herbas_jb_sm

 

Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2009 M. SPALIO 8 D. SPRENDIMO NR. t-229 „DĖL PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS APRAŠO IR JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠŲJŲ VIETŲ, KURIOSE GALIMA PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS, SĄRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. birželio 27 d. Nr. T-114

Joniškis

 

Joniškio rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1.  Pakeisti Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. spalio 8 d. sprendimą Nr. T-229 „Dėl Prekybos ir paslaugų teikimo Joniškio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašo ir Joniškio rajono savivaldybės viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašo patvirtinimo“ ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS APRAŠO IR JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠŲJŲ VIETŲ, KURIOSE GALIMA PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS, SĄRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 37 punktu, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti:

1. Prekybos ir paslaugų teikimo Joniškio rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašą (pridedama);

2. Joniškio rajono savivaldybės viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašą (pridedama).“

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Vitalijus Gailius

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2009 m. spalio 8 d. sprendimu Nr. T-229

(Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2024 m. birželio 27 d. sprendimo Nr. T-114 redakcija)

 

 

PREKYBOS IR paslaugų teikimo joniškio rajono savivaldybės
VIEŠOSiose VIETOSE tvarkos APRAšas

 

I. bENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Prekybos ir paslaugų teikimo Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) viešosiose vietose tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato bendruosius mažmeninės prekybos ir paslaugų teikimo reikalavimus savivaldybės viešosiose vietose.

2. Taisyklės privalomos savivaldybės teritorijos viešosiose vietose prekiaujantiems ar paslaugas teikiantiems juridiniams ir fiziniams asmenims. Teisės aktais nustačius papildomus ar kitus prekybos (paslaugų teikimo) viešosiose vietose reikalavimus ar veiklos apribojimus, kitą kontrolės tvarką ar ūkio subjektų atsakomybę, taikomos tų teisės aktų nuostatos, jeigu juose nenurodyta kitaip.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

Viešoji vieta – savivaldybės teritorijoje esanti, savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija, kurioje teikiamos paslaugos, vykdoma prekyba nuo (iš) laikinųjų prekybos ir paslaugų teikimo įrenginių, kioskų, prekybai pritaikytų automobilių (mobiliųjų prekybos transporto priemonių) ar priekabų, lauko kavinių.

Kioskas – smulkios prekybos reikmėms skirtas nedidelis lengvųjų konstrukcijų įrenginys, kurio užimamas žemės plotas yra ne didesnis kaip 15 kv. m ir kurio dalis sienų (jų viršutinės dalys) įstiklintos, o prekyba vyksta per priekinėje sienoje esančią vitrinos angą.

Lauko kavinė – lauke įrengtas (be pamatų) laikinasis nesudėtingų, lengvai išardomų konstrukcijų įrenginys arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, gėlinės ir kt.), skirti viešojo maitinimo paslaugoms teikti ir aptarnauti.

Vietos schema (planas) – dokumentas, kuriuos vadovaujantis įrengiama laikinoji vieta kioskui, lauko kavinei ar mobiliajai prekybos (paslaugos) priemonei. Pardavėjo (paslaugos teikėjo) teikiama pageidaujama vietos schema (planas), kuria vadovaujantis įrengiama laikina vieta laikinajam įrenginiui. Už pritarimą vietos schemai (planui) atsakingas Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius.

Laikinojo įrenginio vaizdinys – laikinojo įrenginio vizualinė išvaizda (spalvotas vaizdas planuojamojoje erdvėje). Už pritarimą laikinųjų įrenginių vaizdiniams atsakingas Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius.  

Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuoti lauke statomi prekybos įrenginiai (prekystaliai, vežimėliai, stalai ir kt.).

Laikinas įrenginys paslaugai teikti – tai sukomplektuota ir lauke pastatyta arba judanti tam tikru nustatytu maršrutu įranga ar priemonė, skirta paslaugai teikti (karietos, bevariklės transporto priemonės, pramoginės transporto priemonės, dviračiai, elektromobiliai, vaikiški elektromobiliai, velomobiliai, kartai, bagiai, mobilieji batutai, pripučiami batutai, vandens dviračiai, valtys ir kt.), kurią leista pastatyti ir naudoti ribotą terminą.

Prekybai pritaikytas specializuotas automobilis ar priekaba smulkiai prekybai ar paslaugų teikimui skirta transporto priemonė su tam tikslui sumontuota specialia įranga arba judanti nustatytu maršrutu.

Ekologiški žemės ūkio ir maisto produktai – žemės ūkio ir maisto produktai, pagaminti ekologinę gamybą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.

4. Prekiauti, teikti paslaugas savivaldybės viešosiose vietose gali:

4.1. įmonės;

4.2. asmenys, įsigiję verslo liudijimus;

4.3. asmenys, vykdantys individualią veiklą;

4.4. ūkininkai;

4.5. sodininkai, bitininkai;

4.6. kiti asmenys, prekiaujantys savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais.

5. Prekybos viešosiose vietose būdai:

5.1. iš kioskų;

5.2. prekyba nuo laikinųjų prekybos įrenginių;

5.3. prekyba iš automobilių, specializuotų automobilių ar priekabų;

5.4. lauko kavinėse, prie esamo pastato (ar jo dalies), kuriame pardavėjas (paslaugų teikėjas) vykdo veiklą, arba laikinai įrengtose vietose, kai plotas nustatomas pardavėjo (paslaugos teikėjo) teikiamoje lauko kavinės vietos schemoje (plane).

 

II. REIKALAVIMAI PREKYBOS (PASLAUGŲ TEIKIMO) ĮRANGAI IR VIETAI

 

6. Asmenys gali organizuoti prekybą ir teikti paslaugas tik savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, sumokėję rinkliavą pagal savivaldybės tarybos patvirtintus Joniškio rajono savivaldybės vietinių rinkliavų už leidimo prekiauti, teikti paslaugas, organizuoti komercinius renginius viešosiose vietose išdavimą nuostatus ir gavę savivaldybės administracijos leidimą (toliau – leidimą).

7. Taisyklės netaikomos prekybai ir paslaugoms teikti iš statinių, kurie įregistruoti Nekilnojamojo turto registre, ir asmenims, prekiaujantiems ar teikiantiems paslaugas jiems nuosavybės teise priklausančiose ar nuomojamose teritorijose. Prekybą ir paslaugų teikimą nuosavybės teise priklausančiose ar nuomojamose teritorijose gali atlikti tik tas asmuo, kuris ten vykdo veiklą.

8. Prekiauti ar teikti paslaugas iš kioskų, prekybai pritaikytų specializuotų automobilių ar priekabų, lauko kavinių galima tik gavus leidimą. Leidimas išduodamas tik tada, kai vietos schemai (planui) ir įrenginio vaizdiniui pritaria savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius.

9. Išvežiojamoji prekyba iš (nuo) specializuotų automobilių, automobilių priekabų, specialiųjų nemotorinių transporto priemonių gali būti vykdoma viena transporto priemone keliais adresais, išskyrus Joniškio ir Žagarės miestus.

10. Prekiaujant ar teikiant paslaugas viešosiose vietose, įrengti išorinę reklamą galima tik turint savivaldybės išduotą leidimą įrengti išorinę reklamą (išskyrus švenčių ir renginių metu);

11. Joniškio rajono savivaldybės viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašo 1.4, 10.1.2 ir 10.2 papunkčiuose nurodytose vietose leidžiama :

11.1. prekiauti:

11.1.1. suvenyrais;

11.1.2. Žagarės regioninio parko produkto ženklo produktais;

11.1.3. Joniškio krašto atributika;

11.1.4. produktų kūrėjams, registruotiems ir veiklą vykdantiems Joniškio rajone, prekiaujantiems savos gamybos produktais, gaminiais ar kūriniais;

11.2. teikti viešojo maitinimo paslaugas.

12. Joniškio rajono savivaldybės viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašo 3.1.8 papunktyje nurodytoje prekybos vietoje draudžiama teikti maitinimo paslaugas ir prekiauti pramoninėmis prekėmis, išskyrus produktų kūrėjų savos gamybos gaminius. Šioje prekybos vietoje gali būti prekiaujama tik įrengtuose prekybos paviljonuose ir keturiose prekybos vietose iš prekybai ar paslaugų teikimui pritaikytų specializuotų automobilių.

13. Laikini įrenginiai ir atrakcionai turi būti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų pasibaigus leidimo galiojimo laikotarpiui arba leidimą panaikinus savo lėšomis išvežti (nukelti), sutvarkyta aplinka (viešoji vieta turi būti tvarkinga, estetiškai nepakitusi, dirvožemis (danga) nepažeista). Neįvykdžius minėto reikalavimo, įrenginių išvežimą (nukėlimą) ir saugojimą organizuoja savivaldybės administracija, o patirtas išlaidas apmoka asmuo, kuriam buvo išduotas leidimas, neatsižvelgiant į tai, kam įranga nuosavybės teise priklauso.

14. Už prekybos ir paslaugų teikimo savivaldybės teritorijoje organizavimą (leidimų išdavimą, vietinės rinkliavos surinkimą, prekybos ar paslaugų vietų išvalymą) atsakingi seniūnai, kurių seniūnijų teritorijoje yra prekiaujama ar teikiamos paslaugos.

 

III. REIKALAVIMAI PREKIAUTOJUI (PASLAUGŲ TEIKĖJUI)

 

15. Prekiautojai ne maisto produktais ir paslaugų teikėjai prekybos ar paslaugų teikimo vietoje privalo turėti:

15.1. išduotą leidimą;

15.2. įmonės registravimo dokumento kopiją, verslo liudijimą, nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymą, asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

16. Prekiautojai savo gamybos žemės ūkio ir maisto produktais prekybos vietoje privalo turėti:

16.1. išduotą leidimą;

16.2. asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą) (F 048/a);

16.3. vieną iš šių dokumentų:

16.3.1. įmonės, gaminančios maisto produktus, registravimo dokumento kopiją ir maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, išduotą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos;

16.3.2. ūkininkai – ūkininko ūkio pažymėjimo kopiją arba žemės ūkio valdos registravimo pažymėjimo kopiją ir valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pažymos apie žemės ūkio valdoje vykdomas pagrindinę ir papildomas žemės ūkio ekonomines veiklas kopiją, jeigu prekiauja savos gamybos žemės ūkio ar iš jų pagamintais maisto produktais;

16.3.3. bitininkai, prekiaujantys savo gamybos medumi ir bitininkystės produktais, – bityno paso, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją arba pažymos apie bičių šeimų registravimą ūkinių gyvūnų registre kopiją, jeigu prekiauja savos gamybos medumi;

16.3.4. ekologiškų žemės ūkio ir maisto produktų prekiautojai – ekologinės gamybos ūkio sertifikato, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją;

16.3.5. išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų prekiautojai – išskirtinės kokybės produkto sertifikato, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją;

16.3.6. tautinio paveldo produktų prekiautojai – tautinio paveldo produkto sertifikato, išduoto teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją. Tautinio paveldo produktai turi būti pažymėti tautinio paveldo ženklu (vaizdinis žymuo, rodantis, kad gaminys, produktas yra sertifikuotas tautinio paveldo produktas);

16.3.7. savo asmeniniame ūkyje ar sodininkų bendrijos sklype išaugintų daržovių, vaisių, uogų ir gėlių ar surinktų miško gėrybių prekiautojai – asmens tapatybės dokumento kopiją.

17. Prekiaudami ar teikdami paslaugas švenčių, masinių renginių metu, prekybininkai ar paslaugų teikėjai privalo turėti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tos šventės metu. Prekiautojai alkoholiniais gėrimais – nustatyta tvarka išduotą vienkartinę licenciją.

18. Švenčių ir renginių organizatoriai (juridiniai ir fiziniai asmenys, kurių teritorijoje vykdomi su maisto tvarkymu susiję renginiai ir šventės), likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki šventės ar renginio pradžios, Joniškio rajono valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai turi pateikti maisto tvarkymo vietų planą, dalyvaujančių šventėje ir renginyje maisto tvarkymo subjektų sąrašą, nurodydami veiklos rūšį, ir gauti bendrą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą visiems prekeiviams maisto produktais.

19. Elektroniniu būdu išduoti dokumentai gali būti pateikiami naudojantis informacinėmis sistemomis ir registrais.

 

IV. LEIDIMŲ IŠDAVIMAS

 

20. Nustatytos formos leidimai prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose (priedas) išduodami juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie kreipiasi į seniūniją, kurios teritorijoje norima prekiauti, teikti paslaugas ar organizuoti komercinius renginius, ir pateikia šiuos dokumentus:

20.1. prašymą;

20.2. dokumentą, patvirtinantį, kad sumokėta vietinė rinkliava;

20.3. dokumentą, patvirtinantį teisę į rinkliavos lengvatą;

20.4. įrenginio vaizdinį ir vietos schemą (išskyrus švenčių ir renginių metu);

20.5. Žagarės regioninio parko direkcijos rašytinį suderinimą (kai prašoma išduoti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas Joniškio rajono savivaldybės viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašo 1.4, 10.1.2 ir 10.2 papunkčiuose nurodytose vietose).

21. Asmenys, teikiantys paslaugas laikinais įrenginiais, papildomai pateikia veiklos aprašymą, įrenginių pavadinimą ir jų naudojimo instrukcijas, įrenginių nuosavybės dokumentų arba sutarties su atrakcionų savininkais nuorašus.

22. Asmenys, teikiantys paslaugas pramoginiais įrenginiais (registruojamais Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre) viešosiose vietose, seniūnijai papildomai pateikia:

22.1. Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registro pažymą;

22.2. atrakcionams valdyti savininko paskirto operatoriaus pareiginę instrukciją, kurioje numatytos jo funkcijos, pareigos, atsakomybė;

22.3. įgaliotos įrenginių techninės būklės tikrinimo įstaigos išvadą (išduotą ne anksčiau kaip prieš 1 mėn.), kad atrakcionų įrenginiai yra tinkami saugiai naudoti visam leidimo galiojimo laikotarpiui, jeigu eksploatavimo trukmė neviršija vienerių metų sezono. Ilgesnės eksploatavimo trukmės atveju nauja išvada seniūnijai pateikiama likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki galiojančios išvados galiojimo termino pabaigos ir atrakcionų eksploatavimo sezono pradžios (kai atrakcionai eksploatuojami tik sezono metu);

22.4. įsigaliojusį veiklos civilinės atsakomybės draudimo polisą, galiojantį ilgiau negu leidimas (draudimo polisas turi galioti visą atrakcionų įrenginių buvimo viešojoje vietoje laiką, nesvarbu, kokia atrakcionų veikimo (eksploatacijos) sezono kalendoriniais metais trukmė).

23. Prašymas ir pridedamai dokumentai turi būti pateikti vienu iš šių būdų:

23.1. spausdintine (popieriuje pateikta) forma leidimo prašytojo asmeniškai ar per įgaliotą asmenį;

23.2. elektroniniu paštu, kai prašymas pasirašytas elektroniniu parašu;

23.3. elektroniniu paštu, kai pasirašytas prašymas ir pridedami dokumentai nuskenuoti ir galima identifikuoti prašymą teikiantį asmenį;

23.4. per savivaldybės dokumentų valdymo sistemą.

24. Seniūnas, gavęs juridinio ar fizinio asmens prašymą patikrina prašytojo registravimo faktą patvirtinančius duomenis, Juridinių asmenų registro tvarkytojo interneto svetainėje patikrina juridinio asmens registravimo duomenis, Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje patikrina fizinių asmenų turimo verslo liudijimo ar individualios veiklos vykdymo faktą;

25. Už įrenginio vaizdinio ir vietos schemos (plano) derinimą su savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi atsakingi seniūnai. Seniūnas, savivaldybės dokumentų valdymo sistemoje per 3 darbo dienas nuo prašymo užregistravimo, pateikia schemą ir planą savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui, kuris per 3 darbo dienas įvertina dokumentus, atskiru raštu per savivaldybės dokumentų valdymo sistemą informuoja apie suderinimą arba pateikia pastabas su nurodytais trūkumais. Seniūnas pastabas su nurodytais trūkumais raštu pateikia pareiškėjui, kuris turi teisę ištaisyti nurodytus trūkumus, įrenginio vaizdinį ir vietos schemą (planą) teikti pakartotinai derinti. Seniūnas kartoja prieš tai nurodytą derinimo procedūrą. Kai gaunamas savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus suderinimas, leidimo išdavimo procedūra tęsiama.

26. Leidimas išduodamas per 3 darbo dienas nuo visų reikalingų ir tinkamai įformintų dokumentų pateikimo.

27. Leidimai išduodami vyresniems nei 14 metų asmenims.

28. Prašymai išduoti leidimus registruojami savivaldybės dokumentų valdymo sistemoje.

29. Leidimai išduodami nuo vienos dienos iki vienerių metų laikotarpiui.

30. Asmenys, kurie ketina teikti paslaugas, gali kreiptis dėl leidimo išdavimo iki 10 metų. Tokiu atveju vietinė rinkliava mokama už vienerius metus. Iki sumokėtos rinkliavos termino likus ne mažiau kaip 30 dienų paslaugos teikėjas:

30.1 sumoka vietinę rinkliavą pagal tuo metu patvirtintus vietinės rinkliavos dydžius, pateikia mokėjimo įrodymą seniūnui;

30.2. pateikia seniūnui leidimo išdavimui reikalingus dokumentus, kurių galiojimas pasibaigęs arba išduoti nauji dokumentai. Dokumentų, kurių galiojimo laikas nenumatytas arba nepasibaigęs, pateikti nereikia.

31. Leidimai neišduodami:

31.1. asmenims iki 14 metų;

31.2. nepateikus Tvarkos apraše nurodytų dokumentų;

31.3. nepraėjus vieneriems metams nuo leidimo galiojimo panaikinimo (išskyrus atvejus, kai panaikinti leidimo galiojimą prašo leidimo turėtojas); 

31.4. jeigu viešojoje teritorijoje, kurioje yra vykdoma veikla, įgyvendinami infrastruktūriniai projektai, atliekami remonto ar rekonstrukcijos darbai.

32. Leidimas panaikinamas:

32.1. jei leidimo turėtojas (fizinis asmuo ar juridinio asmens darbuotojas, savininkas ar vadovas) du kartus toje pačioje prekybos ar paslaugų teikimo viešojoje vietoje per leidimo galiojimo laikotarpį pažeidė šio Tvarkos aprašo reikalavimus;

32.2. jei leidimo turėtojas raštu ar elektroninėmis priemonėmis seniūnijai pateikia prašymą dėl leidimo panaikinimo, nes dėl priimtų įstatymų ar kitų teisės aktų pasikeitimo nebegali pasinaudoti išduoto leidimo prekiauti ar teikti paslaugas suteiktomis teisėmis;

32.3. jei leidimo turėtojas nesumokėjo vietinės rinkliavos mokesčio (taikoma, kai leidimas išduodamas ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui);

32.4. jei leidimo turėtojas nepateikė dokumentų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs (taikoma, kai leidimas išduodamas ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui);

32.5. jei nustatoma (paaiškėja), kad atrakcionai įrengti nesilaikant Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų;

32.6. jei nustatoma (paaiškėja), kad asmuo, teikiantis atrakcionų paslaugą, nustatyta tvarka neužtikrina priešgaisrinės saugos ir (ar) lankytojų gyvybės ir sveikatos apsaugos;

32.7. jei nustatoma (paaiškėja), kad atrakcionai įrengti nesilaikant leidime nurodyto užimamo ploto.

33. Sprendimas panaikinti leidimą gali būti ginčijamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

34. Asmens duomenys, gauti leidimo išdavimo ar jo panaikinimo metu, tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų apsaugą ir saugumą.

35. Asmenys, pažeidę Tvarkos aprašo reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

36. Pardavėjų (paslaugų teikėjų) veiklą, jų parduodamų prekių saugą, kokybę ir teikimo sąlygas gali tikrinti teisės aktų nustatyta tvarka seniūnijos, kurioje vykdoma veikla, seniūnas, policijos pareigūnai ir kitų institucijų darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.

________________________