LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2010 M. GRUODŽIO 16 D. ĮSAKYMO NR. V-1073 „DĖL SPECIALIŲJŲ REIKALAVIMŲ STACIONARINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOS PRIĖMIMO-SKUBIOSIOS PAGALBOS SKYRIUI PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. liepos 2 d. Nr. V-760

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Specialiuosius reikalavimus stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos priėmimo-skubiosios pagalbos skyriui, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. V-1073 „Dėl Specialiųjų reikalavimų stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos priėmimo-skubiosios pagalbos skyriui patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Pagal teikiamas paslaugas priėmimo-skubiosios pagalbos skyriai gali būti keturių tipų A, A1, B, C: A tipo – esantys slaugos ir palaikomojo gydymo, tuberkuliozės ir infekcinių ligų, medicininės reabilitacijos, odontologijos, psichiatrijos paslaugas teikiančiose stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir Laisvės atėmimo vietų ligoninėje, A1 tipo skyriai gali būti pirminio lygio stacionarines paslaugas teikiančiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kai  savivaldybės teritorijoje nėra antrinio lygio stacionarines paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, B tipo esantys kitose, išskyrus tas, kuriose yra A tipo skyrius, antrinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose, C tipo esantys tretinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose.“

2. Papildau 221 punktu:

221. A1 tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje:

221.1. darbo dienos metu dirba skubiosios medicinos gydytojas, vidaus ligų gydytojas ir (arba) šeimos gydytojas, ir (arba) kitos profesinės kvalifikacijos gydytojas ir skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistas, ir (arba) bendrosios praktikos slaugytojas, ir (arba) išplėstinės praktikos slaugytojas, ir (arba) kitas slaugytojas, gali dirbti paramedikai;

221.2. pasibaigus darbo dienai arba poilsio ir švenčių dienomis dirba skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistas ir (arba) bendrosios praktikos slaugytojas, ir (arba) išplėstinės praktikos  slaugytojas, ir (arba) kitas slaugytojas, o  prireikus gydytojo,  šias  paslaugas pagal savo kompetenciją teikia šiame skyriuje  dirbantys  gydytojai (skubiosios medicinos   gydytojas, medicinos  gydytojas,  šeimos  gydytojas arba  kitos   profesinės kvalifikacijos  gydytojas)  arba ligoninėje budintis   gydytojas; gali  dirbti  paramedikai  pagal savo  kompetenciją.“  

3. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. A1, B  ir C tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje turi būti šių Reikalavimų 26 punkte išvardytos patalpos ir intensyviosios pagalbos patalpa, procedūrų kabinetas.“

4. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. A1 ir B tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje gali būti paciento stebėjimo  patalpa (su lovomis). C tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje turi būti paciento stebėjimo patalpa (su lovomis), gali būti operacinė.“

5. Papildau 311 punktu:

311. A1 tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje turi būti šių Reikalavimų 31 punkte nurodyti medicinos prietaisai, AMBU maišų, laringinių kaukių, orofaringinių vamzdelių, deguonies tiekimo įranga, pulsoksimetras, automatinių švirkštinių pompų, lašinamų skysčių įranga ir šildymo įranga, termometrų (galinčių matuoti ir mažesnę nei 30°C temperatūrą), įtvarų rinkinys, širdies stimuliacijos prietaisai. Jei yra stebėjimo patalpa, turi būti monitorius širdies kraujagyslių ir kvėpavimo funkcijoms stebėti. Echoskopas turi būti prieinamas.“              

6. Papildau 341 punktu:

341. Įstaigoje, kurioje yra A1 tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, visą parą turi būti atliekami šie tyrimai:

341.1. bendras kraujo (eritrocitų ir leukocitų kiekio, hemoglobino koncentracijos, leukograma, retikulocitų kiekio, trombocitų kiekio, hematokrito vertės, eritrocitų nusėdimo greičio);

341.2. šlapimo;

341.3. elektrolitų (kalio, natrio) koncentracijos;

341.4. gliukozės koncentracijos;

341.5. šlapalo koncentracijos;

341.6. kreatinino koncentracijos;

341.7. alanininės transaminazės (ALT);

341.8. asparagininės transaminazės (AST);

341.9. kasos fermentų;

34.10. bilirubino ir jo frakcijų koncentracijos;

341.11. troponino;

341.12. protrombino laiko;

341.13. aktyvinto dalinio tromboplastino laiko (ADTL);

341.14. C reaktyvaus baltymo.

341.15. Įstaigose, kuriose yra A1 tipo priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, visą parą gali būti atliekami papildomi tyrimai, susiję su priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje teikiamomis paslaugomis. Papildomų tyrimų sąrašą tvirtina įstaigos vadovas. Visą parą turi būti galimybė atlikti elektrokardiografijos ir echoskopijos tyrimus.

7. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

43. Jei teikiant Sąraše išvardytas priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugas III–VI atliekamas laboratorinis ištyrimas (ne mažiau kaip vienas tyrimas, nurodytas Reikalavimų 341  ir 35 punktuose, įskaitant tyrimus iš įstaigos vadovo patvirtinto papildomo tyrimų sąrašo), mokama už priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugą I ir už vieną iš priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų III–VI.“

8. Pakeičiu 44 punktą ir jį išdėstau taip:

44. Jei teikiant Sąraše išvardytas priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugas III–VI atliekamas laboratorinis ištyrimas (4 ir daugiau tyrimų, nurodytų Reikalavimų 341ir 35 punktuose, iš jų vienas tyrimas gali būti iš įstaigos vadovo patvirtinto papildomo tyrimų sąrašo), mokama už priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugą II ir už vieną iš priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų III–VI.“

9. Pakeičiu 50 punktą ir jį išdėstau taip:

50. Priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų ir jų bazinių kainų sąrašas:

 

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Paslaugos aprašymas

Paslaugos bazinė
kaina
(balais)

 

1

Priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga I

Atliekama paciento apžiūra, laboratorinis ištyrimas (ne mažiau kaip 1 tyrimas iš nurodytųjų Reikalavimų 341 ir

35 punktuose, įskaitant tyrimus iš įstaigos vadovo patvirtinto papildomo tyrimų sąrašo) ir skiriamas konservatyvus medikamentinis gydymas, ir (arba) atliekama nesudėtinga medicininė intervencija (pvz., žaizdos sutvarstymas, akių plovimas, priekinės nosies ertmės tamponavimas, valomoji klizma)

12,86

 

2

Priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga II

Atliekama paciento apžiūra, laboratorinis ištyrimas (ne mažiau kaip 4 tyrimai iš nurodytųjų Reikalavimų 341 ir 35 punktuose, iš jų vienas tyrimas gali būti iš įstaigos vadovo patvirtinto papildomo tyrimų sąrašo) ir skiriamas konservatyvus medikamentinis gydymas ir (arba) atliekama nesudėtinga medicininė intervencija (pvz., žaizdos sutvarstymas, akių plovimas, priekinės nosies ertmės tamponavimas, valomoji klizma)

22,00

 

3

Priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga III

Paviršinių svetimkūnių šalinimas iš akies

12,04

 

Paviršinių svetimkūnių šalinimas iš odos

 

Skrandžio zondavimas (plovimas)

 

Sėklidžių apsisukimo korekcija

 

Šlapimo pūslės kateterizacija

 

Sifoninė klizma

 

Užpakalinės nosies ertmės tamponavimas

 

4

Priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga IV

Galūnių imobilizacija gipsu / įtvaru / tampriu tvarsčiu

27,15

 

Chirurginis žaizdos ar kelių žaizdų sutvarkymas

 

Svetimkūnių iš paodžio ar minkštųjų audinių šalinimas, kai atliekama incizija

 

Paciento aktyvus šildymas specialiomis priemonėmis (taikant šiltų tirpalų infuzoterapiją arba suleidžiant šiltus tirpalus per zondą į skrandį ir kartu naudojant specialią šildomąją antklodę arba čiužinį) arba aktyvus šaldymas specialiomis priemonėmis (suleidžiant šaltus tirpalus per zondą į skrandį ir kartu naudojant specialią šaldomąją antklodę arba čiužinį, arba specialius vyniojamus drabužius)

 

Paciento būklės psichodiagnostinis įvertinimas, įtariant bandymą nusižudyti (atliekamas gydytojo psichiatro ar gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro)

 

 

5

Priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga V

Blackmoro zondo įkišimas

33,15

 

Giluminių svetimkūnių šalinimas iš akies

 

Ilgalaikių drenų / kateterių pakeitimas

 

Infuzoterapija, skiriama lašiniu būdu (trukmė iki 4 val.)

 

Kaulų (pvz., dubens) imobilizacija specialiu įtvaru

 

Lūžio ar išnirimo uždara repozicija, atliekant imobilizaciją / neatliekant imobilizacijos

 

Nekrektomija

 

Pilvaplėvės ertmės punkcija / paracentezė

 

Perikardo punkcija

 

Pleuros drenažas

 

Pleuros punkcija / torakocentezė

 

Punkcinė ar chirurginė krikotirotomija

 

Pūlinio ar kraujosruvos atvėrimas

 

Sąnario / bursos punkcija

 

Stuburo kanalo punkcija

 

Kraujavimo iš hemorojinių mazgų stabdymas

 

6

Priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga VI

Bronchoskopija

43,15

 

Elektrinė defibriliacija arba kardioversija

 

Ezofagogastroduodenoskopija arba kolonoskopija

 

Kraujuojančių stemplės varikozinių mazgų ligavimas

 

Perkutaninės cistostomos suformavimas

 

Tracheostominio vamzdelio pakeitimas

 

7

Priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga VII

Kardiopulmoninis gaivinimas arba žmogaus gyvybinių funkcijų palaikymas, kai atliekamos ne mažiau kaip 2 iš šių procedūrų: endotrachėjinė intubacija, invazinė ar neinvazinė dirbtinė plaučių ventiliacija, defibriliacija ar kardioversija, kaulų čiulpų punkcija, centrinės venos punkcija ar kateterizacija; gaivinimo standartuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. V-822   „Dėl gaivinimo standartų patvirtinimo“, nurodytų medikamentų skyrimas

134,45

 

8

Priėmimo- skubiosios pagalbos paslauga VIII

Bendrinė nejautra, atliekama teikiant III–VI priėmimo skubiosios-pagalbos paslaugas

 

38,26

 

 

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                    Aurelijus Veryga