Herbas1

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. rugpjūčio 29 d. Nr. TS-263

Utena

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 11 straipsnio 1 dalimi, 35 straipsnio 6 dalimi, 9 dalimi, 37 straipsnio 3 dalimi, 41 straipsnio 2 dalimi, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2024 m. birželio 11 įsakymu Nr. A1-397 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, 4, 10, 11, 13, 16, 23, 24, 30, 34, 36, 37, 39, 41, 62 punktais, Utenos rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.  Patvirtinti Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).

2.  Pripažinti netekusiu galios Utenos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 20 d. sprendimą Nr. TS-330 „Dėl Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3.  Nurodyti, kad šis sprendimas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Marijus Kaukėnas

 

 

PATVIRTINTA

Utenos rajono savivaldybės tarybos

2024 m. rugpjūčio 29 d. sprendimu Nr. TS-263

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Utenos rajono savivaldybės gyventojų bendrąsias mokėjimo už socialines paslaugas sąlygas, mokėjimo už socialines paslaugas dydžius, atleidimo nuo mokėjimo už šias paslaugas sąlygas ir atvejus, sąlygas, pagalbos pinigų mokėjimo atvejus, dydžius ir jų mokėjimą, asmens (šeimos) finansinių galimybių vertinimą, asmens (šeimos) pajamų apskaičiavimą ir asmens turto vertinimą, socialinių paslaugų teikėjų pasirinkimo tvarką ir kitas sąlygas.

2Aprašas taikomas mokėjimui už tas socialines paslaugas, kurias planuoja ir Utenos rajono teritorijos gyventojams organizuoja Utenos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) meras ir kurios finansuojamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų Savivaldybės biudžetui. Tais atvejais, kai socialinių paslaugų kaina viršija Savivaldybės tarybos nustatytą maksimalų socialinių paslaugų išlaidų finansavimo Utenos rajono gyventojams dydį, šio dydžio ir socialinių paslaugų kainos skirtumas asmens (šeimos) pageidavimu mokamas paslaugas gaunančio asmens (jam atstovaujančio asmens) ir socialinių paslaugų įstaigos tarpusavio susitarimu, nesutikus mokėti šio skirtumo, asmuo negali būti apgyvendinamas pageidaujamoje socialinių paslaugų įstaigoje.

3Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu (toliau – Įstatymas), Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2024 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. A1-397 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas) ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais apmokėjimo už socialines paslaugas tvarką.

4Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Įstatyme, Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme, Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme.

 

II SKYRIUS

BENDROSIOS MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS NUOSTATOS

 

5Akredituotas socialinės priežiūros, laikino atokvėpio paslaugos teikėjus (įstaigas ar fizinius asmenis), socialinės globos įstaigas turi teisę pasirinkti pats asmuo ar jo globėjas (rūpintojas, aprūpintojas), kitas teisėtas asmens atstovas, jeigu asmeniui (šeimai) yra nustatytas šių socialinių paslaugų poreikis, pateikdami prašymą Utenos rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) skyriui, atsakingam už socialinių paslaugų organizavimą (toliau – Skyrius).

6Esant objektyvioms aplinkybėms, kai išklausyti socialinių paslaugų gavėjo nuomonės objektyviai neįmanoma, o asmens globėjo, rūpintojo ar kitų teisėtų asmens atstovų pageidavimų negaunama (nepaskirtas globėjas ar rūpintojas, nėra aprūpintojo ar kitų teisėtų atstovų ar nėra galimybės su jais susisiekti ir pan.), socialinę priežiūrą ar socialinę globą teikiantis socialinių paslaugų teikėjas yra parenkamas, atsižvelgiant į socialinių paslaugų teikėjo teikiamas socialines paslaugas pagal asmens specialiuosius poreikius ir (ar) negalios pobūdį, tikslines grupes, kurioms šis socialinių paslaugų teikėjas yra akredituotas ar ši įstaiga skirta, ir kitas tuo metu socialinių paslaugų teikėjo esančias galimybes suteikti reikiamas paslaugas (laisvų vietų buvimą, personalo kvalifikaciją ir kt.).

7Socialinės priežiūros, laikino atokvėpio ar socialinės globos teikimą pasirinktų ar parinktų kitos savivaldybės teritorijoje deklaruotų ir akredituotų fizinių asmenų ar kitų steigėjų socialinių paslaugų įstaigose, pasirinktose ar parinktose atsižvelgiant į asmens (šeimos) interesus, ar socialinių paslaugų įstaigose, kurias globėjais (rūpintojais) Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo bei kitų globos (rūpybos) nustatymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka paskiria teismas ar Savivaldybės meras, Savivaldybė finansuoja tiesiogiai, sudarydama sutartis su akredituotomis socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis, fiziniais asmenimis ar įstaigomis, teikiančiomis socialinę globą, dėl asmeniui teikiamų socialinių paslaugų išlaidų finansavimo. Sutartis dėl socialinių paslaugų teikimo ir finansavimo sudaro Savivaldybės administracija. Sutarties projektus rengia Skyrius.

8Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai pagal asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį bei Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) ar kitų steigėjų socialines paslaugas teikiančių įstaigoms nustatytą ar suderintą socialinių paslaugų kainą, atsižvelgiant į asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas.

9Konkretus asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydis nustatomas vadovaujantis Įstatymu, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu ir šiuo Aprašu.

10Asmens (šeimos) ir Savivaldybės administracijos teisės ir pareigos susijusios su mokėjimu už socialines paslaugas, nustatomos rašytine socialines paslaugas gaunančio asmens ar jo globėjo (rūpintojo, aprūpintojo), kito teisėto asmens atstovo ir Savivaldybės administracijos sutartimi. Socialinių paslaugų teikimo ir organizavimo, Ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos finansavimo sutarčių formos nustatytos Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo, skyrimo ir organizavimo Utenos rajono savivaldybėje tvarkos apraše, patvirtintame Utenos rajono savivaldybės mero potvarkiu.

 

III SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ PREVENCINES IR BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS

 

11Prevencinės socialinės paslaugos, kurios finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams arba iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, teikiamos nemokamai.

12Bendrosios socialinės paslaugos, išskyrus transporto organizavimo ir maitinimo organizavimo paslaugas, kurios finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams arba iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, teikiamos nemokamai.

13Asmens mokėjimo už transporto organizavimo paslaugas dydis ir tvarka:

13.1.  asmeniui (šeimai), Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės kaip 2,5 valstybės remiamų pajamų dydžiai (toliau – VRP), Savivaldybėje teikiamos nemokamai;

13.2.  Asmenys, kurių pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) per mėnesį yra 2.5 VRP dydžiai arba didesnės už juos, už transporto organizavimo paslaugas Savivaldybėje ir už jos ribų moka 100 procentų paslaugos kainos.  Mokestį už transporto organizavimo paslaugas skaičiuoja paslaugos teikėjas, atsižvelgdamas į transporto priemonės spidometro rodmenis nuo socialinės paslaugos teikėjo buveinės vietos iki asmens išlaipinimo vietos, įskaitant nuvykimo ir parvykimo atstumą, nepriklausomai nuo to, ar asmuo tik nuvyko, ar tik parvyko.

14Už suteiktas transporto organizavimo paslaugas fiziniai asmenys moka į paslaugos teikėjo nurodytą atsiskaitomąją banko sąskaitą, ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo sąskaitos išrašymo dienos. Jeigu asmuo nesumoka už transporto organizavimo paslaugas ilgiau kaip 2 mėnesius, jis netenka teisės naudotis transporto organizavimo paslaugomis. Transporto organizavimo paslaugos teikimas atnaujinamas, apmokėjus įsiskolinimą už suteiktas paslaugas.

15Asmens mokėjimo už maitinimo organizavimo paslaugas dydis ir tvarka:

15.1.  asmeniui (šeimai), Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už 2,5 VRP Savivaldybėje teikiamos nemokamai.

15.2Asmenys, kurių pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) per mėnesį yra 2.5 VRP dydžiai arba didesnės už juos, už maitinimo organizavimo paslaugas Savivaldybėje moka 100 procentų paslaugos kainos.  Mokestį už maitinimo organizavimo paslaugas skaičiuoja paslaugos teikėjas.

 

IV SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ

 

16Mokėjimas už socialine priežiūrą nustatomas Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo II skyriaus nuostatomis.

17Mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas. Jeigu asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą (toliau – Tikslinių kompensacijų įstatymas) gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas dydis asmeniui nustatomas atsižvelgiant į šios kompensacijos dydį.

18Mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas dydis asmeniui, gaunančiam individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją, mokamą pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą:

18.1.  yra 40 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis;

18.2.  yra 60 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.

19Mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis asmeniui negaunančiam individualios pagalbos išlaidų teikimo kompensacijos:

19.1.    kai asmens mėnesio pajamos yra didesnės už 2 VRP dydžius, bet mažesnės kaip 3 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 5 procentai asmens pajamų;

19.2.    kai asmens mėnesio pajamos yra 3 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 4 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 10 procentų asmens pajamų;

19.3.    kai asmens mėnesio pajamos yra 4 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 5 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 15 procentų asmens pajamų.

20Mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis šeimai (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui per mėnesį):

20.1.    kai mėnesio pajamos yra didesnės už 2 VRP dydžius, bet mažesnės kaip 3 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 5 procentai šeimos pajamų;

20.2.    kai mėnesio pajamos yra 3 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 4 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 10 procentų šeimos pajamų;

20.3.    kai mėnesio pajamos yra 4 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 5 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 15 procentų šeimos pajamų;

21Kitais atvejais, nei numatyta Aprašo 19 ir 20 punktuose, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamas socialinės priežiūros paslaugas dydis sudaro 20 procentų asmens (šeimos) pajamų.

22.       Socialinės priežiūros paslaugos teikiamos nemokamai:

22.1.    Įstatymo 38 straipsnio 1 dalies 1 punkte nustatytos socialinės priežiūros paslaugos;

22.2krizių atvejais, 7 pirmas kalendorines dienas, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo (jos) fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei;

22.3socialinių įgūdžių ugdymo ir ar palaikymo paslaugos šeimoms, patiriančioms socialinę riziką;

22.4laikino apnakvindinimo paslaugos.

23Mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas, teikiamas trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį, ne visą dieną ar trumpiau nei nustatyta maksimali galima socialinės priežiūros paslaugų teikimo trukmė, dydis nustatomas proporcingai teikiamų socialinės priežiūros paslaugų trukmei.

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ

 

24Mokėjimas už dienos socialinę globą apskaičiuojamas Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo III skyriaus nuostatomis.

25Dienos socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinę riziką patiriančiam vaikui teikiama nemokamai.

26Mokėjimo už dienos socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas, išskyrus Aprašo 25 punkte nurodytą atvejį. Asmuo, kuro mėnesio pajamos yra:

26.1mažesnės kaip 2 VRP dydžiai, mokėjimo už dienos socialinę globą dydį sudaro 10 procentų asmens pajamų;

26.22 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 3 VRP dydžiai, mokėjimo už dienos socialinę globą dydį sudaro 15 procentų asmens pajamų;

26.3kitais atvejais, nei numatyta Aprašo 26.1 ir 26.2 papunkčiuose, mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis asmeniui sudaro 20 procentų jo pajamų.

27Jeigu asmuo pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis asmeniui nustatomas atsižvelgiant į šias kompensacijas. Mokėjimas už dienos socialinę globą:

27.1.  yra 40 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis;

27.2.  yra 60 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.

28Mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą asmens namuose dydis asmeniui nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos asmens namuose trukmei, atsižvelgiant į maksimalią asmeniui taikomą dienos socialinės globos asmens namuose trukmę.

29Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą institucijoje dydis asmeniui nustatomas proporcingai jam teikiamos dienos socialinės globos trukme.

 

VI SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ TRUMPALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

30Mokėjimas už trumpalaikę socialinę globą apskaičiuojamas Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo IV skyriaus nuostatomis.

31Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis 80 procentų asmens pajamų, išskyrus Aprašo 34 ir 35 punktuose nurodytus atvejus.

32Kai asmuo pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už trumpalaikę socialinę globą padengti.

33Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą parą teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos trumpalaikės socialinės globos trukmei.

34Trumpalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir vaikui, patiriančiam socialinę riziką, teikiama nemokamai.

35Krizių atvejais, kai socialinę riziką patiriantis suaugęs asmuo patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, jis atleidžiamas nuo mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą 30 kalendorinių dienų. Tokiu atveju asmuo ar jo globėjas (rūpintojas, aprūpintojas) ar kitas teisėtas atstovas pateikia prašymą Skyriui. Šis prašymas teikiamas svarstyti Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai Socialinių paslaugų skyrimo komisijai (toliau – Komisija). Komisijos teikimu ir Skyriaus vedėjo sprendimu, asmuo gali būti atleistas nuo mokėjimo už trumpalaikės socialinės globos paslaugas 30 kalendorinių dienų nuo krizės ar grėsmės jo fiziniam ar emociniam saugumui patyrimo ir apgyvendinimo socialinės globos įstaigoje.

36Asmeniui, laikinai socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išvykusiam iš trumpalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos į stacionarias sveikatos priežiūros įstaigas, mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis sumažinamas – už laiką nuo ketvirtos paros, skaičiuojamos nuo paros, kai asmuo išvykęs, asmuo moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio. Už 3 pirmąsias paras, skaičiuojamas nuo asmens išvykimo paros (įskaitant ir tuos atvejus, kai asmuo išvyksta trumpiau kaip 3 paroms), mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nemažinamas. Laikas, kai asmuo laikomas išvykusiu, pradedamas skaičiuoti nuo kitos paros, einančios po išvykimo paros.

 

VII SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ ILGALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

37Mokėjimas už ilgalaikę socialinę globą apskaičiuojamas Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo V skyriaus nuostatomis.

38Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nustatomas individualiai, pagal nustatytą paslaugos kainą, atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas, o tais atvejais, kai asmuo pradėjo gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., – ir į turtą, vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu ir šiuo Aprašu. 

39 Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį 80 procentų asmens pajamų, įskaitant atvejus, kai asmens, pradėjusio gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., turto vertė yra mažesnė už Savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą.

40Tais atvejais, kai asmuo pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už trumpalaikę socialinę globą padengti.

41Jeigu suaugusio asmens, pradėjusio gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., turto vertė yra didesnė už Savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už šiam asmeniui teikiamą ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą.

42 Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą vaikui su negalia dydis nustatomas neatsižvelgiant į asmens turtą ir 80 procentų vaiko pajamų. Tais atvejais, kai vaikas su negalia pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

43Ilgalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinę riziką patiriančiam vaikui teikiama nemokamai.

44Asmeniui, laikinai socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išvykusiam iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis sumažinamas – už laiką nuo ketvirtos paros, skaičiuojamos nuo paros, kai asmuo išvykęs, asmuo moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio. Už 3 pirmąsias paras, skaičiuojamas nuo asmens išvykimo paros (įskaitant ir tuos atvejus, kai asmuo išvyksta trumpiau kaip 3 paroms), mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nemažinamas. Laikas, kai asmuo laikomas išvykusiu, pradedamas skaičiuoti nuo kitos paros, einančios po išvykimo paros.

45Asmuo, kai asmeniui būtinos ilgalaikės socialinės globos paslaugos, o jo turtas viršija turto vertės normatyvą ir asmeniui neužtenka jo gaunamų pajamų susimokėti už ilgalaikės socialinės globos paslaugas, gali būti atleidžiamas 3, 6, 12 mėnesiams, nuo mokėjimo už ilgalaikės socialinės globos paslaugas dalies, apskaičiuojamos nuo turto vertės, viršijančios nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo šiais atvejais:

45.1.  kai asmuo pats nesugeba pasirūpinti turimo turto pardavimu, nėra giminaičių ar kitų suinteresuotų asmenų, kurie galėtų rūpintis asmens turimu turtu (statiniais, žeme ir kt.);

45.2.  kai turtas yra nelikvidus (statiniai apgriuvę, labai blogos būklės, žemė toli nuo socialinės infrastruktūros ir kt.).

46Aprašo 45 punkte numatytu atveju atleidimo laikotarpio konkretus terminas nustatomas atsižvelgiant į terminą, per kurį gali būti parduotas, išnuomotas, padovanotas turimas turtas ar turimo turto dalis ir į faktinių aplinkybių visumą.

47Asmuo (šeima) dėl dalinio ar visiško atleidimo už teikiamas socialines paslaugas kreipiasi į Skyrių, pateikia raštu laisvos formos prašymą ir aplinkybes pagrindžiančius dokumentus.

48Socialinės globos įstaigos gali Savivaldybės administracijos direktoriui arba jo įgaliotam asmeniui teikti siūlymą dėl visiško ar dalinio atleidimo nuo mokėjimo už ilgalaikės socialinės globos paslaugas.

49Socialinis darbuotojas, nustatęs asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, ar socialinių paslaugų įstaigos, kuri teikia asmeniui (šeimai) socialines paslaugas socialinis darbuotojas, įvertina asmens situaciją ir Skyriui pateikia rekomendaciją dėl asmens (šeimos) atleidimo nuo mokėjimo už ilgalaikės socialinės globos paslaugas dalies, apskaičiuotos nuo turimo turto vertės, viršijančios nustatytą turto vertės normatyvą šio Aprašo 45.1., 45.2., 46 punktuose nustatytais atvejais.

50Skyrius pareiškėjo, socialinės globos įstaigos prašymą su visais dokumentais ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų pateikia svarstyti Komisijai.

51Sprendimą dėl dalinio ar visiško atleidimo nuo mokėjimo už socialines paslaugas priima Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Komisijos siūlymą.

 

VIII SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ LAIKINO ATOKVĖPIO PASLAUGĄ

 

52Mokėjimo už laikino atokvėpio paslaugą dydis nustatomas atsižvelgiant į individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą laikino atokvėpio paslaugos gavėjo prižiūrimam asmeniui.

53Mokėjimo už laikino atokvėpio paslaugą dydis:

53.1.  yra 40 procentų individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos, mokamos pagal Kompensacijų įstatymą laikino atokvėpio paslaugos gavėjo prižiūrimam asmeniui, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis, dydžio;

53.2.  yra 60 procentų individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos, mokamos pagal Kompensacijų įstatymą laikino atokvėpio paslaugos gavėjo prižiūrimam asmeniui, kuriam nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis, dydžio.

54Mokėjimo už trumpiau nei nustatyta maksimali galima laikino atokvėpio paslaugos teikimo trukmė teikiamą laikino atokvėpio paslaugą dydis nustatomas proporcingai teikiamos laikino atokvėpio paslaugos trukmei.

 

 

IX SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMO ATVEJAI, DYDŽIO NUSTATYMAS IR JŲ MOKĖJIMAS

 

55Pagalbos pinigai skiriami Įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais ir sąlygomis.

56Kai vaikus prižiūri ar juos globoja (jais rūpinasi) vaikus globojančios šeimos, šeimynos, budintys globotojai ar nuolatiniai globotojai arba kai bendrąsias socialines paslaugas ir socialinę priežiūrą asmeniui (šeimai) veiksmingiau organizuoti pinigais, vaikus globojančiai šeimai, šeimynai, budintiems globotojams ar nuolatiniams globotojams per globos centrą arba asmeniui (šeimai) gali būti mokama piniginė išmoka – pagalbos pinigai.

57Vaikus globojančiai (rūpinančiai) šeimai, šeimynai, budinčiam ir nuolatiniam globotojui už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) skiriamų pagalbos pinigų suma diferencijuojama atsižvelgiant į vaikų skaičių ir amžių, į vaikus globojamų (rūpinamų) ar prižiūrimų vaikų, įsipareigojamų vienu metu prižiūrėti pagal budinčio globotojo, nuolatinio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su globos centru skaičių ir amžių. Pagalbos pinigų suma už vaiką(-us) iki 18 metų ir vyresnį(-ius), jeigu jis (jie) mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, baigiamaisiais mokymosi metais mokama iki tų metų rugsėjo 1 dienos, o asmeniui(-ims), kuris(-ie) mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą (įskaitant asmenis, kurių mokymą pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai) ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, – iki mokymosi ar studijų pagal šias programas baigimo dienos, bet ne ilgiau, iki jam(-iems) sukaks 24 metai skiriama ir mokama:

57.1už vieną vaiką – 4 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI) dydžio per mėnesį;

57.2už 2 vaikus – 6 BSI dydžio per mėnesį;

57.3už 3 ir daugiau vaikų – 9 BSI dydžio per mėnesį;

57.4.  už kiekvieną vaiką iki 3 metų amžiaus ar vaiką su negalia papildomai didinama išmoka 1 BSI dydžiu per mėnesį, tačiau visa pagalbos pinigų išmoka vaikus globojančiai šeimai, šeimynai, budinčiam ar nuolatiniam globotojui negali būti didesnė kaip 10 BSI dydžio per mėnesį;

58Pagalbos pinigai skiriami ir mokami Savivaldybėje deklaravusiam (-iai) nuolatinę gyvenamąją vietą arba įrašytam (-ai) į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ir nuolat gyvenantiems Savivaldybėje globojančiai (rūpinančiai) šeimai, šeimynai, budinčiam ir nuolatiniam globotojui, kurių globojamiems (rūpinamiems) vaikams nustatyta globa (rūpyba, ir jeigu globėjų (rūpintojų) su globojamais (rūpinamais) vaikais nesieja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.135 straipsnyje apibrėžti artimi giminystės ryšiai, nuo vaiko apgyvendinimo dienos.

59Prašymas pagalbos pinigams gauti (1 priedas) pateikiamas Skyriui ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo teisės atsiradimo dienos.

60Aprašo 57 papunktyje numatytais atvejais sprendimą dėl pagalbos pinigų ir jų dydžio skyrimo priima Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, vadovaudamasis globėjų (rūpintojų) prašymais, globos (rūpybos) steigimo dokumentais. Vaikus globojančioms šeimoms, šeimynoms, budintiems ir nuolatiniams globotojams pagalbos pinigus moka Skyrius. į asmens, vieno iš suaugusių šeimos narių ar šeimynos sąskaitą, o budinčiam globotojui ar nuolatiniam globotojui išmokami per Globos centrą.

61Tais atvejais, kai bendrąsias socialines paslaugas ir socialinę priežiūrą asmeniui (šeimai) veiksmingiau organizuoti pinigais, pagalbos pinigai gali būti skiriami asmeniui (šeimai), deklaravusiam (-iai) nuolatinę gyvenamąją vietą arba įrašytam (-ai) į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ir nuolat gyvenantiems Savivaldybėje, susimokėti už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai:

61.1.    kai nustatytas 0-25 procentų dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. didelių specialiųjų poreikių lygis arba darbingumo lygis nuo 0–25 procentų (iki 2007 m. liepos 1 d. – pirmos invalidumo grupės)) – 1 BSI dydžio išmoka per mėnesį;

61.2.    kai nustatytas 30–40 procentų dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. vidutinių specialiųjų poreikių lygis arba darbingumo lygis 30–40 procentų (iki 2007 m. liepos 1 d – antros invalidumo grupės) – 0,75 BSI dydžio išmoka per mėnesį;

61.3.    senyvo amžiaus asmenims, kuriems nenustatytas dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. specialiųjų poreikių lygis), tačiau įvertinus socialinių paslaugų poreikį jiems reikalingos bendrosios socialinės paslaugos ir socialinė priežiūra – iki 0,5 BSI dydžio išmoka per mėnesį.    

62Sprendimą dėl pagalbos pinigų ir jų dydžio skyrimo ir nutraukimo Socialinių paslaugų centro socialinių darbuotojų teikimu priima Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo. Kai bendrąsias socialines paslaugas ir socialinę priežiūrą asmeniui (šeimai) veiksmingiau organizuoti pinigais, pagalbos pinigus moka Socialinių paslaugų centras į asmens sąskaitą.

63Socialinės paslaugos keičiamos į pagalbos pinigus, kuriais asmuo (šeima) susimoka už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai, tik asmens (šeimos) raštišku prašymu. Prašymas gali būti teikiamas tiesiogiai, paštu, elektroniniu paštu ar elektroninių ryšių priemonėmis, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, leidžianti nustatyti asmens tapatybę.

64Pagalbos pinigų naudojimą pagal paskirtį prižiūri Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai ir socialinio darbo organizatoriai – asmens (šeimos), Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro globos koordinatoriai – vaikus globojančios šeimų, šeimynų, budinčių globotojų ar nuolatinių globotojų.

65Pagalbos pinigais gali būti apmokamos išlaidos, susijusios su globotinio (rūpintinio) poreikiais, ir skirtos:

65.1.  neformaliam ugdymui (socialinių įgūdžių, gebėjimų ugdymui, saviraiškos skatinimui, fiziniam lavinimui, įvairiems būreliams, kursams, seminarams ir kt.);

65.2.  laisvalaikiui ir poilsiui organizuoti, stovykloms;

65.3.  sveikatos priežiūrai;

65.4.  prekėms ir kitoms paslaugoms (higienos, slaugos, techninės pagalbos, maitinimui, patalynei ir aprangai, globotinio (rūpintinio) transportavimui ir kt.);

65.5.  kitiems globotinio (rūpintinio) poreikiams.

66Nustačius, kad Aprašo 61 punkte numatyti asmenys pagalbos pinigus naudoja ne pagal paskirtį, Socialinių paslaugų centras sustabdo pagalbos pinigų mokėjimą ir per 3 darbo dienas apie tai raštu informuoja Skyrių bei pateikia siūlymus dėl bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, kurioms nustatytas asmens (šeimos) poreikis, tolesnio teikimo.

67Pagalbos pinigai neskiriami, o jei paskirti – mokėjimas nutraukiamas, jeigu atsiranda nors viena iš nurodytų aplinkybių:

67.1.  gavus Valstybės vaiko apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinio skyriaus informaciją dėl globojamo (rūpinamo) vaiko paėmimo iš vaiko globėjo (rūpintojo), šeimynos, budinčio ir nuolatinio globotojo;

67.2.  įvaikinus globotinį (rūpintinį) – nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo dienos arba teismo sprendime nurodytos datos;

67.3.  apgyvendinus pagalbos pinigų gavėją ar globotinį (rūpintinį) socialinės globos įstaigoje, slaugos ar palaikomojo gydymo įstaigoje;

67.4.  panaikinus globą (rūpybą) – nuo Savivaldybės mero potvarkyje nurodytos datos arba teismo nutarties įsiteisėjimo dienos ar teismo nutartyje nurodytos datos;

67.5vyresniam nei 18 metų asmeniui nutraukus mokymąsi pagal bendrojo ugdymo programą, formaliojo profesinio mokymo programą (įskaitant asmenis, kurių mokymą pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai) ar studijas aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą;

67.6.  atsisakius pagalbos pinigų – nuo prašyme nurodytos datos;

67.7.  mirus pagalbos pinigų gavėjui, globojamam (rūpintojam) vaikui ar vaiko globėjui (rūpintojui), šeimynos dalyviui, budinčiam ir nuolatiniam globotojui – nuo mirties datos;

67.8.  asmenį ar globojamą (rūpinamą) vaiką teismo sprendimu pripažinus nežinia kur esančiu – nuo teismo sprendime pripažinti vaiką (asmenį) nežinia kur esančiu arba paskelbti jį mirusiu nurodytos datos;

67.9.  globojamą (rūpinamą) vaiką pripažinus emancipuotu arba jam sudarius santuoką – nuo teismo sprendimo pripažinti nepilnametį emancipuotu įsiteisėjimo dienos ar santuokos sudarymo dienos;

67.10.     pasikeitus pagalbos pinigų gavėjo socialiniam statusui (pasveikus, pasikeitus dalyvumui);

67.11.     pagalbos pinigų gavėjui išvykus gyventi į kitą savivaldybę;

67.12.     nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį, ar neužtikrinama globotinio (rūpintinio) gerovė;

67.13.     pagalbos pinigų gavėjui atsisakius sudaryti galimybes vykdyti pagalbos pinigų kontrolę;

67.14.     pagalbos pinigų gavėjui pradėjus teikti bendrąsias ar socialinės priežiūros paslaugas.

68Mirus pagalbos pinigų gavėjui, iki mirties neišmokėti pagalbos pinigai išmokami jį laidojusiam asmeniui arba asmeniui pagal paveldėjimo teisės liudijimą, jeigu dėl pagalbos pinigų išmokėjimo asmuo kreipėsi ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo mirties dienos.

69Jeigu vaikų globėjai (rūpintojai), šeimyna per mėnesį nepraneša apie atsiradusias aplinkybes, turinčias įtakos teisei į pagalbos pinigus arba jų dydžiui, ir dėl to susidaro permoka, permokėta suma grąžinama arba išskaičiuojama iš globėjui (rūpintojui) pagal šį Aprašą priklausančių pagalbos pinigų ne daugiau kaip po 20 proc. mokėtinos sumos per mėnesį, jeigu nėra vaiko globėjo (rūpintojo) raštu pateikto sutikimo išskaičiuoti didesnę mokėtinos sumos dalį per mėnesį ar visą mokėtiną sumą. Jei pagalbos pinigų suma neišskaityta, likusi permokos suma gali globėjo (rūpintojo) raštišku sutikimu būti išskaitoma iš bet kurios kitos vaiko globėjo (rūpintojo) gaunamos išmokos, kurią moka Savivaldybės administracija. Neteisėtai gauti pagalbos pinigai, vaiko globėjui (rūpintojui) nesutikus jų grąžinti, išieškomi Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

X SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS

 

70Asmens (šeimos) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas Savivaldybės gyventojams vertina Skyriaus atsakingi darbuotojai vadovaudamiesi Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo VIII skyriaus nuostatomis..

71Asmuo, pageidaujantis gauti ilgalaikę socialinę globą ar jo globėjas (rūpintojas, aprūpintojas) Skyriui turi pateikti informaciją apie turimas pajamas, nurodytas Socialinių paslaugų įstatymo 39 straipsnyje (pajamų sumas), o tais atvejais, kai asmuo pradėjo gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., – ir apie turtą, nurodytą Socialinių paslaugų įstatymo 40 straipsnyje (turto vertę),jei šių duomenų nėra valstybės žinybiniuose registruose ir informacinėse sistemose.

72Asmens (šeimos finansinės galimybės nevertinamos, kai asmuo (šeima) sutinka mokėti visą socialinių paslaugų kainą.

73Asmens (šeimos), kuriam (-iems) skiriamos socialinės paslaugos, finansinės galimybės vertinamos nustačius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį. Pasikeitus asmens (šeimos), gaunančio (-ios) socialines paslaugas, ar asmens (šeimos), kuriam (-iai) nustatytas socialinių paslaugų poreikis, pajamoms ir (ar) turtui, asmens (šeimos) finansinės galimybės vertinamos iš naujo. Ilgalaikės socialinės globos skyrimo atveju asmens finansinės galimybės gali būti vertinamos iš naujo ir prieš ilgalaikės socialinės globos teikimo pradžią, bet ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki ilgalaikės socialinės globos teikimo pradžios dienos.

74Atsižvelgdamas į įvykusius asmens (šeimos) pajamų, turto, socialinių paslaugų kainos pokyčius per paskirtų socialinių paslaugų gavimo laiką, Skyriaus atsakingi darbuotojai apskaičiuoja naują mokėjimo už socialines paslaugas dydį, naudodamasis Socialinės paramos šeimai informacine sistema, kurioje suformuojamas asmens (šeimos) mokėjimo už paslaugas skaičiavimas, su kuriuo supažindamas paslaugų gavėjas ir (ar) jo teisėtas atstovas.

75Skyriaus atsakingi darbuotojai turi teisę asmens (šeimos), gaunančio (-ios) socialines paslaugas, finansines galimybes iš naujo vertinti savo ar socialines paslaugas asmeniui (šeimai) teikiančios socialinių paslaugų įstaigos iniciatyva.

76Jei asmens (šeimos), gaunančio socialines paslaugas, finansinių galimybių ir (ar) turto pervertinimo metu ir (ar) paslaugų teikėjui pakeitus socialinių paslaugų kainą paaiškėja, kad asmens (šeimos) mokėjimo dydis už asmens (šeimos) gaunamas socialines paslaugas, apskaičiuotas Aprašo nustatyta tvarka, nepakankamas visiškai apmokėti asmens (šeimos) pasirinkto paslaugų teikėjo asmeniui (šeimai) teikiamos socialinės paslaugos kainos, išskaičiavus Savivaldybės tarybos nustatytą maksimalų tos socialinės paslaugos išlaidų finansavimo Savivaldybės teritorijos gyventojams dydį, išlaidų suma, viršijanti asmens (šeimos) mokėjimo dydį, kompensuojama Savivaldybės biudžeto ar valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų (kai asmuo su sunkia negalia ir jam teikiamos socialinės globos paslaugos) lėšomis, bet ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo tos dienos, kai paaiškėja, kad asmens (šeimos) finansinės galimybės nepakankamos apmokėti už socialinę paslaugą, ir per tą laikotarpį:

76.1.    asmuo (šeima) ar jo globėjas (rūpintojas), kitas teisėtas atstovas pasirenka kitą paslaugų teikėją, teikiantį analogišką ar lygiavertę (atsižvelgiant į asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, įvertintą teisės aktų nustatyta tvarka) asmeniui (šeimai) reikalingą socialinę paslaugą, kurio socialinės paslaugos kaina (įkainis) mažesnis ir asmens (šeimos) mokėtinas dydis, apskaičiuotas Aprašo nustatyta tvarka, įvertinus socialinės paslaugos kainą pas tą paslaugų teikėją ir Savivaldybės tarybos nustatytą maksimalų tos socialinės paslaugos išlaidų finansavimo Savivaldybės teritorijos gyventojams dydį, pakankamas sumokėti už teikiamas socialines paslaugas;

76.2.    asmuo (šeima) ar jo globėjas (rūpintojas), kitas teisėtas atstovas pageidauja toliau gauti tas pačias jam reikalingas socialines paslaugas pas tą patį paslaugų teikėją ir įsipareigoja sumokėti ne tik Aprašo nustatyta tvarka apskaičiuotą mokėtiną dydį, bet ir skirtumą, kuris susidaro iš jam teikiamos socialinės paslaugos kainos (įkainio) išskaičiavus asmens (šeimos) mokėtiną dydį ir Savivaldybės tarybos nustatytą maksimalų tos socialinės paslaugos išlaidų finansavimo Savivaldybės teritorijos gyventojams dydį.

 

XI SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) PAJAMOS IR JŲ APSKAIČIAVIMAS

 

77.     Asmens (šeimos) pajamos apskaičiuojamos vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo IX skyriaus nustatyta tvarka.

 

XII SKYRIUS

ASMENS TURTAS IR JO VERTINIMAS

 

78Asmens turtas vertinamas vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo X skyriaus nustatyta tvarka.

 

XIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

79Dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

80Savivaldybės administracija ir socialinių paslaugų įstaigos užtikrina asmens (šeimos narių) pateiktų duomenų konfidencialumą teisės aktų nustatyta tvarka.

81Socialinių paslaugų įstaigos vadovas atsako už teisingą mokesčių už socialines paslaugas apskaitą.

82Savivaldybės administracija turi teisę tikrinti socialinių paslaugų įstaigų pateiktą informaciją apie apskaičiuoto mokesčio dydį, socialinių paslaugų gavėjų finansinių galimybių ir socialinių paslaugų poreikio vertinimą.

 

____________________________

 

 

Utenos rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo

1 priedas

 

Dokumento gavimo registracijos žyma

 

(Prašymo formos pavyzdys)

 

ASMENS, KURIS KREIPIASI DĖL PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO,

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telefonas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas:

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas:

 

 

Utenos rajono savivaldybės administracijos

__________________________________ skyriui

(Skyriaus, atsakingo už socialinių paslaugų organizavimą, pavadinimas)

 

PRAŠYMAS PAGALBOS PINIGAMS GAUTI

20__ m. _______________________ d.

 

Prašau skirti pagalbos pinigus už globojamą (rūpinamą) vaiką nuo 20___ m. ______________ d.

 

1.  DUOMENYS APIE GLOBOJAMĄ (RŪPINAMĄ) VAIKĄ

 

Vardas

 

Pavardė

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

Įrašymo į apskaitą data

 

Mokymosi įstaiga, klasė

 

2.  Papildoma informacija

2.1. Ar dėl pagalbos pinigų kreipiatės pirmą kartą?

 

c Taip c Ne

 

 

2.2. Ar mane su globojamu (rūpinamu) vaiku sieja artimas giminystės ryšys (LR civilinio kodekso 3.135 straipsnis)?                               c Taip c Ne

 

3.    Pagalbos pinigus mokėti Į SĄSKAITĄ:

c globėjo (rūpintojo) sąskaitą                        c globojamo (rūpinamo) vaiko vardu atidarytą sąskaitą

c banke ______________________________________________________________________  

            (banko pavadinimas, jo filialo (skyriaus) pavadinimas, banko kodas)

_____________________________________

(asmens sąskaitos Nr.)

 

4.  TVIRTINU, kad pateikta informacija yra teisinga.

5.  ĮSIPAREIGOJU ne vėliau kaip per mėnesį pranešti apie aplinkybes, turinčias įtakos pagalbos pinigams mokėti.

6.  ŽINAU IR SUTINKU:

6.1. Kad pagalbos pinigų mokėjimo tikslais:

- apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis bus renkama iš kitų institucijų informacija, reikalinga pagalbos pinigams skirti;

- duomenys apie man (bendrai gyvenantiems asmenims) skirtą piniginę paramą bus teikiami kitoms institucijoms.

6.2. Kad nuslėpęs ar pateikęs neteisingus duomenis, reikalingus pagalbos pinigams teikti, ir permokos atveju turėsiu grąžinti Utenos rajono savivaldybės administracijai neteisėtai gautas išmokų sumas arba jos bus išieškotos įstatymų nustatyta tvarka.

6.3. Sutinku, kad bus vykdomas pagalbos pinigų panaudojimo patikrinimas, atliekant buities tyrimą (apsilankant šeimoje, mokykloje, apklausiant globotinį (rūpintinį), esant poreikiui, šeimos ir bendruomenių narius, kaimynus, institucijų atstovus).

 

7.   PATEIKIU:

7.1. Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją: paso, asmens tapatybės kortelės (pabraukti);

7.2. Globos (rūpybos) nustatymą ir asmens paskyrimą globėju (rūpintoju) patvirtinančio dokumento kopiją, __ lapų;

7.3.    Kita__________________________________________________(įrašyti),___lapų.

 

8.   INFORMACIJĄ APIE PRIIMTUS SPRENDIMUS DĖL PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO PRAŠAU TEIKTI (nurodyti vieną iš būdų):

c paštu, adresas __________________________________________________________________;

c elektroniniu paštu, el. p. adresas ___________________________________________________;

c telefonu, tel. ___________________________________________________________________.

 

9.   PATVIRTINU, KAD INFORMACINĮ LAPELĮ GAVAU:

_______________________

(Pareiškėjo parašas)

 

10.  ĮSIPAREIGOJU NEDELSIANT INFORMUOTI UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJĄ APIE PASIKEITUSIAS FAKTINES APLINKYBES.

 

Pareiškėjas      _________________                                                  ___________________

(parašas)                                                          (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

Prašymas pagalbos pinigams gauti pateiktas:

______________________ Nr. ____________

(gavimo data)

⬜    Pateikti visi dokumentai pagalbos pinigams gauti

⬜    Nepateikti pagalbos pinigams skirti reikalingi dokumentai:

 

Eil. Nr.

 

Nepateikti dokumentai

 

Dokumento pateikimo terminas

Pateikimo

data

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prašymą ir dokumentus priėmė

______________________

(pareigų pavadinimas)

__________ ___________________________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Informacinis lapelis, kuris įteikiamas įregistravus prašymą pagalbos pinigams gauti

 

INFORMACINIS LAPELIS

_________________________________________________________________________

(asmens, kuriam įteikiamas lapelis, vardas, pavardė)

Prašymas pagalbos pinigams gauti priimtas:

________________Nr. ______;

(gavimo data)

⬜ pateikti visi reikalingi dokumentai pagalbos pinigams gauti;

⬜ nepateikti reikalingi dokumentai pagalbos pinigams gauti:

Eil. Nr.

Nepateikti dokumentai

Pateikti

iki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prašymą ir dokumentus priėmė

________________________

(pareigų pavadinimas)

__________ __________________________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

BŪTINA ŽINOTI

Globėjas (rūpintojas) per mėnesį pranešti:

- apie gyvenamosios vietos, asmens duomenų pasikeitimą ar išvykimą nuolat gyventi į kitą savivaldybę ar valstybę;

- apie kitoje valstybėje ar savivaldybėje paskirtas išmokas;

- apie kitus pasikeitimus, turinčius įtakos pagalbos pinigų mokėjimui (vaikui baigus ar nutraukus mokslus, susituokus, pakeitus deklaruotą gyvenamąją vietą, panaikinus globą (rūpybą), globotiniui (rūpintiniui) mirus ir pan.)

________________________