LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. BIRŽELIO 6 D. ĮSAKYMO NR. 258 „DĖL LIGONIŲ, ASMENŲ, ĮTARIAMŲ, KAD SERGA UŽKREČIAMOSIOMIS LIGOMIS, TURĖJUSIŲ SĄLYTĮ, IR SUKĖLĖJŲ NEŠIOTOJŲ BŪTINOJO HOSPITALIZAVIMO IR (AR) BŪTINOJO IZOLIAVIMO ORGANIZAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. sausio 6 d. Nr. V-8

Vilnius

 

 

1.  P a k e i č i u Ligonių, asmenų, įtariamų, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, turėjusių sąlytį, ir sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo organizavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. 258 „Dėl Ligonių, asmenų, įtariamų, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, turėjusių sąlytį, ir sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo organizavimo tvarkos patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 3.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.1. jei asmuo (kai šis asmuo neveiksnus tam tikroje srityje – vienas iš jo atstovų pagal įstatymą) atsisako arba vengia hospitalizavimo ir (ar) izoliavimo, pažeidžia nustatytą asmens sveikatos priežiūros įstaigos vidaus tvarką, užkrečiamųjų ligų profilaktikos taisykles ir tuo sukelia pavojų aplinkinių sveikatai;“.

1.2. Pakeičiu 3.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.3. jei nėra pakankamai laiko gauti tokio neveiksnaus tam tikroje srityje asmens atstovo pagal įstatymą sutikimo.“

1.3. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Būtinai hospitalizuotas ir (ar) būtinai izoliuotas asmuo turi būti pasirašytinai supažindintas su savo teisėmis ir jų ribojimais asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (izoliavimui skirtose patalpose), o kai jis neveiksnus tam tikroje srityje, apie jo teises turi būti pasirašytinai supažindintas vienas iš jo atstovų pagal įstatymą. Jei asmuo atsisako arba nesugeba pasirašyti, jo informavimą turi patvirtinti du liudytojai.“

1.4. Pakeičiu 7.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.1. atitinkamame į Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“, įrašytame asmens medicininiame dokumente (ambulatorinėje asmens sveikatos istorijoje, formos Nr. 025/a, Nr. 025-1/ap, kario asmens sveikatos ambulatorinėje kortelėje, formos Nr. KAM 40-025/a arba Nr. KAM 40-025-1/a, vaiko sveikatos raidos istorijoje, forma Nr. 025-112/a, moksleivio sveikatos raidos istorijoje, forma Nr.026/a, gydymo stacionare  ligos istorijoje, formos Nr. 003/a, Nr. 003-1/ap, Nr. KAM-003/a, dienos stacionaro ligonio kortelėje, forma Nr. 003-2/a, asmens, sergančio tuberkulioze, ambulatorinėje sveikatos istorijoje, forma Nr. 081/a, stacionarinėje tuberkuliozės ligos istorijoje, forma Nr. 003-9/a, greitosios medicinos pagalbos kvietimo kortelėje, forma 110/a) įrašyti priežastį, dėl kurios asmenį būtina hospitalizuoti ir (ar) būtina izoliuoti;“.

1.5. Pakeičiu 7.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.5. jei asmuo neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir savivaldybės gydytoją pagal gydytojo, nurodyto Tvarkos 7 punkte, darbo vietą;“.

1.6. Pakeičiu 10.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.1. pasirašytinai supažindina asmenį, dėl kurio priimtas sprendimas jį būtinai hospitalizuoti ir (ar) būtinai izoliuoti, o jei šis asmuo yra neveiksnus tam tikroje srityje, – vieną iš jo atstovų pagal įstatymą. Jei asmuo atsisako ar nesugeba pasirašyti, tai sprendimas perskaitomas, dalyvaujant ir pasirašant dviem liudytojams;“.

2. N u s t a t a u, kad šio įsakymo 1.5 papunktis įsigalioja 2016 m. balandžio 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                                              Rimantė Šalaševičiūtė