientas

Metai

Priimti

darbuotojai

Atleisti

darbuotojai

Vidurkis

Koeficientas /%

Numatytas koeficientas

2016

25

15

151

0,2649/26,49

 

2017

14

11

159

0,157/15,72

 

2018

7

12

156

0.1217/12.17

20 %

 

Įstaigos statistiniai rodikliai

Lovų skaičius

 

Skyrių lovos

Lovų skaičius 2014 m.

Lovų skaičius 2015 m.

Lovų skaičius 2016 m.

Lovų skaičius 2017 m.

Lovų skaičius 2018 m.

Vidaus ligų

25

16

16

16

14

Geriatrijos

8

6

6

6

8

Palaikomojo gydymo

Slaugos lovos

46

46

46

46

46

Paliatyviosios pagalbos lovos

1

1

1

1

1

Vaikų ligų

18

5

5

5

5

Skubios pagalbos ir konsultacijų (dienos chirurgija)

10

1

1

1

1

Iš viso:

108

75

75

75

75

 

2018 metais stacionare buvo 75 lovos. Nuo 2015 metų šis skaičius nepakito.  

Teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas svarbūs sekantys rodikliai:

 

Pacientų vidutinė gydymo trukmė, lovų užimtumas, lovų apyvarta, lovadienių skaičius

 

Skyriaus pavadinimas

Vidutinė gydymo trukmė (dienomis)

Lovos užimtumas (dienomis)

Lovos apyvarta

Lovadienių skaičius

2016

2017

2018

2016

2017

2018

2016

2017

2018

2016

2017

2018

Vidaus ligų

7,7

7,4

6,8

320,9

282,1

265,8

41,9

38,3

39,3

5134

4513

3721

Geriatrijos

8.2

8,5

7,8

338,5

428,3

304,8

41,2

50,5

39

2031

2570

2438

Vaikų ligų

5,4

5,2

5,1

285

260,0

188

53,0

49,8

37,2

1425

1300

940

Palaikomojo gydymo ir slaugos

38,3

41

41,7

305,1

308

309,4

8,2

4,0

7,4

14340

14502

14233

Skubios pagalbos ir konsultacijų          (dienos chirurgijos) 

1

1

1

77

68

54

77

68,0

54

77

68

54

Bendras skyrių rodiklis

14,1

14,5

14,8

306,8

306,0

285,1

21,8

21,1

19,2

23007

22953

21386

 

Lovos funkcionavimo rodiklis rodo, kiek dienų per metus stacionaro lova buvo užimta. Rekomenduojama siekti 300 320 dienų lovos funkcionavimo rodiklio. 2018 metais jis buvo 285,1. 2018 metais jis sumažėjo, nes vadovaujantis ligonių kasų rekomendacijomis, pacientų srautus kreipėme į stebėjimo ir dienos terapijos paslaugas.

Ligoninėje gydyta ligonių 2014 – 2018 metais

Lovos

             

                   Metai

Pacientų skaičius

iš jų mirė

2014

2015

2016

2017

2018

2014

2015

2016

2017

2018

Vidaus ligų

980

806

670

612

550

26

21

18

18

19

Geriatrijos

35

150

247

303

311

1

7

8

13

19

Vaikų ligų

436

242

265

249

186

-

-

-

-

-

Palaikomojo gydymo ir slaugos

377

388

370

347

335

72

 

84

79

87

94

 Dienos chirurgija

129

134

77

68

54

-

-

-

-

-

Paliatyviosios pagalbos

4

7

3

4

6

-

5

-

1

5

Viso:

1961

1727

1632

1583

1442

99

117

105

119

137

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Bendras ligoninėje stacionare gydytų pacientų skaičius kas metai mažėja. 2018 metais jis sumažėjo 141 lyginant su 2017 metais, tačiau mirusiųjų skaičius ligoninėje išaugo iki 137, 18 asmenų daugiau negu pernai.

Lyginant su 2017 metais 2018 metais sumažėjo gydytų vidaus ir vaikų ligomis sergančių pacientų, slaugos ir palaikomojo gydymo ir padidėjo geriatrijos paslaugų skaičius, kas rodo, kad pastarųjų paslaugų poreikis auga.

Teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas svarbu žinoti, kokiomis dažniausiai pasitaikančiomis patologijomis gydomi pacientai, prognozuojant medicininės įrangos, medicinos priemonių įsigijimą.

2014 2018 metais stacionare gydyta ligonių dėl šių dažniausiai pasitaikančių patologijų

Patologija      

                    

Metai

Pacientų skaičius

 

2014

2015

2016

2017

2018

Širdies ir kraujagyslių ligos

964

805

671

562

539

Kvėpavimo takų ligos

629

535

566

565

498

Virškinimo trakto ligos

112

81

93

56

51

Urogenitalinės ligos

101

141

107

151

103

Kraujo ligos

13

10

14

18

12

Onkologinės ligos

95

77

29

65

66

Traumos, apsinuodijimai ir kiti išoriniai poveikiai

27

31

17

19

10

Kitos

20

47

135

147

163

 

 

Ligoninėje dažniausiai gydyti pacientai sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis bei kvėpavimo takų susirgimais.

Brangiai kainuojanti procedūra įstaigai yra kraujo ir jo pakaitalų perpylimas, tačiau pacientams ji dažnai gyvybiškai svarbi.

Ligoninėje pacientams perpilta kraujo ir jo pakaitalų

Metai

2014

2015

2016

2017

2018

Perpilta (flakonais) pacientams kraujo ir jo pakaitalų

 

90

 

85

 

84

 

68

 

64

Ligoninėje perpilamo kraujo ir jo pakaitalų kiekis nuo 2017 metų mažėja. 2018 metais perpilta 4 flakonais mažiau nei 2017 metais. Tai rodo, kad būklės, kai reikalinga kraujo ar jo pakaitalų transfuzija, nėra padažnėjusios.

Pervežta pacientų į aukštesnio lygio gydymo įstaigas

Metai

 

Pervežta pacientų į aukštesnio lygio gydymo įstaigas

2014

2015

2016

2017

218

Pervežta pacientų į aukštesnio lygio gydymo įstaigas

59

98

116

122

102

 

 

Yra pacientų būklės, kai jie turi būti pervežami į aukštesnio lygio ligonines. Rodiklis 2018 metais 20 atvejų mažesnis nei 2017 metais. Tai rodo, kad ligoninėje gydyti pacientai buvo su lengvesnėmis patologijomis ir gydymo eigoje komplikacijos buvo retesnės.

Svarbios yra ambulatorinės paslaugos, kurios yra įvairios ir teikiamos ne tik Akmenės rajono bet ir kitų rajonų gyventojams.

Pacientams suteiktų ambulatorinių paslaugų skaičius

Metai

2014

2015

2016

2017

2018

Gydytojų konsultacijos

31915

32545

34978

35974

31796

Skubios pagalbos

865

927

955

973

950

Dienos terapijos

1237

1391

1828

1805

1712

Stebėjimo

2263

2652

2743

2864

3189

Atlikta laboratorinių tyrimų

-

-

6265

1321

1353

Atlikta endoskopinių tyrimų

402

339

272

215

160

Atlikta echoskopinių tyrimų

4678

3240

3663

3702

2531

Atlikta radiologinių tyrimų

9608

8449

15421

12036

10547

Ambulatorinės reabilitacijos paslaugos

145

106

83

102

107

 

          Gydytojų suteiktų konsultacijų skaičius mažėja, nes rajono gyventojų skaičius mažėja. Didėja stebėjimo paslaugų skaičius, nes dalį pacientų iš aktyvaus gydymo paslaugų kreipiame į stebėjimo paslaugas. Taip yra todėl, kad mažinant pacientų hospitalizavimą padidėjo stebėjimo paslaugų skaičius.

Įstaigos finansiniai rodikliai

Uždirbtų pinigų pasiskirstymas pagal skyrius

Lovų profilio pavadinimas

Faktiškai uždirbta suma  €

   2016 m.

2017 m.

2018 m.

Vaikų ir vidaus ligų lovos

668 797

756 804

768 562

Palaikomojo gydymo lovos

371 688

399 153

435 609

Paliatyviosios pagalbos lovos

15 936

16 652

18 350

Dienos chirurgijos

20 248

19 298

18 567

Skubi pagalba priėmimo sk.

18 469

25 834

29 439

Stebėjimo paslaugos

209 216

245 982

280 480

Gydytojų specialistų konsultacijos

376 371

428 023

397 044

Gydytojų specialistų konsultacijos kai atliekami diagnostiniai veiksmai

164 127

150 836

169 910

Ambulatorinė reabilitacija

18 678

25 703

29 155

Sergančių cukriniu diabetu

 

 

 slaugos paslaugos

2 156

2 067

2 614

Ambulatorinė chirurgija

 

 

 

6 955

8 551

8 937

Dienos terapijos paslaugos

159 600

178 702

188 700

Odontologijos skyrius (protezavimo paslaugos)

22 928

30 611

58 777

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos

47 412

47 300

59 567

Prevencinės programos

420

470

1 012

IŠ VISO UŽDIRBTA:

2 103 001

2 335 986

2 466 723

GAUTA:

2 093 272

2 268 812

2 418 174

 

2018 m. ligoninė teikė antrinio lygio stacionarines, specializuotas ambulatorines (stebėjimo, dienos terapijos, dienos chirurgijos, skubios pagalbos, gydytojų specialistų konsultantų) paslaugas, ambulatorinės reabilitacijos, slaugos ir palaikomojo gydymo, paliatyviosios pagalbos, dantų protezavimo, prevencinės programos paslaugas Akmenės rajono ir kitiems Respublikos gyventojams. 2018 m. didžiausią pajamų iš PSDF biudžeto dalį 768 562 Eur. arba 31 proc. ligoninė gavo už suteiktas stacionarines paslaugas.

Viešieji pirkimai, vykdyti 2018 metais

Per 2018 metus mūsų įstaigoje buvo atlikta mažos vertės pirkimų – 213, elektroninių pirkimų, atliktų supaprastinto atviro konkurso būdu per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą (CVP IS) – 5, pirkimų, atliktų per Centrinės perkančiosios organizacijos elektroninį katalogą (CPO) - 6.

Supaprastinti viešieji pirkimai vykdomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymu (2017-05-02 Nr. XIII-327), mažos vertės pirkimai vykdomi vadovaujantis Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2017-06-28 įsakymu Nr. 1S -97 patvirtintu Mažos vertės pirkimų aprašu bei ligoninės direktoriaus 2018-07-09 įsakymu Nr. V-35 ,,Viešųjų pirkimų organizavimo tvarkos aprašu“.

Įstaigos pajamos ir sąnaudos

Metinė finansinė atskaitomybė pateikta, vadovaujantis pajamų ir sąnaudų kaupimo principu, taikant laisvos formos apskaitos registrus.

Gautos pajamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo sudarė 94,8 % nuo visų gautų pajamų.

 

Visos pajamos

                                                                                                                                             Eurais

1.

Visos pajamos

2 551 443

1.2.

Pagrindinės veiklos pajamos

2 532 292

1.2.1

Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF)

2 418 174

1.2.1.1

                         už mokamas PSDF medicinines paslaugas

2 359 397

1.2.1.2

už mokamas PSDF protezavimo paslaugas

58 777

1.2.2

Mokamos paslaugos

114 118

1.2.2.1

                                     už mokamas medicinines paslaugas

15 825

1.2.2.2

už mokamas protezavimo paslaugas

98 005

1.2.2.3

                         už kitas mokamos paslaugas

288

1.3

Finansavimo pajamos

17 324

1.3.1

iš valstybės biudžeto

7 962

1.3.1.1

 ilgalaikio turto nusidėvėjimo suma, perkelta į pajamas

7 962

1.3.2

iš ES lėšų

4 290

1.3.2.1

 ilgalaikio turto nusidėvėjimo suma, perkelta į pajamas

4 290

1.3.3

iš savivaldybės biudžeto

846

1.3.3.1

       ilgalaikio turto nusidėvėjimo suma, perkelta į pajamas

846

1.3.4

iš kitų finansavimo šaltinių

4 226

1.3.4.1

 ilgalaikio turto nusidėvėjimo suma, perkelta į pajamas

186

1.3.4.2

        medikamentai

2 978

1.3.4.3

        trumpalaikis turtas

318

1.3.4.4

        Kitoms išlaidoms

744

1.4.

Kitos veiklos pajamos

1 674

1.4.1

        patalpų eksploatacijos, lauko teritorijos priežiūros

1 674

1.5.

Finansinės veiklos pajamos

153

 

 

Sąnaudos

VšĮ Naujosios Akmenės ligoninė per 2018 finansinius metus gavo 21 813 eurų pelno.

                                                                                         Eurais

Eil.Nr.

Visos sąnaudos sudaro

2 529 630

1

Pagrindinės veiklos sąnaudos

2 528 841

1.1.

Darbo užmokestis

1 474 468

1.2.

Socialinis draudimas

456 182

1.3.

Amortizacija

132 694

1.4.

Nuvertėjimo ir nurašytos sumos

991

1.5.

Komunalinės paslaugos

62 122

1.5.1

         patalpų šildymas

33 512

1.5.2

                           elektros energija

14 497

1.5.3

                           vandentiekis ir kanalizacija

7 834

1.5.4

                           ryšiai

2 339

1.5.5

                          kitos komunalinės paslaugos

3 940

1.6.

Komandiruotės

2 250

1.7.

Transporto

13 514

1.8.

Kvalifikacijos kėlimo

2 510

1.9.

Paprasto remonto

23 583

1.10.

Sunaudota atsargų

115 193

1.10.1

                 medikamentų

51 028

1.10.2

                 pagalbinės medicininės medžiagos

31 180

1.10.3

                 dezinfekcinės, rentgeno ir kraujo

13 025

1.10.4

                trumpalaikio turto ir kanceliarinių

19 960

1.11.

Kitos paslaugos

245 335

1.11.1

                maitinimo

62 629

1.11.2

                laboratorijos

39 611

1.11.3

                patalpų valymo

33 278

1.11.4

                medicinos aparatūros priežiūros

33 918

1.11.5

                draudimo

9 115

1.11.6

                skalbimo

14 027

1.11.7

      elektrikų ir teisinės paslaugos

23 000

1.11.8

               kompiuterių priežiūra, spauda ir kt.

29 757

2.

Kitos veiklos sąnaudos

789

3.

Finansinės veiklos

0

 

Darbo užmokestis ir socialinis draudimas sudarė 76,2 % nuo visų pajamų. Darbo užmoestis sudarė 58,2 % (išlaidų normatyvas darbo užmokesčiui iki 62 %, o darbo užmokesčiui su sodros įmokomis iki 81 %) yra patvirtintas Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. balandžio 25 d. sprendimu Nr. T 83.

Turtas ir įsipareigojimai

                                                                                                             Eurais

Eil. Nr.

Rodikliai

2018 metai

2017 metai

1.

Ilgalaikis turtas

572 550

535 546

2.

Trumpalaikis turtas

789 002

737 850

2.1.

Atsargos ir nebaigtos vykdyti sutartys

14 296

11 538

2.2.

Išankstiniai apmokėjimai

12 512

7 990

2.2.1.

už spaudą ir draudimą

12 512

7 990

2.3.

Per vienerius metus gautinos sumos

221 142

130 607

2.3.1.

             iš Šiaulių TLK

212 839

117 951

2.3.2.

iš kitų

8 303

11 606

2.3.3.

                     Gautinos sumos iš ES

0

1 050

2.4.

Gryni pinigai sąskaitoje ir kasoje

541 052

587 715

3.

Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai

131 557

178 388

3.1.

Tiekėjams mokėtinos sumos

42 693

24 399

3.2.

Su darbo santykiais susiję mokėjimai (Sodrai)

0

67 061

3.3.

Sukauptos atostoginių sumos

88 864

85 878

3.4.

Grąžintinos ES finansavimo sumos

0

1 050

 

         Dalininkai

          Ligoninės dalininko (Akmenės rajono savivaldybės) 2018 m. pradžioje ir metų pabaigoje įstatinis kapitalas buvo 202 816 eurų.

          2018 metų pradžioje užbalansinėje sąskaitoje dalininkų turtas, gautas pagal panaudos sutartį iš steigėjo - Akmenės rajono savivaldybės, buvo 1 535 812 eurų. Per 2018 m. turto buvo gauta už 185 025 eurų (įsigijimo vertė) iš Akmenės rajono savivaldybės, kurį perdavė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. Šis turtas buvo mūsų ligoninėje (universalus rentgeno diagnostinis aparatas su distanciniu valdymu ir automobilis ,,Volkswagen Transporter). 2018 metų pabaigoje įsigijimo likutis pastatų ir ilgalaikio turto – 1 720 837 eurų (ilgalaikio turto: įrenginių – 106 362,95 eurų, transporto – 89 413,61 eurų, ligoninės pastatų pagal registrų centro duomenimis 2017-06-30 – 1 525 060,87 eurų). Trumpalaikio turto likutis metų pabaigoje – 2 970,93 eurų. 2018 metų pradžioje užbalansinėje sąskaitoje dalininkų turtas, gautas pagal panaudos sutartį iš steigėjo – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, buvo 38 345 eurų (automobilis Fiat Ducato su medicinine įranga). 2018 m. buvo gauta pagal panaudą atsargos iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pagal ,,Nacionalinę imunoprofilaktikos 2014-2018 metų programą“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 3 d. įsakymu Nr. V-8. Panaudos gavėjui laikinai ir neatlygintinai naudoti vieną komplektą kurio vertė 222,64 eurų, kurį sudaro krepšys su šalčio elementais ir termobarjerais bei temperatūros matavimo prietaisas.

         Ilgalaikis materialusis turtas

Ilgalaikiam materialiajam turtui priskiriamas turtas, kurio įsigijimo savikaina didesnė nei 500 eurų ir tarnavimo laikas ilgesnis nei vieneri metai. Ilgalaikis turtas apskaitoje registruojamas įsigijimo savikaina. Ilgalaikio materialiojo turto 2018 metų pradžioje buvo už 535 546 eurų. Per 2018 metus įsigyta už 170 688 eurų. Amortizacijos priskaičiuota 132 674 eurų. Nurašyta:

1.      Medicininė įranga: švirkštinė pompa.

2.      Baldų bei biuro įranga: kompiuteris, spausdintuvas, kopijavimo aparatas, mobilus telefonas.

Nurašomas nebenaudojamo ilgalaikis turtas, kurio likutinė vertė 0,29 euro, nuo 2015 metų likutinė vertė 1 euras.

2018 metų pabaigoje ilgalaikio turto buvo už 572 425 eurų. Įstaigoje taikomas tiesiogiai proporcingas nusidėvėjimo skaičiavimo metodas. Per metus nupirkta medicininės aparatūros už 41 738 eurus (medicinos įranga: skubios pagalbos ir konsultacijų skyriui vakuuminis garo sterilizatorius su priedais 35 066 eurų, elektrokardiografas KENZ CARDIO 2 723 eurų, kraujospūdžio monitorius 24h Tono Track 1 450 eurų, kompresinės terapijos aparatas su aplikatoriumi kojoms ir rankai 2 500 eurų). Taip pat nupirkta kompiuterių už 1 467 eurų, kopijavimo aparatas Canon Iradvc3525i 3 100 eurų, vandens oro užuolaida 1 139 eurų, spintelės 1 944 eurų. Kitas turtas sudarė 8 805 eurų. 2018 m. gegužės mėn. įsigijome intermituojančios pneumatinės kompresijos terapijos prietaisą (3300 eurų iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skirtų lėšų ir 650 eurų įstaigos lėšų). VšĮ Naujosios Akmenės ligoninė įgyvendino projektą Nr. 08.1.3-CPVA-V-607-02-0009 „Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas neįgaliesiems VšĮ Naujosios Akmenės ligoninėje“ (toliau – Projektas), finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projekto vertė sudarė 120 000,00 Eur, iš jų 102 000,00 Eur – Europos regioninės plėtros fondo lėšos, 18 000,00 Eur – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos. Buvo pakeisti senieji liftai naujais bei įrengtas pandusas prie pagrindinio ligoninės pastato įėjimo.

Ilgalaikio turto ataskaita 2018 metais                                                                                                                                                             

                                                                                                                                      Eurais

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Metų pradžiai

Įsigyta

Nusidė-

vėjimas

Nuvertėjimas

Nura-šyta

Metų pabaigai

1.

ILGALAIKIS TURTAS

535 546

170 688

132 694

988

2

572 550

2.

Nematerialusis

0

145

20

 

 

125

2.1

Programinė įranga įsigyta iš ligoninės lėšų

0

145

20

 

 

125

3.

Materialusis turtas

535 546

170 543

132 674

988

2

572 425

3.1.

Transporto priemonės, įsigytos iš įmonės lėšų

17 932

 

9 424

 

 

8 508

3.2.

Medicininė įranga ir instrumentai

     437 802

41 738

95 294

 

 

0,29

384 4246

3.21

Įsigyta iš ligoninės lėšų

     333 304

38 438

86 434

 

 

285 308

3.22

 Iš savivaldybės programos

      3 524

3 300

846

 

 

5 978

3.23

Savivaldybės lėšos kapitalui didinti

802

 

797

 

 

5

3.24

2% nuo gyventojų pajamų mokesčio

1

 

0

 

 

1

3.25

Valstybės lėšos, PSDF restruktūrizacijos lėšos

100 006

 

7 143

 

 

0,29

92863

3.26

Medicinos įranga iš ES lėšų 85%

5

 

0

 

 

5

3.27

Medicinos įranga ir VB lėšų 15 %

5

 

0

 

 

5

3.28

Labdaros gautų lėšų

155

 

74

 

 

81

3.3.

Kitas materialus turtas

79 812

128 805

27 956

988

2,16

179 671

3.31

Įsigyta iš ligoninės lėšų

74 495

8 210

22 800

988

1,87

5 8914

3.32

Savivaldybės programų

0

 

0

 

 

0

3.33

Įranga iš kitų šaltinių

1

 

0

 

0,29

1

3.34

Kompiuterinė įranga iš VB

803

 

326

 

 

477

3.35

Kompiuterinė įranga iš ES

4 513

 

1 861

 

 

2 652

3.36

Kompiuterinė įranga iš kitų šaltinių

 

595

111

 

 

484

3.37

Kitas materialus turtas iš ES

 

120 000

2 429

 

 

99 571

3.38

Kitas materialus turtas iš VB

 

18 000

429

 

 

17 571

Darbuotojų darbo užmokestis

Direktoriaus mėnesinis atlyginimas 1590 eurų (priedas – 636 eurų), metinis – 28 404 eurų.

Direktoriaus pavaduotojo gydymui mėnesinis atlyginimas 1004 eurų, metinis – 12 093 eurų.

VšĮ Naujosios Akmenės ligoninės vidutinis darbo užmokestis 2017 m. ir 2018 m.

Personalas

Vidutinis darbo užmokestis eurais

2018 m.

2017 m.

Vieno darbuotojo (fizinio asmens darbo užmokestis)

Vieno etato darbo užmokestis

Vieno darbuotojo (fizinio asmens darbo užmokestis)

Vieno etato darbo užmokestis

Visi darbuotojai

801

925

745

883

Gydytojai

1123

1718

1099

1685

Slaugytojai

663

700

590

658

 

Vidutinis darbuotojų atlyginimas 2018 m. – 801 euras, 2017 m. – 745 euras.

2018 m. lyginant su 2017 m. fizinio asmens darbo užmokestis padidėjo 7,5 proc., o vieno etato apie 5 proc.

Ateinančių finansinių metų veiklos tikslai, uždaviniai ir planuojami darbai

Ligoninės ateities planai atsilieps jos veiklai ir finansiniam rezultatui. Įstaiga planuoja 2019 metus baigti teigiamu finansiniu rezultatu. Teikti visas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurias teikėme 2018 metais. Gerinti ir plėsti reabilitacijos paslaugas, nuperkant naują, reikalingą įrangą, suremontuojant patalpas antrame ligoninės aukšte. Tikimės, kad atsiras didesnis šių paslaugų poreikis pacientams ypač ambulatorinės reabilitacijos. Viršijus pastarųjų teikimui sutartinius limitus, prašyti Šiaulių TLK skirti papildomą finansavimą.

Kolegialūs valdymo organai

Ligoninėje yra sudaryti  patariamieji kolegialūs valdymo organai: stebėtojų taryba, gydymo taryba, slaugos taryba bei medicinos etikos komisija.

Stebėtojų tarybą sudaroma Savivaldybės tarybos sprendimu penkeriems metamas. Tarybos tikslas – užtikrinti įstaigos veiklos viešumą. Stebėtoju taryba Vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymu, kitais įstatymais ir Vyriausybės nutarimais, įstaigos įstatais bei stebėtojų tarybos nuostatais. 2018 metais įvyko 4 stebėtojų tarybos posėdžiai.

VšĮ Naujosios Akmenės ligoninės Gydymo taryba yra patariamasis organas, sudaromas įstaigos vadovo įsakymu iš skyriaus vedėjų bei ligoninėje dirbančių gydytojų. Gydymo tarybai pirmininkauja direktoriaus pavaduotoja gydymui. Gydymo taryba veikia pagal direktoriaus patvirtintą darbo reglamentą. 2018 metais vyko 3 gydymo tarybos posėdžiai. Aptarta E. medicinos problemos, vaikams teikiamos paslaugos, kraujo transfuzijos klausimai.

Įstaigos Slaugos taryba sudaroma direktoriaus įsakymu iš ligoninėje dirbančių bendrosios praktikos slaugytojų. Slaugos tarybai pirmininkauja įstaigos vyriausioji slaugytoja. Ši taryba savo darbą organizuoja pagal direktoriaus patvirtintą reglamentą. 2018 metais organizuoti 6 slaugos tarybos posėdžiai, kurių metu analizuotos slaugytojų padėjėjų darbas, pacientų lydėjimas į kitas gydymo įstaigas, skyriuose mirusių pacientų palaikų sutvarkymas, slaugytojų darbo organizavimas, slaugos priemonių atnaujinimas.

Ligoninės darbuotojų visuotiniame susirinkime išrinkta Medicinos etikos komisija, kuri kontroliuoja, kaip laikomasi medicinos etikos reikalavimų. Medicinos etikos komisija ir jos darbo reglamentas patvirtintas ligoninės direktorius įsakymu.

Šių patariamųjų organų narių darbas nemokamas.

Vidaus medicinos audito grupės veikla 2018 metais

2016 m. gegužės 6 d. ligoninės direktoriaus įsakymu Nr. V-27 buvo sudaryta dvylikos asmenų vidaus medicininio audito grupė, iš įvairių ligoninės padalinių. Paskirtas audito grupės vadovas. 2018 metais audito grupės sudėtis nebuvo keista.

Vidaus medicininių auditų atlikimas buvo organizuojamas, vadovaujantis ligoninės direktoriaus 2017 m. gruodžio 20 d. patvirtintu įsakymu Nr. V-73 „Dėl vidaus medicininio audito metinio darbo plano grafiko 2018 metams patvirtinimo“ bei kitais Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro, ligonių kasų, ligoninės direktoriaus, įsakymais, teisės aktais bei jų poįstatyminiais pakeitimais, reglamentuojančiais paslaugų teikimo įstaigoje kokybę.

Vidaus medicininio audito grupės veikla:

Eil. Nr.

Pavadinimas

2013 m.

2014 m.

2015 m.

2016 m.

2017 m.

2018 m.

1.

Atlikta vidaus medicininių auditų

14

18

19

21

14

18

2.

Neplaninių vidaus medicininių auditų

1

1

2

1

-

1

3.

Užregistruotas neatitikčių skaičius registruose

85

71

72

77

45

57

4.

Užregistruotas nepageidaujamų įvykių skaičius registruose

2

 skiriant medikamentus

-

-

-

-

1

 teikiant elektroterapijos paslaugas

5.

Atliktos pacientų ir jų artimųjų apklausos

2 iš jų:

 1 vykdyta ištisus metus dėl stacionarinių paslaugų

2 iš jų: 1 vykdytas ištisus metus- dėl stacionarinių paslaugų, 1vykdytas IV mėnesį dėl registratūros darbo

2 iš jų:

1 vykdytas ištisus metus- dėl stacionarinių paslaugų,

 1 dėl echoskopijų kabineto

darbo

2 iš jų:

 1 vykdyta ištisus metus- dėl stacionarinių paslaugų,

 1 dėl registratūros darbo

2 iš jų:

 1 vykdyta ištisus metus- dėl stacionarinių paslaugų,

 1 dėl vaikų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų kokybės

2 iš jų:

 1 vykdyta ištisus metus- dėl stacionarinių paslaugų,

 1 dėl dienos terapijos teikiamų paslaugų kokybės

Iš viso:

104

92

95

101

59

77

 

          Vidaus medicininių auditų metu siekta išsiaiškinti, ar pacientams teikiamos paslaugos atitinka nustatytus reikalavimus ir teisės aktus.

Auditų metu nustatytos 8 neatitiktys:

E medicinos paslaugų naudojimas ir įdiegimas - įdiegta ir naudojama apie 30 %.

Ilgalaikio stebėjimo paslaugos - rasta 1 neatitiktis (pacientai stebimi be šeimos gydytojų siuntimų).

Dienos chirurgijos paslaugos - užpildyta 1 neatitikties forma (siuntimuose šiai paslaugai nenurodomi atlikti laboratoriniai tyrimai).

Vidutinė ligonio gulėjimo ligoninėje trukmė (dienomis) - užpildyta 1 neatitikties forma (mūsų ligoninė viršija 0,8 dalimi SAM nustatytas normas).

Geriatrijos paslaugų teikimas - tikrinimo metu neatitikčių nerasta.

Tęstinio gydymo paslaugos - užpildyta 1 neatitikties forma (dėl nekokybiškų gautų išrašų).

Ambulatorinės reabilitacijos paslaugos - užpildyta 1 neatitikties forma (dėl netvarkingai pildomų žurnalų).

Narkotikų apskaita ligoninėje - užpildyta 1 neatitikties forma.

Darbuotojų darbo sutartys - užpildyta 1 neatitikties forma (kad kai kuriose nėra darbuotojų parašų).

Mokamos paslaugas registratūroje - užpildyta 1 neatitikties forma (netvarkingai pildomas kasos aparato žurnalas).

Vaikų ligų skyriuje teikiamos paslaugos - tikrinimo metu neatitikčių nerasta.

Pėdos kabinete teikiamos paslaugos - tikrinimo metu neatitikčių nerasta.

Priėmimo skyriuje - pirmosios pagalbos vaistų rinkinys bei personalo rankų higienos užtikrinimo lygis tikrinant neatitikčių nerasta.

Neplaninis auditas buvo atliktas dėl gydytojo oftalmologo teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų pateikimo apmokėjimui teisingumą už 2018 m. spalio – lapkričio mėn.

Pagal vidaus medicininio audito nurodymus visuose ligoninės skyriuose darbuotojai visus metus stebėjo neatitiktis ir juos registravo:

Palaikomojo gydymo ir vidaus ligų skyrius užfiksavo - 22.

Vaikų ligų skyriuje užregistruota - 10.

Skubiosios pagalbos ir konsultacijų skyriuje užregistruota - 25.

2018 metais buvo vykdoma stacionare ir dienos terapijoje gydytų pacientų anoniminė apklausa. Apklausos tikslas – išsiaiškinti, kaip pagerinti stacionarinių ir ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

Anketas apie stacionarines paslaugas per 2018 metus užpildė 960 respondentų. Teigiamai įvertintos anketos – tai anketos, kuriose pacientų bendras pasitenkinimas ASPĮ teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis vertinamas 7–10. Mūsų ligoninėje 99,8%. Respondentų stacionarines paslaugas vertina teigiamai ir tik 0,2% neigiamai. Paciento pasitenkinimo ASPĮ teikiamomis stacionarinėmis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis lygis yra 0,99.

Anketavimo būdu tikrinta dienos terapijos suteiktų paslaugų kokybė. Anketas užpildė 25 respondentai. Paslaugų teikimas įvertintas tik gerai ir labai gerai.

2018 metais įstaiga gavo 2 rašytinius skundus:

Vieno paciento artimieji reikalavo gydytojo ortopedo traumatologo pakeisti įrašo datą, jam nesutikus, parašė skundą. Skundas nepagrįstas.

Kitas pacientas kaltino budinčią gydytoją, kad nepadavė jo sūnui būtinų vaistų, tačiau jokiuose dokumentuose nebuvo nurodyta, kad pacientui turi būti duodami reikalaujami vaistai. Skundas nepagrįstas.

Išorinių auditų atlikti ligoninės tikrinimai 2013 2018 metais

Eil. Nr.

Įstaigos pavadinimas

2013 m.

2014 m.

2015 m.

2016 m.

2017 m.

2018m.

1.

VSDF Akmenės/Mažeikių skyrius

5

1

5

2

2

2

2.

Šiaulių TLK

6

1

1

-

-

3

3.

Centrinė projektų valdymo agentūra

-

-

-

-

-

 

4.

VMAI (valstybinis medicininis auditas)

-

-

-

-

-

-

5.

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba

1

1 (raštvedyba)

-

-

-

 

6.

Šiaulių apskrities VMI

-

-

-

-

-

 

7.

VMVT Akmenės skyrius (valstybinė, maisto veterinarijos tarnyba)

-

-

-

-

-

 

8.

Šiaulių visuomenės sveikatos centras Akmenės skyrius

-

1

2

-

1

 

9.

Radiacinės saugos centro Šiaulių skyrius

1

1

1

-

1

 

10.

Valstybinės metrologijos inspekcijos Šiaulių skyrius

-

-

-

1

-

1

11.

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

2

-

-

-

-

 

12.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai prie Sveikatos apsaugos ministerijos

-

1

-

1

1

 

13.

Valstybinė darbo inspekcija Šiaulių skyrius

-

1

-

-

-

 

14.

Vaistų kontrolės tarnyba

-

-

-

1

-

 

15.

Šiaulių regiono valstybinis archyvas

 

 

 

 

 

1

16.

Akmenės priešgaisrinės

Gelbėjimo tarnyba

 

 

 

1

-

 

17.

UAB įmonių auditas-finansinės atskaitomybės auditas

 

 

 

1

1

 

18.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas

 

 

 

 

1

1

Iš viso:

15

7

9

7

7

8

             

Išorinis auditas. Tikrino:

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyrius du kartus tikrino nedarbingumo pažymėjimų išdavimo pagrįstumą. Neatitikčių nerasta.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas tikrino dantų protezavimo paslaugų teikimo atitikimą nustatytiems reikalavimams bei medicininių atliekų tvarkymo normų reikalavimus. Neatitikčių nerasta

Šiaulių regiono valstybinis archyvas tikrino dokumentų valdymą. Pateikė rekomendacijas.

Šiaulių teritorinė ligonių kasa tikrino:

Ilgalaikio stebėjimo paslaugas - nustatyta žala 481,90 eurų,

Stebėjimo paslaugas - nustatyta žala 221,89 eurų,

Dienos terapijos paslaugas – nustatyta žala 62,30 eurų.

Lietuvos metrologijos inspekcijos Šiaulių apskrities skyrius tikrino teisinės metrologijos reikalavimus. Neatitikčių nerasta.

IV SKYRIUS

ĮSTAIGOS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJAI IR JŲ REZULTATAS

 

Eil. Nr.

Veiklos rezultatų vertinimo rodikliai (toliau – rodiklis)

Rajonų ir regionų lygmens Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (toliau – LNSS) viešosios įstaigos*

Pasiektas rodiklis

 

Siektina reikšmė

Pasiekta reikšmė

 

1

2

3

4

 

I

Veiklos finansinių rezultatų vertinimo rodikliai:

 

1.

Įstaigos praėjusių metų veiklos rezultatų ataskaitoje nurodytas pajamų ir sąnaudų skirtumas (grynasis perviršis ar deficitas)

Būti nenuostolingai

 

Įstaiga 2018 m. baigė teigiamu balansu (21 813 €)

 

Rodiklio reikšmė apskaičiuojama pagal formulę: Pajamos–sąnaudos

 

2.

Įstaigos sąnaudų darbo užmokesčiui dalis                  

 

Panaudoti darbo užmokesčio fondui didinti gautas tikslines lėšas sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių asmens sveikatos priežiūros paslaugas, darbo užmokesčiui kelti vidutiniškai 20 proc., prioritetą teikiant mažiausiai uždirbantiems specialistams

Įstaigos sąnaudų darbo užmokesčiui dalis - 76.2%

Vidutinis 1 etato darbo užmokestis padidėjo 4 %

 

Rodiklio reikšmė apskaičiuojama:

Apskaičiuojamas asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – įstaiga) sveikatos priežiūros specialistams per ataskaitinį laikotarpį apskaičiuoto vidutinio vieno mėnesio darbo užmokesčio sumą (darbo užmokesčio fondą) dalijant iš įstaigos vidutinio vieno mėnesio sveikatos priežiūros specialistų užimtų etatų, kuriems per ataskaitinį laikotarpį faktiškai apskaičiuotas darbo užmokestis, skaičiaus.

Rodikliui apskaičiuoti naudojami įstaigų teritorinėms ligonių kasoms teikiami duomenys, kurie nurodyti Duomenų apie asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojų skaičių ir jų vidutinį darbo užmokestį ataskaitos formoje Nr. DU-ASPĮ, patvirtintoje Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus 2015 m. balandžio 28 d. įsakymu Nr. 1K-106 „Dėl Duomenų apie asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų skaičių ir jų vidutinį darbo užmokestį ataskaitų formų bei jų pildymo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

3.

Įstaigos sąnaudų valdymo išlaidoms dalis                       

Įstaigos sąnaudų valdymo išlaidoms dalis ne daugiau kaip 1,87 proc.

Valdymo išlaidoms - 3,5%

 

 

Rodiklio reikšmė apskaičiuojama pagal formulę:

Valdymo darbuotojų per  metus  patirtų  išlaidų  suma2 100%

pagrindinės įstaigos veiklos sąnaudos per metus + kitos įstaigos

veiklos sąnaudos per metus

 

 

1 Prie valdymo darbuotojų priskiriami: įstaigos vadovas ir jo pavaduotojai, patarėjai, vyriausieji finansininkai (buhalteriai).

2 Valdymo darbuotojų išlaidoms priskiriama: darbo užmokestis, prekių ir paslaugų naudojimo išlaidos, darbo vietų įkūrimo, administracinių pastatų išlaikymo (įskaitant ir remontą) sąnaudos, darbdavių socialinės pašalpos, materialiojo ir nematerialiojo turto įsigijimo išlaidos.

 

 

 

 

 

4.

Įstaigos finansinių įsipareigojimų dalis nuo metinio įstaigos biudžeto

Absoliutaus likvidumo rodiklis – nuo 0,5 iki 1

 

Absoliutaus likvidumo rodiklis – 4,1

 

 

Rodiklio reikšmė apskaičiuojama pagal formulę:

Įstaigos trumpalaikių investicijų vertė (eurais) + įstaigos pinigų ir pinigų ekvivalentų vertė (eurais)

Įstaigos trumpalaikių įsipareigojimų vertė (eurais)

 

II

Veiklos rezultatų vertinimo rodikliai:

 

1.

Įstaigoje taikomos kovos su korupcija priemonės, numatytos sveikatos apsaugos ministro tvirtinamoje Sveikatos priežiūros srities korupcijos prevencijos programoje

Suteiktas Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas

Siekiama gauti skaidrios įstaigos vardo statusą.

 

Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas įstaigoms suteikiamas vadovaujantis Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimo tvarko aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. V-65 „Dėl Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

2.

Konsoliduotų viešųjų pirkimų skaičius

Ne mažiau kaip 1

1

 

Konsoliduotas pirkimas  – jungtinis dviejų ar daugiau perkančiųjų organizacijų atliekamas prekių, paslaugų ar darbų įsigijimas su pasirinktu (pasirinktais) tiekėju (tiekėjais) sudarant viešojo pirkimo–pardavimo sutartį (sutartis), neatsižvelgiant į tai, ar prekės, paslaugos ar darbai yra skirti viešajam tikslui.

 

3.

Informacinių technologijų diegimo ir plėtros lygis (pacientų elektroninės registracijos sistema, įstaigos interneto svetainės išsamumas, darbuotojų darbo krūvio apskaita, įstaigos dalyvavimo elektroninėje sveikatos sistemoje mastas):         

Ne mažiau kaip 50 proc. visų kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) receptų yra elektroniniai

 

 

 

 

Elektroninių kompensuojamų receptų išrašyta - 65%

 

 

 

 

Rodiklio reikšmė apskaičiuojama pagal formulę:

2018 m. elektroninių kompensuojamųjų vaistų ir MPP receptų skaičius  X 100%

2018 m. visų kompensuojamųjų vaistų ir MPP receptų skaičius

 

Rodiklio reikšmei apskaičiuoti naudojami Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos „SVEIDRA“ (toliau – IS SVEIDRA) duomenys.

 

4.

Vidutinė hospitalizuotų pacientų gydymo trukmė įstaigoje pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytas paslaugų grupes (taikoma tik antrinio ir tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms)           

Vidutinė terapijos paslaugų grupės gydymo trukmė – 6,5 dienos

 

 

 

Vidutinė terapijos paslaugų grupės gydymo trukmė – 7,0 dienos

 

Rodiklio reikšmė apskaičiuojama pagal tris paslaugų grupes: chirurgijos, terapijos ir psichiatrijos:

1. Rodikliui apskaičiuoti naudojami duomenys, kurie nurodyti formoje Nr. 066/a-LK „Stacionare gydomo asmens statistinė kortelė“, patvirtintoje

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1998 m. lapkričio 26 d. įsakymu Nr. 687 „Dėl medicininės apskaitos dokumentų formų tvirtinimo“ (toliau – Kortelė). Duomenų šaltinis – Privalomojo sveikatos draudimo informacinė sistema SVEIDRA (toliau – IS SVEIDRA).

2. Skaičiuojami Kortelėse nurodyti aktyviojo gydymo etapai (toliau – etapai), kurių pabaigos datos įeina į ataskaitinį laikotarpį (2018 m.), išskyrus etapus, kuriuose nurodytas dienos chirurgijos požymis (jei Kortelė buvo patikslinta, skaičiuojami patikslintos Kortelės duomenys).

3. Rodiklio reikšmė skaičiuojama etapų lovadienių skaičių dalijant iš kiekvienos paslaugų grupės etapų skaičiaus:

3.1. chirurgijos paslaugų grupės vidutinei hospitalizuotų pacientų gydymo trukmei apskaičiuoti naudojami etapai, priskiriami chirurginio

pobūdžio giminingų diagnozių grupėms (toliau – DRG), išskyrus psichiatrijos paslaugų grupės etapus;

3.2. terapijos paslaugų grupės vidutinei hospitalizuotų pacientų gydymo trukmei apskaičiuoti naudojami etapai, priskiriami terapinio ar kito pobūdžio DRG, išskyrus psichiatrijos paslaugų grupės etapus;

3.3. psichiatrijos paslaugų grupės vidutinei hospitalizuotų pacientų gydymo trukmei apskaičiuoti naudojami etapai, jei nurodyta, kad pacientas buvo gydytas skyriuje, kuris IS SVEIDRA priskirtas „Psichiatrijos“ standartiniam padaliniui.

 

5.

Lovos užimtumo rodiklis įstaigoje pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytas paslaugų grupes (taikoma tik antrinio ir tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms)

Aktyvaus gydymo –

300 d. / 82,2 %

Aktyvaus gydymo –

263 d. / 72,05%

 

 

Rodiklio reikšmė apskaičiuojama pagal formulę:

 

1. Skaičiuojama dienomis:

 

Lovadienių skaičius

 

 

 

 

Vidutinis metinis stacionaro lovų skaičius

 

 

2. Skaičiuojama procentais:

Lovadienių skaičius             x 100/365

 

 

 

 

Vidutinis metinis stacionaro lovų skaičius

 

Aktyvaus gydymo lovos – tai stacionaro lovos, išskyrus slaugos, reabilitacijos, tuberkuliozės ir psichiatrijos lovas.

 

 

 

V SKYRIUS

KITA INFORMACIJA

 

Pagrindinės ligoninės problemos

Problemos 2018 m. išliko tos pačios, kaip ankstesniais metais:

        Didelis gydytojų amžiaus vidurkis, jaunų gydytojų neatvykimas.

        Gydytojų specialistų trūkumas ypač vidaus ligų.

   Rajono gyventojų skaičiaus mažėjimas (nuo jo priklauso stacionarinių paslaugų finansavimas).

 

 

 

 

Direktorius                                                                                                                 Tomas Skučas

 

 

 

 

 

 

                                                                                                            PATVIRTINTA

                                                                                         Akmenės rajono savivaldybės tarybos

                                                                                         2019 m. balandžio 30 d. sprendimu Nr. T-95

 

Viešosios įstaigos Naujosios Akmenės ligoninės

2018 metų aiškinamasis raštas

2019 m. kovo 15 d.

Naujoji Akmenė

 

I SKYRIUS

BENDROJI DALIS

 

Viešoji įstaiga Naujosios Akmenės ligoninė yra Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos iš Akmenės rajono savivaldybės turto ir lėšų įsteigta viešoji asmens sveikatos priežiūros ne pelno siekianti įstaiga, teikianti sveikatos priežiūros paslaugas pagal sutartis su Teritorine ligonių kasa ir kitais užsakovais.

Įstaiga VšĮ Naujosios Akmenės ligoninė įregistruota Valstybės įmonės Registrų centre  1997 m. spalio mėn. 13 dieną, jos kodas 153083122.

Įstaiga yra juridinis asmuo, ne pelno siekianti viešoji įstaiga, turinti ūkinį, finansinį, organizacinį ir teisinį savarankiškumą, savo antspaudą, firminį ženklą, sąskaitas banke. Įstaigos buveinė yra Žemaitijos g. Nr.6, Naujoji Akmenė. Įstaiga yra ribotos turtinės atsakomybės. Pagal savo prievoles atsako savo turtu. Įstaigos veikla neterminuota.

Pagrindinis įstaigos veiklos tikslas – gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą, mažinti jų sergamumą, kokybiškai bei kvalifikuotai teikti medicinos paslaugas. Siekiant įvykdyti veiklos tikslus, įstaiga teikia pirminio ir antrinio lygio stacionarines sveikatos priežiūros ar pirminio ir antrinio lygio ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas (priėmimo-skubios pagalbos, dienos stacionaro, dienos chirurgijos, stebėjimo, ambulatorinės chirurgijos, stacionarines, specializuotas ambulatorines, slaugos ir palaikomojo gydymo, paliatyvios pagalbos ir dantų protezavimo paslaugas).

Vidutinis darbuotojų skaičius per ataskaitinius metus buvo 156  darbuotojai, iš jų -42 gydytojai, 84 slaugytojos, 10 slaugytojų padėjėjų, kito personalo - 20.

 

Informacija apie asocijuotus ir kontroliuojamus subjektus

VšĮ Naujosios Akmenės ligoninė neturi kontroliuojamų, asocijuotų ir kitų subjektų, filialų ar kitų panašių struktūrinių vienetų.

Nuo 2010 m. sausio 1 d. apskaita tvarkoma vadovaujantis Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartais (VSAFAS). Buhalterinė apskaita tvarkoma kompiuterizuotai, naudojant „Edranos“ buhalterinę programą.

Reikšmingų įvykių, kurie galėtų turėti įtakos tolesnei įstaigos veiklai nėra.

 

Finansiniai metai

Įstaigos finansiniai metai sutampa su kalendoriniais. Finansiniai metai prasideda sausio mėn. 1 d. baigiasi gruodžio 31 d.

 

II SKYRIUS

APSKAITOS POLITIKA

 

2018 metais VšĮ, tvarkydama buhalterinę apskaitą ir sudarydama finansinių ataskaitų rinkinį, vadovavosi šiais teisės aktais, įskaitant jų pakeitimus:

1.    Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu.

2.    Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymu.

3.    Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartais (VSAFAS).

4.    Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymu.

5.    Lietuvos Respublikos Viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų įstatymu.

6. Įstaigos direktoriaus įsakymu patvirtinta apskaitos politika, kitais buhalterinę apskaitą ir finansinių ataskaitų sudarymą reglamentuojančiais teisės aktais.                

Finansinių ataskaitų parengimo pagrindas

Buhalterinė apskaita tvarkoma ir finansinės ataskaitos sudaromos, vadovaujantis šiais privalomais bendraisiais apskaitos principais: subjekto, veiklos tęstinumo, periodiškumo, pastovumo, piniginio mato, kaupimo, palyginimo, atsargumo, neutralumo ir turinio viršenybės prieš formą.

         Finansinės ataskaitos sudarytos vadovaujantis VSAFAS, laikantis veiklos tęstinumo principo, panašioms ūkinėms operacijoms ir įvykiams buvo taikomi vienodi apskaitos metodai. Sudarant šias finansines ataskaitas reikšminga suma buvo laikoma 5 procentai įstaigos grynojo rezultato.

 

         Nematerialusis turtas

   

Nematerialusis turtas apskaitomas, vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 13-ajame VSAFAS „Nematerialusis turtas“. Nematerialus turtas apskaitoje pripažįstamas įsigijimo savikaina, o ataskaitose rodomas likutine verte. Nematerialiojo turto likutinė vertė – suma, apskaičiuojama prie nematerialiojo turto įsigijimo savikainos pridedant arba iš jos atimant visas nematerialiojo turto vertės pokyčių sumas ir atimant sukauptą amortizacijos sumą.

Nematerialiojo turto nuvertėjimas nustatomas ir registruojamas 22-ojo VSAFAS „Turto nuvertėjimas“ nustatyta tvarka. Nematerialiojo turto amortizacija skaičiuojama, taikant tiesiogiai proporcingą amortizacijos skaičiavimo metodą.

 Nematerialiojo turto amortizacijos normatyvai patvirtinti Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014-03-2 d. įsakymu Nr. A-223.

           Nematerialiojo turto grupių naudingo tarnavimo laikas:

Eilės Nr.

NEMATERIALUSIS TURTAS

Amortizacijos normatyvai (metais)

1.

Programinė įranga, jos licencijos

3

 

Ilgalaikis materialusis turtas

 

Ilgalaikis materialusis turtas apskaitomas vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 12-ajame VSAFAS „Ilgalaikis materialusis turtas“ . Ilgalaikiam materialiajam turtui priskiriamas turtas, kurio tarnavimo laikas ilgesnis nei vieni metai, o minimali vertė yra ne mažesnė nei 500,00 Eur. Ilgalaikis materialusis turtas pirminio pripažinimo metu apskaitoje registruojamas įsigijimo savikaina, o ataskaitose rodomas likutine verte. Ilgalaikio materialiojo turto likutinė vertė  apskaičiuojama prie ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo savikainos pridedant arba iš jos atimant visas ilgalaikio materialiojo turto vertės pokyčių sumas ir atimant sukauptą nusidėvėjimo sumą. Ilgalaikio materialiojo turto nuvertėjimas nustatomas ir registruojamas 22-ojo VSAFAS „Turto nuvertėjimas“ nustatyta tvarka.

Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimas skaičiuojamas, taikant tiesiogiai proporcingą nusidėvėjimo skaičiavimo metodą. Nudėvimoji vertė nuosekliai paskirstoma per visą naudingo tarnavimo laiką. 

Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo normatyvai patvirtinti Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014-03-25 d. įsakymu Nr. A-223.

Ilgalaikio materialiojo turto grupių naudingo tarnavimo laikas:

Eil.Nr.

ILGALAIKIO MATERIALIOJO TURTO GRUPĖS

Nusidėvėjimo normatyvai (metais)

1.

Mašinos ir įrengimai

5-7

2.

Transporto priemonės

5

3.

Baldai ir biuro įranga

4-7

 

Pagal panaudos sutartis valdomas ilgalaikis materialusis turtas registruojamas nebalansinėse sąskaitose. 

Atsargos

Atsargos apskaitomos vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 8-ajame VSAFAS „Atsargos“.

  Pirminio pripažinimo metu atsargos įvertinamos ir registruojamos apskaitoje įsigijimo savikaina, o sudarant finansines ataskaitas įvertinamos įsigijimo savikaina arba grynąja realizavimo verte, ta kuri mažesnė. Atsargos į sąnaudas nurašomos, taikant FIFO būdą. Medikamentai ir medicinos priemonės nurašomi kai faktiškai sunaudojami.

   Prie atsargų priskiriamas neatiduotas naudoti ūkinis, medicinos ir kt. inventorius. Atiduoto naudoti inventoriaus vertė iš karto pripažįstama sąnaudomis. Naudojamas inventoriaus kiekine išraiška kontrolės tikslais registruojamas nebalansinėse sąskaitose.

   Finansinis turtas

Finansinis turtas apskaitomas, vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 17-ajame VSAFAS „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai.“ Finansinis turtas skirstomas į ilgalaikį ir trumpalaikį.

Ilgalaikio finansinio turto įstaiga neturi.

Gautinos sumos pirminio pripažinimo metu yra įvertinamos įsigijimo savikaina, o finansinėse ataskaitose rodomos įsigijimo savikaina, atėmus atgautas sumas ir nuvertėjimo nuostolius.

   Pinigus sudaro pinigai kasoje ir banko sąskaitose. Pinigų ekvivalentai yra trumpalaikės, likvidžios investicijos, kurios gali būti greitai ir lengvai iškeičiamos į žinomą pinigų sumą. Tokių investicijų terminas neviršija trijų mėnesių.

   Finansavimo sumos

Finansavimo sumos apskaitomos, vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 20-ajame VSAFAS „Finansavimo sumos“. Finansavimo sumos pripažįstamos, kai atitinka šiame standarte nustatytus kriterijus.

   Finansavimo sumos – tai iš valstybės ir savivaldybės biudžetų, Valstybinio socialinio draudimo fondo, Privalomojo sveikatos draudimo fondo, Europos Sąjungos, Lietuvos ir užsienio paramos fondų gauti arba gautini pinigai arba kitas turtas, skirti įstatuose nustatytiems tikslams pasiekti ir funkcijoms atlikti bei vykdomoms programoms įgyvendinti. Finansavimo sumos apima gautus arba gautinus pinigus ir kaip paramą gautą turtą, įskaitant įsigytą už simbolinį atlyginimą.

   Gautos (gautinos) ir panaudotos finansavimo sumos arba jų dalis pripažįstamos finansavimo pajamomis tais laikotarpiais, kuriais padaromos su finansavimo sumomis susijusios sąnaudos.

   Gautos ir perduotos kitiems viešojo sektoriaus subjektams finansavimo sumos sąnaudomis nepripažįstamos. Perdavus finansavimo sumas kitiems viešojo sektoriaus subjektams, mažinamos gautos finansavimo sumos, registruojamos finansavimo sumos (perduotos).

   Įsipareigojimai

 Įsipareigojimai apskaitomi, remiantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 17-ajame VSAFAS „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“.

   Įsipareigojimai yra skirstomi į ilgalaikius ir trumpalaikius, atsižvelgiant į numatomą įsipareigojimų įvykdymo laiką. Įsipareigojimai registruojami apskaitoje tik tada, kai gavus turtą ar paslaugas įstaiga prisiima įsipareigojimą atsiskaityti pinigais arba turtu.

   Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje ilgalaikių skolų dalis, kuri turės būti sugrąžinta per ateinančius finansinius metus, perkeliama į trumpalaikių įsipareigojimų grupę. Trumpalaikiai įsipareigojimai yra tie, kuriuos įstaiga turės įvykdyti per vienerius metus nuo finansinės būklės ataskaitos sudarymo datos.

Nuomos sutartims taikomas turinio viršenybės prieš formą principas. Ar nuoma bus laikoma veiklos nuoma, ar finansine nuoma, priklauso ne nuo sutarties formos, o nuo jos turinio ir ekonominės prasmės.

Nuoma laikoma veiklos nuoma, kai, perduodant turtą nuomininkui, didžioji dalis su turto nuosavybe susijusios rizikos ir naudos, neperduodama nuomininkui, o lieka nuomotojui. Nuomos įmokos pagal veiklos nuomos sutartį yra registruojamos apskaitoje kaip sąnaudos tolygiai (tiesiniu metodu) per nuomos laikotarpį.

Atidėjiniai

Atidėjiniai pripažįstami ir registruojami, kai atitinka šiuos pripažinimo kriterijus: turimas įsipareigojimas (teisinė prievolė arba neatšaukiamas pasižadėjimas) dėl buvusio įvykio; tikimybė, kad įsipareigojimą reikės padengti turtu yra didesnė už tikimybę, kad nereikės; įsipareigojimų suma gali būti patikimai įvertinta.

Atostoginių kaupimai sudaromi, vadovaujantis apskaitos principais, nustatytais 24-ajame VSAFAS „Su darbo santykiais susijusios išmokos“.

Atostoginių kaupimai apima darbdavio mokamas socialinio draudimo įmokas, skaičiuojamas nuo apskaičiuoto darbo užmokesčio ir įmokas į Garantinį fondą.

 

Pajamos

Pajamos pripažįstamos pagal kaupimo principą. Pajamos registruojamos apskaitoje ir rodomos finansinėse ataskaitose tą ataskaitinį laikotarpį, kurį yra uždirbamos, t. y. ,kurį suteikiamos medicinos paslaugos, nepriklausomai nuo pinigų gavimo momento.

Įstaigos pajamas sudaro: finansavimo pajamos, pagrindinės veiklos kitos pajamos, kitos veiklos pajamos, finansinės ir investicinės veiklos pajamos

Finansavimo pajamos pripažįstamos ir apskaitomos vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 20-ajame VSAFAS „Finansavimo sumos“.

   Finansavimo pajamos pripažįstamos pagal kaupimo principą – gautos finansavimo sumos arba jų dalys pripažįstamos pajamomis tais laikotarpiais, kuriais padarytos sąnaudos.

   Finansavimo sumos, skirtos nematerialiajam, ilgalaikiam materialiajam turtui įsigyti, pripažįstamos finansavimo pajamomis:

-   registruojant turto nusidėvėjimą (amortizaciją) ;

-   registruojant turto nuvertėjimą;

-   registruojant turto pardavimą ar perleidimą ne viešojo sektoriaus subjektams;

-   nurašant sugadintą ar dėl kitų priežasčių netinkamą naudoti turtą į sąnaudas.

Finansavimo sumos atsargoms įsigyti pripažįstamos finansavimo pajamomis:

-   perdavus ūkinį inventorių naudoti veikloje;

-   sunaudojus medžiagas ir žaliavas veikloje;

-   pardavus atsargas;

-   atsargoms nuvertėjus;

-   nurašius pripažintas nereikalingomis, netinkamomis (negalimomis) naudoti atsargas.

  Kitos pajamos apskaitomos, vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 10-ajame VSAFAS „Kitos pajamos“.

Pajamos pripažįstamos, kai tikėtina, kad įstaiga gaus su sandoriu susijusią ekonominę naudą, kai galima patikimai nustatyti pajamų sumą ir kai galima patikimai nustatyti su pajamų uždirbimu susijusias sąnaudas.

Pajamomis laikoma tik pačios įstaigos gaunama ekonominė nauda. Pajamomis nepripažįstamos trečiųjų asmenų vardu surinktos sumos, kadangi tai nėra įstaigos gaunama ekonominė nauda.

   Sąnaudos

 Sąnaudos apskaitomos vadovaujantis apskaitos principais ir taisyklėmis, nustatytais 11-ajame VSAFAS „Sąnaudos“.

   Sąnaudos apskaitoje pripažįstamos, vadovaujantis kaupimo ir palyginamumo principais tuo ataskaitiniu laikotarpiu, kai uždirbamos su jomis susijusios pajamos, neatsižvelgiant į pinigų išleidimo laiką. Tais atvejais, kai per ataskaitinį laikotarpį padarytų išlaidų neįmanoma tiesiogiai susieti su tam tikrų pajamų uždirbimu ir jos neduos ekonominės naudos ateinančiais ataskaitiniais laikotarpiais, šios išlaidos pripažįstamos sąnaudomis tą patį laikotarpį, kada buvo padarytos.

  Tarpusavio užskaitos

Tarpusavio užskaitos atliktos vadovaujantis apskaitos principais, nustatytais 1-ojo VSAFAS „finansinių ataskaitų rinkinio pateikimas“. Pajamos ir sąnaudos finansinėse ataskaitose pateikiamos atskirai. Tam tikrais atvejais pajamų ir sąnaudų straipsniai gali būti tarpusavyje sudengti, pateikiant tik grynąjį rezultatą.

Grynasis rezultatas parodomas:- perleidus ilgalaikį turtą,- gavus kompensaciją už patirtus nuostolius, pateikiant užsienio valiutos kurso pokyčio įtaką.

Segmentai

Sąnaudos ir pinigų srautai segmentams priskiriami pagal valstybės funkcijas, pagal tai, kokioms programoms vykdyti skiriami ir naudojami ištekliai. Visa įstaigos veikla priskirta segmentui „Sveikatos apsauga“.

 

III SKYRIUS

AIŠKINAMOJO RAŠTO PASTABOS

 

Ataskaitiniu laikotarpiu nauja įstaigos apskaitos politika buvo patvirtinta 2016 m. balandžio 19 d. direktoriaus įsakymu Nr. V-23 .

Nematerialusis turtas (toliau NT)

   Informacija apie NT balansinės vertės pasikeitimą pagal grupes per ataskaitinį laikotarpį pateikta lentelėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

NEMATERIALIOJO TURTO BALANSINĖS VERTĖS PASIKEITIMAS PER ATASKAITINĮ LAIKOTARPĮ*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Plėtros darbai

Programinė įranga ir jos licencijos

Kitas nematerialusis turtas

Nebaigti projektai ir išankstiniai apmokėjimai

Prestižas

Iš viso

patentai ir kitos licencijos (išskyrus nurodytus 4 stulpelyje)

literatūros, mokslo ir meno kūriniai

kitas nematerialusis turtas

nebaigti projektai

išankstiniai apmokėjimai

1

 

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1.

Įsigijimo ar pasigaminimo savikaina ataskaitinio laikotarpio pradžioje

 

 

6386,8

 

 

 

 

 

 

 

6386,8

2.

 

Įsigijimai per ataskaitinį laikotarpį

 

144,99

 

 

 

 

 

 

144,99

2.1.

 

 

pirkto turto įsigijimo savikaina

 

144.99

 

 

 

 

 

 

144.99

2.2.

 

 

neatlygintinai gauto turto įsigijimo savikaina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

Parduoto, perduoto ir nurašyto turto suma per ataskaitinį laikotarpį

 

1627,93

 

 

 

 

 

1627,93

3.1.

 

 

parduoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

perduoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

 

 

nurašyto

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

Pergrupavimai (+/-) 

 

1627,93 

 

 

 

 

 

 

1627,93 

5.

Įsigijimo ar pasigaminimo savikaina ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (1+2-3+/-4)

 

 

4903,86

 

 

 

 

 

 

 

4903,86

6.

Sukaupta amortizacijos suma ataskaitinio laikotarpio pradžioje

X

 

6386,8

 

X

X

X

 

 

6386,80

7.

 

Neatlygintinai gauto turto sukaupta amortizacijos suma**

X

 

 

X

X

X

 

 

8.

 

 Apskaičiuota amortizacijos suma per ataskaitinį laikotarpį

X

 

20,15

 

X

X

X

 

 

20,15

9.

 

Sukaupta parduoto, perduoto ir nurašyto turto amortizacijos suma

X

1627,93

 

X

X

X

 

1627,93

9.1.

 

 

parduoto

X

 

 

X

X

X

 

 

9.2.

 

 

perduoto

X

 

 

X

X

X

 

 

9.3.

 

 

nurašyto

X

 

 

X

X

X

 

 

10.

 

 Pergrupavimai (+/-) 

X

 

 

X

X

X

 

 

11.

Sukaupta amortizacijos suma ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (6+7+8-9+/-10)

X

 

4779,02

 

X

X

X

 

 

4779,02

12.

Nuvertėjimo suma ataskaitinio laikotarpio pradžioje

 

 

 

 

 

13.

 

Neatlygintinai gauto turto sukaupta nuvertėjimo suma**

 

 

 

 

 

14.

 

Apskaičiuota nuvertėjimo suma per ataskaitinį laikotarpį

 

 

 

 

 

15.

 

Panaikinta nuvertėjimo suma per ataskaitinį laikotarpį

 

 

 

 

 

16.

 

Sukaupta parduoto, perduoto ir nurašyto turto nuvertėjimo suma

 

 

 

 

 

16.1

 

 

parduoto

 

 

 

 

 

16.2

 

 

perduoto

 

 

 

 

 

16.3

 

 

nurašyto

 

 

 

 

 

17.

 

 Pergrupavimai (+/-) 

 

 

 

 

 

18.

Nuvertėjimo suma ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (12+13+14-15-16+/-17)

 

 

 

 

 

19.

Nematerialiojo turto likutinė vertė ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (5-11-18)

 

124,84

 

 

 

 

 

124,84

20.

Nematerialiojo turto likutinė vertė  ataskaitinio laikotarpio pradžioje (1-6-12)

 

0

 

 

 

 

 

 

 

0

 * – Pažymėti ataskaitos laukai nepildomi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įstaigoje nėra nenaudojamo nematerialiojo turto.

Nematerialaus turto nurašyta viena licencija  už 1628 eurų . Amortizuotas nematerialus turtas naudojamas veikloje įsigijimo savikaina:

Eil.Nr.

Nematerialiojo turto grupė

Įsigijimo savikaina

1.

Programinė įranga ir jos licencijos

4 146

2.

Kitas nematerialus turtas

758

 

        Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje nematerialiojo turto nuvertėjimo požymių nebuvo nustatyta.

Ilgalaikis materialusis turtas (toliau IMT)

Informacija apie IMT balansinės vertės pasikeitimą pagal ilgalaikio materialiojo turto grupes per ataskaitinį laikotarpį pateikta lentelėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ILGALAIKIO MATERIALIOJO TURTO BALANSINĖS VERTĖS PASIKEITIMAS PER ATASKAITINĮ LAIKOTARPĮ*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Žemė

Pastatai

Infrastru-ktūros ir kiti statiniai

Nekilno-jamosios kultūros vertybės

Mašinos ir įrenginiai

Trans-porto priemonės

Kilnoja-mosios kultūros vertybės

Baldai ir biuro įranga

Kitas ilgalaikis materialusis turtas

Nebaigta statyba

Išanksti-niai apmo-kėjimai

Iš viso

 

Gyvena-mieji

Kiti pastatai

Kitos vertybės

Kitas ilgalaikis materialusis turtas

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

 16

 

1.

Įsigijimo ar pasigaminimo savikaina ataskaitinio laikotarpio pradžioje

 

 

 

 

 

1520429,95

52623,96

 

237629,36

 

 

 

 

1810683,27

 

2.

 

Įsigijimai per ataskaitinį laikotarpį (2.1+2.2)

 

 

 

 

 

41738,30

 

 

8804,66

 

120000 

 

 

170542,96

 

2.1.

      

 

pirkto turto įsigijimo savikaina

 

 

 

 

 

41738,3

 

 

8209,62

 

120000 

 

 

169947,92

 

2.2.

 

 

neatlygintinai gauto turto įsigijimo savikaina

 

 

 

 

 

 

 

 

595,04

 

 

 

 

595,04

 

3.

Parduoto, perduoto ir nurašyto turto suma per ataskaitinį laikotarpį (3.1+3.2+3.3)

 

 

 

 

 

1365,27

 

 

4202,02

 

 

 

 

5567,29

 

3.1.

 

 

parduoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

perduoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

 

 

nurašyto

 

 

 

 

 

1365,27

 

4202,02

 

 

 

 

5567,29

 

4.

 

Pergrupavimai (+/-)

 

 

 

 

 

11647,63

 

 

 

 

 

 

11647,63

 

5.

Įsigijimo ar pasigaminimo savikaina ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (1+2-3+/-4)

 

 

 

 

 

1572450,61

52623,96

 

242232,00

 

120000 

 

 

1987306,57

 

6.

Sukaupta nusidėvėjimo suma ataskaitinio laikotarpio pradžioje

X

 

 

 

 

1080084,24

34692,1

 

158721,25

X

 

X

X

1273497,59

 

7.

 

Neatlygintinai gauto turto sukaupta nusidėvėjimo suma**

X

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

X

X

 

 

8.

 

Apskaičiuota nusidėvėjimo suma per ataskaitinį laikotarpį

X

 

 

 

 

96025,30

9424,08

 

24367,39

X

 2857,08

X

X

132673,85

 

9.

 

Sukaupta parduoto, perduoto ir nurašyto turto nusidėvėjimo suma (9.1+9.2+9.3)

X

 

 

 

 

1364,98

 

3211,41

X

 

X

X

4576,39

 

9.1.

 

 

parduoto

X

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

X

X

 

 

9.2.

 

 

perduoto

X

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

X

X

 

9.3.

 

 

nurašyto

X

 

 

 

 

1364,98

 

3211,41

X

 

X

X

4576,39

 

10.

 

Pergrupavimai (+/-)

X

 

 

 

 

-11647,63

 

 

X

 

X

X

-11647,63

 

11.

Sukaupta nusidėvėjimo suma ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (6+7+8-9+/-10)

X

 

 

 

 

1186392,19

44116,18

 

179877,23

X

 2857,08

X

X

1413242,68

 

12.

Nuvertėjimo suma ataskaitinio laikotarpio pradžioje

X

 

 

 

225,28

 

1413,94

X

 

 

 

1639,22

 

13.

 

Neatlygintinai gauto turto sukaupta nuvertėjimo suma**

X

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

14.

 

Apskaičiuota nuvertėjimo suma per ataskaitinį laikotarpį

X

 

 

 

 

-988,45 

X

 

 

 

-988,45

 

15.

 

Panaikinta nuvertėjimo suma per ataskaitinį laikotarpį

X

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

16.

 

Sukaupta parduoto, perduoto ir nurašyto turto nuvertėjimo suma (16.1+16.2+16.3)

X

 

 

 

 

 

 

 

988,45 

X

 

 

 

988,45 

 

16.1.

 

 

parduoto

X

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

16.2.

 

 

perduoto

X

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

16.3.

 

 

nurašyto

X

 

 

 

 

 

 

 

988,45 

X

 

 

 

988,45 

 

17.

 

Pergrupavimai (+/-)

X

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

 

 

 

 

18.

Nuvertėjimo suma ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (12+13+14 -15-16+/-17)

X

 

 

 

 

225,28

 

 

1413,94

X

 

 

 

1639,22

 

19.

Tikroji vertė ataskaitinio laikotarpio pradžioje

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

20.

Neatlygintinai gauto turto iš kito subjekto sukauptos tikrosios vertės pokytis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.

 

Tikrosios vertės pasikeitimo per ataskaitinį laikotarpį suma (+/-)

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

22.

 

Parduoto, perduoto ir nurašyto turto tikrosios vertės suma (22.1+22.2+22.3)

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

22.1.

 

 

parduoto

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

22.2.

 

 

perduoto

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

22.3.

 

 

nurašyto

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

23.

 

Pergrupavimai (+/-)

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

24.

Tikroji vertė ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (19+20+/-21-22+/-23)

 

X

X

X

 

X

X

 

X

 

X

X

X

 

 

25.

Ilgalaikio materialiojo turto likutinė vertė ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (5-11-18+ 24)

 

 

 

 

 

385833,14

8507,78

 

60940,83

 

117142,92

 

 

572424,67

 

26.

Ilgalaikio materialiojo turto likutinė vertė ataskaitinio laikotarpio pradžioje (1-6-12+19)

 

 

 

 

 

440120,43

17931,86

 

77494,17

 

 

 

 

525546,46

 

 

 

Įstaiga neturi turto, įsigyto pagal finansinės nuomos (lizingo) sutartis.

Įstaiga paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną neturėjo sutarčių, pasirašytų dėl IMT įsigijimo ateityje.

Įstaiga neturi įkeisto turto.

Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje įstaigoje buvo šis nenaudojamas ir nenurašytas ilgalaikis materialusis turtas:

 

Eil. Nr.

Materialiojo turto grupė

Likutinė vertė, Eur

1.

Baldai ir biuro įranga

2

2.

Mašinos ir įrengimai

114

 

         Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje įstaigos veikloje  buvo naudojamas šis visiškai nudėvėtas ilgalaikis materialusis turtas:

 

Eil.Nr.

Materialiojo turto grupė

Įsigijimo savikaina, Eur

1.

Mašinos ir įrengimai

873 050

2.

Baldai ir biuro įranga

73 935

 

 Įstaiga per ataskaitinį laikotarpį ilgalaikio materialiojo turto pergrupavimo iš vienos turto grupės į kitą neturėjo.

Atsargos

Informacija apie balansinę atsargų vertę ir jos pokyčius pagal atsargų grupes pateikta lentelėje.

 

ATSARGŲ VERTĖS PASIKEITIMAS PER ATASKAITINĮ LAIKOTARPĮ*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Strateginės ir neliečiamosios atsargos

Medžiagos, žaliavos ir ūkinis inventorius

Nebaigta gaminti produkcija ir nebaigtos vykdyti sutartys

Pagaminta produkcija ir atsargos, skirtos parduoti

Ilgalaikis materialusis ir biologinis turtas, skirtas parduoti

Iš viso

nebaigta gaminti produkcija

nebaigtos vykdyti sutartys

pagaminta produkcija

atsargos, skirtos parduoti

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1.

Atsargų įsigijimo vertė ataskaitinio laikotarpio pradžioje

11538,17

 

 

 

 

 

11538,17

2.

Įsigyta atsargų per ataskaitinį laikotarpį: (2.1+2.2)

 

117950,64

 

 

 

 

 

117950,64

2.1.

įsigyto turto įsigijimo savikaina

 

113863,64

 

 

 

 

 

113863,64

2.2.

nemokamai gautų atsargų įsigijimo savikaina

 

4087

 

 

 

 

 

4087

3.

Atsargų sumažėjimas per ataskaitinį laikotarpį (3.1+3.2+3.3+3.4)

 

115192,98

 

 

 

 

 

115192,08

3.1.

Parduota

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Perleista (paskirstyta)

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

Sunaudota veikloje

 

115192,98

 

 

 

 

 

115192,08

3.4.

Kiti nurašymai

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Pergrupavimai (+/-)

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Atsargų įsigijimo vertė ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (1+2-3+/-4)

 

14295,83

 

 

 

 

 

14295,83

6.

Atsargų nuvertėjimas ataskaitinio laikotarpio pradžioje

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Nemokamai arba už simbolinį atlygį gautų atsargų sukaupta nuvertėjimo suma (iki perdavimo)

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

Atsargų nuvertėjimas per ataskaitinį laikotarpį

 

 

 

 

 

 

 

 

9.

Atsargų nuvertėjimo atkūrimo per ataskaitinį laikotarpį suma

 

 

 

 

 

 

 

 

10.

Per ataskaitinį laikotarpį parduotų, perleistų (paskirstytų), sunaudotų ir nurašytų atsargų nuvertėjimas (10.1+10.2+10.3+10.4)

 

 

 

 

 

 

 

 

10.1.

Parduota

 

 

 

 

 

 

 

 

10.2.

Perleista (paskirstyta)

 

 

 

 

 

 

 

 

10.3.

Sunaudota veikloje

 

 

 

 

 

 

 

 

10.4.

Kiti nurašymai

 

 

 

 

 

 

 

 

11.

Nuvertėjimo pergrupavimai (+/-)

 

 

 

 

 

 

 

 

12.

Atsargų nuvertėjimas ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (6+7+8-9-10+/-11)

 

 

 

 

 

 

 

 

13.

Atsargų balansinė vertė ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (5-12)

14295,83

 

 

 

 

 

14295,83

14.

Atsargų balansinė vertė ataskaitinio laikotarpio pradžioje (1-6)

11538,17

 

 

 

 

 

11538,17

 

 

Ataskaitinių metų pabaigoje atsargų likučio vertė iki grynosios realizavimo vertės sumažinta nebuvo, nes jų balansinė vertė neviršijo būsimos ekonominės naudos, tas atsargas sunaudojus.

         Gautinos sumos

         Informacija  apie per vienerius metus gautinas sumas pateikiama lentelėje.

 

 

 

Eil. Nr.

Straipsnio pavadinimas

Paskutinė ataskaitinio laikotarpio diena

Paskutinė praėjusio ataskaitinio laikotarpio diena

iš viso

tarp jų iš viešojo sektoriaus subjektų

tarp jų iš kontroliuojamų ir asocijuotųjų ne viešojo sektoriaus subjektų

iš viso

tarp jų iš viešojo sektoriaus subjektų

tarp jų iš kontroliuojamų ir asocijuotųjų ne viešojo sektoriaus subjektų

1

2

3

4

5

6

7

8

1.

Per vienus metus gautinų sumų įsigijimo savikaina, iš viso (1.1+1.2+1.3+1.4+1.5+1.6)

221142,68

217032,84

 

130606,60

126933,54

 

 1.1.

Gautinos finansavimo sumos 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Gautini mokesčiai ir socialinės įmokos 

 

 

 

 

 

 

1.2.1.

 

Gautini mokesčiai

 

 

 

 

 

 

1.2.2.

 

Gautinos socialinės įmokos

 

 

 

 

 

 

1.3.

Gautinos sumos už turto naudojimą, parduotas prekes, turtą, paslaugas 

217281,81

217032,84

 

127169,98

126933,54

 

1.3.1.

 

Gautinos sumos už turto naudojimą

 

 

 

 

 

 

1.3.2.

 

Gautinos sumos už parduotas prekes

 

 

 

 

 

 

1.3.3.

 

Gautinos sumos už suteiktas paslaugas

217281,81

217032,84

 

127169,98

126933,54

 

1.3.4.

 

Gautinos sumos už parduotą ilgalaikį turtą

 

 

 

 

 

 

1.3.5.

 

Kitos

 

 

 

 

 

 

1.4.

Gautinos sumos už konfiskuotą turtą, baudos ir kitos netesybos

 

 

 

 

 

 

1.5.

Sukauptos gautinos sumos

3856,47

 

 

 3436,62

 

 

1.5.1.

 

Iš biudžeto

 

 

 

 

 

 

1.5.2.

 

Kitos

3856,47

 

 

3136,62 

 

 

1.6.

Kitos gautinos sumos

4,4

 

 

 

 

 

2.

Per vienus metus gautinų sumų nuvertėjimas ataskaitinio laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

 

 

3.

Per vienus metus gautinų sumų balansinė vertė (1-2)

221142,68

217032,84

 

130606,60

126933,54

 

 

Įstaiga neturi pradelstų gautinų sumų, kurioms per ataskaitinį laikotarpį buvo pripažintas nuvertėjimas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išankstiniai apmokėjimai

Informacija apie išankstinius apmokėjimus per ataskaitinį laikotarpį pateikta lentelėje.

 

Eil. Nr.

Straipsnio pavadinimas

Paskutinė ataskaitinio laikotarpio diena

Paskutinė praėjusio ataskaitinio laikotarpio diena

1

2

3

4

1.

Išankstinių apmokėjimų įsigijimo savikaina

12511,86

7989,54

1.1.

 

Išankstiniai apmokėjimai tiekėjams

 

 

1.2.

 

Išankstiniai apmokėjimai viešojo sektoriaus subjektams pavedimams vykdyti

 

 

1.3.

 

Išankstiniai mokesčių mokėjimai

 

 

1.4.

 

Išankstiniai mokėjimai Europos Sąjungai

 

 

1.5.

 

Išankstiniai apmokėjimai darbuotojams

 

 

1.6.

 

Kiti išankstiniai apmokėjimai

 

 

1.7.

 

Ateinančių laikotarpių sąnaudos ne viešojo sektoriaus subjektų pavedimams vykdyti

 

 

1.8.

 

Kitos ateinančių laikotarpių sąnaudos

12511,86

7989,54

2.

Išankstinių apmokėjimų nuvertėjimas

 

 

3.

Išankstinių apmokėjimų balansinė vertė (1-2)

12511,86

7989,54

 

Ateinančių laikotarpių sąnaudas sudaro: draudimas ir spaudos prenumerata.

         Pinigai ir pinigų ekvivalentai

Įstaiga neturi pinigų ekvivalentų. Informacija apie turimus pinigus pateikta lentelėje.

 

Eil. Nr.

Straipsnio pavadinimas

Paskutinė ataskaitinio laikotarpio diena

Paskutinė praėjusio ataskaitinio laikotarpio diena

iš viso

biudžeto asignavimai

iš viso

biudžeto asignavimai

1

2

3

4

5

6

1.

Pinigai iš valstybės biudžeto (įskaitant Europos Sąjungos finansinę paramą) (1.1+1.2+1.3+1.4–1.5+1.6)

 

 

 

 

1.1.

 

Pinigai bankų sąskaitose

 

 

 

 

1.2.

 

Pinigai kasoje 

 

 

 

 

1.3.

 

Pinigai kelyje 

 

 

 

 

1.4.

 

Pinigai įšaldytose sąskaitose

 

 

 

 

1.5.

 

Pinigų įšaldytose sąskaitose nuvertėjimas

 

 

 

 

1.6.

 

Pinigų ekvivalentai

 

 

 

 

2.

Pinigai iš savivaldybės biudžeto (2.1+2.2+2.3+2.4–2.5+2.6)

 

 

 

 

2.1. 

 

Pinigai bankų sąskaitose 

 

 

 

 

2.2. 

 

Pinigai kasoje 

 

 

 

 

2.3. 

 

Pinigai kelyje 

 

 

 

 

2.4. 

 

Pinigai įšaldytose sąskaitose

 

 

 

 

2.5.

 

Pinigų įšaldytose sąskaitose nuvertėjimas

 

 

 

 

2.6.

 

Pinigų ekvivalentai

 

 

 

 

3. 

Pinigai ir pinigų ekvivalentai iš kitų šaltinių (3.1+3.2+3.3+3.4–3.5+3.6+3.7)

541051,8

 

587715,65

 

3.1. 

 

Pinigai bankų sąskaitose 

540926,77

 

586755,04

 

3.2. 

 

Pinigai kasoje 

125,03

 

960,61

 

3.3. 

 

Pinigai kelyje 

 

 

 

 

3.4. 

 

Pinigai įšaldytose sąskaitose

 

 

 

 

3.5.

 

Pinigų įšaldytose sąskaitose nuvertėjimas

 

 

 

 

3.6. 

 

Indėliai, kurių terminas neviršija trijų mėnesių 

 

 

 

 

3.7. 

 

Kiti pinigų ekvivalentai 

 

 

 

 

4.

Iš viso pinigų ir pinigų ekvivalentų (1+2+3)

541051,8

 

587715,65

 

5. 

Iš jų išteklių fondų lėšos 

 

 

 

 

 

Mokėtinos sumos

Įstaigos mokėtinas sumas sudaro trumpalaikiai įsipareigojimai, susiję su įstaigos veikla.

Informacija apie kai kurias trumpalaikes mokėtinas sumas pateikta lentelėje.

 

 

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Straipsnio pavadinimas

Paskutinė ataskaitinio laikotarpio diena

Paskutinė praėjusio ataskaitinio laikotarpio diena

 

iš viso

tarp jų viešojo sektoriaus subjektams

tarp jų kontroliuojamiems ir asocijuotiesiems ne viešojo sektoriaus subjektams

iš viso

tarp jų viešojo sektoriaus subjektams

tarp jų kontroliuojamiems ir asocijuotiesiems ne viešojo sektoriaus subjektams

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1.

Mokėtinos subsidijos, dotacijos ir finansavimo sumos

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai

0,43

0,43

 

67060,67

67060,67

 

 

3.

Tiekėjams mokėtinos sumos

42693,14

650,29

 

24398,70

496,91

 

 

4.

Sukauptos mokėtinos sumos

88863,51

21121,85

 

85877,69

20412,15

 

 

4.1.

 

Sukauptos finansavimo sąnaudos

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

 

Sukauptos atostoginių sąnaudos

88863,51

21121,85

 

85877,69

20412,15

 

 

4.3.

 

Kitos sukauptos sąnaudos

 

 

 

 

 

 

 

4.4.

 

Kitos sukauptos mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

5.

Kiti trumpalaikiai įsipareigojimai

 

 

 

 

 

 

5.1.

 

Mokėtini veiklos mokesčiai

 

 

 

 

 

 

 

5.2.

 

Gauti išankstiniai apmokėjimai

 

 

 

 

 

 

 

5.2.1.

 

   Mokesčių, gautų avansu, sumos

 

 

 

 

 

 

 

5.2.2.

 

  Socialinių įmokų, gautų avansu, sumos

 

 

 

 

 

 

 

5.2.3.

 

  Kiti gauti išankstiniai apmokėjimai

 

 

 

 

 

 

 

5.3.

 

Kitos mokėtinos sumos

 

 

 

 

 

 

 

6.

Kai kurių trumpalaikių mokėtinų sumų balansinė vertė (1+2+3+4)

131557,08

21772,57

 

 

 

177337,06

87969,73

 

 

 

 

                      Finansavimo sumos

Informacija apie finansavimo sumas: pagal šaltinį, pajamas, tikslinę paskirtį ir jų pokyčius per ataskaitinį laikotarpį yra pateikiama lentelėse

Eil. Nr.

Finansavimo sumos

Finansavimo sumų likutis ataskaitinio laikotarpio pradžioje

Per ataskaitinį laikotarpį

Finansavimo sumų likutis ataskaitinio laikotarpio pabaigoje

 Finansavimo sumos (gautos), išskyrus neatlygintinai gautą turtą

Finansavimo sumų pergrupavimas*

Neatlygintinai gautas turtas

Perduota kitiems viešojo sektoriaus subjektams

Finansavimo sumų sumažėjimas dėl turto pardavimo

Finansavimo sumų sumažėjimas dėl jų panaudojimo savo veiklai

Finansavimo sumų sumažėjimas dėl jų perdavimo ne viešojo sektoriaus subjektams

Finansavimo sumos (grąžintos)

 Finansavimo sumų (gautinų) pasikeitimas

1.

Iš valstybės biudžeto (išskyrus valstybės biudžeto asignavimų dalį, gautą iš Europos Sąjungos, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų):

100721,11

18000

 

 

 

 

-7961,57

 

 

157,60 

110917,14

1.1.

nepiniginiam turtui įsigyti

100721,11

18000

 

 

 

 

-7961,57

 

 

157,60 

110917,14

1.2.

kitoms išlaidoms kompensuoti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Iš savivaldybės biudžeto (išskyrus savivaldybės biudžeto asignavimų dalį, gautą iš Europos Sąjungos, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų):

3524,34

3300

 

 

 

 

-846,38

 

 

 

5977,96

2.1.

nepiniginiam turtui įsigyti

3524,34

 

3300

 

 

 

-846,38

 

 

 

5977,96

2.2.

kitoms išlaidoms kompensuoti

 

3300

-3300

 

 

 

 

 

 

0

3.

Iš Europos Sąjungos, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų (finansavimo sumų dalis, kuri gaunama iš Europos Sąjungos, neįskaitant finansvimo sumų iš valstybės ar savivaldybės biudžetų ES  projektams finansuoti):

3625,59

102000

 

 

 

 

--4289,59

 

 

892,90 

102228,9

3.1.

nepiniginiam turtui įsigyti

3625,59

 

102000

 

 

 

-4289,59

 

 

892,9 

102228,9

3.2.

kitoms išlaidoms kompensuoti

 

102000

-102000

 

 

 

 

 

 

 

4.

Iš kitų šaltinių:

1871,66

3177,07

 

2969,15

 

 

-4226,20

 

 

 

3791,68

4.1.

nepiniginiam turtui įsigyti

1606,1

1770,84

-40

2969,15

 

 

-3482,17

 

 

 

2823,92

4.2.

kitoms išlaidoms kompensuoti

265,56

1406,23

40

 

 

 

-744,03

 

 

 

967,76

5.

Iš viso finansavimo sumų

109742,7

126477,07

 

2969,15

 

 

-17323,74

 

 

1050,50 

222915,68

 

FINANSAVIMO SUMŲ LIKUČIAI

Eil. Nr.

Finansavimo šaltinis

Ataskaitinio laikotarpio pradžioje

Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje

Finansavimo sumos (gautinos)

Finansavimo sumos (gautos)

Iš viso

 Finansavimo sumos (gautinos)

 Finansavimo sumos (gautos)

Iš viso

1

2

3

4

5=3+4

6

7

8=6+7

1.

Iš valstybės biudžeto (išskyrus valstybės biudžeto asignavimų dalį, gautą iš Europos Sąjungos, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų)

 

100721,11

100721,11

157,6 

110759,54

110917,14

2.

Iš savivaldybės biudžeto (išskyrus savivaldybės biudžeto asignavimų dalį, gautą iš Europos Sąjungos, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų)

 

3524,34

3524,34

 

5977,96

5977,96

3.

Iš Europos Sąjungos, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų (finansavimo sumų dalis, kuri gaunama iš Europos Sąjungos, neįskaitant finansavimo sumų iš valstybės ar savivaldybės biudžetų ES projektams finansuoti)

 

3625,59

3625,59

 892,9

101336

102228,90

4.

Iš kitų šaltinių

 

1871,66

1871,66

 

3791,68

3791,68

5.

Iš viso

 

109742,70

109742,70

 1050,50

221865,15

222915,68

 

 

 

   Panauda

Pagal panaudos sutartis naudojamo turto vertė įsigijimo paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną sudarė:

 

Panaudos davėjas

Turto grupė

Vertė, Eur

Akmenės rajono savivaldybė

 

 

 

Pastatai

1 525 060,87

 

Kitas ilgalaikis turtas

106 362,95

 

Transporto priemonės

89 413,61

 

Trumpalaikis turtas

2 970,93

LR Sveikatos apsaugos ministerija

 

 

 

Transporto priemonės

38 344,9

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

 

 

 

Trumpalaikis turtas

222,64

 

2018 metais balandžio mėnesį gautas pagal programą ,,Nacionalinės imunoprofilaktikos 2014-2018 metų“ iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, trumpalaikis turtas: krepšys  su šalčio elementais, termobarjerais, temperatūros matavimo ir registravimo prietaisas.

LR Sveikatos apsaugos ministerija perdavė Akmenės rajono savivaldybei automobilį ,,Volkswagen Transporter“ ir universalų rentgeno diagnostinį aparatą su distanciniu valdymu elektroniniu optiniu stiprintuvu  ,,Mercury 332“.

 

Pagrindinės veikos pajamos

                      Pagrindines veiklos pajamas sudaro pajamos už teikiamas medicinos paslaugas pagal su Teritorine ligonių kasa iš anksto pasirašytas sutartis, be to, dalis pajamų gaunama už medicinos paslaugas, apmokamas atskirų fizinių bei juridinių asmenų. Be pagrindinės veiklos VšĮ Naujosios Akmenės ligoninė ataskaitiniais metais dalyvavo vykdant programas, kurios buvo finansuojamos iš savivaldybės biudžetų, Europos Sąjungos paramos fondų.

 

               

 

 

 

 

PAGRINDINĖS VEIKLOS KITOS PAJAMOS*

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Straipsnio pavadinimas

Ataskaitinis laikotarpis

Praėjęs ataskaitinis laikotarpis

1

2

3

4

1.

Apskaičiuotos pagrindinės veiklos kitos pajamos

2532292,26

2374617

1.1.

 

Pajamos iš rinkliavų

 

 

1.2.

 

Pajamos iš pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų

Investuotojams draudimo įstatymą mokamų įmokų į fondus

 

 

1.3.

 

Suteiktų paslaugų pajamos**

2532292,26

2374617

1.3.1

 

    Suteiktų paslaugų, išskyrus nuomą, pajamos

2532292,26

2374617

1.3.2

 

    Nuomos pajamos (pagrindinė veikla)

 

 

1.4.

 

Kitos

 

 

2.

Pervestinos į biudžetą pagrindinės veiklos kitos pajamos

 

 

3.

Pagrindinės veiklos kitos pajamos

2532292,26

2374617

 

Pajamas už suteiktas paslaugas sudaro pajamos už gydymą ir kitas medicinines paslaugas.

                                 

                             KITOS VEIKLOS PAJAMOS IR SĄNAUDOS

                Kitos veiklos pajamoms įstaiga priskiria: turto, metalo laužo pardavimą ir  gautas pajamas iš kitų įstaigų už patalpų  ir lauko teritorijos naudojimąsi. Informacija pateikiama lentelėje.

Eil. Nr.

Straipsnio pavadinimas

Ataskaitinis laikotarpis

Praėjęs ataskaitinis laikotarpis

1

2

3

4

1.

Kitos veiklos pajamos

1674,28

1608,29

1.1

Pajamos iš atsargų pardavimo

 

 

1.2

Ilgalaikio materialiojo, nematerialiojo ir biologinio turto pardavimo pelnas

 

 

1.3

Pajamos iš administracinių baudų

 

 

1.4

Nuomos pajamos

 

 

1.5

Suteiktų paslaugų, išskyrus nuomą, pajamos**

 

 

1.6

Kitos

1674,28

1608,29

2.

Pervestinos į biudžetą kitos veiklos pajamos

 

 

3.

Kitos veiklos sąnaudos

788,99

 

3.1

Sunaudotų ir parduotų atsargų savikaina

 

 

3.2

Nuostoliai iš ilgalaikio turto perleidimo

 

 

3.3

Ilgalaikio turto nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos

 

 

3.4

Paslaugų sąnaudos

 

 

3.5

Darbo užmokesčio ir socialinio draudimo sąnaudos

 

 

3.6

Kitos veiklos mokesčių sąnaudos

 

 

3.7

Kitos veiklos sąnaudos

788,99

 

4.

Kitos veiklos rezultatas

885,29

1608,29

 

Kitos veiklos sąnaudas sudaro sąnaudos, panaudotos reprezentacijai.

                       FINANSINĖS IR INVESTICINĖS VEIKLOS PAJAMOS IR SĄNAUDOS

 Informacija apie finansinės ir investicinės veiklos pajamas ir sąnaudas pateikta lentelėje.

 

 

 

 

Eil. Nr.

Straipsnio pavadinimas

Ataskaitinis laikotarpis

Praėjęs ataskaitinis laikotarpis

1

2

3

4

1.

Finansinės ir investicinės veiklos pajamos

152,60

4256

1.1.

 

Pelnas dėl valiutos kurso pasikeitimo

 

 

1.2.

 

Baudų ir delspinigių pajamos

152,6

4256

1.3.

 

Palūkanų pajamos

 

 

1.4.

 

Dividendai

 

 

1.5.

Kitos finansinės ir investicinės veiklos pajamos*

 

 

1.6.

Pervestinos finansinės ir investicinės veiklos pajamos

 

 

2.

Finansinės ir investicinės veiklos sąnaudos

 

0

0

2.1.

 

Nuostolis dėl valiutos kurso pasikeitimo

 

 

2.2.

 

Baudų ir delspinigių sąnaudos

 

 

2.3.

 

Palūkanų sąnaudos

 

 

2.4.

 

Kitos finansinės ir investicinės veiklos sąnaudos*

 

 

3.

Finansinės ir investicinės veiklos rezultatas (1-2)

152,6

4256

 

                

          Sąnaudos

Ataskaitinio laikotarpio sąnaudos ir jų struktūra yra rodomos veiklos rezultatų ataskaitoje, įvertintos tikrąja verte.

Informacija apie ataskaitiniais metais padarytų sąnaudų reikšmingas sumas:                                                 

darbo užmokesčio, garantinio ir socialinio draudimo sąnaudos  darbuotojams sudarė               1 930 650 Eur (76,3% nuo visų pagrindinės veiklos sąnaudų).

Darbo užmokesčio ir socialinio draudimo sąnaudas sudaro:

Eil. Nr.

Darbo santykių rūšis

Darbo užmokesčio sąnaudos

Socialinio draudimo sąnaudos

Darbuotojų skaičius (vnt.)

Ataskaitinis

laikotarpis

Praėjęs ataskaitinis laikotarpis

Ataskaitinis

laikotarpis

Praėjęs ataskaitinis laikotarpis

Ataskaitinis

laikotarpis

Praėjęs ataskaitinis laikotarpis

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Etatų sąraše nurodyti darbuotojai

1 474 467,82

1 410 699,96

456 182,13

435 949,84

156

159

2

Kiti darbuotojai, kurie teikė

paslaugas ir atliko darbus pagal

kitas nei darbo sutartis, savo

ekonomine prasme atitinkančias darbo santykių esmę (t. y. dirbantiems pagal terminuotas, autorines ir panašias darbo sutartis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Iš viso

1 474 467,82

1 410 699,96

456 182,13

435 949,84

156

159

 

 

                Segmentai

                Visa įstaigos veikla priskiriama vienam segmentui-sveikatos apsaugai.

               Informacija apie segmento išlaidas pateikta lentelėje.

     

Eil. nr.

Finansinių ataskaitų straipsniai

Segmentai

Iš viso

Bendros valstybės paslaugos

Gynyba

Viešoji tvarka ir visuomenės apsauga

Ekonomika

Aplinkos apsauga

Būstas ir komunalinis ūkis

Sveikatos apsauga

Poilsis, kultūra ir religija

Švietimas

Socialinė apsauga

1.

PAGRINDINĖS VEIKLOS SĄNAUDOS

 

 

 

 

 

 

2528841,13

 

 

 

2528841,13

1.1.

 Darbo užmokesčio ir socialinio draudimo 

 

 

 

 

 

 

1930649,95

 

 

 

1930649,95

1.2.

 Nusidėvėjimo ir amortizacijos

 

 

 

 

 

 

132694,0

 

 

 

132694,0

1.3.

 Komunalinių paslaugų ir ryšių 

 

 

 

 

 

 

62121,67

 

 

 

62121,67

1.4.

 Komandiruočių

 

 

 

 

 

 

2250,09

 

 

 

2250,09

1.5.

 Transporto  

 

 

 

 

 

 

13513,86

 

 

 

13513,86

1.6.

 Kvalifikacijos kėlimo  

 

 

 

 

 

 

2509,73

 

 

 

2509,73

1.7.

 Paprastojo remonto ir eksploatavimo 

 

 

 

 

 

 

23583,38

 

 

 

23583,38

1.8.

 Nuvertėjimo ir nurašytų sumų

 

 

 

 

 

 

990,90

 

 

 

990,90

1.9.

 Sunaudotų ir parduotų atsargų savikaina

 

 

 

 

 

 

115192,98

 

 

 

115192,98

1.10.

 Socialinių išmokų 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.11.

 Nuomos 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.12.

 Finansavimo 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.13.

 Kitų paslaugų 

 

 

 

 

 

 

245334,57

 

 

 

245334,57

1.14.

 Kitos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

APSKAITOS POLITIKOS KEITIMO IR ESMINIŲ APSKAITOS KLAIDŲ TAISYMO ĮTAKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

PAGRINDINĖS VEIKLOS PINIGŲ SRAUTAI

 

 

 

 

 

 

1902780,46

 

 

 

2528841,13

3.1.

 Išmokos:

 

 

 

 

 

 

1902780,46

 

 

 

1930649,95

3.1.1.

 Darbo užmokesčio ir socialinio draudimo

 

 

 

 

 

 

1435276,65

 

 

 

132694,0

3.1.2.

 Komunalinių paslaugų ir ryšių

 

 

 

 

 

 

78432,87

 

 

 

62121,67

3.1.3.

 Komandiruočių

 

 

 

 

 

 

2250,00

 

 

 

2250,09

3.1.4.

 Transporto

 

 

 

 

 

 

2759,47

 

 

 

13513,86

3.1.5.

 Kvalifikacijos kėlimo

 

 

 

 

 

 

2510,0

 

 

 

2509,73

3.1.6.

 Paprastojo remonto ir eksploatavimo

 

 

 

 

 

 

23583,38

 

 

 

23583,38

3.1.7.

 Atsargų įsigijimo

 

 

 

 

 

 

121129,10

 

 

 

990,90

3.1.8.

 Socialinių išmokų

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

115192,98

3.1.9.

 Nuomos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.10.

 Kitų paslaugų įsigijimo

 

 

 

 

 

 

239838,99

 

 

 

 

3.1.11.

 Sumokėtos palūkanos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.12.

 Kitos išmokos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

245334,57

 

 

      

                 Tarpusavio užskaitos

Tarpusavio užskaitos atliktos remiantis apskaitos principais, nustatytais 1 standarto „Finansinių ataskaitų rinkinio pateikimas“, kitais standartais bei susitarimo patvirtintais aktais.

Įstaigoje per ataskaitinį laikotarpį buvo atliktos šios tarpusavio užskaitos:

        Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba – Šiaulių teritorinė ligonių kasa - Naujosios Akmenės ligoninė – tarpusavio užskaitos 559459 Eur.

 

                 Poataskaitiniai įvykiai

                 Reikšmingų poataskaitinių įvykių, kurie galėjo daryti įtaką finansinių ataskaitų informacijai, įstaigos veikloje nebuvo.

                 Teisminių ginčų ar bylų neturėjome.

                 

__________________________________

 

 

 Direktorius                                                                                                                Tomas Skučas

 

 Vyriausioji buhalterė                                                                                         Roma Tamašauskienė