NERINGOS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TRIUKŠMO ŠALTINIŲ VALDYTOJŲ, KURIE NĖRA ŪKIO SUBJEKTAI, PLANINIŲ PATIKRINIMŲ NERINGOS SAVIVALDYBĖJE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2019 m. rugpjūčio 7 d. Nr. V13-395

Neringa

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. balandžio 4 d. nutarimu Nr. 321 „Dėl Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo įgyvendinimo“, 6 punktu:

1. T v i r t i n u Triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai, planinių patikrinimų Neringos savivaldybėje taisykles (pridedama).

2. P a n a i k i n u Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. kovo 6 d. įsakymą Nr. V13-123 „Dėl triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai, planinių patikrinimų Neringos savivaldybėje taisyklių patvirtinimo“.

Skelbti šį įsakymą Teisės aktų registre ir Neringos savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                             Egidijus Šakalys

 

PATVIRTINTA

Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. rugpjūčio 7 d. įsakymu Nr. V13-395

 

 

TRIUKŠMO ŠALTINIŲ VALDYTOJŲ, KURIE NĖRA ŪKIO SUBJEKTAI, PLANINIŲ PATIKRINIMŲ NERINGOS SAVIVALDYBĖJE TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai, planinių patikrinimų Neringos savivaldybėje (toliau – Savivaldybėje) taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato planuojamų tikrinti triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai (toliau – Subjektai) sąrašo (toliau – Sąrašas) sudarymo kriterijus, planinių patikrinimų atlikimo tvarką ir trukmę.

2. Taisyklių tikslas – reglamentuoti veiklos, kurią vykdant gyvenamosiose patalpose ir teritorijose skleidžiamas triukšmas, valdymą, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą bei aplinką nuo neigiamo triukšmo poveikio ir užtikrinti žmonių gyvenimo kokybę.

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Gyvenamosios patalpos – patalpos, kurios pagal nekilnojamojo turto kadastre įrašytus duomenis laikomos gyvenamosios paskirties patalpomis.

3.2.    Gyvenamoji teritorija – teritorija, kuri pagal teritorijų planavimo dokumentuose ar žemės valdos projektuose nustatytą žemės naudojimo būdą laikoma vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorija arba daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorija.

3.3.    Statyba – veikla, kurios tikslas – pastatyti (sumontuoti, nutiesti) naują, rekonstruoti, suremontuoti ar nugriauti esamą statinį. Ši sąvoka taip pat apima kultūros paveldo statinių tvarkomuosius statybos darbus ar statinių statybą kultūros paveldo objektų teritorijose.

3.4. Triukšmas – nepageidaujami arba žmogui kenksmingi išoriniai garsai, kuriuos sukuria žmonių veikla.

3.5.    Triukšmo prevencija – priemonių, mažinančių triukšmo šaltinių įvairovę ir (ar) skaičių, užkertančių kelią viršyti triukšmo ribinius dydžius ir (ar) mažinančių triukšmo šaltinių garso slėgio, galios, stiprumo, energijos lygius, įgyvendinimas.

3.6.    Triukšmo ribinis dydis – triukšmo rodiklio vertė, kurią viršijus triukšmo šaltinio valdytojas privalo imtis priemonių skleidžiamam triukšmui šalinti ar mažinti.

3.7. Triukšmo šaltinis – bet koks įrenginys ar objektas, kuris kelia (skleidžia) triukšmą.

3.8. Triukšmo šaltinio valdytojas, kuris nėra ūkio subjektas – triukšmo šaltinio savininkas arba kitas fizinis asmuo, teisėtai valdantis triukšmo šaltinį.

3.9. Triukšmo valdymas – visuma teisinių, organizacinių ir techninių priemonių, kurių tikslas – užtikrinti gyventojų ir aplinkos apsaugą nuo žalingo triukšmo poveikio, įskaitant gyventojų apsaugą nuo triukšmo sukeliamo dirginimo ir miego trikdymo, ir išsaugoti tyliąsias zonas.

4.    Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme, Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme ir kituose statybą, teritorijų planavimą, triukšmo valdymą ir viešąjį administravimą reglamentuojančiuose įstatymuose, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymuose ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

SUBJEKTŲ SĄRAŠO SUDARYMO KRITERIJAI

 

5.    Tikrintinų Subjektų Sąrašas sudaromas pagal šiuos atrankos kriterijus:

5.1. gauto pranešimo apie planuojamus statybos darbus datą;

5.2. statybos darbų rūšį ir pobūdį;

5.3. darbų atlikimo terminus;

5.4. numatomus naudoti triukšmo šaltinius;

5.5. planuojamus triukšmo dydžius;

5.6. planuojamas triukšmo mažinimo priemones;

5.7. gautus skundus dėl triukšmo valdymo reikalavimų pažeidimų.

 

III SKYRIUS

PLANINIŲ PATIKRINIMŲ ATLIKIMO TVARKA IR TRUKMĖ

 

6.  Triukšmo šaltinių valdytojai, kurie nėra ūkio subjektai, planuojantys statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose vietovėse Savivaldybėje, privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios raštu pateikti Savivaldybės administracijai (toliau – Administracija) nustatytos formos pranešimą (Taisyklių 1 priedas), kuriame turi būti nurodoma:

6.1. triukšmo šaltinio adresas;

6.2. statybos darbų pradžia ir numatoma pabaiga;

6.3. statybos darbų laikas dienos metu;

6.4. planuojamas triukšmo lygis;

6.5. triukšmo mažinimo priemonės.

7.    Nepateikus Taisyklių 6 punkte nurodyto pranešimo, darbai negali būti pradėti, o jau pradėti darbai turi būti nedelsiant nutraukti.

8.    Administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, kuriems pavesta atlikti triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolę, gavę Subjekto šių Taisyklių 6 punkte nurodytą pranešimą:

8.1. įvertina, ar pranešime nurodytas planuojamų statybos darbų laikas atitinka Administracijos direktoriaus 2017 m. kovo 14 d. įsakymu Nr. V13-139 „Dėl leidžiamo statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko gyvenamosiose patalpose ir Neringos savivaldybės gyvenamosiose teritorijose nustatymo“ leidžiamą statybos darbų pradžios ir pabaigos laiką, ar jame pateikta visa šių Taisyklių 1 priede nurodyta informacija;

8.2. nustačius, kad pranešime yra trūkumų, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šio pranešimo pateikimo kreipiasi į pranešimą pateikusį asmenį, prašydami ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Subjekto informavimo apie nustatytus pranešimo trūkumus patikslinti ar pateikti trūkstamą informaciją;

8.3.    gavę visą reikalingą informaciją, Subjektą įtraukia į Sąrašą, vadovaudamiesi šių Taisyklių 5 punkte nurodytais kriterijais;

8.4.    informuoja Subjektą jo pranešime nurodytu būdu apie įtraukimą į Sąrašą ir numatomą patikrinimo datą ne vėliau kaip per tris dienas po įtraukimo į Sąrašą;

8.5.    Sąrašą gali skelbti Savivaldybės interneto svetainėje www.neringa.lt;

8.6.    likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki numatyto Subjekto veiklos planinio patikrinimo, informuoja Subjektą apie numatomą patikrinimą, nurodant patikrinimo laiką;

8.7.    planinį patikrinimą atlieka ne rečiau kaip kartą per Subjekto nurodytą statybos darbų laikotarpį;

8.8.    planinio patikrinimo ilgiausia trukmė – 2 darbo dienos nuo patikrinimo pradžios. Planinio patikrinimo trukmė gali būti pratęsta, bet ne ilgiau kaip iki 7 darbo dienų. Patikrinimas laikomas baigtu, kai surašomas ir tinkamai įforminamas Taisyklių 2 priede nurodytas planinio patikrinimo aktas;

8.9.    planinio patikrinimo metu nustačius teisės aktų reikalavimų pažeidimą (-s), Subjektui Administracijos direktorius teikia triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių įgyvendinimo reikalavimus, kuriuos jis turi įvykdyti ne vėliau kaip per 3 kalendorines dienas.

9.       Subjekto neplaninis statybos darbų patikrinimas atliekamas, Administracijai gavus asmenų motyvuotą prašymą arba skundą dėl Triukšmo valdymo įstatymo ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, pažeidimų, susijusių su Subjekto atliekamų statybos darbų keliamu triukšmu.

10.     Iki neplaninio patikrinimo vietoje pradžios Administracijos specialistai, kuriems pavesta atlikti triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolę, nustato, ar:

10.1   triukšmo šaltinių valdytojas, dėl kurio atliekamų statybos darbų keliamo triukšmo skundžiamasi ar apie kurį pranešama, Administracijai yra pateikęs Taisyklių 6 punkte nurodytą pranešimą;

10.2   ar statybos darbai pagal prašyme arba skunde pateiktą informaciją atliekami Taisyklių 6 punkte nurodytame pranešime nustatytu statybos darbų atlikimo laiku.

11.  Neplaninis patikrinimas vietoje atliekamas iš anksto neįspėjus.

12.  Per neplaninį patikrinimą vietoje specialistai įvertina, ar statybos darbai, dėl kurių skundžiamasi ar apie kuriuos pranešama, atliekami Administracijos direktoriaus nustatytu statybos darbų pradžios ir pabaigos laiku, ar statybos darbų keliamo triukšmo lygis atitinka Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimus, organizuodami triukšmo matavimus.

13.  Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, matavimus atlieka atitikties įvertinimo įstaiga (toliau – Laboratorija), kuri turi galiojantį Europos akreditacijos organizacijai priklausančios akreditavimo įstaigos išduotą akreditavimo pažymėjimą, suteikiantį teisę atlikti triukšmo rodiklių matavimus.

14.  Triukšmo matavimo datą ir laiką Administracijos specialistai derina su Laboratorija ir nustato atsižvelgdami į triukšmo šaltinio, dėl kurio skleidžiamo triukšmo skundžiamasi ar apie kurį pranešama, veikimo sąlygas bei triukšmo matavimams tinkamas meteorologines sąlygas. Triukšmo matavimo data ir laikas su Laboratorija suderinami, likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki matavimo dienos. Triukšmo matavimo data ir laikas taip pat derinami su teritorijos ir (arba) patalpų, kuriose atliekami triukšmo matavimai ir į kurias negalima laisvai patekti, valdytojais.

15.  Triukšmo rodiklių matavimai atliekami patalpose ir (arba) teritorijose, kuriose privaloma laikytis nustatytų triukšmo ribinių dydžių. Triukšmo matavimai gali būti atliekami ir papildomuose taškuose, triukšmo šaltinių artimojoje aplinkoje ir (arba) garso sklidimo kelyje, kai reikia nustatyti konkretaus triukšmo šaltinio valdytojo valdomų triukšmo šaltinių specialųjį garsą. Triukšmo matavimai atliekami dalyvaujant Administracijos valstybės tarnautojams, pareigūnams ar darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį, įgaliotiems vykdyti Triukšmo valdymo įstatymo 13 straipsnio 2 dalies 9 punkte nurodytą triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolę.

16.     Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės metu nustačius triukšmo ribinių dydžių viršijimą dėl skirtingų triukšmo šaltinių valdytojų valdomų triukšmo šaltinių triukšmo, kiekvieno triukšmo šaltinio valdytojo valdomų triukšmo šaltinių triukšmas (specialusis garsas) matavimo vietoje negali viršyti triukšmo lygio Lk (dB), kuris apskaičiuojamas pagal formulę:

Šioje formulėje:

Lrib. d. – triukšmo ribinis dydis, dB;

n – triukšmo šaltinių valdytojų, kurių valdomų triukšmo šaltinių triukšmo lygis matavimo vietoje yra didesnis nei Lrib.d. sumažintas 10 dB, skaičius.

17.     Triukšmo matavimų protokolus Laboratorija Administracijai pateikia ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo matavimų atlikimo dienos. Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės metu triukšmo matavimų neapibrėžtys vertinamos triukšmo šaltinių valdytojų naudai.

18.     Administracijos specialistai, per neplaninį patikrinimą nustatę Taisyklių reikalavimų pažeidimus, triukšmo šaltinio valdytojui pateikia reikalavimą pateikti pranešimą, kuriame būtų pateikta Triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje nurodyta informacija, statybos darbus atlikti Administracijos direktoriaus nustatytu statybos darbų pradžios ir pabaigos laiku bei laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimų.

19.     Nustatytus triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių įgyvendinimo reikalavimus juridiniai asmenys, atliekantys statybos, rekonstrukcijos, remonto darbus viešosiose vietose, miesto ir kaimo gyvenamosiose vietovėse, turi įvykdyti ne vėliau kaip per 4 kalendorines dienas, fiziniai asmenys – ne vėliau kaip per 3 kalendorines dienas.

20.     Kai viršijami triukšmo ribiniai dydžiai, laikinai gali būti ribojama triukšmo šaltinių veikla ar taikomos kitos triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonės.

21.     Pasibaigus Taisyklių 19 punkte nurodytam terminui, per mėnesį atliekamas pakartotinis neplaninis patikrinimas vietoje, iš anksto neįspėjus.

22.     Pakartotinio neplaninio patikrinimo metu nustačius, kad nurodyti triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių įgyvendinimo reikalavimai neįgyvendinti Taisyklių
19 punkte nurodytu terminu, pradedama administracinio nusižengimo teisena dėl Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymo ar pažeidimo pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23.     Triukšmo šaltinių valdytojai, kurie nėra ūkio subjektai, privalo laikytis nustatytų triukšmo ribinių dydžių, leidžiamo statybų darbų pradžios ir pabaigos laiko ir užtikrinti, kad naudojamų įrenginių triukšmo lygis neviršytų nustatytų triukšmo ribinių dydžių Neringos savivaldybėje, netrikdyti viešosios rimties.

24.     Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymosi kontrolę vykdo Administracijos direktoriaus įgalioti Administracijos valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nurodyti pareigūnai, turintys teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus.

25.     Šių Taisyklių reikalavimus pažeidę asmenys atsako pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas.

 

 

Triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai,

planinių patikrinimų Neringos savivaldybėje taisyklių 1 priedas

 

 

________________________________________________

(vardas, pavardė)

_________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas)

_________________________________________________

(telefono numeris)

_________________________________________________

(el. pašto adresas)

 

 

 

Neringos savivaldybės administracijai

 

Pranešimas

__________________

(data)

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnio

2 dalimi, teikiu šią informaciją:

1.   Statybos darbų adresas:____________________________________________.

 

2.   Statybos darbų pradžia:_______________, numatoma pabaiga:_____________.

 

3. Darbai bus atliekami nuo______________val. iki _______________val.

4. Planuojamas triukšmo lygis: ____________________dB.

5. Bus įgyvendintos šios triukšmo mažinimo priemonės: ______________________ ______________________________________________________________________

6. Informaciją pageidauju gauti šiuo būdu:__________________________________

7. Susipažinau ir įsipareigoju laikytis Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. kovo 14 d. įsakymo Nr.V13-139 „Dėl leidžiamo statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko gyvenamosiose patalpose ir Neringos savivaldybės gyvenamosiose teritorijose nustatymo“, Neringos savivaldybės tarybos 2017 m. rugpjūčio 24 d. sprendimo Nr. T1-151 „Dėl triukšmo prevencijos Neringos savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo“ bei Neringos savivaldybės tarybos 2012 m. lapkričio 22 d. sprendimo
 Nr. T1-220 „Dėl triukšmo rodiklių Neringos savivaldybės teritorijoje taikymo“.

 

______________                      _____________________

(parašas)                                                        (vardas, pavardė)

 

 

 

 

Triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra

ūkio subjektai, planinių patikrinimų

Neringos savivaldybėje taisyklių

2 priedas

 

NERINGOS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

 

TRIUKŠMO ŠALTINIO VALDYTOJO, KURIS NĖRA ŪKIO SUBJEKTAS,

PLANINIO PATIKRINIMO AKTAS

_______________ 

(data)

 

Pagal _________________gautą Triukšmo šaltinio valdytojo, kuris nėra ūkio                                             (data)

subjektas) _____________________________________pranešimą, atliekant Triukšmo                                         (vardas, pavardė)

šaltinio valdytojo planinį patikrinimą, nustatyta, kad statybos darbai atliekami adresu: ___________________________________________________________________________

Nustatytas atliekamų darbų pobūdis (pabraukti):

pertvarų montavimas, pertvarų griovimas, betonavimas, sanitarinių mazgų keitimas, plytelių pašalinimas, plytelių klijavimas, tinkavimas, elektros instaliacijos keitimas, durų, langų keitimas, gipso kartono plokščių montavimas, baldų montavimas, kita (įrašyti).

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Naudojami triukšmą keliantys įrengimai ir priemonės (pabraukti):

pneumatinis plaktukas, diskinis pjūklas, elektrinis oblius, elektrinis perforatorius, elektrinis maišytuvas, kampinis šlifuokis, kūjis, elektrinis gręžtuvas, kita (įrašyti)__________________

___________________________________________________________________________

Nustatyti darbus atliekantys rangovai ar asmenys: ___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Pažeidimų nenustatyta/nustatyti pažeidimai (pabraukti, įrašyti) ___________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Patikrinimą atliko: (pareigos, vardas, pavardė, parašas)                                                        

 

1.   _________________________________________________________________

2.   _________________________________________________________________

3.   _________________________________________________________________

 

Susipažinau:

__________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Triukšmo valdytojo ar darbus atliekančio asmens vardas, pavardė, pareigos, adresas, tel. Nr., el. paštas.