HERBAS2

mobilizacijos departamentO

prie krašto apsaugos ministerijos

DIREKTORIUS

 

įsakymas

 

DĖL Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus 2011 M. LAPKRIČIO 16 d. įsakymO Nr. V-37 „Dėl mobilizacinio mokymo organizavimo, planavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2014 m. lapkričio 5 d. Nr. V- 60

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Mobilizacinio mokymo organizavimo, planavimo ir vykdymo tvarkos aprašą, patvirtintą Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus 2011 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. V-37 „Dėl Mobilizacinio mokymo organizavimo, planavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Direktorius                                                                                                                 Marius Jatautas

 


 

PATVIRTINTA

Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2011 m. lapkričio 16 d.

įsakymu Nr. V-37

(Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus 2014 m. lapkričio 5 d. įsakymo Nr. V- 60 redakcija)

 

MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAVIMO, ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Mobilizacinio mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas (toliau Aprašas) nustato į civilinį mobilizacinį personalo rezervą (toliau – CMPR) įrašytų asmenų mobilizacinio mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarką.

2.    Aprašas netaikomas rengiant į Krašto apsaugos ministerijos CMPR įrašytus asmenis atlikti funkcijas paskelbus mobilizaciją.

3.    Mobilizacinio mokymo tikslas yra asmenims, įrašytiems į CMPR, suteikti teorinių ir praktinių žinių apie mobilizaciją, karo padėtį, valstybės gynimą, jų teisinį reguliavimą, mobilizacijos sistemos subjektų vaidmenį ir funkcijas, apie asmenų, įrašytų į CMPR, užduotis, pareigas ir teises, rengiantis mobilizacijai ir ją vykdant.

4.    Mobilizacinio mokymo formos: seminarai, pratybos, konsultacijos.

5.    Apraše vartojamos sąvokos:

5.1.    Funkcinis mobilizacinis mokymas – teorinis ir (ar) praktinis mobilizacinis mokymas, skirtas asmenims, įrašytiems į CMPR, išklausiusiems Įvadinį mobilizacinį mokymą ir atsakingiems už priskirtos funkcijos vykdymą rengiantis mobilizacijai. Šis mokymas skirtas suteikti teorinių ir (ar) praktinių žinių apie gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimą mobilizacijos metu.

5.2.    Įvadinis mobilizacinis mokymas – teorinis mobilizacinis mokymas asmenims, naujai įrašytiems į CMPR ir (ar) anksčiau neišklausiusiems šio mobilizacinio mokymo, skirtas suteikti elementarių (bazinių) žinių apie mobilizaciją.

5.3.    Mobilizacijos pratybos – praktinis mobilizacinis mokymas, kuris skirstomas į:

5.3.1.   valstybinio lygmens pratybas, skirtas patikrinti ir praktiškai įvertinti visų mobilizacijos sistemos subjektų pasirengimą vykdyti mobilizaciją valstybės lygmeniu;

5.3.2.   teritorinio (institucinio) lygmens pratybas, skirtas patikrinti ir praktiškai įvertinti civilinės mobilizacijos institucijos pasirengimą vykdyti mobilizacijos planus.

5.4.    Tęstinis mobilizacinis mokymas – teorinis mobilizacinis mokymas asmenims, įrašytiems į CMPR ir išklausiusiems Įvadinį mobilizacinį mokymą, skirtas susipažinti su mobilizacijos planavimo proceso naujovėmis ir tendencijomis, specialiais pasirengimo mobilizacijai ir jos vykdymo dalykais, darbo klausimams ir problemoms spręsti.

6.    Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatyme vartojamas sąvokas.

 

 

 

 

II SKYRIUS

MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAVIMAS, ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

7.    Mobilizacinio mokymo programas ir mobilizacinio mokymo medžiagą rengia Mobilizacijos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – Departamentas).

8.    Kai Mobilizacinio mokymo programai ar medžiagai parengti reikalingos specialios srities žinios, teisės aktų nustatyta tvarka Departamentas perka mobilizacinio mokymo paslaugas iš įmonių, įstaigų ar organizacijų. Departamentas, rengdamas funkcinio ir (ar) tęstinio mobilizacinio mokymo medžiagą, bendradarbiauja su kitomis valstybės, savivaldybių institucijomis ar įstaigomis pagal jų kompetenciją.

9.    Kiekvienais metais iki sausio 15 d. Departamentas, atsižvelgdamas į Lietuvos kariuomenės, civilinių mobilizacijos institucijų, kitų valstybės, savivaldybės institucijų ar įstaigų (toliau kartu – Institucijos) ir ūkio mobilizacijos subjektų (toliau – Ūkio subjektai) į CMPR įrašytų asmenų sąrašus, nustato mobilizacinio mokymo poreikius ir sudaro 3 metų planuojamų mobilizacinio mokymo renginių sąrašą (toliau – Planuojamų renginių sąrašas) (priedas Nr. 1), kuriame nurodomas numatomų mokymų preliminarus laikas, vieta, maksimalus Institucijai ar Ūkio subjektui skiriamas vieno mokymo klausytojų skaičius, reikalavimai mobilizacinio mokymo klausytojams, ir jį teikia Institucijoms ir Ūkio subjektams.

10.  Institucijų, Ūkio subjektų, kurie įtraukti į einamųjų metų Planuojamų renginių sąrašą, vadovas arba jo įgaliotas asmuo Aprašo 11 punkte nustatyta tvarka numato asmenis, įrašytus į Institucijos ar Ūkio subjekto CMPR, kurie dalyvaus mobilizaciniame mokyme, sudaro 1 metų mobilizacinio mokymo planą (toliau – Mokymo planas) (priedas Nr. 2), jį patvirtina ir iki sausio   30 d. raštu arba elektroniniu būdu teikia Departamentui.

11.  Atsižvelgiant į Planuojamų renginių sąraše nurodytus reikalavimus mobilizacinio mokymo klausytojams ir maksimalų skaičių, Mokymo plane prioriteto eilės tvarka nurodomi šie į Institucijos ar Ūkio subjekto CMPR įrašyti asmenys:

11.1.    Institucijos ar Ūkio subjekto vadovas, administracijos vadovas (-ai), jo pavaduotojai, kancleriai, jų pavaduotojai, departamentų direktoriai, skyrių vedėjai ir jų pavaduotojai, kiti vadovaujančias pareigas einantys asmenys;

11.2.    Aprašo 11.1 punkte nenurodyti asmenys, paskirti į Institucijos ar Ūkio subjekto mobilizacijos valdymo, mobilizacijos plano rengimo ar kitas grupes, skirtas spręsti klausimus, susijusius su Institucijos ar Ūkio subjekto pasirengimu mobilizacijai arba jos vykdymu;

11.3.    Aprašo 11.1 ir 11.2 punktuose nenurodyti asmenys, paskirti organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti mobilizacijos plane numatytų priemonių ir veiksmų atlikimą arba mobilizacinio užsakymo ar priimančiosios šalies paramos sutarties įsipareigojimų vykdymą;

11.4.    kiti Aprašo 11.1–11.3 punktuose nenurodyti asmenys.

12.     Atsižvelgdamas į Institucijų ir Ūkio subjektų Mokymo planus, Departamento direktorius kiekvienais metais iki vasario 15 d. patvirtina 1 metų valstybės mobilizacinio mokymo planą (toliau – Valstybės mokymo planas) (priedas Nr. 3).

13.     Institucijos ar Ūkio subjekto Mokymo planai, atsižvelgiant į Aprašo 11 punkte nurodytus reikalavimus, gali būti keičiami ir tikslinami, bet ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki kiekvieno mobilizacinio mokymo. Institucija ar Ūkio subjektas patvirtintus Mokymo planų pakeitimus per 2 darbo dienas teikia raštu arba elektroniniu būdu Departamentui.

14Mobilizacinio mokymo renginius organizuoja ir mobilizacinio mokymo ar mobilizacijos pratybų vietą, laiką, dalyvių skaičių ir darbotvarkę nustato Departamentas, atsižvelgdamas į Valstybės mokymo planą.

15.  Teorinio mobilizacinio mokymo paskaitas mobilizacinio mokymo renginiuose skaito Departamento direktoriaus paskirti Departamento valstybės tarnautojai, taip pat iš kitų valstybės savivaldybių institucijų ar įstaigų pakviesti asmenys arba teisės aktų nustatyta tvarka samdyti lektoriai.

16.  Mobilizacijos pratyboms organizuoti Departamento direktorius, atsižvelgdamas į pratybų rūšį, iš mobilizacijos sistemos subjektų atstovų sudaro pratybų rengimo grupę, kuri rengia pratyboms organizuoti, vykdyti ir vertinti reikalingus dokumentus ir priemones, pratybų metu koordinuoja pratybų eigą, o pasibaigus pratyboms parengia pratybų ataskaitą.

17.  Mobilizacijos pratybose gali dalyvauti asmenys, įrašyti į CMPR ir išklausę Įvadinį mobilizacinį mokymą.

18Departamentas, atsižvelgdamas į Valstybės mokymo planą, likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki teorinio mobilizacinio mokymo pradžios ir vienam mėnesiui iki mobilizacijos pratybų pradžios išsiunčia Institucijoms ir Ūkio subjektams kvietimus dalyvauti mobilizaciniame mokyme, kuriame nurodo kiekvieno mobilizacinio mokymo renginio vietą, datą, trukmę ir prideda mokymo darbotvarkę.

19.  Tęstinis mobilizacinis mokymas nėra įtraukiamas į Planuojamų renginių sąrašą. Departamentas organizuoja tęstinį mobilizacinį mokymą prireikus Institucijas ir (ar) Ūkio subjektus supažindinti su mobilizacijos planavimo proceso naujovėmis ir tendencijomis, įsigaliojus naujiems teisės aktams ar jų pakeitimams arba iškilus probleminiams darbo klausimams.

20.  Departamentas likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki tęstinio mobilizacinio mokymo pradžios išsiunčia Institucijoms ir (ar) Ūkio subjektams kvietimus dalyvauti mokyme, kuriame nurodo mokymo renginio vietą, datą, trukmę ir prideda mokymo darbotvarkę.

21.  Institucijų ir Ūkio subjektų vadovai arba jų įgalioti asmenys sudaro sąlygas asmenims, nurodytiems Mokymo planuose arba gavusiems kvietimą dalyvauti tęstiniame mobilizaciniame mokyme, dalyvauti mobilizaciniame mokyme ir užtikrina jų dalyvavimą.

22.  Asmenims, dalyvavusiems mobilizaciniame mokyme, išduodami Departamento direktoriaus nustatytos formos pažymėjimai (priedas Nr. 4). Išduotų pažymėjimų apskaitą tvarko Departamentas.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23.  Asmenys, pažeidę Aprašo reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

___________________

 

 

Mobilizacinio mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo
1 priedas

 

 

(Planuojamų mobilizacinio mokymo renginių sąrašo forma)

 

MOBILIZACIJOS DEPARTAMENTAS PRIE KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS

 

20__–20__M. PLANUOJAMŲ MOBILIZACINIO MOKYMO RENGINIŲ SĄRAŠAS

 

Mobilizacinis mokymas

Data

Organizuojamo mokymo vieta

Reikalavimai mobilizacinio mokymo klausytojams

Planuojama apmokyti

Institucija ar Ūkio subjektas

Asmenų skaičius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobilizacinio rengimo skyriaus vedėjas

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

 


 

 

Mobilizacinio mokymo planavimo, organizavimo, ir vykdymo tvarkos aprašo
2 priedas

 

(Institucijos ar Ūkio subjekto mobilizacinio mokymo plano forma)

 

___________________________________________________________________________

(Institucijos, Ūkio subjekto pavadinimas)

 

TVIRTINU

__________________________

(pareigų pavadinimas)

__________________________

(parašas)

__________________________

(vardas ir pavardė)

 

20__M. MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAS

 

Mobilizacinis mokymas

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

Pareigos

Priskirtos pareigos (funkcijos) rengiantis mobilizacijai ir ją vykdant

Pastabos

Įvadinis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Funkcinis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pratybos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________

 

 


 

 

Mobilizacinio mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo
3 priedas

 

(Valstybės mobilizacinio mokymo plano forma)

 

PATVIRTINTA

Mobilizacijos departamento prie

Krašto apsaugos ministerijos

direktoriaus 20____ m. ___________ ___ d.

įsakymu Nr. _____

 

20__M. VALSTYBĖS MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAS

 

 

Eil.

Nr.

Institucija,

Ūkio subjektas

Planuojamas teoriniame ir praktiniame mobilizaciniame mokyme arba pratybose dalyvausiančių asmenų skaičius

Pastabos

Įvadinis

Funkcinis

Pratybos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________

 

 

Mobilizacinio mokymo planavimo, organizavimo, ir vykdymo tvarkos aprašo

4 priedas

 

Pazymejimai_P