LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2022 M. BIRŽELIO 17 D. ĮSAKYMO NR. V-1101 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PAKARTOTINIO SVEIKATOS DUOMENŲ NAUDOJIMO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. balandžio 16 d. Nr. V-429
Vilnius
P a k e i č i u Vyriausybės įgaliotos institucijos pakartotinio sveikatos duomenų naudojimo veiklos stebėsenos komiteto darbo reglamentą, patvirtiną Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. V-1101 „Dėl Lietuvos Respublikos pakartotinio sveikatos duomenų naudojimo įstatymo įgyvendinimo“:
1. Pakeičiu 7.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„7.3. užpildyti Darbo reglamento 1 priede nustatytos formos Stebėsenos komiteto nario interesų deklaraciją (toliau – deklaracija) ir pasirašytą elektroniniu arba rašytiniu parašu pateikti Stebėsenos komiteto pirmininkui, jo nesant – Stebėsenos komiteto pirmininko pavaduotojui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki pirmojo einamųjų metų posėdžio, o Stebėsenos komiteto pirmininkas – sveikatos apsaugos ministrui. Deklaracija užregistruojama Sveikatos apsaugos ministerijos dokumentų valdymo sistemoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. V-232 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“ nustatyta tvarka su žyma „Konfidencialu“. Stebėsenos komiteto pirmininkas, jo nesant – Stebėsenos komiteto pirmininko pavaduotojas, arba sveikatos apsaugos ministras, nustatęs viešųjų ir privačių interesų konflikto riziką, apie tai nedelsdamas informuoja deklaraciją pateikusį Stebėsenos komiteto narį ir inicijuoja jo nušalinimą nuo interesų konfliktą galinčio sukelti klausimo svarstymo arba, jei viešųjų ir privačių interesų konflikto rizika yra nuolatinė, – pašalinimą iš Stebėsenos komiteto. Su Stebėsenos komiteto pirmininko deklaracija supažindinami ir visi Stebėsenos komiteto nariai;“.
2. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
„8. Pasikeitus deklaruotiniems duomenims, Stebėsenos komiteto nariai privalo nedelsdami, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po duomenų pasikeitimo dienos užpildyti ir pateikti atnaujintą deklaraciją bei apie galimą interesų konfliktą pranešti Stebėsenos komiteto pirmininkui, jo nesant – Stebėsenos komiteto pirmininko pavaduotojui, o Stebėsenos komiteto pirmininkas – sveikatos apsaugos ministrui ir kitiems sprendimo rengimo, svarstymo, priėmimo ar kito klausimo sprendimo procedūroje dalyvaujantiems asmenims. Jeigu dėl galimo interesų konflikto Stebėsenos komiteto narys nusišalina nuo sprendimo rengimo, svarstymo arba priėmimo ar kito klausimo sprendimo, Stebėsenos komiteto pirmininkas, jo nesant arba jam nusišalinus – Stebėsenos komiteto pirmininko pavaduotojas, turi užtikrinti, kad nusišalinimo faktas būtų tinkamai pažymėtas Stebėsenos komiteto posėdžio protokole.“
3. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:
4. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:
„20. Stebėsenos komiteto sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Stebėsenos komiteto narių balsų dauguma, o kai posėdis vyksta elektroniniu būdu – elektroniniu būdu balsavusių Stebėsenos komiteto narių balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, sprendimą lemia Stebėsenos komiteto pirmininko balsas. Kai posėdis vyksta elektroniniu būdu, Stebėsenos komiteto nariai balsuoja elektroniniu paštu per sekretoriaus elektroniniame laiške nurodytą terminą, kuris negali būti ilgesnis nei 3 darbo dienos nuo elektroninio laiško išsiuntimo dienos.“
5. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:
„21. Stebėsenos komiteto posėdžiai protokoluojami. Protokole nurodoma Stebėsenos komiteto posėdžio data ir vieta, posėdžio dalyviai, posėdžio darbotvarkė, nagrinėtų klausimų esmė ir sprendimai (nutariamoji dalis). Protokolas elektroniniu būdu turi būti pateiktas suderinti visiems posėdyje dalyvavusiems Stebėsenos komiteto nariams. Posėdžius techniškai aptarnauja ir protokolą rašo sekretorius, jį pasirašo Stebėsenos komiteto pirmininkas (jo nesant – Stebėsenos komiteto pirmininko pavaduotojas) ir sekretorius. Stebėsenos komiteto klausimus sprendžiant posėdyje, vykstančiame elektroniniu būdu, prie protokolo pridedamos Stebėsenos komiteto narių elektroninių laiškų kopijos. Stebėsenos komiteto protokolai (originalai) ir svarstyto klausimo medžiaga saugomi teisės aktų, reguliuojančių dokumentų saugojimą, nustatyta tvarka.“
6. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
„22. Siekiant įgyvendinti skaidrumo, nešališkumo ir sąžiningumo priimant Stebėsenos komiteto sprendimus principus, Stebėsenos komiteto posėdžių protokolai (įskaitant Stebėsenos komiteto nario vardą, pavardę, atstovaujamos institucijos, įstaigos ar organizacijos pavadinimą ir pareigas joje bei kitų duomenų subjektų nuasmenintus asmens duomenis) viešai paskelbiami Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės įgaliotos institucijos interneto svetainėse ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po Stebėsenos komiteto posėdžio. Po 3 mėnesių nuo Stebėsenos komiteto kadencijos pabaigos Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės įgaliotos institucijos interneto svetainėse skelbiami nuasmeninti Stebėsenos komiteto posėdžių protokolai.“
Vyriausybės įgaliotos institucijos pakartotinio
sveikatos duomenų naudojimo veiklos
stebėsenos komiteto darbo reglamento
1 priedas
VYRIAUSYBĖS ĮGALIOTOS INSTITUCIJOS PAKARTOTINIO SVEIKATOS DUOMENŲ NAUDOJIMO VEIKLOS STEBĖSENOS KOMITETO NARIO
20 ___ M. INTERESŲ DEKLARACIJA
1. Ar Jūs ar Jums artimi asmenys (sutuoktinis, sugyventinis, partneris, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka (toliau – partneris), taip pat Jūsų tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai ir jų sutuoktiniai, sugyventiniai ar partneriai) (toliau – artimi asmenys) turi tiesioginių ar netiesioginių interesų, susijusių su Vyriausybės įgaliotos institucijos pakartotinio sveikatos duomenų naudojimo veiklos stebėsenos komiteto (toliau – Stebėsenos komitetas) priimamais sprendimais?
TAIP |
NE |
Jeigu atsakėte „TAIP“, pateikite išsamią informaciją, nurodydami artimų asmenų vardus, pavardes, interesų pobūdį, ir kt. .……………………………………...................
2. Ar yra kitų aplinkybių, galinčių turėti įtakos Jūsų, kaip Stebėsenos komiteto nario, objektyvumui ir nešališkumui dalyvaujant Stebėsenos komiteto veikloje?
TAIP |
NE |
Jeigu atsakėte „TAIP“, pateikite išsamią informaciją, nurodydami interesų pobūdį, juridinį asmenį ir kt. …………………………………......………..........................................
Jeigu į nors vieną iš pateiktų klausimų atsakėte „TAIP“ ir Stebėsenos komiteto pirmininkas, jo nesant – Stebėsenos komiteto pirmininko pavaduotojas, arba sveikatos apsaugos ministras nustatė viešųjų ir privačių interesų konflikto riziką, Jūs negalite dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba sprendžiant kitus klausimus, galinčius sukelti interesų konfliktą (turite palikti patalpą, kurioje sprendžiamas klausimas, galintis sukelti konfliktą), o apie nusišalinimą turite pranešti raštu Stebėsenos komiteto pirmininkui (pirmininkas – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrui). Jei viešųjų ir privačių interesų konflikto rizika yra nuolatinė, būsite pašalintas iš Stebėsenos komiteto.
Patvirtinu, kad nurodyti duomenys yra teisingi ir išsamūs. Pasikeitus šioje deklaracijoje nurodytiems duomenims, pažadu nedelsdamas juos pateikti.
______________________________________________________________________________________________________________________
(užpildžiusio deklaraciją asmens parašas, vardas, pavardė, deklaracijos užpildymo data)
______________________________________________________________________________________________________________________
(deklaraciją priėmusio asmens parašas, vardas, pavardė, data)