LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2005 M. SPALIO 27 D. ĮSAKYMO NR. 1R-352 „DĖL SPRENDIMŲ VYKDYMO INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. gegužės 16 d. Nr. 1R-157

Vilnius

 

1Pakeičiu Sprendimų vykdymo instrukciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. 1R-352 „Dėl Sprendimų vykdymo instrukcijos patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Instrukcijos 2.1–2.32 papunkčiuose nurodytus procesinius dokumentus antstolis rengia Antstolių informacinėje sistemoje ir pasirašo elektroniniu parašu. Jeigu procesinius dokumentus, išskyrus Instrukcijos 2.21 papunktyje nurodytą dokumentą, kuris gali būti rengiamas tik Antstolių informacinėje sistemoje, antstolis parengė ne šioje sistemoje, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo procesinio dokumento parengimo dienos skaitmeninę procesinio dokumento kopiją jis turi įkelti į Antstolių informacinę sistemą.“

1.2. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Vykdomąjį dokumentą antstoliui vykdyti gali pateikti tik išieškotojas ar jo atstovas, vykdomąjį dokumentą išdavusi institucija ar pareigūnas šia tvarka:

4.1. Elektroninis vykdomasis dokumentas pateikiamas per Antstolių informacinę sistemą.

4.2. Popierinės formos vykdomasis dokumentas pateikiamas Lietuvos antstolių rūmams. Šis vykdomasis dokumentas Lietuvos antstolių rūmuose suskaitmeninamas, pasirašomas Lietuvos antstolių rūmų darbuotojo elektroniniu parašu, įkeliamas į Antstolių informacinę sistemą ir toliau vykdomas kaip elektroninis vykdomasis dokumentas. Popierinės formos vykdomąjį dokumentą, kurio skaitmeninė kopija šiame papunktyje nustatyta tvarka buvo įkelta į Antstolių informacinę sistemą, ir išieškotojo prašymą priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti Lietuvos antstolių rūmai su žyma apie suskaitmeninimą grąžina vykdomąjį dokumentą išdavusiai institucijai. Popierinės formos vykdomojo dokumento skaitmeninė kopija Antstolių informacinėje sistemoje saugoma 5 metus po vykdomosios bylos užbaigimo arba antstolio patvarkymo atsisakyti priimti vykdyti vykdomąjį dokumentą parengimo dienos, jeigu vykdomasis dokumentas nepriimamas vykdyti ir vykdomoji byla neužvedama.

4.3. Vykdomuosius dokumentus antstoliams paskirsto Antstolių informacinė sistema pagal šiuos kriterijus:

4.3.1. Vykdomasis dokumentas priskiriamas veiklos teritorijai, kurioje yra vykdomojo dokumento vykdymo vieta. Vykdymo vieta nustatoma CPK 590 straipsnio 1–3 dalyse nustatyta tvarka pagal vykdomajame dokumente ir išieškotojo prašyme priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti nurodytus duomenis. Jeigu vykdomajame dokumente ir išieškotojo prašyme pateikti duomenys nesutampa, vykdymo vieta nustatoma pagal išieškotojo prašyme pateiktus duomenis.

4.3.2. Vykdomieji dokumentai dėl pinigų sumų išieškojimo paskirstomi šia tvarka:

4.3.2.1. Atsižvelgiant į vykdomajame dokumente nurodytą išieškotiną sumą, o tuo atveju, jeigu vykdomasis dokumentas teikiamas vykdyti pakartotinai, – į likusią išieškoti sumą, vykdomasis dokumentas priskiriamas Instrukcijos 109 punkte nurodytai vykdomųjų dokumentų kategorijai.

4.3.2.2. Vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, vykdančiam išieškojimą iš to paties skolininko, dėl kurio pateiktas vykdomasis dokumentas. Jeigu iš šio skolininko vykdomi pinigų sumų ir nepiniginio pobūdžio išieškojimai, vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, vykdančiam pinigų sumų išieškojimą. Jeigu pinigų sumų išieškojimą iš šio skolininko vykdo keli antstoliai, vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, kuris vykdo pirmesnės reikalavimų patenkinimo eilės išieškojimą, o tuo atveju, jeigu visi reikalavimai tos pačios eilės, – antstoliui, kuris pirmas pradėjo išieškojimą iš šio skolininko. Jeigu iš šio skolininko vykdomi tik nepiniginio pobūdžio išieškojimai, vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, kuris Instrukcijos 4.3.3 papunktyje nustatyta tvarka pirmas pradėjo išieškojimą iš šio skolininko. Taikant šio papunkčio nuostatas nevertinama, ar vykdomų ir pateikiamo vykdyti vykdomųjų dokumentų vykdymo vieta sutampa.

4.3.2.3. Jeigu vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, kuris šio vykdomojo dokumento paskyrimo dieną vykdo 10 ar daugiau vykdomųjų dokumentų dėl išieškojimo iš to paties skolininko, skirstant vykdomuosius dokumentus laikoma, kad antstoliui buvo paskirti 10 vykdomųjų dokumentų, o naujas vykdomasis dokumentas dėl išieškojimo iš šio skolininko į bendrą antstoliui paskirtų vykdomųjų dokumentų skaičių neįskaitomas.

4.3.2.4. Jeigu nė vienas iš antstolių nevykdo išieškojimo iš to paties skolininko, dėl kurio pateiktas vykdomasis dokumentas, šis vykdomasis dokumentas paskiriamas vykdomojo dokumento vykdymo vietos antstoliui, kuriam šios kategorijos vykdomųjų dokumentų buvo paskirta mažiausiai. Jeigu keliems antstoliams šios kategorijos vykdomųjų dokumentų paskirta po lygiai, vykdomasis dokumentas paskiriamas vienam iš jų pagal pavardę abėcėlės tvarka.

4.3.2.5. Instrukcijos 4.3.2.1–4.3.2.4 papunkčiuose nustatyta tvarka skirstant vykdomuosius dokumentus atsižvelgiama į vykdomuosius dokumentus dėl pinigų sumų išieškojimo, kuriuos Instrukcijos nustatyta tvarka Antstolių informacinė sistema antstoliams paskirstė nuo 2021 m. sausio 1 d., ir užtikrinamas proporcingas kiekvienos iš Instrukcijos 109 punkte nurodytų kategorijų vykdomųjų dokumentų paskirstymas visiems toje pačioje veiklos teritorijoje veikiantiems antstoliams, išskyrus Instrukcijos 4.3.4–4.3.7 papunkčiuose nurodytus atvejus.

4.3.2.6. Vykdomieji dokumentai dėl išlaikymo periodinėmis išmokomis išieškojimo, įskaitant išlaikymo įsiskolinimo išieškojimą, ir vykdomieji dokumentai dėl hipoteka ar įkeitimu užtikrinto skolinio įsipareigojimo išieškojimo antstoliams paskirstomi mutatis mutandis pagal Instrukcijos 4.3.2 papunktyje nustatytus reikalavimus, išskyrus reikalavimą vykdomąjį dokumentą priskirti vienai iš Instrukcijos 109 punkte nurodytų kategorijų atsižvelgiant į išieškotinos sumos dydį. Skirstant šiame papunktyje nurodytus vykdomuosius dokumentus, į išieškotinos sumos dydį neatsižvelgiama, tačiau užtikrinama, kad visiems toje pačioje veiklos teritorijoje veikiantiems antstoliams vykdomieji dokumentai dėl išlaikymo periodinėmis išmokomis išieškojimo, įskaitant išlaikymo įsiskolinimo išieškojimą, ir vykdomieji dokumentai dėl hipoteka ar įkeitimu užtikrinto skolinio įsipareigojimo išieškojimo būtų paskirstomi proporcingai.

4.3.3. Nepiniginio pobūdžio vykdomieji dokumentai paskirstomi šia tvarka:

4.3.3.1. Vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, kuris vykdomojo dokumento vykdymo vietos teritorijoje vykdo išieškojimą iš to paties skolininko, dėl kurio pateiktas vykdomasis dokumentas. Jeigu šioje teritorijoje iš šio skolininko vykdomi pinigų sumų ir nepiniginio pobūdžio išieškojimai, vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, vykdančiam pinigų sumų išieškojimą. Jeigu pinigų sumų išieškojimą iš šio skolininko vykdo keli antstoliai, vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, kuris vykdo pirmesnės reikalavimų patenkinimo eilės išieškojimą, o tuo atveju, jeigu visi reikalavimai tos pačios eilės, – antstoliui, kuris pirmas pradėjo išieškojimą iš šio skolininko. Jeigu iš šio skolininko vykdomi tik nepiniginio pobūdžio išieškojimai, vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, kuris Instrukcijos 4.3.3 papunktyje nustatyta tvarka pirmas pradėjo išieškojimą iš šio skolininko.

4.3.3.2. Jeigu vykdomojo dokumento vykdymo vietos teritorijoje nė vienas iš antstolių nevykdo išieškojimo iš to paties skolininko, dėl kurio pateiktas vykdomasis dokumentas, šis vykdomasis dokumentas paskiriamas antstoliui, kuriam šioje teritorijoje nepiniginio pobūdžio vykdomųjų dokumentų buvo paskirta mažiausiai. Jeigu keliems antstoliams nepiniginio pobūdžio vykdomųjų dokumentų paskirta po lygiai, vykdomasis dokumentas paskiriamas vienam iš jų pagal pavardę abėcėlės tvarka.

4.3.3.3. Instrukcijos 4.3.3.1–4.3.3.2 papunkčiuose nustatyta tvarka skirstant vykdomuosius dokumentus atsižvelgiama į vykdomuosius dokumentus dėl pinigų sumų išieškojimo, kuriuos Instrukcijos nustatyta tvarka Antstolių informacinė sistema antstoliams paskirstė nuo 2021 m. sausio 1 d., nepiniginio pobūdžio vykdomuosius dokumentus, kuriuos Antstolių informacinė sistema paskirstė nuo 2025 m. sausio 1 d., ir užtikrinamas proporcingas nepiniginio pobūdžio vykdomųjų dokumentų paskirstymas visiems toje pačioje veiklos teritorijoje veikiantiems antstoliams, išskyrus Instrukcijos 4.3.4–4.3.7 papunkčiuose nurodytus atvejus. Skirstant nepiniginio pobūdžio vykdomuosius dokumentus, vykdomieji dokumentai į Instrukcijos 120 punkte nustatytas vykdomųjų dokumentų kategorijas neskirstomi ir užtikrinamas bendras nepiniginio pobūdžio vykdomųjų dokumentų paskirstymas.

4.3.3.4. Instrukcijos 4.3.3.1–4.3.3.3 papunkčių nuostatos taip pat taikomos nepiniginio pobūdžio vykdomiesiems dokumentams, kuriuose, be Instrukcijos 120 punkte nurodytų veiksmų, taip pat nurodyta išieškoti pinigų sumas.

4.3.4. Jeigu antstolis Antstolių informacinės sistemos jam paskirtą vykdomąjį dokumentą patvarkymu atsisako priimti vykdyti dėl to, kad yra CPK 651 straipsnio 2 dalyje nurodytų kliūčių, šis vykdomasis dokumentas grąžinamas išieškotojui nurodant grąžinimo priežastį ir į antstoliui paskirtų vykdomųjų dokumentų skaičių neįskaitomas.

4.3.5. Veiklą pradėjus naujam antstoliui, skirstant vykdomuosius dokumentus laikoma, kad pirmą veiklos dieną jam jau yra paskirtas:

4.3.5.1. kiekvienos iš Instrukcijos 109 punkte nurodytų kategorijų vykdomųjų dokumentų skaičius, lygus vienam tos veiklos teritorijos antstoliui Instrukcijos 4.3.2.1–4.3.2.4 papunkčiuose nustatyta tvarka paskirtų atitinkamos kategorijos vykdomųjų dokumentų skaičiaus vidurkiui;

4.3.5.2. nepiniginio pobūdžio vykdomųjų dokumentų skaičius, lygus vienam tos veiklos teritorijos antstoliui Instrukcijos 4.3.3.1–4.3.3.3 papunkčiuose nustatyta tvarka paskirtų nepiniginio pobūdžio vykdomųjų dokumentų skaičiaus vidurkiui.

4.3.6. Antstoliui paskyrus Lietuvos Respublikos antstolių įstatymo 15 straipsnio 1 dalies
4 punkte nurodytą drausminę nuobaudą – teisės gauti vykdomuosius dokumentus atėmimą iki
6 mėnesių ir galiojant šiai nuobaudai, jam Instrukcijos 4.3.2 ir 4.3.3 papunkčiuose nustatyta tvarka vykdomieji dokumentai neskiriami. Pasibaigus drausminės nuobaudos galiojimui, kiekvienos iš Instrukcijos 109 punkte nurodytų kategorijų vykdomųjų dokumentų, vykdomųjų dokumentų dėl išlaikymo periodinėmis išmokomis išieškojimo, vykdomųjų dokumentų dėl hipoteka ar įkeitimu užtikrinto skolinio įsipareigojimo išieškojimo ir nepiniginio pobūdžio šiam antstoliui paskirtų vykdomųjų dokumentų skaičius padidinamas skaičiumi, lygiu drausminės nuobaudos galiojimo laikotarpiu kitiems tos veiklos teritorijos antstoliams Instrukcijos 4.3.2 ir 4.3.3 papunkčiuose nustatyta tvarka paskirtų atitinkamos kategorijos vykdomųjų dokumentų skaičiaus vidurkiui.

4.3.7. Antstolio, kurio įgaliojimai pasibaigė, nebaigtas vykdyti vykdomąsias bylas perdavus toliau vykdyti kitiems antstoliams, šios vykdomosios bylos į antstoliams paskirtų vykdomųjų dokumentų skaičių neįskaitomos.

4.3.8. Jeigu vykdomoji byla užbaigiama dėl to, kad vykdymo veiksmai turi būti atliekami kito antstolio veiklos teritorijoje arba antstoliui nusišalinus (antstolį nušalinus), vykdomasis dokumentas grąžinamas išieškotojui, kuris vykdomąjį dokumentą gali pateikti vykdyti pakartotinai Instrukcijos 4.1–4.3 papunkčiuose nustatyta tvarka.

4.3.9. Išieškotojas, pakartotinai pateikdamas vykdyti vykdomąjį dokumentą, kuris jam buvo grąžintas dėl to, kad antstolis nusišalino ar buvo nušalintas, Antstolių informacinėje sistemoje pildomame prašyme priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti privalo pažymėti, kad vykdomasis dokumentas išieškotojui buvo grąžintas antstoliui nusišalinus ar antstolį nušalinus ir nurodyti šį antstolį. Šiame punkte nurodytu atveju vykdomasis dokumentas Instrukcijoje nustatyta tvarka paskiriamas vykdyti kitam antstoliui.“

1.3. Pakeičiu 5 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

5. Išieškotojas ar jo įgaliotas atstovas, pateikdamas vykdyti vykdomąjį dokumentą, kartu pateikia prašymą priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti. Prašyme išieškotojas nurodo jam žinomus skolininko gyvenamosios vietos ar buveinės duomenis, jeigu pateikiamas vykdomasis dokumentas dėl pinigų sumų išieškojimo, – pinigų sumą, kurią reikia išieškoti iš skolininko, ir išieškotojo sąskaitos, į kurią turi būti pervestos išieškotos lėšos, numerį, taip pat nurodo, ar pageidauja tik elektroninių ryšių priemonėmis gauti ir tuos procesinius dokumentus, kurie, vadovaujantis CPK nuostatomis, turi būti įteikiami registruotąja pašto siunta. Jeigu vykdyti pateikiamas notaro išduotas vykdomasis įrašas dėl hipoteka ar įkeitimu užtikrinto skolinio įsipareigojimo išieškojimo, išieškotojas ar jo įgaliotas atstovas prašyme taip pat privalo nurodyti savo pasirinkimą dėl hipoteka ar įkeitimu įkeisto daikto pardavimo iš viešųjų varžytynių ar perdavimo išieškotojui administruoti, jeigu skolininkas per raginime nustatytą terminą neįvykdys hipoteka ar įkeitimu užtikrinto įsipareigojimo. Kartu su prašymu priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti turi būti pateikiami:“.

1.4. Papildau 5.4 papunkčiu:

5.4. prašymas pakeisti skolininką ar išieškotoją ir įrodymai, patvirtinantys aplinkybes, sudarančias pagrindą pakeisti skolininką ar išieškotoją, – kai šios aplinkybės atsirado prieš pateikiant vykdomąjį dokumentą vykdyti.“

1.5. Papildau 71 punktu:

71. Antstolis, nustatęs, kad vykdomąjį dokumentą išieškotojas pateikė vykdyti nesilaikydamas CPK 590 straipsnio 1–3 dalių nuostatų ir vykdomasis dokumentas turėjo būti pateiktas vykdyti kitoje antstolių veiklos teritorijoje veiklą vykdančiam antstoliui, patvarkyme atsisakyti priimti vykdyti vykdomąjį dokumentą nurodo, kurioje antstolių veiklos teritorijoje vykdomasis dokumentas turi būti pateikiamas vykdyti.“

1.6. Papildau 72 punktu:

72. Jeigu antstolis vykdomąjį dokumentą atsisako priimti vykdyti dėl to, kad yra CPK
65 straipsnyje numatyti pagrindai antstoliui nusišalinti, rengdamas patvarkymą atsisakyti priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti jis Antstolių informacinėje sistemoje pažymi, kad yra pagrindai antstoliui nusišalinti.“

1.7. Papildau 161 punktu:

161. Jeigu kredito įstaiga, kurioje atidaryta skolininko sąskaita, nėra prisijungusi prie Piniginių lėšų apribojimų informacinės sistemos arba skolininko sąskaitos numeris yra ne tarptautinis (ne IBAN), antstolis nurodymą apriboti disponavimą piniginėmis lėšomis arba priverstinai nurašyti pingines lėšas pateikia kredito įstaigai, kuri mutatis mutandis atlieka CPK 689 straipsnio 6 dalyje Piniginių lėšų apribojimų informacinei sistemai priskirtus veiksmus.“

1.8. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Instrukcijos 14–161 punktuose nurodytus nurodymus antstolis CPK 605 straipsnyje nustatyta tvarka išsiunčia skolininkui.“

1.9. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Jeigu vykdomoji byla užbaigiama dėl to, kad skolininkui iškelta bankroto byla (CPK 632 straipsnio 1 dalies 4 punktas), prieš užbaigdamas vykdomąją bylą antstolis panaikina į Piniginių lėšų apribojimų informacinę sistemą pateiktus nurodymus priverstinai nurašyti pinigines lėšas ir nurodymus nutraukti piniginių lėšų išmokėjimą.“

1.10.  Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Antstolis gali turtą realizuoti, jeigu pats jį areštavo, išskyrus CPK 632 straipsnio 2 dalyje nurodytus atvejus, kai, areštavus skolininko turtą, vykdomasis dokumentas grąžinamas išieškotojui, o išieškotojas per 20 darbo dienų po vykdomojo dokumento grąžinimo jį pakartotinai pateikia vykdyti. Šiuo pagrindu vykdomąją bylą užbaigęs antstolis vykdomojo dokumento vykdymą tęsiančiam antstoliui pateikia patvarkymą, kuriame nurodo, kokios priverstinio vykdymo priemonės yra pritaikytos, ir pateikia galiojančių turto arešto aktų ir patvarkymų, kuriais buvo taikytos priverstinio vykdymo priemonės, patvirtintas kopijas. Vykdomojo dokumento vykdymą tęsiantis antstolis naujo turto arešto akto turtui, kuriam galioja vykdomąjį dokumentą išieškotojui grąžinusio antstolio uždėtas areštas, nesurašo ir turi teisę šį turtą realizuoti Instrukcijos 27 punkte nustatyta tvarka.“

1.11.  Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Antstolis, ketinantis organizuoti skolininko areštuoto turto realizavimą, patikrina, ar šis turtas nėra areštuotas kitų antstolių. Jei skolininko turtas areštuotas ir kitų antstolių, antstolis patvarkymu pasiūlo antstoliui, vykdančiam pirmesnės reikalavimų patenkinimo eilės išieškojimą, o tuo atveju, kai reikalavimų patenkinimo eilė ta pati – antstoliams, kurie anksčiau areštavo tą turtą, organizuoti skolininko areštuoto turto realizavimą.

Antstoliai, gavę šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą patvarkymą, ketinantys organizuoti skolininko areštuoto turto realizavimą, ne vėliau kaip per 20 dienų nuo šio patvarkymo gavimo dienos priima patvarkymą, kuriuo visus išieškojimą iš to paties skolininko vykdančius antstolius informuoja apie šį ketinimą ir pasiūlo jiems prisijungti prie išieškojimo iš šio turto. Jeigu patvarkymą, kuriuo kitiems antstoliams siūloma prisijungti prie išieškojimo iš skolininko areštuoto turto priėmė keli antstoliai, skolininko turtą realizuoja siūlymą pateikęs antstolis, vykdantis pirmesnės reikalavimų patenkinimo eilės išieškojimą, o tuo atveju, kai siūlymus pateikę antstoliai vykdo tos pačios reikalavimų patenkinimo eilės išieškojimą, – antstolis, kuris pirmas areštavo tą turtą.

Jeigu per 20 dienų nuo šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodyto patvarkymo gavimo dienos nė vienas šį patvarkymą gavęs antstolis nepriima patvarkymo, kuriuo visus išieškojimą iš to paties skolininko vykdančius antstolius informuotų apie ketinimą organizuoti skolininko areštuoto turto realizavimą ir pasiūlytų jiems prisijungti prie išieškojimo iš jo turto, skolininko areštuoto turto realizavimą organizuoja šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą patvarkymą priėmęs antstolis, priimdamas patvarkymą, kuriuo visiems išieškojimą iš to skolininko vykdantiems antstoliams pasiūlo prisijungti prie išieškojimo iš skolininko areštuoto turto.

Kiti antstoliai, vykdantys išieškojimą iš to paties skolininko, gali prisijungti prie išieškojimo iš realizuojamo turto ir lėšų, gautų realizavus šį turtą, Antstolių informacinėje sistemoje parengdami patvarkymą dėl prisijungimo prie išieškojimo. Prisijungti prie išieškojimo galima iki to momento, kol turtą realizuojantis antstolis nesurašo išieškotų lėšų paskirstymo patvarkymo. Jeigu skolininko turtą areštavęs antstolis, vykdantis pirmesnės reikalavimų patenkinimo eilės išieškojimą, neorganizuoja skolininko turto realizavimo ir šioje pastraipoje nustatyta tvarka neprisijungia prie kito antstolio organizuoto skolininko areštuoto turto realizavimo, pirmesnės reikalavimų patenkinimo eilės išieškojimą vykdantis antstolis turi panaikinti realizuojamo turto areštą arba priimti motyvuotą patvarkymą atsisakyti panaikinti turto areštą. Šis patvarkymas siunčiamas visiems išieškojimą iš to skolininko vykdantiems antstoliams.

Kitiems antstoliams prisijungus prie išieškojimo iš realizuojamo turto ir lėšų, gautų realizavus šį turtą, laikoma, kad turto realizavimą vykdantis antstolis priverstinio vykdymo veiksmus atlieka pagal visus vykdomuosius dokumentus, kuriuos vykdydami antstoliai šiame punkte nustatyta tvarka prisijungė prie išieškojimo, ir kad visos į turtą realizuojančio antstolio depozitinę sąskaitą įmokėtos lėšos, išskyrus lėšas, kurios CPK 689 straipsnyje nustatyta tvarka buvo išieškotos iš skolininko sąskaitų kredito įstaigose, ir lėšas, kurios CPK 733 straipsnyje nustatyta tvarka buvo išieškotos iš skolininko darbo užmokesčio ar kitų pajamų, CPK 753 straipsnyje nustatyta tvarka paskirstomos pagal visus vykdomuosius dokumentus, kuriuos vykdydami antstoliai prisijungė prie išieškojimo.

Turto realizavimą vykdantis antstolis išieškotojams, kurių naudai išieškojimą vykdo prie išieškojimo prisijungę antstoliai, siunčia CPK ir Instrukcijoje nurodytus, su turto realizavimu susijusius procesinius dokumentus, surašytus po prisijungimo.

1.12.  Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Kito arešto uždėjimas nestabdo turto realizavimo. Turto realizavimas stabdomas vykdomosios bylos sustabdymo atvejais. Turto realizavimas taip pat stabdomas tuo atveju, kai vykdomojoje byloje dėl piniginių sumų išieškojimo areštuotas turtas taip pat yra areštuotas ar nuosavybės teisės į jį laikinai apribotos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso
(toliau – BPK) ar CPK nustatyta tvarka siekiant užtikrinti civilinį ieškinį pagal pirmesnės eilės kreditorių reikalavimus ar civilinį ieškinį, kuriuo siekiama užtikrinti nusikalstamu būdu užvaldyto turto išsaugojimą ir grąžinimą savininkui ar teisėtam valdytojui.“

1.13.  Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:

30. CPK nustatyta tvarka taikant laikinąsias apsaugos priemones pirmesnės eilės kreditorių reikalavimams užtikrinti, aprašyti turtą, kuris jau yra areštuotas vykdant piniginio pobūdžio išieškojimus, leidžiama tais atvejais, kai teismo nutartyje dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo nurodyta aprašyti būtent šį turtą, taip pat tais atvejais, kai skolininkas kito turto neturi ar kito turto nepakanka teismo nutartyje nurodytiems reikalavimams užtikrinti arba aprašant kitą skolininko turtą būtų pažeista teismo nutartyje nurodyta skolininko turto arešto tvarka ar CPK 664 ir 665 straipsniuose nustatyta išieškojimo iš skolininko turto eilė. Turto realizavimas šiame punkte nustatytais atvejais stabdomas iki tol, kol galioja laikinosios apsaugos priemonės.“

1.14.  Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:

31. Jeigu skolininko turtas yra areštuotas ar nuosavybės teisės į jį laikinai apribotos BPK ar CPK nustatyta tvarka siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, išskyrus Instrukcijos 29 punkte nurodytus civilinius ieškinius, išieškojimą pagal vykdomuosius dokumentus dėl piniginių sumų išieškojimo tos pačios ar pirmesnės reikalavimų eilės išieškotojams nukreipti į turtą, kuris yra areštuotas ar nuosavybės teisės į jį laikinai apribotos siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, galima tais atvejais, jeigu skolininkas kito turto neturi ar kito turto nepakanka išieškojimui įvykdyti arba išieškojimą nukreipiant į kitą skolininko turtą būtų pažeista CPK 664 ir 665 straipsniuose nustatyta išieškojimo iš skolininko turto eilė. Antstolis, nukreipęs išieškojimą į turtą, kuris yra areštuotas ar į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, ne vėliau kaip kitą darbo dieną po šio turto varžytynių paskelbimo skolininkui, išieškotojui ir kreditoriui, kurio naudai CPK nustatyta tvarka yra taikytos laikinosios apsaugos priemonės, registruotu laišku praneša apie turto pardavimą iš varžytynių, ir paaiškina antstolio procesinių veiksmų apskundimo tvarką. Jeigu skolininko turtas areštuotas ar nuosavybės teisės į jį laikinai apribotos BPK nustatyta tvarka siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, antstolis šiame punkte nurodytą pranešimą elektroninių ryšių priemonėmis išsiunčia turtą areštavusiai ar nuosavybės teises į jį laikinai apribojusiai institucijai.“

1.15.  Papildau 311 papunkčiu:

311. Instrukcijos 2931 punktų nuostatos mutatis mutandis taikomos vykdant išieškojimą iš piniginių lėšų, esančių kredito įstaigoje atidarytoje skolininko sąskaitoje.“

1.16.  Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

36. Antstolis, Instrukcijos 31 punkte nustatyta tvarka nukreipęs išieškojimą į pinigines lėšas, esančias kredito įstaigoje atidarytoje skolininko sąskaitoje, panaikina konkrečią lėšų sumą, kuri per vieną kalendorinį mėnesį gali būti panaudota teismo nurodytoms operacijoms atlikti, jeigu taikant laikinąsias apsaugos priemones tokia suma buvo nustatyta. Antstolis, vykdantis teismo nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, Instrukcijos 35 punkte nustatyta tvarka konkrečią lėšų sumą, kuri per vieną kalendorinį mėnesį gali būti panaudota teismo nurodytoms operacijoms atlikti, gali nustatyti tik tuo atveju, jeigu antstolis, vykdantis vykdomąjį dokumentų dėl pinigų sumų išieškojimo, nutrauks išieškojimą iš lėšų, kurios buvo areštuotos vykdant teismo nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.“

1.17.  Pakeičiu 42 punktą ir jį išdėstau taip:

42. Teismui leidus taikyti teismo sprendime nurodytas sprendimo neįvykdymo pasekmes – teisę išieškotojui už skolininką įvykdyti teismo sprendimą – nugriauti statinį, išardyti jo dalį (-is) ar atlikti kitus statybos darbus ir (ar) sutvarkyti statybvietę arba atlikti kitus teismo nurodytus veiksmus (CPK 771 straipsnio 2 dalis), išieškotojas, turėdamas galimybę ir norėdamas pasinaudoti šia teise, parenka asmenį, kuris vykdys šiuos darbus arba atliks teismo nurodytus veiksmus, ir nurodo jį antstoliui. Išieškotojas antstoliui pateikia preliminarią statinio griovimo, jo dalies (-ių) ardymo ar kitų statybos darbų (įskaitant projektavimo) atlikimo ir (ar) statybvietės sutvarkymo arba teismo nurodytų veiksmų atlikimo sąmatą, nurodo (suderinęs su antstoliu) šių darbų pradžios (priverstinio sprendimo vykdymo) datą, laiką, numatomą trukmę ir, jei reikia, siūlomą skolininko turto saugotoją.“

1.18.  Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

43. Vykdydamas Instrukcijos 42 punkte nurodytą vykdomąjį dokumentą antstolis, gavęs preliminarią darbų ar teismo nurodytų veiksmų atlikimo sąmatą, surašo vykdymo išlaidų apskaičiavimą. Vykdymo išlaidų apskaičiavimą, informaciją apie sprendimo priverstinio vykdymo datą, laiką, po statinio nugriovimo ar jo dalies (-ių) išardymo likusių konstrukcijų ir jų dalių tvarkymą (Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo 15 straipsnio 2 dalis), skolininko turto saugotoją, kitą svarbią informaciją apie konkretaus sprendimo vykdymą antstolis siunčia vykdymo proceso šalims. Sprendimo priverstinio vykdymo data gali būti antstolio skiriama ne anksčiau kaip po 20 dienų nuo šiame punkte nurodytų dokumentų išsiuntimo skolininkui dienos.“

1.19.  Pakeičiu 44 punktą ir jį išdėstau taip:

44. Jeigu teismas priėmė sprendimą iškeldinti asmenis iš griautino statinio ar ardytinos jo dalies, pirmiausia įvykdomas teismo sprendimas dėl asmenų iškeldinimo. Iškeldinus asmenis nustatyta tvarka nugriaunamas statinys (išardoma jo dalis). Po teismo sprendimo dėl asmenų iškeldinimo įvykdymo, taip pat tais atvejais, kai teismas nėra priėmęs sprendimo dėl asmenų iškeldinimo iš griautino statinio ar ardytinos jo dalies, visi griautiname statinyje (ardytinoje jo dalyje) esantys asmenys, vykdant statinio griovimą (jo dalies ardymą), laikomi kliūtimis ir joms pašalinti antstolis kviečia policiją. Jeigu griautiname statinyje ar ardytinoje jo dalyje yra turto ir skolininkas jo nepasiima, antstolis, vadovaudamasis CPK 766 straipsniu, atlieka šiame straipsnyje nurodytus reikiamus veiksmus, kad būtų užtikrinta tokio turto apsauga. Jeigu griautiname statinyje ar ardytinoje jo dalyje esantis turtas priklauso tretiesiems asmenims ir savininkai turto nepasiima, šis turtas perduodamas saugoti išieškotojui arba išieškotojo pasiūlytam turto saugotojui. Visas su turto saugojimu susijusias išlaidas atlygina skolininkas. Jeigu išieškotojas atsisako saugoti tretiesiems asmenims priklausantį turtą ir nepasiūlo turto saugotojo, vykdomojo dokumento dėl statybos pažeidžiant teisės aktų reikalavimus vykdymas gali būti sustabdomas, kol bus išspręstas turto saugojimo klausimas.“

1.20.  Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip:

47. Vykdant nepiniginio pobūdžio teismo sprendimus, susijusius su uždraudimu vykdyti tam tikrą veiklą arba įpareigojimu atlikti tam tikrus veiksmus, nesusijusius su turto ar lėšų perdavimu, kai skolininkas per teismo sprendime arba antstolio raginime nustatytą terminą sprendimo neįvykdo, antstolis, gavęs išieškotojo pranešimą, kad sprendimas nevykdomas, ir sprendimo nevykdymą patvirtinančius įrodymus, surašo sprendimų, įpareigojančių skolininką atlikti arba nutraukti tam tikrus veiksmus, neįvykdymo aktą ir kreipiasi į teismą CPK 771 straipsnyje nustatyta tvarka. Tokia pat tvarka kreipiamasi į teismą, kai nevykdomas nepiniginio pobūdžio teismo sprendimas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Gavęs informaciją, kad sprendimo nevykdymas gali sukelti pavojų žmonių gyvybei ir sveikatai arba turtui, antstolis apie susidariusią situaciją nedelsdamas informuoja kompetentingas institucijas.“

1.21.  Pakeičiu 55 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

55. CPK 596 straipsnio 1–3 dalyse nustatyta tvarka pakeitęs vykdymo proceso šalį, patvarkymą dėl vykdymo proceso šalies pakeitimo, pasirašytą elektroniniu parašu, antstolis elektroninių ryšių priemonėmis išsiunčia vykdymo proceso šalims ir vykdomąjį dokumentą išdavusiai institucijai. Vykdymo proceso šalims taip pat gali būti išsiunčiamos antstolio elektroniniu parašu pasirašyto patvarkymo popierinės kopijos.“

1.22.  Pakeičiu 56 punktą ir jį išdėstau taip:

56. Antstolio procesiniai veiksmai (praleisto termino vykdomajam dokumentui pateikti vykdyti atnaujinimas, vykdymo proceso šalies pakeitimas, išieškojimo nukreipimas į skolininko turtą, lėšas ar turtines teises, išieškotų lėšų paskirstymas, taip pat kiti antstolio veiksmai, susiję su CPK
624 straipsnio 2 dalyje nurodytų priverstinio vykdymo priemonių taikymu) arba atsisakymas atlikti procesinius veiksmus, taip pat apskaičiuotų vykdymo išlaidų dydis gali būti skundžiami per CPK
512 straipsnyje nustatytą terminą pateikiant skundą antstoliui, kurio veiksmai ar atsisakymas juos atlikti skundžiami. Kai skundžiami pavaduojančio antstolio ar antstolio atstovo veiksmai arba atsisakymas juos atlikti, skundas pateikiamas pavaduojamo ar atstovaujamo antstolio kontorai. Skunde nurodomas pareiškėjo vardas, pavardė ir kontaktinė informacija, skundo surašymo data, vykdomosios bylos numeris (jei žinomas) ir jos šalys, skundžiamo antstolio vardas ir pavardė, skundžiamas antstolio veiksmas, pareiškėjo reikalavimas, skundo motyvai ir aplinkybės, kuriomis pareiškėjas grindžia reikalavimą, pareiškėjo ar įgalioto atstovo parašas.“

1.23.  Papildau III skyrių 572 punktu:

572. Patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo antstolis parengia ne vėliau kaip per 30 dienų nuo aplinkybių, sudarančių pagrindą užbaigti vykdomąją bylą, paaiškėjimo dienos.“

1.24.  Pakeičiu 572 punktą ir jį išdėstau taip:

572. Patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo antstolis parengia ne vėliau kaip per 30 dienų nuo aplinkybių, sudarančių pagrindą užbaigti vykdomąją bylą, paaiškėjimo dienos. Jeigu vykdomasis dokumentas išieškotojui grąžinamas dėl to, kad antstolis nusišalino ar buvo nušalintas, rengdamas patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo antstolis Antstolių informacinėje sistemoje pažymi, kad vykdomasis dokumentas išieškotojui grąžinamas antstoliui nusišalinus ar antstolį nušalinus.“

1.25.  Papildau III skyrių 573 punktu:

573. Jeigu išieškotojas, kuriam buvo grąžintas vykdomasis dokumentas ir grąžinant vykdomąjį dokumentą nepanaikintos priemonės, kurių buvo imtasi išieškojimui vykdyti, (CPK
632 straipsnio 2 dalis), per 20 darbo dienų nuo vykdomojo dokumento grąžinimo jam dienos vykdomojo dokumento nepateikia vykdyti pakartotinai, vykdomąjį dokumentą išieškotojui grąžinęs antstolis panaikina priemones, kurių buvo imtasi išieškojimui įvykdyti. Jei išieškojimui įvykdyti buvo taikytas skolininko turto areštas, šio arešto panaikinimo Turto arešto aktų registre išlaidas apmoka skolininkas.“

1.26.  Pakeičiu 58 punktą ir jį išdėstau taip:

58. Apie numatomas skelbti varžytynes antstolis praneša skolininkui registruotąja pašto siunta ne mažiau kaip prieš 20 dienų iki jų paskelbimo. Varžytynes antstolis skelbia interneto svetainėje www.evarzytynes.lt. Kai parduodamas nekilnojamasis turtas, jeigu yra galimybė, skelbimas taip pat iškabinamas ant paties nekilnojamojo turto.

1.27.  Pakeičiu 67 punktą ir jį išdėstau taip:

67. Atlikęs Instrukcijos 66 punkte nurodytus veiksmus ir į varžytynių depozitinę sąskaitą per elektroninės bankininkystės sistemas sumokėjęs 10 procentų pradinės parduodamo turto kainos dydžio varžytynių dalyvio mokestį asmuo tampa varžytynių dalyviu.“

1.28.  Pakeičiu 71 punktą ir jį išdėstau taip:

71. Norėdamas kainą didinti automatiniu būdu, varžytynių dalyvis nurodo siūlomą pradinę kainą, kuri negali būti mažesnė už pradinę turto pardavimo kainą, didžiausią siūlomą kainą ir kainos didinimo automatiniu būdu intervalą, kuris negali būti mažesnis už Instrukcijos 70 punkte nustatytus kainų didinimo intervalus. Didžiausia siūloma kaina už pradinę siūlomą kainą arba už kitų varžytynių dalyvių pasiūlytą kainą, jeigu tokių pasiūlymų buvo gauta, turi būti didesnė ne mažesniu kaip Instrukcijos 70 punkte nurodytu kainos didinimo intervalu ir negali būti žinoma nei varžytynes organizavusiam antstoliui, nei kitiems varžytynių dalyviams ar tretiesiems asmenims. Kainą didinant automatiniu būdu, rodoma varžytynių dalyvio siūloma pradinė kaina, kuri išlieka iki to momento, kol kitas varžytynių dalyvis pasiūlo didesnę parduodamo turto kainą. Kitam varžytynių dalyviui pasiūlius didesnę kainą, automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio siūloma kaina automatiškai padidinama šio varžytynių dalyvio nurodytu intervalu, kol kito varžytynių dalyvio pasiūlyta kaina viršys automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio nurodytą didžiausią siūlomą kainą. Jeigu kitam varžytynių dalyviui pasiūlius didesnę kainą ir automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio siūlomą kainą automatiškai padidinus varžytynių dalyvio nustatytu intervalu būtų gauta kaina, viršijanti automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio nurodytą didžiausią kainą, automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio siūloma kaina automatiškai padidinama mažesniu nei jo nustatytu kainos didinimo intervalu iki šio varžytynių dalyvio nurodytos didžiausios siūlomos kainos.“

1.29.  Pakeičiu 81 punktą ir jį išdėstau taip:

81. Jeigu iš varžytynių parduotas nekilnojamasis turtas, Instrukcijos 79 punkte nustatyta tvarka surašytas turto pardavimo iš varžytynių aktas automatiniu būdu perduodamas Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 763 „Dėl Atlyginimo už valstybės įmonės Registrų centro tvarkomų registrų objektų registravimą, šių registrų ir Nekilnojamojo turto kadastro duomenų, informacijos, dokumentų ir (ar) jų kopijų tvarkymą dydžių sąrašo patvirtinimo“ nustatyto dydžio atlyginimą už juridinio fakto apie varžytynėse parduotą turtą įregistravimą Nekilnojamojo turto registre šio registro tvarkytojui sumoka varžytynių laimėtojas.“

1.30.  Pakeičiu 90 punktą ir jį išdėstau taip:

90. Skolininko pasiūlytam pirkėjui ar varžytynėse pardavęs įkeistą turtą ir surašęs turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui ar turto pardavimo iš varžytynių aktą arba įkeistą turtą perdavęs išieškotojui ir surašęs turto perdavimo išieškotojui aktą, antstolis ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie tai praneša Sutarčių ir teisių suvaržymų registrui ir pateikia tai patvirtinančius dokumentus.“

1.31.  Pakeičiu 91 punktą ir jį išdėstau taip:

91. Vykdomojoje byloje, kurioje antstolis Instrukcijos 78 punkte nustatyta tvarka išdavė pažymą, patvirtinančią teisę pirkti areštuotą turtą, surašęs turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui ar turto pardavimo iš varžytynių aktą arba turto perdavimo išieškotojui aktą antstolis ne vėliau kaip kitą darbo dieną Sutarčių ir teisių suvaržymų registre patikrina, ar asmuo, kuriam buvo išduota pažyma, sudarė sąlyginės hipotekos sandorį. Jeigu sąlyginės hipotekos sandoris buvo sudarytas, antstolis nedelsdamas Sutarčių ir teisių suvaržymų registrui pateikia pranešimą apie sąlyginės hipotekos pakeitimą ir turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui ar turto pardavimo iš varžytynių akto ar turto perdavimo išieškotojui akto skaitmeninę kopiją.

1.32.  Pakeičiu 92 punktą ir jį išdėstau taip:

92. Paaiškėjus, kad vykdomojoje byloje, kurioje Instrukcijos 78 punkte nustatyta tvarka antstolis išdavė pažymą, patvirtinančią teisę pirkti areštuotą turtą, asmuo, kuriam buvo išduota pažyma, neteko teisės pirkti ar perimti areštuotą turtą, antstolis apie tai ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu praneša asmeniui, kuriam buvo išduota pažyma. Paaiškėjus šiame punkte nurodytoms aplinkybėms, ne vėliau kaip kitą darbo dieną antstolis Sutarčių ir teisių suvaržymų registre taip pat patikrina, ar asmuo, kuriam buvo išduota pažyma, sudarė sąlyginės hipotekos sandorį. Jeigu sąlyginės hipotekos sandoris buvo sudarytas, antstolis nedelsdamas Sutarčių ir teisių suvaržymų registrui pateikia antstolio elektroniniu parašu pasirašytą pranešimą, kad sąlyginę hipoteką sudaręs asmuo netapo šio turto savininku.“

1.33.  Papildau 921 punktu:

921. Instrukcijos 90–92 punktuose nurodytais atvejais Lietuvos Respublikos  Vyriausybės nustatyto dydžio atlyginimas už duomenų apie įkeitimo ar hipotekos pakeitimą arba pabaigą registravimą Sutarčių ir teisių suvaržymų registre išieškomas iš skolininko.“

1.34.  Pakeičiu 104.1.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

104.1.4. jeigu su skolininku kartu gyvena nepilnamečiai vaikai ar asmenys su negalia, – vaikų ir asmenų su negalia daiktai, vienas kompiuteris, vienas televizorius, viena ryšio priemonė;“.

1.35.  Pakeičiu 130.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

„130.6.

Prašymo pakeisti vykdymo proceso šalį išnagrinėjimas ir patvarkymo dėl vykdymo proceso šalies pakeitimo ar atsisakymo pakeisti vykdymo proceso šalį parengimas

24 eurai.“

 

1.36.  Pakeičiu 131.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

131.4. jeigu pagal vieną dokumentą (sutartį, paveldėjimo teisės liudijimą, teismo sprendimą ar kt.) ta pati vykdymo proceso šalis keičiama daugiau kaip vienoje to paties antstolio vykdomoje vykdomojoje byloje, Instrukcijos 130.6 papunktyje nurodytos vykdymo išlaidos už prašymo pakeisti vykdymo proceso šalį išnagrinėjimą ir patvarkymo dėl vykdymo proceso šalies pakeitimo ar atsisakymo pakeisti vykdymo proceso šalį parengimą skaičiuojamos už vieną vykdomąją bylą, o už patvarkymo dėl vykdymo proceso šalies pakeitimo ar atsisakymo pakeisti vykdymo proceso šalį parengimą – 8 eurų vykdymo išlaidos už kiekvieną kitą vykdomąją bylą;“.

1.37.  Pakeičiu VII skyriaus „Vykdymo išlaidų apmokėjimas ir išieškojimas“ pavadinimą ir jį išdėstau taip:

VIII SKYRIUS

VYKDYMO IŠLAIDŲ APMOKĖJIMAS IR IŠIEŠKOJIMAS“.

1.38.  Pakeičiu 1411 punktą ir jį išdėstau taip:

1411. Tais atvejais, kai išieškotojas ar jo įgaliotas atstovas praleido terminą vykdomajam dokumentui pateikti vykdyti ir prašo jį atnaujinti arba pateikdamas vykdyti vykdomąjį dokumentą prašo pakeisti vykdymo proceso šalį, pateikdamas vykdyti vykdomąjį dokumentą išieškotojas ar jo įgaliotas atstovas privalo sumokėti antstoliui Instrukcijos 130.6 ir (ar) 130.7 papunkčiuose nurodytas administravimo išlaidas. Jeigu antstolis neatnaujina praleisto termino vykdomajam dokumentui pateikti vykdyti arba netenkina prašymo pakeisti vykdymo proceso šalį, išieškotojo apmokėtos Instrukcijos 130.6 ir (ar) 130.7 papunkčiuose nurodytos administravimo išlaidos išieškotojui negrąžinamos.“

1.39.  Pakeičiu 168 punktą ir jį išdėstau taip:

168. Mirus skolininkui, reikalavimą dėl vykdymo išlaidų apmokėjimo antstolis pareiškia Civilinio kodekso 5.63 straipsnyje nustatyta tvarka. Jeigu vykdomoji byla nutraukiama dėl to, kad mirus skolininkui vykdomajame dokumente nurodyta pareiga negali pereiti mirusiojo įpėdiniui, šiame punkte nustatyta tvarka iš įpėdinio gali būti išieškomos vykdymo išlaidos, kiek leidžia paveldėtas turtas, nesvarbu, kokiu palikimo priėmimo būdu pagal Civilinio kodekso normas skolininko turtas buvo paveldėtas.“

1.40.  Pakeičiu 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.41.  Pakeičiu 14 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.42.  Pakeičiu 17 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.43.  Pakeičiu 23 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.44.  Pakeičiu 29 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2Nustatau, kad:

2.1. nuo šio įsakymo 1.1 papunkčio įsigaliojimo antstoliai Antstolių informacinėje sistemoje rengia išieškotų lėšų paskirstymo patvarkymą naujai pradėtose vykdomosiose bylose, kuriose to konkretaus skolininko atžvilgiu antstolis nevykdo kito vykdomojo dokumento dėl pinigų sumų išieškojimo. Antstoliai užtikrina, kad iki 2025 m. gegužės 1 d. išieškotų lėšų paskirstymo patvarkymas būtų rengiamas visose kitose antstolio vykdomose vykdomosiose bylose;

2.2. šio įsakymo 1.1, 1.7, 1.12, 1.13, 1.14 ir 1.15 papunkčiai įsigalioja 2024 m. liepos 3 d.;

2.3. šio įsakymo 1.2, 1.5, 1.6 ir 1.24 papunkčiai įsigalioja 2025 m. sausio 1 d.

 

 

Teisingumo ministrė                                                                                           Ewelina Dobrowolska

 

 

 

SUDERINTA                                                           

Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

2024 m. gegužės 15 d. raštu Nr. 6K-24/2862

 

Sprendimų vykdymo instrukcijos

3 priedas

 

(Raginimo įvykdyti sprendimą forma)

 

(Herbas)

ANTSTOLIS (vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________________________

 

_____________________________________________________________

(gavėjui skolininko vardas ir pavardė arba juridinio asmens pavadinimas)

 

___________________________________

(adresas)

 

RAGINIMAS ĮVYKDYTI SPRENDIMĄ

 

_______________________ _____________________________

(data)                                        (dokumento Nr.)

 

Vykdomosios bylos numeris:

__________________________________________________________

Vykdomojo dokumento pavadinimas:

__________________________________________________________

Vykdomąjį dokumentą išdavusi institucija / pareigūnas:

 

__________________________________________________________

Vykdomojo dokumento išdavimo data:

__________________________________________________________

Skolininkas:

__________________________________________________________

(fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas;

juridinio asmens pavadinimas, kodas)

Išieškotojas:

__________________________________________________________

(fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas;

juridinio asmens pavadinimas, kodas)

__________________________:

(išieškojimo dalykas)

__________________________________________________________

(išieškojimo aprašymas)

 

Atsižvelgdamas  (-a) į tai, kad išieškotojas (išieškotojo atstovas) pateikė man vykdyti dokumentą Nr. ___________________, ir vadovaudamasis (-asi) Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 610, 655, 656 ir 659 straipsniais, raginu Jus per ___ dienas (-ų) nuo šio raginimo gavimo dienos

___________________________________________________________________________________________

                                         (nurodomi veiksmai, kuriuos skolininkas privalo atlikti)

 

ir sumokėti _______ Eur vykdymo išlaidų į antstolio depozitinę sąskaitą Nr. __________________________ , esančią

_______________________ , nurodant skolininko vardą ir pavardę / įmonės pavadinimą ir vykdomosios bylos numerį.

kredito įstaigos pavadinimas)

 

Vykdymo išlaidų rūšys ir dydžiai nurodyti vykdymo išlaidų apskaičiavime. Vykdymo išlaidų dydis nesikeis, jei šį raginimą įvykdysite iki nurodyto termino (Sprendimų vykdymo instrukcijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. 1R-352 „Dėl Sprendimų vykdymo instrukcijos patvirtinimo“, (toliau – Sprendimų vykdymo instrukcija) 163 punktas).

Neįvykdžius šiame raginime nurodytų veiksmų per nustatytą terminą ir neapmokėjus šiame raginime nurodytų vykdymo išlaidų, bus taikomos CPK 624 straipsnyje nurodytos priverstinio vykdymo priemonės, t. y. bus pradėtas priverstinio vykdymo (išieškojimo) procesas. Pradėjus priverstinį vykdymo (išieškojimo) procesą, antstolio patvarkymu iš Jūsų papildomai bus išieškotos Sprendimų vykdymo instrukcijoje nustatytos vykdymo išlaidos, susijusios su vykdymo (išieškojimo) procesu, taip pat – atlygis antstoliui už sprendimo įvykdymą (CPK 611 straipsnis, Sprendimų vykdymo instrukcijos 164 punktas).

Jeigu sprendimą esate įvykdęs, privalote nedelsdamas informuoti antstolį ir pateikti sprendimo įvykdymą patvirtinančius įrodymus.

 

Jūs privalote:

1. Nekliudyti antstoliui atlikti vykdymo veiksmų. Antstoliui nedelsdami pranešti apie savo gyvenamosios vietos ar buveinės, darbo vietos pasikeitimą. Jeigu apie tokį pasikeitimą nepranešama ir naujoji skolininko gyvenamoji vieta ar buveinė nežinoma, pranešimai skolininkui siunčiami vykdomajame dokumente nurodytu adresu ir laikoma, kad jam tinkamai pranešta.

2. Kviečiamas atvykti pas antstolį.

3. Aktyviai domėtis vykdymo eiga.

4. Antstoliui pareikalavus, pateikti duomenis apie turimą turtą ir jo buvimo vietą, pas trečiuosius asmenis esantį turtą, lėšas kredito įstaigose.

5. Jeigu antstolis nukreips išieškojimą į būstą, kuriame gyvena nepilnamečių vaikų, apie tai nedelsdamas pranešti valstybinei vaiko teisių apsaugos institucijai ir antstoliui;

6. Nedelsdamas pranešti antstoliui apie vykdomojo dokumento įvykdymą ir pateikti tai patvirtinančius įrodymus.

7. Vykdyti kitas CPK nustatytas pareigas.

 

Jūs turite teisę:

1. Dalyvauti pats ar per savo atstovus atliekant vykdymo veiksmus.

2. Susipažinti su visa vykdomosios bylos medžiaga, išskyrus dokumentus, su kuriais leidus susipažinti būtų trukdoma vykdyti išieškojimą.

3. Gauti pažymas apie vykdymo eigą.

4. Ginčyti turto priklausomybę ir jo įkainojimą.

5. Apskųsti antstolio veiksmus.

6. Reikšti prašymus, nušalinimus.

7. Sudaryti taikos sutartis.

8. Kitas CPK nustatytas teises.

 

Vadovaujantis CPK 510 ir 512 straipsniais, dėl antstolio procesinių veiksmų ar atsisakymo procesinius veiksmus atlikti gali būti paduodamas skundas raštu antstoliui, kurio veiksmai ar atsisakymas juos atlikti skundžiami. Kai skundžiami pavaduojančio antstolio ar antstolio atstovo veiksmai arba atsisakymas juos atlikti, skundas pateikiamas pavaduojamo ar atstovaujamo antstolio kontorai. Skundas gali būti paduodamas ne vėliau kaip per 20 dienų nuo tos dienos, kurią skundą paduodantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per 90 dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo.

Jeigu skundą paduodantis asmuo pageidauja, kad nagrinėjant skundą būtų taikomos laikinosios apsaugos priemonės, jis vieną skundo egzempliorių taip pat pateikia apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė. Teismas laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimą išsprendžia CPK nustatyta tvarka.

Skundą antstolis išnagrinėja per 5 darbo dienas nuo jo gavimo ir priima patvarkymą. Jeigu antstolis atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su patvarkymu ir vykdomąja byla persiunčiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė.

 

 

Antstolis ________________ ____________________________________

                                                                      (parašas)                                                  (vardas ir pavardė)

 

                        A. V.

______________

 

Sprendimų vykdymo instrukcijos

14 priedas

 

(Patvirtinimo apie susipažinimą su varžytynių vykdymo, antstolių veiksmų apskundimo tvarka ir

turto pardavimo iš varžytynių galimomis pasekmėmis forma)

 

PATVIRTINIMAS APIE SUSIPAŽINIMĄ SU VARŽYTYNIŲ VYKDYMO, ANTSTOLIŲ VEIKSMŲ APSKUNDIMO TVARKA IR TURTO PARDAVIMO IŠ VARŽYTYNIŲ GALIMOMIS PASEKMĖMIS

 

___________________________

(data)

 

Aš, _________________________________________________________________________________  ,

                                          (vardas, pavardė, asmens kodas (juridinio asmens pavadinimas, kodas); jeigu asmuo

                                       varžytynėse dalyvauja per atstovą, taip pat nurodomi atstovaujamojo vardas ir pavardė,

                                                asmens kodas (juridinio asmens pavadinimas, kodas), atstovavimo pagrindas)

 

patvirtinu, kad susipažinau su toliau nurodytomis:

1. Varžytynių vykdymo tvarka:

1.1. Varžytynės skelbiamos darbo dienomis nuo 9 val. 00 min. iki 14 val. 00 min. Varžytynių pradžia yra jų paskelbimo interneto svetainėje www.evarzytynes.lt momentas.

1.2. Varžytynės baigiamos:

1.2.1. po 30 dienų, kai iš varžytynių parduodamas nekilnojamasis turtas ir kitas įstatymų nustatyta tvarka registruotas turtas, taip pat kitas kilnojamasis turtas, kurio vieneto vertė viršija 30 000 eurų;

1.2.2. po 20 dienų, kai iš varžytynių parduodamas visas kitas turtas.

1.3. Varžytynės baigiamos jų pabaigos dienos tą pačią valandą ir minutę, kurią jos buvo paskelbtos, pvz., jeigu varžytynės buvo paskelbtos 10 val. 15 min. 35 sek., tai jos bus baigtos varžytynių pabaigos dienos 10 val. 15 min. įskaitytinai, ir visi kainų pasiūlymai, interneto svetainės www.evarzytynes.lt serveryje užregistruoti ne vėliau kaip iki varžytynių pabaigos dienos 10 val. 15 min. 59,999 sek., bus laikomi pateiktais laiku.

1.4. Jeigu varžytynių pabaigos laikas sueina poilsio ar švenčių dieną, varžytynės baigiamos artimiausią darbo dieną.

1.5. Jeigu iki šio patvirtinimo 1.3 papunktyje nustatyto varžytynių pabaigos laiko yra gautas bent vienas kainos pasiūlymas, varžytynės pratęsiamos papildomas 5 min. 00 sek. ir per šį pratęstą papildomą laiką varžytynių dalyviai gali siūlyti kainą už parduodamą turtą, pvz., jeigu šio patvirtinimo 1.3 papunktyje nustatytas varžytynių pabaigos laikas yra 10 val. 15 min. 59,999 sek. ir yra gautas bent vienas kainos pasiūlymas, varžytynės pratęsiamos 5 min. 00 sek. terminui įskaitytinai, ir ne vėliau kaip iki 10 val. 20 min. 59,999 sek. interneto svetainės www.evarzytynes.lt serveryje užregistruotas naujas kainos pasiūlymas yra laikomas pateiktu laiku. Po kiekvieno per pratęstą papildomą 5 min. 00 sek. laiką gauto kainos pasiūlymo varžytynės pakartotinai pratęsiamos 5 min. 00 sek.; šis laikas pradedamas skaičiuoti nuo naujo kainos pasiūlymo gavimo momento, pvz., jeigu pratęsus varžytynes kainos pasiūlymas buvo gautas 10 val. 18 min. 36 sek., tai iki 10 val. 23 min. 36,999 sek. interneto svetainės www.evarzytynes.lt serveryje užregistruotas naujas kainos pasiūlymas yra laikomas pateiktu laiku ir varžytynės pakartotinai pratęsiamos 5 min. 00 sek. Pratęstos varžytynės baigiamos, jeigu per 5 min. 00 sek. po paskutinio per pratęstas varžytynes gauto kainos pasiūlymo negaunamas kitas kainos pasiūlymas.

1.6. Dalyvauti varžytynėse asmuo gali tik identifikavęs savo tapatybę elektroniniu parašu arba per elektroninės bankininkystės sistemas, nurodęs savo kontaktinę informaciją (telefono numerį, elektroninio pašto adresą), gyvenamąją vietą (buveinę), banko sąskaitą, į kurią turėtų būti grąžintas varžytynių dalyvio mokestis, jeigu varžytynių dalyvis varžytynių nelaimės, ir per elektroninės bankininkystės sistemas sumokėjęs 10 procentų pradinės parduodamo turto kainos dydžio varžytynių dalyvio mokestį. Jeigu asmuo varžytynėse dalyvauja per atstovą, šiame papunktyje nustatyta tvarka identifikuoti savo tapatybę, pateikti kitą šiame papunktyje nurodytą informaciją ir atlikti šiame papunktyje nustatytus veiksmus privalo atstovas. Atstovas taip pat privalo nurodyti atstovaujamojo vardą, pavardę, asmens kodą (juridinio asmens pavadinimą, kodą) ir atstovavimo pagrindą.

1.7. Varžytynių dalyviai kainą už varžytynėse parduodamą turtą gali didinti automatiniu arba neautomatiniu būdu.

1.8. Kainą didinant neautomatiniu būdu, varžytynių dalyvis už parduodamą turtą pasiūlo kainą, kuri negali būti mažesnė už pradinę turto pardavimo kainą. Kiti varžytynių dalyviai už parduodamą turtą gali siūlyti tik didesnę kainą, tačiau kiekvienas kainos padidėjimas turi sudaryti: ne mažiau kaip 0,5 procento pradinės turto pardavimo kainos, jeigu ji yra mažesnė negu 15 000 eurų; ne mažiau kaip 0,3 procento, jeigu pradinė turto pardavimo kaina yra nuo 15 000 eurų iki 30 000 eurų; ne mažiau kaip 0,1 procento, jeigu pradinė turto pardavimo kaina viršija 30 000 eurų. Varžytynių metu varžytynių dalyviams rodoma informacija, kokią mažiausią kainą, atsižvelgiant į šiame papunktyje nustatytus kainos didinimo intervalus, jie gali pasiūlyti. Kainos nurodomos eurais be centų. Iki varžytynių pabaigos tas pats varžytynių dalyvis kainą gali didinti neribotą skaičių kartų. Varžytynių metu rodoma didžiausia tuo metu už parduodamą turtą pasiūlyta kaina.

1.9. Kainą didinant automatiniu būdu, varžytynių dalyvis nurodo siūlomą pradinę kainą, kuri negali būti mažesnė už pradinę turto pardavimo kainą, didžiausią siūlomą kainą ir kainos didinimo automatiniu būdu intervalą, kuris negali būti mažesnis už šio patvirtinimo 1.8 papunktyje nustatytus kainos didinimo intervalus. Didžiausia siūloma kaina už pradinę siūlomą kainą arba kitų varžytynių dalyvių pasiūlytą kainą, jeigu tokių pasiūlymų buvo gauta, turi būti didesnė ne mažiau kaip šio patvirtinimo 1.8 papunktyje nurodytais kainos didinimo intervalais ir negali būti žinoma nei varžytynes organizavusiam antstoliui, nei kitiems varžytynių dalyviams ar tretiesiems asmenims. Kainą didinant automatiniu būdu, rodoma varžytynių dalyvio siūloma pradinė kaina, kuri išlieka iki to momento, kol kitas varžytynių dalyvis pasiūlo didesnę parduodamo turto kainą. Kitam varžytynių dalyviui pasiūlius didesnę kainą, automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio siūloma kaina automatiškai padidinama šio varžytynių dalyvio nurodytu intervalu, kol kito varžytynių dalyvio pasiūlyta kaina viršys automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio nurodytą didžiausią siūlomą kainą. Jeigu kitam varžytynių dalyviui pasiūlius didesnę kainą ir automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio siūlomą kainą automatiškai padidinus varžytynių dalyvio nustatytu intervalu būtų gauta kaina, viršijanti automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio nurodytą didžiausią kainą, automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio siūloma kaina automatiškai padidinama mažesniu nei jo nustatytu kainos didinimo intervalu iki šio varžytynių dalyvio nurodytos didžiausios siūlomos kainos.

1.10. Jeigu varžytynių dalyvis, kainą didinantis neautomatiniu būdu, pasiūlo tokią pat kainą, kurią kitas varžytynių dalyvis, kainą didinantis automatiniu būdu, anksčiau yra nurodęs kaip didžiausią siūlomą kainą, rodoma anksčiau automatinį kainos didinimą nustačiusio varžytynių dalyvio didžiausia siūloma kaina, kuri tampa tuo metu už parduodamą turtą siūloma kaina. Šią kainą kiti varžytynių dalyviai gali didinti neautomatiniu būdu pasiūlydami didesnę kainą arba automatiniu būdu nurodydami didesnę didžiausią siūlomą kainą. Šiame papunktyje nustatyta tvarka taikoma ir tais atvejais, kai automatiniu būdu kainą didinantis varžytynių dalyvis pasiūlo tokią pat didžiausią siūlomą kainą, kurią kitas varžytynių dalyvis, kainą didinantis automatiniu būdu, anksčiau yra nurodęs kaip didžiausią siūlomą kainą.

1.11. Iki varžytynių pabaigos bet kuris varžytynių dalyvis gali nustatyti automatinį kainos didinimą arba padidinti ar sumažinti anksčiau automatiniu būdu nustatytą didžiausią siūlomą kainą. Varžytynių dalyvis, kurio pasiūlyta kaina vykstant varžytynėms yra didžiausia, anksčiau nustatytos automatiniu būdu didinamos kainos didžiausios siūlomos kainos negali sumažinti daugiau, nei tuo metu rodoma šio dalyvio pasiūlyta kaina.

1.12. Varžytynių laimėtoju pripažįstamas tas varžytynių dalyvis, kuris pasiūlė didžiausią kainą. Varžytynes laimėjusio varžytynių dalyvio pasiūlyta kaina kartu yra ir turto pardavimo kaina.

1.13. Pasibaigus varžytynėms rodoma turto pardavimo kaina. Varžytynes laimėjusiam varžytynių dalyviui ne vėliau kaip kitą darbo dieną elektroninių ryšių priemonėmis išsiunčiamas pranešimas apie laimėtas varžytynes.

1.14. Varžytynių nelaimėjusiems varžytynių dalyviams jų sumokėtas varžytynių dalyvio mokestis, atskaičius mokesčius už banko paslaugas, ne vėliau kaip kitą darbo dieną grąžinamas į šio patvirtinimo 1.6 papunktyje nurodytas banko sąskaitas. Varžytynių dalyvio mokestis tokia pat tvarka grąžinamas ir tais atvejais, kai varžytynės atšaukiamos.

1.15. Varžytynių laimėtojas turto pardavimo ir sumokėto varžytynių dalyvio mokesčio kainų skirtumą privalo sumokėti į varžytynes organizavusio antstolio depozitinę sąskaitą tokia tvarka: per 10 dienų nuo varžytynių pabaigos, jeigu turto kaina yra 3 000 eurų ar mažesnė; per 30 dienų nuo varžytynių pabaigos, jeigu turto kaina viršija 3 000 eurų.

1.16. Turto pardavimo iš varžytynių aktą antstolis surašo Antstolių informacinėje sistemoje per 3 darbo dienas po visos kainos už parduotą turtą sumokėjimo, bet ne anksčiau kaip po 20 dienų nuo varžytynių pabaigos, ir patvirtina antstolio elektroniniu parašu. Varžytynių laimėtojui antstolis išduoda turto pardavimo iš varžytynių akto patvirtintą kopiją.

1.17. Jeigu antstolis negali surašyti turto pardavimo iš varžytynių akto per šio patvirtinimo 1.16 papunktyje nustatytą terminą dėl to, kad reikia patikslinti varžytynių laimėtojo asmens duomenis, perkamo turto dalis, kai turtą perka keli asmenys, ar kitas turto pardavimo iš varžytynių aktui surašyti reikšmingas aplinkybes, antstolis turi teisę iškviesti varžytynių laimėtoją ar jo atstovą ir patikslinti turto pardavimo iš varžytynių aktui surašyti reikalingus duomenis.

1.18. Jeigu iš varžytynių parduotas nekilnojamasis turtas, turto pardavimo iš varžytynių aktas, pasirašytas antstolio elektroniniu parašu, automatiniu būdu perduodamas Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui.

1.19. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 763 „Dėl Atlyginimo už valstybės įmonės Registrų centro tvarkomų registrų objektų registravimą, šių registrų ir Nekilnojamojo turto kadastro duomenų, informacijos, dokumentų ir (ar) jų kopijų tvarkymą dydžių sąrašo patvirtinimo“ nustatyto dydžio atlyginimą už juridinio fakto apie varžytynėse parduotą turtą įregistravimą Nekilnojamojo turto registre šio registro tvarkytojui sumoka varžytynių laimėtojas.

2. Turto pardavimo iš varžytynių galimomis pasekmėmis:

2.1. Turto pardavimo iš varžytynių aktą suinteresuotų asmenų reikalavimu teismas gali pripažinti negaliojančiu:

2.1.1. jeigu buvo realizuotas skolininkui nepriklausantis turtas;

2.1.2. jeigu turtas parduotas asmenims, kurie neturėjo teisės dalyvauti varžytynėse;

2.1.3. jeigu kuris nors asmuo buvo neteisėtai pašalintas iš varžytynių;

2.1.4. jeigu buvo neteisėtai atmesta kurio nors asmens pasiūlyta aukštesnė kaina;

2.1.5. jeigu turtas buvo parduotas pirmiau negu skelbimuose nurodytu pardavimo laiku;

2.1.6. jeigu turtas parduotas už mažesnę kainą, negu ji turėjo būti nustatyta Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 718 straipsnyje ir 722 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka;

2.1.7. jeigu turto pardavimas iš varžytynių pažeidė esmines suinteresuotų asmenų teises. Turto pardavimas iš varžytynių negali būti pripažįstamas negaliojančiu tik dėl formalių trūkumų, kurie negalėjo turėti įtakos šių veiksmų teisėtumui.

2.2. Turto pardavimo iš varžytynių aktą pripažinus negaliojančiu, gali būti taikoma restitucija CPK nustatyta tvarka.

2.3. Reikalavimams dėl turto pardavimo iš varžytynių akto pripažinimo negaliojančiu taikomas 1 metų ieškinio senaties terminas. Šis terminas pradedamas skaičiuoti nuo turto pardavimo iš varžytynių akto surašymo dienos, išskyrus šio patvirtinimo 2.1.1 papunktyje nurodytą atvejį, kai senaties terminas prasideda nuo tos dienos, kurią asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie jo teisių pažeidimą.

2.4. Areštuoto turto pardavimas varžytynėse panaikina visus to turto areštus.

2.5. Jeigu varžytynes laimėjęs varžytynių dalyvis per nustatytą terminą nesumoka visos turto kainos, varžytynių dalyvio mokestis CPK 753 straipsnyje nustatyta tvarka skiriamas skolininko skoloms ir vykdymo išlaidoms padengti.

2.6. Varžytynėse neturi teisės dalyvauti antstolis, organizuojantis tas varžytynes, taip pat vienoje antstolių kontoroje su juo dirbantys kiti antstoliai, darbuotojai ir šiame papunktyje išvardytų asmenų artimieji giminaičiai, sutuoktiniai (sugyventiniai).

2.7. Jeigu varžytynėse parduodama žemės ūkio ar miškų ūkio paskirties žemė arba juridinio asmens, kuris nuosavybės teise valdo daugiau kaip 10 ha žemės ūkio paskirties žemės ar daugiau kaip 20 procentų juridinio asmens, nuosavybės teise turinčio daugiau negu 400 ha miškų ūkio paskirties žemės, akcijos (teisės, pajus), varžytynėse gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie atitinka Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme ar Lietuvos Respublikos miškų įstatyme tokio turto įgijėjui keliamus reikalavimus.

2.8. Jeigu varžytynėse parduodamas žemės sklypas ir (ar) statinys, esantis saugomų objektų apsaugos zonoje, varžytynėse gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie turi Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymo nustatyta tvarka išduotą pritarimą įgyti varžytynėse parduodamą žemės sklypą ir (ar) statinį.

2.9. Jeigu varžytynėse parduodamas kitas turtas, kurį įgyti gali tik teisės aktuose nustatytus reikalavimus atitinkantys asmenys, varžytynėse gali dalyvauti tik šiuos reikalavimus atitinkantys asmenys.

2.10. Teisės aktuose nustatytus duomenis ir dokumentus, patvirtinančius teisę įgyti šio patvirtinimo
2.7–2.9 papunkčiuose nurodytą turtą, varžytynių laimėtojas antstoliui turi pateikti iki turto pardavimo iš varžytynių akto surašymo.

2.11. Jeigu paaiškėja, kad varžytynių dalyvis neturėjo teisės dalyvauti varžytynėse, jo sumokėtas varžytynių dalyvio mokestis panaudojamas šio patvirtinimo 2.5 papunktyje nustatyta tvarka.

2.12. Jeigu varžytynes laimėjęs varžytynių dalyvis, kuris neturėjo teisės dalyvauti varžytynėse, sumokėjo ne visą kainą už varžytynėse nupirktą turtą, jo sumokėta suma pereina valstybės nuosavybėn.

2.13. Jeigu varžytynes laimėjęs varžytynių dalyvis, kuris neturėjo teisės dalyvauti varžytynėse, sumokėjo visą kainą už varžytynėse nupirktą turtą, visos sumokėtos sumos panaudojamos šio patvirtinimo 2.5 papunktyje nustatyta tvarka, o turtas pereina valstybės nuosavybėn.

3. Antstolio veiksmų apskundimo tvarka:

3.1. Skundas dėl antstolio veiksmų arba atsisakymo juos atlikti per 20 dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per 90 dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo, pateikiamas raštu antstoliui, kurio veiksmai ar atsisakymas juos atlikti skundžiami. Kai skundžiami pavaduojančio antstolio ar antstolio atstovo veiksmai arba atsisakymas juos atlikti, skundas pateikiamas pavaduojamo ar atstovaujamo antstolio kontorai. Skunde turi būti nurodomas pareiškėjo vardas, pavardė ir kontaktinė informacija, skundo surašymo data, vykdomosios bylos numeris (jei žinomas) ir jos šalys, skundžiamo antstolio vardas ir pavardė, skundžiamas antstolio veiksmas, pareiškėjo reikalavimas, skundo motyvai ir aplinkybės, kuriomis pareiškėjas grindžia reikalavimą, pareiškėjo ar įgalioto atstovo parašas.

3.2. Jeigu skundą teikiantis asmuo pageidauja, kad nagrinėjant skundą būtų taikomos laikinosios apsaugos priemonės, jis vieną skundo egzempliorių turi pateikti apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė. Teismas laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimą išsprendžia CPK nustatyta tvarka.

3.3. Skundą antstolis išnagrinėja per 5 darbo dienas nuo jo gavimo. Jei antstolis atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su patvarkymu, kuriame nurodomi atsisakymo patenkinti skundą motyvai ir aplinkybės, ir vykdomąja byla persiunčiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė.

3.4. Skundo dėl antstolio veiksmų ar neveikimo nepadavimas neatima teisės kreiptis į teismą dėl antstolio neteisėtais veiksmais padarytos žalos atlyginimo.

 

______________________________

(vardas ir pavardė)

______________

 

Sprendimų vykdymo instrukcijos

17 priedas

 

(Pranešimo, patvirtinančio, kad sąlyginę hipoteką sudaręs asmuo netapo šio turto savininku, forma)

 

(Herbas)

ANTSTOLIS (vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________________________

 

Sutarčių ir teisių suvaržymų registrui

 

 

PRANEŠIMAS, PATVIRTINANTIS, KAD SĄLYGINĘ HIPOTEKĄ SUDARĘS ASMUO NETAPO ŠIO TURTO SAVININKU

 

_______________________ _______________________

(data)                                 (dokumento Nr.)

 

Aš, antstolis _______________________________________ , vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio

                                                            (vardas ir pavardė)

kodekso 4.197 straipsnio 7 dalimi, pranešu, kad _______________________________________________________  

                                                                                                   (fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas arba juridinio

____________________________ , sudaręs sąlyginės hipotekos sandorį siekdamas nurodytą turtą įsigyti nuosavybės

asmens pavadinimas, kodas)

teise Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso VI dalyje nustatyta tvarka, netapo šio turto savininku ir sąlyginė hipoteka turi būti išregistruota:

 

Unikalus numeris

Turto pavadinimas ir apibūdinimas

Turto savininkas

(skolininkas)

 

 

 

 

Antstolis                                         ________________________            ___________________________________

                                                                            (parašas)                                                       (vardas ir pavardė)

______________

 

Sprendimų vykdymo instrukcijos

23 priedas

 

(Sprendimų, įpareigojančių skolininką atlikti arba nutraukti tam tikrus veiksmus, neįvykdymo akto forma)

 

(Herbas)

ANTSTOLIS (vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________________________

 

SPRENDIMŲ, ĮPAREIGOJANČIŲ SKOLININKĄ ATLIKTI ARBA NUTRAUKTI TAM TIKRUS VEIKSMUS, NEĮVYKDYMO AKTAS

 

_______________________ _______________________

(data)                           (dokumento Nr.)

 

Vykdomosios bylos numeris:

____________________________________________________________

Vykdomojo dokumento pavadinimas:

____________________________________________________________

Vykdomąjį dokumentą išdavusi institucija / pareigūnas:

 

____________________________________________________________

Vykdomojo dokumento išdavimo data:

____________________________________________________________

Skolininkas:

____________________________________________________________

(fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas;

juridinio asmens pavadinimas, kodas)

Išieškotojas:

____________________________________________________________

(fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas;

juridinio asmens pavadinimas, kodas)

________________________________:

(išieškojimo dalykas)

____________________________________________________________

(išieškojimo aprašymas)

 

Vadovaudamasis (-asi) Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 771 straipsnio 1 dalimi, patikrinau sprendimo, įpareigojančio skolininką atlikti arba nutraukti tam tikrus veiksmus, nesusijusius su turto ar lėšų perdavimu, vykdymo rezultatus ir nustačiau, kad:

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________  .

 

 

Antstolis                                       ____________________                                  _____________________________

                                                                    (parašas)                                                        (vardas ir pavardė)

 

                                    A. V.

______________

 

Sprendimų vykdymo instrukcijos

29 priedas

 

(Patvarkymo dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir elektroninio vykdomojo dokumento grąžinimo forma)

 

(Herbas)

ANTSTOLIS (vardas, pavardė)

 

___________________________________________________________________________________________

 

_____________________________________________________________

(gavėjui išieškotojo arba vykdomąjį dokumentą išdavusio asmens ar

institucijos vardas ir pavardė arba juridinio asmens pavadinimas)

 

______________________________

                             (adresas)

___________________________________________________________

(gavėjui skolininko vardas ir pavardė arba juridinio asmens pavadinimas)

 

______________________________

                             (adresas)

 

PATVARKYMAS DĖL VYKDOMOSIOS BYLOS UŽBAIGIMO IR ELEKTRONINIO VYKDOMOJO DOKUMENTO GRĄŽINIMO

 

_______________________ _______________________

(data)                                            (dokumento Nr.)

 

Vykdomosios bylos numeris:

___________________________________________________________

Vykdomojo dokumento pavadinimas:

___________________________________________________________

Vykdomąjį dokumentą išdavusi institucija / pareigūnas:

 

___________________________________________________________

Vykdomojo dokumento išdavimo data:

___________________________________________________________

Skolininkas:

___________________________________________________________

(fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas;

juridinio asmens pavadinimas, kodas)

Išieškotojas:

___________________________________________________________

(fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas;

juridinio asmens pavadinimas, kodas)

________________________________:

(išieškojimo dalykas)

___________________________________________________________

(išieškojimo aprašymas)

Vykdomosios bylos užbaigimo

pagrindas:

 

___________________________________________________________

 

Vadovaudamasis (-asi) Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK)  ___ straipsnio ___ dalies ___ punktu, užbaigiu vykdyti vykdomąją bylą Nr. ____________ ir vykdomąjį dokumentą Nr. _______________ grąžinu _______ .

(išieškotojo arba vykdomąjį dokumentą išdavusio asmens ar institucijos vardas, pavardė arba juridinio

asmens pavadinimas)

Vadovaudamasis (-asi) CPK 614 straipsniu ir Sprendimų vykdymo instrukcijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. 1R-352 „Dėl Sprendimų vykdymo instrukcijos patvirtinimo“,
11 punktu, vykdomajame dokumente Nr. _____________ darau šiuos įrašus:

1. ____________________________________________________________________________________ .

2. ____________________________________________________________________________________ .

3. ____________________________________________________________________________________ .

 

Vadovaujantis CPK 510 ir 512 straipsniais, dėl antstolio procesinių veiksmų ar atsisakymo procesinius veiksmus atlikti gali būti paduodamas skundas raštu antstoliui, kurio veiksmai ar atsisakymas juos atlikti skundžiami. Kai skundžiami pavaduojančio antstolio ar antstolio atstovo veiksmai arba atsisakymas juos atlikti, skundas pateikiamas pavaduojamo ar atstovaujamo antstolio kontorai. Skundas gali būti paduodamas ne vėliau kaip per 20 dienų nuo tos dienos, kurią skundą paduodantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per 90 dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo.

Jeigu skundą paduodantis asmuo pageidauja, kad nagrinėjant skundą būtų taikomos laikinosios apsaugos priemonės, jis vieną skundo egzempliorių taip pat pateikia apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė. Teismas laikinųjų apsaugos priemonių taikymo klausimą išsprendžia CPK nustatyta tvarka.

Skundą antstolis išnagrinėja per 5 darbo dienas nuo jo gavimo ir priima patvarkymą. Jeigu antstolis atsisako patenkinti skundą, skundas kartu su patvarkymu ir vykdomąja byla persiunčiamas apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė.

 

Antstolis  ____________________                                                                          __________________________________

                                                                                 (parašas)                                                 (vardas ir pavardė)

 

A. V.

______________