BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LEIDIMŲ LAIDOTI IŠDAVIMO, LAIDOJIMO, KAPINIŲ PRIEŽIŪROS BEI LANKYMO, KAPAVIETĖS PRIPAŽINIMO NEPRIŽIŪRIMA IR KAPAVIETĖS (KAPO) IDENTIFIKAVIMO BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. vasario 2 d. Nr. T-25

Biržai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 4 dalimi, 16 straipsnio 1 dalimi, Kapinių tvarkymo taisyklėmis, Leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse išdavimo tvarkos aprašu, Visuomenės ir kapinėse palaidotų asmenų artimųjų giminaičių informavimo apie kapinių panaikinimą tvarkos aprašu, Kapinių prižiūrėtojo kaupiamų duomenų tvarkymo sąlygų aprašu, Kapinių priežiūros organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1207 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų patvirtinimo“, Biržų rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių priežiūros bei lankymo, kapavietės pripažinimo neprižiūrima ir kapavietės (kapo) identifikavimo Biržų rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Biržų rajono savivaldybės tarybos 2019 m. birželio 20 d. sprendimo Nr. T-150 „Dėl Leidimų laidoti išdavimo, laidojimo ir kapinių priežiūros bei lankymo Biržų rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktą.

Šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir Biržų rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                            Kęstutis Knizikevičius

 

PATVIRTINA

Biržų rajono savivaldybės tarybos

2024 m. vasario 2 d.

sprendimu Nr. T-25

 

 

LEIDIMŲ LAIDOTI IŠDAVIMO, LAIDOJIMO, KAPINIŲ PRIEŽIŪROS BEI LANKYMO, KAPAVIETĖS PRIPAŽINIMO NEPRIŽIŪRIMA IR KAPAVIETĖS (KAPO) IDENTIFIKAVIMO BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių priežiūros bei lankymo, kapavietės pripažinimo neprižiūrima ir kapavietės (kapo) identifikavimo Biržų rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašas (toliau – ir Tvarkos aprašas) nustato leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių priežiūros bei lankymo, kapavietės pripažinimo neprižiūrima ir kapavietės (kapo) identifikavimo Biržų rajono savivaldybės teritorijoje (toliau – ir Savivaldybė) tvarką.

2. Šiame Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatyme, Kapinių tvarkymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1207 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų patvirtinimo“, apibrėžtas sąvokas.

3. Biržų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnai šiame tvarkos apraše nurodytą veiklą organizuoja vadovaudamiesi Kapinių tvarkymo taisyklėmis, Leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse išdavimo tvarkos aprašu, Visuomenės ir kapinėse palaidotų asmenų artimųjų giminaičių informavimo apie kapinių panaikinimo tvarkos aprašu, Kapinių prižiūrėtojo kaupiamų duomenų tvarkymo sąlygų aprašu, Kapinių priežiūros organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1207 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų patvirtinimo“.

 

II SKYRIUS

LEIDIMŲ LAIDOTI IŠDAVIMAS

 

4. Rašytinį leidimą laidoti Biržų rajono savivaldybės kapinėse išduoda seniūnijų, atsakingų už kapinių priežiūrą, seniūnai arba jų pareigas einantys asmenys. Leidimas laidoti išduodamas pagal Kapinių tvarkymo taisyklių priede nustatytą formą. Leidimai laidoti išduodami seniūnijų darbo laiku seniūnijų administracinėse patalpose.

5. Nauja kapavietė skiriama ir rašytinis leidimas laidoti išduodamas laidojančiam asmeniui seniūnijai pateikus prašymą išduoti leidimą laidoti ir medicininį mirties liudijimą, ar sveikatos apsaugos ministro patvirtintos formos medicinos dokumentų išrašą, jeigu norima laidoti žmogaus vaisių (vaisius) iki 22-os nėštumo savaitės.

6. Leidimas laidoti esamoje (turimoje) kapavietėje išduodamas už kapavietės priežiūrą atsakingam asmeniui.

7. Kapavietės skiriamos ir leidimai laidoti išduodami neatlygintinai.

8. Naujas kapavietes veikiančiose kapinėse skiria kapinių prižiūrėtojas pagal kapinių planą eilės tvarka. Nauja kapavietė naujoje eilėje nesuteikiama, jei prieš ją esančioje eilėje dar yra laisvų kapaviečių. Naujų kapaviečių išankstinė rezervacija neturint medicininio mirties liudijimo negalima.

 

III SKYRIUS

MIRUSIŲJŲ  LAIDOJIMAS. KAPAVIEČIŲ TVARKYMAS. KAPINIŲ PRIEŽIŪRA

 

9. Laidoti mirusiuosius leidžiama kiekvieną dieną nuo 8 val. iki 18 val.

10. Pirmą Šv. Kalėdų ir pirmą Šv. Velykų dieną bei Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis nelaidojama. Seniūnai arba jų pareigas einantys asmenys, įvertinę atskirą konkrečią situaciją, gali leisti laidoti šiomis dienomis.

11. Visi laidojimai, kapaviečių statiniai ir jų rekonstravimo darbai registruojami vadovaujantis Kapinių prižiūrėtojo kaupiamų duomenų tvarkymo sąlygų aprašu.

12. Kapo duobės, kurioje laidojami žmogaus palaikai, gylis turi būti ne mažesnis kaip 2 metrai. Kapo duobės, kurioje laidojami kremuoti žmogaus palaikai su urna, gylis turi būti ne mažesnis kaip 1 metras. Palaidojus kape pastatomas kapo vietą žymintis laikinas ženklas (kryžius), kuriame nurodomi mirusiojo vardas, pavardė, gimimo ir mirties datos. Pakartotinai laidoti žmogaus palaikus kape, kuriame jau yra palaidoti žmogaus palaikai, galima ne anksčiau kaip pasibaigus kapo ramybės laikotarpiui. Pakartotinai laidoti žmogaus palaikų kape, kuriame jau yra palaidoti kremuoti žmogaus palaikai, negalima.

13. Naujas kapas esamoje kapavietėje gali būti formuojamas tik tuo atveju, jeigu kapavietė turi aiškias (pažymėtas) ribas. Formuojant naują kapą esamoje kapavietėje arba laidojant kape pakartotinai, kapavietės ribos gali būti pakeistos tik tuo atveju, jeigu toks pakeitimas būtinas laidojimui, galimas pagal kapinių planą ir tik tiek, kiek tai būtina laidojimui. Sprendimą leisti ar neleisti pakeisti kapavietės ribas priima leidimą laidoti išduodanti seniūnija šio leidimo išdavimo metu.

14. Jeigu asmuo, įrašytas žurnale atsakingu už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą, miršta arba dėl kitų priežasčių negali rūpintis kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūra, jo giminaičiai, sutuoktinis (-ė), partneris (-ė) arba kapavietėje ar palaidotų mirusiųjų giminaičiai ir sutuoktinis (-ė), partneris (-ė) turi susitarti, kas bus atsakingas už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą, ir raštu apie tai pranešti kapinių prižiūrėtojui, nurodydami keistinus žurnale duomenis.

15. Asmuo, atsakingas už kapavietės priežiūrą, ketindamas tvarkyti savo kapavietę (įrengti kapavietę ribojančius apvadus, statyti paminklus, antkapius ir pan.), privalo kreiptis į seniūniją, raštu pateikti prašymą (1 priedas) dėl darbų atlikimo kapavietėje ir gauti leidimą šiems darbams atlikti ( 2 priedas). Atsakingas už kapavietės priežiūrą asmuo turi užtikrinti, kad kapavietės tvarkymo darbai būtų atlikti saugiai, nepažeidžiant ar neužteršiant gretimų kapaviečių, kad kapavietės tvarkymo metu susidariusios atliekos (žemės, seni paminklai ar antkapiai, kitos betono atliekos) būtų išvežtos iš kapinių teritorijos ir pristatytos į tam skirtas vietas. Praėjimai tarp kapaviečių gali būti padengti tik skaldos, smėlio ar žvyro sluoksniu, išlaikant visą tako plotį viename aukštyje.

16. Keisti takų tarp kapaviečių šonų ar galų dangą (kai takai išklojami trinkelėmis ar plytelėmis) galima tik raštu suderinus su kapinių prižiūrėtoju (seniūnija), pagrindus to būtinumą. Takų tarp gretimų kapaviečių šonų dangos aukštis turi būti viename aukštyje pagal kapinių reljefą.

17. Palaidotus žmogaus palaikus galima ekshumuoti nesibaigus kapo ramybės laikotarpiui, kai palaidoto žmogaus sutuoktinis, partneris arba pilnamečiai vaikai (įvaikiai), tėvai (įtėviai), jeigu jų nėra, – artimi giminaičiai seniūnijai pateikia prašymą dėl palaikų ekshumavimo,  Visuomeninio sveikatos centro (kurios teritorijoje yra perlaidojamų palaikų kapavietė) prie Sveikatos apsaugos ministerijos leidimą ekshumuoti palaikus, savivaldybės, į kurios teritorijoje esančią kapavietę numatoma perlaidoti palaikus bei už kapavietės, į kurią bus perlaidojami palaikai, priežiūrą atsakingo asmens sutikimai. Jei ekshumuojami žmogaus palaikai, kuriems yra praėjęs kapo ramybės laikotarpis, palaidoto žmogaus sutuoktinis, partneris arba pilnamečiai vaikai (įvaikiai), tėvai (įtėviai), jeigu jų nėra, – artimi giminaičiai seniūnijai pateikia prašymą dėl palaikų ekshumavimo, savivaldybės, į kurios teritorijoje esančią kapavietę numatoma perlaidoti palaikus bei už kapavietės, į kurią bus perlaidojami palaikai, priežiūrą atsakingo asmens sutikimai. Ekshumavimo išlaidas apmoka pareiškėjas. Jeigu kapinėse palaidoti žmogaus palaikai ekshumuojami pagal ikiteisminio tyrimo teisėjo priimtą nutartį, prokuroras prieš ekshumavimą apie tai informuoja Sveikatos apsaugos ministerijos įgaliotą instituciją. Ši institucija, įvertinusi aplinkybes, per 3 darbo dienas nurodo, kokias apsisaugojimo priemones turi naudoti asmenys, dalyvausiantys ekshumuojant ir pervežant ekshumuotus žmogaus palaikus. Veikiančiose ar riboto laidojimo Biržų miesto ir Biržų rajono kapinėse palaikai gali būti perlaidojami tik į turimas kapavietes, jeigu pagal teisės aktų nuostatas galimi laidojimai. Naujos kapavietės palaikams perlaidoti į Biržų miesto ir Biržų rajono kapines neskiriamos. Perlaidoję žmonių palaikus į kitas kapines ir kapavietėje nelikus kitų palaidotų žmonių palaikų, artimieji privalo kapavietę sutvarkyti (išvežti kapavietės statinius, želdinius) ir perduoti kapinių prižiūrėtojui. 

18. Neatpažintus žmogaus palaikus galima laidoti tik gavus raštišką prokuroro leidimą.

19. Biržų rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių priežiūra organizuojama vadovaujantis Kapinių priežiūros organizavimo tvarkos aprašu.

 

IV SKYRIUS

KAPINIŲ LANKYMAS IR DRAUDIMAI

 

20. Kapinės lankomos visais metų laikais šviesiu paros metu. Lapkričio 1 d. (Visų Šventųjų dieną) ir lapkričio 2 d. (Vėlinių dieną) lankymo laikas neribojamas.

21. Kapinių teritorijoje draudžiama:

21.1. važinėti bet kokiomis transporto priemonėmis, išskyrus specialiųjų operatyvinių tarnybų transporto priemones ir tik tuo atveju, kai tai būtina gelbėjant žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą, užtikrinant viešąją tvarką; neįgaliųjų transporto priemones; specialiųjų tarnybų atliekančių kapinių priežiūros darbus technikos priemones; transporto priemonėms laidojimo procesijos metu, įvežančioms palaikus (karstuose ar urnose); transporto priemones, įvežančias kapavietės statinius, statybinius gaminius ir medžiagas kapavietėms sutvarkyti, kai tai sudėtinga gabenti iki kapavietės be transporto. Atgabenus įrankius ir medžiagas transporto priemonė nedelsiant turi iš kapinių teritorijos išvykti;

21.2. ganyti gyvulius ir vaikščioti su šunimis;

21.3. be seniūnijos arba kapinių prižiūrėtojo žinios statyti naujus, išvežti remontuoti kapų statinius, sodinti arba persodinti, genėti ar pjauti medžius;

21.4. statyti suolus, paminklus, žvakides praėjimuose tarp kapaviečių;

21.5. po kapaviečių tvarkymo susidariusias žemes pilti kapinių teritorijoje ar už kapinių tvoros, išskyrus tuos atvejus, kai seniūnija yra paženklinusi tam skirtas vietas;

21.6. po kapaviečių tvarkymo susidariusias kitas atliekas: senus paminklus, antkapius, betono atliekas ir pan. palikti kapinių teritorijoje ar už kapinių tvoros. Tokio pobūdžio atliekos turi būti pristatomos į tam skirtas vietas;

21.7. šiukšlinti, mindžioti veją ir gėlynus, laužyti medžius ir krūmus, skinti ar imti gėles, imti smėlį ir žemę ne tam skirtose vietose, gadinti kapinių ir kapų statinius, deginti šiukšles arba jas išmesti ne tam skirtose vietose, trikdyti rimtį ir pažeisti viešąją tvarką;

21.8. klijuoti ar kitaip tvirtinti skelbimus ar kitokią informaciją ant medžių, stulpų, tvorų, pastatų ar statinių bei kitose šiam tikslui nenumatytose vietose.

22. Įvažiavus į kapinių teritoriją Tvarkos apraše 21.1. papunktyje nurodytais išskirtiniais atvejais, privaloma laikytis tvarkos, saugoti kapinių ir kapaviečių infrastruktūrą, neužstatyti privažiavimo kelių, nestatyti transporto priemonių ant žaliųjų plotų. Už padarytus pažeidimus atsako ir žalą atlygina transporto priemonės savininkas ar naudotojas. Transporto priemonių įvažiavimo, išvažiavimo tvarką ir Tvarkos apraše nurodytų reikalavimų laikymąsi kontroliuoja kapinių prižiūrėtojas.

 

V SKYRIUS

KAPAVIETĖS PRIPAŽINIMO NEPRIŽIŪRIMA, NEPRIŽIŪRIMŲ KAPAVIEČIŲ PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMO BEI LAIDOJIMO JOSE TVARKA

 

23. Neprižiūrimos kapavietės požymiai:

23.1. kapavietės želdiniai (medžiai, krūmai) neprižiūrėti – peraugę kapavietės ribas, užgožiantys užrašus ant paminklo (jeigu jis yra), gadina paminklus, tvoreles, plyteles;

23.2. kapavietė apaugusi žolėmis, nešienaujama, neravima, netvarkoma, matomos sumedėjusios daugiamečių augalų dalys;

23.3. užrašai ant paminklo nebeįskaitomi ar jų nėra.

24. Kapinių prižiūrėtojas, nustatęs ilgiau kaip metus galbūt neprižiūrimą kapavietę (atitinka Tvarkos aprašo 23 punkte nurodytus požymius), neįrašytą į Kultūros vertybių registrą, raštu įspėja už jo priežiūrą atsakingą asmenį, kad būtina kapavietę sutvarkyti ir nurodo nesutvarkymo pasekmes. Jeigu per metus nuo įspėjimo įteikimo dienos kapavietė nesutvarkoma, kapinių prižiūrėtojas per 5 darbo dienas raštu informuoja Savivaldybės vykdomąją instituciją ir religinę bendruomenę ar bendriją, jeigu konfesinių kapinių priežiūrą pagal kapinių perdavimo sutartį organizuoja religinė bendruomenė ar bendrija, apie galbūt neprižiūrimą kapavietę ir pateikia šios kapavietės žinomus duomenis: kapinių pavadinimą, kvartalo numerį, kapavietės eilės ir kapavietės numerius, kapavietėje palaidotų asmenų vardus, pavardes, laidojimo datas, žmogaus palaikų paskutinio laidojimo kapavietėje datą, nustatytą kapo ramybės laikotarpį, kapavietės matmenis, palaidotų kapavietėje žmonių palaikų skaičių, kapavietės statinius, jų pastatymo ir remontavimo datas. Savivaldybės vykdomoji institucija gautus duomenis apie galbūt neprižiūrimą kapavietę per 5 darbo dienas nustatyta tvarka paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje.

25. Jeigu neįmanoma nustatyti atsakingo asmens, seniūnija kapavietėje palieka lentelę (įkalama lentelė su stovu į žemę). Taip pat Savivaldybės interneto svetainėje ir (ar) vietinėje spaudoje paskelbiama informacija su įspėjimu apie būtinybę sutvarkyti atitinkamą kapavietę, nurodomos nesutvarkymo pasekmės ir prašymas suteikti turimą informaciją apie šioje kapavietėje palaidotų asmenų giminaičius, sutuoktinius, partnerius, nurodomi kontaktinio asmens duomenys. Jeigu per metus šioje kapavietėje palaidotų asmenų giminaičiai, sutuoktiniai, partneriai nesutvarko kapavietės ir (ar) seniūnijai raštu nesuteikia informacijos apie kapavietėje palaidotų asmenų giminaičius, turimi duomenys (nurodyti Tvarkos aprašo 24 punkte) per 5 darbo dienas nustatyta tvarka skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

26. Sprendimą dėl kapavietės pripažinimo neprižiūrima ne anksčiau kaip po 2 metų ir ne vėliau kaip po 3 metų nuo duomenų apie galbūt neprižiūrimą kapavietę paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje priima Savivaldybės vykdomosios institucijos sudaryta komisija, apžiūrėjusi kapavietę ne rečiau kaip 3 kartus per metus ir ne dažniau kaip kas 3 mėnesius. Komisija sprendimą priima visų komisijos narių, dalyvaujančių posėdyje, balsų dauguma.

27. Savivaldybės vykdomoji institucija pripažintų neprižiūrimomis kapaviečių duomenis, sprendimo dėl jų pripažinimo neprižiūrimomis datą per 3 darbo dienas nuo komisijos sprendimo priėmimo pateikia kapinių prižiūrėtojui ir paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje, nurodydama duomenų paskelbimo datą.

28. Neprižiūrimų kapaviečių priežiūrą organizuoja seniūnija, kurios teritorijoje yra kapavietės, konfesinėse kapinėse – religinės bendruomenės ar bendrija, jeigu pagal kapinių perdavimo sutartį ji organizuoja konfesinių kapinių priežiūrą. Asmenys, pageidaujantys tvarkyti neprižiūrimas kapavietes, per 20 darbo dienų nuo sprendimo paskelbimo raštu kreipiasi į Savivaldybės vykdomąją instituciją ar jos įgaliotą asmenį, o jeigu neprižiūrima kapavietė yra konfesinėse kapinėse, - į religinę bendruomenę ar bendriją, kuri organizuoja kapinių priežiūrą pagal kapinių perdavimo sutartį, nurodydami pageidaujamos prižiūrėti neprižiūrimos kapavietės duomenis, paskelbtus Savivaldybės interneto svetainėje ir registruojami pagal prašymo pateikimo terminą eilės tvarka.

29. Pasibaigus prašymų pateikimo terminui atitinkamai savivaldybės vykdomoji institucija ar jos įgaliotas asmuo arba religinė bendruomenė ar bendrija ne vėliau kaip per 20 darbo dienų išnagrinėja gautus prašymus ir priima sprendimą, suteikiantį teisę prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę. Pirmenybė prioritetine tvarka teikiama:

29.1. kapavietėje palaidotų asmenų giminaičiams;

29.2. tose kapinėse, kurioje yra kapavietė, palaidotų asmenų giminaičiams;

30. Apie priimtą sprendimą suteikti teisę prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę pareiškėjas informuojamas per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo. Jeigu prašymų negaunama, sprendimas dėl šios kapavietės priežiūros priimamas per 20 darbo dienų po to, kai toks prašymas gaunamas.

31. Leidimas laidoti neprižiūrimoje kapavietėje išduodamas Leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse išdavimo tvarkos apraše nustatyta tvarka, jeigu pagal Kapinių tvarkymo taisykles joje galima laidoti ir praėjo ne mažiau kaip 25 metai nuo kapo ramybės laikotarpio pabaigos. Jeigu nėra paskirto atsakingo asmens kapavietei prižiūrėti, leidimai laidoti jose neišduodami.

32. Asmuo, kuriam suteikta teisė prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę, seniūnui ar jo pareigas einančiam asmeniui pateikia medicininį mirties liudijimą ar sveikatos apsaugos ministro patvirtintos formos medicinos dokumentų išrašą, jei norima laidoti žmogaus vaisių (vaisius) iki 22-os nėštumo savaitės ir rašytinį prašymą išduoti leidimą laidoti. Prašyme pažymima, kuriose kapinėse esančioje kapavietėje pageidaujama gauti leidimą laidoti ir nurodomas Savivaldybės vykdomosios institucijos ar jos įgalioto asmens sprendimas, konfesinėse kapinėse – religinės bendruomenės ar bendrijos sprendimas, suteikęs teisę prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę. Leidimas laidoti neprižiūrimoje kapavietėje išduodamas, jeigu pagal Kapinių tvarkymo taisykles joje galima laidoti ir praėjo ne mažiau kaip 25 metai nuo kapo ramybės laikotarpio pabaigos.

33. Mirus asmeniui, kuriam buvo suteikta teisė prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę, leidimas jį palaidoti šioje kapavietėje gali būti išduotas laidojančiam asmeniui.

34. Laidojant neprižiūrimoje kapavietėje ir ją prižiūrint, turi būti išsaugomas kapo paminklas, jeigu jis yra, jame esantys įrašai apie kapavietėje palaidotą (-us) asmenį (-is).

 

VI SKYRIUS

KAPAVIETĖS (KAPO) IDENTIFIKAVIMAS

 

35. Asmenys, norintys identifikuoti kapinėse artimųjų giminaičių, sutuoktinių, partnerių kapą ir jame palaidotų asmenų tapatybę, kurių palaidojimo vietą žyminčių kapo paminklų, užrašų ant jų ar duomenų apie kapavietę (kapą) žurnale neišliko, turi:

35.1. pateikti rašytinį prašymą Seniūnijai, kurios teritorijoje yra kapavietė;

35.2. prašyme nurodyti giminystės ryšius ir jiems žinomas aplinkybes, dėl kurių neišliko duomenų apie kapavietę (kapą);

35.3. pateikti visus turimus duomenis apie kapavietę (kapą) ir joje (jame) palaidotus asmenis. Prie prašymo pridedami turimi dokumentai (išrašai iš bažnytinių registravimo knygų, civilinės metrikacijos įstaigų, mirties faktą liudijantys dokumentai, nuotraukos ir kita), patvirtinantys pateiktus duomenis;

36. Sprendimą dėl kapavietės (kapo) identifikavimo per 20 darbo dienų nuo prašymo pateikimo priima Savivaldybės vykdomosios institucijos sudaryta komisija pagal pateiktą medžiagą ir apžiūrėjusi kapavietę (kapą). Šiuo atveju palaidoto asmens tapatybei nustatyti ekshumacija ir biologiniai – medicininiai tyrimai neatliekami. Kai identifikuojama kapavietė (kapas) yra konfesinėse kapinėse, sprendimas priimamas gavus religinės bendruomenės ar bendrijos sutikimą. Sprendimas dėl kapavietės (kapo) identifikavimo į Kultūros vertybių registrą įrašytose kapinėse derinamas su Kultūros paveldo departamentu. Apie priimtą sprendimą Savivaldybės vykdomoji institucija per 5 darbo dienas raštu informuoja prašymą pateikusį asmenį ir kapinių prižiūrėtoją, kuris identifikuotos kapavietės (kapo) duomenis įrašo žurnale, jeigu priimant sprendimą buvo identifikuota kapavietė (kapas). Jeigu kapavietė (kapas) yra į Kultūros vertybių registrą įrašytose kapinėse, apie Komisijos priimtą sprendimą identifikuoti kapavietę (kapą) Savivaldybės vykdomoji institucija papildomai raštu informuoja Kultūros paveldo departamentą; apie priimtą sprendimą identifikuoti kapavietę (kapą) konfesinėse kapinėse, - atitinkamą religinę bendruomenę ar bendriją.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Paskyrus kitus asmenis, atsakingus už leidimų laidoti išdavimą Biržų rajono savivaldybės teritorijoje, prieš tai buvę atsakingi asmenys pagal priėmimo ir perdavimo aktą, dalyvaujant atitinkamos seniūnijos seniūnui ar jo pareigas einančiam asmeniui, perduoda visus dokumentus, susijusius su leidimų laidoti išdavimu.

38. Kiti nenumatyti Kapinių tvarkymo taisyklėse, Leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse išdavimo tvarkos apraše, Visuomenės ir kapinėse palaidotų asmenų artimųjų giminaičių informavimo apie kapinių panaikinimą tvarkos apraše, Kapinių prižiūrėtojo kaupiamų duomenų tvarkymo sąlygų apraše, Kapinių priežiūros organizavimo tvarkos apraše ir šiame Tvarkos apraše kapinių tvarkymo klausimai sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais.

39. Seniūnai, vadovaudamiesi šiuo Tvarkos aprašu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais žmonių palaikų laidojimą, organizuoja kapinių priežiūrą, koordinuoja ir kontroliuoja kapinių priežiūros darbus.

40. Šio Tvarkos aprašo reikalavimus pažeidę fiziniai ir juridiniai asmenys atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Administracinių nusižengimų kodekso 369 straipsnyje nustatyta atsakomybė už Kapinių tvarkymo taisyklių ar kitų kapinių tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą ir kapinių prižiūrėtojų kaupiamų duomenų tvarkymą pažeidžiant kapinių prižiūrėtojo kaupiamų duomenų tvarkymo reikalavimus. Administracinių nusižengimų teiseną pradeda, administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus už šiuos pažeidimus surašo Savivaldybės administracijos skyrius, atsakingas už viešąją tvarka.

 

______________________

 

1 priedas

 

________________________________________________________________________________________________________________________

(atsakingo už kapavietės priežiūrą asmens vardas, pavardė, adresas, tel. Nr.)

________________________________________________________________________________________________

 

Biržų rajono savivaldybės administracijos

___________________________ seniūnijai

(seniūnijos pavadinimas)

 

PRAŠYMAS

_____________________
(data)

_________________________

(vieta)

 

Prašau išduoti leidimą vykdyti kapavietės statinių statymo ir rekonstravimo darbus.

Kapavietę tvarkys : ________________________________________________________________
                                                                                    (asmens vardas, pavardė, adresas, tel. Nr.)

________________________________________________________________________________

Kapinės _________________________________________________________________________
                                                                             (kapinių pavadinimas)

Kapavietė________________________________________________________________________
                       (kapinių kvartalo ir kapavietės numeris, kapavietėje palaidoto asmens vardas pavardė ir mirties data )

________________________________________________________________________________

Planuojama atlikti šiuos darbus: ______________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Esamos kapavietės, statinių matmenys ir tarpai tarp kapaviečių: _____________________________

________________________________________________________________________________

Kapavietės, statinių matmenys ir tarpai tarp kapaviečių po rekonstravimo: _____________________

________________________________________________________________________________

Darbų pradžia: ____________________________________________________________________

Darbų pabaiga: ___________________________________________________________________

 

Esu informuotas(-a), kad:

- mano asmens duomenų valdytojas yra Biržų rajono savivaldybės administracija, (juridinio asmens kodas 188642660, adresas: Vytauto g. 38, LT-41143 Biržai, tel. 8 605 74 081, el. p. [email protected].);

- mano asmens duomenys:

bus naudojami tik siekiant tinkamai išnagrinėti prašymą ir išduoti leidimą;

tvarkomi vadovaujantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) 6 straipsnio 1 dalies e punktu, t. y. tvarkyti duomenis būtina, vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas;

saugomi Biržų rajono savivaldybės administracijos teisės aktų, reglamentuojančių dokumentų saugojimo terminus, nustatyta tvarka;

gali būti teikiami teismui, teisėsaugos įstaigoms, kitoms institucijoms teisės aktų nustatyta tvarka turintiems teisę gauti šią informaciją; kitiems fiziniams/juridiniams asmenims tik mano sutikimu kiekvienu konkrečiu atveju.

Žinau, kad turiu Bendrojo duomenų apsaugos reglamento suteiktas teises: susipažinti su Administracijoje tvarkomais savo asmens duomenimis; reikalauti ištaisyti netikslius ar neteisingus asmens duomenis; reikalauti ištrinti asmens duomenis; apriboti asmens duomenų tvarkymą; nesutikti su asmens duomenų tvarkymu; perkelti asmens duomenis.

Dėl informacijos apie asmens duomenų tvarkymą galite kreiptis į Administracijos Duomenų apsaugos pareigūną – el. pašto adresas [email protected], korespondencijos adresas Vytauto g. 38, 41143 Biržai. Jei manote, kad asmens duomenys yra tvarkomi neteisėtai ar yra pažeidžiamos Jūsų, kaip duomenų subjekto, teisės, turite teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (L. Sapiegos g. 17, LT-10312 Vilnius; tel. (8 5) 212 7532; el. paštas: [email protected]).

 

_____________ ___________________________
       (parašas)                                                                                                                                                        (vardas ir pavardė)

 

 

2 priedas

 

Biržų rajono savivaldybės administracijos _____________________________seniūnija

(seniūnijos pavadinimas)

 

LEIDIMAS KAPAVIETĖS STATINIŲ STATYMO IR REKONSTRAVIMO DARBAMS VYKDYTI

 

_____________________
(data)

__________________________

(vieta)

Leidžiama _______________________________________________________________________
(atsakingo už kapavietės priežiūrą asmens vardas, pavardė, adresas, tel. Nr.)

________________________________________________________________________________

Vykdyti kapavietės ________________________________________________________________
(kapinių pavadinimas, adresas, kapiniu kvartalo ir kapavietės numeris, kapavietėje palaidoto asmens vardas pavardė ir mirties data )

________________________________________________________________________________

_______________________________________________statinių statymo ir/ar rekonstravimo darbus.

Leidžiama atlikti šiuos darbus: ______________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Darbus pradėti 20___m._____________________, baigti 20___m.________________________,

1.    Darbų kapavietėje atlikimo metu privaloma laikytis šių reikalavimų:

1.1. Kapinių tvarkymo taisyklių, patvirtintų 2008 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1207 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų patvirtinimo“, vadovautis Biržų rajono savivaldybės Tarybos patvirtintu „Leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių priežiūros bei lankymo, kapavietės pripažinimo neprižiūrima ir kapavietės (kapo) identifikavimo Biržų rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašu“;

1.2. užtikrinti, kad kapavietės tvarkymo darbai būtų atlikti saugiai, nepažeidžiant gretimų kapaviečių, o jei žala gretimoms kapavietėms padaroma, pašalinti pažeidimus, atlyginti žalą;

1.3. kapavietės tvarkymo metu išlaikyti bendrą kapavietės dydį:

- kai skirta vienvietė kapavietė, kapavietės ilgis - 1,5 m, plotis - 2,5 m;

- kai skirta šeimos kapavietė, kapavietės ilgis – 2,8 m, plotis - 2,5 m;

- pagal kapinių planą -kitokio dydžio.

2. Nesilaikant išduotame leidime nurodytų reikalavimų asmuo atsako įstatymų nustatyta tvarka.

 

A.V.                 

 

Seniūnas                              _________________                            __________________________

(parašas) (vardas, pavardė)

 

Leidimą gavau ir su reikalavimais sutinku ______________________________________________
                                                                          (vardas, pavardė, parašas )